Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-31 20:13:45

LOGOUT.hu

Tisztelettel megkérünk mindenkit, hogy először az összefoglalót olvassa el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) dlaj


dlaj
őstag

Sziasztok!
Egy tulajdonos meg tudá nekem mondani, hogy ebben a telefonban benne van a Slide unlock funció? (felülről a negyedik)

(#352) Ombre85 válasza dlaj (#351) üzenetére


Ombre85
tag

Nekem nincs:

De baromi jó lenne valami megoldás, mert az előző telefonom gombját is taccsra tette a nyomkodás és nem akarták javítani.Persze lehet, hogy az volt nagyon silány minőség, de én azóta félek ettől.

(#353) dlaj válasza Ombre85 (#352) üzenetére


dlaj
őstag

Köszi szépen.
Kár, hogy kihagyták belőle. Lehet, hogy pont azért, mert nekem sem működik tökélétésen. Ameddig az asztalon van a telefonom (S930) addig mindíg felold a kijelző a megfelelő módon. De ha bent van a zsebemben, és előveszem, akkor már 5 perc után nem reagál, és csak a bekapcs gombbal tudom feloldani.
Volt egy olcsó Doogee DG310-es telefonom, amiben tökéletesen működött ez a funkció.

(#354) süti5


süti5
őstag

Az itthon vásárolt lenovokra tényleg csak egy év gari van?
Egy 150 ezres árú, úgy tudom itthoni szervíztől ennél azért többet várnék...:(

(#355) Ombre85 válasza süti5 (#354) üzenetére


Ombre85
tag

Ezen én is meglepődtem egy kicsit, amikor vettem. Persze extra ezresekért adnak még mellé garit, de az alapárban 1 év van nekem is...

(#356) arnd válasza Ombre85 (#350) üzenetére


arnd
senior tag

Én ilyet vettem, mert csak ezt találtam raktáron hirtelen.
Nem rossz, a szilikon tok része magában is megfelelő lenne, és a kis műbőr része sem gáz, elég vékony, tömege is van, ezért szépen záródik stb.
A szilikon résszel pont egy síkban van a kamera piros kerete.
Így a tokkal együtt már nem lóg ki. Tulajdonképpen csak ezért nem szedtem még le róla...

(#357) arnd


arnd
senior tag

Valamiért nálam az akksis készenlét csapnivaló. Ezelőtt egy MTK procis gépet használtam, 2700-as akksival és hasonló használat mellett az kevésbé merült egy kicsivel.
Meg vannak ilyen anomáliák, hogy a tapatalkot nem bírom beüzemelni, firefox összeomlik, meg a dpi is lehetne kissebb. Így nem látszik/használható ki ez a felbontás.
Root-ra ki mit használ?

(#358) 5423r válasza arnd (#357) üzenetére


5423r
tag

Szia.

Root elvileg linkelve van feljebb.
Itt még senki nem tesztelte, rajtam kívül nem is nagyon akarta senki. Én meg még nem mertem mert sajnos rossz a ledem, és megy majd szervizbe.
Jó lenne tudni a gyári állapot hogy állítható vissza. Esetleg a recovery-s sdfuse mappás frissítéssel?

(#360) arnd válasza 5423r (#358) üzenetére


arnd
senior tag

Mi baja a LED-nek? Egyáltalán nem működik? Más LED vezérlő programmal sem?

Ja amúgy a lamda jeles vitte gond nélkül. Hétvégén még mérlegeltem, hogy elállok a vásárlástól, mert ez az akksis készenlét nem volt valami meggyőző, de már elfogadható amit bír, ha mondjuk nem is valami nagy szám. Reggel 5-től mostanáig 64%, és nem nagyon volt időm nyomkodni. Majd még lehet, hogy nekiállok optimalizálgatni az energia felhasználást. Csak ez azért bosszantó, mert a régi 300$ MTK-s gépemmel nem kellett ilyenekkel vacakolni.

