Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11251) Faterkam válasza junkpod (#11248) üzenetére


Faterkam
addikt

Ha nem használom, minek legyen bekapcsolva? A Bluetooth is egy évbe, ha egyszer be van kapcsolva. Azt se használom állandóan.

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#11252) Szili17 válasza fant0mi (#11250) üzenetére


Szili17
aktív tag

Közben a FB post alatt is jönnek visszajelzések. Van aki azt írja hogy külön a Waze-re meg kell mondani hogy ne optimalizálja és akkor jó.
Majd próbálom ide-oda másolgatni ha van hasznos infó, de ha tehetitek ti is figyeljétek és/vagy osszátok meg a tapasztalatotokat. Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#11253) eisento válasza Szili17 (#11252) üzenetére


eisento
addikt

Na akkuoptimalizalasnal a wazenel kilottem optimalizalast, azota van jel. Most tesztelem elmegy-e a jel

Szerk. Megse jo

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#11254) junkpod válasza Faterkam (#11251) üzenetére


junkpod
nagyúr

A Bt fogyaszt készenlétben is, a GPS nem. Ellenben a ki-be kapcsolgatasa okozhat ilyen gondot, hiszen a waze indulásának pillanatában meg nem állhat rendelkezésre a szolgáltatás.
Persze használd ahogy tetszik...

Box's don't touch!

(#11255) oba válasza junkpod (#11254) üzenetére


oba
addikt

Tehát az okozza a tömegesen előforduló hibajelenséget, hogy vannak olyan emberek ki ki/be kapcsolgatják a gps -t. Még véletlen sem az, hogy valami elszaródott wazéék háza táján. Ok. :)
Amúgy ha a kikapcsolt gps -t visszakapcsolod, akkor kb 5 másodperc alatt 3D fix -et talál, 10 másodpercen belül már kétjegyű a műholdak száma amire fel van csatlakozva. Nyugodtan próbáld ki a gps test appal.

(#11256) Winner_hun


Winner_hun
félisten

OP3-mal nekem jól navigált ma, nem volt GPS vételi problémám.
Az akku optimalizálást régebben kilőttem, hátha úgy kikapcsolt kijelzőnél nem áll le a program, de nem segített a helyzeten.

OP5-ön mindegy hogy mi van beállítva az akkunál, nem javul meg.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11257) kmarci25 válasza junkpod (#11254) üzenetére


kmarci25
veterán

De ez sem okoz gondot, mert ha nincs bekapcsolva a GPS és úgy indítom a waze-ét, akkor azonnal felugrik az ablak, hogy bekapcsolja, csak erősítsem meg. És működik rendesen. Itt valami készülék specifikus gond lehet. Legalábbis nálam szerencsére nincs ilyen.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11258) Nikaré válasza junkpod (#11254) üzenetére


Nikaré
őstag

Eddig a tesztelt más navi programokkal ez nem okozott gondot, most ez miért lenne baj, hogy nem hagyom bekapcsolva a GPS -t ?
Meggyőződésem, hogy nem ez okozza a fő problémát.

[ Szerkesztve ]

(#11259) junkpod válasza oba (#11255) üzenetére


junkpod
nagyúr

Csak talalgatok, próbálok segíteni.
De, hogy ki-be kapcsolgatni a gps-t felesleges butaság, az tény.

Box's don't touch!

(#11260) oba válasza junkpod (#11259) üzenetére


oba
addikt

Nem tudom miért butaság kikapcsolni valamit amit nem használsz. De ez már itt off nagyon. Nem ez okozza a gondot, semmi hátránnyal nem jár kikapcsolni egy olyan funkciót amit az ember nem használ. Nem csak az energia felhasználás miatt.

(#11261) kicsi83


kicsi83
tag

Nálam tökéletesen működik Napi minimum 130km, Android autoval semmi gond nincs. GPS folyamatosan be van kapcsolva. Xiaomi mi a1

(#11262) eisento válasza kicsi83 (#11261) üzenetére


eisento
addikt

Na mi a fene? Nem csinaltam semmit teloval elinditottam es van gps tervez is faszan...

