Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-31 20:13:45

LOGOUT.hu

Tisztelettel megkérünk mindenkit, hogy először az összefoglalót olvassa el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) zizol válasza NovakX5 (#148) üzenetére


zizol
aktív tag

Miert adod el?

Üdv, zizol

(#152) Lecs@ válasza zizol (#151) üzenetére


Lecs@
addikt

Mert jobbat vesz ;)

512 GB

(#153) Atus85 válasza Lecs@ (#152) üzenetére


Atus85
aktív tag

És mit vesz jobbat?

(#154) supervisor válasza zizol (#151) üzenetére


supervisor
csendes tag

Mert a DUAL-SIM-es LENOVO-k vezetés közben borzalmas 'vonat'-zajokat produkálnak bluetooth-on,
ezt pedig egy ekkora készüléken nem lehet kivédeni. A készített fotók zajosak, alig jobbak mint a
G2-é. Bár az is híresen vacak fotót lő az árkategóriájában. A support a nullával egyenlő. Ennyi pénzért ez így egy katasztrófa. Inkább akkor már LG vagy SAMU.

(#155) WOT-H-A-C válasza supervisor (#154) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Mi a baj a Lenovo supportal??(nem a hazaira gondolok)

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#156) Lecs@ válasza supervisor (#154) üzenetére


Lecs@
addikt

:U :N

512 GB

(#157) alex devil


alex devil
senior tag

Ez fasza lett...! A márkabuzik (sanyi, csamcsung, thc, alma,...) voltak már fikázni? :DDD

[ Szerkesztve ]

S23

(#158) WOT-H-A-C válasza alex devil (#157) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

:DD :R

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#159) F4f0rg1


F4f0rg1
csendes tag

Ebből lenne jó egy kompakt változat, 4.3 - 4,7 col méretben.

(#160) NovakX5 válasza Atus85 (#153) üzenetére


NovakX5
csendes tag

G3-ról váltottam erre a kínai csodára, de nagyon megbántam. Rezgő üzemmódban csak hallani lehet a rezgést, érezni nem. A kamera autófókusza elég tétova tud lenni. Az akkuidő a hatalmas akkumulátor ellenére szintén nem túl jó. Hívás közben ha a hangerőgombokkal halkítom a hangerőt, akkor a gombnyomás idejére elnémul a beszédhangszóró, ha megmozgatom a telefont, akkor a gomboknak hallható, lötyögő hangjuk van.... és sok-sok ilyen apróság miatt.
Még egy G2 is klasszisokkal jobb, és csak fele ennyibe kerül.
Hosszabb távon ami tényleg tetszett, az csak a fémház, és a szép kijelző.
Persze ezt senki ne vegye támadásnak, ez a személyes véleményem 1 hét használat után.

(#162) Lecs@ válasza NovakX5 (#160) üzenetére


Lecs@
addikt

Mate 7 - el elégedett leszel. Úgy rezgés, mint akkuidő téren. Örülök hogy megosztottad. Még egy pont az i - re nekem, hogy jobb a Mate. ( pl nekem átlag 8,5-9 óra kijelző ) Majd jelezz fórumjába a véleményedről.

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#163) Csabesz1


Csabesz1
csendes tag

(Szerkesztés)

Sziasztok. Esemény értesítő led van az előlapon? Erről leírást sehol nem találok.

Üdv:Csabesz!!! :)

(#164) Rammstein666 válasza Csabesz1 (#163) üzenetére


Rammstein666
csendes tag

Valószínűleg olyan, mint a Z1-en. A hangszórórács alatt van eldugva a LED. Rosszabbat csak nem csinálnak, gondolom!
http://www.etotalk.com/lenovo-k920_p5973.html

(#165) NovakX5 válasza Rammstein666 (#164) üzenetére


NovakX5
csendes tag

Van értesítő LED, de nem a hangszórórács alá rejtve. Rendes, elég nagy fényű, messziről is jól látható LED van a kijelző fölött.

(#166) zizol


zizol
aktív tag

Van olyan tulaj itt aki elégedett a Vibe Z2 Pro-jával?

