Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-31 20:13:45

LOGOUT.hu

Tisztelettel megkérünk mindenkit, hogy először az összefoglalót olvassa el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Demonlaci2 válasza phmphm (#700) üzenetére


Demonlaci2
tag

A telefon belső memóriájában létrehozni egy sdfuse nevű mappát.
A mappábba bemásolni a qsb kiterjesztésű ROM-ot.
Telefont kikapcsolni, majd a hangerő gombot hangerő csökkentés módban lenyomni, utána bekapcsológombot benyomni de szinte azonnal felengedni(rezgés után), a hangerő gombot végig lenyomva tartjuk.
A szervizmenübe jutunk. Az 5. pontban az SD Update-t kiválasztjuk, enter és a frissítés elindul.
A szervizmenüben a hangerő gombokkal tudunk lépkedni, balra lent az Enter jobbra lent a Back gombok.
Megvárjuk a frissítés végét és örülünk. :DD

[ Szerkesztve ]

(#702) phmphm válasza Demonlaci2 (#701) üzenetére


phmphm
csendes tag

Köszi, sikerült visszaállni 4.4.2-re.

(#703) Demonlaci2 válasza phmphm (#702) üzenetére


Demonlaci2
tag

Szívesen.

(#704) rdt89 válasza phmphm (#702) üzenetére


rdt89
addikt

Mi az ami miatt 4.4.2-re állítottad vissza a rendszert? Ennyire rossz rá az 5.0, vagy mi az oka, ha szabad megkérdezni?

(#705) phmphm válasza rdt89 (#704) üzenetére


phmphm
csendes tag

Egyrészt a 2 koppintásos bekapcsolás nagyon hiányzott, másrészt van néhány kedvenc programom, amit már nem fejlesztenek és lollipop alatt nem működött.

Sajnos a 2 koppintásos képernyő bekapcsolás és a home gombot hosszan nyomva a zseblámpa üzemmód nem működik a visszaállás után, úgyhogy csak félsiker lett a 4.4.2-re visszaállás.

(#706) arnd válasza phmphm (#705) üzenetére


arnd
senior tag

Be kell kapcsolni ezt a kiterjesztett menüt... és akkor tudod aktiválni a koppintást stb.

(#707) lazlogogola válasza arnd (#706) üzenetére


lazlogogola
tag

Ez a koppintós dolog engem is érdekel.
Hol kell ezt beállítani?

(#708) rdt89 válasza phmphm (#705) üzenetére


rdt89
addikt

Köszönöm a válaszodat. Ma érkezik meg az enyém is, és azon már 5.0 van. Nekem az előző telefonom egy Nibiru H1 volt, és biztos hiányozni fog 1-2 olyan funkciója, mint a kijelző bekapcsolása nélkül indítható zene lejátszó, vakú és egyéb dolgok. Ebbe a készülékbe vannak gesztus funkciók, amihez nem kell a kijelzőt bekapcsolni?

(#709) rdt89


rdt89
addikt

Most érkezett meg a készülék. 5.0-ás android van rajta, és a fényképező elég "buta". Azt elfogadtam, hogy nem lehet állítani a felbontást, de a zárrekesz időt se engedi. Valakinek valami ötlete?

(#710) viktorwhite


viktorwhite
csendes tag

Sziasztok,
Ma frissítettem fel 5.0.2re de szomorúan tapasztaltam hogy leszedett olyan alapalkalmazásokat (security, cleaner...) illetve nem működnek a home, illetve az alkalmazásbezáró menügomb... vmi ötlet hogy lehetne ezeket megfixálni anélkül hogy visszarakom az előző androidot..?!
köszi
Vik

(#711) Womb


Womb
senior tag

Basszus de jó, hogy kivártam...
A "károtokon" tanulva marad a Kit Kat, eszem ágában sincs frissíteni.
De azért bánom, hogy nem fektettek több energiát a mérnökök, az új rendszer "Lenovosításába."