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#11263) kicsi83 válasza eisento (#11262) üzenetére


kicsi83
tag

Van ez így néha, hogy megjavul magától :)

(#11264) eisento válasza kicsi83 (#11263) üzenetére


eisento
addikt

Fura hogy csak a obeplusoknal volt ez a hiba....

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#11265) oba válasza eisento (#11264) üzenetére


oba
addikt

Nem csak náluk volt.

(#11266) Hoorus válasza eisento (#11262) üzenetére


Hoorus
őstag

Nálam is megy már.. :) OP5 OB16

[ Szerkesztve ]

(#11267) oba válasza Hoorus (#11266) üzenetére


oba
addikt

Nálam is megjavult. OP6

(#11268) trebrona


trebrona
nagyúr

71-es út Vonyarcvashegyen végig 40-es korlátozást ír a waze, 1db táblát nem láttam. Rá tudnátok nézni?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#11269) Szili17 válasza eisento (#11262) üzenetére


Szili17
aktív tag

Elvileg megoldották a gondot, akiknek mégsem jó az indítsa újra a telefont. (Legalábbis írnak ilyet a oneplus fórumon.)

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#11270) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Erre (#11156) havri1 valaki?

Nekem is megjelenik a nagy kék "Autó infó" felírat, amit sehogy nem tudok eltüntetni. Nálam viszont folyamatosan ott virít, nem csak induláskor, totál eltakarja az autót szimbolizáló nyilat.

Más:
Nem találom azt a térkép pozicionálás beállítási lehetőséget, hogy fent legyen fixen észak.
Megszűnt ez a lehetőség, avagy csak vak vagyok?

(#11271) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Nem tudom mit buheráltak a GPS eléréssel de OP3-as készüléken eddig meg kellett várni a GPS jelet hogy a narancs gomb aktív legyen, most már nem kell, app elindítása után 1-2 mp-cel rábökve már be is jön a lista és bármit lehet csinálni. MIntha eddig az AGPS adatokkal nem számolt volna, most meg már igen. Vagy nem tudom, de jobb lett, mint volt. Sokkal.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11272) Szili17 válasza Jabby (#11270) üzenetére


Szili17
aktív tag

A kék feliratra nem tudok ellenszert. Ha tervezel utat akkor nincs ott szerintem. Nekem legalábbis így rémlik, meg mintha mások is ezt mondták volna.
Én tervezett úttal megyek, nagyon zavaró hogy ha a nyilat kitakarja? Miben gátol ez? (Nem kukacoskodásból kérdezem, hanem érdekel, mert akkor megnézem én is olyan szemmel.)

Fix észak az valamiért kikerül, kicsit számomra "elfelejtették" szaga van, én azt várnám hogy vissza fog térni majd valami verzióváltáskor. (Tényleg nincs, más sem találta meg.)

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#11273) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Navigáció indításánál az Autó info nekem eltűnik. A folyamatos északra mutatás váltása nálam van a térképen - vagy nem erről van szó?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11274) Szili17 válasza Winner_hun (#11273) üzenetére


Szili17
aktív tag

Nem mert ezt minden alkalommal be kell böködni. Volt rendes beállítás is a menüben.

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#11275) Jabby válasza Szili17 (#11272) üzenetére


Jabby
őstag

Először is köszi a választ!
Én ritkán tervezek utat, kamionosként nincs értelme, túl hosszú út, stb., a trafik miatt használom a Waze-t.
Kipróbáltam, tervezett útnál tényleg nincs Autó infó felírat, s ahogyan (#11273) Winner_hun jelezte, csak ekkor jelenik meg az iránytű ikon, amellyel kapcsolhatóvá válik a térkép északi fix állása.

Sajnálom, hogy ennyire háttérbe szorultak a cirkáló módot használók...

