Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11351) energomatt válasza Andralin (#11348) üzenetére


energomatt
senior tag

Célszerűbb egy offline navigációt használni hosszabb útra, azok praktikusabbak erre. A Waze meg lehet tartalék.

(#11352) viktorhu válasza energomatt (#11351) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem hosszabb nemzetközi utakon is sokat segített a waze, pl. megtervezte Bulgária felé az utat a bukaresti körgyűrűn, aztán menet közben szólt, hogy dugó van, és levitt az autópályáról noname falvakon keresztül. Akkora úton már órákat meg lehet spórolni a dugók elkerülésével.

(#11353) energomatt válasza viktorhu (#11352) üzenetére


energomatt
senior tag

Bizonyos területeken nem nagyon használják a Waze-t, hanem jellemzőbb a Google nav. Net elérési problémák is gyakoriak lehetnek útközben. Ha neked szerencséd volt vele, azt felhozhatod persze példának, de ez nem cáfolja azt, amit írtam.

(#11354) viktorhu válasza energomatt (#11353) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem szerencse, hanem normál használat. Fordítva érdemes, ha az ember olyan helyre megy (pl. hegyekbe), ahol nem biztos, hogy lesz net, akkor biztonsági tartaléknak egy here we go jól jön, én is szoktam vele készülni. De a waze akkor is megéri, ha fizetni kell a roamingért, mert elég egy hét órás határátkelés kikerülése, és már kifizette az árát.

(#11355) keke69


keke69
őstag

Sziasztok!
Találkozott már valaki olyannal, hogy nem mondja végig a szöveget? Pl: Hajtson be a körforgalomba............... és ennyi, nem fejezi be hogy hányadik kijáraton hajtsak ki! :F
Mondjuk még annyi, hogy nem telefonon csinálja hanem androidos autó rádión.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#11356) G@ben válasza keke69 (#11355) üzenetére


G@ben
addikt

Nálam volt ilyen, amikor még építették a körforgalmat. Amikor kész lett, akkor már a teljes szöveget mondta. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#11357) gerii válasza fant0mi (#11334) üzenetére


gerii
addikt

Na akkor megnyugodtam, de már nagyon elegem a Waze-ből. Amióta megvette a gugli, mindig van vele valami nyűg. Mindig. Egy ideje az ajjaj, nincs kapcsolat a szerverrel hiba jön (jött) elő, ami egy navinál azért a földhözvágom kategória..., most ez, a menüpontok hetente változnak, stb...

Egyre több ikon a képernyőn:
Autó infó mi a francért kell oda navigálás közben? Legyen kikapcsolható
Térkép mód ikon minek kell oda? Legyen kikapcsolható
Gyakorlatilag ha keresek, nagyítok valamit a kijelzőn ettől a sok nyamvadt felesleges ikontól semmit nem látok, vagy mindig rákattintok véletlenül.

(#11358) keke69 válasza G@ben (#11356) üzenetére


keke69
őstag

Sajnos nekem a már évek óta megépített körforgalomnál is ezt csinálja(telefonon nem!)! Sőt bizonyos kereszteződés előtt is csak annyit mond, hogy 800 méter után..............és annyi. Persze látom, hogy fordulnom kellene mondjuk jobbra, na de akkor is. Esetleg valami ötlet?

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#11359) Winner_hun válasza gerii (#11357) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az autó infó nekem eltűnik navigálás közben.
Hetente változik a menü? Nem hogy a menü, de a program se frissül hetente. Jó lenne nem indulatból írni, pláne nem valótlanságokat mert hiteltelenné tesz. Nem változik a menü hetente, de még fél évente sem (max. kiegészül 1-1 új funkcióval, de lényeges átrendezés attól még nincs).

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11360) Szili17 válasza gerii (#11357) üzenetére


Szili17
aktív tag

Navigálás közben pont nincs ott, akkor van ott, ha nem tervezel utat.
Félre ne érts nekem sem tetszik kimondottan, de mivel én tervezett úttal használom, így én nem nagyon látom kint.

