Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3/3 Pro

Nem 3S! 3S topik erre: [link]

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16251) Titmouse09


Titmouse09
aktív tag

Felraktam a MIUI9-et, úgy látom a biztonsági csomag még mindig 17.01.01. Ez már nem is lesz újabb? A régi droid miatt lehet?

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#16252) Upo válasza Aethelstone (#16249) üzenetére


Upo
addikt

Így van, rosszul írtam. Az inkrementálisra gondoltam. Késő volt már... :U

De ha a kisebb inkrementális nem sikerül, akkor felajánlja a teljes rom letöltést, ettől akkor sem kell óvakodni, mert semmi köze a belakáshoz.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#16253) hedgehog01


hedgehog01
tag

Sziasztok!
Előre is elnézést, tudom, hogy a kérdés már párszor ki volt vesézve, de olyan ritkán használom a fórumot, hogy nem találtam a megoldást a több ezer hozzászólás között. Szóval:
Redmi 3 pro, friss global developer rommal, nyitott bootloader, de root-ot, twrp-t és egyéb mókákat nem használok.
Szeretnék váltani a global stable-re, most hogy megjött a miui 9 ide is. Hogyan tehetem ezt meg a legegyszerűbben, az adatok elvesztése nélkül? A "teljes mentés"-t a miui beépített biztonsági mentés funkciójával csináljam, vagy valami mással?
A TWRP telepítést egyszer már megszívtam, mert sikeresen bootloop-ba került a telefon és csak a teljes törlés segített, elveszítve így kb 2000 fotót meg miegymást.
Köszi szépen a segítséget!

(#16254) Upo válasza hedgehog01 (#16253) üzenetére


Upo
addikt

Nem célszerű adatvesztés nélkül átmenni, elég sok problémát okoz. Tiszta telepítés kellene. Azért elmentheted a régit, ha már nagyon felidegesít a global stabil akkor vissza tudsz állni.
Twrp pedig nem árt, de ahogy írva vagyon mindenhol, ha gyári rom megy rá akkor minden telepítés/frissítés után egy cofface-no-cerity vagy lazyflasher telepítés is kell, hogy ne legyen bootloop.
Azt az esetet is megúsztad volna ha így csinálod. Illetve még utána is be lehetett volna lépni twrp-ben és felrakni a zip-et, akkor elindul. Vagy twrp alatt gépre dugva menthetők lettek volna a fájlok. Felhasználói hiba volt hogy annyi mindent elvesztettél.
Vagy használj mondjuk miuihu romot, az nem lesz bootloop-os. És utána labdába se rúg egyik global rom sem, annyi minden nem működik benne vagy kiszedték belőle.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#16255) hedgehog01 válasza Upo (#16254) üzenetére


hedgehog01
tag

Szia!
Köszi szépen. No offense, de megtennéd kérlek, hogy az általánosságokon kívül a konkrét kérdésekre is válaszolsz? :) A "mit kellett volna csinálni akkor" nem igazán segít a "mit csináljak most" eldöntésében. :)

Szóval a kérdés még mindig a biztonsági mentés és az áttérés mikéntje. Használhatom a telefon saját belső biztonsági mentés funkcióját? Vagy telepítsem a twrp-t (meg a cofface-no-cerity vagy lazyflasher-t) és abból csináljam? És ha a multitool-lal teszem fel a twrp-t, akkor is kell ez a cofface...? A global stable és developer mentés kompatibilis egymással? Vissza tudom állítani a developeren készített mentést a globalra?
A miuihu-t nem erőltetném, talán a xiaomi.eu romot megpróbálnám, de első körben a global stable-t szeretném kipróbálni. Itt a kérdés az, hogy a mentés után hogyan tegyem fel? TWRP telepítés után onnan?

Köszi szépen még egyszer, és bocsi a sok ostoba kérdésért.

