Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-31 20:13:45

LOGOUT.hu

Tisztelettel megkérünk mindenkit, hogy először az összefoglalót olvassa el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) PrimaMateria válasza Jann :) (#250) üzenetére


PrimaMateria
csendes tag

Okès. Nm. :-)

Lg 4x HD ----> Lenovo VIBE Z2 Pro

(#252) BakyG


BakyG
csendes tag

A frissítés valóban jobban tartja a térerőt, de sajnos az újra indulás még mindig jelentkezik a telefonnál valamint a hálózat ledobása is. Így megy a szervízbe és meglátjuk mit tudnak csinálni vele.
Ja egy fontos info: 2015 2. negyedévében lesz Lolipop frissítés.
http://support.lenovo.com/gb/en/documents/ht101396

(#253) Womb válasza BakyG (#252) üzenetére


Womb
senior tag

Ez sajnálatos. Gondolom cserélik a telefonod. Nálam egyik probléma sem jelentkezett (kop-kop), bízom benne, hogy nem is lesz.
Írj majd hogy alakul a dolog nálad.

(#254) zsoltee2107


zsoltee2107
újonc

Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni egy általam hibának megítélt, roppant zavaró problémával kapcsolatban!

Kedves K920 tulajok, tapasztaltátok a képen látható problémát? Egyszerűen nem értem, szakadás vagy csak szimplán túlságosan alulra kerültek a ledek? Nagyképűség vagy sem, engem marhára zavar, egy ekkora összegű "csúcskategóriás" készüléknél, ráadásul egy ilyen pitiáner hibát nem vártam volna a lenovo-tól. Különben ez a harmadik készülékem, ami ugyan ezzel a problémával érkezik, a lenovo sem tud rá magyarázatot adni!

(#255) Womb válasza zsoltee2107 (#254) üzenetére


Womb
senior tag

Hirtelen nem tudtam, mi problémád. :)
Nálam is bevilágít ott, ahol nálad. Eddig észre sem vettem.

(#256) süti5 válasza Womb (#255) üzenetére


süti5
őstag

Én meg konkrétan nem tudtam mi a gondja (először azt hittem, nem lát sim kártyát a teló), de most már igen.
Én leszarnám a helyetekben, ez nem nagy hiba nekem:)

[ Szerkesztve ]

(#257) Nor05


Nor05
csendes tag

Sziasztok!

Egyik ismerősöm vásárolt egy ilyen készüléket, és érdeklődne hogyan tudja "egy gombnyomással" bezárni a futó alkalmazásokat, mert ezt a praktikus megoldást megszokta korábbi telefonján. :)

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#258) zsoltee2107 válasza Womb (#255) üzenetére


zsoltee2107
újonc

Röhej! Köszönöm válaszod, segített a döntésben, visszavittem - kártalanítottak! Valahogy teljesen elment a kedvem a telefonvásárlástól! Nem lehet véletlen, hogy 3-ból 3 ugyan ezzel a hibával kerül piacra! Az a tény, hogy nálad is egy ilyen készülék van csak igazolja a feltevésem, hogy ebből nem csak 3-4, hanem több ezer "hibásan" legyártott darab van!

@süti5
A SIM kártyát már bele sem tettem, sem az előzőbe sem a mostaniba, mert fölöslegesnek tartottam mindaddig, még meg nem nézem, hogy az adott készüléknél is fenn áll-e a probléma! Nem akarok vitába bonyolódni, meg értem a te nézőpontodat is, de sajnos nem keresek olyan jól, hogy elfogadjam egy 170ezres telefonnál, hogy bármi baja legyen, rögtön az első kézbevételnél!

(#259) süti5 válasza zsoltee2107 (#258) üzenetére


süti5
őstag

Na ja, ez is igaz, én is azt várom egyébként, hogy lemenjen az ára, de nem nagyon akar:(

(#260) Mazsika válasza zsoltee2107 (#258) üzenetére


Mazsika
őstag

És mibol gondolod hogy ez hiba? Szerintem kb minden masodik telefonnak, tabletnek igy átvilágít. Ez csak egyszerűen ilyen. Az megint más kérdés hogy neked ívy tetszik-e vagy sem...

Dáccsika

(#261) Womb válasza Nor05 (#257) üzenetére


Womb
senior tag

Hosszan nyomd meg a menügombot, és ott bezárhatod az utoljára használt progikat. illetve be tudsz menni az akksi menübe, ott le is fagyaszthatod azokat, amiket ritkán használsz.

