Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3/3 Pro

Nem 3S! 3S topik erre: [link]

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15901) fuze


fuze
őstag

Igen, minden be van kapcsolva mutatja is a kapcsolatot. De nem tölt be semmi. A reptéren Magyarországon még működött. Szóval kéne hogy még legyen mobilnetem. A roaming díjakat meg eltörölték mégsem megy.

adms.hu | UI Designer

(#15902) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

A kijelző cseréjénél olvastam, hogy esetleg érdemes lehet egy új hangszórót rendelni (sok féle van és írják pár helyen, hogy a hangminősége nem korrektek az utángyártottaknak annyira, ha van ajánlatotok szívesen fogadom), mert azt nehéz sérülésmentesen eltávolítani a régi előlapból. Ez valóban így van? Van még más, amin kívül figyelni kéne még valamire?

Kétoldalú ragasztó kell az akksi alá meg egy szétszedőkészlet nem árt gondolom...

[ Szerkesztve ]

(#15903) vornia válasza fuze (#15901) üzenetére


vornia
senior tag

Jaj Ereskhhigalnak igaza van!!!Az egyik szolgáltató hálózatán nem volt semmi forgalom,át kellett állni másikra!!

(#15904) fuze válasza vornia (#15903) üzenetére


fuze
őstag

De talál hálózatot. Egyszeruen nem tölt be semmit pedig az értesítési sávban úgy mutatja hogy minden rendben van.

adms.hu | UI Designer

(#15905) vornia válasza fuze (#15904) üzenetére


vornia
senior tag

De más szolgáltatóra váltva is?
Nekem Milánóban játszotta el,villogott az adatforgalom is mégsem ment a net,restart is volt hiába. Kézzel átraktam másik szolgáltatóra egyből lett net

(#15906) fuze válasza vornia (#15905) üzenetére


fuze
őstag

Igen úgy is. Ahogy neked, nálam is villog az adatforgalom de nincs net. Minden örökké tölt vagy connectel. Semmi.

adms.hu | UI Designer

(#15907) Upo válasza csubuka (#15902) üzenetére


Upo
addikt

Nem olyan nehéz azt a hangszórót eltávolítani, csak ésszel kell. Érdemes hajszárítóval átmelegíteni, akkor meglágyul a ragasztó és könnyebben kijön. Valami vékony tűvel oldalról alá lehet nyúlni, hogy ne csak a műanyagnál fogva legyen feszítve, mert valóban a fém keret amin a membrán van a tekerccsel, elég könnyen leválik a műanyagról.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#15908) csubuka válasza Upo (#15907) üzenetére


csubuka
addikt

Szia!

:R Nagyon szépen köszönöm válaszod! Akkor más buktatója nemigen van a dolognak? A többi alkatrészt feltehetően nem fogom tudni hazavágni?

(#15909) Upo válasza fuze (#15906) üzenetére


Upo
addikt

Ez sajnos ilyen az ingyenes eu roaming óta, mintha a szolgáltatók direkt betartanának a roamingolóknak, más is írta, cikkek is születtek belőle.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#15910) Upo válasza csubuka (#15908) üzenetére


Upo
addikt

Azért nincs lehetetlen! :DDD

A qualcommosnak az az előnye megvan, hogy nem a hátlapban van a fingerprint hanem az alaplapra ragasztva kétoldalassal, úgyhogy a hátlapot simán le lehet pattintani, nincs vele gond, ott még nem szakad a szalagkábel.
Aztán a többi csatlakozót szakszerűen nyitni hogy ne törjön, az akkut óvatosan lehejteni mert ha kiszakad a burkolata akkor kukázható.
Az új előlapba meg át kell rakni a régiből az összes gumi elemet/árnyékolót, proximity szenzornál, mikrofonnál, ilyesmi. Most a konkrét note4 nincs előttem szétkapva, nem emlékszem már pontosan mindenre. Kijelzőt az enyémben nem kellett cserélni, a jó múltkor a beszéd hangszóróm kukult meg, ki kellett kapni az alaplapot és megtisztítani a kontaktot, attól jó is lett. Azért az alaplap kiszedése/visszarakása nem olyan sima ügy mint máshol, pár csatlakozáshoz kicsit nehezen lehet hozzáférni, de nem egy agysebészet annak aki már csinált ilyent.
Ja, jut eszembe, természetesen van egy csavar a fingerprint szenzor alatt is, azt is le kell szedni, kis melegítéssel jól enged a kétoldalas ragasztó, és utána újra használható ha szépen jött le.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#15911) csubuka válasza Upo (#15910) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen :)

