Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:31

LOGOUT.hu

..:: Honor 6 ::..

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) Pityu89


Pityu89
senior tag

Visszajött a telefon a szervizből. Kicserélték az egész belsejét, új szériaszámot is kapott. Nem tudta megmondani a srác, hogy akkut is cseréltek volna, szerinte igen. Android 4.4.2 vel jött vissza. Elvileg kaptam egy új telefont.

(#15002) barano válasza csajszi29 (#14991) üzenetére


barano
csendes tag

Nem, nincs bekapcsolva semmi háttér-váltás... de nem is az a problémám, hogy állandóan új a háttérkép, hanem hogy hiába állítok be újat, állandóan visszavált egy bizonyos régire.

Egész biztos a launcherrel van a gond, mert most hétvégén az Arrow launcherrel nyomultam (egész megszerettem), és azzal nem volt semmi hasonló gond. Most visszaváltottam a default Huawei launcherre, és máris kezdődik elölről... :( Van valakinek valami ötlete, hogyan lehetne kivakarni a default launcherből ezt a hátteret? Magát az eredeti fájlt már töröltem, minden cache-t és szemetet is töröltem amit root nélkül lehet, de semmi eredmény.

(Ami azt illeti, akár még használnám is tovább az Arrow-t, de túlságosan zabálja az aksit.)

[ Szerkesztve ]

(#15003) Ricardo válasza barano (#15002) üzenetére


Ricardo
félisten

Témát váltani próbáltál? Más témának más a háttere. Hátha.

(#15004) barano


barano
csendes tag

Eleve nem a default téma volt beállítva, úgyhogy valahol másol lehet a gond... Most lezúztam minden témát, maradt a két alap: Spectrum és 4A Default (ez utóbbi ugye az EMUI 4-gyel jött). Bármelyiket állítom be, amíg használom a telót megmarad a téma saját háttérképe, de amint kikapcsol a képernyő, visszarakja azt az istenverte másikat.

Az egyetlen, ami megoldásnak tűnt, az volt, ha beállítottam valamit, ami rendszeresen felülírta a hátteret, pl. a Google Wallpaperből vagy a Bing wallpaperből azt az opciót, hogy naponta újat állítson be. De ilyenkor is látszik, hogy időnként megvillan a screen, ahogy próbálja beállítani a másik hátteret, csak az app felülírja.

Nagyon nagyon nem akarok hard resetet, de lehet, hogy az lesz a vége... keresek még egy nem aksigyilkos launchert (tudom, Nova, de azt nem szeretem), hátha meg tudom szokni.

(Gondolná az ember, hogy ennél nagyobb bajom ne legyen egy telóval, de közben meg mégiscsak egy ocsmány hátteret kell bámulnom...)

[ Szerkesztve ]

(#15005) Black&White válasza barano (#15004) üzenetére


Black&White
addikt

Téma választó, ill a launcher adatait törölted már?

(#15006) barano válasza Black&White (#15005) üzenetére


barano
csendes tag

Jó ötlet! A témaválasztó adatait nem engedi törölni, de a Huawei launcherét igen...

Hát, gyakorlatilag lenullázta az egészet, de egyelőre eltűnt az ocsmány háttér. Kíváncsi vagyok, végleges-e. (Akárhogy is, állíthatok be mindent újra... :D)

Szerk: viszont eltűnt a navigation bar alulról. Ha oda nyomok, ahol a gombok lennének, működik a funkciójuk, de nem láthatóak... csak akkor jönnek elő, ha elnavigálok a home screenről. Valami gáz van itt, az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#15007) Ricardo válasza barano (#15004) üzenetére


Ricardo
félisten

Én most abba futottam bele, hogy téma váltáskor (gyári alapról másikra), feltette a kérdést megtartom vagy elvetem a magazine unlock feloldást. Elvetettem, ennek ellenére a zárképernyőn ugyanúgy ott vannak a magazin képek. :U

[ Szerkesztve ]

(#15008) Ricardo válasza Ricardo (#15007) üzenetére


Ricardo
félisten

Megoldódott :)

(#15009) Ceree


Ceree
senior tag

Sziasztok,

Van valakinel elfekvoben hatlapra valo uvegfolia / folia? Bp elonyben. :-)

Sikeresen elrontottam a felrakasat, es egyre jobban elall a hatlaptol, mar por is ment be a hatlap es az elallo uveglap koze. Bar szerintem a nem teljesen sik hatlap is kozrejatszik.

Elore is koszi!