(#262) zizol válasza Nor05 (#257) üzenetére


zizol
aktív tag

A kolléga már segített, de azt csak halkan kérdezem meg, hogy erre tulajdonképpen miért van szükség?

Üdv, zizol

(#263) acura13


acura13
aktív tag

Bocs hogy beleszolok markaidegenkent, de én is elvarom egy 150 e feletti telotol a minoseget....Ezt
a telót nezegettem, olvasgattam rola, de pont ezek az apro "hibak" dontottek el hogy masikat kell vennem., bar a 2 SIM meg most is vonz.......ezert nem vettem G3at mert laggolt, ezert adtam el 1 hetesen a Nexus5-ömet.....Nem mondom hogy a jelenlegi a tökéletes, de egyenlore amit itthon be tudok szerezni, szamomra megfelel.......

Motorola Edge 40, Lexus GS 300, Asus ROG, Motorola Razr V8(retro)

(#264) Nor05 válasza Womb (#261) üzenetére


Nor05
csendes tag

Köszönöm a segítséget!
Igazából nem nekem van erre szükségem, de gondolom, ha sok alkalmazást nyit meg és használ egyszerre, azokat szeretné gyorsan bezárni, ha már aktuálisan nem használja őket.

(#265) acura13 válasza Nor05 (#264) üzenetére


acura13
aktív tag

http://androbit.net/articles/142/az_android_memoriakezelese.html

vagy...... http://blog.arnoldweb.hu/2011/09/android-memoriakezeles/

egyáltalán nincsen szükség a programok bezárására!!!! az Android megteszi helyetted ha kell neki a hely...
Söt.....ujrainditgatja a progikat ami akksi, proci, stb igénybevételével jár, tehát kimondottan áros kikapcsolgatni öket........Hidd el ezt nálunk 100x okosabb programozok kitalálták:-))))))

Motorola Edge 40, Lexus GS 300, Asus ROG, Motorola Razr V8(retro)

(#266) Womb válasza acura13 (#265) üzenetére


Womb
senior tag

No, ezért nem használok memória optimalizáló/killer/kilövő progikat. Nincs rá szükség.
Visszatérve a csúcs telefonok minőségére: Igen, teljesen érthető a hozzáállásotok az ilyen kaliberű készülékek felé támasztott igényeitekre. Hogy részemről képes vagyok szemet hunyni az ilyen hibák felett, az a minden más pozitív tulajdonság, amit a telefon nyújt. Nem is tudom, hogy láttam-e mostanság ennél szebb, férfiasabb gépet a piacon. Ez a telefon olyan, mint egy Harley... Hibák vannak, de kib@szott jó birtokolni egy ilyet. :D

(#267) acura13 válasza Womb (#266) üzenetére


acura13
aktív tag

persze, igazad van...mindenkinek más a fontos....
Csorgott a nyálam a QHD miatt, de többet nyomott a hangvezérlés, Active Display, és a 5.0 Android amit rögtön a Nexusok után megkapok.-))))) no meg a bör hátlap......

Motorola Edge 40, Lexus GS 300, Asus ROG, Motorola Razr V8(retro)

(#268) BakyG válasza Womb (#253) üzenetére


BakyG
csendes tag

Sikeresen leadtam a szervizbe. Direkt nem a vásárlás helyére vittem vissza, mert onnan is ideküldték volna (plusz idő). Mondtam, hogy szeretném ha kicserélnék a telefont, de azt sajnos nem lehet. Ők először kicserélik a belsejét vagy ha a gyártó jelezte nekik, hogy ezeknél a problémáknál cserélni kell az egész készüléket, akkor adnak egy lapot amivel vissza kell menni a vásárlás helyére és adnak egy újat. Azt ígérték, hogy 5 nap múlva meg lesz (hiszem ha látom), így akkor újra jelentkezem.
A szerviz a Telemax, ahol már a biztonsági őrnél is le lehet adni a készüléket egy lap (adatok, hibák, ...) kitöltésével, ami gyorsan történik ez nagy előny. Jelezték, hogy ha a hiba újra felmerül a javítás után akkor vegyem fel a kapcsolatot a márkaképviselettel és ott kérvényezzem a készülékcserét, de akár már most is felvehetem a kapcsolatot velük. Én első körben azért megvárom a szerviz eredményét.

