Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:31

LOGOUT.hu

..:: Honor 6 ::..

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) Shoo válasza JÁCINT01 (#12000) üzenetére


Shoo
senior tag

Még a b521en valahol :D

ajh, már csak fastbootra korlátozódik az egész, meg a folyamatos konnektorra, mert akkor legalább hajlandó bekapcsolni...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#12002) Black&White válasza Shoo (#11999) üzenetére


Black&White
addikt

Próbáld ki a B527-est.

(#12003) doongoo válasza Willie (#11979) üzenetére


doongoo
addikt

Nem mondom, nekem más típusom van. Elsőre egy gyári visszaállítást próbálnék.

(#12004) Shoo válasza Black&White (#12002) üzenetére


Shoo
senior tag

totál ugyan az.

Multitoolal unbrickeltem, fastbootal rátoltam mind a 4 fájlt, meg se nyikkal és tölteni setölt

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#12005) fakekorom válasza Black&White (#11985) üzenetére


fakekorom
tag

ez az összefoglaló jól mutatja, hogy nagy mágus vagy, ezért érdekelne a véleményed: olyan telefont keresek, amire könnyen felmegy a CM13, 3GB memcsi, max 70mm széles (tehát max. 5.1 hüvelykes kijelző)

előre is köszönöm

1 ezüst és 1 kék számlapos alig használt Nakzen Pagoda eladó

(#12006) csapee válasza fakekorom (#12005) üzenetére


csapee
senior tag

Lenovo Zuk Z1.
Hivatalos CM telo, erre nem lesz tuti.

Hm. 70mm szeles?

[ Szerkesztve ]

Csapee

(#12007) csapee válasza csapee (#12006) üzenetére


csapee
senior tag

Oneplus X, kicsusztam az idobol.

Csapee

(#12008) fakekorom válasza csapee (#12007) üzenetére


fakekorom
tag

hello csapee,

kösz szépen, nincs semmilyen időkorlát...
felmentem a CM honlapjára, akad választék...

egy off kérdésem azért még van: ha egy full CM11 titanium mentést feltennék erre az 5.1-re, mi történne? vagy másképpen: mit NE mentsek le/tegyek föl, hogy flottul menjen?

előre is köszönöm

1 ezüst és 1 kék számlapos alig használt Nakzen Pagoda eladó

(#12009) csapee válasza fakekorom (#12008) üzenetére


csapee
senior tag

Epitkezel amugy? Mert amiket irsz az alapjan teglad mar lesz hozza.
Nem vagyok android guru, de nem tunik eletkepesnek.

[ Szerkesztve ]

Csapee

(#12010) JÁCINT01 válasza Shoo (#12004) üzenetére


JÁCINT01
csendes újonc

Szia én a helyedben meg próbálnám az 527-et, ezt unbrick. Ha meg volt újra indít ! Vissza fastboot képernyő, mini tolsal 550ből fel rakod paranccsal fastboot flash boot boot.img lefut majd fastboot flash recovery recovery.img :U ha ez még van újra inditod karira dload mapa 527dowgrande ez a kis fájl karit be rakod a teloba de ne nyomd be három gombos mikor logó látod pover elenged pici lassan kB perc is lehet szürke képernyő nyomod a hangerot karit teljesen be dugod ha még jelenik a kör el engeded a hangot is, lássuk mi lesz nekem így jött össze persze 803 mal mert az ragad be nekem

[ Szerkesztve ]

(#12011) Shoo válasza JÁCINT01 (#12010) üzenetére


Shoo
senior tag

Ez volt utoljára, csak b527 normál csomaggal.

Kipróbálok valamit most, ha megy akkor leírom...

:DDD Elindult...hátha...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#12012) Shoo válasza Shoo (#12011) üzenetére


Shoo
senior tag

Ohh bakker...ki is csúsztam meg...

