Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3/3 Pro

Nem 3S! 3S topik erre: [link]

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16101) vornia válasza solarix45 (#16100) üzenetére


vornia
senior tag

Felfogás kérdése 🤗 Mert ugye a telefonod nem azért van hogy letedd az asztalra aztán ne is nyúlj hozzá. Meglepő de volt anno olyan romhoz szerencsém (atrix vagy mi2s,már nem emlékszem) mikor 2 rom közül az egyik brutál készenléti időt produkált,csak semmit ne futass rajta, másik pedig ugyan jobban merült készenlétben,de meghajtva tovább bírta mint az első.Nem is értettem.

[ Szerkesztve ]

(#16102) vornia


vornia
senior tag

Azt hiszem wajknak volt a JBL romja ami nálam 2-3 nap volt a mi2s-en a normál v5 meg max 2 nap.Ugyanazon felhasználási szokásaim Szóval nekem az számít terhelés alatt mit bír,szerintem a hw izzasztás mellett igenis van a romnak is köze hozzá ( talán jobban optimalizált driver miatt pl).
Más:
Szerintetek a note 4 kaphat még Oreo frissítést?

[ Szerkesztve ]

(#16103) vornia válasza solarix45 (#16092) üzenetére


vornia
senior tag

Tényleg csak 478mb???😮🤔

(#16104) Wesder válasza vornia (#16103) üzenetére


Wesder
félisten

Tènyleg, de ez egy tömörített .zip

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#16105) vornia válasza Wesder (#16104) üzenetére


vornia
senior tag

Oké,csak azért döbbenetes számomra mert a miui majd 900 mb

(#16106) trebrona válasza Wesder (#16104) üzenetére


trebrona
nagyúr

Plusz a gApps, ami ugye ezekben nincs integrálva.

(#16105) vornia :
erre is válasz.

Persze MUI-ban még benne a saját keretrendszer és sok-sok alkalmazás, ami megintcsak növeli a méretet.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16107) vornia


vornia
senior tag

Ja igen,502 mb letöltve+124mb a gapps pedig a.pico-t szedtem le.ami elvileg a micro.Na ez tutin nem az 🙄

(#16108) Wesder válasza Wesder (#16094) üzenetére


Wesder
félisten

Ido 8.0 beta 2 működik. BB internetbank. OTP-t nem próbáltam.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#16109) vornia


vornia
senior tag

Szerintetek megéri a redmi 3 pro-t Note 4-re váltani?

(#16110) Wesder válasza vornia (#16109) üzenetére


Wesder
félisten

Szerintem meg, ha 5.5" kell.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#16111) vornia válasza Wesder (#16110) üzenetére


vornia
senior tag

Köszi!

Inkább a 4/64 meg a miui nugát alapon érdekelne.Eddig ódzkodtam (sajnos) az 5.5 mérettől,de kollgám vett egy MI A1-et és hát, jobban elfér a zsebbe mint a 3 pro. Tehát annyira nem gond a mérete.

(#16112) vornia


vornia
senior tag

Na az új verzióban jó az ujjlenyomat érzékelő 😁

(#16113) peestike válasza vornia (#16112) üzenetére


peestike
senior tag

pontosan melyik rom? :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#16114) vornia válasza peestike (#16113) üzenetére


vornia
senior tag

Miui 9/7.12.7
De elsiettem az örömöt,néha ez is elfelejti a feloldást 🙄

(#16115) Wesder


Wesder
félisten

Egy èlmèny volt a topic tagjának lenni, de tegnap "sajnos" Note 4-re váltottam. Köszönök minden segítsèget, amit tőletek kaptam. :R

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#16116) vornia válasza Wesder (#16115) üzenetére


vornia
senior tag

Jaaaaaaaj, ne vígy engem a kísértésbe,de már egy ideje én is ezen a váltáson agyalok.Majd megírod privátban a tapasztalataidat?