Viszont a qtya tapatalkkal nem bírok el, egyszerűen nem találja meg a fórumaimat, hiába jelentkezek be. Már minden verziót kipróbáltam amit találtam, de semmi eredmény. Lehet, hogy a gyári "vírusirtó" zavar be nem tudom, de nem jön össze.

A csengő hangereje az valami félelmetes :DD

(#361) 5423r válasza arnd (#360) üzenetére


5423r
tag

Egyáltalán nem működik, sem másik programmal, sem a telefon saját tesztjén. Egész egyszerűen nem világít, de csak márciusban tudom elvinni. Akkor leszek csak otthon.

Nekem az aksi idő érzésre rendben van, 6 óra körüli kijelző idő összejön mindig, amiben van messenger, viber, instagram, és közben neten olvasgatok. Meg random zene hallgatás, filmnézés. 2 kártyával, elég rossz lefedettség alatt.
Mondjuk az intelligens energia vagy mi be van kapcsolva, meg energiatakarékos álláson van. De úgy sem éreztem semmin, hogy vissza lenne fogva.

A gyári vírusirtó nekem is bezavart valamihez, nem emlékszem már milyen programhoz,de megvolt tőle vonva valami jogosultság. Azt érdemes átnézni, mert tényleg bezavarhat,ha tilt valamit ami a tapatalk-nak kell.

És igen, a hangerő nagyon durva. Most filmeztem rajta, és a max. hangerő eléggé odatesz. Jó lenne emellé még sztereó is volna. :DD

(#362) Womb válasza arnd (#360) üzenetére


Womb
senior tag

Valami nagyon eszi azt az akksit. 24h net, zene, irkálások, némi duma mellett ritkán megy 80% alá egy nap alatt. Általában 3 naponta töltöm.

(#363) arnd válasza Womb (#362) üzenetére


arnd
senior tag

Az a gáz, hogy nem nagyon volt még rajta semmi sem.
Két google acount, meg egy céges exchange, viber/skype/mesenger.
Egy rakás hálózat tesztelő progi, de azok le is vannak fagyasztva.
A normál beállítások akksi menüje nem érhető el valami módon?
Nekem az szimpatikusabb mint ez a külön program.

Tapatalk megy Neked?

Amúgy lehet, hogy a céges exchange-t kell átkonfigolni...

A wifi térerő jelen mi az az "s" betű???

(#364) arnd


arnd
senior tag

Valami akku áram mérő programot tudtok ajánlani? Ami látja az "I" szenzort.

(#365) omega68 válasza 5423r (#358) üzenetére


omega68
csendes tag

Sziasztok !
Tovelroot tökéletes. Vissza lehet állítani az sdfuse módszerrel teljes gyári állapotra.
Én már kipróbáltam, mert a TWRP telepítése után nem tudtam a Vibe felületről átváltani
a stock android felületre !

(#366) omega68 válasza Womb (#362) üzenetére


omega68
csendes tag

Nekem a rádió volt bekapcsolva, attól merült az akksi nagyon gyorsan.
Pedig nem is szoktam hallgatni ! Kikapcsolás után 3 napot simán birja !

(#367) 5423r válasza omega68 (#365) üzenetére


5423r
tag

Szuper. Bár mostmár azt az 1 hetet amíg elvihetem szervízbe, és utána visszajön már kivárom. :)

Honnan lehet letölteni a gyári firmware-t?

(#370) arnd válasza omega68 (#365) üzenetére


arnd
senior tag

Ez az sdfuse ez mi is?
A recovery-ből való ROM frissítés lenne?
És ilyen ROM merre található?

(#371) omega68 válasza 5423r (#367) üzenetére


omega68
csendes tag

A needrom.com-ról többek között, de elöbb regisztrálni kell hozzá !

(#372) omega68 válasza arnd (#370) üzenetére


omega68
csendes tag

Egy sdfuse nevű mappát kell létrehozni a gyökér könyvtárban és abba másolod be a letöltött firmwaret !

(#373) arnd válasza omega68 (#372) üzenetére


arnd
senior tag

Köszönöm.