Másolat_eredetije

(#15010) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Ezt a tokot mindenkinek ajánlom a figyelmébe: [link]
Kevesen tudnak elmenni a telo mellett, úgy hogy ne jegyezék meg milyen faka tokom van. Van aki azt hitte új telot vettem. 😂😂😂 Arról már nem is beszélve, hogy ez a 4 dollár amit kérnek érte, szinte ajándék.

Illetve nekem H60-L04 B521-re most adott be B860 hivatalos frissitést. Pedig már le is mondtam róla. H60-L04C432B860
Most akkor akinek hasonló van, nyilatkozon már mire számitsak.
- akkuidő?
- névjegyzéket ez jól kezeli?
- illetve az értesítéseket ( email, üzi, nem fogadott, engem a többi hidegen hagy)

Nagyon elégedett vagyok vele. Rendeltem is hozzá egy új akkut. Nevetséges 8,4 dollárért. Ha cserélek is, kizárólag csak kék honor 8 érdekel.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#15011) Geo19870322


Geo19870322
tag

Sziasztok, kicsit off kérdés de nem tudja valaki hogy a telekomnál mennyi volt a Honor 6 kifutó ára?? Biztosított telefonom összetörtem véletlenül és mivel már nem forgalmazzák valószínüleg új telót adnak és a kifutó kisker ár +10% értékig felajánlanak valamiket. Érdekelne hogy kb mire számíthatok. A válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#15012) fant0mi válasza Geo19870322 (#15011) üzenetére


fant0mi
addikt

Ezt egyszer mar kerdezte valaki ebben a topikban. Probald a keresot hatha kapott valaszt.

(#15013) juventusfan


juventusfan
tag

Helló!
Szeretnék segítséget kérni. Honor 6 plusom rég nem frissűlt OTA-n.
PE-UL00V100R001CHNC00B200. Nem volt nyitva a bootloader.
Szval B200, másfél év frissítés nélkül.

Ismerős a háromgombost ajánlja, hogy Dload mappa a telefonra (nincs benne sd-karesz).
Ezt a linket kaptam hogy innét szedjem le a romot, de pontosan nem tudom, hogy melyiket is, igazából teljesen mindegy nekem h emui 4 vagy 5. vagy h melyik android rendszer lenne a jobb, mert olvasgattam, de nem szűrődött ki, hogy melyik a stabilabb.
[link]
Pontosan melyik romot is válasszam, mert itt olvasgatva láttam, hogy nem mindegy mit rakok fel B200 után?B200 után a B351 a jó, ilyesmire gondolok. Olyan csomag létezik amibe egybe van gyúrva az új rendszer? A háromgombos helyett a helyi frissítést is választhatom a telefon menüből. A 3 gombos gyalul mindent, ha jól értelmezem, ez a különbség a helyi frissítéshez képest? Mivel elég régi a rendszer, az jobb ötletnek tűnik.
Köszönöm a segítséget! :) Bocsánat az enyhe analfabétizmusért!
Zoli

Háborúban az igazság az első áldozat, és az információ erősebb a golyóknál.

(#15014) gulyasa válasza Geo19870322 (#15011) üzenetére


gulyasa
őstag

Leginkább az lenne a célravezető, ha te bemennél a Telekomhoz és ott kérdeznéd meg, aktuálisan mi a helyzet? Vagy akár az ügyfélszolgálatot is megkeresheted felefonon vagy emailben.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10 2nd Gen

(#15015) Black&White


Black&White
addikt

H60-L02/L12 6.12.1 Developer Full OTA Update : LINK

Telepítéshez segítség: LINK

[ Szerkesztve ]

(#15016) Black&White válasza plck (#14997) üzenetére


Black&White
addikt

Próbáld ki ezt: LINK

(#15017) fant0mi válasza Black&White (#15015) üzenetére


fant0mi
addikt

Valami erdemleges ujitas van benne szerinted? Az updaterben levo csirkelabas changelogot kimasolni sem lehet.

(#15018) Throme


Throme
veterán

H6 L04, kitkat, semmi frissítés, emui 2.3

Hogyan tudnám tesztelni a fenti teló infra portját?
Egy camera ir remote progit szeretnék használni, amivel a fényképezőt távkioldásra bírhatnám.
A fényképezőt infra vezérlésre kapcsolva egy célhardverrel (IR távirányító) működik a dolog, de telóval nem.

Persze ez lehet szoftver probléma, hogy az én fényképezőm nem ismeris, de úgy tudom működnie kéne...
Mindegy is, a kérdés, hogy mivel lehetne tesztelni, hogy működik-e?
TV távirányító app-al is próbálkoztam, de az nem tartalmazta a mi tévénk infra kódjait....

kösz!