[ Szerkesztve ]

(#16256) Wesder


Wesder
félisten

Úgy alakukt hogy akku ès töltőcsere èrett lett a Redmi 3. Kb 20$-ból megvannak az alkatrèszek, mennyire macerás a töltőcsere?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#16257) Upo válasza Wesder (#16256) üzenetére


Upo
addikt

Milyen töltő? Gondolom nem arra gondolsz amit a konnektorba dugsz, mert azt nem akkora macera... :U

A töltő áramkör az alaplapon van, ahhoz komplett alaplapot kell venni, nem éri meg.
Ha az aljzat rossz akkor usb panelt kell venni, ott lehet hogy mikrofon vagy vibra motor vezetékeit forrasztani kell, nézz végig videót.
A miénknek repedt az érintője, az se lenne sokkal több, de erősen töprengek hogy nem éri már meg szenvedni vele. Az eustock-nál egy vadi új garanciális redmi note 5A bruttó 27e, az már elég nevetséges ár érte, elgondolkodtató.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#16258) Wesder válasza Upo (#16257) üzenetére


Wesder
félisten

Igen, mUSB ajzatot kell cserèlni. Szètszedős videón ennek a cserèje nem tűnik nehezebbnek az akku cserènèl.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#16259) F.B.I. válasza Wesder (#16258) üzenetére


F.B.I.
veterán

10 perc ragasztással együtt, simán csináld meg. :K Én is mutattam a feleségemnek az újabb Xiaomikat de nem akar nagyobbat, főleg nem kisebb aksival, úgy, hogy még 94%-os az aksija és az új stabil rommal gyors is.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#16260) Wesder válasza F.B.I. (#16259) üzenetére


Wesder
félisten

Ès mUSB ajzat csere? Elv azt is lehet kompletten venni, mert sanjos az is a baja szegènynek.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#16261) F.B.I. válasza Wesder (#16260) üzenetére


F.B.I.
veterán

Az 10 perc.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#16262) Wesder válasza F.B.I. (#16261) üzenetére


Wesder
félisten

Ja jó így okè, akkor berendelem a cuccokat :R

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#16263) olloczky


olloczky
senior tag

Hali

Na végre felraktam a MIUI 9-et. Megint jó pár oldal átnézésén vagyok túl :D Itt az összefoglalóban azt írjátok, hogy rom csere zárt BL-lel csak nem hivatalos ROM esetén alkalmazható, pontosabban az van kiemelve vastag betűvel. Én a global stabil 8.5 miui-t frissítettem így 9-re. Ezért is csak később jutottam el oda, hogy csinálhatom simán BL nyitás nélkül EDL módban.
A fastboot módszerhez BL-t kellene nyitni. Mikor már tudtam, hogy nem frissül nekem OTA a rendszer, kérelmeztem a BL nyitást és (itt lehet én rontottam el) úgy emlékszem, hogy engedélyezték is. Csak mikor elkezdtem a BL nyitás a miui unlock-kal, akkor kiírta, hogy kapcsoljam össze a MI fiókomat a telóval (ami amúgy tudtommal már megvolt, csak nem a MI unlock menüpontban) és kiírta, hogy várjak 72 órát.. mondom elmész a...
Itt ph-n más Xiaomi telefon topicjában láttam az összefoglalóban, hogy a download módban nem kell BL-t nyitni, és így elvileg mehet. Na így sikerült és most végre MIUI 9 van fent, és most tesztelgetem :)

Amire ez alatt a pár nap alatt rájöttem (és javítsatok ki ha tévedek) :

-official ROM-ot lehet EDL módban flashelni BL nyitás nélkül. (Lehet fastboot módszerrel is de akkor nyitni kell a BL-t.)
-akkor kell fastbootot (BL nyitás) használni ha nem official ROM-ot raksz a telóra
-és akkor ezek szerint official ROM-nál tök mindegy melyik módszert használom? (bár ebben nem vagyok biztos)

üdv

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#16264) trebrona válasza olloczky (#16263) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nem csak akkor alkalmazható, csak akkor szükséges ez a mód. De a kedvedért kiegészítettem az összefoglalót. #updater

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16265) gixxergabi válasza olloczky (#16263) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Én sem értettem... már letöltöttem az updater progit, azán a telefonon a rendszerfrissítésnél a 3 pöttyre kattintva a ROM telepítés kiválasztva betallóztam a letöltött stable romot és simán felrakja...

