Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3/3 Pro

Nem 3S! 3S topik erre: [link]

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15601) peestike válasza trouble (#15598) üzenetére


peestike
senior tag

próbáltam, wifin már a kezdeti beállításnál valami hibára fut sajna...

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#15602) Istu94 válasza vegyszer (#15600) üzenetére


Istu94
csendes tag

Akkor esetleg a Biztonságban ha belemész az akkumulátorba és kiválasztod a Gmail-t, akkor ott betudod állítani hogy a battery saver ne korlátozza az app háttér folyamatait. Alapból nem bántja te kitudja..

(#15603) vegyszer válasza Istu94 (#15602) üzenetére


vegyszer
addikt

Köszönöm a tippet.
Teszetelem.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#15604) t.zolka


t.zolka
aktív tag

Sziasztok srácok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Reggel a MultiTool segítségével szerettem volna frissíteni a telefon szoftverét, de valamiért nem sikerült.
Már többször sikeresen megtettem amióta megvan a készülék, de most miután végigfutott, kikapcsolt, és azóta sem sikerült bekapcsolni. Bármit nyomok, bármennyi ideig, semmi. Mi lehet a baj, vagy hogyan lehetne életet lehelni belé? A telefon aksija 100%-on volt, lemerülve biztos nincs. Lehet, hogy tégla lett?

(#15605) trebrona válasza t.zolka (#15604) üzenetére


trebrona
nagyúr

Bármit nyomsz bármennyi ideig, mit jelent?

Három gomb egyszerre, rezzenésig sem megy?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15606) t.zolka válasza trebrona (#15605) üzenetére


t.zolka
aktív tag

A három gombot még nem próbáltam, de majd most...

...de erre sem csinál semmit.

[ Szerkesztve ]

(#15607) trebrona válasza t.zolka (#15606) üzenetére


trebrona
nagyúr

Hosszan...

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15608) t.zolka válasza trebrona (#15607) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Egy percig is nyomtam, de semmi.

(#15609) trebrona válasza t.zolka (#15608) üzenetére


trebrona
nagyúr

Töltőre csatlakoztatás esetén történik valami?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15610) t.zolka válasza trebrona (#15609) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Semmi, nem is jelzi, hogy töltené.

(#15611) trebrona válasza t.zolka (#15610) üzenetére


trebrona
nagyúr

Akkor lehet, hogy tényleg megadta magát. Ha a 3 gombbal sem indul a recovery, hang le + bekapccsal sem indul a fastboot és a töltést sem veszi, sajnos esélyes.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15612) t.zolka válasza trebrona (#15611) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Akkor úgy néz ki, hogy ennyi volt, irány az elektronikai hulladék tároló.
Pedig jó kis készülék volt.
R.I.P. Redmi 3 pro :D

Azért az érdekes, hogy egy szoftvertelepítés így kinyír egy készüléket.

(#15613) trebrona válasza t.zolka (#15612) üzenetére


trebrona
nagyúr

Azért még nem temetném, meg kellene mutatni egy szerviznek azért. Szoftvertelepítés nem szokta kinyírni a xiaomikat, más ok is lehet.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15614) t.zolka válasza trebrona (#15613) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Jó szervizt találni, akik nem akarnak lehúzni, hááááát... ritka, mint a fehér holló. Majd azért utánkérdezek, hátha.

Ami még érdekes, hogy most próbáltam átrakni a SIM kártyát egy másik telefonba, és azt írja, hogy nincs SIM ! Próbáltam még másik kettőt, kollégákét, ugyan ez! A SIM kártya is kuka! Ez hogy lehet?

(#15615) Milestone2 válasza t.zolka (#15614) üzenetére


Milestone2
nagyúr

info@miuiszerviz.hu Kareszék.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#15616) vegyszer válasza t.zolka (#15614) üzenetére


vegyszer
addikt

Érdekes. A frissítés maga rendben lement?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#15617) t.zolka válasza vegyszer (#15616) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Szerintem igen. Végigment a csík az alján, elsötétedett, és onnantól kezdve nem reagál semmire.

