Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3/3 Pro

Nem 3S! 3S topik erre: [link]

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15802) Wesder válasza Orlin (#15799) üzenetére


Wesder
félisten

2 hetes nemzeti ünnep van, majd utána.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#15803) Milestone2 válasza Orlin (#15799) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Kínai nemzeti ünnep van. Nem dolgoznak. Október 10. után.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#15804) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Sziasztok,

Redmi3 pro-t szeretnék nyitni rootolás céljából.
Ha download módba teszem (hangerő fel + bekapcs) akkor nem ismeri fel a gépem akárhogy is próbálkozok. Ötlet?
Ha sikerül felismerni valahogy, akkor gondolom fel kell tenni a legfrissebb china developert, majd lehet unlockolni. (netes igénylést már engedélyezték)

Mit rontok el?

szerk.: (#15805) trebrona [kép]

[ Szerkesztve ]

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#15805) trebrona válasza ZS3NI (#15804) üzenetére


trebrona
nagyúr

Most milyen rom van a telefonon?

Szerk: MIUIHU-val eleve nyitott... Valamint rootolt is a rom alapból szvsz.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15806) ZS3NI válasza trebrona (#15805) üzenetére


ZS3NI
őstag

Szóval tudok véglegesen twrpt flashelni? utána rátennék egy global stabilt, és supersut.

Multitoollal érdemes?

[kép] Ha multitoolal nézem a bootloadert ezt kapom

(#15807) trebrona nincs twrp, hangerő fel + bekapcsra a kínai menü jön elő

[ Szerkesztve ]

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#15807) trebrona válasza ZS3NI (#15806) üzenetére


trebrona
nagyúr

TWRP kell, hogy legyen rajta, másként nem ment volna fel a MIUIHU.

Szerk: helyedben nem variálnék custom recovery és gyári rom párossal, csak gondod lesz vele. :)

(#15806) kínai menüben nincs recovery gomb?

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15808) ZS3NI válasza trebrona (#15807) üzenetére


ZS3NI
őstag

Akkor szerinted hogy érdemes? Nekem csak egy stabil gyári rom kellene és superSU

És hogy ment fel zárt bootloaderen az miuihu? :D

[ Szerkesztve ]

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#15809) trebrona válasza ZS3NI (#15808) üzenetére


trebrona
nagyúr

Szóval kínai menüben nincs recovery gomb?
Először ezt tisztázzuk. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15810) ZS3NI válasza trebrona (#15807) üzenetére


ZS3NI
őstag

Ha a recoveryt megnyomom a kínai menüben, simán újraindul a rendszer és bootol.

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#15811) trebrona válasza ZS3NI (#15810) üzenetére


trebrona
nagyúr

Király.
Fastbootban próbáld futtatni a MiUnlock programot, nézzük az mit mond!

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15812) ZS3NI válasza trebrona (#15811) üzenetére


ZS3NI
őstag

50% -ig megy, utána: [kép]

Innen indult az egész developer rom utáni hajsza.

[ Szerkesztve ]

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#15813) trebrona válasza ZS3NI (#15812) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ez így érdekes, valóban. Hogy került rá a MIUIHU?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15814) ZS3NI válasza trebrona (#15813) üzenetére


ZS3NI
őstag

Még amikor megvettük régebben, a Multitoollal próbálkoztam, szerintem valahogy úgy sikerült flashelni.

Note4-emmel simán ment minden mint a karikacsapás, ezzel pedig szenvedek. :(

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#15815) trebrona válasza ZS3NI (#15814) üzenetére


trebrona
nagyúr

Előtte nyitottad a bootloadert?

Szerk:
Nem merem mondani, hogy küldd rá a multitoolt, nehogy esetleg kinyírja.

Az elgondolásod egyébként jó, én is EDL módot javasolnék. EDL módban eszközkezelő mit mutat?

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15816) ZS3NI válasza trebrona (#15815) üzenetére


ZS3NI
őstag

Nem emlékszem. Szerintem nem. Az pedig főleg nem tudom elképzelni, hogy visszazártam volna valamiért.

multitoolban most ráengedtem egy twrp telepítést, el is indult. Megpróbáljak egy [link] stabil telepítést?

