Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:31

LOGOUT.hu

..:: Honor 6 ::..

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Faby válasza doongoo (#746) üzenetére


Faby
senior tag

Igen, akkor még1X:

Honor 6 kellene, dual sim, itthoni 3G és LTE képes, NFC mindegy, 16 GB is elég.

Ha itthon nem lehet ilyet beszerezni, akkor kintről, melyik verziót kell keresni?

Kösz.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#752) Black&White válasza bkiky01 (#749) üzenetére


Black&White
addikt

Ha mindenképp ragaszkodsz a gapps csomaghoz és kéznél a CWM, akkor menj el ide: [link]
Válaszd ki a szimpatikus csomagot (Stock, full, mini, stb...) és mehet a flash, CWM-ből.
Minden egyébre ott az App Center és a másik topic...(útmutató) :)

#751 Faby

Leírtunk mindent, szerintem érthetően. :)

[ Szerkesztve ]

(#753) bkiky01 válasza Black&White (#752) üzenetére


bkiky01
senior tag

Nem sikerül a bootloader kód megszerzése, mindent a leírás szerint csináltam, de mindig hibásnak írja ki a product id-t.. :(
A teló H60-L02 , a rom pedig: 4.12.16

Javaslat??

(#754) mofiba válasza doongoo (#728) üzenetére


mofiba
csendes tag

Nekem L04-es edigitalos van.

Hibák:
- újraindulás (néha kétnaponta, naponta, néha egy-két hétig semmi gond), az újraindulás nem zsebben, hanem mondjuk asztalon, ágyon, akár éjszakai (éjjeliszekrényen) módban, készüléket nem bántva. Zsebben talán egyszer indult újra.
- recsegő hangszóró... Van amikor a beszélőt recsegve hallom, van amikor minden rendben. Engem tisztán hallanak.
- hibaüzenet, amely csak Ok-zható, androiddal kapcsolatos. OK után rögtön újra megjelenik, csak kikapcsolva a készüléket lehet megszüntetni.

Szerintetek a recsegőn kívül a többi hiba nem valamilyen androidos bug miatt lehet?

(#755) rafis83 válasza mofiba (#754) üzenetére


rafis83
tag

Szia!

A recsegés is valamilyen bug szerintem, és remélhetőleg a következő rom orvosolja, mert nálam és másnál is jelentkezik akiknek ilyen típusú készülékük van (L04).
A többiben sajnos nem tudok segíteni, nálam nem jelentkezik.
Hátha egy gyári visszaállítás megoldaná.

[ Szerkesztve ]

(#756) Black&White válasza bkiky01 (#753) üzenetére


Black&White
addikt

Írj egy email-t a mobile@huawei.com címre ugyanezekkel az adatokkal, tehát:
Serial Number : XXXXXXXXXXXX
IMEI : XXXXXXXXXXXX
Product ID: XXXXXXXXXXXX
Model: HUAWEI H60-L02

és kérd el tőlük a kódot.

[ Szerkesztve ]

(#757) MunezXBK válasza mofiba (#754) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Újraindulás nálam is előjött éjszaka, 2x is, asztalon volt.

(#758) doongoo válasza Faby (#751) üzenetére


doongoo
addikt

Ha nem kell nfc és elég a 16 GB, akkor neked jó a H60-L02. Itthoni 3G-t tudja, 4G-t részben (800 MHz-et nem, de 1800-at és 2100-at igen), és dual sim is. Cask kintről tudod megvenni

(#759) doongoo válasza bkiky01 (#753) üzenetére


doongoo
addikt

Próbálkozz, nekem is eljátszotta párszor, igaz nálam a verification kóddal, aztán egyszer csak adta

(#760) doongoo


doongoo
addikt

Úgy látom a H60-L04 verzióval vannak csak a gondok

(#761) bkiky01 válasza doongoo (#759) üzenetére


bkiky01
senior tag

Ha engedi megpróbálom régebbi rommal..Mert amit feltettem az nem is L02-es..Más a serial number a telefonra ragasztva, mint amit a menüben ír..

(#762) bkiky01 válasza svgyula (#721) üzenetére


bkiky01
senior tag

Basszus nem vettem észre, hogy az L12-es romot ajánlottad és azt töltöttem fel rá, most meg nem enged visszatérni L02-re és sztem ezért nem megy a bootloader kulcs kérése sem, mert megváltoztatta a telefon széria számát..

Ki tudja hogyan tudok visszamenni L02-romra??

Flashtool, vagy valami..?

Köszi előre is.. :((( :(((

(#763) Faby válasza doongoo (#758) üzenetére


Faby
senior tag

Ok, kösz.