(#374) FRENK1988


FRENK1988
veterán

emagról érdemes megvenni a telefont?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#375) Csabesz1


Csabesz1
csendes tag

Én az Media M-ban vettem. Korrektek.

Üdv:Csabesz!!! :)

(#376) arcadio


arcadio
csendes tag

Most jutottam el oda, hogy írjak.
Egy Lumia 1520 törés után vágtam bele ebbe készülékbe.
A telefon jó is, meg rossz is. Élményfaktora közelít a nullához.

A telefont telefonálásra, emailezésre, netezésre, munkára használom. Ennek megfelelően gyakorlatilag 0 a GPS, kevés a wifi, de sok a telefonálás, levelezés és rdp szerű kapcsolat.

Ami jó, tetszik:
- Akku üzemidő (3,5 nap).
- Kijelző
- Fényképező extrém körülmények között is helyt áll
- Full magyar billentyűzet (AnySoftKeyboard)
- Gyári füles
- 2 SIM

Ami nem tetszik:
- Zörögnek a gombjai (olcsó bazári feelingje van)
- A hangminősége változó, de nagyon gyenge is tud lenni, és még nem jöttem, rá, hogy mi okozza (vállal fülhöz szorítva nem hallanak)
- Külső zajcsillapítása gyenge
- A kijelző érzékenysége gyenge (gyári fólia van rajta). Néha csak második, harmadik próbálkozásra tudom beírni a képernyőzár kódját
- Irodai munkára alkalmatlan, erről hosszan lehetne írni... (nem hardware miatt)
- Folyamatosan elfelejti a beállításokat (a navigációs gombok rezegtetése például)
- Gyakorlatilag az összes használt alkalmazás újraindul naponta valamilyen hiba miatt
- Néhány hibát csak a teljes telefon restart old meg
- +36-ra a tárcsázó alkalmazás összeomlik :W

Arra jutottam, hogy az a mondásom, hogy bármilyen operációs rendszert meg tudok szokni, nem igaz!
Valószínűleg a hozzá nem értésem, és a lustaságom miatt sírom vissza az N9-esemet, de ha őszinte akarok lenni, néha elgondolkodom azon, hogy hogyan lehetne WP-t húzni a telóra, és átmenteni a kamerasoftware-t.

<< Arcadio >>

(#377) Ombre85 válasza arcadio (#376) üzenetére


Ombre85
tag

Érdekes amiket írsz, én a negatívumok nagy részét nem tapasztaltam.

A gombok valóban lötyögnek, de szerintem fémből vannak a hátlaphoz hasonlóan, így nem néznek ki rosszul. Furán mocorognak, ha az ember piszkálja, ezt meg kell szokni :)
A kamera mellett van egy pici lyuk, elvileg az szűri a külső zajt egy mikrofonnal. Nem lehet, hogy ha azt letakarod, vagy fölötte vakarászol, akkor annyira aktívan szűr, hogy a beszédedet is kiszűri? :D Nekem még nem panaszkodtak a hallhatóságra, inkább én nem szoktam hallani másokat, mert elcsúszik a fülem a hangszórótól, amit észre sem veszek. Akkora felülete van, hogy nem érzem rajta, hol a fülem... :))
Az érzékenység nekem nem tűnt fel, néha csak fölétartom a kezem és már csinálja is.
Alkalmazások nálam a szoftverfrissítés óta atomstabilak.

Lehetséges, hogy az androidra való rászokás a furcsa, ezt nem tudom, mert mindig is androidos voltam. Biztosan több nyűgje van, mint egy stabil zárt rendszernek, de ez nem a telefon számlájára írható.

(#378) Mazsika válasza arcadio (#376) üzenetére


Mazsika
őstag

A leirt hibákat én sem tapasztaltam, néha egy restart kell neki de eddig még nem volt olyan androidosom aminek nem kellett.. :D egy valami van, ha fülemhez tartom engem sem hallanak sose, ez nem tudom mitől van de idegesítő tud lenni...