Szal felraktam TWRP-t aztán onnan kipróbáltam egy B810 bacupot...feltette de nem akar rebootolni...viszont ott töltődött az akku

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#12013) Shoo válasza Shoo (#12012) üzenetére


Shoo
senior tag

TWRP alatt megy a töltés, de nem találok sehol leírást, hogy egy saját romot hogy lehet feltenni rá. Mondjuk egy custom is jó lenne, ha felmenne :)

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#12014) svgyula válasza fakekorom (#12008) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Mielőtt nekiállsz azért keress egy új telót! Belegondoltál abba, hogy a SOC részt hogyan rendeled a ROM-hoz? Ez nem olyan mint a windows vagy a linux, hogy ha kicserélem a videokártyát és felrakom az új drivert oszt megy. Egyenlőre nincs (vagy nagyon ritkán lehet kideríteni) két egyforma hardverrel szerelt telefon! Elég az ha az érintő panel egy másik típus és vége a dalnak! Ha esetleg valami codda révén még el is indul akkor sem lesz kamera meg szenzor. Ugyanis ehhez a BOOT.bin(LK.bin) állományt kellene módosítani ami viszont a 4.2-től nem módosítható csak a kernellel együtt.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#12015) Willie válasza doongoo (#12003) üzenetére


Willie
őstag

:D :D Az lesz. :)

(#12016) Pystyke


Pystyke
tag

Vezeték nélküli töltésre tud valaki valami okosságot?
Előre is köszönöm!

Honor6, Talkband B3, Glock 26c ;)

(#12017) Kbali válasza fakekorom (#12008) üzenetére


Kbali
nagyúr

csinálj google fiókba biztonsági mentést - ha kavarod a verziókat, akkor jó eséllyel csinálsz tényleg téglát. Esetleg CM fórumokon érdeklődj, ott több eséllyel kapsz érdemi választ.

(#12018) Shoo


Shoo
senior tag

Hmmm ajánlottak egy másik megoldást B803-al.
Először visszajött a honor animáció, de már a félig piros h betüvel. Majd ujraindult.
Megcsináltam még1x amit kellett és most a honor logo után egy andriod feliratú animáció jön fel, majd újrakezdi az egészet...

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#12019) fakekorom válasza svgyula (#12014) üzenetére


fakekorom
tag

köszönöm a jószándékú figyelmeztetést!
nem vágok bele, el szeretném adni ezt, és már ki is néztem egy másikat
mit javasolsz, hova tegyem fel/adjam be, hogy relatíve gyorsan elmenjen (a fóliák még meg sem jöttek)?
és a 65k az reális érte?

előre is köszönöm,
üdv

1 ezüst és 1 kék számlapos alig használt Nakzen Pagoda eladó

(#12020) svgyula válasza fakekorom (#12019) üzenetére


svgyula
addikt

Hardverapró? De azért a pontos típust, kort, nem árt megadni. Az árat pedig úgy kalkulálod ahogy akarod! De azért jó ha tudod most a H60 L02 182$+áfa+200Ft kezelés és ez új!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#12021) fakekorom válasza svgyula (#12020) üzenetére


fakekorom
tag

köszönöm
huh, 182?!
egy linket küldj, lécci, én 250 nettó alatt nem nagyon találtam. talán visszamehetnék a haveromhoz, akitől vettem ...

1 ezüst és 1 kék számlapos alig használt Nakzen Pagoda eladó

(#12022) Shoo


Shoo
senior tag

Nahh új híreim vannak.... el tudtam tölteni a telefont, a TWRP-vel sikerült backupolni a B803-at, majd visszatettem a stock recovery-t és elindult 3 gombossal, b803at fel is rakta, majd ujraindult.
Sajnos honor logo aztán az android animáció után újraindulgat.

Factory resetet nem tud csinálni, de hátha valakinek van ötlete, hogy innen hova lehetne elindulni.
Szerintetek?