Akkor ez: HUAWEI Honor 6 Dualsim OctaCore 5.0 Zoll LTE 4G H60 – L02, (attól eltekintve, hogy nem küldi Magyarországra) jó lehet, ugye?
Érdekes, hogy a 2. sim, legalábbis a leírás szerint csak 2G-t tud. Ez igaz lehet?

Vagy ez: New Huawei Honor 6 H60-L02 4G LTE?

[ Szerkesztve ]

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#764) mati12 válasza Faby (#763) üzenetére


mati12
senior tag

Igen igaz. Amúgy nekem is ue. a verzióm van. Ha mind a két sim aktív akkor csak az egyik tudja a 4G-t a másik meg csak a 2G-t. Viszont a menün belül van egy kapcsoló amivel szabályozhatod,hogy éppen melyik sim tudja a 4G-t.

[ Szerkesztve ]

(#765) bkiky01 válasza bkiky01 (#762) üzenetére


bkiky01
senior tag

Senki, semmit? :(

(#766) Liliom9 válasza bkiky01 (#765) üzenetére


Liliom9
tag

Downgrade EMUI 3.0 ról 2.3-ra.

A B611>B118-at próbáld meg.

[ Szerkesztve ]

(#767) bkiky01 válasza Liliom9 (#766) üzenetére


bkiky01
senior tag

Remélem menni fog, csak eddig mindenből kilépett a gyári update-er hibával, mert ugye az L02-re L12 emui 3.0 került.. :(

Remélem valahogy vissza tudom csinálni, de eddig se flashtoolt, se unbrick leírást nem találtam.. :(

(#768) Black&White válasza bkiky01 (#767) üzenetére


Black&White
addikt

[link]
Értelemszerűen te a B307-es ROM-mal csináld meg ugyanezt.

(#769) danielgalaxy válasza doongoo (#760) üzenetére


danielgalaxy
aktív tag

Nálam még sosem indult újra magától a teló, 04-es. Egyedül az zavar, hogy néha nagyon halkan hallatszik telefonálás közben a másik fél.

(#770) Pitasama


Pitasama
csendes tag

Sziasztok!
Érdeklődnék erről a telefonról. Úgy látom, hogy elég sokan panaszkodnak az itthon beszerezhető verzióra.
Akik külföldről rendelték, azoknak nincs semmi negatív tapasztalata? Vagy nekik is halk/recseg beszélgetés közben/restartol?
Igazából a dual sim nem érdekel, csak hogy ne legyen olyan gázos a telefon, mint a jelenlegi...
Elég sok bajom van mostanában már a 2x optimusommal (bsd/random restart/a csiga nem elég lassú kifejezés.. stb) ezért csere érett lett.
Előre is köszönöm!

(#771) BLC válasza rafis83 (#755) üzenetére


BLC
tag

Szia!

Én is csatlakozom a recsegő L04 (edigital) típusú készülék birtokosaihoz.
Amit sikerült megfigyelnem, hogy a kimenő hívásnál is csak akkor jön elő ez a probléma, ha a hívás időtartama meghaladja a 3 percet.
Kissé idegesítő, hogy engem hallanak, de én csak "recsegést" szaggatást észlelek. Gondoltam, hogy térerő, 4G probléma, de ezt többszöri vizsgálat után megcáfoltam.

Megkérdezném a jelenlévő "sorstársaim", hogy hardveres gond esetén, az edigitalnál van lehetőség cserére, vagy szerviz lesz a vége?
Amennyiben beigazolódik a fent leírt "tényállás", akkor ki lehet mondani, hogy szériahibáról beszélünk?

Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#772) monti0222w válasza Pitasama (#770) üzenetére


monti0222w
addikt

Szia kínai 02 verzió van nekem s semmi gond vele, maga a tökély, se a hang se a vételel nincs probléma, lekopogom, eddig legalábis!

(#773) Liliom9 válasza monti0222w (#772) üzenetére


Liliom9
tag

H60-L02 verzióval semmi gond. :DD

(#774) zaskar


zaskar
senior tag

Nem tudon, hányan vettünk itt edigitalos 04-est, és hány embernek vannak komolyabb problémái vele. Én mindössze egy hete használom, recsegés, újraindulás nem volt, csak egyszer egy hálózatvesztés, amin újraindítás segített (megjegyzem, ez akár SIM hiba is lehet, mert ilyen előfordult az iphone 5- nél is). Én úgy vagyok vele, hogy mindenképpen L04- est vennék ezután is, mert ha már LTE csomagom van, ne csak részben tudjam kihasználni 1800 MHz- en. Persze ha az említett hibák nálam is jelentkezni fognak, akkor már lehet hogy változtatok a véleményemen...