(#11358) keke69 válasza:

Próbáld ki azt, hogy átváltasz másik hangra, majd vissza magyarra, hátha segít (elvileg szokott). Ha vótmá, akkor bocsi, nincs nagyon más ötletem.

Az amióta megvette a Google? 3 éve folyamatosan rossz neked? Semmi köze egyébként hozzá, a szervezeti működése annyira nem változott azért ettől.

[ Szerkesztve ]

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#11361) keke69 válasza Szili17 (#11360) üzenetére


keke69
őstag

Magyar nyelven belül váltottam Andis és Csilla között, de megpróbálok akkor más nyelvet beállítani és vissza. Köszi az ötletet remélem megoldja. :R
Esetleg ha másnak is van ötlete azt is kipróbálnám ha ez nem válna be!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#11362) fant0mi válasza keke69 (#11361) üzenetére


fant0mi
addikt

Igy javult meg nalam is. Hangcsomagot valtottam, majd vissza.
Annyi lehet meg, hogy ha megsem jo, akkor ha letorlod a wazet akkor kitorli a hangfajlokat is, es ha ujra felrakod, akkor mukodnie kell.

(#11363) keke69 válasza fant0mi (#11362) üzenetére


keke69
őstag

Köszönöm szépen. :R Ha nem lesz jó akkor újratelepítem a Waze-t.

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#11364) energomatt


energomatt
senior tag

A legújabb verzió van éppen fent, de nincs a Bluetooth-ra vonatkozó beállítási lehetőség. A telefon hangszorója szól. Korábban írták többen, hogy működik Blueoototh-al. Ezzel most mi a helyzet? (Galaxy S4 - Toyota Verso)

(#11365) junkpod válasza energomatt (#11351) üzenetére


junkpod
nagyúr

Egy évvel ezelőtt Budapest-Dusseldorf utat ida-vissza tökéletesen teljesítette, sőt alternatív utakat is tudtam választani.

Box's don't touch!

(#11366) energomatt válasza junkpod (#11365) üzenetére


energomatt
senior tag

Nem értem, hogy ez mit bizonyít? Addig használd egészséggel, amíg nem futsz bele mégis problémákba és mások is tegyenek így!
Vagy úgy gondolod, hogy mindenkinél, mindig jól kell, hogy működjön, csak azért mert nálad, vagy másoknál jól működött X esetben?

[ Szerkesztve ]

(#11367) kmarci25 válasza energomatt (#11364) üzenetére


kmarci25
veterán

Nekem automatikusan a kocsi hangszóróján szól, ha van mondanivalója. És persze ha az autón is az a bemenet van kiválasztva. Azaz pl. spoti-t hallgatok, és megy a waze is, akkor leállítja a zenét Andris, és szól, hogy traffipax várható. Nem állítottam semmit.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11368) fant0mi válasza energomatt (#11364) üzenetére


fant0mi
addikt

Ilyen szoveg, hogy bluetooth nincs benne, ne igy keresd.
Beallitasok
Beszed es hang
Hangok lejatszasa a hangszoron. (ezt kell kikapcsolni)
Igy elvileg mar bt-n fog szolni. Bar nem mindegyik eszkoz kepes ra, az egyik headsetem tudja, a masik nem.

(#11369) junkpod válasza energomatt (#11366) üzenetére


junkpod
nagyúr

Miért kéne bármit is bizonyítania? Te írtál egy véleményt, én írtam egy tapasztalatot. Bár a kettő valamelyest ellentmondanak egymásnak, de ettől több következtetést jár levonni.
"Vagy úgy gondolod, hogy mindenkinél, mindig rosszul kell, hogy működjön, csak azért mert nálad, vagy másoknál rosszul működött X esetben?"

Box's don't touch!