(#16266) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok,
Redmi 3 pro-m van, még az eredeti eustock-os rom van rajta. (nem mókolom, csak használom :) )
Kérdésem arra vonatkozik, hogy hol kell engedélyezni azt, hogy ha egy appot telepítek rá, akkor az fusson mobilnetnél is, ne csak wifin? ...multkorjában már belefutottam ilyenbe, de akkor az az app "útbaigazított" egy üzenettel, hogy ezt hol kell engedélyezni, ...de sajnos már nem emlékszem rá, és a most feltelepített appnál ezt nem tudom beállítani, sehol nem találok rá erre a menüpontra.
Gyakorlatilag egy távolról, neten keresztül parancsot adó app, amely a lakásba telepített "okos konnektort" vezérli. Wifin működik, de kéri az engedélyt a mobilnetes hozzáférésre is.
Arra emlékszem a múltkori egy másik hasonló appnál, hogy a teló valamely menőjében minden feltelepített app látható volt a listában, és ott kellett beállítani egy kapcsolóval egyesével, hogy melyik működhet wifiről és melyik mobilnetről is, ....de ezt a menüpontot most az istenért sem találom már egy fél órája :B :W
Tud valaki segíteni?

(#16267) trebrona válasza fireman123 (#16266) üzenetére


trebrona
nagyúr

Biztonság alkalmazásban.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16268) fireman123 válasza trebrona (#16267) üzenetére


fireman123
őstag

hát már ott is végignéztem mindent, de nem találom ...esetleg tudnál pontosabbat mondani ezen belül?

...megtaláltam :B ...köszi!!!!

[ Szerkesztve ]

(#16269) csabi63


csabi63
senior tag

Megvolt a Redmi 3 Pro első talajfogása. Vállmagasságban lévő polcról sikerült levernem, műkőre érkezett. Bal alsó sarkán koppant, a fém kereten. Egyben maradt, kutya baja sincs.

(#16270) keep2000


keep2000
tag

Sziasztok
Egy alapvetően elégedett Redmi 3 tulaj vagyok, de most szoftveresen kezd nyűglődni a készülék.
Néha erőteljesen belassul, tehát pl egy egy weboldal megnyitás (bármilyen böngészővel) 10-20 másodperc, egy gmail app nyitás szintén.
Kb fél évvel ezelőtti frissítés óta drasztikusan lecsökkent az akku idő, előtte 2 nap simán megvolt, most inkább 1.
Ami pedig nagyon idegesítő: közelségérzékelő szenzorral nem tudok mit kezdeni, kb minden második telefonálásnál nyomkodom a fülemmel, szólnak hogy csipogok vagy jegyzetet veszek fel vagy call recordert indítok, vagy akár leteszem stb

Így most érik bennem egy ROM csere gondolata egy olyanra, ami stabilan működik.

Most egy MIUI 8.5.2.0 (LAICNED) verzió fut rajta, mit javasolnátok? Munka telefon, nem szeretném állandóan frissítgetni.

Xiaomi 11 Lite 5G NE, Honor MagicWatch 2

(#16271) F.B.I. válasza keep2000 (#16270) üzenetére


F.B.I.
veterán

Legújabb stabil? Feleségemnek 5 napot elmegy, csak telefonál meg esténként FB, folyamatosan wifin van.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#16272) trebrona válasza keep2000 (#16270) üzenetére


trebrona
nagyúr

A verzió alapján ez kínai, vagy multi stabil. Cseréld le global stabilra sokkal előrébb jár már.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16273) LeviTee


LeviTee
csendes tag

Sziasztok!

Kínai telefon esetén kicsit vicces lehet a kérdés. Új akksit szeretnék rendelni, de az utángyártott (lehet egyáltalán így hívni?) van olyan minőségű mint amivel erdetileg érkezett?

(#16274) fer válasza LeviTee (#16273) üzenetére


fer
őstag

Hány éves az a telefon, hogy új aksi kell bele?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#16275) LeviTee válasza fer (#16274) üzenetére


LeviTee
csendes tag

Augusztusban lesz két éves. Kezdetben három napot zokszó nélkül bírt, most a kettőhöz is kímélni kell.

