Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-31 20:13:45

LOGOUT.hu

Tisztelettel megkérünk mindenkit, hogy először az összefoglalót olvassa el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) ZoleeWolf válasza WOT-H-A-C (#945) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

A szoftveren nem módosítottam, csak egy root volt rajta...

(#952) ZoleeWolf válasza arnd (#949) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

Köszi, közben már én is megtaláltam, próbálom értelmezni, illetve szerintem még driver is kellene csak még azt sem lelem..

(#953) ZoleeWolf válasza arnd (#949) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

Nagyon köszönöm a segítséget!
Sikerült visszahozni a telót!!! :DD
Most éppen ota frissítéseket tesz fel.
Ezek szerint a root lehetett a bűnös? Igazából csak azért nyomtam rá a root-ot, hogy a titanium backup-al a kis programjaimról mentést csináljak(ami most elveszett). Ha esetleg ezt a mentés dolgot meglehetne oldani root nélkül is akkor nem is foglalkoznék vele, tudtok ebben a mentés dologban segíteni?

(#954) ulysse


ulysse
csendes tag

Gyorsabb lett, nekem eléggé laggolt az előzővel most jó, meg ha merül az akku, nem az a hülye hang van mint ezelőtt volt. Mást egyenlőre én se vettem észre.

Ugyan öreg szálkásabb vagy ,mint egy egész kárászraj.

(#955) arnd válasza ulysse (#954) üzenetére


arnd
senior tag

Akksi merülős hangot én még nem hallottam tőle... :P

(#956) glucksys


glucksys
újonc

Én tegnap frissítettem S246_150520-ra. A frissítés óta azt tapasztalom, hogy az automatikus fényerő egyáltalán nem vagy csak nagyon kis mértékben szabályoz. Vaksötétben kb 50%-ra állítja a kijelzőt, ami az én szememnek már erős. Bár ma nem volt az az igazán vakító, erős napsütés, és nem is volt időm nagyon nézegetni, de az volt a benyomásom, hogy nem az igazi kint, erős napfénynél sem. Valakinek hasonló tapasztalat?
Nem örülnék neki ha ezután manuálisan kéne fényerőt állítgatnom, mert korábban ez a funkció nagyon jól működött.

(#957) rdt89


rdt89
addikt

Esetleg ha valakit érdekelne: Lenovo Vibe Z2 Pro teszt

(#958) Ombre85 válasza rdt89 (#957) üzenetére


Ombre85
tag

Jó kis írás. Kiérződik belőle az elfogultság, de én sem hiszem, hogy tudnék anélkül írni erről a telcsiről :)

:R

Egy érdekesség, aki még nem nyalókát használ:
Megfigyeltem, hogy a zsebemből kivéve kevesebbszer működik a dupla koppos ébresztés, de ha várok egy pár másodpercet, akkor szinte mindig jó. Mintha hirtelen a fényre érve pillanatnyi vakságot kapna az érzékelője és magához kellene térnie :) Még tesztelgetem, de eddig megállja a helyét.

(#959) rdt89 válasza Ombre85 (#958) üzenetére


rdt89
addikt

Köszönöm szépen. :)
Elég nehéz elfogultság nélkül írni róla. :) De sok tesztet olvastam ahol szintén dicsérték, de hát van is miért. :)

(#960) arnd válasza glucksys (#956) üzenetére


arnd
senior tag

Nekem műxik szépen.

(#961) Demonlaci2 válasza arnd (#960) üzenetére


Demonlaci2
tag

Hogy van ez a két koppintásos ébresztés?

(#962) ctibor válasza Demonlaci2 (#961) üzenetére


ctibor
senior tag

Eccerű:

Telefon képernyője sötét.

Ujjacskáddal így csinálsz: kopp, kopp.

Telefon képernyője kivilágosodik.

A záróképernyőt mutatja; innen már azt csinálsz amit máskor is: húzással jutsz a főképernyőre, esetleg csak elolvasod a záróképernyő értesítéseit és hagyon ismét kihúnyni a kijelzőt.

(Arra nagyon jó, hogy az egyébként is lötyögésre hajlamos fizikai bekapcs gombot kíméld.)

Aktiválása: Beállítások >> Funkciók beállításai >> Kijelző be/kikapcs. kettős érintéssel.

