Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3/3 Pro

Nem 3S! 3S topik erre: [link]

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16401) fecs válasza vegyszer (#16400) üzenetére


fecs
senior tag

Kábelt cseréltem, így részben felismeri a PC.
3 gombos indításra kikapcsolt állapotból a TWRP recovery jön be. Csináltam teljes resetet, de nem oldotta meg a problémát.
Multitool szerint zárt a bootloader, de a nyitásával sem tudok megbirkózni (talán egy másik elkezdett, de be nem fejezett nyitási folyamat zavar be).
Most megpróbálok feltenni egy Redmi 3/Prime Latest Global Stable Version Fastboot File Download verziót Miflash-sel.

Pixel 6a

(#16402) fecs válasza fecs (#16401) üzenetére


fecs
senior tag

Fenn van a MIUI Global 9.5.2.0. Viszont továbbra sincs wifi. Olyannyira, hogy az Állapot almenünél Nem érhető el jelzése van a Wifi MAC címnél. :O
Ez minek a következménye lehet?

Pixel 6a

(#16403) vegyszer válasza fecs (#16402) üzenetére


vegyszer
addikt

IMEI számod van?
Normális MAC címmel vagy megáldva?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#16404) fecs válasza vegyszer (#16403) üzenetére


fecs
senior tag

Igen, az van. Holnap nekilátok fix ip-ket beállítani minden eszköznek a routernél. Ha az sem hoz megoldást, akkor .... (kuka)

Pixel 6a

(#16405) olloczky


olloczky
senior tag

Hali

Az mitol lehet, hogy sokszor azt csinalja 1-2 app, hogy azt irja ki, hogy ez az alkalmazas nincs telepítve es addig nem tudom elindítani amig ujra nem inditom a telot. :F leginkább Messenger, Facebok, meg Instagram csinálja..

Udv

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#16407) Istu94 válasza olloczky (#16405) üzenetére


Istu94
csendes tag

Szia! Nem lehet, hogy azért mert pont frissíti a Play áruház az adott aklamazást?

(#16408) vegyszer válasza olloczky (#16405) üzenetére


vegyszer
addikt

Amikor frissít egy app, akkor ez mindig előjön. De ha kész, használható lesz. Ha nem frissítés nélkül is ez van, az érdekes...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#16409) olloczky válasza Istu94 (#16407) üzenetére


olloczky
senior tag

Le van tiltva az automata frissites (ezt asszem itt beszeltuk ki multkor valakikkel), csak akkor frissitek vmit ha keri. DE eleg gyakran az 1-es kepen lathato ertesiteseket dobja fel a rendszer es ilyenkor a 2-es kepen lathato dolog történik. Nagyon furcsa. Es ez azutan is, hogy mult heten frissitettem a miuit 9.5.2.0-ra (ota).

1.
2. (és ilyenkor ha ramegyek, hogy újra próbálkozás akkor megy tovabb.)

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#16410) trebrona válasza olloczky (#16409) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ezeken az alkalmazásokon belül is ki kell kapcsolni az automatikus frissítést, nem csak a play-en.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16411) vegyszer válasza olloczky (#16409) üzenetére


vegyszer
addikt

De nyomj neki gombot, hogy angol. És megy az...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#16412) olloczky válasza trebrona (#16410) üzenetére


olloczky
senior tag

Ezt ha jol emlekszem, csak a 9-es miui ota csinalja (február környékén raktam fel).

Tehat ha kiirja azt, hogy az alkalmazas nem elerheto, akkor ha varok, elvileg mukodnie kene?

