Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3/3 Pro

Nem 3S! 3S topik erre: [link]

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16551) vizslakutya válasza ajapi (#16550) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Én sem mertem sokáig,de az összefoglaló segítségével egyszerű volt.
Utólag is köszönet a készítőinek! :R

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#16552) Eszti10


Eszti10
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni, hogy miért nem jelennek meg frissítések a telefonomra?

(#16553) trebrona válasza Eszti10 (#16552) üzenetére


trebrona
nagyúr

Szia,

azért, mert nem gyári rom van a telefonon. Ez sosem fog frissülni. Kis olvasmány: összefoglaló

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16554) Eszti10 válasza trebrona (#16553) üzenetére


Eszti10
csendes tag

Hol lehet látni, hogy nem gyári? Mivel global stabilat ír, ezért azt hittem, hogy ez a jó global rom hozzá.

(#16555) trebrona válasza Eszti10 (#16554) üzenetére


trebrona
nagyúr

Kínai romé a betűkód. (CN)

Bővebben ez is az összefoglalóban. :)
Minden amit tudni illik a különféle MIUI változatokról: [link]

Amikor a telefon megjelent, még csak kínai rom volt rá elérhető, ebbe heggesztették a magyar nyelvet és a google alkalmazásokat a webshopok, hogy nagyobb piacon legyen értékesíthető.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16556) Eszti10 válasza trebrona (#16555) üzenetére


Eszti10
csendes tag

Köszi, így már értem. :)

Eustockról van a telefon...most állok éppen váltás előtt, de akkor gondolom a többi telefonjuk is ilyen lehet...

(#16557) trebrona válasza Eszti10 (#16556) üzenetére


trebrona
nagyúr

Szó sincs róla, már szinte minden xiaomira megjelenéskor van global rom, eleve global verzió maga a telefon is.

Már más a xiaomi hozzáállása a global piachoz.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16558) vizslakutya


vizslakutya
senior tag

Besárgult a jobb felső sarok függőlegesen kb 3 centit,telefonáláskor én sem értem a partnert,ő sem engem,akadozik,csuklik a hang,ha kimegyek egy nagyobb település körzetéből ,megszűnik a 3 ill a 4 G,ennyi volt ennek a telefonnak??
2 év és kuka??!! :(( :F

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#16559) vegyszer válasza Istu94 (#16549) üzenetére


vegyszer
addikt

Köszönöm. Vettem én is egyet, biztos ami biztos.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#16560) vegyszer


vegyszer
addikt

Valami megint eszi a zakkut...
Root nélkül, hogy lehet ezt meglelni, hogy mi ragadhatott be ennyire?

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#16561) Eszti10


Eszti10
csendes tag

A régiót hogyan lehet megváltoztatni?

(#16562) trebrona válasza Eszti10 (#16561) üzenetére


trebrona
nagyúr

Tiéden szerintem sehogy, hacsak nem cserélted már le az eustock-os romot. Egyébként akkor még jelentősége sem volt.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16563) Eszti10 válasza trebrona (#16562) üzenetére


Eszti10
csendes tag

Akkor azért nem találom sehol...:D
Egyébként hol lehetne?

(#16564) trebrona válasza Eszti10 (#16563) üzenetére


trebrona
nagyúr

Beállításokban. ;]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16565) Eszti10 válasza trebrona (#16564) üzenetére


Eszti10
csendes tag

Oké :DD

(#16566) solarix45


solarix45
senior tag

[ROM][TREBLE][GSI][IDO] TREBLE ROMs & GSI [20/08/18] :C :C

Nem próbáltam még, most nincs nálam a teló. De nagyon jó hír!

(#16567) olloczky


olloczky
senior tag

Hali

Az miert van ha neha a multimedia a beszedhangszorobol szol, a rendes hangszoro helyett? Es hogy lehet visszaallitani?

Udv

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#16568) szunyika


szunyika
tag

A tegnapi napon láttam hogy van egy olyan értesítésem hogy frissítés érhető el. Ranyomtam ami oda is vitt a frissítős részhez de ott már azt írja hogy, nincs új verzió. Hiába nyomkodom kézzel, azóta sincs új verzió. Mással is volt már ilyen?
(9.6.1.0 van most fent)

(#16569) vizslakutya válasza szunyika (#16568) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Szintén zenész. :F

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#16570) jazzkifli válasza solarix45 (#16566) üzenetére


jazzkifli
tag

Miért jó ez a Treble?
Azt látom hogy Android 8 alapú, ezen kívül van még valami nagy előnye?

Aláírás

(#16571) vizslakutya válasza vizslakutya (#16569) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Az előbb megérkezett a frissítés.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#16572) Orlin válasza szunyika (#16568) üzenetére


Orlin
addikt

Sziasztok!

Annyira nem követe az eseményeket,de nekem úgy rémlett a stabil frissítés lesz az utolsó.
Akkor most még mindig jönnek a frissítések a telefonhoz?
Tegnap nekem is feldobta.