Üdv, zizol

(#167) Csabesz1 válasza zizol (#166) üzenetére


Csabesz1
csendes tag

Na, ez engem is nagyon érdekel!

Üdv:Csabesz!!! :)

(#168) guriga1234


guriga1234
addikt

A telefon itteni adatlapjáról:
Memória bővíthetősége nem bővíthető
ugyanez a GSMArénáról [link]
Memory Card slot microSD, up to 128 GB (uses SIM 2 slot)

Melyik az igaz?

(#170) guriga1234 válasza #45553408 (#169) üzenetére


guriga1234
addikt

Azért tettem fel itt a kérdést, mert feltehetően az itt hozzászólók többségének van ilyen telefonja.
Nem ez lenne az első baki a mobilarénán, de lehet, hogy a gsmarena is téved néha. De még az is elképzelhető, hogy ide olyan készülék jön, ahol ez nem megoldható. Én az igazságra vagyok kíváncsi.

(#171) pengwin válasza guriga1234 (#170) üzenetére


pengwin
addikt

Szerintem MA! baki lesz, a nanoSIM-et ugyan az Apple kezdte nyomatni, de az androidos világban az egyik leghasznosabb hozománya a kombinált microSD-nanoSIM kártyahely lett, valószínüleg itt is kihasználták a lehetõséget a kínaiak.

Üdv, pengwin

(#172) guriga1234 válasza pengwin (#171) üzenetére


guriga1234
addikt

Köszi, de a megnyugtató válasz az lenne, ha valaki kipróbálná.

(#173) BakyG


BakyG
csendes tag

Sziasztok!

Teljesen új vagyok a fórumon és egy hete használom a készüléket. Megnéztem és nem működik az SD kártya bővítés. Semmit nem lát, csak a belső tárhelyet. (De ezt ne vegyétek 100%-nak nem vagyok telefonguru. Beletettem ahogy belefért, de nem ismert fel semmit)
Amúgy elégedett vagyok a készülékkel, egy dolgot leszámítva. Valamiért az első indításkor, azonnal felajánlott egy (azt hiszem) ROM frissítést és ennek az lett az eredménye, hogy nincs fejlesztői lehetőségek beállításom, így a stock android felületre sem tudok váltani. Ez nem nagy veszteség a számomra, mert nem igénylem, de az a gyanúm, hogy ez a frissítés nem valami jó dolog, mert már eddig kétszer tapasztaltam, hogy újra indult a készülék magától. De a beállításait nem veszíti el, csak a sim kódokat kell újra megadni.
Az energia felhasználása tökéletes. Csak akkor kell naponta töltenem, ha a feleségem játszik rajta egy-két órát magasabb fényerőn, de akkor is csak azért, mert 30%-ra lemegy az akku töltöttség. Ha csak én használom bekapcsolt Bluetooth, GPS mellett netezésre, telefonálásra, akkor simán kibír két napot. Arról nem is beszélve, hogy az akku kezelő program nagyon jó és van egy hasznos funkciója, ami időzített vészhelyzet módba kapcsolja a készüléket (csak hívás és sms engedélyezett), így szinte nem is fogy az akku.
Sokan jelezték a melegedést, amit csak megerősíteni tudok (magas hardver igényű játéknál és a kameránál), de nem kell eldobni a készüléket, csak érezni, hogy dolgozik a hardver. Természetesen az akku fogyasztása is megugrik ekkor.
A RAM az bőven elég. Kb. 1,3-1,5 GB szabad, ha nem fut semmi program, csak a háttér futásban (frissítésben) engedélyezettek ( 3 email, facebook, messenger, viber és egy pár egyéb dolog).
Amúgy iphone 4-ről váltottam erre a készülékre és leginkább a dual sim (és LTE), nagy kijelző de "kicsi" testben, nagy akkumulátor és friss hardver vezérelt a választásomban. De kaptam mellé hihetetlenül elegáns külsőt, masszív házat, jó kamerát (kiváló képeket csinál).
Egy dolog zavar, hogy a névjegyeknél nem tudom a nevekhez rendelni, hogy automatikusan melyik kártyáról indítson hívást vagy smst.