Egyebkent, ez a jelenseg es az elozo kommentemben leirt jelenseg nem fugg ossze. Tehat ha kiirja hogy sikeresen frissitettem pl a facebookot (a kis zold droid ikonnal) akkor utana mukodik. Az elerhetetlenseg az ettol függetlenül van, es nem tudtam eddig rájönni, hogy mi miatt lehet. A gyakorisága egyébként kb egy-masfel het (amikor nem tudom megnyitni).

bocsi a sok anomaliaert :D elvagyok egyebkent vele

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#16413) vegyszer válasza olloczky (#16412) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem a FB és a Messager is dobálta a nyelv hibát. Szinte minden frissítés után. De a következő frissítésig utána már jó volt. Mintha a lokalizációs fájl nem lenne az apk része, és a netről húzná le. De ha az elsődleges szerver leterhelt, akkor jön eme hibaüzenet. Szerintem.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#16414) olloczky válasza vegyszer (#16411) üzenetére


olloczky
senior tag

Megy az magyarul is ha retryolom.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#16415) Met


Met
nagyúr

Mit kell csinálni hogy egy app ne csak akkor jelezzen ha fut?
Zsebnővér app, reggel és este 8-kor kell(ene) jeleznie hogy idő van. Csak akkor jelez ha előzőleg elindítom.
Az akku használatnál beállítottam hogy maradjon csatlakozva, de ha jól rémlik valahol még lehet állítani csak már régen kellett tudnom és nem emlékszem hol van :F

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16416) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok,
A telómon (Redmi 3 pro, még az eustock firm van rajta) jelenleg 5 oldal van, a számomra "főoldalra" eddig a home gomb rövid megnyomásával tudtam gyorsan visszajutni, ....valamit valszeg elnyomkodhattam a napokban mert most a home gomb rövid nyomására egy másik oldalra ugrik, nem arra ami nekem "főoldalként" funkcionál.
A beállítások/rendszer/gombok beállításait megnéztem, de ott rövid nyomásra csak a menü gombot lehet állítgatni, a home gombot nem....
Vagy nem is jó helyen keresgélek? ...tud valaki segíteni?

(#16417) vegyszer válasza fireman123 (#16416) üzenetére


vegyszer
addikt

Valamely képernyőn két ujjal húzod össze a képernyőt. Ott jön a Beállítások, ott ki lehet választani az alapértelmezett képernyőt.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#16418) fireman123 válasza vegyszer (#16417) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi az infót, ...de sajnos ott nem találok olyan lehetőséget amivel alapértelmezett képernyőt be lehetne állítani :((

...az "Átrendezés"-el csak a képernyő egyes ikonjait lehet mozgatni

(#16419) fireman123 válasza fireman123 (#16418) üzenetére


fireman123
őstag

Közben kigugliztam, ...nem 2, hanem 3 ujjas összehúzással lehet behozni az alapértelmezett képernyő beállítási lehetőségét :C, ...de hogy ez miként állítódott el a napokban fogalmam sincs.....nem ismertem eddig ezt a lehetőséget, így biztos nem is állítgattam :))

[ Szerkesztve ]

(#16420) Blamazs


Blamazs
senior tag

Sziasztok!
Lassan lecseréélném a redmi3 pro-m. Mit vennétek helyette a jelenleg futó készülékek közül?
Tetszik a redmi 5 plus, bár a kezemben nem volt még, és félek, hogy tepsi lenne nagyon. Sajnos ez a méret jelenleg nem létezik a xiaominál normális hardverrel. Feleségem 4x-et használ, tetszik is, de nem biztos, hogy érdemes lenne egy kifutó telefon helyett masik kifutó modellre áttáérni. Mit javasolnátok? MIA1-nek melyik a megfelelő miui- verziós készüléke? Bár az is eléggé tepsi már nem?

(#16421) trebrona válasza Blamazs (#16420) üzenetére


trebrona
nagyúr

Történetesen nekem mindkettő van.
R5P előnye a nagy aksi, de tényleg nagyobb A1-nél. A1 jobb kamera.

A1-nek Mi 5X a Miui-s társa, de az nem B20-as, bár a R3P sem az.

További kérdéseket inkább ide: Melyik okostelefont vegyem?