Dáccsika

(#379) arnd válasza Ombre85 (#377) üzenetére


arnd
senior tag

Ja ja. valószínűleg letakarja a másod mikrofont. És a többi tapasztalatodat is osztom. A fém gpmbjaival semmi gondom, a kártya ajtó idegesítőbb.
A többi szoftveres dolog meg érdekes... nekem is van pár nyűgöm, mint pl a waze az elszáll egy perc után.

Zár képernyő érzékenységre meg nekem az volt a tapasztalatom, hogy volt olyan zárképernyő ami nem jól működik, elsőre érzékel, de ha kicsit bizonytalankodsz akkor már nem reagál.

(#380) omega68 válasza arcadio (#376) üzenetére


omega68
csendes tag

Azt azért megirhatnád, hogy milyen beszerzésből van a készüléked !
Ilyen hibákkal miért nem garanciáztatod ?
Én még csak a gombokat tapasztaltam, bár a Samsung után az sem
zavaró.

(#381) arcadio válasza omega68 (#380) üzenetére


arcadio
csendes tag

Köszönöm a sok tanácsot.
A fényképező melletti mikrofont nem szoktam lefogni, a fényképező alá teszem az újjam telefonáláskor.
Van rá garancia, de eszembe nem jutott elvinni. Azt hittem, hogy ez ilyen, és kész. :F
Tesztelgetem még egy hétig, ha nem segít ez sem, akkor viszem szervízbe.

<< Arcadio >>

(#382) dome008 válasza arcadio (#376) üzenetére


dome008
csendes tag

A hangra nekem egyetlen egy ember panaszkodott. "- Folyamatosan elfelejti a beállításokat (a navigációs gombok rezegtetése például)" Esetleg nem arról van szó, hogy más profil van beállítva? Először engem is megzavart, de általánosnál, rezgésnél, csendesnél is külön kell beállítani a rezgést. A felület pedig nagyon reszponzív, K910 után nem gondoltam volna, hogy lehet jobb, de ez jobb. Sosem volt FC, és sosem kellett újraindítanom a telefont. Szóval a hibák, amiket írtál szerintem egyéniek.

Más, amik viszont engem zavarnak.
1. kamerahangot nem tudom levenni sehogyan
2. témát nem lehet letölteni, mint a vibe z1-en lehetett
3. az elemlámpánál nagyon gyenge a fényerő, nem lehet állítani

Ezekre esetleg valaki tud megoldást?

(#383) arnd válasza dome008 (#382) üzenetére


arnd
senior tag

A hangokra én azt a megoldást találtam, hogy kicsit le fogom halkítani, a szerviz hangokat.
És vissza töltöm így őket... valami normalizáló stb progival.
Kamera hangra meg valami cseng.ogg-t is lehet használni.
Persze ehhez root kell.

(#384) arnd


arnd
senior tag

Ja és ma nálam panaszkodtak arra, hogy rosszul hallanak, de ezt szerintem a kihajtott flippes tok szöszmötölése okozhatja.
Kipróbálom majd, hogy vissza hajtva az előlapra, esetén is van e panasz.

(#385) zizol válasza dome008 (#382) üzenetére


zizol
aktív tag

"3. az elemlámpánál nagyon gyenge a fényerő, nem lehet állítani"
A gyári appnál tényleg így van, de utólagos zseblámpa appal világít ahogy kell!

Üdv, zizol

(#386) Ombre85 válasza zizol (#385) üzenetére


Ombre85
tag

Én már teljesen pánikba estem, mire erre rájöttem... :DDD
Gondolkodtam, hogyan lehet, hogy a régebbi telefonom egy leddel jobb fényt adott, mint ez kettővel. Aztán akkor néztem nagyot, amikor kameráztam és sokkal erősebben világított. Addig nem is tudtam, hogy a villanó fényererjén is lehet apponként variálgatni :))

(#387) arnd válasza Ombre85 (#386) üzenetére


arnd
senior tag

Szerintem teljesen ok ez a fényerő. Ez legalább nem égeti szét a LEDeket. Ráadásul nincs is értelme az ilyen extra nagy fénynek, én csak a kijelzővel szoktam világítani...

