Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:54

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Nem értem miért nem bírnak beletenni egy rohadt kártyaolvasót ! Mennyivel fájna többe a gyártás, 200fT/ készülék? Komolyan nem értem mi ez a trend.

Készülék pedig durván túl van árazva, ott a Huawei P8 fém házzal, 3Gb-rammal és FHD kijelzővel jóval szebb és minőségibben összerakva és ennek csak a törtrészébe kerül.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#52) Taci válasza dealerman (#49) üzenetére


Taci
addikt

Azt a nyári napsütést én is elfogadnám most... :K

(#53) Ixion77


Ixion77
őstag

Szerintem a tesztelt készülék kamerája hibás. Ki kellene próbálni egy másik példányt, mert a fényképek jelentősen gyengébbek a külföldi tesztoldalakon láthatóknál. A Subaru-s kép bal oldalán kifejezetten feltűnő, de a Gránit bankos Moszkva téri képnél is egyértelműen látszik.
A 4K videó is nagyon gyatra, a busz elfordulása után a kresz táblák felirata inkább csak kitalálható, mint olvasható.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#54) batai15


batai15
félisten

A htc 10 után , nekem ez a telefon jön be droid fronton a legjobban.
Engem a kamera szoftver hiányossága se zavar , automatába legyen jó és ennyi .

(#55) Tschöke


Tschöke
csendes tag

Tipikus esete, mikor is egy terméket simán csak az ár felfelé pozícionálásával próbálnak luxus kategóriába erőszakolni.

(#56) tixem


tixem
addikt

Kéne az a Levorg :D

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#57) Sys85 válasza atike (#48) üzenetére


Sys85
veterán

Shyciii-val kell egyetértenem.
1 hónapig bírtam a Nexus 5X-szel....
Akku pocsék de nagyon,a nem túl acélos akkuval megáldott ex Galaxy S6-om sokkal jobban bírta szuflával,pedig az sem egy üzemidő bajnok. :)
A stock android meg...
Pont ezért vettem meg,aztán marha nagy csalódás lett a vége.Döccenések, ok nélküli belassulások,teljesen mind1 hogy 6-os vagy 7-es droidot raktam fel.
Amennyire mondták hogy "Huu a stock android a legjobban optimalizált rendszer és hasít",ahhoz képest pont hogy nem ezt tapasztaltam.

De hogy On is legyek kicsit:

Külsőre tetszik a teló,pedig elsőre nagyon nem jött be.
A kávák annyira nem zavarnak,szifont használok szóval... :D
A kamera tetszik (nem ezekből a tesztképekből indulok ki),viszont az ois hiánya fájó pont.
Jó irányba indult el a telóval a google,remélem a következő generációkból nem hagyják ki az aktuális csúcs telók extráit (pl most: többcélú ujjlenyomatolvasó,vízállóság,erősebb akku,ois,sztereo hang stb),akkor fog majd igazán nagyot ütni. :)

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#58) prolad


prolad
őstag

Nagyon jó gép lenne, de az előlap elcsúfítja az egészet (pedig a többi része szép, hátlap kimondottan tetszik). Főleg összevetve a 2 éves nexus 6tal, ég és föld. Ettől függetlenül nagyon rendben van.

(#59) Shyciii válasza atike (#48) üzenetére


Shyciii
veterán

LG Nexus 5X. És elárulok egy titkot. XDA-n is sokan panaszkodtak rá, hogy ha valaki nem lightosan használja, akkor bizony elég harmatosan teljesít azaz 5X. De még 6P esetén is olvastam ilyen, mondjuk a 810-es Snapi egy kalap xar lett. Volt 820-as telóm, és ott is nyögött a proci.

(#60) atike válasza Shyciii (#59) üzenetére


atike
nagyúr

Két munkatársam is használja, náluk nem volt ilyen gond. Nem épp lightos használat... :) Sebesség, rendszer, kamera - dicsérik mindig... "Belőlük" indultam ki... :DDD

(#61) Hallosz


Hallosz
senior tag

Kellemes darab. Az alsó és felső káva túlméretezése, nagyot rombol a tökéletesség illúzióján.
Ezzel az árral pláne, így a tetszett plecsnit túlzásnak érzem.