(#15618) vornia válasza t.zolka (#15617) üzenetére


vornia
senior tag

oké
elvileg nem merült le,de meddig hagytad töltőn?
Nekem volt olyan hogy gyakorlatilag lemerült, és majd 1 óra után kezdett felmutatni életjeleket a töltőre dugva

(#15619) t.zolka válasza vornia (#15618) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Amikor elkezdtem a frissítést 100%-on volt az aksi. Elindítottam a MultiTool-t, rádugtam a kábelt, ami a PC-be volt dugva, végigcsináltam a leírtak szerint, a telefonon alul a csík végigment, és tádám! sötétség. Ez kb. 5 perc, úgyhogy nem hiszem, hogy ennyi idő alatt lemerült volna.

...de most akkor rádugom a töltőre, és hagyom egy pár órát, hátha.

[ Szerkesztve ]

(#15620) t.zolka válasza vornia (#15618) üzenetére


t.zolka
aktív tag

kiszaladtam a szerkesztési időből

A töltő és a telefon közé dugtam egy USB-s ampermérőt, és 0.93A-rel tölti, és már 178mAh bele is ment.
Ebből mi lesz? :D

[ Szerkesztve ]

(#15621) Lil21


Lil21
csendes tag

Na le kell azért írnom a lentieket, nem tudom, mennyire off, úgyhogy inkább szürkévé teszem.

Nem tudom, emlékeztek, hogy írtam anno, hogy ellopták párom ezüst/fehér Redmi 3-asát, ezzel a nekirohanós-kirabolom-elszaladok módszerrel. Nah hát nemrég visszakaptuk a telefont.

Miután ellopták, kivárta az illető a hat hónapot (nemtom miért, 2021-ig fekete listán lett volna a telefon), és aztán a MiCloudba el kezdtek felszinkronizálódni a képek, amiket az új tulaj készített. A rendőrség úgy volt vele, hogy imei alapján várakozik, hátha történik valami, de nem. Ezért a feltöltött profilképet kirakták körözésre, és pár nap után facebookos csoportban felismerték az illetőt, aki nem messze lévő faluban lakik.
Na a rendőrség szépen ki is ment házkutatási paranccsal, a tag rettenet meg volt lepődve, hogy a nála használt telefon lopott. Felszólították, hogy vagy ideadja, vagy még holnapig bemegy a rendőrségre. Utóbbit válaszotta, és másnap kihallgatták, hogy ugyan mégis mi merre, hány méter.
Na kéremszépen, azt mondta, hogy egy kisebbségitől vásárolta, négyezer, ismétlem, NÉGYEZER forintért a telefont. xD És csak fotózásra meg internetezésre használta. Úgyhogy az ügy le lett zárva, mert ugye irtózatos nagy összeggel lett megkárosítva. xD

A telefonnak úgymond semmi baja nincs, egyedül a sim-tálca része van nagyon meggyötörve. A kijelzőn akkor új fólia volt, amit én raktam rá, hát most elhűltem, annyira karcos volt az egész. Még az akkor vásárolt szilikontokban lopták el, ez rajta maradt, de képzeljétek el ezt ocsmány, sötétbarna változatban, annyira mocskos volt. A telefon ezüst sarkai emiatt megkarcolódtak, mert a szilikon tok és a telefon közé került mocsok szétcsikarta a részeket. Az illető gondolom úgy volt vele, jó mezőgazdaságisként négyezres telefonra nem kell vigyázni...
Illetve a hátulján némi horpadással megúszta a dolgot, és a telefon tartalma pontosan úgy volt, ahogy ellopták. Még párom e-mail fiókja is benne volt a gmailben, meg minden alkalmazása, jegyzete is megmaradt, és amelett használta a fazon.

Úgyhogy kár, hogy nem tudjuk a story másik felét, de sokak tippje szerint az illető aki ellopta a mekiben, rájött, hogy nem iphone (nem ismerte fel a márkát), aztán továbbpasszolta olcsóbban, és az sem, illetve akinek továbbadta sem értett totál ezekhez a telefonokhoz.

A mese végén megjegyezném, hogy mekkora mázli, hogy a MiCloudban szinkronizálódott mindent, mert amúgy sim-kártyát nem rakott bele, és akkor ugye kb. sosem kerül elő. > <

(#15622) Milestone2 válasza Lil21 (#15621) üzenetére


Milestone2
nagyúr

A vicces a történetben, hogy ha a MIUI nagy védelmét, a Find device-t használtad volna és távolról zárolod a készüléked, akkor soha nem kaptad volna vissza. Ha zárt a bootloader, távolról lezártad volna. A tolvaj be se tudta volna kapcsolni, dobta volna a kukába.

Így meg ha viszontagságok árán is, de visszakaptad.