(#712) Demonlaci2 válasza rdt89 (#709) üzenetére


Demonlaci2
tag

Állítsd át profi módra. Az exponálás gomb alatti gombot érintsd meg, majd az alsó sorban kattints az S betűre.
Ha átváltott a profi módra az expnáló gombot hüzd balra, ott előjönnek a beállítások-ISO, rekesz, zársebesség stb. :)

(#713) viktorwhite válasza viktorwhite (#710) üzenetére


viktorwhite
csendes tag

azóta valahogy megjavult a menügomb meg az alkalmazásbezáró... :)

(#714) rdt89 válasza Demonlaci2 (#712) üzenetére


rdt89
addikt

Köszi az infót. Nagyon új mèg nekem ez a kèszülèk, de szerintem nem ebbe a hónapba találtam volna meg ezt a funkciót. :D

(#715) arnd válasza viktorwhite (#710) üzenetére


arnd
senior tag

A security az integrálva van a beállítások közé. Programonként beállítható jogok.
A memória felszabadító meg a futó programok közti váltás opcióban található meg.

(#716) gael


gael
tag

Nálam sok kellemetlenség (alkalmazás nem indulás, random akadozás, stb.) megszűnt egy gyári visszaállítás után, úgyhogy maradhat a nyalóka. Már csak a kétkoppos ébresztés hiányzik...

(#717) ctibor válasza arnd (#715) üzenetére


ctibor
senior tag

Ez így igaz, ahogy írod, ennek ellenére nekem hiányzott az új ROM-ból az egy gombos tisztítási lehetőség.

Most viszont megtaláltam az XDA portálon azt az appot, amit a Lenovo is használ(t) Security Center néven, csak kicsit a saját képére-gépéhez formálva. A neve: LBE Security Master.

Ha valakit érdekel, INNEN letölthető.

(Azt nem tudom, XDA tagság nélkül is engedi-e a linkelt appot letölteni, én évek óta tag vagyok, és nem nagy ügy regisztrálni.)

Nekem eddig jól muzsikál, az egy gombos tisztítási widget-je kitehető a kezdőképernyőre, és úgy tűnik, automatikusan update-eli a vírus adatbázisát (azért meg kell várni kb. 1 hónapot, amíg a következő frissítés aktuális, de remélhetőleg nem fog pénzt kérni érte... :) )

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#718) ctibor válasza gael (#716) üzenetére


ctibor
senior tag

Kicsit irigyellek benneteket, hogy az erősebb hardverrel, szuper képernyővel megáldott Pro-t használjátok, én meg csak a kistestvért, ugyanakkor azt halkan meg kell jegyezzem, hogy a sima Z2-n a Lollipop frissítés után is használható a kettős koppintással ébresztés!

:D

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#719) gael válasza ctibor (#718) üzenetére


gael
tag

Örülök, hogy a Z2-n működik. Ez azt jelenti, hogy még nem kizárt egy későbbi frissítés, ami a prón is ismét elérhetővé teszi. Ez azért némi következetlenséget (apró zavarokat a fejlesztőknél) feltételez. Addig is aktívvá tettem a flip tokot, így nyitásra indul, zárásra kikapcsol a kijelző :)

(#720) rdt89 válasza ctibor (#718) üzenetére


rdt89
addikt

Szerintem nyers erőben az mtk6595 sincs lemaradva a snapdragon 801-től. Nekem az előző telefonomba lévő gesztusok hiányoznak, mint a kikapcsolt kijelzőről indítható zenelejátszó, kamera, vaku. Lehet ebbe is van de én nekem még nem sikerült megtalálnom, pedig 3.-ik napja nyüstölöm ezt a szépséget. :)

[ Szerkesztve ]

(#721) ctibor válasza rdt89 (#720) üzenetére


ctibor
senior tag

A sima Z2-ben Qualcomm proci van: MSM8916, 64 bites, 4 magos, 1,2 Ghz órajelű (asszem ez az első 64 bites, amit telefonba tettek).