Mert lakni, muszáj.

(#62) Shyciii válasza atike (#60) üzenetére


Shyciii
veterán

Kamerát én is dícsértem. Az jó volt. Sebességben a régi Snapdragon 801-es Oneplus One-om is sebesebben futott, igaz azon gyári Cyanogen volt. Mondjuk a Xiaomi Mi4-es is fluidabb volt, a Honor 8-as és Huawei P9-es meg pláne, úgyhogy soha többet nem lesz már Google telefonom, mert 200eFt-ot meg pláne nem fogok kiadni olyan telóért ami katasztrófális akksiidőt produkál, gyenge szoftver és hardver funkcionalitással bír. Tőlem vihetik mások, mint a cukrot Ő bajuk, hogy bedőlnek a marketingnek :)

(#63) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ebbe is ilyen pancser akksi van, akkor 5x után ezt sem veszem meg

Googlenak kéne húznia a mintát a többiek előtt mindenben ha már saját rendszer, de ez nem megy nekik

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#64) Balzak83 válasza Graphics (#31) üzenetére


Balzak83
senior tag

Nekem inkább ez ugrik be róla :D Az a szelfitükör megvan? :O

[ Szerkesztve ]

(#65) Brut


Brut
tag

Szubjektív: gyengére sikeredett, semmi sem fog meg benne sajnos...

(#66) Silenzio válasza assemble (#42) üzenetére


Silenzio
addikt

Már nem vagyok részrehajló az Apple-lel kapcsolatban, sőt tán sosem voltam. Tény, hogy sokkal stabilabb, mint bármilyen droidom volt és csak egyszer, az Apple Music kiadásakor kezdte zabálni rendellenesen az aksit (ellentétben az elmúlt fél évben vásárolt bármilyen droidos telefonommal, volt Honor 6, S7 Edge, Note 3 Kate), de már nem vagyok részrehajló.
De azért csak megkérdezném: miben jobb JELENTŐSEN, mint egy iPhone 7? Szerintem inkább csak rosszabb. Rosszabb külsőre, üzemidőben, kamerában, kijelzőben, audióban, és még sorolhatnám. Nem csoda, hogy az Androidos frontot szakmai szemmel sem a Google referenciamobilok nyerik (szinte) sose.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#67) hemaka válasza Balzak83 (#64) üzenetére


hemaka
nagyúr

Jo kis T610, van is othon 1 csak mar pupos az akku. :D

(#68) bedibazsa válasza Shyciii (#47) üzenetére


bedibazsa
senior tag

+1

(#69) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Engem nem győzött meg. Továbbra is Mate9 a favorit nálam.

(#70) blagolf válasza Silenzio (#66) üzenetére


blagolf
senior tag

Mi lenne ha részrehajló lennél!?!?

Üdv, Zoli

(#71) Silenzio válasza blagolf (#70) üzenetére


Silenzio
addikt

Nézd, nem kell a duma, nem flame-nek szántam, fölösleges is lenne elvinni ebbe az irányba. Ha össze lehet hasonlítani egyáltalán az iOS platformot az Androiddal -márpedig nem lehet- akkor is inkább vetélytársa az Apple-nek az S7-széria vagy a HTC10, a Plusnak meg a Mate 9. Épp ez a baj.

Ez a Pixel semmit sem tud, ami manapság elvárható lenne ezen az árszinten. Se IP-védettség, se prémium külső, se izgalmas kamerafícsörök, se QHD, se gyorstöltés, se hajlított kijelző, se vékony bezel, se private space klónozott appokkal...

Kicsit SZÁNIKA(!), hogy a Google-nek a Huawei, a Xiaomi meg a Samsung (phuj-phuj Touchwiz pediglen) mutatja meg, mit hogyan kell csinálni szoftveres fronton - és dizájnra.

