Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3/3 Pro

Nem 3S! 3S topik erre: [link]

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16501) trouble


trouble
senior tag

Eladtam a "jószágot", úgyhogy búcsúzom !
Köszönöm!
És hoppá viszonlátás :K

(#16502) vegyszer válasza trouble (#16501) üzenetére


vegyszer
addikt

Mire a kontakt reagált, hogy jó lenne az általad kínált teló neki, már jegelted...

Merre tovább?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#16503) trouble válasza vegyszer (#16502) üzenetére


trouble
senior tag

Igen jött egy srác aki egyből megvette :))
Note 4 x van már régóta!
A 3 -m tartalék/másod teló volt.
De most vettem a feleségemnek egy LeTv-t és így az ő telója lett a tarcsi.

[ Szerkesztve ]

(#16504) calamites


calamites
őstag

Sziasztok! Problémám adódott a redmi 3-al. nagyon belassult, a google folyamatosan frissiteni akar, de pl Play áruházba nem is tudok belépni, és gyakran a gombokra, és az érintésre sem reagál.

Egy nagyon régi miui 9.1-es EU rom van a telón. 7.11.23.

Mivel kezdjek?

(#16505) trebrona válasza calamites (#16504) üzenetére


trebrona
nagyúr

Factory reset, majd egy frissebb rom.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16506) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok.
Jelenleg Redmi 3 Pro-m (még eustock rommal) van, gondolkodom egy cserén Redmi Note 5-re, kérdésem, hogy az "Átköltözés" funkció hogy működik? ....névjegyzéket, képeket, zenéket, fájlokat ...stb. lehet átpakolni vele vagy a régi telóra feltelepített appok is "áttelepülnek" az új telóra egy az egyben? ...még sosem használtam "átköltözés" funkciót, ezért tudatlan vagyok ezen a téren :B .

(#16507) calamites válasza trebrona (#16505) üzenetére


calamites
őstag

Ez jó nekem? Sima redmi 3.

xiaomi.eu_multi_HM3_V9.2.2.0.LAICNEK_v9-5.1.zip

(#16508) trebrona válasza calamites (#16507) üzenetére


trebrona
nagyúr

Annál újabb is van, ha stable-t szeretnél:
xiaomi.eu_multi_HM3_V9.5.1.0.LAICNFA_v9-5.1.zip

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16509) fap333


fap333
aktív tag

Szervusztok!
A xiaomi.eu oldalról letöltöttem a "xiaomi.eu_multi_HM3_V9.5.2.0.LAICNFA_v9-5.1.zip" stabil romot és feltettem egy redmi 3 pro-ra. Viszont van vele egy olyan gondom, hogy a google fiók bállításainál állandóan lefagy, és a play áruház sem működik.
Van valakinek hasonló tapasztalata, illetve mi lehet a megoldás?

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#16510) trebrona válasza fap333 (#16509) üzenetére


trebrona
nagyúr

FR, vagy wipe-ok voltak előtte? Illetve gapps csomagot ugye nem tettél fel külön?

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16511) fap333 válasza trebrona (#16510) üzenetére


fap333
aktív tag

TWRP-ből raktam fel, telepítés előtt wipe volt, majd telepítés után is újraindítás előtt rányomtam a cach clear-re.
De szerintem megpróbálom feltenni a 9.5.1.0-t, lehet, hogy a 9.5.2.0 mégsem olyan stabil...

szerk:
gapps csomagot nem tettem külön, nem gondoltam, hogy kéne.

szerk2:
úgyis teljesen szűz rendszert szeretnék, a wipe-nál pipáljak ki mindent, rakjam úgy újra?

[ Szerkesztve ]

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#16512) trebrona válasza fap333 (#16511) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nem kell gapps.