Más.
Az automata fényerőn nem lehet egy kicsit emelni? Nagyon sötét így nekem. Mondjuk este sötétben olvasni jó, a régi telefonomnál csak a TFT sötítésével lehetett elfogadhatóra venni az esti fényerőt.

(#388) dome008 válasza arnd (#387) üzenetére


dome008
csendes tag

Mondjuk úgy, hogy vannak esetek amikor nagyon jól jönne a max fényerő. Z1-nél is simán megoldották, remélem legalább az 5.0 frissítéssel változik a helyzet több téren is.

(#389) atike


atike
nagyúr

Pár hozzászólást olvastam csak vissza, nem volt kedvem végiglapozni mindet...

Akinek van ilyen... Esetleges hibák...? Mi volt az a szempont ami miatt ez lett és nem más? Nem bánta meg...? A kamera tényleg annyira jó, mint sejteni lehet....? :) Melegedés? Napi használat....? Külföldi fórumokon térerő gondokról is lehetett olvasni.... Létezik? Meglévő probléma? Próbálta valaki már rootolni? Mi az utolsó hivatalos android rá....? 4.4.2? Szerintetek van épkézláb alternatíva helyette ha fontos a nagy kijelző és a jó kamera...?

Bocsi a sok (és meglehetősen bugyuta néhol :DDD ) kérdésért, de most állok telefoncsere előtt és az LG G3 és e között vacilálok. Nekem ez a szimpatikusabb, de per pillanat döntésképtelen vagyok... :)

[ Szerkesztve ]

(#390) FRENK1988 válasza atike (#389) üzenetére


FRENK1988
veterán

erre én is várom a választ :D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#391) Mazsika válasza atike (#389) üzenetére


Mazsika
őstag

Néhány kérdésedet megpróbálom megválaszolni...
Néha a wifi hálózatokra nem akar csatlakozni, nem tudom mi van vele restart segít, momentán ennyi bajom van vele, illetve néha a térerő is ingadozik, van ahol elmegy, pedig régi telómmal nem volt gond (Lenovo S750), valahol meg jobb mint az volt. nem értem mitől lehet, de igazából nem égető a probléma, nem folyamatos probléma, csak néha érdekes hogy elmegy a térerő...
A kamera tényleg nagyon jó! Persze zavarba lehet hozni (de melyiket nem?), de általában olyan képeket lövök vele, hogy mindenki leteszi az állát.
Nekem nem volt alternatíva igazából, csak a mérettől féltem, de furcsa hogy hogy meg lehet szokni. Borzasztó komoly telefon, mindenki aki látja hüledezik folyamatosan, sőt van olyan kollégám aki már többször is kézbe vette és állandóan elmondja hogy milyen gyönyörű ez a telefon. Egyébként gyors, telefonálni is lehet ám vele... :D e-mail, sms-t meg nem kell mondanom hogy mennyire kényelmes vele írni.
2 izzasztó napot simán visz (wifi, két sim, folyamatos e-mail, face, stb.) de ha óvatoskodok vele, akkor 3-at is elmegy.
Összegezve nem bántam meg, nagyon jó kis telefon, remélem még ezeket az apróságokat is javítani fogják egy új softtal, akkor tényleg tökéletes lenne!

Dáccsika

(#392) arnd válasza atike (#389) üzenetére


arnd
senior tag

Két sim, ne legyen samsung, FHD feletti felbontás, és ha már 400$-nál többe kerül akkor legyen használható garija...
Ja és 5,5"-nál kisebb se legyen.
Mondjuk a 8 magos proci nálam áldozattá vált, egy jobb fajta MTK-val jobban tudnám szeretni.

Gomb lötyögés, nem zavaró inkább csak hiszti, fém házban fém gomb ez ilyen.
A sim ajtócska az viszont nem tudom miért ilyen lötyögős megoldású, de azért ez sem egy bosszantó zavaró tényező.

Látványra az volt az első benyomás, hogy qrva nagy, de amikor kézbe vettem akkor kiderült, hogy a régi 5,5"-s telefonomnál minden befoglaló mérete kisebb :)
Abszolúte prémium kivitel, elegáns, stb. stb. Nem egy gagyi szappantartó.