Ja és ezek már szintén kifutó modellek. :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16422) Blamazs válasza trebrona (#16421) üzenetére


Blamazs
senior tag

Köszi a válaszokat!
A nagy aksi ua. mint a 3 pro aksija. Ezert nem is játszik a sima 5 nekem. Dual sim üzemmód kell mindenképp, és erzek némi kötődést a miui/xiaomi 5% haszon vállalathoz :) itt kellene megtalálnom a megfelelő delikvenst.
nem készitenél nekem egy képet a két telefonról ahogy egymás mellett vannak? vagy jobb ha nem látom? :)

(#16423) trebrona válasza Blamazs (#16422) üzenetére


trebrona
nagyúr

Balról jobbra: R3S, A1, R5P: kép

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16424) Blamazs válasza trebrona (#16423) üzenetére


Blamazs
senior tag

Köszönöm szépen a fotót! Jól látom, hogy nem sokkal szélesebb csak hosszabb inkább a 3 vagy akár a mia1-nél? mia1 ha miui-s lenne bevállalnám. De árban ami keretet a cég meghatarozott leginkább az 5-ös lenne a nyerő. Még alszom rá párat :)

(#16425) fuze válasza Blamazs (#16424) üzenetére


fuze
őstag

Szerintem most a Redmi note 5-ben vagy 6X-ben érdemes gondolkodni. Különbség: az 5-ben nagy az akksi, a 6X szebb képeket lő sötétben, de 1000 mah-val kisebb az akksi. Bár én úgy gondolom a note 5-nek a fókusza is jobb. Ha már A1-en meg Redmi 5 prón gondolkodtál, inkább ezeket válaszd.

adms.hu | UI Designer

(#16426) Blamazs válasza fuze (#16425) üzenetére


Blamazs
senior tag

Igen tetszetős lenne a 6X, csak nem kapható még sehol ahogy nézem. Ki tudja mennyit kell rá várni, és mennyibe fog kerülni.

(#16427) vegyszer válasza Blamazs (#16420) üzenetére


vegyszer
addikt

Én a Xiaomi Redmi 5 Plus mellett tettem le a voksot. Kijelzővédő hydrogel fólia, és üveg jött egy adag, meg 3 tok. Már ha minden jól alakul, akkor hétfőn rendelem a telót is meg...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#16428) ajapi


ajapi
tag

Ugyanarról a Telekom Wifi routerről laptopon 10mb/sec letöltési sebesség van, (ennyi van a csomagban), a telefonon pedig többszöri méréssel is csak 3,5 körül. (Ookla speedtest). Ugyan ez a helyzet a redmi 4/A-val is. Software eredeti Eustock.
Van megoldás?
köszönöm

(#16429) vegyszer válasza ajapi (#16428) üzenetére


vegyszer
addikt

Én tennék egy próbát a global stabil/global dev/EU dev romok valamelyikével is.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#16430) ajapi válasza vegyszer (#16429) üzenetére


ajapi
tag

ilyen szinten nem merek belenyúlni a telefonba.
de azért kösz

(#16431) vegyszer válasza ajapi (#16430) üzenetére


vegyszer
addikt

pedig érdemes.
elég régi az az EUstok sw...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#16432) Upo válasza ajapi (#16428) üzenetére


Upo
addikt

A megoldás, ahogy írtad is, a laptop. :DDD
Bocs, de ezt nem lehetett kihagyni... :B

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#16433) fuze válasza ajapi (#16430) üzenetére


fuze
őstag

Lehet hihetetlennek hangzik, de nem tudod elrontani!

adms.hu | UI Designer

(#16434) vegyszer


vegyszer
addikt

Erre valaki tud okosat mondani?
Utolsó global stabil ROM.
És 5 óra alatt, kikapcsolt kijelző ellenére 20%-ot merült.
:W :F

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#16435) trebrona válasza vegyszer (#16434) üzenetére


trebrona
nagyúr

Töltés után indítsd újra!

OTG process szokott beragadni.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16436) vegyszer válasza trebrona (#16435) üzenetére


vegyszer
addikt

Régebben emlékszem, hogy volt olyan opcionális lehetőség, hogy ütemezett újraindítás. De MIUI 9 alatt nem vágom, hol van, vagy ki lett gyepálva?