(#11276) Szili17 válasza Jabby (#11275) üzenetére


Szili17
aktív tag

Nincs mit, olvastam elsőre is, csak úgy ítéltem meg hogy nem sokban tudok érdemben hozzászólni a dologhoz, de ha már így külön kérted akkor leírtam. :)
Azt néztem meg ma este, hogy nagyjából ott jelenik meg ez az autóm felirat, ahol tervezés közben az aktuális utca neve. Voltak már próbálkozások a hosszabb utak tervezhetőségére, de mivel most megint csak rövidebbeket lehet (szerintem olyan 800 km a realitás) neked az kevés gondolom. Viszont ha visszatér ez a dolog, akkor akár te is tudsz majd tervezni.

Igen, az a fix északi állás sajnos csak adott indításra vonatkozik azt hiszem, legalábbis mások akik szintén használták ezt írták. (Én a múltkor véletlen bekapcsoltam és halálra idegesített ez az észak mód, egyébként.)

Szerintem (vélemény) az észak felé álló térkép mód vissza fog jönni, illetve lehetséges hogy ezt a kis kék info sávot is besorolják úgy, hogy lehet mindig aktív meg térképvezérlők között. Pontosabban szerintem belefér ebbe a logikába, majd ránézek hogy van-e már ilyesmi javaslat.

Szerk.: Imádom hogy így belinkelted WH válaszát. Én is pont így szoktam belinkelni ha akarom. Itt valahol belül kellemes érzés tölt el miatta. :) :C :))

[ Szerkesztve ]

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#11277) Faterkam


Faterkam
addikt

Ma vidékről jöttem volna Pestre, cél megadva, tervez, indulás, erre eltűnik a kék vonal magától (a tervezett út), cél megadva újra, megkérdezi új, vagy köztes? Újként megadva, tervezett és navigált rendesen végig! :/

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#11278) simico


simico
aktív tag

Van valami "titkos" korlátozás, hogy több orzságon átívelő utazásnál csak egyetlen útvonalat ad, egyáltalán nincsenek alternatív útvonalak? Például a svájci Alpnach településre se a livemap, se a kliens nem ad semmilyen alternatív útvonalat. (Tudom, mindjárt jön Szili, hogy a Waze ingázásra lett kitalálva, nem pedig "ugorjunk el megnézni a Pilatus Bahnt utazásokra :D ).

Más.
Szerdán nagyon nem akart nekem útvonalat tervezni Visegrád - Újpest között, csak az ajjaj üzenetet dobálta. Persze nélküle se tévedtem el Budapestig :) , csak jó lett volna látni a várható menetidőt, mekkora a torlódás.

(#11279) Szili17 válasza simico (#11278) üzenetére


Szili17
aktív tag

Szia! Itt vagyok, jelen! "a Waze ingázásra lett kitalálva, nem pedig "ugorjunk el megnézni a Pilatus Bahnt utazásokra". Happy? :))

Real deal: Dióhéjban annyi történik, hogy A-ból B-be elkezd útvonalat tervezni, kellő absztrakcióval nézve ez egy A* keresés. Akármilyen megfontolások miatt, ez időlimites, vagyis amikor "Ajjaj" van, akkor előbb lett timeout, mint útvonal. → Adj meg közelebbi célt. Ráadásul ha légvonalban messze van a célpont, akkor az út nagy részére elsődlegesen magasabb rendű utakat néz, ha nincs a közelben akkor ez is visszavetheti a távolságot (hiszen már egy csomó időt pazarolt).
Az alternatív útvonalak is így pottyannak ki, hogy az A* közben szinte ingyen van más paraméterek mentén is címkézni a költséget. (Pl 2. találat nem fizetős útvonal szokott lenni.) Nyilván az alternatív útvonalak megtalálásához kell picivel több idő (hisz ha csak 1 van, akkor az a legjobb, mert nincs is más adott idő alatt). Amikor túlfeszítjük a húr és csak egyet talál, akkor rátolva még néhány kilométert esélyes, hogy egyet sem fog találni, csak ajjaj lesz.

Amíg nincs jó, stabil long distance routing (volt már próbálkozás, van aki emlékszik is rá hogy ment) addig ingázásra való. :D

Persze nem tudhatjuk hogy pontosan hogy kalkulál meg pl milyen technikai akadálya van hosszabb útvonal tervezésének.