Egyedül ezt a 6 hónapos várakozást nem értem...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#15623) trouble válasza peestike (#15601) üzenetére


trouble
senior tag

Nekem is szarakodott az elején, leszedtem, felraktam néhányszor , egyyzer csak jó lett!
Nálam is sync probléma volt! Próba!

[ Szerkesztve ]

(#15624) peestike válasza trouble (#15623) üzenetére


peestike
senior tag

játszom még vele akkor, csak legalább valami már működne...

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#15625) Wesder válasza Lil21 (#15621) üzenetére


Wesder
félisten

Ilyenkor àldàsos, hogy szàzból csak 1-2 ember ért a mókolàshoz, mert ugye ebben az esetben egy factory utàn ment volna fel Lineage vagy EU ROM, és nincs nyom.
(Leszàmítva az IMEI szàmot persze)

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#15626) vornia válasza t.zolka (#15620) üzenetére


vornia
senior tag

Eredmény?Netán siker? :B

(#15627) csabi63 válasza Wesder (#15625) üzenetére


csabi63
senior tag

Inkább 100 ezerből 1-2. :D Ne felejtsük el, hogy a PH törzsgárda nem a nép keresztmetszete. Milliós szám lehet, akiknek egy szimpla regisztráció is problémát okoz.

(#15628) Milestone2 válasza Wesder (#15625) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ráadásul, ha jól emlékszem, zárt BL-nél FR előtt kéri a MiFiók jelszavát...jelszó nélkül még FR se megy.
(Szerintem ezért lehetett rajta a barátnő rendszere, mert nem tudtak rajta FR-t sem csinálni, ha védve volt.)

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#15629) Wesder


Wesder
félisten

Zàrt BL-rel is megoldható a ROM csere, így sajnos az sem garancia semmire.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#15630) t.zolka válasza vornia (#15626) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Semmi! Töltöttem egész éjszaka, belement 2558mAh, és még most is megy bele, ami furcsa, mert eddig, ha elérte a 100%-ot, akkor megállt. De most 0.11A-rel még mindig töltődik! Ami jobban zavar, hogy a SIM kártya is megdöglött. :W

(#15631) vegyszer válasza t.zolka (#15630) üzenetére


vegyszer
addikt

Nem púpos a háta?

Valami komoly, baj lesz ott. Ne töltsd tovább. Ki tud gyulladni rossz esetben...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#15632) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Akinek van en.miui.com-on regisztrációja, szavazzon már rám egy "Thanks"-sel, vagy "Rate"-tal.
http://en.miui.com/thread-796402-1-1.html
Előre is köszönöm.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#15633) gilpil válasza vegyszer (#15593) üzenetére


gilpil
csendes tag

Köszi, ez megoldotta a problémát!

(#15634) t.zolka válasza vegyszer (#15631) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Nem púpos, és nem is melegszik. Szét is szedettem, hátha egy aksi csati leválasztás segít, de nem.

Mindegy, vettem egy másikat, ezt meg majd meghirdetem alkatrésznek. :D

(#15635) achon


achon
aktív tag

Tudnátok segíteni abban, hogy BL nyitas nélkül fel lehet tenni EU romot?
MultiTool megoldja?

Céges Google Apps Policy Device miatt nem nyithatok BL-t. Cég előtt EU volt fent és szeretném újra azt használni.

A legszebb múzsa a határidô.

(#15636) trebrona válasza achon (#15635) üzenetére


trebrona
nagyúr

Xiaomi.eu stable: a china stable az alapja, nem tartalmaz kínai alkalmazásokat, google szolgáltatások integrálva. Multi, magyar nyelvet 7.5.1.0 verziótól tartalmaz. A kínai verzióval egy időben frissül, telepítése manuálisan, nyitott bootloader és TWRP feltétel.

Xiaomi.eu developer: china developer az alapja nem tartalmaz kínai alkalmazásokat, google szolgáltatások integrálva. Multi, magyar nyelvet 6.6.30 verziótól tartalmaz. A kínai verzióval egy időben frissül, telepítése manuálisan, nyitott bootloader és TWRP feltétel.