Ja és gyönyörű a kijelző képe minden szempontból!!!!

Ha bármi kérdésetek van írjatok. Ha tudok válaszolok!

[ Szerkesztve ]

(#174) guriga1234 válasza BakyG (#173) üzenetére


guriga1234
addikt

A memóriakártyát a sim2 helyére tetted?

[ Szerkesztve ]

(#175) BakyG válasza guriga1234 (#174) üzenetére


BakyG
csendes tag

Igen. Úgy fért be, hogy a fém érzékelő része a sim-mel ellentétesen felfelé nézett. Máshogy nem lehet betenni.

(#176) fila válasza BakyG (#173) üzenetére


fila
senior tag

Mi a rom verzió számod?

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#177) BakyG válasza fila (#176) üzenetére


BakyG
csendes tag

K920_ROW_S137_141029 ez a szoftver verziószáma.

(#178) Skorpio.59 válasza BakyG (#173) üzenetére


Skorpio.59
aktív tag

Sd kártyát formatáltad ?

Adj szárnyakat a kisgyereknek,de hagyd,hogy magától tanuljon meg repülni!

(#179) BakyG válasza Skorpio.59 (#178) üzenetére


BakyG
csendes tag

Igen. Formázott volt az SD kártya. Más telefonba is behelyeztem és ott működött, de ez nem ismerte fel.

(#180) pengwin válasza BakyG (#173) üzenetére


pengwin
addikt

fejlesztõi lehetõségeket lehet engedélyezni a rendszerinfó oldalon, a build számra vagy az android verziószámra kell sokszor kattintani, ha jól emlékszem. Ki fogja írni, hogy "X lépésre van a fejlesztõi lehetõségek engedélyezésétõl".

Üdv, pengwin

(#181) Kronus válasza pengwin (#180) üzenetére


Kronus
tag

Szoftver verziószámra kell kattintani párszor és már fejlesztő is vagy :)

(#182) Kronus válasza zizol (#166) üzenetére


Kronus
tag

Eddig maximálisan elégedett vagyok.
Még túl is szárnyalta az elvárásaimat :)

(#183) BakyG


BakyG
csendes tag

Köszönöm a fejlesztői lehetőségekre a visszajelzést. A lenovo hivatalos support oldalán megtaláltam én is a választ a beállításra.
Viszont, ha abban tudnátok segíteni hogy, hogy tudom beállítani a hívószámoknál az alapértelmezett sim-et (hogy melyikről indítsa automatikusan a hívást, smst) az nagyon nagy segítség lenne. Én ilyen beállítást még nem találtam.
Ja és az SD kártya bővíthetőséget (sim2 helyére) is írták, hogy nem lehetséges.
Valamint egy olyan kérdésem lenne a Vibe Z2 Pro tulajokhoz, hogy találkoztak-e már azzal, hogy egyszer csak újra indult a készülék magától, ha igen akkor találtak-e már megoldást a problémára? Nekem csak egyszer volt eddig.

(#184) Treshow válasza BakyG (#183) üzenetére


Treshow
csendes tag

Hello,
Igen nekem már 2x simán csak úgy újraindult..., amúgy semmi gond nincs vele. A tárcsázás lassú, mármint lassan veszi be az érintést

(#185) zizol


zizol
aktív tag

Kinek melyik ROM van fent?

Üdv, zizol

(#186) BakyG válasza zizol (#185) üzenetére


BakyG
csendes tag

Nekem elméletileg a legfrissebb: K920_ROW_S137_141029

(#187) zizol válasza BakyG (#186) üzenetére


zizol
aktív tag

Nálam ugyanez van, köszi

Üdv, zizol

(#188) zizol válasza zizol (#187) üzenetére


zizol
aktív tag

Ma frissult a Rom. Szokas szerint a Lenovo megint jo munkat vegzett.
Nagyon jo ez a telefon, pedig a K910 utan magasan voltak az elvarasaim.
Csak ezert valtottam:

Üdv, zizol

(#189) BakyG válasza zizol (#188) üzenetére


BakyG
csendes tag

Igen. Nekem is frissült a ROM. Nem tudod véletlenül, hogy miket frissítettek? Mert nem volt túl bő beszédű a frissítéskor megjelenő ablak. Én nagy változást nem érzékeltem, de még elég friss az új ROM.