Visegrád: Konkrét esetre nem emlékszem, de van amikor nem megy a tervezés, futottam már bele én is hazainduláskor. Ha tényleg ingázós távra van ajjaj, akkor ajjaj van, több mint valószínű, hogy szerver oldali gond.

[ Szerkesztve ]

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#11280) Faterkam


Faterkam
addikt

Montanába már másodszor nem veszi észre, ha a Lánchídnál feljövök a felső rakpartra. Navigál tovább, az alsón. Ez a GPS hülyeség miatt? Régebben nem csinálta. Ugyanaz a teló, minden.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#11281) fant0mi válasza Faterkam (#11280) üzenetére


fant0mi
addikt

Ha volt ut tervezve az alson, akkor nagyon nehezen engedi el. Mivel kicsi a tavolsag, es van tervezett utvonal, azt gondolja, hogy szot fogadtal neki, s csak gps pontatlansag van.
Mielott letersz az altala javasolt utrol, torold a tervezest. Es miutan felmentel a felsore, es eszrevette hogy azon vagy (kek nyil vagy auto ikon a felso rakparton), akkor tervezz megint a celodhoz.

(#11282) Siriusb válasza Faterkam (#11280) üzenetére


Siriusb
veterán

Nekem még sosem mutattatta ott helyesen, ha eltértem a tervezett útvonaltól, de a Waze amúgy is nagyon ragaszkodik az általa tervezetthez, szóval nem igazán a GPS pontatlansága miatt van. Amint írták is, túl közel van egymáshoz a két út.

(#11283) S e t h


S e t h
nagyúr

Újra kellett telepítenem a telefont, a waze megint nem látja a regisztrációmat, lassan ott tartok, hogy annyiszor kell regisztrálnom ahányszor telepítem.
Ez a gdpr miatt van?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#11284) kicsi83 válasza S e t h (#11283) üzenetére


kicsi83
tag

Ha androidos a telefon, próbáld meg beállítani Google smart lock-ot. Nekem így nincs gond vele, automatikusan bejelentkezik.

(#11285) SZATA válasza S e t h (#11283) üzenetére


SZATA
senior tag

Nem, ez általában amiatt van, hogy valószínűleg nem user + jelszó kombinációt használsz. Sajnos a többi azonosítási metódus eléggé kihívásokkal küszködik. A SmartLock tényleg nem rossz ötlet, de szerintem ahhoz is jelszóval kell először belépni.

(#11286) havri1 válasza SZATA (#11285) üzenetére


havri1
félisten

Így van, aztán hozzárendelni az emailcímet is a fiókhoz. Legalábbis nálam azóta működik így.

havri

(#11288) Faterkam válasza fant0mi (#11281) üzenetére


Faterkam
addikt

Hát ez az! Pont azért tértem le a tervezettről, mert a sor vége, a Lánchídi felhajtóig állt a Margit híd felé, de ő csak vitt volna egyenesen. Én meg ismerem a környéket, és fent mentem inkább.

(menet közbe nem tudtam, és nem is akartam csesztetni)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#11289) Jabby válasza Jabby (#11270) üzenetére


Jabby
őstag

"Nekem is megjelenik a nagy kék "Autó infó" felírat, amit sehogy nem tudok eltüntetni"

Ma azt tapasztaltam (véletlenül), ha a telefonon álló tájolásban indítom el a Waze-t, s majd pár sec. után teszem fekvőbe, akkor nincs kék színű, nyilat és a térképet kitakaró "Autó infó" felírat.

(#11290) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Valamelyik nap nyígtam , az útvonal tervezés miatt.
Most lefrissitettem , hogy tudjak regisztrálni email címmel és láss csodát , az útvonal tervezés pont olyan jó volt , mint ahogy jó pár előző régebbi verziókba volt.
Dugót kikerülve , akár kertek alatt , haladós útvonalon vitt a fővárosban .