(#269) Womb válasza BakyG (#268) üzenetére


Womb
senior tag

Ez elég korrekt hozzáállásnak tűnik. Legalábbis így elsőre jól hangzik az egész procedúra, még ha viszonylag sok utánajárást is igényel.
(Persze lehet, hogy könnyen beszélek így, hogy nem nekem kell végigjárni ezt az utat. :U )

(#270) Ombre85


Ombre85
tag

Tegnap én is szermányoltam egy ilyen telefont az Árkádban lévő MM-ben. Az utolsó darabot hoztam el és 105 ezerért adták Vodás előfizetéssel. Anélkül 134.990 lett volna, hát ennyiért nem tudtam ott hagyni. Az eladó szerint rosszul lett beárazva, mert megnézte a gépben és az összes többi MM-ben 155-170 között mozog :D
Az első tapasztalataim szerint gyönyörű telefon, pont ilyenre vágytam. A kamera körüli piros csík nem ilyen műanyag vacak, hanem olyan, mintha befújt alu lenne, így nekem tetszik, bár ettől a résztől féltem egy kicsit, mert képeken nem mutat jól.
A mérete lehetne egy fél collal kisebb, de meg lehet barátkozni vele. Hibát eddig még nem tapasztaltam, pedig majdnem egész éjjel nyomkodtam :))
Megyek is, nyomkodom tovább...

(#271) Womb válasza Ombre85 (#270) üzenetére


Womb
senior tag

Grat hozzá, főleg ilyen áron! :)

(#272) Ombre85 válasza Womb (#271) üzenetére


Ombre85
tag

Köszi! :)
Valaki esetleg meg tudná nézni, hogy nála is domborodik-e kifelé a hátlapon a fényes fekete lapocska? Számomra elég feltűnő, de én nagyon kritikus vagyok. Kézzel vissza lehet nyomkodni síkba..

(#273) Womb válasza Ombre85 (#272) üzenetére


Womb
senior tag

Mármint hogy kiemelkedik-e a hátlap síkjából? Nálam nem. Viszont a jack-aljzatnál lejjebb van a műanyag lap, alig észrevehető mértékben. Ez idővel változhat, igen észrevehető szintre. Ez kb jellemző lesz ezeken a gépeken a fém/műanyag ház miatt.

[ Szerkesztve ]

(#274) Ombre85 válasza Womb (#273) üzenetére


Ombre85
tag

Ilyen alapból és ilyen lenyomva:

Ha tényleg csak az anyaghasználatból eredő fészkelődés, akkor nem zavar annyira. Ha belülről nyomja valami kifelé, akkor annál inkább.

Nálam meg a jacknél van rendben :)

(#275) Womb válasza Ombre85 (#274) üzenetére


Womb
senior tag

Hm...ez tényleg szépen kidomborodik, de kötve hiszem, hogy bármi nyomná kifelé.
Nézd, ha zavar, nyugodtan reklamáld meg, ez már bőven belefér akár a cseregaranciába is.

(#276) Mazsika


Mazsika
őstag

Sziasztok, csak nagyon agyalok egy ilyn telon. De felek a merettol. Mennyire hasznalhato egy eekora meret? Tudom ez szubjektiv dolog de megis!? Az egy kezes funkciok mennyire mukodnek, mennyire hasznalhato mondjuk lekicsinyitett kepernyonel? Iletve osszessegeben megeri az arat? Koszonom a valaszokat!

Dáccsika

(#277) zsoltee2107 válasza Mazsika (#260) üzenetére


zsoltee2107
újonc

Hiba vagy sem, ahogy mondod, nekem így nem tetszik! Amúgy meg egy napig folyamatosan használtam, ettől a kis apróságtól eltekintve, egy hihetetlenül jól összerakott telefon, mint hardver mint anyaghasználat szempontjából! Csak más kérdés, hogy ki mit vár el a pénzéért! Én speciál, el is tudtam volna fogadni ezt kis apró "hibát", ha mondjuk egy 80ezres telefonról beszélünk!
Elnézést szeretnék kérni, nem azért tettem közzé a hozzászólásom, hogy ezzel bárkit elbátortalanítsak a vásárlástól, én tanácsot kértem, éppen ezért nem értem az indulatosságod!
Kérdésedre pedig, nekem semmi bajom nem volt az egy kezes használattal, bár a lekicsinyített képernyő nekem nem jött be, de persze nem mindenkinek vannak "lapát" kezei! A telefon méretéből adódóan nekem, nem fért csak a kabátom belső zsebébe, nyáron lehet elgondolkodtam volna, hogy hová is teszem a telefonom! Az áráról én nem nyilatkoznék, és ezzel elmondtam mindent, de hála istennek nincs két egyforma ember! :)