(#16276) fer válasza LeviTee (#16275) üzenetére


fer
őstag

Akkor inkább csak 1,5 éves, messze van még augusztus! Olvass vissza kicsit, nem biztos, hogy akku gondod van!

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#16277) macilaci78 válasza LeviTee (#16275) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az enyém áprilisban lesz 2 éves és simán hozza ugyanazt az üzemidőt, amit új korában: kétnaponta töltöm, újonnan sem mertem mertem 3. napot megkezdeni, céges mobil.
És nagyon intenzív használattal újkorában is le tudtam meríteni 1 nap alatt, de egy hónapja is kibírt úgy egy egész munkanapot, hogy főni szifonja már délben feladta. :))

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#16278) LeviTee válasza macilaci78 (#16277) üzenetére


LeviTee
csendes tag

Tegnap kicseréltem a hat éves sim kártyát, meglátjuk.

Ugyanúgy használom mióta megvan, sőt, talán kevesebbet is navigálok vele. Keztedben elég volt harmadik nap töltőre tenni, most muszáj minden este. A merülés nagy részét az Android rendszer viszi el.
MIUI Global 9.2 Stabil (9.2.1.0, Laimiek)

(#16279) vizslakutya válasza LeviTee (#16275) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Ugyanez volt a helyzet nálam is (még Eustockos Rom van rajta,ideje volna már váltani :F ),egy napra vedd le a Messengert és nézd meg így mit produkál,nálam az zabálta az akkut,ráraktam egy régebbi verziót és helyreállt a rend,egy próbát megér mielőtt nekiugrasz.
(igaz így nincs mai napom +egyéb baromság)

[ Szerkesztve ]

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#16280) Blamazs válasza vizslakutya (#16279) üzenetére


Blamazs
senior tag

Nalam is volt akkuzabalas. Nekem alapbol le vannak tiltva a frissitesek. Mar nem tudtam mit kitalalni, engedtem az alkalmazasok frissiteset. Csoda tortent az android rendszer fogyasztasa 49%-rol lement 19%-ra es van ujra 3 nap uzemidom. Direkt a fb es a messenger miatt tiltottam le es regi verziokat hasznaltam sokaig.
Ugy latszik ezek annyira eroltetik a frissitest hogy felzabaljak a rendszert. Masik verzio, hogy nem hasznalod ezeket.

(#16281) olloczky válasza Blamazs (#16280) üzenetére


olloczky
senior tag

Nekem is le vannak tiltva a frissítések, csak azt frissítek amit én akarok :D Vicces, amikor kiírja, hogy 63 app várakozik frissítésre :U

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#16282) Upo válasza olloczky (#16281) üzenetére


Upo
addikt

Ezt igazából nem is nagyon értem. Miért is jó ez? És meg tudod mondani mind a 63 app-nál, hogy mi az az issue ami miatt nem frissíted? Vagy csak divatból? :B ;]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#16283) macilaci78 válasza Upo (#16282) üzenetére


macilaci78
nagyúr

43 appom van, kb 10 felesleges, ritkán használt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#16284) olloczky válasza Upo (#16282) üzenetére


olloczky
senior tag

Hogy ne foglaljon fölöslegesen helyet. Vagy ezt rosszul tudom? Amíg nem tapasztalok hibát egy appnál, vagy tányleg nincs valami fícsör, ami tudom, hogy jó lehet nekem addig nem frissítem. A facebook meg messenger szokott 1-2 hónap után visítani, hogy frissítsem, de akkor is már azért, mert nem engedi tovább használni.

szerk.: off

[ Szerkesztve ]

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#16285) Upo válasza olloczky (#16284) üzenetére


Upo
addikt

A frissebb is kb. ugyanakkora mint a régebbi, lecserélve nem nagyon foglal több helyet. Ha nem fér be apponként az az esetleges néhány kilobyte többlet mert annyira kevés a hely, akkor meg úgyse tudja frissíteni a kevés hely miatt. Mondjuk a régi volt 5 mega, a friss meg 5.02 mega, kb. ilyenek szoktak lenni.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#16286) vizslakutya válasza Upo (#16285) üzenetére


vizslakutya
senior tag

De nem mindig jobb a frissebb,mint a régebbi verzió,ez különösen igaz a messengerre! .