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#12023) Black&White válasza Shoo (#12022) üzenetére


Black&White
addikt

Itt egy 804-es TWRP Backup: [link]
Másold fel sd kártyára, a TWRP/BACKUPS mappába, majd TWRP-ből Restore menüpont.

[ Szerkesztve ]

(#12024) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Elindult a 6.0 OTA frissítés. [link]

(#12025) Black&White válasza lsebestyen (#12024) üzenetére


Black&White
addikt

Már egy ideje kint van és ez az india készülékekre érkezik.

[ Szerkesztve ]

(#12026) elroysk válasza Black&White (#12025) üzenetére


elroysk
tag

en mar par napja hasznalom es remek lett, ha legalabb ilyen lesz az eu verzio is akkor nem fogtok panaszkodni. :)

ui:a gmail notifikacio egyetlen huawei telefonon (marshmallow) sem mukodik ha alvo allapotban van. :F

(#12027) JÁCINT01 válasza Shoo (#12022) üzenetére


JÁCINT01
csendes újonc

Szia most tartasz ott ahol én voltam én a b803-ra rá raktam a c803-mat mert így csúszott fel valahogy az 550

(#12028) HoaryFox válasza lsebestyen (#12024) üzenetére


HoaryFox
őstag

Nincs valami hír, L04-re mikor fog megérkezni?

"A wikipedia nem tudományos lexikon, hanem egy multiplayer módú notepad." by Pikari

(#12029) Yuri_1


Yuri_1
tag

Háát nem tudom ki, hogy van vele de én felraktam a 6.3.1-et. Miért várjátok a 6.0-t ? Van gond bőven. Persze vannak pozitív dolgok pl. a készenléti akkufogyasztás (nem mindha a Lolli nagyon evett volna) DE a negatívumok listája sokkal hosszabb. Újraindítás után össze-vissza szórja az ikonokat és nem a saját mappájába, a Total Commander nem látja meghajtóként a telefont (csak a sajátgépből éred el igaz ott a belső tárhelyet és az SD-t is), a gyorsindítót csak a régi módon tudod elővarázsolni, nem működik a bárhoz lefelé húzás. Sokkal kevesebb gyoridító ikont tudsz kitenni. A 4.0 EMUI is a hátrányára változott. Átalakult az egész menüstruktúra, nem találsz meg a megszokott helyen beállításokat. Van persze átlátszó csilli-villi állapotsáv, lehetőség olyan programok áthelyezésére az sd kártyára, mint pl. a YouTube stb... Összességében nekem negatív az kép a legjobb eddig az utolsó dev lolli volt.
Hajrá dev csapat :D Van mit fejleszteni bőven.

(#12030) svgyula válasza Yuri_1 (#12029) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Hát úgy ahogy mondod! Nálam viszont egyáltalán nem látja a pc az SD kártyát. A két lehetséges választás "fényképek" "fájlok" bármelyiket választom csak cd-t lát amin a hisuite van! Ezen az sem segít ha a fejlesztői menüben kiválasztom a kapcsolat "módot" ugyanis meghajtóként egyikkel sem csatlakozik. Azt is próbáltam, hogy elsődleges tárhelynek jelöltem az sd kártyát de nem jó. Csak azért lett volna így jó ha működik mert nem kellene ki-be rakogatni az sd-t ha kell egy fénykép a pc-re vagy program pc-ről. Remélem javítják.
Ja a csilli-villi megoldásból is van benne pl a hívásoknál van értelmező szöveg "tárcsázás" (nincs tárcsa :DDD ) "kicseng a telefon"(annak aki süket :D ) "hívásban"(na ez már jó mert a fogyatékosoknak nem fogy a pénzük ha elolvassák, hogy hívásban vannak és pofázni kell :Y ) "hívás vége" ez legalább érthető. De miért vár még a kilépés előtt és hova számol vissza :F Amúgy a felület kellemesebb valamivel mint az előző volt.