[ Szerkesztve ]

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#963) Demonlaci2 válasza rdt89 (#957) üzenetére


Demonlaci2
tag

Nagyon jó. :DD

(#964) Demonlaci2 válasza ctibor (#962) üzenetére


Demonlaci2
tag

A Z2 Pro-ban nincs illyen.

(#965) Ombre85 válasza Demonlaci2 (#964) üzenetére


Ombre85
tag

Volt benne, amíg nem jött az 5-ös android...

(#966) Basser


Basser
csendes tag

Sziasztok!
Ma vettem egy Z2pro-t, éppen a testreszabásával foglalkozom. Az alsó három rendszergombról nem tudom levenni a rezgőt. Tudja valaki a módját?

(#967) zizol válasza Basser (#966) üzenetére


zizol
aktív tag

igen.
itt:
Beállítások - csengőhangok és hangerő - egyéb hangok - érintéskor rezegjen

[ Szerkesztve ]

Üdv, zizol

(#968) Demonlaci2


Demonlaci2
tag

Ez aztán a hátaztán: http://mobilport.hir24.hu/hirek/2015/05/29/a-lenovo-bemutatta-a-jovo-okostelefonjat/

(#969) rdt89 válasza Demonlaci2 (#968) üzenetére


rdt89
addikt

Nem rossz, csak a Simpsonék már megcsinálták. :) Hasonló gondolatmenettel ellátott tablettel már találkoztam a kínai piacon, de attól függetlenül nem tartom egy halva született ötletnek, sőt... :)

(#970) Basser válasza zizol (#967) üzenetére


Basser
csendes tag

Köszi, sikerült felszámolnom a rezgéseket.
Felkínált valami frissítést (32 MB), de erősen ajánlja hogy wlan-ról csináljam.
Remélhető ettől a frissítéstől térerő javulás? Sajnos melóhelyen (beton bunker) gyengén veszi a mobilnetet.

(#971) rdt89 válasza Basser (#970) üzenetére


rdt89
addikt

Várj a frissítés telepítéssel, még biztosan tudsz neki garantálni egy olyan helyet, ahol nem szakadozik a net, mert ha megszakad a letöltés, akkor nehéz vissza hozni az élők sorába. :)

[ Szerkesztve ]

(#972) Basser válasza rdt89 (#971) üzenetére


Basser
csendes tag

Oké, majd otthon megcsinálom a frissítést. Itt csak 100 K/s a max sebesség perpillanat. Remélem megtáltosodik a kicsike, mert az előző telóm (G.smart Maya M1) jobban vette a netet.

(#973) rdt89 válasza Basser (#972) üzenetére


rdt89
addikt

Nekem nincs gondom vele. Nagyon szépen veszi és erőteljesen. A frissítés után lehet neked is jobb lesz sokkal. :) Hol vetted és mennyiért?

(#974) Basser válasza rdt89 (#973) üzenetére


Basser
csendes tag

Edigitaltól rendeltem 125e-ért. 1 nap alatt megjött.
Reménykedem hogy majd a frissítés rendbe teszi.
Kint a szabadban gyönyörűen, stabilan jön a 4G, vagy minimum a H, de itt bent sajnos csak E-n döcög csigatempóval. Ez egy telógyilkos hely, kolégák is sokat töltenek mert erőlködnek a kütyük és gyorsan merülnek.LG, Huawei itt nagyon elvéreztek, csak a régi gsmart-om meg két Sony volt eddig képes élvezhető 3G vételt produkálni.

(#975) rdt89 válasza Basser (#974) üzenetére


rdt89
addikt

Nekem is ilyen a munkahelyem, még az E-t se tudják mindig produkálni, sőt hálózatokat is eldobálják, de ott kivétel nélkül minden telefon elvérzik, de néha a h+-t jó szögbe tartva bevillantja a Lenovo, de kicsit mozdulva ő is eldobja. Van egy szép kis jelzavaró bent, hogy biztos ne tudd használni a telefonod, és ez fantaszikus élményt tud néha adni. :)
A fejlődési folyamat K fronton! :)

[ Szerkesztve ]

(#976) zizol válasza Basser (#974) üzenetére


zizol
aktív tag

Igazi tesztkörnyezet! :)
Szerintem nem a K920 lesz a bajnok, kb szerintem térerőben az átlagot hozza.
A K910 viszont nagyon jó volt ezen a téren... De úgy tudom már nem lehet kapni...