(#11370) plömplöm válasza energomatt (#11364) üzenetére


plömplöm
őstag

persze hogy működik, szól pld a deezer az autóban és szépen lehalkul arra az időre, amíg karattyol a waze, mint bétótlászló alatt a zene annó :D

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#11371) Andralin válasza viktorhu (#11352) üzenetére


Andralin
aktív tag

Meg van a megoldás, én voltam a láma, elnézést kérek.
Bekapcsolva felejtettem, hogy ne használjon fizetős utakat. :U

Visszakapcsolva már tökéletesen letervezi az 1300 km-es utat, több országon is át. :R

(#11372) energomatt válasza junkpod (#11369) üzenetére


energomatt
senior tag

Most végig mehetnénk tematikusan az előzményeken, de már semmi értelme. Én elfogadtam azt, hogy működhet jól is és akkor azt kell használni, ami jó. Ha pedig valakinél problémák vannak, akkor meg másikat (is).

(#11373) energomatt válasza fant0mi (#11368) üzenetére


energomatt
senior tag

Köszönöm. Úgy sem működik, azt is próbáltam. Eszközt kellene váltanom? Elég új az autó. A Sygic hibátlanul működik Bluetooht-al. Ebből mi következik? A program függvénye, hogy hogyan írták meg.

[ Szerkesztve ]

(#11374) keke69 válasza fant0mi (#11362) üzenetére


keke69
őstag

Sajnos a hangok váltogatása nem oldotta meg, holnap újratelepítem remélem az segíteni fog.

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#11375) fant0mi válasza keke69 (#11374) üzenetére


fant0mi
addikt

Aha... akkor eltarolta a hangcsomagokat. Regebbi verzioban olyankor letorolte, es ha ismet kivalasztottad a hangcsomagot, akkor ujra letoltotte maganak. Olyankor megjavult ez a csak felig mondom el hangutasitas.

[ Szerkesztve ]

(#11376) keke69 válasza fant0mi (#11375) üzenetére


keke69
őstag

Újratelepítettem és így sem mondja végig a szöveget :W Esetleg mint IGO-nál valaki elküldené a lementett hangfájlokat azt én feltenném, van ilyen lehetőség? Vagy mit tudnék még tenni?
Az nem lehet probléma, hogy ugyan azzal a felhasználóval jelentkezem be a mint a telefonon?

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#11377) kmarci25


kmarci25
veterán

Spotify integráció működik nálatok? Nálam (is) gond van vele.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11378) marec1122


marec1122
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy gondom ami számotokra lehet elég bagatell de én nem tudom megoldani. Szóval aza lényeg hogy új autóhoz csatlakoztattam a telefon bluetooth-on(Ford). Amikor csatlakozik többé nem hajlandó a saját hangszóróján navigálni (igazából az autón sem de azt nem is akarom.)

Hang beállítások
Hangerő:max
Hangok lejátszása hangszórón: OFF (gondolom a telefon hangszórójára gondol de kipróbáltam On-al is úgy sem ment)
Némítás hívás közben: On
Spotify:Off

Tehát csak akkor nem navigál a saját hangján ha csatlakozik az autóhoz.
Esetleg van ötletetek miért nem?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#11379) keke69 válasza marec1122 (#11378) üzenetére


keke69
őstag

Telefonon beállítások, bluetooth, párosított eszköz-megynyit, telefonhang, médiahang be van kapcsolva?

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#11380) Szili17 válasza marec1122 (#11378) üzenetére


Szili17
aktív tag

Szia,

Nincs bluetoothos tapasztalatom, de annyit megjegyeznék, hogy a Hangok lejátszása a hangszórón ON kéne legyen, mert az a telefon hangszórójára vonatkozik.
Én audiokábellel kötöttem az autóhoz már és ott úgy működik, hogy alapból oda irányítja a hangot a Waze is, ahová a rendszer, vagyis alapból az autó hangszórójára ilyenkor. Ha bepipálom, hogy lejátszása a hangszórón, akkor mindenképpen a telefon hangszóróján játssza le.
A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy ha nincs csatlakoztatva semmivel semmihez a telefon, akkor mindegy mit kapcsolsz itt, mindenképpen a telefon hangszóróján jön a hang, ha csatlakoztatod valamihez, akkor ha OFF, ott szól (kéne szólnia) ahol a média, ha ON, akkor a média ott ahol akar, a Waze meg mindenképp a telefonon.

