Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3/3 Pro

Nem 3S! 3S topik erre: [link]

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16201) Graphics válasza trebrona (#16200) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Köszi , akkor összeállt a dolog :R

Marad a fastboot

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16202) gixxergabi


gixxergabi
senior tag

Hi.
Találkozott már valaki olyannal, hogy az este kikapcsolt telefon magától visszakapcsol ha üzenet jön (persze hajnal 2-kor csipog). Global stable V8.5.3 van rajta, előtte eustockos volt azzal nem csinált ilyet.
Ez valami beállítás ami elkerülte a figyelmemet, vagy a "lakat alá" tett alkalmazások miatt van?

(#16203) fer válasza gixxergabi (#16202) üzenetére


fer
őstag

Ilyenről még nem is hallottam!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#16204) vegyszer válasza gixxergabi (#16202) üzenetére


vegyszer
addikt

Kikapcsolt telót csak az ébresztő kelt életre a reklám szerint. Egy Messenger nem. Húsz nem is fut.

Ellenben ha feléled a teló, jöhet üzenet a hoktidőről.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#16205) gixxergabi válasza vegyszer (#16204) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Néha magától van neki ilyen 0:0 perces ébresztés a weather widgeten veszi észre, az lehet hogy akkor bekapcsol, de nem ébreszt sosem csengőhanggal, csak csipog az üzenet... (Az óra adatait már töröltem egyszer)
Még valami...van kikapcsoláskor animáció?

(#16206) vegyszer válasza gixxergabi (#16205) üzenetére


vegyszer
addikt

Kábellel újra húzni az utolsó romot, az biztos legyepál mindent a teljes törlés során. (adatmentés kötelező)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#16207) delip


delip
csendes tag

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni nekem?!

Meghalt a telóm (redmi 3s). Lényegében annyi történt hogy az utolsó érkező frissítés kinyírta.
Nem kapcsolt be sem (se kép se hang). Többszöri soft reset után néha bejön a kezdő képernyő, de system hibát ír. Szval a rendszer nem megy, nem reagál semmire. A bekapcs+volume up@down bilentyű kombinációk megvannak. De hard resetet nem merek csinálni, mert félek elveszik minden adat (azt pedig nagyon nem szeretném). Ebben az állapotban hogy lehetne lementeni az adatokat?

A teló még gyári, nem volt piszkálva. Elvileg garis is most múlt egy éves. Csak ha gariban próbálom érvényesíteni tartok tőle az több hét lehet, plusz az adatok sem biztos hogy megmaradnak.

Valakinek valami ötlet?

(#16208) fer válasza delip (#16207) üzenetére


fer
őstag

Mennyit vártál vele? Mert az első indítás sokáig tarthat, akár 15-20 perc vagy talán még több is!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#16209) gixxergabi válasza gixxergabi (#16205) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Valszeg a weather and clock alkalmazás kavarhat be...
Widgeten megint ott volt a 0 óra 0 perc ébresztés, de ha megnéztem az óra alkalmazást akkor nincs beállítva semmi...de tuti bekapcsolt volna éjfélkor és mivel pár alkalmazásnak be van állítva a futtatása indításkor, ha van üzenet csipogna.
Most megy fel egy másik időjárás alkalmazás...majd kiderül.

(#16210) delip válasza fer (#16208) üzenetére


delip
csendes tag

Elég sokat. El is indult egy idő után. Viszont csak a kezdőoldal jött be, és rögtön le is fagyott egy hibaüzenettel. System.xxx file indítási hiba vagy mit írt. És utána nem már nem reagál semmire ismét. Csak a reset, majd ugyanez. Jó kis frissítés volt ez...

(#16211) trebrona válasza delip (#16210) üzenetére


trebrona
nagyúr

Szia,
Redmi 3S topik erre: [link], mostanában többször felmerült a frissítési probléma, megoldásokat is ott találsz.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16212) vegyszer válasza delip (#16207) üzenetére


vegyszer
addikt

Kábel segedelmével biztos vagyok benne, hogy a Redmi 3S is pont úgy újrahúzható adat partíció törlés nélkül, mint ahogy a mi telón...

Max EDL módban, és igen lassan, de még lehet csinálni, ha hardveres hiba name akadályozza meg a dolgot (pl sérült belső tárhely).