Üdv, zizol

(#977) Basser válasza rdt89 (#975) üzenetére


Basser
csendes tag

Ismerős a szitu, itt is meg kell találni a jó vételi helyet, ami néha ide-oda vándorol .

[ Szerkesztve ]

(#978) vrgcsaba válasza Demonlaci2 (#963) üzenetére


vrgcsaba
csendes tag

Ezt annyira nem értem... Ez nem a Z2 Pro fóruma? Értem, hogy neked megy ez... de ez nem lenne annyira érdekes, ha a Z2 fórumán mesélnéd, ami ugye nincs... akkor meg miért "vagizol" a Z2 megmaradt tudásával a Z2 Pro fórumán... nem értem...

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#979) arnd válasza vrgcsaba (#978) üzenetére


arnd
senior tag

Félreérted, ez nem vagizás. Csak mivel mint írtad is nincs sima Z2 topic, ezért ide csapódnak a pro nélküliek is. Nekem nem fáj, hogy nekik megmaradt a két kopp. Persze irigylem, de nem zavar...
:R

(#980) 5423r válasza vrgcsaba (#978) üzenetére


5423r
tag

És szerintem nem is neki akartad szánni. :) Neki Pro változat van, ráadásul ha jól rémlik több mint bárki másnak. :D

(#981) Demonlaci2 válasza vrgcsaba (#978) üzenetére


Demonlaci2
tag

Nem vagánykodásnak szántam-szövegértési kompetenciát fejleszteni kellene-, nekem Lenovo Vibe Z2 Pro készülékeim vannak, nem azért írtam azt, hogy a Z2 Pro-ban nincs ilyen, hanem azért, mert nekem Pro változat van, sima Z2-ben viszont van két koppintásos ébresztés.
És nem ide csapódtam, mert nem volt máshová! :P

[ Szerkesztve ]

(#982) Demonlaci2


Demonlaci2
tag

Az utolsó hozzászólásomat olvastátok, "elcsapódom" innen. :((

(#983) rdt89 válasza Demonlaci2 (#982) üzenetére


rdt89
addikt

Ne már. Te teszed ki a kèszülèktulajdonosok 50%át ( ;] ). Engem az se zavarna ha Huaweiesek is ide járnának. A lènyeg egy jó közössèg ahol segítünk a másiknak ès megosztjuk a tapasztalatainkat, problèmáinkat. :)

(#984) ctibor válasza vrgcsaba (#978) üzenetére


ctibor
senior tag

Eltévedtél amikor Demonlacit bántottad, engem kellett volna (ha mindenképpen akarsz valakit...)

Azért írok ide, mert valóban nincs Z2 topik, és a két telefon 4.4-es op.rendszere szinte teljesen megegyezett, tehát tudtunk tapasztalatokat cserélni.

És azért jeleztem, hogy nekem Lollipopon is megmaradt a két kopp, mivel ez azt mutatja, hogy nem a rendszerfrissítés miatt kell lemondani róla, hanem egy egyszerű bug-ról van szó, amit remélhetőleg egy újabb frissítés javít majd. Tehát nem "mezőzésből"...

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#985) ctibor válasza ctibor (#984) üzenetére


ctibor
senior tag

Jav. : ... "menőzésből"

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#986) arnd válasza ctibor (#984) üzenetére


arnd
senior tag

A csapódtakért én kérek elnézést, nem bántó szándékkal írtam.

(#987) Ombre85 válasza ctibor (#984) üzenetére


Ombre85
tag

Én örülök, hogy itt vannak a Z2esek is, mert a két telefon szinte egy kalap alá vehető, külön-külön meg mindketten túl kevesen lennénk (egyelőre :) )

(#988) arnd


arnd
senior tag

Na, hogy ne csak off legyen.
A legutóbbi frissítés óta (vagy az előtte levőtől) javult a kamera fókusz képessége. Jobb képeket készítek vele mostanában. Régebben nagyon csapnivaló volt, vagy legalább is az előző telefonjaim jobbak voltak.