Még egy kis plusz infó, ha már írok: Ha ON, a hangszórón játssza le, akkor a média hangerejének változtatásával a Waze hangereje nem változik, míg OFF állásban igen. Én ezért úgy használom, hogy a Waze hangerőt felhúzom maxra az appon belül, majd hangok lejátszása a hangszórón OFF és a telefon fizikai gombjaival a médihangerőn keresztül szabályozom a Waze hangerejét (ha más ugye nem szól a telefonról, de nem szeretem ha belevág a zenébe, így mellőzőm :) ).

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#11381) energomatt válasza Szili17 (#11380) üzenetére


energomatt
senior tag

Azért (a fejlesztőknek szól): talán csak azután kellene médialejátszással egyáltalán foglalkozni (pláne, ha már, akkor miért csak Spotify?), ha az alapproblémát, vagyis a navigáció korrekt, minden autónál jól működő kihangosítását megoldották !?

(#11382) marec1122 válasza keke69 (#11379) üzenetére


marec1122
senior tag

nem nincs. Ez lehetett a baj? Így csatlakozás nélkül nem is lehet on-ra állítani

[ Szerkesztve ]

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#11383) keke69 válasza marec1122 (#11382) üzenetére


keke69
őstag

Így csatlakozás nélkül nem is lehet on-ra állítani: Lehet nem tudom értelmezni a kérdésedet de párosítani kell Bluetooth-n keresztül a telefonoddal! A két eszköz között kell lenni kapcsolatnak.

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#11384) marec1122 válasza keke69 (#11383) üzenetére


marec1122
senior tag

persze a csatlakoztatás megvolt, csak amikor írtam mivel ez egy többen használjuk céges autó, nem állt épp rendelkezésre, és most nem is tudom mikor jut hozzám legközelebb

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#11385) plömplöm válasza energomatt (#11381) üzenetére


plömplöm
őstag

"minden autónál jól működő kihangosítását megoldották"

aha, 100%-os kompatibilitás? aha, szép cél... :)

hint: mission impossible

nemrég egy cimborán x6-osával küzdöttem, azaz az autó beépített méregdrága gyári zenerendszerével és a cimborám sokszázezres samsung csodatelefonjával, hogy úgy működjön, mint az én sómi gagyi telefonommal a 2008-as kiadású standalone sony fejegységem. és nem tudtam megcsinálni neki én sem, ahogy mások sem már előttem. nem volt boldog :)

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#11386) energomatt válasza plömplöm (#11385) üzenetére


energomatt
senior tag

... akkor, gondolom, akkor ezzel, így elégedett vagy?
Mint említettem, ha figyeltél rá, a mobil jól működik együtt az autó media rendszerével és az tőkéletesen ki is tudja hangosítani, pl. a Sigyc navigációját, vagy bármi mást amit eddig kellett.. Tehát ott nincs illesztési probléma, a program nincs megfelelően megírva.

(#11387) Szili17 válasza energomatt (#11381) üzenetére


Szili17
aktív tag

Fejlesztők ezt nem olvassák, meg magyarul nem is valószínű hogy tudnak. Meg úgy általában igen ritka amikor az "enduser" a fejlesztővel beszélhet vagy bármilyen formában kapcsolatba kerülhet.
Ettől függetlenül értem amit mondasz és persze az ember zavarja ha minden más jó és 1 szoftverrel meg problémák vannak.