TWRP-ben factory reset, majd utána mehet az install.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16513) trebrona


trebrona
nagyúr

(#16507) calamites:

#16508-at módosítom erre:
xiaomi.eu_multi_HM3_V9.5.2.0.LAICNFA_v9-5.1.zip, előzőleg mellékattintottam. :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16514) fap333 válasza trebrona (#16513) üzenetére


fap333
aktív tag

Este még újra felment a 9.5.2.0 EU rom, de ugyanaz a problémám. Nem indul el a play áruház, és lefagy a google beállításoknál.
Még egy extra információ, hogy este 63%-os akkuval hagytam itt bekapcsolva, reggelre kikapcsolva volt a telefon, mert 0-ra merült.
Most töltöm valameddig, aztán felteszem a 9.5.1.0 EU romot. Vagy esetleg van valakinek ajánlása másik romra vonatkozóan?
Illetve még egy kérdés: 20%-os akkuval elindíthatom a telepítést, ha töltőre van dugva?

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#16515) Lacpac válasza fap333 (#16514) üzenetére


Lacpac
őstag

Ugyanez van nálam is.
miui hu rom van fent, reset után egy hétig ok, majd újra kezdi a hibát. Most fog egy frissebb rom felkerülni.

Na ezért sírom vissza a win mobilokat.
4 (lehet több...passz) éven keresztül használtam őket, és nem kellett csesztetnem.
Ezt a kurva droidot meg 3 havonta valamit kell vele csinálni..... :(((
Már a miui hun-ra is ezért tértem át.
Ha ez így megy tovább visszatérek a nyomógombos mobilokra.

[ Szerkesztve ]

(#16516) Lacpac válasza Lacpac (#16515) üzenetére


Lacpac
őstag

Hát a mondatszerkesztés nem sikerült túl jól... :)
Mindegy, amennyire haragszom, el lehet nézni.

(#16517) olloczky válasza Lacpac (#16515) üzenetére


olloczky
senior tag

Vagy esetleg komolyabb hazai jelenlettel rendelkezo droidot. Samsung lg huawei vagy valami.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#16518) trebrona válasza olloczky (#16517) üzenetére


trebrona
nagyúr

Egyrészt több, mint két évvel ezelőtt megjelent modellről van szó, másrészt, ebben az árkategóriában az említett márkákból csak a legalja elérhető. Azokat meg az ellenségemnek sem kívánnám. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16519) fap333


fap333
aktív tag

Amikor megvettem a telefont tudtam, hogy mire vállalkozok. Néha vacakolni kell a ROMmal, ami gyakorlat hiányában nem mindig egyszerű. Viszont annyi pénzért egy időtálló, normális hardvert kaptam, amit ha egyszer helyreráz az ember szoftveresen, akkor nagyon sokáig kiszolgálja.
Szóval néhány egyéb próbálkozás után ismét feltettem a 9.5.2.0 EU romot. megint minden hiba nélkül simán felment. elkezdtem bíbelődni a beállításokkal, majd mikor a play áruházat indítottam volna, megint nem indult. Viszont: fel kellett állnom a telefon mellől, mikor 10 perc múlva visszaértem már forgott körbe a karika, hogy dolgozik, akkor úgy gondoltam, hogy várok még, és kb 20 perc után el is indult...
A google beállításoknál ugyanez. kellett vagy negyed óra, mire magára talált, de azóta teljesen normálisan működik.
A tanúság az, hogy türelmesnek kell lenni ezzel a telefonnal, ha 20perc, akkor 20perc az első indítás...

:R És köszönet a tanácsokért amiket kaptam! :R

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#16520) fireman123 válasza fireman123 (#16506) üzenetére


fireman123
őstag

Valaki tud segíteni a #16506-nál? :R

(#16521) trebrona válasza fireman123 (#16520) üzenetére


trebrona
nagyúr

Elméletileg igen, minden átmegy, gyakorlatilag van, hogy fele sem.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16522) fireman123 válasza trebrona (#16521) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi, ....az appokra érted ezt a "gyakorlatilag fele sem" dolgot vagy pl. a névjegyekre, képekre is?