(#15019) r4z válasza Throme (#15018) üzenetére


r4z
nagyúr

Korlátozott az IR appok támogatása az egyedi driver miatt. Én a Zazaremote-ot használom a gyári helyett, tegyél vele egy próbát.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#15020) Kbali válasza r4z (#15019) üzenetére


Kbali
nagyúr

+1 a Zazára - amíg nem volt gyári támogatású app, addig én is azt használtam, de már 5.0-tól van gyári app is.

(#15021) Sumak


Sumak
csendes tag

Sziasztok,

H60-L04 B860-ról downgradehoz átmenti csomagban tud valaki segíteni?
Esetleg akkuzabáló app store megoldás is érdeklhet, ami még itt nem volt olvasható.
Jelenleg 72,48% zabál csak az app store.
Ha nincs megoldás inkább visszaállnék egy korábbi verzióra.

[ Szerkesztve ]

(#15022) Kbali válasza Sumak (#15021) üzenetére


Kbali
nagyúr

Store zabálásra egy megoldás, hogy kézzel frissítesz egyet, majd letiltod az automata frissítését és néha ránézel kézzel. Ez nálam segített.

(#15023) M3oH válasza Black&White (#15015) üzenetére


M3oH
addikt

Szia!
Ebben postban lévő SU nincs meg neked? MErt, nem tudom letölteni, 4pda fájl...

(#15024) Sumak válasza Kbali (#15022) üzenetére


Sumak
csendes tag

Ezt hol találom, nem igazán látok ilyen opciót (alkalmazások - GPÁ). Ami érdekes, most vettem észre, hogy az alkalmazásoknál az akku használatra azt írja, hogy nem használta az utolsó teljes feltöltés óta, ellenben az akku fogyasztásnál mindíg első helyen áll 50% feletti teljesítménnyel.

(#15025) Black&White válasza fant0mi (#15017) üzenetére


Black&White
addikt

Én manuálisan, a full OTA csomag segítségével frissítettem, így meg nincs lehetőséged changelog-ot fordítgatni.
A te esetedben a képernyőmentés, plusz mobilos g translate képbeolvasó funkciója segíthet.

#15023 M3oH
Miért lényeges a pro?
Amúgy ezt itt nagyon ne feszegessük, fizetős app ugye.

(#15026) M3oH válasza Black&White (#15025) üzenetére


M3oH
addikt

Nem lényeg nekem a pro. CSak legutóbbi frissítések után nem nagyon működtek a rootolásaim, gondoltam hátha azzal menne.

(#15027) fant0mi válasza Black&White (#15025) üzenetére


fant0mi
addikt

Na tenyleg. :)

(#15028) Throme válasza r4z (#15019) üzenetére


Throme
veterán

...és (#15020) Kbali

Köszönöm!
Ez működik. Igaz nem azt a típust ismeri fel de működik.

Nem is találtam gyári app-ot erre, viszont nem frissítenék droid rendszert, ez most jónak tűnik...

(#15029) mickeyz


mickeyz
csendes tag

Sziasztok,

idén másodjára került gariba a 2015 áprilisában vásárolt H6, elsőnek végigrepedt a szélén hátlapja - cserélték.
Másodjára elkezdett csak töltőről működni - nem volt javítható.

Visszakaptam a teljes összeget és vettem egy Huawei Nova-t.

Emiatt nem sajnálom :), de ettől függetlenül jó kis mobil volt!

(#15030) Kbali válasza Sumak (#15024) üzenetére


Kbali
nagyúr

Play beállításaiban.

(#15031) r4z válasza Throme (#15028) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha kell, tudod tanítani is a gyári távról, bármelyik gombot felül tudod írni.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#15032) kisqp


kisqp
tag

Sziasztok!

Van olyan app, amivel az akksi állapotát tudom "lemérni"? Vagyis, hogy a gyári állapothoz képest mennyit romlott?

(#15033) Black&White válasza kisqp (#15032) üzenetére


Black&White
addikt

Rootolt készülék mellett Honor Tuner. Az ki tudja írni az aktuális kapacitást.

(#15034) kisqp válasza Black&White (#15033) üzenetére


kisqp
tag

Nagyon kösz!

És ha nem rootolt? :)

(#15035) Sumak válasza Kbali (#15030) üzenetére


Sumak
csendes tag

Kösz, tesztelem.
Rossz helyen kerestem. :B

(#15036) elroysk válasza kisqp (#15034) üzenetére


elroysk
tag

explorer-el : /sys/class/power_supply/Battery/capacity_fcc - megtekintes szovegkent

(#15037) Kbali válasza Sumak (#15035) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nincs mit.