Igyekszem óvatosan intézkedni majd, természetesen! A hajszárítós melegítés korrekt megoldásnak tűnik.

Ilyen kétoldalas ragasztót milyet célszerű az akksi alá tenni?

(#15912) Hordozóóóóóó


Hordozóóóóóó
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem csak észre, hogy eredetileg nem a legmegfelelőbb topikban tettem fel a kérdésem, mert az ide tartozna leginkább (nekem is csak sima 3-asom van).

Köszönöm, ha valaki megnézi a kérdésem:
[link]

Spell check funkció örök életű letiltása érdekelne.

(#15913) CSorBA


CSorBA
őstag

Sziasztok,

most raktam fel a legfrissebb dev global romot (eddig a 1,5 éves eustockossal használtam :D), és azt szeretném kérdezni, hogy a tálcán lévő ikonok szövegét hogy tudom elővarázsolni?

Köszi!

(#15914) Milestone2 válasza CSorBA (#15913) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Sehogy, miui9 "új feature"...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#15915) CSorBA válasza Milestone2 (#15914) üzenetére


CSorBA
őstag

Ohh :( Köszi azért!

(#15916) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok!
CM-et használókhoz szólnék első körben.
(Személy szerint En csak tesztelgetni szoktam olykor olykor amikor rám jön egy egy roham ez ügyben xd)

CM 14.1-el valaki tapasztalta már azt, hogy a CM14.1 telepítése előtti romon (mondjuk egy miuihu) a WiFi és a Bluetooth MAC címe az amit megszokott viszont amikor felrakja a cm14.1et akkor egy teljesen más MAC címet kap mind a kettő eszközre ?
Nem tudom eldönteni, hogy ez valami fajta android feature vagy bug.
Szívesen használnám pedig a CM-et mert sokszor pedig hiányzik :P
Eddig a fejlesztők nem nagyon tudtak adni választ... :(

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#15917) vegyszer válasza Roxkex (#15916) üzenetére


vegyszer
addikt

Valószínűleg bug. Rossz/rossz helyről próbálja meg kiolvasni a szükséges infót. Volt ilyen más telóról/telóra portolt rom esetén is. Rossz esetben csupa nulla. Akár az IMEI, vagy a sorozatszám is.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#15918) person válasza Upo (#15909) üzenetére


person
senior tag

És attól, hogy ingyenes, nem minden esetben engedélyezett alapértelmezetten.
Ilyenkor az első kört érdemes a szolgáltatónál kezdeni ha valóban a megoldást keressük..

(#15919) Upo válasza person (#15918) üzenetére


Upo
addikt

Ja, ezt én nem arra írtam mikor rosszul van beállítva és azért nem megy. Sokszor olyan, hogy hiába van jól állítva minden, mégsem megy. Aztán gondol egyet, kicsit működik, aztán megint beáll. Arrébb megyek, kicsit megint megy, aztán megint nem. Mintha direkt shapelnék fosra az eu roamingot.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#15920) Roxkex válasza vegyszer (#15917) üzenetére


Roxkex
senior tag

Jaja sajna az lesz. Te esetleg tapasztaltad ezt a bugot ?

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#15921) vegyszer válasza Roxkex (#15920) üzenetére


vegyszer
addikt

Más telón igen.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#15922) vegyszer


vegyszer
addikt

Valami történt WiFi fronton a legújabb EU dev romban.
Eddig 50/20 volt az, amit a speedtest ki tudott csikarni a telóból. Most meg ugyanaz a WiFi tud 110/20-at is.