Köszi.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#16573) vegyszer válasza Orlin (#16572) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem ma a Global stabil frissült.

De valóban úgy rémlett, hogy nem lesz több rá.

Titkon el is kezdtem nézni az utódját. És a Xiaomi Mi A2 lite/Redmi 6 Pro az eddig befutó.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#16574) Ezmégszabad


Ezmégszabad
csendes tag

Sziasztok!

Előzmény: OTA frissítés letiltva, a letöltés is, meg a telepítés is. Ennek ellenére:

Valaki tudna segíteni, hogy mi lehet a megoldás, ha 9.5.2.0 LAIMIFA van a telón, de updatelni akar a köveztkező újraindításnál.(Sunyiban már le is töltötte a telefonra...)
Viszont: TWRP recovery és ROOT van rajta.
Elvileg nem szabad ráengednem az updatet BOOTLOOP-veszély miatt. :-)

Valami olyan megoldást keresnék, ahol maradnak a telefonon a cuccaim, szóval nem egy wipe cache, wipe dalvik stb megoldást. Vagy az is ok, ha a cuccok valamilyen módon egyszerűen visszapakolhatóak utána.

Két esélyt látok:
- unroot, gyári recovery (amit nem találtam a neten sehol) visszarak és mehet az update,
- vagy valamiféle biztonságos backup (nem tudom melyik megbízható Mi-cloud, PC-suite,..?) és aztán valami ZIP-es ROM TWRP-ből, majd backup visszapakoltatás.

Van valami ötletetek, tanácsotok?

UI.: a ROOTot szeretném vissza az "új" Romon is.

Sürgős lenne a válasz, mert nem tudom meddig tudom húzni az újraindítást...

Köszi előre is a segítséget!

Szép napot!

T

[ Szerkesztve ]

A világ második legcsodálatosabb találmánya a mosogatógép... az első a faék .

(#16575) trebrona válasza Ezmégszabad (#16574) üzenetére


trebrona
nagyúr

Miért lenne bootloop?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16576) Ezmégszabad válasza trebrona (#16575) üzenetére


Ezmégszabad
csendes tag

Valahol olvastam, hogy a custom recovery OTA update-nél BOOTLOOP büntit von maga után.

Volt aki updatelt TWRP-vel és ROOT-tal? LAIMIFA-át?

:-)

A világ második legcsodálatosabb találmánya a mosogatógép... az első a faék .

(#16577) trebrona válasza Ezmégszabad (#16576) üzenetére


trebrona
nagyúr

Két dolog történhet.
1. Bebootol TWRP-be és nem történik semmi. Ez a valószínűbb
2. Felmegy a frissítés automatán, TWRP-t felülírja a gyári recovery-vel.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16578) vizslakutya válasza Ezmégszabad (#16574) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Nekem tegnap délután frissítített,sem nyitva nincs,sem rootolva, simán felment és happy.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#16579) pischta


pischta
csendes tag

Belekezdtem a LineageOS telepítésbe. Ott tartok, hogy megvolt a bootloader nyitás, telepítettem a TWRP-t, majd wipe-oltam. Most kellene felmásolnom az img-t. Hogyan tehetem? Azt gondoltam, hogy az adb-vel menni fog, de az fastbootban nem is látja a telefont (adb devices lista üres).

(#16580) trebrona válasza pischta (#16579) üzenetére


trebrona
nagyúr

Milyen img-t szeretnél felmásolni?

Romot zip formátumban kell a telefonra másolni, majd TWRP Install menüben betallózni. Ha a rendszert is törölted, TWRP-ben működik az MTP mód, így fel tudod a telefonra másolni a zip-et. Vagy használj külső SD kártyát és onnan telepítsd a romot TWRP-ben!

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16581) pischta válasza trebrona (#16580) üzenetére


pischta
csendes tag

Köszönöm. Igen, a LineageOS zipben van. De volt más gond is. A TWRP nem bootolt. Mivel eddig még nem használtam, nem tudtam, mit kellene látnom, azt meg nem figyeltem, mit írt magáról (Mi recovery). Még jó, hogy az összefoglalóban van erre is megoldás (végleges flash parancs, utána az ideiglenesé...)
Utána is küzdöttem kissé (pl. nem írta a leírás, hogy milyen architektúrájú gappsot töltsek le, így elsőre az ARM-mal próbálkoztam, nem az ARM64-gyel), de végül felment.

(#16582) Lacilee válasza pischta (#16581) üzenetére


Lacilee
csendes tag

Szia. Kicsit megkésve, de itt minden le van írva a telepítésről.
https://wiki.lineageos.org/devices/ido/install
Én is így csináltam.

(#16583) Ezmégszabad válasza trebrona (#16577) üzenetére


Ezmégszabad
csendes tag

Az 1,5ös tipped igazolódott be. TWRPben indult, viszont felrakta az updatet. Majd a TWRP megkérdezte, hogy maradjon vagy írja fölül a gyári recovery. Mondtam hogy maradjon a TWRP. Erre felülírta a gyári.... Szóval TWRP vissza, ROOT vissza, és készen vagyok. Köszönöm a segítséget mondenkinek! Szép hétvégét!