(#16117) Wesder válasza vornia (#16116) üzenetére


Wesder
félisten

Számomra 2 előnye volt csak. A 7.0-s MIUI9 ès az 5Ghz-es Wifi.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#16118) Orlin


Orlin
addikt

Jó nagy frissítés érkezett ma. :Y

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#16119) vornia válasza Orlin (#16118) üzenetére


vornia
senior tag

Tegnap szedtem le az updatelt 12.7-t az volt valami 838 mb.Mi lehet ebben??🙄

(#16120) Orlin válasza vornia (#16119) üzenetére


Orlin
addikt

MIUI 9 Global Beta ROM 7.12.8 Full Changelog

Highlights

New - Resume interrupted transfers in Mi Mover without starting over (11-30)
New - Revamped start page and optimized performance(12-05)
New - Quick search options (12-05)
New - Adjusted the position of the search bar (12-05)
New - Optimized Browser's kernel (12-05)

System
Fix - Settings force closed when apps were installed (12-05)

Home screen
Fix - System launcher stops working after update to 7.12.1 (12-06)

Backup
New - Resume interrupted transfers in Mi Mover without starting over (11-30)

Browser
New - Revamped start page and optimized performance (12-05)
New - Quick search options(12-05)
New - Adjusted the position of the search bar (12-05)
New - Optimized Browser's kernel (12-05)

Security
Fix - Security center FC when 'Installed app' is selected in 'Settings' (12-06)

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#16121) vornia válasza vornia (#16119) üzenetére


vornia
senior tag

Mondjuk elég sűrűn lefagy a képernyő,lehet azt is javították.

(#16122) Orlin


Orlin
addikt

Csodás...
A böngészőt jó elcseszték pedig a gyári böngészőt használtam.
Most a kezdő képernyő tele van olyan oldalakkal amiket nem is nézek.És törölni sem lehet őket.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#16123) vornia válasza Orlin (#16122) üzenetére


vornia
senior tag

Én tudom törölni

(#16124) Upo válasza vornia (#16116) üzenetére


Upo
addikt

Csütörtökön jött meg a lányom note4-e (4/64), 2/16-os redmi3-at váltott. Először nem akart nagyobbat, de sikerült megegyeznünk. Az első nap óta imádja, azóta csak vigyorog... ;]

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#16125) vornia válasza Upo (#16124) üzenetére


vornia
senior tag

Nagyon viszket a markom :)
Egy dolog aggaszt, megnéztem szombaton egy extreme digitalban egy note 3-at..néhány próba képet készítettem vele, hát elég sárgás árnyalatúak voltak azok a képek.Nézegettem összehasonlító videókat anote 4 vs redmi 3 pro és hát nekem ottis a note 4 képei kissé sárgásabbnak tűntek ,volt ahol video meg homályosabbnak mint a pro.é..

(#16126) fer válasza vornia (#16125) üzenetére


fer
őstag

És a rögzített videó hangja milyen volt?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#16127) vornia válasza fer (#16126) üzenetére


vornia
senior tag

Őszintén?Nem figyeltem,én a kép minőségre koncentráltam.

(#16128) Upo válasza vornia (#16125) üzenetére


Upo
addikt

Áruházas világítás félre tudja húzni, a kevert összevissza műfényekben nem mindig megy jól az automata fehéregyensúly. Nemcsak itt, fényképezőgépeknél is előfordul. Kamera beállításokban a fehéregyensúly beállításnál valamelyik villanyos állásban jó lett volna, végig kell kattintgatni. De volt már, hogy vegyes napfény+mesterséges fénynél pl. a felhős beállítás adta ki. Esetleg a fénymérés módjának átállításával is lehet művészkedni.
De a note3-ban egész más kamera modul van mint a note4-ben.
A note4 kamerája valóban egy kicsit finnyás, de ha kicsit értjük a fotózás alapjait, akkor lehet rajta korrigálni. Fényviszonyoktól függően akár 1-2 beállítás egész eltérő eredményt hozhat.
Note4 egyébként sok helyen van, érdemesebb azt próbálni note3 helyett. Ha Fordra vagyok kíváncsi, akkor nem Toyota szalonba megyek próbakörre. Euronics, mediamarkt, auchan, esetleg telenor szaküzlet ha még van kikötve próbadarab, de más gsm boltokban is ki lehet fogni, elég népszerű készülék lett.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#16129) vornia válasza Upo (#16128) üzenetére


vornia
senior tag

:D :D :D
nananana.....azért a ford -toyota hasonlat eléggé sántító volt...
:DDD
a note 3 is Xiaomi mint a note 4,nem?
Ráadásul,mint említettem, a note 3 kamerája alapbeállításon volt, az enyém is, egymás mellett tartva a két készüléket fotózgattam.
Tehát ugyanazon helyen, uaz fényviszonyok között készültek a képek.