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#16213) olloczky


olloczky
senior tag

Hophop!! jott miui 9 frissites. Global 8.5.1.0 LAIMIED van fent, akkor erre frissithetem OTA?

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#16214) gixxergabi válasza olloczky (#16213) üzenetére


gixxergabi
senior tag

De jó!
Ez hátha megoldja asszony telóján ezt a rejtélyes felébresztést, mert akár hány időjárás widdgetet próbáltunk csak csinálták a nulla órás "ébresztést"...

(#16215) vegyszer válasza olloczky (#16213) üzenetére


vegyszer
addikt

Szia!

Nekem V8.5.3.0.LAIMIED van fent, de nem jelez semmi újat...
(mióta kábellel tudtam csak fél nap meló árán életet lehelni a telóba, nem volt kedvem még bl-t se nyitni)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#16216) olloczky válasza vegyszer (#16215) üzenetére


olloczky
senior tag

Mondjuk még ez sem stabil kiadás .. Oda van írva, hogy napi kiadás. Ezért megnéztem a miui oldalát és ott is még csak a 8.5.3.0 van fent stabilnak..

[ Szerkesztve ]

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#16217) vegyszer válasza olloczky (#16216) üzenetére


vegyszer
addikt

Direktlinked esetleg van hozzá?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#16218) olloczky válasza vegyszer (#16217) üzenetére


olloczky
senior tag

Erre gondoltam

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#16219) vegyszer válasza olloczky (#16218) üzenetére


vegyszer
addikt

De itt nincs fent az általad mutatott.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#16220) olloczky válasza vegyszer (#16219) üzenetére


olloczky
senior tag

Azt mondtam, hogy a hivatalos oldalon sincs még stabil, tehát ami frissítés értesítő jött telóra az dev rom. Ami furcsa nekem, mert dev rom frissítést nem lehet stabilra rakni nem?

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#16221) trebrona válasza olloczky (#16220) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ez nightly stable, nem developer. Random usereknek kiszórják, ha nincs túl sok sírás, kiadják véglegesnek.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16222) olloczky válasza trebrona (#16221) üzenetére


olloczky
senior tag

Zsír, sose voltam még random user :D Akkor erre így rányomhatok, hogy frissítés és jó lesz?

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#16223) trebrona válasza olloczky (#16222) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ha nem vagy elég gyakorlott, akkor hagyd másra a tesztelést! Redmi 4-nél volt olyan, aki leragadt egy ilyen nightly romon, semmi frissítés nem megy fel azóta.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16224) olloczky válasza trebrona (#16223) üzenetére


olloczky
senior tag

Akkor várakozok tovább a stabilra :) köszi

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#16226) Istu94


Istu94
csendes tag

Ezek szerint valószínűleg mi is a 9.2-őt fogjuk megkapni egyből.
http://www.fonearena.com/blog/242486/xiaomi-redmi-3s-redmi-3s-prime-miui-9-2-update.html
:))

(#16227) vegyszer válasza Istu94 (#16226) üzenetére


vegyszer
addikt

De ez nem jön meg a kínai újév előtt, az fix.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#16228) trebrona válasza vegyszer (#16227) üzenetére


trebrona
nagyúr

3S-re tegnap kijött.

Egyébként pedig innen már kiderült, hogy mi fog kijönni: [link]

Két dolog történhet, vagy napokon belül kiadják stabilként, vagy visszavonják és akár hetek, hónapok is eltelhetnek. :)

---------------------------

@Istu94, te pedig igazán megtanulhatnál már linket beszúrni! ;]

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16229) Istu94 válasza trebrona (#16228) üzenetére


Istu94
csendes tag

Pardon, eddig nem figyeltem rá.

Na de most már tényleg kijött a stabil Miui 9.2 :C bye bye automated task feature..

(#16230) trebrona válasza Istu94 (#16229) üzenetére


trebrona
nagyúr

Használjatok xiaomi.eu romot és minden feature meglesz. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16231) gixxergabi válasza Istu94 (#16229) üzenetére


gixxergabi
senior tag

De az még MIUI8... vagy nem erről beszélünk?

(#16232) trebrona válasza gixxergabi (#16231) üzenetére


trebrona
nagyúr

Benne a nevében a MIUI verzió (V9). Mellette nem javították. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16233) gixxergabi válasza trebrona (#16232) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Áhh köszi, akkor holnap telepítés...