Ha neked ebből az jött le, hogy Apple-párti vagyok, akkor... tévedsz.

Mindkét állásomhoz kell az okosteló, de a szoftveres háttér iOS-re és Androidra is biztosított, úgyhogy önszántamból vagyok a robotos platformon. :)

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#72) assemble válasza Silenzio (#66) üzenetére


assemble
addikt

Az, hogy stabilabb, mint a "droidjaid" voltak, onmagaban nem sokat jelent, egy kenyerpirotora is lehet droidot hekkelni. Ha pixel-ed van/volt vagy nexus-aid voltak, akkor lehet legfeljebb nemi osszehasonlitasi alapod. Nekem volt iphone-om, es tobb nexus-om is, es a nexus-aim mindig voltak olyan stabilak, az eddigi tapasztalataim alapjan pedig a pixel-ek megstabilabbak.

Kb sajat magad valaszoltal a kerdesre, csak pont az ellentetet a valosagnak :)
"Rosszabb külsőre, üzemidőben, kamerában, kijelzőben, audióban, és még sorolhatnám."
A kulso teljesen szubjektiv (abban amugy a pixel sztem sem nagy durranas, de az iphone sem), uzemidoben pedig hasonloak, ezeken kivul viszont a tobbi amit felsoroltal, abban mind jelentosen jobb a pixel.
Kameraban a legtobb teszt szerint a legjobb, ahogy a cikk is emliti. Kijelzo: kb 2-szer akkora felbontas + OLED + low persistence display (VR-hoz). Audioban mar ott nyert, hogy van rajta jack csatlakozo ;]

Egyebkent mielott barki azt hinne, hogy annyira vedenem a pixel-t: sok minden nem tetszik a pixel-ben nekem sem: nincs Qi toltes, nincs vizallosag, nincsenen sztereo hangszorok, nincs OIS, nincs microSD. Innen is latszik, hogy sok dologban az S7 peldaul veri, ott kevesebb ilyen kompromisszum van. De iphone hianyossagokbol lazan ketszer ennyit fel lehetne sorolni, es az megkapta az ajanlott plecsnit, ugyanilyen draga telefonkent, ezt talalom csak furcsanak.

[ Szerkesztve ]

(#73) doooo


doooo
veterán

Ronda mint a világháború. A kamera képei (ebben a tesztben) pedig egyáltalán nem "remek"-ek, ahogy a cikkíró jellemezte őket. Olyan mintha mindegyiken, minden részükön, lenne valami, ami -ha minimálisan is, de- elhomályosítja őket, egy igazán éles részt nem láttam, még ott se, ahol tényleg elvárható lett volna. Valami nem stimmelhet a tesztelt készülékkel.

(#74) emvy válasza hétalvó (#28) üzenetére


emvy
nagyúr

Nincs rendes garancia a Google-fele telefonokra. Ezer panasz van az USA-ban is a Pixelekre..

while (!sleep) sheep++;

(#75) Navaren


Navaren
aktív tag

Nem semmi a telefon, és a dizájn is nagyon tetszik, de - komplett ökoszisztéma ide, vagy oda - nem lesz könnyű dolga még az androidos csúcsgépek alkotta konkurencia mellett.
Még mindíg kicsit kételkedem a Google ezen lépésében, de hát a jövő mindent megmutat majd.

Mindenesetre a tesztet köszi, bár voltak olyan dolgok, amiken megrebbent a szám sarka, pl. a "minden ujjunkkal más funció/program elindulásával oldódjon fel a telefon - gondolat. Azt a hétszentségelést, amit én művelnék, mert éppen "máshogy" venném fel a telefont az asztalról... :D

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#76) Silenzio válasza assemble (#72) üzenetére


Silenzio
addikt

Akkor félig egyetértünk, félig meg nem. Nexus 5-öm volt, kb. a leggyorsabb telefon, ami valaha a kezeim közt megfordult (reszponzivitásra, alap, azaz mindennapi taskok végrehajtására Marshmallow-val), de 3 óra kijelzőidőnél többet sosem tudott a papírvékony kis akksijával.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#77) Luck Dragon

Köszönöm a tesztet. A kütyüvel nincs, gond , főleg a hw. De a forma világán kívül csak a neve a rosszabb.
Eddigi legszebbek a Nexus 6 és 6P volt .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#78) ollie válasza NandorHUN (#51) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem értem miért nem bírnak beletenni egy rohadt kártyaolvasót ! Mennyivel fájna többe a gyártás, 200fT/ készülék?