Nahh respect , megy ez :C

[ Szerkesztve ]

(#11291) einstein


einstein
senior tag

Sziasztok!
Az utóbbi hónapban (vagy talán már több is) azt tapasztaltam, hogy a Waze (4.42.2) lefagyasztja a Iphone-omat (iPhone 8 iOS 11.4.1), amikor megérkeztem és ki akarok lépni belőle.
Egy idő után nagyjából magához tér a telefon, de időközönként továbbra is be-be lassul. Véglegesen csak az újraindítás oldja meg .

Rákerestem a problémára külföldi fórumokon, úgy tűnik nem én vagyok az egyetlen, ugyanakkor szerintem nem is lehet tömeges, mert akkor nagyobb lenne a felzúdulás.. Itt tapasztalt már valaki ilyet?

(#11292) leslieke válasza einstein (#11291) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

I7-tel semmi ilyen gondom nem volt még.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11293) Astery


Astery
senior tag

Sziasztok! A waze működésével kapcsolatban lenne egy kérdésem. Beülök az autóba ... megtervezem az útvonalat ... indulás. Ha a tervezett útvonalon vmi miatt közben torlódás lesz, akkor mit csinál a program? Automatikusan másik úton fog navigálni vagy csak figyelmeztet, hogy torlódás van és akkor manuálisan kell újraterveztetni? És a fordított esetben - ha induláskor egy dugó miatt eleve kerülővel tervez de közben felszabadul az optimálisabb útszakasz, akkor ezt ő észreveszi és módosítja az elején betervezett útvonalat?

(#11294) eisento válasza Astery (#11293) üzenetére


eisento
addikt

Szia. Ha kozben talal jobb utvonalat zolden irja hogy talalt egy jobbat es irja hogy hany perc nyereseg, ha viszont nincs es azon az uton vmi kozben van azt pirossal fogja irni persze kiirja mennyivel no az utidod. Roviden ennyi, De biztos lesz itt olyan szaki aki szebben meg tudja fogalmazni :)

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#11295) zharkanyi


zharkanyi
tag

Az akkumulátorkímélő mód csak nálam nem működik rendesen?

Hiába kapcsolom be (automatikus bekapcsolás + töltés közben is) nem csinál semmit. Egyedül akkor lép működésbe, ha még pluszba beállítom a bekapcsolva erre az útra opciót is?

(#11296) fant0mi válasza zharkanyi (#11295) üzenetére


fant0mi
addikt

Az automatikus azt jelenti, hogy csak bizonyos akku% alatt kapcsol be.
Ha nem csak alacsony akkufeszultsegnel is akarod hasznalni, akkor ugy kell aktivalni, ahogy irtad.

(#11297) fant0mi válasza Astery (#11293) üzenetére


fant0mi
addikt

Kis kulonbsegert nem tervez ujra automatikusan. Figyelembe veszi a kalkulacio biztossagat is. Nekem olyan 4-5 perc nyeresegert mar szokott szolni, hogy talalt jobb utat.

(#11298) zharkanyi válasza fant0mi (#11296) üzenetére


zharkanyi
tag

Köszi.
Kár, gyakorlatilag minden nap használnám. 60km pálya. Ha nem visz le valamiért (pl. baleset), akkor tök feleslegesen megy. Évente pár alkalommal viszont megment egy nagy szívástól.

Nem az akksi miatt használnám, hanem, mert az előző telefonom kijelzőjébe beégett a Waze pár nyomógombja és úgy gondolom ez megoldás lenne rá.

Valami más javaslat a beégett Waze képernyőre?

(#11299) havri1 válasza zharkanyi (#11298) üzenetére


havri1
félisten

Slcd kijelzős telefon használata.

havri

(#11300) MM válasza zharkanyi (#11298) üzenetére


MM
őstag

Vegyél IPS-es telefont, vagy AndroidAuto...

Sajnos nekem is most égett be a nagy sárga gomb fél év után. Eleg halvány még, 1-2 hónap és cseréltetem a kijelzőt...

(Nem az első telefonom, ami beég, és nem is az utolsó... :D )

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.