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#11388) plömplöm válasza energomatt (#11386) üzenetére


plömplöm
őstag

és ez hogy tetszik:
a program megfelelően meg van írva, a totojád fedélzeti audiorendszerében keresd a hibát?
:)

nem kötekszem, visszaolvastam az előzményeket, a hozzászólásaidat, és pld ez a "minden autónál jól működő kihangosítását" olyan földtől elrugaszkodott elképzelésed, hogy kicsit komolytalanná vált az egész :)
többen megírtuk Neked válaszban, hogy nálunk hibátlan, de akkor biztosan a waze sz@r :)

egyébként tudom fokozni, az én 10 éves rozsdaboglya autóm fejegysége még azt is tudja, hogy kékfogon szól a deezer + waze hibátlanul, de ha a kossuthpetőfi rádión útinform jön, arra az időre visszaveszi magának a hangot, majd az útinform végén visszaadja. jaés tudom róla kékfoggal pillanatáljozni és számot léptetni a deezert. 2008. nem, nem toyota, annál sokkal rosszabb :)

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#11389) energomatt válasza plömplöm (#11388) üzenetére


energomatt
senior tag

Hogy tetszik a feje tetejére állított logika? A legkevésbé sem.

(#11390) Hordozóóóóóó válasza gerii (#11357) üzenetére


Hordozóóóóóó
csendes tag

"Autó infó: mi a francért kell oda navigálás közben? Legyen kikapcsolható"

Támogatom az autó infó kikapcsolhatóságát. Engem is zavar a jelenléte. Mindenféle felindultságtól mentesen.

Miután azonos beállításokkal, azonos autóval terveztetek utat, és így tervezem a következő 5-10-20 évben is, így nulla, semmi, azaz zéró értelme van, hogy az az ikon pluszban fixen beégetve megjelenjen minden utazás előtt, csakazérthogyottlegyenmégvalami dejóasokpluszikonésújabbkattinthatómező.

Szóval én is azt vettem észre, hogy "Egyre több ikon a képernyőn"

Pl. az a 3-felé vágott zászló/térkép alakú. Értem én, hogy az gyorsbeállítgatásra szolgál, de ez engem ugyancsak zavar és az amúgy az emberek ujjához, kezéhez képest kis 5-6 colos kijelzőn ne ilyen ikonocskák vegyék el a hasznos látható / tapintható felületek elől a helyet, szóval ez is pl. igazán kikapcsolható lehetne valamilyen menüben. Akik csak nézni szokták a tervezett utat, utcákat, környezetük státuszait, és néha 1-1 pan-t vagy zoom-olást végeznek, de mégsem állítgatják 4 percenként a kinézetet, meg színösszeállításokat, stb., azoknak ez is biztos kényelmetlenséget és zavart okoz és kevesebb figyelmet tudnak fordítani az utazásra, környezetükre, a hasznos funkciókra.

Én azt javasolnám, hogy ha már ennyi mindent tud (és még mennyit fog), akkor hozzanak létre egy eldugott, titkos fejlesztői / hardcore kezelői menüt, ahol akár többszörös engedélykéréssel és biztonságos módon beállíthatóan, de legyen személyre szabható az alap kezelőfelület, hogy az ember letisztult képet láthasson, olyat, amit megszokott vagy amilyet lehetőleg elérni szeretne. (És ide lenne sorolható akár a korábbi bejelentésem kapcsán az iránytű ikon is, amit én pl. a magam részéről nagyjából 20 évente 1x kellene csak beállítsak, utána soha többet nem nyúlnék hozzá, ezért lehetőleg ne is jelenjen meg navi közben, se böködésre, se hozzányúlásra, csakis a beállítások legmélyén, a sokadik almenüben. Tudom, ennek a javítása már valamilyen szinten folyamatban van, csak említést tettem, hogy én hogyan képzelném el az ilyen erősen haladó beállításokat. Magam részéről én is foglalkozom szoftverfejlesztésekkel.)