EDL módban nem ismeri fel a készüléket, semmilyen drivert nem tudok telepíteni sem.

[ Szerkesztve ]

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#15817) trebrona válasza ZS3NI (#15816) üzenetére


trebrona
nagyúr

Megmondom őszintén, ilyen esettel még nem találkoztam. Fogalmam sincs, mi lesz az eredmény. :(

Szerk: Működhet is akár, ha már egyszer sikerült, de én nem tudok rá mit mondani.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15818) ZS3NI válasza trebrona (#15817) üzenetére


ZS3NI
őstag

Kár volt belenyúlni, bootloop lett a vége. :( Fastboot módba be tudom tenni, de ha flashelni akarok egy stock fasboot romot akkor ezt kapom.:

[kép]

Van visszaút? :D

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#15819) trebrona válasza ZS3NI (#15818) üzenetére


trebrona
nagyúr

Edl módban kellene felismertetni valahogy a géppel, vagy deepflash kábel.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15820) ZS3NI válasza trebrona (#15819) üzenetére


ZS3NI
őstag

fastboot megy, ha konzolból beteszem fasboot mode edl-be akkor azonnal bootlop. Eszközkezelő felismeri qualcomm soros porton, de az miflash programban nem látom flashelhető eszközként. :( Kikapcsolni ki tudom hangerő fel+le+kikapccsal. Hangerő le+kikapcs=fastboot megy, hangerő fel+kikapcs= mi logós bootloop.

Ötlet? ha szoftveresen nem tudom megoldani akkor készítek deepflash kábelt, vagy elküldöm egy szakértőnek.

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#15821) ZS3NI válasza ZS3NI (#15820) üzenetére


ZS3NI
őstag

[kép]

Progress. sahara rear end error with status 9

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#15822) vegyszer válasza ZS3NI (#15812) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem Redmi Pro írta ezt. Nem tudom milyen kókány kínai rom volt rajta, de nyitva volt. Ment a TWRP telepítés, és a rom csere nyitás nélkül...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#15823) Milestone2 válasza ZS3NI (#15820) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Úgy gondolom keresd fel acaca-t...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#15824) ZS3NI válasza Milestone2 (#15823) üzenetére


ZS3NI
őstag

Még hétvégén próbálkozok, ha nem sikerül akkor ott a B terv. :)

Most ott tartok, hogy EDL már fut, COM portként felismer. 9008-on. miflashnél hello packetet nem kap és amiatt dobja vissza az egészet.

Tipp?

[14:29:46 COM7]:MiFlash 2017.4.25.0
[14:29:46 COM7]:[COM7]:start flash.
[14:29:46 COM7]:cannot receive hello packet,MiFlash is trying to reset status!
[14:29:47 COM7]:cannot receive hello packet,MiFlash is trying to reset status!
[14:29:48 COM7]:cannot receive hello packet,MiFlash is trying to reset status!
[14:29:49 COM7]:cannot receive hello packet,MiFlash is trying to reset status!
[14:29:50 COM7]:cannot receive hello packet,MiFlash is trying to reset status!
[14:29:52 COM7]:cannot receive hello packet,MiFlash is trying to reset status!
[14:29:53 COM7]:cannot receive hello packet,MiFlash is trying to reset status!
[14:29:54 COM7]:cannot receive hello packet,MiFlash is trying to reset status!
[14:29:55 COM7]:try to reset status.
[14:29:55 COM7]:Switch mode back
[14:29:55 COM7]:cannot receive hello packet,MiFlash is trying to reset status!
[14:29:55 COM7]:Az objektumhivatkozás nincs beállítva semmilyen objektumpéldányra.
[14:29:55 COM7]:flashSuccess False
[14:29:55 COM7]:isFactory False CheckCPUID False
[14:29:55 COM7]:before:flashSuccess is False set IsUpdate:True set IsDone True
[14:29:55 COM7]:after:flashSuccess is False set IsUpdate:false set IsDone true

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#15825) Milestone2 válasza ZS3NI (#15824) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Hát ez már ugye egy átlagfelhasználónak (nekem) magas....

de ez egy fura info: "CPUID False"

