Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3/3 Pro

Nem 3S! 3S topik erre: [link]

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15701) yanc


yanc
csendes tag

Sziasztok,

Lenne némi problémám egy R3 pro-val.
Kb. másfél éves, eddig semmi probléma, azóta ugyanaz a rom van rajta, viszont egy hete elkezdte a következőt játszani:

Rendszeresen újraindul a telefon, de csak akkor amikor nem használom, lezárt képernyő mellett, az asztalra téve, akár töltés közben is, akár kikapcsolva is.
Minél alacsonyabb az akku töltöttség annál gyakrabban indul újra.
Ha használom folyamatosan, akkor semmi probléma.

Néha nem hajlandó felvenni a töltést:
rádugom, elkezd tölteni, majd pár perc múlva a led fehéren (zöldes-sárgás fehér) világít, és a töltés megáll. (mindezt úgy, hogy ki van kapcsolva töltés jelző led funkció) Több kábellel, több töltővel próbálva.

Az akku aktív használat mellett intenzíven merül, majd magától elkezd felfelé kúszni a töltöttség pár %-ot.

Mi lehet a probléma?
én akksi hibára gondolnék elsőre, (engineering mode-ban battery testet nézve az akku feszültség van, hogy 3,7 volt alá esik, ez normális?)

Kösz, ha bármi ötlet lenne,

ÜDv.J.

(#15702) Aryon87


Aryon87
félisten

Sikerült frissíteni egy baromi egyszerű módszerrel a telót. Se gépre dugósdi, se recovery..

a telepítőcuccost az SD kártya főkönyvtárára másolni, majd beállítások, rendszerfrissítések részhez belépni, ott fent a 3 pötty, ROM telepítés kiválasztása opció, és utána megkeresni a .zip fájlt.
Onnantól adja magát.
Nekem érzékelte, hogy más rom van rajta, és rákérdett, hogy biztos akarom a cserét (stabil volt fent). Okéztam, és nekilátott a feladatnak.
A bootolás egy kicsit sokáig tartott, azt hittem bootloopos lett.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#15703) Milestone2 válasza Aryon87 (#15702) üzenetére


Milestone2
nagyúr

"se recovery..." az tévedés, hiszen ilyenkor is a gyári (vagy ha cserélt akkor a cserélt) recovery-n fut le a frissítés.

A Mi Recovery előrefelé enged frissíteni ily módon, de visszafelé már nem, ergo, ha holnap ugyanilyen módszerrel megpróbálnál feltenni egy fél évvel ezelőtti zip-et, azt nem engedné. Ha fél év múlva megpróbálnál ugyanígy feltenni egy akkori romot (feltételezve, hogy addig nem frissülsz) azt engedné...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#15704) Aryon87 válasza Milestone2 (#15703) üzenetére


Aryon87
félisten

Nrm lepett be a recoverybe, full automatan csinalt mindent. Fekete hatter, es a kijelzo aljan volt egy kis allapotjelzo animacio, hogy epp hol tart.
Nem sokaig lesz mar meg a telo, vandorutra megy.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#15705) Milestone2 válasza Aryon87 (#15704) üzenetére


Milestone2
nagyúr

attól még hogy nem látod, az étel végigmegy a szervezeteden... (mint ahogy ez a frissítés is a recovery-n, még ha nem is láttad)

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#15706) szunyika


szunyika
tag

Valaki írjon véleményt hogy érdemes-e, vagy veszélyes-e frissíteni :)

(#15707) Aryon87 válasza Milestone2 (#15705) üzenetére


Aryon87
félisten

:C

Akkor jó :) lényeg sikerült a dolog

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#15708) sunavlys válasza Aryon87 (#15702) üzenetére


sunavlys
senior tag

Akkor nem is kell factory reset? Én pedig már megcsináltam.

[ Szerkesztve ]

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#15709) Aryon87 válasza sunavlys (#15708) üzenetére


Aryon87
félisten

Az nem baj, legalább tutira nem lesz ütközés. Nálam alapból nullázta magát a telepítéssel.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#15710) trebrona válasza Aryon87 (#15702) üzenetére


trebrona
nagyúr

Most nézem, január 1. az Android biztonsági csomag szintje? :Y

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15711) vornia válasza trebrona (#15710) üzenetére


vornia
senior tag

Ja nekem is feltűnt,de a mostani miui 8 is azzal ketyeg

(#15712) peestike


peestike
senior tag

Feltettem, xposed megy, separate volume, amplify jó. :)
Több app nem indult be, reboot, újratelepítés a legtöbb esetben bejött. Kíváncsi leszek, remélem jó lesz. Elsőre semmi extra...

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#15713) vegyszer válasza Milestone2 (#15699) üzenetére


vegyszer
addikt

Én is feltettem.
Első blikkre jó.

Bár nem is tudom mi változott. Elsőre csak az tűnt fel, hogy a Beállítások - Telefonról menü alatt lett újabb feedback lehetőség.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#15714) vegyszer válasza peestike (#15712) üzenetére


vegyszer
addikt

Elég az alkalmazás adatokat törölni. És jó lesz.