(#775) MunezXBK válasza zaskar (#774) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ráadásul akinek hibátlan, nem fogja ide beírni.

(#776) BLC válasza zaskar (#774) üzenetére


BLC
tag

Szia zaskar!

Természetesen a Te általad felsorolt kritériumok miatt vettem Én is Edigitalost. (T-mobile+LTE+1800 Mzh)
A SIM kártyát kizárnám, mert nincs egy hónapos az enyém, nano-ról kellett visszaváltanom micro-ra, így a jelenlegi legújabb simmel használom a készüléket.
Nekem random újraindulás -eddig- nem volt tapasztalható, csak recsegés.

Vitathatatlanúl ez az elmúlt időszak egyik legjobb ár/érték arányú "smartphone"-ja, de hogy az alapvető funkciójában nem lehet normálisan használni -azaz telefonálni-, finoman szólva is bosszantó.

(LTE: Megyeszékhelyen vagyok itt délen. :) Nekem sajnos rendszeresen dobálja a hálózatot is, bár ennek nem tulajdonítok akkora jelentőséget, mert a samsung is csinált ilyet.)

(#777) kazsolt válasza BLC (#776) üzenetére


kazsolt
tag

Aki most akar venni csapjon le...hardverapron van egy L04es 75k ert. ;)

(#778) BLC


BLC
tag

Most, hogy kellőképpen felborzoltam az idegeket, akkor egy kis érdekesség:

Service menu: *#*#2846579159#*#* -->3 ---> 2 ---> START

Ez a Receiver Test. Nálam tökélesen hallható a kínai hölgy eszmefuttatása a "nem tudom miről", de a lényeg, hogy hibátlan. Erre a tényre feltételezem azt, hogy nem hardver-s hibáról beszélünk. Azaz inkább egy rosszul kalibrált sw hiba.
Már csak az a kérdés, mikor jön rá a javítás? A konkurencia (Xiaomi mi4) folyamatosan kapja a frissítést, remélem félelmem nem igazolódik be, és csak marad a reménytelen várakozás, mint a dél-koreai zászlóshajóknál.

(#779) mati12


mati12
senior tag

Kb. 2 hónapos a H60-L02-es készülékem, a lentebb említett problémák soha nem jelentkeztek nálam. Viszont úgy rémlik,hogy az Ascend P6-os készülékeknél is volt hasonló probléma. A kintről rendelt készülékeinkel általánosságban semmi gond nem volt,viszont aki itthon vette valamelyik szolgáltatónál az szenvedett vele rendesen. És nem csak szoftveres gondok voltak velük,olyan volt mintha az egész telefon gyengébb minőségben készült volna.

[ Szerkesztve ]

(#780) bkiky01 válasza Black&White (#768) üzenetére


bkiky01
senior tag

Remélem menni fog, mert ugye bootloaderem nagyon zárva van..

(#781) zaskar válasza BLC (#776) üzenetére


zaskar
senior tag

Szia! Én egy nano SIM- el használom, adapterrel. Magam vágtam ki anno, de nem volt vele gond sosem. Sajnálom, hogy pont az itthon kapható verziók küzdenek több hibával is. Ráadásul ha olyan a hiba, hogy csak időnként jelentkezik (pl. újraindulás), akkor a garancia érvényesítése is nehézkes lehet, ill. hosszabb időbe telhet a kivizsgálás miatt.

(#782) bkiky01 válasza Black&White (#768) üzenetére


bkiky01
senior tag

Nagyon nem megy, sztem kellene a bootloader nyitás.. az meg ügye nem okés az L02-es teló és L12-es rom kombó miatt.. :S

(#783) Black&White válasza bkiky01 (#782) üzenetére


Black&White
addikt

Jó nagy butaságot mondtál, hiszen az adb/fastboot parancsokkal nyitod a bootloader-t is.
Mi az, hogy "nagyon nem megy"? :U

(#784) Szedált válasza MunezXBK (#775) üzenetére


Szedált
tag

Nekem sima Edigitalos van, de eddig sem recsegés, sem újraindulás nem volt. Eddig szépen viselkedik, nekem kicsit túl visszafogott is talán. Nem akar túl sok áramot fogyasztani, így plö alig veszem észre a naptár emlékeztetőt. Azt még állítgatom. Vagy ott a Llama, Messenger, amik nem kapnak túl sok real time lehetőséget, hiába védett alkalmazások.