(#278) Womb válasza Mazsika (#276) üzenetére


Womb
senior tag

Van lebegő gomb funkciója is, működik az egykezes használat, én nem preferálom.
Szokni kell az biztos de így, bő egy hónap után azt gondolom nem hiszem, hogy a következő telefonom kisebb lesz 6 colnál. Nagyon rá lehet kattanni erre a méretre. :)
Farmerzsebemből kilóg, leülni nem lehet vele (nem is mernék). Xperia V-ről váltottam erre.
Nyilván többet használom hozzá a két kezem mint a V-nél, de a fontosabb funkciók (képernyőzár feloldás, telefonszám bepötyögés, névjegy keresés stb..) simán megy egy kézzel.
Szerintem az árát megéri. Erős és szép gép, fantasztikus kijelzővel, tényleg használható kamerákkal.

(#279) 5423r


5423r
tag

Sziasztok!

Tegnap én is beszereztem egyet a szlovákiai Nay-tól.
Az elején valamelyik szoftverrel volt újraindulás, de frissítettem a K920_ROW_S141_150109 verzióra és azóta rendben.
Kérdésem a Root-tal lenne kapcsolatos, elvileg találtam egy megoldást rá hogyan lehet ROOT ITT, de nem tudom ha megcsinálom hogyan tudom visszaállítani, ha szervízre volna ne adj isten szükség.

Valakinek tapasztalat?

Ja, és tudja valaki hogyan lehet a PC-s progijukat valami más nyelvre állítani?
Esetleg további trükkök? Hidden menü?

[ Szerkesztve ]

(#280) Ombre85 válasza Womb (#278) üzenetére


Ombre85
tag

Összemértem néhány másik 6 collos masinával a boltban és mivel ennek nagyon vékony a kerete, sokkal kisebb, vagy kisebbnek látszik azoknál, illetve olyan, mintha nagyobb lenne náluk a kijelzője :)
Az ember zsebét teljesen kitölti és a fél fejedet letakarja, ha telefonálsz vele, de ettől függetlenül szerintem ez a kijelzőméret rettentő kényelmes. Ha nagyon akarom, átérem egy kézzel, de ha kapaszkodnom kell és csak egy kezem szabad, akkor úgyis tekergetős oldalakat böngészek, amihez elég egy kéz is.
Mindenki aki meglátja, szörnyülködik a méretén, de nekem már perverz módon tetszik is ez a felháborodás :DD
Legalább különleges már első pillantásra is.
Ezt csak amolyan megerősítésként írtam arra, amit Te is mondasz.

(#281) Ombre85


Ombre85
tag

Ha már RGB a led, nem lehetne valahogy alkalmazáshoz rendelni a színét?

(#282) BakyG


BakyG
csendes tag

Visszakaptam a szerviztől a telefonomat. Pénteken adtam le és szerdán küldtek egy sms-t hogy kész van mehetek érte. Nem cseréltek benne semmit, csak resetelték és frissítették a szoftvert (egy pár gyári alkalmazást azért nem sikerült telepíteniük, helyettük Android logokat látok), ami azért érdekes, mert nem a legújabbra sikerült frissíteniük, de ezt megoldottam én. Lefuttattak egy pár tesztet az antennákra, de nem találtak hibát. Úgyhogy most teszt időszak. Meglátjuk mi lesz. Még a végén kiderül, hogy tényleg a Telenor hálózata a gagyi.

(#283) Ombre85 válasza BakyG (#282) üzenetére


Ombre85
tag

Visszatekerve látom, hogy neked is a SIM1 slottal van gondod. Nekem ott egy vodás kártya van, a SIM2-ben egy T-s. Azt tapasztaltam, hogy a vodásnál állandóan elmegy/ugrál a térerő, szaggat a net. A 2-es stabil. Még kipróbálom majd, hogy megcserélem őket, mert nem gondolnám, hogy a telefon a rossz.

(#284) 5423r válasza 5423r (#279) üzenetére


5423r
tag

Akkor itt senki nem root-ol?
Nincsen hidden menü?
A progit se akarja senki használni, sem a rendszert visszaállítani, se régit visszatenni? :DD

Legalább válaszoljatok, linkeljetek vagy valami.