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#16437) trebrona válasza vegyszer (#16436) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ütemezett be- és kikapcsolás van, legalábbis xiaomi.eu romokban. Újraindításra nem emlékszem.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16438) vegyszer válasza trebrona (#16437) üzenetére


vegyszer
addikt

Esetleg azt tudod, hogy az merre lapul a beállítások mélyén?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#16439) trebrona válasza vegyszer (#16438) üzenetére


trebrona
nagyúr

Beállítások/Akkumulátor és teljesítmény/Akkumulátorhasználat/jobb fent fogaskerék

Vagy biztonság alkalmazás/Akkumulátor/jobb fent fogaskerék

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16440) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok, ...Redmi 3 Pro, eustock firm van rajta, ...pár napja a telót nem tudom pc-hez csatlakoztatni, ...nem jelenik meg semmi (próbáltam már több usb porton és másik pc-n, laptopon is) , ...korábban látni lehetett a belső és a külső tárolót és tudtam fájlokat átmásolni, ....gondolom valamit elállíthattam tudtom nélkül, ...tudnátok segíteni, hogyan/hol tudnám visszaállítani ezt a lehetőséget?

[ Szerkesztve ]

(#16441) olloczky válasza fireman123 (#16440) üzenetére


olloczky
senior tag

Azt nem írtad, hogy másik kábellel próbáltad-e? Könnyen lehet, hogy azzal van a baj.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#16442) fireman123 válasza olloczky (#16441) üzenetére


fireman123
őstag

igen próbáltam, azzal sem kapcsolódik

(#16443) Upo válasza fireman123 (#16440) üzenetére


Upo
addikt

Például: [link]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#16444) fireman123 válasza Upo (#16443) üzenetére


fireman123
őstag

köszi, ...érdekes, ez az app nálam nem működik, ....a kezdőoldal után nem jön be a következő, hanem egyből visszaugrik a kezdő oldalra :( , .....közben a második teló ujraindítás megoldotta (legalábbis egyenlőre) és most kapcsolódik a pc-hez, jelenleg minden próbálkozáskor

(#16445) olloczky válasza fireman123 (#16444) üzenetére


olloczky
senior tag

Workaround lehet az FTP file transfer, a beépített MIUI fájlkezelő tud ilyet, de playen is találsz. Nyílván ez csak akkor megoldás, ha van elérhető netes hálózat.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#16446) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Sziasztok, Redmi3-hoz van valami hibátlan (működjön minden) nem MIUI custom rom esetleg frisebb androiddal ? Lehetőleg stock androidhoz hasonló ? :)

(#16447) trebrona válasza SirAlo (#16446) üzenetére


trebrona
nagyúr

Kipróbálni sajnos nem tudom, de több telefonon is használtam már megelégedéssel: PixelExperience
3S-emen PE van fent most is.

Gapps nem kell külön, integrálva.

xda: [link]

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16448) SirAlo válasza trebrona (#16447) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Köszi ez jónak tűnik :)

(#16449) SirAlo válasza trebrona (#16447) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Nem tudom ez normális-e , de TRWP-be telepitettem, aztán miután felmásolta ahol irta Wipe vagy Reboot ott nyomtam egy wipe-ot utánna ujraindult és most a google betöltő töltöget már kb fél órája , valamit elszúrtam? :D

Vagy telepités előtt kelett volna Wipe-olni ? de akkor nem törölte volna le a zip-et is ?

[ Szerkesztve ]

(#16450) trebrona válasza SirAlo (#16449) üzenetére


trebrona
nagyúr

1. TWRP factory reset
2. Install rom
3. Reboot system, ízlés szerint mehet akár wipe cache dalvik/art cache is előtte

Ha a nagykönyv szerinti tiszta telepítést szeretnél, akkor az összes wipe mehet install előtt system stb.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.