(#12021) fakekorom
Honor 6

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#12031) Yuri_1 válasza svgyula (#12030) üzenetére


Yuri_1
tag

Üdv ! Válaszd ki a "fájlok"-at és a sajátgépben látod a telefont, ha rákkattintasz külön-külön meghajtóként látod a delső tárhelyet és az SD-t. Így kényelmetlen másolgatni de megy.
Más: A memóriakezelés csapnivaló (tudom azt fogjátok mondai, hogy így van ez jól de NEM) az, hogy nem fut "semmi" és a szabad memória 1,4 az szerintem vicc. Mi lenne ha csak 2 GB lenne?

(#12032) Black&White válasza Yuri_1 (#12031) üzenetére


Black&White
addikt

Memória fetisiszta vagy! :D
Hogy mi lenne?Kezdjük ott, hogy nem vetted volna meg a telót! :P

(#12033) Yuri_1 válasza Black&White (#12032) üzenetére


Yuri_1
tag

Nem baszki de ez így nonszensz készülnek a "jobbnál jobb" rendszerek amik egyre több memóriát igényelnek, a gyártók pakolják a készülékekbe a több memóriát (ez már szerintem versenyé vált), ahelyett, hogy az lenne a cél, hogy a meglévő készülékek minél optiálisabban működjenek. Erről ugyanazt gondolom, mint az erős autóról. Nem azért kell a sok lőerő, hogy villoghass vele, hanem azért, hogy legyen tartalék egy előzésénél.

(#12034) svgyula válasza Yuri_1 (#12031) üzenetére


svgyula
addikt

Azzal kezdtem.........................
Ott sem látja csak ahogy írtam egy cd rom-ot! Azon meg a hisuite van. :( Semmit nem lát csak CD-t!
(#12033) Yuri_1
Versenyben vannak a windows-al SŐT már le is körözték! Pedig az androidnak az volt az elején a "szlogen", hogy nem kell erős hardver! Meg villogtak, hogy az első amdroiddal kiadott telefonra felrakták az akkori legújabb(talán 4.2-es már nem emlékszem) rendszert és múkodott! Ha így megy tovább két év múlva már kevés lesz egy telefonba a rendszernek a nyóc mag :DDD 4GB RAM és a 64GB tárhely. Ja és valószínűleg már nem lesz alkalmas az alapfunkcióra(telefonálás).

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#12035) nickedez89 válasza svgyula (#12034) üzenetére


nickedez89
senior tag

Látod almáék erre nagyon vigyáznak, hogy ne így legyen!:D
Mások által letesztelt/kiforrott megbízható technológiákat bele pakolnak a készülékeikbe, optimalizálnak rá jól egy szoftvert, majd eladják mint innováció..!
Máris kész a 300%-os haszonkulcs receptje!:C

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#12036) Yuri_1 válasza nickedez89 (#12035) üzenetére


Yuri_1
tag

Teljesen igazad van, én szándékosan nem akartam ezt így leírni. A lánykámnak 4S van és a legújabb IOS "mint a villám" úgy megy rajta. Viszont a szoftveroptimalizálásról jut eszembe: Mondja meg nekem valaki, hogy mi a ló..aszért lett az új böngésző 75 mb MIÉRT??? Nem mintha használnám, mert egy kalap sz@r az APUS tudja ezt 3MB-ból. Szóval itt tartunk, sajnos látszik a (vissza)fejlődés :((

[ Szerkesztve ]

(#12037) Kbali válasza nickedez89 (#12035) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ez mostmár egyre kevésbé mondható el az almáról, mert "túl sok" hardverrel ellátott már a készülék kínálatuk, egyre nehezebben hozzák az optimalizálást, minden újabb ios verziónál lemondanak egy-egy korábbi készülékszériáról.
Ebből a szempontból pont a win a nyerő telefonon, mert ott tényleg az (volt) a fejlesztési irány, hogy az új rendszerverzió a leggyengébb készüléken is jól menjen, de már ott is kell a gigaram a normális működéshez, droidnál viszont tényleg lassan a kettő a minimum, annyira tojnak az optimalizálásra.