(#16523) trebrona válasza fireman123 (#16522) üzenetére


trebrona
nagyúr

Alkalmazásokra.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16524) fireman123 válasza trebrona (#16523) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi :R

(#16525) vegyszer válasza fireman123 (#16524) üzenetére


vegyszer
addikt

Én egyszer próbáltam. Többet se. Kinyomja kínába a motyót, és onnan húzza a másik vissza. Mindkét út igen fájdalmasan lassú. Mert én azt hittem, hogy közvetlenül megy WiFi segedelmével. De nagyon nem.
Akkor inkább az ES File Explorer-t használnám, fájl, mappa szintű kuldessel az új készülékre. Szebb, jobb, gyorsabb...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#16526) Upo válasza vegyszer (#16525) üzenetére


Upo
addikt

Nekem 10+ gigát kevesebb mint 1 óra alatt áttolt, kínán keresztül nehéz lett volna. Közvetlen wifin.

Amit nem vitt át azt Cloneit-el nyomtam át, amit azt sem az szinte lényegtelen, beállítottam kézzel.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#16527) vizslakutya válasza trebrona (#16513) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Köszönöm én is, hosszas vívódás után nekifogtam az Eustockos romcserének. Zárt rendszer volt, csináltam az útmutató szerint, sikerült is egy kínai romot feltenni, nem így akartam. Aztán próba szerencse alapon ugyanúgy nekifogtam az általad linkelt romnak. Kicsit gondolkozott,de a végén beindult, működik minden,van play is.
Köszi. :R

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#16528) trebrona válasza vizslakutya (#16527) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ugye-ugye. Jobb későn, mint soha. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16529) Met válasza trebrona (#16528) üzenetére


Met
nagyúr

Nekem 2 éve megvan és még a gyári rom van rajta :DDD
MIUI Global 7.1 Stable 7.1.1.0(LHPCNCK) van rajta ami ugye nem frissül. De nem is érzek kényszert hogy frissítsem.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16530) vizslakutya válasza Met (#16529) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Azért ennyi idő után már kell frissíteni,az enyém már nagyon letapadt,egyre lassabban dolgozott,a biztonsági oldalról nem is beszélve.
Így utólag már egyszerű volt a csere, előtte Rinya. :Y

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#16531) vizslakutya válasza vizslakutya (#16530) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Tessék,ma este már jött is 1 frissítés.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#16532) jazzkifli


jazzkifli
tag

Sziasztok!

Ha nem MIUI akkor milyen ROM ajánlott a telefonra?
Meguntam a gyárit.
Kinek milyen tapasztalata van a nem gyári romokkal?

Aláírás

(#16533) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Jött egy nagy frissítés ma a developer-re amint nézem ez a stabilra frissítés.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#16534) szunyika válasza Orlin (#16533) üzenetére


szunyika
tag

igen, érdekes hogy nem túl sok újítás van benne a listát nézve

érdemes rányomni? azt írja innentől kezdve nem lehet majd rootolni a telefont - bár nekem most sincs root

furcsa hogy miért kapcsolja ki az automatikus frissítés keresését a telepítés után :D

(#16535) vizslakutya


vizslakutya
senior tag

Ezt a tokot (vagy hasonlót) használ valaki,szeretnék 1 ilyet,de nem találok Redmi 3 ra sehol.
Valaki ?

[ Szerkesztve ]

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#16536) szunyika válasza vizslakutya (#16535) üzenetére


szunyika
tag

én a helyedben inkább alin keresztül vásárnék olyat ahol vannak valós vásárlók fényképei az adott tárgyról

biztos vagyok benne hogy a valóságban ez sem néz ki ennyire jól :)

(#16537) pischta


pischta
csendes tag

Sziasztok!

Le szeretném cserélni LineageOS-re a ROM-ot a telefonomon, mert a mostani angol, és tovább szeretném adni olyannak, aki nem tud angolul. Van-e valamilyen hátránya a MIUI-hoz képest? Stabilitás, akkuidő, szoftveres dolog, bármi?
Van valami infó arról, hogy meddig kap frissítést a LineageOS? Már az a verzió természetesen, ami felmegy Redmi3-ra.

(#16538) jazzkifli válasza pischta (#16537) üzenetére


jazzkifli
tag

Szia!