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#15826) this is life válasza ZS3NI (#15824) üzenetére


this is life
Ármester

Probald csak az img mappat betallozni , illetve a 2015.10.28 miflash amivel mukodik 64bites os alatt. Ezzel en is szivtam az elejen . Illetve delete all opciot pipald be . A fastboot mappan belul keresd meg az img mappat es csak azt tallozd be .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#15827) ZS3NI válasza this is life (#15826) üzenetére


ZS3NI
őstag

Megoldódott közben. PC restart, kábel csere, legújabb mi flash megoldotta. :)

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#15828) trebrona válasza ZS3NI (#15827) üzenetére


trebrona
nagyúr

Akkor most már nyisd a bootloadert! :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15829) ZS3NI válasza trebrona (#15828) üzenetére


ZS3NI
őstag

Meg is történt. :)

[link] Most innen felteszem a stabil verziót, meg mondjuk egy magisket roothoz. Ezután van még teendő vele? note4-nél pl kellett lazyflasher hogy bootoljon.

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#15830) trebrona válasza ZS3NI (#15829) üzenetére


trebrona
nagyúr

Itt sem fog bootolni, ha nem kapcsolod ki a dm-verity-t. Lazyflasher itt is kell, hogy működjön.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15831) ZS3NI válasza trebrona (#15830) üzenetére


ZS3NI
őstag

Tökéletes. Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget. :R
Nyitott bootloader, stabil rom, magisk root teszi is a dolgát. :)

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#15832) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Magisk root van a készüléken, hide magiskkal el is rejtettem a smartbank elől, de mégsem tudom a programot elindítani, valahogy észreveszi hogy rootolt a telefon.

Ötlet? Nálatok megy?

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#15833) trebrona válasza ZS3NI (#15832) üzenetére


trebrona
nagyúr

Legújabb magisk-et tetted fel? Saftynet check mit mutat?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15834) ZS3NI válasza trebrona (#15833) üzenetére


ZS3NI
őstag

[kép]

Így néz ki.

Sehogy nem tudom zöldre változtatni, próbáltam ezt és ezt is. Ezek után mindig futattam lazyflashert is. (Az mindig kell ha bármit flashelek?)

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#15835) trebrona válasza ZS3NI (#15834) üzenetére


trebrona
nagyúr

Lazyflasher csak rom telepítés után kell.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15836) Wesder


Wesder
félisten

Oreo-s Lineage-et próbálta már valaki?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#15837) Wesder


Wesder
félisten

Gondoltam lefujatnám a Redmi hátlapját, mert unalmas ez a szürke szín, garancia meg már nincs rá. Szerintetek megoldható valahogy?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#15838) SybenX


SybenX
őstag

Sziasztok!
Az mit jelent, ha a wifi nem kapcsol be a telefonon? Eddig egy újraindítás után bekapcsolt, most már sehogy nem akar. Tönkrement volna?

Szerk.: Közben volt egy cache törlés, most bekapcsolt. Másnak voltak ilyen gondjai? Másfél éves lassan a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#15839) Istu94 válasza Wesder (#15837) üzenetére


Istu94
csendes tag

Szerintem jobban jársz egy új telefontokkal :))

(#15840) Wesder válasza Istu94 (#15839) üzenetére


Wesder
félisten

Kac-kac, piros-fehèr Redmi-t nem árulnak :))

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#15841) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

adott egy redmi 3,amin 7.1 miui global stable verzióval fut.újabban a gyári böngésző egyszerűen magától bezáródik netezés közben.én arra gondoltam,hogy törlöm a cache-t.ha esetleg más ötlete van erre valakinek,akkor ne tartsa magában :R

szerk.: bár úgy látom itt nem olyan egyszerű belépni a recovery-be...

[ Szerkesztve ]

(#15842) olloczky válasza betyarr (#15841) üzenetére


olloczky
senior tag

Off, mert a kérdésedre nem tudom a konkréte választ. Viszont: ha arra gondolsz, hogy törlöd a cache-t, mire vársz? Azzal nem ártasz semmit. Illetve miért használod a gyári böngészőt? Használj helyette chromeot, operát bármit.

szerk.: most látom a szerkesztésed. tehát te a telefon cache-ére gondolsz, nem a böngészőjére? Az már más kérdés, de azt is törölheted. Attól még az ajánlásom áll, hogy ne a sima böngészőt használd.