Sajnos a nálam jelentkező "fekete kijelző háttérfénnyel", és csak a reboot segít névre általam keresztelt bug ennek is ugyanúgy része, mint az összes MIUI 9 romnak.
(ami igazán bánt, hogy az utolsó MIUI 8 is most produkálta, míg ezelőtt soha)
:(( :((

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#15923) peestike válasza vegyszer (#15922) üzenetére


peestike
senior tag

Wifi sebesség nekem nem változott, viszont ez a bug nekem is előjött párszor. 7-8 alatt soha nem találkoztam vele.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#15924) vegyszer válasza peestike (#15923) üzenetére


vegyszer
addikt

És miután visszatetted a 8-at, akkor nem jött elő?

Írtál róla hibajegyet?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#15925) peestike válasza vegyszer (#15924) üzenetére


peestike
senior tag

Nem tettem vissza a 8at, heti dev-et teszek fel, aztán még azért nem írtam, mert eddig vártam hátha most már nem jön elő. :)
Legközelebb megírom.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#15926) Roxkex válasza vegyszer (#15921) üzenetére


Roxkex
senior tag

És ezen a telefonon azért nem mert nem használtad még ezt a romot ? Vagy azért mert szerencsés vagy ? :P

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#15927) vegyszer válasza Roxkex (#15926) üzenetére


vegyszer
addikt

Megrögzött MIUI/Xiaomi hívő/fanatikus vagyok.
Az mégis milyen, hogy egy portolt stock rendszert huzzak rá?
Egyébként melyik az ezeknek közül a nem MIUI romok közül, ami napi használatban sem rossz?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#15928) Roxkex válasza vegyszer (#15927) üzenetére


Roxkex
senior tag

Én is imádom a MIUI-t :) És már az SGSA óta használom. Habár ott még csak egy portolt (unofficial) romként volt rá lehetőségem sajnos.
De amióta különféle redmi tulaj vagyok használom és szeretem :)
Néha-néha jó kicsit vissza menni a stock-ra is :3 - Különösen az android verzió újításait megtekinteni.

Személy szerint Én egyszer használtam a LineageOS-t és semmi bajom nem volt vele. Teljesen használható minden nap. Csak ez a MAC probléma ne lenne. (Itthon MAC szűrés van. De persze ez áthidalható :) )

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#15929) person válasza Upo (#15919) üzenetére


person
senior tag

Persze, nem is azért írtam, bocs ha félreérthető volt, inkább csak kiegészítésnek írtam. Sajnos nekem sincs jó tapasztalatom roaming kapcsán..

[ Szerkesztve ]

(#15930) Wesder


Wesder
félisten

Van olyan Nougat ROM, amiben működik az ujjlenyomatolvasó mobilbank appban?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#15931) fecs


fecs
senior tag

Nem veszi fel a töltést és szétszedve ezt tapasztaltam.

Mintha meg lenne égve a nyák a csati felett. :F
Van valakinek alkatrésze idehaza USB csatlakozó cseréjéhez? Aliexpress-en találtam, csak most nem várnék 4-5 hetet a postázás miatt.

Pixel 6a

(#15932) Land


Land
veterán

Üdv!

Párom Redmi 3 Pro telefonjában döglődik az aksi. Hova érdemes beadni aksicserére? Valamelyik fórumtárshoz? Szervizbe? Jobb ha megrendelem az aksit pl. aliról és valakivel itthon beletetetem?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#15933) fecs válasza Land (#15932) üzenetére


fecs
senior tag

Épp ma délelőtt szedtem szét a mobilt. Szerintem minimális kézügyességgel ki lehet cserélni otthon is.
Video
Ali-n 10 dolcsi körül van az akksi.

Pixel 6a

(#15934) Land válasza fecs (#15933) üzenetére


Land
veterán

Ez jó lenne hozzá? Jó minőség?
1-2 szerszámot adnak hozzá, nekünk otthon nincs mini csavarhúzó vagy műanyag lapátka... :)

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#15935) fecs válasza Land (#15934) üzenetére


fecs
senior tag

Nem. Ez note-hoz való. Redmi 3 pro-hoz BM47 jelölésű akku kell.