De tény, hogy fürgén, akadás-mentesen dolgozik a gép. :)

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#722) rdt89 válasza ctibor (#721) üzenetére


rdt89
addikt

Valóban, összekevertem az X2-vel. :) A Pro-ban azt nem értem, miért nem oldották meg a bővíthetőséget úgy , mint a simába, azaz vagy micro sd vagy sim foglalat. Néztem videót a youtuben, és a Samsung Edge a 805-ös processzorral lassabb, mint a Pro, 4-5 másodperceket ver rá weboldal betöltésekben.

[ Szerkesztve ]

(#723) zizol válasza rdt89 (#722) üzenetére


zizol
aktív tag

"miért nem oldották meg a bővíthetőséget"
Erre azt szokták mondani, hogy a sebesség miatt. K920-ba valami brutál gyors belső memória van - speciálisan gyors csatornájú memória eléréssel, ezért is annyira gyors a teló.
De ha bele lehetne tenni egy lassú SD-t, és mondjuk arról tölt be egy programot (lassan), akkor azt hiszi egy átlag felhasználó, hogy szar a telefon.

Üdv, zizol

(#724) arnd válasza gael (#719) üzenetére


arnd
senior tag

Addig is aktívvá tettem a flip tokot

Van ilyen opció?
Én nem találtam.
Alapból érzékeli nálam a mágneses teret.
Gondolkodtam is rajta, hogy felmágnesezem a vas (acél) betétes flippe-t :)

(#725) arnd válasza zizol (#723) üzenetére


arnd
senior tag

Ja ja, a sebességgel és a stabilitással szokták indokolni az SD mentességet.

(#726) lazlogogola


lazlogogola
tag

Srácok!

Valaki leírná végre hogyan tudom a két koppos ébresztést beállítani?
Please :R :R :R :R

(#727) Demonlaci2


Demonlaci2
tag

Új firmware OTA.

(#728) rdt89 válasza zizol (#723) üzenetére


rdt89
addikt

Köszönöm a válaszodat, ez mondjuk teljesen logikus, főleg a 4K-s videó rögzítés miatt. Persze nekem elég bőven ez a 32gb, mivel az előző telefon 16gb-os tárolója is félig üres volt. :)

(#727) Demonlaci2:
83mb-os frissítés, már töltöm is, kiváncsi vagyok mi változott. :)

[ Szerkesztve ]

(#729) gael válasza arnd (#724) üzenetére


gael
tag

Volt itthon egy picike neodym mágnesem (6mm átmérőjű 1mm vastag), azt bele aplikáltam a tokba. Természetesen előtte megkerestem a telefonon az érzékelő helyét, amit megjelöltem a tokon, így helyeztem el benne.

(#730) Demonlaci2


Demonlaci2
tag

Elkúrtam a telefont, a boot logonál tovább nem jut. A Qualcomm flash toollal hogy lehet életre kelteni???
Lehet, hogy kuka?

[ Szerkesztve ]

(#731) mesehabbal


mesehabbal
tag

Changelog? Valaki?

(#732) omega68 válasza Demonlaci2 (#730) üzenetére


omega68
csendes tag

sdfuse azon is segít ! :) már én is jártam igy. :))

(#733) Demonlaci2 válasza omega68 (#732) üzenetére


Demonlaci2
tag

DE NEM ISMERI FEL SD tárhelyként. Töltés megy egyéb semmi. Hogy lehet SDFUSE-el??
Nagyon fontos lenne...

(#734) WOT-H-A-C válasza Demonlaci2 (#733) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Az sd update megy otg-vel pendrive ról is... Formázd Fat32-re a pendrive-ot és hozz létre egy sdfuse mappát, abba másold a romot.

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#735) ctibor


ctibor
senior tag

Aki sikeresen installálta ezt a most érkezett OTA frissítést, kérem, írja meg, hogy kb. mi változott, melyik bug-ot javították.