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#16287) odihari


odihari
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap gyári visszaállítást csináltam a telefonnal, azóta két bajom is van.
1. Eddig sem működtek jól a csevegő applikácók a messengert kivéve, de most konkrétan nem is jeleznek, pedig az engedélyeknél beállítottam és a felugró ablakok illetve az alkalmazás értesítéseknél is be vannak állítva még a lebegő értesítések is.
2. amikor töltöm a telefont automatikusan elindul egy diavetítés a galériámban szereplő képekkel, nos ez nagyon bosszantó, főleg, ha máshol töltöm a telefonomat. Sehogyan sem tudom ezt leállítani, ezt előtte sosem csinálta

A női nemet erősítem, ezért a segítségnél nagy alapos magyarázatra van szükségem :D :D

Előre is köszönöm!

(#16288) Upo válasza vizslakutya (#16286) üzenetére


Upo
addikt

Nem a messengerről volt szó, hanem ~60 alkalmazásról. Nem hiszem hogy egytől egyik mindegyik indokolt, még akkor sem ha esetleg a messenger igen.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#16289) Upo válasza odihari (#16287) üzenetére


Upo
addikt

1. Ott ahol az engedélyeket állítottad, ott a háttérben futást (indítás a háttérben) is engedélyezni kell, automatikus indulást is engedélyezni kell az indítópultban, illetve azoknál az alkalmazásoknál az akkumulátorkímélő alatt "nincs korlátozás"-t kell beállítani.
Az a gond, hogy összevissza rakosgatták a kínaiak az erre vonatkozó beállításokat ahogy jöttek a frissebb rendszerek, tudni kellene hogy milyen rom és annak milyen verziója van a telefonon, úgy könnyebb.

2. Nem rémlik hogy ilyen lenne a rendszerben, legalábbis a beállításokban nem találtam ilyesmit (most nincs is a kezemben a redmi3, note4-en nézem, szinte egyforma a menü). Nekem gyanús, hogy valami feltelepített szoftver csinálhatja. A vetítésnél kellene hogy legyen valami beállítás, valami szöveg, ikon, menü formájában ahol ki lehet kapcsolni.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#16290) olloczky válasza Upo (#16285) üzenetére


olloczky
senior tag

Ha csak ennyi különbség van és lecseréli az appot akkor lehet elgondolkodom az automata frissítés bekapcsolásán. De mint mondtam, elvagyok a régi appjaimmal is, amíg nincs bajuk :)

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#16291) Upo válasza Upo (#16289) üzenetére


Upo
addikt

Miui 9-en csináltam egy videót messenger beállításról: [link]

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#16292) odihari válasza Upo (#16289) üzenetére


odihari
csendes tag

1. köszi a videot :) nekem más a menüm, de ezt azt tudtam állítani én pl sima messengert használok, ami a vidiben van az miben más? pl whatsappnál nincs minden funkció a beállításnál ami messengernél van.
Nah a rom jó kérdés.... egy ismerősöm anno megcsinálta, de azóta én nem piszkáltam, egy gyári visszaállítással küszködtem tegnap, jó h arra rájöttem h tudom visszaállítani a dolgaim nagy részét.
tényleg bosszantó h kb 3 különböző beállításban tudom engedélyezni vagy tiltani a dolgokat

2. elméletileg nem tudom milyen szoftvert telepíthettem fel, mert én most nem töltöttem le semmi újat és fel sem tettem semmi (elméletileg)

(#16293) Upo válasza odihari (#16292) üzenetére


Upo
addikt

Chatre, hanghívásra jó a lite is. A számomra felesleges és akkuzabáló dolgokat kihagyták belőle, kb. olyan mint pár éve a messenger. Nincs idegesítő buborék, ugráló gifek, snapchatből meg máshonnan összelopott funkciók. 7 megabyte az egész, a másik majdnem 60. Kevesebb ramot eszik, nem zabálja az akkut és a mobilnetet. Érdemes kipróbálni hogy megfelel-e, fel lehet a másik mellé is tenni.