Pixel 6a

(#15936) Land válasza fecs (#15935) üzenetére


Land
veterán

Akkor ez. ehhez is adnak néhány szerszámot.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#15937) tharok32


tharok32
csendes tag

Sziasztok, Eustockos Redmi 3 (sima) :

Android: 5.1.1 LMY47V
MIUI: 7.1 Stabil 7.1.1.0 (LHPCNCK)

telefonra jó a következő ROM, vagy ez csak Prime-r?

http://en.miui.com/download-298.html

Illetve ebbe van magyar nyelv? Megéri frissíteni?

Nagyon FONTOS lenne nagyon megköszönöm a válaszokat.

(#15938) trebrona válasza tharok32 (#15937) üzenetére


trebrona
nagyúr

Asztali nézetben oldal tetején nyisd le az összefoglalót és mindenre megtalálod a választ.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15939) tharok32 válasza trebrona (#15938) üzenetére


tharok32
csendes tag

Szia, pont ilyesmit keresek de nem találom. Letudnád írni hol találom?

[ Szerkesztve ]

(#15940) trebrona válasza tharok32 (#15939) üzenetére


trebrona
nagyúr

[link] :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15941) tharok32 válasza trebrona (#15940) üzenetére


tharok32
csendes tag

Köszönöm csak azt nem értem, hogy Nekem Xiaomi Redmi 3-am van a Prime ugyan az , mert romoknál csak olyat találok, hogy Redmi 3/Prime, nem egyértelmü. Mert az látom hogy a Global Stable rom tartalmaz magyar nyelvet

[ Szerkesztve ]

(#15942) trebrona válasza tharok32 (#15941) üzenetére


trebrona
nagyúr

Azért a perjel. Ugyanazt a romot használják. De ez az összefoglalóból is kiderül.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15943) tharok32


tharok32
csendes tag

Sajnos nem sikerült végigment a csík, majd a Mi 3 pötty android powered bí android feliratnál mennek a pöttyök de nem történik már 20 perce semmi.

(#15944) tharok32


tharok32
csendes tag

Sikerült neki, de a régió választónál nincs se Magyarország se Hungary, mit kéne tennem?

(#15945) trebrona válasza tharok32 (#15944) üzenetére


trebrona
nagyúr

Keress egy szomszédos országot! :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15946) Wesder válasza Wesder (#15930) üzenetére


Wesder
félisten

Sajnos nem találtam, így marad a MIUI.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#15947) kbp17


kbp17
csendes tag

Sziasztok, 1,5 év alatt lehet hogy most kezdett el rohamosan romlani az akumlátor? (nem kíméltem ez idő alatt).
Mások, hogy tudnátok nekem ajánlani aliexpressröl akumlátort amit ti rendeltetek és működik? Köszi.

(#15948) LeviTee


LeviTee
csendes tag

Sziasztok!

Szerintem banális lesz a kérdés, de már kaparom a falat. Most cseréltem le (15 hónap után) az eustockos romot global stable 8.5.2.0-ra és az ébresztő hangerőt sehogy nem sikerül úgy beállítani, hogy jó legyen. Ha a menüben rábökök a kiválasztott zenére, szép halkan szól, de riasztáskor már eléggé hangos. Ja, és az emelkedő hangerőt se akarja figyelembe venni. Ötlet?

(#15949) sbe561 válasza CSorBA (#15913) üzenetére


sbe561
tag

Én is a napokban váltom a 1,5 éve eustock-os romot a friss dev-re és nekem is hiányzott a szöveg, de hamar megszoktam.
Amúgy már rá is engedtem a heti frissítést, viszont ezzel meg nagyon merült a telefonom!
Más is tapasztalta már?

[ Szerkesztve ]

(#15950) kbp17


kbp17
csendes tag

Nekem ia mióta fentvan a global stable azóta kb 2x annyira merul a telefon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.