Szép és jó a sok új fejlesztés, és hibajavítás, de ennek nem szabadna a korábban sokak által megszokott és kényelmes használat rovására mennie. Azaz inkább legyen kikapcsolható, mint megzavarodjanak a felhasználók az egyre bővülő funkciókínálattól. (Szoftverergonómia rulez.) Különben néhány bosszúság után szépen lassan kezd elszivárogni pár felhasználó, és megint új utakat keresni... persze lehet az egészre legyinteni, hogy úgyse számít az, de szerintem ne ez az elv legyen valaminek az építőköve.

(#11391) kmarci25 válasza Hordozóóóóóó (#11390) üzenetére


kmarci25
veterán

Pl. az a 3-felé vágott zászló/térkép alakú. Értem én, hogy az gyorsbeállítgatásra szolgál,

Mutass már lécci egy screenshotot, de mert tényleg nem tudom mire gondolsz. (Nyilán megoldani nem fogom tudni, én is csak júzer vagyok, de ezzel kíváncsivá tettél.)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11392) Szili17 válasza Hordozóóóóóó (#11390) üzenetére


Szili17
aktív tag

Kikapcsolhatók ezek, az autó infó nem, de ha tervezel utat nem látszik. Kicsit ellentmondásos ez még hogy a tervezett utat nézed. Ha a tervezett utat nézed akkor ez az autó infó nem jelenik meg.
Beállítások / Térkép megjelenése / Gyors elérés.

Nem lesz ilyen menü, hogy te agyon testreszabhatod. Egyrészt plusz fejlesztés, másrészt az emberek elvesznek a sok beállításban és elrontják, majd a Waze lesz a hülye. Nézd csak meg a térkép ikonkák "igazán kikapcsolhatók lehetne valamilyen menüben. Kikapcsolható mégse találtad meg, aki meg igen és nem tudja mire jó... Megint a Waze a hülye.
Honnan tudod hogy szivárognak el a felhasználók? Egyébként meg ha valakinek van ami jobban bejön miért ne azt használná?

A 3-felé vágott zászlóról akartam képet berakni, csak mobilos nézetben nincs rá opció. :/

[ Szerkesztve ]

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#11393) kmarci25 válasza Szili17 (#11392) üzenetére


kmarci25
veterán

Én ezt a ki ikont még sosem láttam... :F Mondjuk nem is hiányzik, úgyhogy jó így. Apropó: a screenshot-on is látható KFC meg mittomén milyen reklámokat nem lehet kikapcsolni, illetve a néha felvillanó - a fél képernyőt elfoglaló - XY Kft. "Vezess oda" feliratokat? Vagy ez az ára annak, hogy ingyenes?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11394) Szili17 válasza kmarci25 (#11393) üzenetére


Szili17
aktív tag

Erre hagyok időt. "A reklámot nem lehet kikapcsolni?" Semmilyen platformon nem lehet kikapcsolni. :)
Ez ráadásul natív, szóval extrán nem. Ha meg engeded a célzott reklámokat, akkor kevésbé zavaró, legalábbis engem a Bárdi autó nem zavar annyira, mint mondjuk ha szépségszalont kéne nézni.
Ez annak az ára hogy van benne ilyen, már egy ideje elég nagy ahhoz, hogy megérje a hirdetőknek hirdetni, csak Magyarországon most kaptak észbe a cégek.
Ezek a térképen lévő pinek szerintem cseppet sem zavaróak, a megállásnál ez a takover pont ugyanolyan és ugyanakkora mint a jelentés előrejelzések (dugó, baleset, stb) a lámpánál állva és mindegyik ugyanúgy eltűnik amint elindulsz, vagy ha megbököd a képernyőt az alatta lévő területen.

[ Szerkesztve ]

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#11395) kmarci25 válasza Szili17 (#11394) üzenetére


kmarci25
veterán

Oké, kikapcsolni tényleg nem lehet sehol, de azért vannak alternatív megoldások.