(#190) Womb


Womb
senior tag

Sziasztok!

Rendelnék egy ilyet ha megnyugtattok, hogy megéri és nincs vele gond.
Előre is köszi!

(#191) Womb válasza Womb (#190) üzenetére


Womb
senior tag

Mindegy, már megvettem...

(#192) zizol válasza Womb (#190) üzenetére


zizol
aktív tag

Én nagyon szeretem. ☺

Üdv, zizol

(#193) Womb válasza zizol (#192) üzenetére


Womb
senior tag

Huh...fantasztikus gép...

(#194) zizol válasza BakyG (#189) üzenetére


zizol
aktív tag

Én az alábbiakat vettem észre:
- Névjegy kezelése végre úgy működik ahogy kell (gmail kontaktoknál mindet mutatta, nem tudtam leszűrni, hogy csak azokat jelenítse meg, ahol van telefonszám)
- Végre az olvasatlan viber üzeneteket is mutatja az értesítő led
- Talán (még) jobb az akkuidő is.

[ Szerkesztve ]

Üdv, zizol

(#195) BakyG válasza zizol (#194) üzenetére


BakyG
csendes tag

- Igen az akkumulátor időt én is úgy érzem, hogy még jobb lett
- A névjegyzéknél engem nem érint, mert csak olyan neveim vannak ahol van telefonszám is.
- Nekem a led eddig is jelzett az olvasatlan viber üzeneteknél
- Azt látom még, hogy stabilabb lett a térerő, illetve nincs random újraindulás, már a frissítés óta nem volt ilyen.

Egyáltalán nem bántam meg a vásárlást. Iszonyatosan jó kijelző, akkumulátor, hatalmas memória és kövezzetek meg, de a Lenovo UI is tetszik nekem. Két dolog esetleg, amit fejleszthetne a Lenovo:
- Névjegyekhez automatikus sim használat rendelés (hívásnál és SMS-nél egyaránt). Most elég körülményes ha a kocsiban a kihangosítóhoz van párosítva a készülék és fel kell oldanom, hogy megmondjam melyik simről hívjon, így a fedélzeti computerről nem tudok egy érintéssel hívást kezdeményezni
- A másik az osztott képernyő használat. Elég nagy a kijelző és a hardver ahhoz, hogy két alkalmazás egyszerre jelenjen meg és fusson a képernyőn

(#196) Womb


Womb
senior tag

Üdv!
A lezárt képernyőképet nem lehet lecserélni, jól tudom?
Szerk: Mármint csak a témaközpontól lehet válogatni...

[ Szerkesztve ]

(#197) BakyG válasza Womb (#196) üzenetére


BakyG
csendes tag

De lehet cserélni! Nekem is más van beállítva a lezárt képernyőnek és a menü háttérképnek.
- kiválasztasz a Galériából egy képet hosszan rákattintasz
- majd a bal felső sarokban a 3 pöttyre -> beállítás háttérként (a felsőre kell kattintani, aminek az ikonja olyan mint a galéria)
- majd alkalmaz és ott a megfelelőt kiválasztod.

(#198) Womb válasza BakyG (#197) üzenetére


Womb
senior tag

Isten vagy, köszönöm! :)

(#199) Womb


Womb
senior tag

Sziasztok, BUÉK!

Ekkora nagy péklapátra honnan, és milyen tokot érdemes/lehet venni?
Amúgy meg kurva jó gép. Csak így :)
Egy IrDA nem lett volna rossz ötlet, de igazából semmi hiányérzetem nincs vele szemben.
Disznó egy cucc, na :)

(#200) Csabesz1 válasza Womb (#199) üzenetére


Csabesz1
csendes tag

B.U.É.K. innen is!

Én ezt használom az ebay-röl és nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Csabesz!!! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.