(#16130) Wesder válasza Upo (#16128) üzenetére


Wesder
félisten

Telenornál már kifutó darab. Volt olyan bolt, ahova csak egy darabot vittek :U

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#16131) Orlin válasza Orlin (#16120) üzenetére


Orlin
addikt

Az ujjenyomat-olvasó ebben a frissítésben rettenetes.Eddig nem volt bajom vele,de most...
Nem érzékeli rendszeresen.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#16132) vegyszer válasza Orlin (#16131) üzenetére


vegyszer
addikt

Valahogy ez a MIUI8->9 váltás nem lett zökkenőmentes. Először a fekete kijelzős bug, majd az üzembizonytalan ujjlenyomatolvasó vette el tőle a kedvem... Talán még november elején. Marad az utolsó stabil nyolcas, és ha lesz stabil 9 sok sok pozitív visszajelzéssel, na majd akkor gondolkodok el rajta, hogy frissítés Legyen-e, vagy se.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#16133) vornia válasza Wesder (#16130) üzenetére


vornia
senior tag

Amúgy is ott mintha a 3/32-es volt csak,nem?

(#16134) Wesder válasza vornia (#16133) üzenetére


Wesder
félisten

3/32-es fekete/ezüst.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#16135) Upo válasza vornia (#16129) üzenetére


Upo
addikt

Egyáltalán nem sántító. Semmit nem számít hogy xiaomi. Egy fénykép minőségét az optikai elemek, a képérzékelő, a hozzá tartozó kamera firmware/driver és az ehhez tartozó képfeldolgozási algoritmus határozza meg.
A note3 és a Note4 között ezek közül semmi, még egyszer mondom _semmi_ közös nincs. Ezzel az erővel egy Galaxy Note8-at vagy ájfóntent is próbálhattál volna, az se mondaná meg kevésbé hogy milyen képet csinál a note4.
Nekem mindegy, azt nem veszel amit csak akarsz! :DDD :DD
De egy olyan helyen ahol van Edigital bolt, nem igaz hogy nem találsz legalább az általam felsoroltakból egyet ahol tényleg note4-et lehet próbálni.
A te esetedből is látszik, hogy a redmi3 algoritmusa véletlen elbírt ezzel a fényösszeállítással, nem kellett utánállítani, a note3-é épp nem, ott kellett volna egy kattintás. Pedig mind a kettő xiaomi. Aztán lehetne olyan esetet találni, ahol meg a note3 jó automatán, a redmi3-on meg kéne állítani. De hogy ezeknek a note4 kamerájához mi köze, az még mindig nem jön le nekem, mindhárom készülék kamera szempontból abszolút és teljesen különböző.
Túl sok különbség amúgy nincs köztük, szokásos xiaomi kamera, egy olyan készüléket se tudtak még csinálni, ami akár egy felső középkategóriásnak tartott kamerájú telefon képminőségét el tudná érni, a mi6-al és társaival bezárva, bár a közösség még mindig reménykedik, hogy egyszer a xiaomi megrázza magát, és csinálnak egy olyan telefont, aminek tényleg jó a kamerája, és nem csak a reklámban meg a mintaképeken, hanem a valóságban is.
A redmi szériában meg aztán különösen, az eredeti redmi 1 mikor kijött, arra azért néztünk egyet, hogy annyi pénzért több mint megfelelő képeket produkált, aztán azóta a képminőség csak lefele megy. A divathullámokat lovagolják meg, könnyebb ezekkel a haszontalan feature-kkel legénykedni, mint normális képminőséget kihozni a hardverből.
Ha elég volt a redmi3 képminősége, akkor szerintem a note4 is meg fog felelni. Jobb nem lesz, de nagyon rosszabb sem, ismét javaslom a személyes próbát hogy eldönthesd.
Modolt google camera szoftverrel hdr+-os bohóckodással tarkává varázsolt képeket meg a note4-el is ugyanúgy elő lehet állítani.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#16136) vornia válasza Upo (#16135) üzenetére


vornia
senior tag

Ezért gondoltam a nem pontos hasonlatot,mert úgy hittem azért egy gyártó általában berendel nagy tételt ua kameramodulból,szenzorból,aztán max trükközik hogy a drágább jobb minőségű képet adjon.
Azt látod nem tudtam hogy ekkora különbségek vannak a háztájin belül :D
De köszönöm az információt!!!!