Ellenben a tapi gombok funkciói változtak. Természetesen a Beállítások - Gombok menü át lett szabva, és ott azt nem lehet belőni, hogy mi hogy legyen...

Erre esetleg valami ötlet?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#15715) Milestone2 válasza vegyszer (#15714) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Globalban Redmi3-on nincs a Gombok menüben átállítási lehetőség?

Vagy arra gondolsz hogy menü és visszagomb felcserélése?

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#15716) vornia


vornia
senior tag

Kamera, zenelejátszó, naptár, ébresztő?Mind rendben megy?Esetleg valami +, a 8-hoz képest?Gyorsabb,akku idő?

(#15717) Aryon87 válasza trebrona (#15710) üzenetére


Aryon87
félisten

Bezony, jol katod :K
En is lestem.. kicsit le van maradva :))
U11-em meg augusztusin van ;]

Ma volt egy kicsit nyustolve. Porog a rendszer mint a csuda, akkuido is klafa. Mig az U11 50% ala esett be, a Redmi3 az csak 90% ala, pedig azon vegig zene is ment. A kamera meg szinte nem is meritette.
Igaz a telo uresjarat, repulogep modban uzemel, mert nincs benne sim kari sem.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#15718) vegyszer válasza Milestone2 (#15715) üzenetére


vegyszer
addikt

Menü van. Mögötte funkció nincs.
Illetve a home gomb hosszú nyomása esetén a feladatkezelőt szoktam meg, bal oldali tapi gombra meg a lokális menüt (ha van). Így használtam 6 évet, eddig még lehetett oldani, most meg mé nem?
:W

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#15719) Milestone2 válasza vegyszer (#15718) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Most fordítottam a sorokat. Úgyhogy vissza fog az kerülni...a Globalba.

Angolul kéne működjön. A többi nyelven FC.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#15720) Milestone2 válasza vegyszer (#15718) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Most kipróbáltam. Angolra állítva tartalom is van mögötte Globálon.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#15721) trebrona válasza Milestone2 (#15720) üzenetére


trebrona
nagyúr

Multin működik, igaz fordítás nincs benne: [link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15722) vegyszer válasza Milestone2 (#15719) üzenetére


vegyszer
addikt

Angolul megy
De, hogy a bal gomb ne csak hosszan nyomban dobja a menüt, illetve a Home gomb hosszú nyomása esetén a feladatkezelőt dobja, az egyenlőre nincs meg.

Illetve a régió lengyel. A nyelv magyar. Kiválasztani csak Kínát lehet, de utána marad lengyel...

Olyan lett ez kicsit, mint a Windows pecselése: a jól ismert hibákat újakra cseréljük.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#15723) Milestone2 válasza vegyszer (#15722) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ebben igazad vagyon...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#15724) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Sziasztok! Tegnap vesztemre felkerült a telefonomra (Redmi 3S) a heti frissítés. Jól átrendezte a dolgaimat. (MIUI9 7.9.8 Beta.) Hogyan tudom visszaállítani a frissítés előtti állapotot? Köszönöm!

(#15725) trouble válasza vegyszer (#15718) üzenetére


trouble
senior tag

Én is pont ezt kerülgetem :W
Található megoldás ?????

[ Szerkesztve ]

(#15726) Wesder válasza trouble (#15725) üzenetére


Wesder
félisten

Én megszoktam, ezek utan problem solved szàmomra :D

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#15727) vegyszer válasza Wesder (#15726) üzenetére


vegyszer
addikt

Én sokmindenben régimódi vagyok. És a témától elvonatkoztatva sokminden elborzaszt, hogy mások megbékélnek dolgokkal, amivel szemben fel kellene lépni.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#15728) blash


blash
tag

Me'g mindig 7.5.2.0-s miui van a redmi 3 promon, de mar egyre jobban zavar, hogy lezart kepernyovel nem kapcsolodik az ismert wifi halozatokhoz. Az mindegy, hogy be- vagy kikapcsolt mobilnettel, mert amig fel nem elesztem a kijelzot, addig vagy nincs wifin, vagy a mobilneten log. Sajnos, nem probaltam ki ezt masik xiaomin. De eddig mas androidos vackok siman kapcsolodtak az ismert halozathoz lezart kepernyonel, ha a halozat kozelebe kerultek. Ez ujabb miui-ban is ilyen? Vagy masnal is igy mukodik?

A developer opcional kikapcsoltam a miui optimalizaciot es a hasonlo sporolos dolgokat is.

[ Szerkesztve ]

(#15729) fer válasza Aryon87 (#15702) üzenetére


fer
őstag

Az android verzió az az mindig marad 5.1.1?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#15730) fer


fer
őstag

Nekem sehogy sem sikerül elindítanom a 7.9.7-et, egyfolytában újraindulgat, vagy ez twrp-ből nem rakható fel?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#15731) vegyszer válasza fer (#15730) üzenetére


vegyszer
addikt

De fel lehet, de a recoveri fixáló /sbin/cofface-no-verity.zip is lement a telepítés után?