Jól van akkor, kénytelen vagyok belenyugodni. :K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11396) Hordozóóóóóó válasza Szili17 (#11392) üzenetére


Hordozóóóóóó
csendes tag

"Kikapcsolható mégse találtad meg, aki meg igen és nem tudja mire jó... Megint a Waze a hülye."

Nálam a kikapcsolhatóság, mint önálló fogalom a nagyszótárból, azt jelenti, hogy soha nem jelenik meg. Nem ilyen-olyan feltételekkel, hogy csak ha 1x böködök, ha csak 2x, vagy ha menübe lépek, vagy bármiegyéb. Ezt nagyon nehéz félreérteni. Ennek az igénye - teljes kikapcsolhatóság - merült fel bennem, mivel én sosem fogom azt a gombot használni, hiába tudom, mire való, ergo nálam csak a "helyet foglalja". Tökéletesen pont úgy, ahogy a térkép-forgatás / fixen északi iránytű ikonnal tenném.
De inkább elnézést kérek mindenkitől, legfőképpen a fejlesztőktől. Minden pont úgy jó, ahogy kitalálták.

Az előző hozzászólásom egyébként javaslat volt, és ötletelés, "hangosan gondolodás", nem támadásnak szántam, pláne a te irányodba.

[ Szerkesztve ]

(#11397) Hordozóóóóóó válasza Szili17 (#11392) üzenetére


Hordozóóóóóó
csendes tag

Még egy fél gondolat eszembejutott:

"az emberek elvesznek a sok beállításban és elrontják, majd a Waze lesz a hülye"

Egyrészt, ezért írtam valami eldugottabb, vagy éppen titkos (hardcore) beállítási lehetőségről, kb. ahogy az Androidos telefonoknál is szokás, hogy a legutolsó menük legutolsó almenüjében "Fejl. beállítások". Azon belül matatni ritkán hallottam, láttam bárkit is, tehát a lehetőség megvan, létezik, működik, használható (esetleg még továbbgondolható / fejleszthető). De elfogadom, hogy kész, pont és nem lesz.

Másrészt, mindent a helyén kell tudni kezelni: mint mindig mindenhol, itt is a Waze (és a fejlesztői) vannak az emberekért, a kényelmükért, nem fordítva. Ha valaki elrontja, az a saját felelőssége és hibája.

(Ha valaki a fékfelújításnál hibásan rakja fel a féknyerget, vagy kerékcserénél hibásan húzza meg a csavarokat, és az egészből botrány lesz, nem az autó gyártóját és 15 évvel ezelőtti fejlesztőit veszik elő, hanem a csóka lesz a bűnös, aki rosszul rakta össze.)

(#11398) kmarci25 válasza Hordozóóóóóó (#11397) üzenetére


kmarci25
veterán

Ha valaki elrontja, az a saját felelőssége és hibája.

Nézz rá a play-en az értékelésekre kb bármelyik app-nál és meglátod, hogy - bár igazad van - a dolgo nem így működik.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11399) Szili17 válasza Hordozóóóóóó (#11397) üzenetére


Szili17
aktív tag

Én nem követem ilyen szemmel az alkalmazás készítő trendeket, de azt mondanám, hogy az ilyen szintű testreszabhatóság a ritkább.
Funkcionálisan amikor a térképet csak nézed akkor be tudod úgy állítani hogy ne lásd ezeket. Sőt még ha mozgatod akkor sem jelenik meg, csak ha előbb ráböksz. Szerintem ez teljesen jó megoldás ebben a formában. Természetesen én sem használom sokat ezeket, a zoomhoz sem a kis kört szoktam, de nem zavar hogy/ha ott van.
Ilyen mély menü kialakítása, karbantartása is ráfordítást igényel, még egy kód (mint pl ahogy debug módba lehet tenni, ami annyit csinál hogy részletesebben naplózza amit az appal csinálsz semmi előnyöd nem származik belőle ha nem hibát jelentesz be) beillesztése is. Vannak ennél nagyobb megoldandó problémák is szerintem, ennek - véleményem szerint - akkor van itt az ideje, ha a fontos dolgok flottul működnek.