(#16137) Upo válasza vornia (#16136) üzenetére


Upo
addikt

Ja, közben még egy eszembe jutott note4 ügyben. A mediatekes és qualcommos note4 (vagy note 4x, attól függ hol minek nevezik) is két teljesen különböző készülék! Nincs a belsejükben egyetlen közös alkatrész sem! Nyilván a qualcommost érdemes venni belőle, ezért ha találsz valahol, akkor ne a mediatekest próbáld!
Az a jó, aminek a tetején az infra ablak közvetlen egymás mellett van, és alul a hangszóró rácsok 5 lyukasak. A hat lyukas és felül középen levő infra ablakos és jobb oldalon mikrofonos az mediatek, nem az kell neked.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#16138) trebrona


trebrona
nagyúr

Kérem, a témát saját topikjában folytassátok, ne itt offoljatok tovább!

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16139) Wesder


Wesder
félisten

1.5 èv utàn az akku tiszta telepítèssel 6 óràt bír 7.12.8. eu.dev. romon max fènyerôvel.

Ebben nincs jàtèk, csak böngèszès + messenger.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#16140) Orlin válasza vornia (#16123) üzenetére


Orlin
addikt

Én nem tudom csak azt amit én adtam hozzá.Amikor nyomva tartom az ujjam rajta a többi amiket nem is használok ott marad...Nem jelenik meg a törlés ikon rajtuk.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#16141) vornia válasza Orlin (#16140) üzenetére


vornia
senior tag

Ez fura,nekem másképp néz ki a böngésző.Lenyomott ujjal ahol neked a kis piros jel van ott nekem szürke mínusz arra bökve akármelyik törölhető.
Mobilról hogy tudok képet csatolni?

[ Szerkesztve ]

(#16142) vegyszer válasza vornia (#16141) üzenetére


vegyszer
addikt

Hangerő LE + power gomb egyidejű megnyomásával, és tartásával (kb 1s).

De MIUI alatt a három ujj lehúzás is működik, másutt meg nem próbálkoztam vele

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#16143) TATU válasza vegyszer (#16142) üzenetére


TATU
kezdő

Szerintem, nem a prsc -re gondolt. :)

(#16141) vornia

A lap alján tudsz váltani a mobil és a teljes nézet között, átváltasz teljes nézetbe és úgy írod meg a hszt, ebben az esetben alul ott lesz a kép csatolás a szokott módon.

:)

[ Szerkesztve ]

(#16144) Orlin válasza vornia (#16141) üzenetére


Orlin
addikt

Ez érdekes.Hogy lehet ez különböző,pedig azonos a rendszerünk.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#16145) trebrona válasza Orlin (#16144) üzenetére


trebrona
nagyúr

Böngésző frissíthető, valószínűleg nem ugyanaz a verzió.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16146) vornia válasza trebrona (#16145) üzenetére


vornia
senior tag

Na de honnan frissíthető?Nekem pl még nem kínálta fel.Hacsak nem valamelyik csirkelabas frissítés lett volna az 😂

(#16147) Attix70


Attix70
aktív tag

Segítség kellene. MIUI 9 Global 7.12.14 Beta van rajta. USB minikamera nem indul el, a ledek működnek rajta (szabályozható tehát otg ok) de valamiért nem látja. PC-ről próbálva jó a kamera.
Valaki tudna segíteni ?
Köszi előre is

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#16148) vegyszer válasza Attix70 (#16147) üzenetére


vegyszer
addikt

Ami azt illeti, pár napja nekem is van egy USB kamerám.
Működik, de valami nem kerek.
OTG megy, képet ad, képet készít, de ha videót akarnák készíteni, kidob az app.
Utolsó global stabil rom van fent. Én appok között nézelődök majd inkább

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#16149) Attix70 válasza vegyszer (#16148) üzenetére


Attix70
aktív tag

Kaptál appot hozzá ?
APP
Próbáld ezzel

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#16150) Blamazs


Blamazs
senior tag

Sziasztok!
Bő másfél éves telefonom akkuja nagyon gyenge mar a kezdetekhez kepest.
Cserelni szeretnem benne az akkut. Jo lenne gyarit venni hozza, tetszett a kezdeti szuper uzemido.
Melyik tipus valo bele? BM46,47? Nem tudom pontosan. Esetleg megbizhato beszerzesi forrast tud valaki?
Ebay, ali, itthon?
A valaszokat elore is koszonom!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.