(#785) kazsolt válasza Szedált (#784) üzenetére


kazsolt
tag

tudtok valami értelmes távirányító appot?

(#786) mofiba válasza BLC (#771) üzenetére


mofiba
csendes tag

A recsegést nem úgy kell elképzelni, hogy hallgathatatlan az emberke a túloldalon, hanem picit, mintha gerjedne a beszélő, s főleg, ha hangosabbra veszem őt, akkor fokozódik. Hallani rendesen lehet, de az a pici recsegés engem pont zavar.
Tegnap viberen beszéltem valakivel, s ott viszont nagyon recsegett... Nem tudom, hogy a program hibája vagy a készüléké...

A szervizfüzetet, amit adtak mellé, megnéztem, felhívtam az ott látható budaörsi számot, s az ott bediktált honlapra beírtam, s egy napon belül írtak, hogy adjam le nekik a készüléket, s megnézik. Visszaírtam, hogy most nem lehetséges, csak januárban, mert el kellett utaznom, s a telefon kellett.
Ha januárig nem jön meg a frissítés a telóra, s az nem oldja meg a dolgokat, akkor beviszem, s meglátjuk mit mondanak...
Nem mostanára ígérték valamikor az emui 3-at és frissítéseket?
Amióta megvan a telefon egy frissítés sem volt rá...

(#787) Black&White válasza kazsolt (#785) üzenetére


Black&White
addikt

Én a Unified Remote-t használom már jó ideje.
Mindent tud, amire szükségem van (ráadásul valami nevetséges összegért vettem az egyik karácsonyi akcióban).

(#788) Szedált válasza Black&White (#787) üzenetére


Szedált
tag

Jól értem, hogy a szgépen kívül a TV-t és légkondit is lehet vele nyüstölni?

(#789) MunezXBK válasza Szedált (#784) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nekem is, eddig 2x indult újra és nincs recsegés.

(#790) svgyula válasza mati12 (#779) üzenetére


svgyula
addikt

Szia!
Szerintem pont az a gond mint általában mindennel amit a nálunk "kifaragott" szarványok miatt elvárnak! Vajon miért nem azokat LTE sávokat használjuk amiket egy átlagos telefon lekezel? Miért van az, hogy a. "Márkás" gyártók telefonjai egyből tudják? Ez kérem nem varázslat! Csak némi zsebpénz :K :U vándorlás! Visszatérve a 04re itt is a magyar forgalmazók buheráltatták a ROM-ot de ugye tesztelni már nem tesztelték! Ezért nem is nagyon igyekeznek a kicci kínaiak a frissíssel! Úgy va nak vele, hogy egye meg amit kért. Az biztos, hogy nem a hw a hibás! Azt lehet még megpróbálni, hogy a hívásnál csak egy sávot beállítani a GSM hálozatoknál. Azt. E kérdezzétek, hogy ezt hol találjátok mert nekem hibátlan 02-es telom van

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#791) Rambi2 válasza MunezXBK (#775) üzenetére


Rambi2
csendes tag

Ez szerintem is így van. Én az elmúlt 1 hónapban az említett hibákat én nem tapasztaltam(H60-L04,T-mobile 4G). Akinél néha ujraidul, annak javasolnék egy gyári visszaállítást, majd így egy 2 napos tesztet. Ha a hiba így nem jelentkezik, akkor valamelyik progi okozza. Ha valami gyári szoftveres bug lenne, akkor szerintem mindegyik edigitalos verziónál jelentkezne. Az átlag juzer egyébként soha nem olvas fórumokat. Ide csak mi: a fanatikusak irogatunk, vagy azok akiknek valami problémája van. Ha valaki átnéz a G2 topikba, akkor 5 perc után levonhatja a téves következtetést:szar a szoftver és mindegyiknek sárgul a kijélzője.Ott pl.egy idő után pont ezért ketté vált a topik:Minden másnap romolgatók vs átlagfelhasználók. Szerintem ez egy nagyon jó telefon, és remélem, hogy akinek valami problémája van, annak itt a fórumon tudunk segíteni.

Galaxy S21FE, Samsung Galaxy Watch5 Pro LTE

(#792) Black&White válasza Szedált (#788) üzenetére


Black&White
addikt

Az IR funkció azt hiszem csak HTC és Samsung modelleknél támogatott.De ezekre ott a gyári megoldás.
Én PC-t szoktam nyüstölni vele (MPC-HC, Foobar, stb..) wifin keresztül.