Mennyi ilyen visszajelzést olvastál már? Az én tapasztalatom az, hogy mindenki más a helikopter. Mondok egy extrémát ami itt a fórumon történt. Valakinek volt egy kínai telefonja, amin fent volt valami PlayStore-hoz hasonló szoftver, ami apkmirrorról frissítgette az alkalmazásokat, így emberünknek "magától befrissült" a béta verzióra (mert kiszivárogtatják emberek oda...). Ebből jó nagy balhé volt, hogy mit képzel mindenki más, hogy ő hazudik? (Amikor megemlítettük hogy vagy ő vagy más tette fel, de ha az ő tudomása nélkül akkor én aggódnék a helyében). Majd kiderült, hogy mi volt az ok (3rd party app a saját telefonján), csattanó: Kívülálló rendteremtő fórumtársunk közölte hogy akkor mi (akik próbáltunk segíteni hogy ráleljen a miértre) most szépen kérjünk szegénytől bocsánatot. Miért is kell bocsánatot kérni? Azért, mert az elején ráhibáztunk kábé a hiba forrására és mivel nem hitt nekünk, ő állította hogy "magától a play storeból befrissült" (ami lehetetlen ráadásul, meg csak neki egyedül, emberek milliói közül) átcsapott egy intenzív vitába.
TLDR: Mindenki más a hülye, akkor is amikor velem együtt mindenki tudja, hogy az én hibám volt.

A szoftverekkel szemben támasztott követelmények és elbírálás többségében más elbírálás alá esik mint egy autó például.

Nem érezem magam megsértve, ha te megbántva érezted magad emiatt, akkor bocsánatot kérek!
Amit meg hozzáfűztem az ötleteléshez/hangosan gondolkodáshoz azt pedig az én véleményem a probléma súlyosságáról (mert igen az én szájízem szerint is lehetnének másképp a dolgok, kicsit testreszabhatóbbak ártalmatlan beállítások), illetve az ezekkel szemben támasztott várakozásról. Lehet mindenféle ötlettel előállni, de az igazság az, hogy amit alapból nem akar a Waze és nem teljesen egyértelműen világméretű probléma, azt nem egyszerű elérni. "A fejlesztőkkel" beszélni pedig ugye itt nem tudsz, meg úgy egyáltalán nem. Amikor van rá lehetőség (Waze alkalmazott közelébe kerül az ember) akkor tolja rá a sok hiányosságot, problémát, kívánságot, de ezekből ha lesz valami, akkor sem azonnal. Azt is be kell látni, hogy a fontos dolgokat, meg amikre van esély azt lehet elérni, ez amit te le írtál, ne haragudj nem téged megbántandó, de egy legyintéssel söpri le bárki az asztalról. Nem azért mondom, mert valami félisten vagyok, csak én már átestem ezen, tök lelkes voltam hogy hú ilyen-olyan aprósággal majd én mondom is hogy kéne stb.
Azzal sincs előrelépés, ahogy az útlezárások felület kinéz meg működik.
Tényleg, nézd meg kérlek hogy azt hogy lehet használni, mert jó esetben többször fogod mint a beállításokat amiről beszéltünk, próbáld ki és mondd el a tapasztalatodat illetve hogy melyik az égetőbb dolog a kettő közül.
Az én véleményem, hogy egy szörnyű undormány, nagyon körülményes és sok esetben nem is tudom vele megcsinálni amit szeretnék és teljesen jogos lenne. De már ilyen istentudja mennyi ideje.

[ Szerkesztve ]

"Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

(#11400) junkpod válasza energomatt (#11381) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szerintem a Bt hardver és os implementaciok annyira különböznek, hogy bőven van benne hibalehetoseg.
Amúgy meg tapasztalatom szerint jól működik a waze kihangosító.

Box's don't touch!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.