(#989) zizol


zizol
aktív tag

Nekem meg az akku idom javult erezhetoen

Üdv, zizol

(#990) kovacsek67


kovacsek67
csendes tag

Sziasztok!
Új vagyok itt, két hete vettem két Z2 pro-t (egyet a páromnak) és most éppen üdülés alatt tesztelgetem.
A kijelzője remek, a tűző napsütésben is jól látható.
Tűéles képeket készít a kamera, és villámgyors a készülék. Az asszony nem nagyon használta, csak egy- két beszélgetés sms és a teljesen feltöltött készülék még a negyedik napon is bírta energiával. Egyszerűen tökéletesen működik, minden elvárásomat felülmúlta, bár nem frissítettem egyenlőre 5.0-ra.(jó ez a két kopp!)
Egyetlen "hiba" bár ez már szőrszálhasogatás, hogy mindkét készüléken a fotóbeálításoknál a háromtengelyű szintezés vízszintezője nincs vízszintben, de ez már tényleg csak "szőrözés" mert ilyen funkció a fényképezőmben nincs is!
Szóval eddig 10-ből 10! Szuper készülék és egyáltalán nem tűnik túl nagynak sem nekem sem a feleségemnek.

(#991) sgabor84


sgabor84
újonc

Sziasztok! Most néztem ki magamnak ezt a készüléket, minden paramétere nagyon tetszik. Még a Lenovo márkában is megbízom, de okostelefont még nem láttam tőlük. Egy sima frissítéstől megállhat a készülék? Púposodik a hátlap? Ezek tényleg általános problémák?

[ Szerkesztve ]

(#992) rdt89 válasza sgabor84 (#991) üzenetére


rdt89
addikt

Ha nem rootolt készülékre frissítesz (2-ik frissítésen vagyok túl probléma mentesen), nem kell tartani ettől a problémától. Én nem találkoztam még ezzel a púposodással. Az egyik legjobb ksézülék amit valaha is láttam és használtam. :)

[ Szerkesztve ]

(#993) Razzor two


Razzor two
tag

Sziasztok!
Abban kérném a segítségeteket,hogy kinéztem egy ilyen magamnak egy vibe Z2-öt, nekem a pro nagy!
Arról a készülékről, hibáiról tudtok valamit?? Van már rá esetleg loli? Mivel se tesztet se fórumot nem találtam róla, itt teszem fel a kérdést, hátha van valakinek!
köszi!

(#994) WOT-H-A-C válasza Razzor two (#993) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

[link]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#995) arnd válasza Razzor two (#993) üzenetére


arnd
senior tag

Van rá nyalókás. De nem nagy a pro sem :N . Próbáld ki, mindenféleképpen :K .
Az 5,5"-s telefonom nagyobb volt. :DD

(#996) Razzor two válasza arnd (#995) üzenetére


Razzor two
tag

Köszönöm!
Már kipróbáltam, sőt meg is rendeltem, de próba után visszamondtam....Nagyon szép és jó, csak én heti 5-7 alkalommal sportolok,akkor meg már zavaró a nagysága, az 5,5 szerintem még jó nekem!

(#997) Ombre85 válasza Razzor two (#996) üzenetére


Ombre85
tag

Ezzel az érvvel nem tudok vitára kelni, a mérete engem is sokszor gátol a mozgásban :DDD

(#998) TOZ válasza Ombre85 (#997) üzenetére


TOZ
addikt

Egyelore en is jegeltem a Z2pro dolgot. Mate7et sikerult kezbe vennem. Szinte mm-re egy méret. Sok(k)

(#999) ctibor válasza Razzor two (#996) üzenetére


ctibor
senior tag

Nálam is ez volt a helyzet.

Megnéztem, kézbe fogtam mindkét 6 collos csúcsmodellt: Z2 Pro és Mate 7. Azt éreztem, hogy ezek nekem már túl nagyok.

A Z2-t viszont még tudom egy kézzel kezelni (ha néha nem is könnyű) és minden zsebembe belefér. Nem bántam meg, hogy mellette döntöttem, asszem ez ki is derül a korábbi hozzászólásaimból :)

Ráadásul most igen olcsón beszerezhető: LINK

(Nekem még 105 ezerbe került...)

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#1000) zermi


zermi
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

Rootolásra, tud valaki leírást, linket dobni az 5.0.2-re?

Köszi előre is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.