Különösen érdekelne, hogy esetleg visszakaptuk-e a Security Center appot.

(Nekem a Z2-re még nem jött a frissítés, de valószínűleg, ami késik, nem múlik, mert a nagy Lollipop upgrade is kb. ugyanakkor érkezett, amikor a Z2 Pro-ra.)

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#736) omega68 válasza Demonlaci2 (#733) üzenetére


omega68
csendes tag

Jó lenne tudni, hogy mit csináltál, amitöl elszállt a rendszered ! Az OTG-s módszer is jó lehet.
Ha az sem segít, akkor csatlakoztasd pc-re és próbáld meg terminálból indítani ! Nem hiszem, hogy legyalultál volna mindent a telefonról.

(#737) omega68 válasza ctibor (#735) üzenetére


omega68
csendes tag

Én semmi változást vagy plussz funkciót nem találtam eddig !

(#738) mesehabbal


mesehabbal
tag

Changelog? Valaki?

(#739) rdt89


rdt89
addikt

Én a rendszer sebességen és a reakcióidőn véltem felfedezni egy kis gyorsulást a frissítéstől, de lehet csak beképzelem, egyéb mást nem vettem észre.

(#740) RedCactus


RedCactus
senior tag

Kikapcsolt állapotban töltőre dugva most már elalszik a kijelző magától. Két koppintásos dolog viszont kimaradt, ahogy a Security is.

(#741) Demonlaci2 válasza omega68 (#736) üzenetére


Demonlaci2
tag

A recovery, service menü mind megvan, még a boot zene is megy félig. OTA frissítés után megállt.

(#742) Demonlaci2 válasza Demonlaci2 (#741) üzenetére


Demonlaci2
tag

Az OTG pendrájvot formáztam, sdfuse létrehozva, rom bemásolva, mégis az mondja, hogy sdfuse directori nem található. Belső memóriát, user datat formáztam, töröltem. A pendrájvot mikor csatlakoztassam? Service menübe lépés előtt, vagy után?

(#743) WOT-H-A-C válasza Demonlaci2 (#742) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Elötte csatlakoztasd és úgy lépj be factory menübe.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#744) Demonlaci2 válasza WOT-H-A-C (#743) üzenetére


Demonlaci2
tag

Nem igazán akar menni. A pendrájvnak nem kell nevet adni vagy ilyesmi?
Az OTG usb2 es vagy usb3-as legyen, mert nekem usb3-as van, micro usb-usb duo-Qulive egyébként a márkája.

[ Szerkesztve ]

(#745) WOT-H-A-C válasza Demonlaci2 (#744) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Érdekes... Csak az sdfuse mappa van a pendrive on a rommal?

Nem...nem kell nevet adni neki. Simán csatolnia kéne a pendrive ot. Nem írtd el a mappa nevét?

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#746) Demonlaci2 válasza WOT-H-A-C (#745) üzenetére


Demonlaci2
tag

Nem írtam el, de a pendrájv külső vagy belső meghajtóként jelenik meg, hogy ismeri fel belső sd-nek?
Megpróbálom még egyszer, hátha.

(#747) WOT-H-A-C válasza Demonlaci2 (#746) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Az ikyenkor nem lenyeg... Ha látja a pendrive-ot akkor csatolja tárhelynek.

Viszont akkor lehet, hogy az otg kábel nem tetszik neki.

Valaki kipróbálhatnáo akinek van otg kábele, hogy csatolja e a pendrive ot. :R

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#748) Demonlaci2 válasza WOT-H-A-C (#747) üzenetére


Demonlaci2
tag

Nem kábellel csatlakoztattam, hanem közvetlenül a pendrive micro usb csatlakozójával.

(#749) omega68 válasza Demonlaci2 (#748) üzenetére


omega68
csendes tag

Azt nem írtad, hogy mitől halt be a rendszer !

(#750) WOT-H-A-C válasza Demonlaci2 (#748) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Akkor kéne neked egy otg kábel.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.