(#12038) nickedez89 válasza Kbali (#12037) üzenetére


nickedez89
senior tag

Mondjuk mostmár marketing szempontból is kell a minimum 2 giga..
Szerintem már a 2gigát is keveslik az emberek egy új telónál!

Bár a H6 multitasking képességei után meg is értem, én sem vennék már kevesebb rammal! :U

Ja meg amiatt is lehet ez, hogy a programozók/fejlesztők komoly munkaórái drágábbak már mint az egyre olcsóbb bivaly hardver!

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#12039) plck válasza Yuri_1 (#12029) üzenetére


plck
tag

Melyik az utolso dev. lolli? erdemes a vegleges 6.0 helyett feltenni azt?Illetve mi a kulombseg a B521 es a legujabb dev. lolli kozott?

(#12040) lsebestyen válasza Black&White (#12025) üzenetére


lsebestyen
addikt

Azt hittem azok még csak béták voltak. Azért írtam úgy, hogy elindult, mert gondolom akkor fog jönni a többi verzióra is.

(#12041) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Üdv!

Tudnátok 2 dologban segíteni?
zenehallgatás közben néha bejön a protector ami visszaveszi a hangerőt amit én nem szeretnék. A másik pedig ugyancsak zenehallgatás közben jön elő amikor facebookozom és pl like-olok valamit akkor addig leáll a zene és jön a like hangja utána folytatódik tovább de nem szeretném, h megszakadjon amit hallgatok. köszi előre is.

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#12042) Shoo válasza Black&White (#12023) üzenetére


Shoo
senior tag

hmmm...valami nem kerek, cannot restore system--mounted read only

egyszerűen nem hiszem el, hogy mindent meg lehet csinál, de azt hogy valamit fullra kiirtsak és utána az egészet felülírjam azt nem... mi van ha felrakok egy custom romot? felülír mindent? mind1 mi van rajta csak valamivel elinduljon...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#12043) Black&White válasza Shoo (#12042) üzenetére


Black&White
addikt

Restore előtt Mount menüpont, pipa a Mount system elé.

(#12044) Shoo válasza Black&White (#12043) üzenetére


Shoo
senior tag

igen, be vannak, az sd-t is be kell mountolni? és most az internalnál és a micro sd-nél is mountolva vannak a dolgok, ez így jó?

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#12045) Black&White válasza Shoo (#12044) üzenetére


Black&White
addikt

Jónak tűnik.

(#12046) Shoo válasza Black&White (#12045) üzenetére


Shoo
senior tag

Hát nem akarja megtenni amit kérek... Pedig mind a két oldalt be van nyomva.
Flasheljem fel a systemet is előtte?

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#12047) Black&White válasza Shoo (#12046) üzenetére


Black&White
addikt

Ohhh, bakker a Multi-Toolban lévő TWRP (v4) asszem csak belső SD-t, vagy OTG-n lévő pendrive-ot tud felcsatolni.
Van OTG kábeled?

(#12048) Shoo válasza Black&White (#12047) üzenetére


Shoo
senior tag

huhh, talán...de ha csak ennyi a hiba akkor tudok venni. backupolni tud sd-re

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#12049) Black&White válasza Shoo (#12048) üzenetére


Black&White
addikt

Akkor erre én emlékeztem rosszul. :(

(#12050) Kovaratis válasza Shoo (#12044) üzenetére


Kovaratis
őstag

A mount menüpontban alul válaszd az írási lehetőséget!

A RAM és a lóerő hasonlat kicsit sántikál. Inkább olyanok vagytok mint aki megvesz egy 200 lovas autót, aztán nem lép a gázra, nehogy a 200ból elmenjen 180-at.... 😃

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.