(#16234) vegyszer válasza Istu94 (#16229) üzenetére


vegyszer
addikt

Feltettem, de a frissítés érdekes módon a reboot során megakadt. Bejött a fastboot. De egy újraindítás megoldást hozott.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#16235) gixxergabi válasza gixxergabi (#16233) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Menüben rá kerestem frissítésre és egy 204 megás felment...most már miui9...na kíváncsi leszek...

(#16236) olloczky


olloczky
senior tag

éés megjött!! :D ma ki is próbálom!

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#16237) Blamazs válasza olloczky (#16236) üzenetére


Blamazs
senior tag

Akkor most van stable miui 9 a redmi 3 pro-ra jól értelmezem? Nekem dev van fent, ha letöltöm a stable romot, updaterből felrakhatom?

(#16238) gixxergabi válasza trebrona (#16232) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Ahhoz a HDR+ os Gcam-hoz van linked?

(#16239) trebrona válasza gixxergabi (#16238) üzenetére


trebrona
nagyúr

Melyikhez?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16240) gixxergabi válasza trebrona (#16239) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Amivel az órát lőttétek a másik topicban...

(#16241) trebrona válasza gixxergabi (#16240) üzenetére


trebrona
nagyúr

Az neked nem lesz jó, 3S-sel készült, annak a gcam verziónak Android 6+ a rendszerigénye.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16242) olloczky válasza Blamazs (#16237) üzenetére


olloczky
senior tag

Amúgy én is elbizonytalanodtam.. nekem stabil 8 van fent, akkor csak siman nyomhatom az updatet? :F

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#16243) gixxergabi válasza olloczky (#16242) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Ha neked is 204mb update ajánl fel, az gond nélkül felment...

(#16244) fer válasza gixxergabi (#16243) üzenetére


fer
őstag

És a twrp megmarad a 204 mb-os frissítés után?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#16245) trebrona válasza fer (#16244) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ha TWRP van a telefonon, ne is próbálkozz inkrementális frissítéssel!
Töltsd le a teljes romot, tedd fel TWRP-vel, majd futtasd a cofface_no_verity zip-et, vagy ha más TWRP-t használsz, akkor a lazyflashert! Különben nem fog tudni a telefon bebootolni.

Szerk: de úgy látom, ezt már egyszer megbeszéltük.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16246) olloczky válasza gixxergabi (#16243) üzenetére


olloczky
senior tag

Nekem 908 MB. Akkor what?

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#16247) fer válasza trebrona (#16245) üzenetére


fer
őstag

A teljes rom nem játszik, mivel már nagyon belaktam, csinálok egy teljes mentést, frissítek és ha nem ok akkor megy vissza a mentés, de úgy rémlik, hogy frissítéskor visszaállítja az eredeti recovery-t is és ezért utána csak vissza kell rakni fastboot módba a twrp-t! Már jó pár hónapja csináltam ezért nem emlékszem rá teljesen!

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#16248) Upo válasza fer (#16247) üzenetére


Upo
addikt

Az ota és a teljes rom közt az a különbség (leegyszerűsítve", hogy az ota az előzőhöz képesti különbséget tartalmazza, abból és a telefonon levő régi fájlokból "kiszámolja" az új rendszerfájlokat. A teljes romban a komplett teljes új fájlok vannak, nem számol semmit csak lecseréli. De ezeknek semmi köze a belakáshoz. A rom frissítés a system partíción dolgozik, a "belakás" meg a data partíción van.
A teljes rom zipet meg ha megnyitod, akkor van benne egy recovery mappa vagy egy recovery.img fájl (azért most nem töltök le egy komplett romot), ha azt kitörlöd és úgy telepíted akkor megmarad a twrp is.

Szerintem kevered a fastboot rommal, ami akár törölhet mindent.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#16249) Aethelstone válasza Upo (#16248) üzenetére


Aethelstone
addikt

Az ota azt jelenti, hogy wifin jön. Ez ettől még lehet teljes, de inkrementális is. A lineage pl. ota és teljes. A mokee-nak van teljes és inkrementális változata. Und so weiter.

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#16250) gixxergabi válasza fer (#16244) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Eustockos rom volt eredetileg, arra raktam fel a legutóbbi miui8 stable-t a telefonra másolva és a rendszerfrissítésnél betallózva, majd erre ajánlotta fel a 204 mb frissítést, így lett miui9...
Csajom meg is ölne ha még twrp-znék neki custom romokkal :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.