[link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15637) achon válasza trebrona (#15636) üzenetére


achon
aktív tag

Köszi Trebona. Mint említettem már volt fent eu rom, és ismerem az összefoglalót. :)
Most arra keresem a választ amire a sztenderd válasz a NEM.
Fel lehet tenni eu romot BL nyitás nélkül?
Oka: nyitott BL mellett GApps Device Policy telefon titkositasa nem megy, emiatt nem hiteles az eszköz (ami logikus), igy nem engedi használni a gsuit alkalmazásokat (mail, naptár, drive, stb).
Global Stable és global dev alatt megy, de hiányzik az Eu dev rom. Valahogy jobban bejött nekem az eu-s rom.

A legszebb múzsa a határidô.

(#15638) vegyszer válasza achon (#15637) üzenetére


vegyszer
addikt

Egy kérdés:
Az itt nem járható út, hogy feltenni nyitott bootloaderrel, és telepítés után vissza tenni az eredeti bootloadert.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#15639) Milestone2 válasza achon (#15637) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Vedd fel a kapcsolatot privát a hozzászólás írójával. Szerinte lehet, megoldható.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#15640) achon válasza vegyszer (#15638) üzenetére


achon
aktív tag

Jó kérdés. Csak BL-t adb-vel? Hmmm...

@Milestone2
Köszi. Írtam neki.

A legszebb múzsa a határidô.

(#15641) Wesder válasza Milestone2 (#15639) üzenetére


Wesder
félisten

Itt arra gondoltam, hogy ugye az összefoglalóban lévő zàrt BL-es ROM csere megoldható, ha ellopjàk a telefont.
Az Eustock-os ROM-ot is zàrt BL-rel cseréltem Global Dev.-re. Gondolom zàrt BL-nél vagy a TWRP nem megy fel fastboot paranccsal, vagy a telepítést nem tudja a TWRP elvégezni.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#15642) Milestone2 válasza Wesder (#15641) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Itt adott a kolléga zárt BL-es készüléke, szeretne zárt BL-lel custom (multi, EU) romot feltenni.
Az eset szempontjából mindegy, hogy lopott vagy tulaj kezében van. Azt írtad megoldható...
...ezért mertelek ajánlani...

...ha csak arra gondoltál, hogy custom ROM-ot futtató de zárt BL-s telefonra fel lehet tenni gyári ROM-ot (Global developer), akkor meg elég félreérthetően fogalmaztál, mert a gyárit persze hogy fel lehet tenni zárt BL-re.

...és igen, a zárt BL-nél a TWRP-t nem tudod feltenni. (bár Mi Maxon már volt rá sikeres kísérlet. Mi Flash-sel, csak már törölték a youtube-ról a videót ahol bemuatta)

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#15643) trebrona válasza Milestone2 (#15642) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ezt szerintem ne gondoljuk túl! 😀
Megoldható a gyári rom, de ha előtte nem távolították el a telefont az Mi fiókból, ugyanúgy használhatatlan marad.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15644) Milestone2 válasza trebrona (#15643) üzenetére


Milestone2
nagyúr

...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#15645) Wesder válasza Milestone2 (#15642) üzenetére


Wesder
félisten

Egyébként most eu dev van fent. BL-t vissza lehet ilyenkor zàrni?

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#15646) trebrona válasza Wesder (#15645) üzenetére


trebrona
nagyúr

Vissza, csak nem fog bebootolni.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15647) peestike


peestike
senior tag

Kb. 2 hete azt csinálja a teló, hogy szinte minden bejövő hívást pár másodperc után megszakít. Kimenőt is, csak ritkán. Viszont, ha bejövő hívást szakít és újra csörget a hívó, akkor már általában jó. 7.6.8 eu dev rom, eddig nem volt bajom vele. Remélem lassan jön a miui 9, aztán ez is megjavul, csak addig idegesítő a probléma. Találkozott már valaki ilyennel? Egy android se csinált nekem ilyet, már ha szoftveres a gond. Köszönöm! :R

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#15648) achon válasza peestike (#15647) üzenetére


achon
aktív tag

Köszönöm a válaszokat.
Akkor egyik út se járható az én esetemben.

A legszebb múzsa a határidô.

(#15649) novakalex


novakalex
aktív tag

Sziasztok

Naponta többször csinálja a telefonom, hogy eldobja a hívás hangot. Nincs csengőhang, miközben hívnak engem. Újraindítás után helyre jön... :F

Xiaomi.eu last stable

(#15650) vegyszer válasza novakalex (#15649) üzenetére


vegyszer
addikt

Triviális kérdés: milyen formátumú a csengőhangod?
MP3?
Hogy rakod be?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.