Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-03-01 18:52:34

LOGOUT.hu

Huawei P9 Lite 2017 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#615) adfg


adfg
csendes újonc

Sziasztok!

Vettem egy Honor 8 lite-ot (4 Gb RAM, 64 Gb tárhely), (P9 Lite, stb. mindegy minek nevezzük, de ez van a dobozon és a telefonon is) és az alábbi problémáim vannak vele. Valószínű szoftver beállítás, vagy nem tudom, de aki találkozott vele, és megosztja velem a megoldást, annak megköszönöm a segítségét. (igen, google a barátom, de semmi nem segített a találatok között)
Android 7.0, EMUI: 5.0 Build: PRA-AL00XC00150 (hátha ez segít)

problémák:

-zárt képernyőnél nincs értesítés egyes alkalmazásoknál sem wifin, sem mobilneten keresztül. (3 nap alatt, 3 gyári visszaállítás, tényleg minden opciót kipróbálva (akkuoptimalizálás miatt ne lője ki az appot, minden lehetséges értesítés bekapcsolva az alkalmazásnál, zárt képernyőn keresztül is, zárt képernyőn a wifi/mobilnet engedélyezve, stb.))
messenger valahogy megjavult (nem tudom, hogy), de a viber, és a hangouts nem. amint elindítom az appot, akkor jönnek csak az értesítések.

- a sok próbálkozás között a hangouts és a google play indításra "a fő GMS csomagok nincsenek telepítve" hibát hozza, a google fiók szinkronizálása innentől nem él. eltávolítom a googleplay-t az alkalmazások között, visszaállítaná a rendszer az alaphelyzetet(?), de semmi. eltűnik az ikon, és az alkalmazások között sincs. gyári visszaállítás segít.
google alapján: HiApp-pal letöltöttem a GMS installert, de az meg azt írja, hogy "GMS has been installed on this device" - szóval ez sem segített sokat.

nem olyan rég vettem, szóval a 14 napos elállásban még benne vagyok, de egy korrekt, gyors telefon a kifejezetten idegesítő hibák ellenére (de így nem kell).

P8 Lite-on minden tökéletesen működik, igaz ott Android 6.0 van és EMUI is 4. valamennyi, ebből gondolom hogy valami beállítás. De konkrétan 5 haverom próbálta megoldani, senkinek sem sikerült.

valakinek ötlet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.