A világ második legcsodálatosabb találmánya a mosogatógép... az első a faék .

(#16584) menledge


menledge
senior tag

Sziasztok!

Tegnap frissítettem a global stable romom, 8.X.X ről, 9.5.3.-ra OTA-n. Rendben le is ment, utána viszont rögtön fwlajánlotta, hogy elérhető a 9.6.2.
Hiába próbáltam többször, a sima letöltéssel, vagy külön letöltve és betallózva a fájlkezelővel sikertelenül.
Hogyan tudnám lefrissíteni? Ha kell manuálisan? Annó nem hivatalos romról a download modban fastboot rommal kellett azt hiszem, de ilyenkor nem tudom, hogyan is kellene.

Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv :)

szerk.: zárt bootloader

[ Szerkesztve ]

(#16585) vizslakutya válasza menledge (#16584) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Szia!
Szerintem várj egy vagy két napot,nekem is jelezte a frissítést ,de semmi,aztán 1 nap múlva szépen magától megfrissült 9.6.2 .0 ra.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#16586) menledge válasza vizslakutya (#16585) üzenetére


menledge
senior tag

Köszi!
Probáltam most 2 nap elteltével, ugyan az a hiba. :/

(#16588) olloczky


olloczky
senior tag

Sziasztok!

Eljott az ido, hogy ket ev utan lecserelem a redmi 3 promat. Az utod egy samsung galaxy s9+. Juniusban nagyon gondolkodtam a mi mix 2-n, akkor lebeszeltem magam. Aztan par hete meglattam ezt a telot es azt ereztem, hogy kell (eletemben eloszor nyugozott le igy tech cucc). Meglatjuk bevalik-e a samu :)

Koszi az eddigi helpet, aki segitett!

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#16589) trebrona válasza olloczky (#16588) üzenetére


trebrona
nagyúr

Jó nagyot ugrottál, legyen sok örömöd benne!

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16590) olloczky válasza trebrona (#16589) üzenetére


olloczky
senior tag

Igen igen, koszonom :)

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#16591) LeviTee


LeviTee
csendes tag

Sziasztok!
Két éve használom a 3 Promat és egyszerre viszket a tenyerem egy új telefonra és vagyok spúr k.csög, de egyelőre utóbbi áll nyerésre. Viszont most már kezd hiányozni az újabb Android (zárt BL, OTA jönnek a Miuik, legutóbbi 9.6.2.0), a BL nyitásra az engedélyem pár hónapja megvan, de mivel használok netbankot, egy kicsit megijedtem az üzenettől, miszerint nyitással nagyobb kockázatot vállalok. A LineageOS-t nem ismerem, feljebb olvasva hallottam róla először, gondoltam kipróbálom, de ez a kockázat mennyire reális? Alkalmazásokat csak Playről szoktam szedni, csúnya oldalakra nem szokásom tévedni.
Kell ilyen esetben plusz kártevő-figyelő vagy valami?

(#16592) Lacilee válasza LeviTee (#16591) üzenetére


Lacilee
csendes tag

Szia. Én egy hónapja használom a LineageOS-t. A biztonság kedvéért rektam fel egy Kaspersky-t.
Viszonta az OTP Smart Bankozáshoz kell a Magisk+ /Hide/ hogy elrejtse a root-ot. Most az utolsó Lineage frissitéskor nekem bekavart a Magisk. Ajánlatos a heti frissítések előtt eltávolitani, és frissítés után újra feltenni a Magisk -ot.
https://www.didgeridoohan.com/magisk/HomePage
Üdv. Remélem tudtam segiteni.

(#16593) trassher


trassher
addikt

Hol lehet beállítani az adott fiókhoz tartozó színt? Értem itt ez alatt, hogy gmail és társai. A legutolsó frissítés óta csodaszép sárga a gmail fiók színe, borzasztó mértékben látható a fehér hátterű naptár app-ban. :U
MIUI Global 9.6 Stable, 9.6.2.0

Redmi Note 7

(#16594) trassher válasza trassher (#16593) üzenetére


trassher
addikt

Google calendar-ral sikerült. Úgy emlékeztem, hogy régen ehhez nem kellett semmilyen "extra".

Redmi Note 7

(#16597) trebrona


trebrona
nagyúr

Aki esetleg nem találná meg az összefoglalót, annak linkelem: [link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16599) Tomhun válasza trebrona (#16597) üzenetére


Tomhun
csendes tag

Igen láttam, de most sajnos nincs asztali gépem se, meg időm is a munkám miatt.

(#16600) fa4hu


fa4hu
őstag

Mennyiből lehetne egy kijelző és egy aksicserét megúszni ehhez a telefonhoz, hol vállalnak ilyet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.