(#793) Rambi2 válasza svgyula (#790) üzenetére


Rambi2
csendes tag

Szia!
A nálunk forgalmazott készülék(Huawei Honor 6 International Variant - H60-L04) Indiában debütált. Az nem egy kis piac mint az itthoni. Az XDA fórumot olvasgatva, ők azért elég nyomást gyakorolhatnak a kínaiakra a frissítések terén. Ha terjeszkedni, fejlődni akar a HUAWEI(és miért ne akarna?), akkor nem nagyon hanyagolhatják a 04-est.

Galaxy S21FE, Samsung Galaxy Watch5 Pro LTE

(#794) svgyula válasza Rambi2 (#793) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ne tévesszen meg a tipuszám attól még a Rom lehet más ateEnem tudom indiában milyen LTE sávot használnak de nem csodálkoznék ha nem az itthonit.
A ripusszám csak azt jelzi hogy egy dim és no bfc! Vagyis egy ado-vevö egység van benne!

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#795) doongoo válasza Liliom9 (#773) üzenetére


doongoo
addikt

H60-L12 semmi gond, se recsegés, se újraindulás

(#796) Black&White válasza svgyula (#790) üzenetére


Black&White
addikt

Persze, gombhoz a kabátot, aha... :D
Azért látom lenne még hova művelődni a szolgáltatók, frekvenciapályázatok/blokkok témában, mert ez a hozzászólás valami egészen parádésra sikerült.
A ROM-hoz meg annyit, hogy semmi nincs buherálva rajta.
Egész Európában B118-al jött az L04, egyedül az oroszok adtak ki rá frissítést.Ők is csak pár hazai bloatware-t, meg az infra app-ot adták az alap sw-hez.
A napokban kezdték el szórni OTA-n az újabb, B114-es frissítést.

(#797) BLC


BLC
tag

Köszönöm mindenkinek a "recsegés" témában a segítségét.
Egyenlőre kivárok, és figyelem a frissítést, pillanatnyilag annyira hozzám kezd nőni a készülék, hogy nem szívesen adnám ki a kezemből.

Egy gondolat még:
Lehet, hogy nem fogalmaztam tisztán. A recsegés nekem nem egy Szokol-rádiós hangeffektre hajaz, hanem konkréten elmegy a másik fél hangja, illetve szaggat. (Factory-reset után is fent állt az előzőekben említett problematika)
Kicsit olyan mintha egy árnyékolt helységből (pl. pince, monolit, vagy vasbeton födém alól) beszélnék.

Remélem akkor egy Rom javítással megoldják. 2 év gari van rá!

-Őszintén szólva: az itt és egyéb helyeken olvasott tesztek, cikkek adták meg a lökést a vásárláshoz. Minden helyen kiemelték, hogy a Huawei próbál változtatni a frissítések gyakoriságán. Úgy legyen! -

(#798) bkiky01 válasza Black&White (#783) üzenetére


bkiky01
senior tag

Lock-olt a bootloaderem, mert fórumos javaslatra elsőnek felraktam a legújabb rom-ot, fura volt, hogy az emui oldal nem fogadja el a Product ID-t..
Utána vettem észre, hogy L12-es rom-ot linkeltek én meg ész nélkül feltettem L02-es telefonra..
Ezután megváltozott a telefon Product SN-je, ezt onnan gondolom, hogy a dobozán az imei alatt nem az van, amit a telefon ír ki.. Az imei az egyezik..
Röviden ennyi, ezért akarok valahogy L02-es romra visszatérni, de az adb-s megoldás nem okés, hiába van fastboot módba nem írja felül a rajta lévőt.. Remélem valahogy meg tudom oldani..
Arra gondolok azért, mert nincs nyitva a bootloader.. :S
Mit javasolsz?

(#799) Black&White válasza bkiky01 (#798) üzenetére


Black&White
addikt

Olvastam az előzményekről.
Azt honnan tudod, hogy ettől zárt vissza?
Előtte már csekkoltad (többen eleve nyitottan kapták)?
Netán volt más bűvészkedés is?Milyen Recovery van a telón?
Ezeket mind tudni kéne mielőtt tanácsot adunk...
De mint mondtam a zárt bl-nek nincs köze ahhoz, hogy kiadd a linkelt fastboot parancsokat, illetve hogy a végén feltedd 3 gombossal a B307-es ROM-ot.

(#800) bkiky01 válasza Black&White (#799) üzenetére


bkiky01
senior tag

Alapból zárt volt, mert sajnos a "rossz" update után akartam először kinyitni.. :(
Teljesen gyári recovery van, ami egyből "failed"-re dobja ki a romokat..
Ezekután?
Nem tudsz valami "visszaállító" flash-elésről, amit unbrick-nél kell..?
De zavar, h siettem és nem figyeltem..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.