Én pár napja cseréltem le a MIUI 9-et Lineage 14.1-re.
Akku idő sokkal jobb, nekem a MIUI-val szenvedés volt egy napot kibirni.
Stabilnak stabil,de nekem már a MIUI 9 és ez is elég lassú, sokszor másodperceket kell várni egy-egy alkalmazás (pl: Waze, Spotify, Bluemail) betöltésekor, megnyitásakor.
Frissítést éppen tegnap jelzett, még nem raktam fel.

Aláírás

(#16539) vegyszer


vegyszer
addikt

Egy kérdés: kellett valakinek már töltő panelt cserélni.
Eddig töltött rendben, este nem akarta venni a flzxust, és hiába kaparom ki a töltő körül a zsebpiszkot, bizony nincs töltés...

Esetleg van valami ötlete valakinek?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#16540) szunyika válasza vegyszer (#16539) üzenetére


szunyika
tag

nekem is ez volt pár hónapja, őket ajánlom: https://xiaomiszerviz.com/szerviz/
korrekt, gyors és olcsó

Két lehetőség van, vagy cserélni kell a teljes töltőpanelt (8000 Ft) vagy apróbb forrasztással is javítható a hiba.
Ha jól emlékszem 3-4000 körül volt a forrasztásos javítás nekem. Zárás előtt kicsivel adtam be nekik, másnap dél körül már hívtak hogy készen is van, mehetek érte :)

Külön jó pont a szememben, hogy teljesen feltöltve kaptam vissza a telefont - holott csontra lemerülve adtam oda. Az ilyen kis apróságokat szeretek észrevenni és kiemelni - amellett hogy át is verhettek volna, mert hát ki mondja meg hogy cserélve lett-e valóban a panel. Simán elkérhettek volna 8ezret, mert azt mondják hogy cserélve lett...

egyszóval őket ajánlom:
xiaomiszerviz.com
1136 Budapest, Hegedűs Gyula utca 15.

[ Szerkesztve ]

(#16541) ajapi


ajapi
tag

"letöltéshez wifi kell".Mit tegyek, hogy mobil adatforgalom terhére tudjak gmail pdf stb mellékleteket letölteni?
köszi

(#16542) olloczky válasza ajapi (#16541) üzenetére


olloczky
senior tag

Engedélykezelőben a gmail használhatja a mobilnetet? (bár gondolom igen, mert csak a melléklet letöltésről van szó)

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#16543) ajapi válasza olloczky (#16542) üzenetére


ajapi
tag

igen

(#16544) vegyszer válasza ajapi (#16541) üzenetére


vegyszer
addikt

Lépj be Chrome alól a mail fiókba. Ott nem fog sikítani... Töltsd le úgy.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#16545) vegyszer válasza szunyika (#16540) üzenetére


vegyszer
addikt

Nem értem én ezt. Tegnap este nem vette a töltést. Rajta hagytam éjjelre a töltőn.
Hallottam, mikor kimerült, és zizgett egy utolsót. Néztem, hogy nem tölt. Reggelre mégis tele volt az akku...
Ki érti ezt?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#16546) vizslakutya válasza ajapi (#16541) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Az Eustockos rom például nem engedi,nekem is ez volt,miután más romot raktam fel,azonnal megszűnt ez a tiltás.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#16547) ajapi válasza vegyszer (#16544) üzenetére


ajapi
tag

chromebol sikerült.
köszi
(eustockos a rom)

(#16548) vizslakutya válasza ajapi (#16547) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Az már csereérett.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#16549) Istu94 válasza vegyszer (#16545) üzenetére


Istu94
csendes tag

Szia!
Ez velem is megesett. Az lett a vége hogy alirol rendeltem hozzá csatit és kicseréltem az alsó nyáklapot.
Ha kell kell link akkor kb egy hónapja írtam a csopiba, a hozzászólàsomban megtalálod.

(#16550) ajapi válasza vizslakutya (#16548) üzenetére


ajapi
tag

ebbe már nem merek belefogni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.