Köszi

(#285) Ombre85 válasza 5423r (#284) üzenetére


Ombre85
tag

Nekem egy év gari van rá, majd utána piszkálgatom :DDD

(#286) 5423r válasza Ombre85 (#285) üzenetére


5423r
tag

Nekem is, csak ha visszaállítható a gyári rendszer, akkor bizonyos kényelmi dolgok miatt Root-olnám.
De nem is tudom, hogy működik a program hozzá (nem értem a nyelvet), így telepítést sem.

(#287) Womb válasza 5423r (#284) üzenetére


Womb
senior tag

Válaszolok ha szeretnéd, de semmiben nem tudok segíteni, ami a kérdésedet érinti. :D

(#288) 5423r válasza Womb (#287) üzenetére


5423r
tag

:D Azért köszönöm, nem gondoltam, hogy ennél a telefonál ezek senkit nem nagyon érintenek. :D

[ Szerkesztve ]

(#289) Csabesz1 válasza 5423r (#284) üzenetére


Csabesz1
csendes tag

Szia!

Esetleg https://towelroot.com/ ezzel megpróbálkozhatsz.

Vagy http://forum.xda-developers.com/ itt is is szétnézhetsz. Sok érdekes dolgot találsz.

Üdv:Csabesz!!! :)

(#290) 5423r válasza Csabesz1 (#289) üzenetére


5423r
tag

Igen, ezeket ismerem köszi.
Előző telefonomnak volt ott rendes fórumja, sok sok érdekességgel.
Ennek az nincs, pedig root mellé az is kellene, hogy hogyan lehet visszatérni gyári állapotra. Azt reméltem, valaki már talált útmutatót.

Oroszfórum

Találtam még ezt, csak még nem volt időm végignézni.

(#291) PrimaMateria


PrimaMateria
csendes tag

Nem èrtem,hogy egy ilyen telefont,ami szinte tènyleg kielègít minden vágyat,mi èrtelme rootolgatni...?

[ Szerkesztve ]

Lg 4x HD ----> Lenovo VIBE Z2 Pro

(#292) 5423r válasza PrimaMateria (#291) üzenetére


5423r
tag

Például az E-robothoz kellene GPS automatizáláshoz, meg Gravity box, mást én sem szeretnék, mert jól működik.
Csak a root-al megszokott kényelem hiányzik. :)

(#293) Garada


Garada
őstag

Ez a kinézet egyszerűen felülmúlhatatlan jelenleg szerintem. :Y

(#294) yaso


yaso
csendes tag

Sziasztok!!!

Hétfőn fogom megkapni a kicsikét! Mint egy kisgyerek úgy várom :))
Tudnátok tanácsot adni, hogy van-e vmi olyan fontos dolog, amire oda kellene figyelnem?
Vagy csak lakjam be kényem-kedvem szerint (ésszel persze)....és tapasztaljak?

Előre is köszke!!!

(#295) PrimaMateria válasza yaso (#294) üzenetére


PrimaMateria
csendes tag

Ne mutatkozz vele az utcán,mert iszonyat menő ès feltűnő...!! :-D

Lg 4x HD ----> Lenovo VIBE Z2 Pro

(#296) Womb válasza yaso (#294) üzenetére


Womb
senior tag

Szerintem lakd be kényedre -kedvedre, és ennyi :)
Azaz lehetnek olyan problémák, amik a külalakot érintik. Ilyen a műanyag rész az optikánál (ami púposan kiállhat a telefon síkjából), vagy a menügombokat megvilágító ledek "bevilágítása" a képernyő alján, illetve lötyögő gombok. Ha bármelyikkel találkozol és zavar, inkább melegében reklamáld meg és kérj cserét. Mondjuk a gombok lötyögése mindegyiknél ott van, azt meg kell szokni.
Hisztis a vágott kártyákra, érdemes gyári micro sim-et kérni a szolgáltatódtól, ha nem olyan van Neked.

(#297) yaso válasza PrimaMateria (#295) üzenetére


yaso
csendes tag

Ez tetszik :C

(#298) yaso válasza Womb (#296) üzenetére


yaso
csendes tag

Köszönöm szépen!
Oda fogok figyelni ezekre!
Majd irok tapasztalatot!

(#299) Mazsika


Mazsika
őstag

Sziasztok,

En ma vettem meg a telot. Nagyon brutal. Tenyleg kalis a vagott simre? Most akartam vagni, de akkor kerek a szolgaltatoktol!

Dáccsika

(#300) omega68 válasza Mazsika (#299) üzenetére


omega68
csendes tag

Nekem mindkettő sim vágott és nincs semmi gond vele !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.