[ Szerkesztve ]

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#15843) betyarr válasza olloczky (#15842) üzenetére


betyarr
veterán

a sima böngésző cahe-en már túl vagyok.lett rá téve dolphin és egy ideje már az is bezáródik böngészés közben időnként.
most próbáltam belépni recovery-be,de mutatta a teló,hogy dugjam rá a kábelt.gyanítom,hogy össze kéne kötni a géppel.nem mertem/akartam megtenni.van erre valami leírás?

(#15844) pajav8


pajav8
tag

Helló!
Az utóbbi időben észrevettem, hogy baromi gyorsan merül a telefon, főleg ha használom.
A Miui verzió 8.5.2.0 stable.

adatok

Ezt regeel munkába menet sikerült összehozni. A híreket olvastam mobilnetről, de semmi extra dolog nem futott.

Ez csak az akksi elhasználódása miatt, van vagy van rá valami szoftveres ötletetek. tavaly augusztusi a készülék.

Siemens A60->Sony Ericsson K300i->Nokia 6233->Nokia C5-00->HTC Wildfire S

(#15845) pető bá' válasza pajav8 (#15844) üzenetére


pető bá'
őstag

szia!

ugyanez volt a gondom, pont a napokban reseteltem, mert már nem volt kedvem kitalálni, hogy mi szívja le.
Nekem készenlétben, tehát nem aktív kijelzővel volt az akkuhasználatban folyamatos "ébrenlét", ha volt aktív netkapcsolat. Most még tesztelem, hogy előjön-e, nálam Global 7.6.8 Beta van fenn..

"... and I hope you have a great day!"

(#15846) pajav8 válasza pető bá' (#15845) üzenetére


pajav8
tag

a felébresztést nekem is folymataosnak mutatja, attól függetlenül hogy használom-e a telefont vagy sem.

A factory reset megoldotta a problémát?

[ Szerkesztve ]

Siemens A60->Sony Ericsson K300i->Nokia 6233->Nokia C5-00->HTC Wildfire S

(#15847) pető bá' válasza pajav8 (#15846) üzenetére


pető bá'
őstag

hát rosszabb nem lett, az fix - sajnos hagytam, hogy visszatelepítsen mindent mentésből, meg azóta nem normálisan használom a telefont (2 órán keresztül fényképező ment, meg ilyenek). De én egyelőre ezzel próbálkoztam. Valami olyan app futhat(ott) amúgy a háttérben, ami folyamatosan frissített netről. Mert ha nem volt wifi/adatforgalom, akkor nem volt felesleges ébrenlét. Csak mondom, nem volt türelmem kisakkozni, hogy melyik app az..

"... and I hope you have a great day!"

(#15848) fer válasza pajav8 (#15844) üzenetére


fer
őstag

Én nem vettem észre, hogy gyorsabban merülne!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#15849) pető bá' válasza pető bá' (#15847) üzenetére


pető bá'
őstag

ha már benne voltam a b@szakodásba, akkor most feltettem a MiuiHu-s utolsó Miui9-et, teljes formattal, sd formázással. Ha ez sem oldja meg, akkor kuka az akku, de azt azért nem hiszem - 1.5 éves sincs :)

"... and I hope you have a great day!"

(#15850) Istu94 válasza pető bá' (#15849) üzenetére


Istu94
csendes tag

A képen látszik, hogy valamelyik alkamazás folyamatosan ébren tartja a telefont és ezért merül le olyan gyorsan. Normál esetben a "felébresztés" csíkjai megegyeznek a "képernyő bekapcsolva " csíikjaival. Mivel a telefon állandóan ébren van, nem tud deep sleep módba váltani.

Hogy megtudd mi tartja ébren érdemes Wakelock detectort használni.

A Greenify nevű programmal pedig belehet állítani hgy az alkalmazások automatikusan lehibernálódjanak amikor nem használod őket és így nő az aksi élettartama.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.