Plusz a szoftvertámogatás fejlesztésének költsége, mivel magától nem fog az működni. És nem, az nem 100Ft.

***

(#79) Cifu válasza ollie (#78) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ollie, szeretlek, tisztellek, becsüllek. De egy 230 000 Ft-s telefonról beszélünk.

Ha egy Vernee Thor-ba, ami a fenti összeg töredékébe fáj, akár 128GB-os SD kártyát lehet helyezni, nehogy már itt a költségekre hivatkozzunk az SD kártya bővítés hiányának indoklásaként... :U

Szerk.: Egyébként ez bármelyik telefonra vonatkozik, amelyben nincs bővíthetőség. Üzleti megfontolás, hogy a nagyobb belső tárhellyel szerelt telefont vegyed? Undorító, de elfogadom. Helytakarékosság, hogy más alkatrésznek hagyjanak több helyet? Megértem, ha indokolt (de egy Phabletnél nem lehet ez indok).

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#80) Sys85 válasza ollie (#78) üzenetére


Sys85
veterán

Azért gondolom 2016-ban egy microsd olvasó szoftveres hátterének a fejlesztése nem egy erőforrásokat és anyagiakat felemésztő dolog...
Alapból benne van a droidban a kártyakezelés,az olvasóhoz meg kb filléres befektetés kell.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#81) Luck Dragon válasza Cifu (#79) üzenetére

Na igen, de még egy Primoba is sikerült bele tenni. Szerintem ez már nem költség szerintem is. :K Persze ez csak példa volt a sok-sok között.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#83) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Google lõ, kapufa.
Ennyiért Átlag Józsi ájfónt vesz vagy eshetet.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#84) Dominó85 válasza kengyel (#5) üzenetére


Dominó85
veterán

3,5 óra SoT neked megfelel? :DDD

Nos nem tudom, de engem sem a kamera, sem maga a készülék nem győzött meg. Méregdrágán adnak egy bazi nagy és eléggé kétes küllemű házba zsúfolt, dowgradelt 821-at (ami így kb a 820 csak épp felárral). Az aksi kicsi, az 1 SIM és SD kártya elhagyása botrányos... Nem is értem mit képzeltek. De, mégis.

Kérem szépen bemutatkozott az Android Apple-je!

Vegyék csak azok, akik ... akarják. ;]
Szerk.: A kamera HDR-ben ritka homályos és életlen képeket lő. Egyedül a 720p 240fps videó ami tetszett, illetve a verdás kép. A többit össze-vissza veri az Iphone 6-7 széria és az S6-7/E is.

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#85) Potrien


Potrien
senior tag

tőlem viszont nemtettszett plecsnit kap.

(#86) Balázs8


Balázs8
csendes újonc

Nekem nagyon bejön. A hátlap nagyon jól néz ki. Maga a telefon is nagyon jó pár apró hibával( bővítés lehetőségének kihagyása, infra hiánya, kijelzőhöz mérten nagy készülékház) és magas kezdőárral. Remélhetőleg hamar lemegy az ára mint egy Sonynak vagy egy Blackberrynek és akkor esélyes lehet mint alternatíva készülékvásárlásnál.