(#15038) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok
Ma elhagytam-és megtartották szeretett 2 éves Honor 6-omat.
Holnap veszek egy másikat. Ennek mi most az új verziója? 7 v 8?Nagy különbség van a kettő illetve a 6-hoz képest?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#15039) Throme válasza Elar (#15038) üzenetére


Throme
veterán

Ami frissebb az a H7 lite és a H8.
Illetve a H7.

Kérdés mi kell neked. Ujjlenyomat olvasó, két szebzoros hátlapi kamera, nagyobb kijelző...stb ?

(#15040) Elar válasza Throme (#15039) üzenetére


Elar
senior tag

a nagyobb kijelző nem. Nekem a h6 teljesen jó volt méretileg. És tök jó volt, hogy rá lehetett tenni a gumis védőtokot - csomószor leejtettem semmi baja nem lett.
Ez a védőtok opció megvan a 7 és 8 nál?

Belsőt illetően egy jobb kamerát elviselnék, mint a 6 volt - ujjlenyomat nem kell - :)

Mondjuk néztem, h kb 20e van a kettő között (7 vs 8 ), ez nem túl nagy különbség....

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#15041) Kbali válasza Elar (#15040) üzenetére


Kbali
nagyúr

Érdemesebb most a 8-ra menni, FM rádió nincs benne, viszont dual active két SIM-es, vagy egy SIM + microSD. Az alapverziója viszont már 32 gigás.
Sokkal jobb, mint a 6.
Tokot meg biztosan találsz ehhez is.

(#15042) Elar válasza Kbali (#15041) üzenetére


Elar
senior tag

Köszönöm.
A kamerája is jobb, mint a 7?
Illetve milyen SIMet kérjek a vodánál bele? Nano?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#15043) Kbali válasza Elar (#15042) üzenetére


Kbali
nagyúr

Talán jobb, és igen, nano kell bele. Van itt a Mobilarénán mindkettőről cikk, érdemes elolvasni. Hetest is árulnak még szolgáltatók (Telekom biztosan).

(#15044) Throme válasza Elar (#15040) üzenetére


Throme
veterán

Nekem a H6 kamerájával sincs gondom, szerintem mobil fronton jó.
Ebay-en szétnézel biztos találsz tokot.
Kínában kínai telóhoz ne gyártanának tokot :B ?

#15041) Kbali: már mindenki webrádiózik, hogy ezt a FM rádió dolgot kihagyták a H8-ból?

(#15045) Kbali válasza Throme (#15044) üzenetére


Kbali
nagyúr

Van még olyan őskövület (mint én), akinek esetleg érdekes ez a feature (tudom, Iphone-ban sosem volt, Samsungokban sincs már ezer éve).

(#15046) Szevi


Szevi
tag

Sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni. H60-L04 6.0 B860. Már többször előfordult és nem találom a megoldást, hogy ha a GMAIL-t frissítem play áruházon keresztül akkor az alkalmazás nem működik utána. Pontosabban elindul, de nem aktív. Azt írja folyamatosan, hogy jelentkezzek be. Van is egy lehetőség mivel ott a bejelentkezés felirat, de hiába nyomok rá nem történik semmi. Csak a GMAIL progi gyári visszaállítása segít mindig és nem tudom frissíteni soha. Ha valakinek van ötlete megköszönöm. Sziasztok.

(#15047) plck


plck
tag

Sziasztok.

Mint a két képen is látszik, lenne egy olyan problémám, hogy ha túl világos a háttér, akkor nem olvasható rendesen a szöveg. ( pl.: akku % )
Viszont amikor az első képen látható hátteret beállítottam automatikusan átváltott a betűszín feketére.
Mi szabályozza ezt? Illetve, hogy tudnám magamnak beállítani?!

Előre is köszi a segítséget. :)

(#15048) DéDani


DéDani
csendes tag

sziasztok, segítséget szeretnék kérni abban, hogy nem tudok semmilyen romot feltenni h60-l2-re! probáltam multi tools-szal, töltöttem le needrom-ról romot avval se! tavasszal tettem fel ezt http://www.emui.com/plugin/hwdownload/detail?modelId=76 , és azóta nem tudok mást feltenni. Ha valakinek van ötlete, hogy mivel probálkozhatnék, azt nagyon megköszönném!

(#15049) 7Heads Drago válasza Elar (#15040) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A honor 8 lényegesen időt állobb, mint a 7. A 8-ra biztos lesz új droid is, mig a 7-re nem valószínű.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#15050) Black&White válasza plck (#15047) üzenetére


Black&White
addikt

Ez a feature a 6-os droiddal jött, a status bar alkalmazkodik az app, vagy a te esetedben a háttér színéhez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.