A kiálló piros kamera sziget, szerintem jól néz ki, bár igaz, hogy nem célszerű a kialakítása, egyenlőre nem zavaró számomra, bár a flippes tokomból nem is lóg ki, de azért elegánsabb tok nélkül.

Baromian hangos a hangszórója! Root: egyből vitte az első program amit próbáltam, amint olvastam vissza is lehet flashelni gyárira.

Kamera: nem rossz, annyira én nem estem hasra tőle, szerintem annyit tud amennyi elvárható egy ilyen kategóriában. Makrója az nem az igazi, de ez lehet, hogy csak a gyári programnak a hibája.
Azért a réges régi N8-asom jobb képeket készít. De ami tiszta jól fókuszált kép az jó részletgazdag. Viszont nekem sok életlen képet is ellő...

(#393) arnd válasza Mazsika (#391) üzenetére


arnd
senior tag

Nekem a batteryguru vacakolt egy kicsit a wifi visszakapcsolással. De nyomtam neki egy újratanulást és oks lett. Nekem nem kellett még újraindítanom semmiért sem. Viszont a firefox az elszáll...
Az USB-s csatlakozása meg jó stabil, más MTP eszközökhöz képest.

(#394) Ombre85 válasza atike (#389) üzenetére


Ombre85
tag

Szerintem ahány példány, annyi féle variáció a hibákra. Nekem például nincs gondom a wifivel egyáltalán (az még különösen tetszik is, hogy a mobilnetet kikapcsolt wifivel is átteszi, ha érez megbízható wlan hálózatot a közelben), a sim kártya ajtó is tökéletesen illeszkedik, ellenben a vodás kártyám térereje csapnivaló (másik készülékben még ugyan nem néztem, így lehet, hogy semmi köze a telefonhoz), a műanyag hátsó lap pedig elvált a burkolattól és púposodik. De ezzel nagyjából a végére is értem a hibalistámnak bő 1 hónap használat tapasztalatával.
Kikapcsolni/újraindítani sosem kellett, még a szoftverfrissítés előtt néha megoldotta magának :DDD , a kamerát én is tudom dícsérni, mint ahogy a készülék minőségét úgy általában.
A root engem nem vonz egyelőre, a gyári security alkalmazással mindent be tudok állítani, amit csak akarok, az 5-ös android stabilitásától pedig előre félek...

(#395) omega68 válasza atike (#389) üzenetére


omega68
csendes tag

Nagyon egyszerűen lehet rootolni a telefont, utána simán vissza is tudod flashelni, ha szükséges.
Nálam nem lötyög a SIM ajtó, minimálisan mozognak a gombok. Jobb, mintha szorulna !
Alternatíva lehet a dual simes Huawei Ascend Mate 7. De ezzel a Lenovo K920-al sem
jársz rosszul.

(#396) zizol válasza omega68 (#395) üzenetére


zizol
aktív tag

Én is néztem a Mate 7-et, de ha jól emlékszem azért tettem le róla, mert amelyik tudja a magyar 4Gfrekiket az nem dualsim-es.
Persze ha valakinek nem kell a 2 sim, akkor jó vétel az is

Üdv, zizol

(#397) Mazsika válasza arnd (#393) üzenetére


Mazsika
őstag

mi az a battery guru? nekem nincs fent olyan azt hiszem...

Dáccsika

(#398) arnd válasza Mazsika (#397) üzenetére


arnd
senior tag

Utólagos... play-en fent van természetesen.

(#399) arnd


arnd
senior tag

Milyen tokot használtok/ajánltok hozzá?
Nekem most egy ilyen flippes van de annyira nem célszerű, tartóba sem tudom tőle betenni.
Lehet leszedem a műbőr részét...

Valami jó vékony kemény szilikon tokot keresnék hozzá.

(#400) omega68 válasza zizol (#396) üzenetére


omega68
csendes tag

A MM-ban van dual simes, az szerintem működik nálunk is !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.