(#87) Dominó85 válasza Balázs8 (#86) üzenetére


Dominó85
veterán

Kb az általad felsoroltak szintjén is van ez a telefon, de gyanítom a márka is. Amiket felsoroltál, azok majdhogy nem alap funkciók kellenének hogy legyenek egy flagshipnek szánt készülékben. Ez a Google Pixel és XL két túlárazott xar lett. Nem kell ezen finomítani. A készülék és káva az olcsóbb ár ellenére sem lesz soha kisebb. ;] :C

* Péter - 06302461862 *

(#88) cstom


cstom
aktív tag

Hétvégén kb negyed óráig nyomogattam ezt és az XL verziót Londonban a Telekomnál. Olyan szinten nem fogott meg hogy hihetetlen. Egyszerűen nem áll össze a kép. A külseje olyan semmilyen, a szoftver meg na... És ezért ennyi kérnek....

(#89) Valaki87


Valaki87
senior tag

hát inkább egy S7 / edge vagy nexus 6p... ez így ennyiért .... :(

(#90) gabesz839 válasza Sebhelyes (#82) üzenetére


gabesz839
senior tag

Kb ez lenne a reális ár. De a Google magasról szarik a vásárlókra. Míg más gyártók alkalmazkodtak a vevő igényeinek, úgy ők nem.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#91) NeRo28


NeRo28
aktív tag

Huhh...
A "fájlalapú adattitkosítás" helyett azt olvastam h fájdalom alapú adattitkosítás!:)))
Nem kéne többet innom pedig csak most kezdtem!
További szép estét mindenkinek!

(#92) dlaj válasza NeRo28 (#91) üzenetére


dlaj
őstag

Igyál, csak ne olvass! :)

(#93) literati


literati
tag

Az árát kivéve nekem tetszik. Amoled, erős, alap android, letisztult forma ...

(#94) Crafter32


Crafter32
őstag

Ez a fura 2 színű külső nem tetszik. Nem tudom milyen lehet élőben? Nem tetszik, hogy nincs SD kártya sem, alapvető egy funkció. Nem azért vesz az ember csúcs készüléket, hogy megalkuvásokkal szembesüljön.
Tetszik viszont a mérete.
Nem ezt választanám ennyi pénzért az biztos.

NeRo28: :) Neked a jó, irigyellek.

[ Szerkesztve ]

(#95) Gainka


Gainka
őstag

Nem szoktam nagyon drága telefont venni, de nem hinném hogy e miatt nem tudom elképzelni hogy egy 230 000 forintos telefon ne birja ki estig energiaval.
Hatalmas bukta...
Annyira üzemidő fanatikus vagyok hogy még százért sem venném meg. :|

(#96) Inkvizitor1


Inkvizitor1
tag

Szerintem sokan nem értik, hogy ezt a telefont megvenni csak egyetlen esetben van értelme, ha érdekel a Google Asszisztens vagyis a mesterséges intelligencia, amiben most is a Google a csúcs de a folyamatos fejlesztéssel és szoftver támogatással hamarosan akármilyen utasítást meg fog érteni és végrehajtani. Ha ez nem érdekel és nem beszélni angol, akkor ez nem a te telefonod.

The old world is dying, and the new world struggles to be born; now is the time of monsters

(#97) HardRic


HardRic
addikt

Én egy ilyen szervizgyanús darabnál biztosan nem hoztam volna le képeket. Ennek a kamerának baja van, nagyon feltűnően. Nem csak, hogy az összes többi Pixel tesztben jobbak az elkészült fotók, de az 5X-szemmel is milliószor szebb, élesebb fotókat lövök.

(#98) User64476


User64476
őstag

Pffff.... Másegyebet nem tudok elmondani kéremkapcsojjaki.

(#99) emvy válasza Inkvizitor1 (#96) üzenetére


emvy
nagyúr

> hamarosan akármilyen utasítást meg fog érteni és végrehajtani

aha, persze. akarmilyent. hamarosan.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#100) _cHAos_ válasza Dominó85 (#84) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

"SD kártya elhagyása botrányos"

Miért lenne botrányos? A 128 Gb mire nem elég, akik meg a telefonjukat használják Storage-nak...khmmm. :U
Egyébként van profitorientált oka is a dolognak, hogy nyilván többen vegyék a 128 Gb-os modellt, amibe tökéletesen felesleges az SD.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.