Szoftver verzió: beállításokban az about menü (a telefonról), lehet hogy még azon belül van egy minden paraméter vagy hasonló menüpont. Ott kellen a MIUI verzió és android verzió sorokban mit ír.
Pl. most az enyémen MIUIHU 9 8.2.1 Béta, android 7.0

Valószínű régebbi 8-as miui, ott eléggé szét vannak szórva a dolgok.

Az indítópult engedélyezés, a háttérben futás engedélyezés és az akkukímélő kikapcsolása a whatsapp-nál is kellene hogy legyen. Ez a lényeg hogy ne zárja be a rendszer a háttérben, mert akkor nem tudja figyelni a kommunikációt. Illetve az értesítési formákat is engedni kell neki.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#16294) odihari válasza Upo (#16293) üzenetére


odihari
csendes tag

köszi az infót a csetről

android: 5.1.1
MIUI: 7.1.
kellene valamit kezdenem vagy újra rakni? nem vagyok nagy telefonguru... 2-3 évig simán jó nekem egy teló.

ami fura, hogy anno Samsungom volt, ott külön be lehetett zárni a futó alkalmazásokat, itt pl nem is találtam opciót erre, csak kilépek és amit nem használok max kijelentkezéssel tudnám bezárni, vagy erre van külön "eljárás"? egyáltalán lényeges ez az telefonoknál? nekem 1 napot bír, ha nagyon sokat nyomkodom és 1,5-et ha kevesebbet használom.

nekem ezek a csetes beállítások elég különösek, amúgy korábban is kizárólag a messenger működött kifogástalanul jelzés szinten. a többinél sokszor nem jött időben az értesítés.

(#16295) Upo válasza odihari (#16294) üzenetére


Upo
addikt

Ez még lehet hogy a régi eustock szoftver?
Alkalmazások bezárogatására nincs szükség, úgyis bezárja a rendszer őket. Kicsit túl agresszív, ezért is van gond az üzenő appokkal, nem hagyja futni őket a háttérben.
Futó alkalmazások listája a bal alsó menü gomb megnyomására jön elő, felfelé söpréssel lehet bezárni. Elvileg ott két ujjas kifelé vagy befelé csippentéssel lehet ikonos vagy képernyős kijelzés között váltani. Lefelé húzással meg lakatolni lehet az appot a memóriában. Remélem jól rémlik, nagyon régen volt, ez már nagyon elavult rom rajta.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#16296) Anex66


Anex66
csendes tag

Ki érti ezt? Telóm második születésnapjára kijött végre az új stabil EU-s ROM (9.2.2.0), fel is raktam gyorsan TWRP alól, ahogy eddig mindig, ment is szépen, gyorsan felállt a rendszer. Ám amikor újra beléptem volna a TWRP-be, hogy felrakjam a SU-t, már semmilyen recovery-t nem talált, csak simán újraindult. Gyanússá vált a dolog, kiderült, hogy a bootloader is újra lezárt. :((( Sebaj, újra kinyitom, gondoltam én, driverek, miui unlock gépre felrak (Win10 x64), MIUI fiókba belép, jogosultság ellenőrzés lefut, fastboot-ban csatlakoztat, UNLOCK-ra kattint, és 50 %-nál kiírja, hogy nem sikerült. USB debug-ot bekapcsoltam, hátha az a baja, de úgy sem hajlandó. Tud valaki segíteni, hogy mit rontottam el?

(#16297) trebrona válasza Anex66 (#16296) üzenetére


trebrona
nagyúr

Olyan nincs, hogy semmilyen recovery nincs a telefonon. Updater alkalmazásból reboot recovery?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16298) Anex66 válasza trebrona (#16297) üzenetére


Anex66
csendes tag

Csak simán újraindul. Ha bekapcs+hangfel gombbal indítok, akkor bejön egy félig angol, félig kínai lap, ott van többek közt recovery gomb is, de hiába nyomom, nem reagál, csak újraindul.

(#16299) trebrona válasza Anex66 (#16298) üzenetére


trebrona
nagyúr

Parancssorból twrp boot, vagy flash?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16300) Anex66 válasza trebrona (#16299) üzenetére


Anex66
csendes tag

Ilyesmit nem mertem próbálni. De ha a bootloader zárt, akkor eleve esélytelen, nem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.