[#9638]

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#15732) fer válasza vegyszer (#15731) üzenetére


fer
őstag

Nem ment le de nem is találok ilyen sbin/cofface-no-verity.zip-et!

Lehet az a baj, hogy frissítettem a twrp-t 3.1.1.0-ra?

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#15733) trebrona válasza fer (#15732) üzenetére


trebrona
nagyúr

Tedd fel ezt TWRP-vel: lazyflasher-no-verity-opt-encrypt.zip, utána indítsd a rendszert!

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15734) fer válasza trebrona (#15733) üzenetére


fer
őstag

Ok majd megpróbálom, köszi!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#15735) fer válasza trebrona (#15733) üzenetére


fer
őstag

És ezt minden telepítés után fel kell rakni?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#15736) trebrona válasza fer (#15735) üzenetére


trebrona
nagyúr

Amennyiben gyári romot teszel fel, igen.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15737) trassher


trassher
addikt

És akkor most ezzel a miui 9-el mivel vagyunk előrébb? :) Eddig annyit tapasztaltam, hogy az ikonok áthelyezése a lapok között nehézkesebb, a sima időjárásos órát pedig sikerült elrontani. Bőven elég volt csak a hőfok az idő alatt. Ehelyett most jobb oldalon ott virít a nap.
A launcher kinézete nálam nem változott de talán mintha kisebbek lennének az ikonok.

Szerk.: Már látom, hogy a Limitless nevű új gyári téma hoz változást.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#15738) Wesder


Wesder
félisten

Bemutattàk a Mi Mix 2-t és Note 3-at, az àllamat még mindig keresem :Y

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#15739) napocska2 válasza trassher (#15737) üzenetére


napocska2
senior tag

Nem csak a nap a probléma az óra widgettel, hanem az is, hogy csak 4x2-es van belőle, mikor 1 sort foglal el.

[ Szerkesztve ]

(#15740) fer


fer
őstag

És nálam még a gps sem akar működni, valamint a feladatkezelőből eltűnt a a szabad ram kijelzés is! És az android verzió is 5.1.1! Szerintem ez nem valódi MIUI9 csak bele van írva! Vagy a redmi 3-n a MIUI9-nek az 5-ös android az alapja ellenben a nagyobb telókon 7-es van, és a biztonsági csomag szintje is sokkal frissebb!

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#15741) trebrona válasza fer (#15740) üzenetére


trebrona
nagyúr

Senki nem mondta biztosra, hogy Android verzióváltás is lesz. A többit be lehet állítani.

[link]

btw, nem a nagyobb telefonok jellemzője az Android 7, hanem az újabbaké. Redmi 4X pl.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15742) fer válasza trebrona (#15741) üzenetére


fer
őstag

Akkor én valamit félreértettem, vissza is állítom 8.5.2.0, és várok valami újabbra, ha még addig meg lesz a teló!
Köszi a képet ezt nem tudtam!

Úgy gondoltam, én is, hogy az újabbaké! Bár LineAge Os -ben van 7, de nekem az nagyon furcsa, lehet csak beállítás kérdése, ha majd lesz több időm visszarakom, van arról is mentésem!

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#15743) trebrona válasza fer (#15742) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ha annyira újabb droidot szeretnél, tegyél fel valamilyen offical custom romot!

Azért nem csak Lineage létezik, van választék bőven: [link]

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15744) Upo válasza blash (#15728) üzenetére


Upo
addikt

Pontosan úgy viselkedik ahogy a wifi beállításoknál beállítottad. Állítsd át hogy sleep alatt is menjen a wifi és készen vagy. Vagy add el és vegyél egy szarszungot. Vagy cserélje ki a felhasználót és nyomjon meg egy billentyűt. Bár talán szerintem az első megoldás a legegyszerűbb. ;]

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#15745) yanc válasza yanc (#15701) üzenetére


yanc
csendes tag

Üdv, valami ötlet esetleg erre?

Köszi,
J.

(#15746) Wesder


Wesder
félisten

3rd party témàt hogy àllíthatok be? Designer accountot is csinàltam, de nem segített :(((

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#15747) krisz74


krisz74
tag

Üdv!

A heti frissítés óta nem tudom a lámpát a szokásos módon bekapcsolni: felélesztés után a középső tapigomb ( nem tudom a helyes nevét )hosszan nyomása.
Másnál is jelentkezik a probléma? Mi a megoldás?

(#15748) Wesder válasza krisz74 (#15747) üzenetére


Wesder
félisten

Elhúzod jobbra a zàrképernyőt, és ott a làmpa.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#15749) vegyszer válasza krisz74 (#15747) üzenetére


vegyszer
addikt

Ha MIUI 9, akkor beállítások, gombok alatt állítható, hogy mi legyen a kapcsoló.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#15750) Milestone2 válasza vegyszer (#15749) üzenetére


Milestone2
nagyúr

De Global romon, csak angol nyelven működik...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.