Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:54

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Thom! válasza d.mate08 (#900) üzenetére


Thom!
veterán

Simán.

A teló most is csúcskategória. Android 9 meg lazán fut rajta, erős a hardver a mai napig.

(#902) d.mate08 válasza Thom! (#901) üzenetére


d.mate08
tag

Másik lehetőség a Sony Xperia XZ1, ami ezen a szinten van, de 25€-val olcsóbb. Talán az szebb külsőleg, de nem ez szoftveresen mintha jobb lenne.

iPhone XS - Apple Watch SE - AirPods 2nd gen.

(#903) szpeti40


szpeti40
addikt

Itt senkinek nem jött még elő a mikrofon hiba? :F

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#904) Horovic


Horovic
aktív tag

Sziasztok!
Én is csatlakozok a csapathoz egy XL modellel, ha minden jól megy kedden küldi a Turbado. Milyen tokot javasoltok ,amit Mo-on meg tudok venni?

(#905) hYpErKe válasza szpeti40 (#903) üzenetére


hYpErKe
tag

Szia!
Nem tudok itt olyat akinek ilyen gondja volt/van rajtad kívül. :(
Az első kiadásokban voltak hangszóró és mikrofon gondok, de azt a Google orvosolta.
Azóta nem nagyon olvastam róla, hogy aktuális lenne-e még. :F

Az új készülék használóknak üdv a klubban!

Pixel --> Pixel 7

(#906) szpeti40 válasza hYpErKe (#905) üzenetére


szpeti40
addikt

Értem, akkor nem is jellemző ez a hiba?
Van valami betegsége a pixeleknek?
Újonnan gondolkodok 128-as pixelben eglobalcentral.eu-ról.
Ez a kamera ami a Pixelnek van rabul ejtett, egyszerűen hihetetlen amit tud.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#907) fokukac


fokukac
nagyúr

Na, megjött a Pixelem. Az elmúlt két este nyomogattam, de még nem költöztem át rá.

Az első benyomásom az, hogy nagyon gyors, de mintha eléggé melegedne.
Oké, az első bekacsolás után 3-4 órán át rendszert frissített (8.0-val jött, novemberi biztonsági szinttel)
de tegnap is csinálta, amikor csak 20 percet böngésztem rajta. Az egész ház átforrósodott.
Nektek is melegszik?

Most éjjel csináltam rajta egy hard resetet, hogy tiszta lappal induljunk a 10 db OTA frissítés után. Tök faszán átmásolt amúgy mindent a nexusról, USB-C-n, még a háttér is ugyanaz maradt, a költözés sose ment még ilyen könnyen.

A felhasználói felületet tekintve kicsit idegesít ez az alsó Google csík. Nem lehet eltüntetni valahogy? a 8.0-ban csak felül volt egy gomb méret, az jobban tetszett.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#908) fokukac


fokukac
nagyúr

Na, így 4 nap használat után már úgy tűnik, abbahagyta a melegedést. Valószínűleg a Google szolgáltatások és a Google fotók tekertek a háttérben folyamatosan. Az első két cilusban ilyen mindössze 1,5-2 órás SOT-jaim voltak, most legutóbb, hogy már nem melegedett, már cirka 4 óra volt, sok zenehallgatással, stream-eléssel.

A telefon egyébként egyre jobban tetszik, jó kézben fogni, nagyon fluid minden (pláne az 5x után nagyon jó érzés, hogy van memória és nem tölt újra).
A kamera is tetszik, bár a képeken nem érzem, hogy jobbak lennének a Nexus 5x képeinél. De legalább azonnal elindul, és tud sorozatfelvételt is.

Viszont, az lenne a kérdésem, hogy nektek mennyi idő alatt tölt fel?
Nekem a Nexus 5x után elég lassúcskának tűnik a gyári töltője. Az 5x töltőjével kicsit több, mint 1 óra alatt tölti fel a pixelt, de a pixel saját, USB-C-s töltőjével úgy másfélszer ennyi idő volt.
Próbáltam a hozzáadott USB-A - USB-C kábellal és az Aukey asztali és gyorstöltőimmel is, de azzal is sokkal lassabban tölt, olyan 1,5-2 óra, pedig azt írja, hogy gyorstöltés.
Érdekes, hogy még egy noname Remax márkájú USB A-C kábellal és a fentebb említett Aukey QC3-as töltőfejjel is sokkal gyorsabban, kb. 1 óra 10 perc alatt töltött fel most.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#909) Horovic


Horovic
aktív tag

A pixel xl-em a zsebembe hordva random felhív számokat magától. Tapasztaltatok már Ti is ilyet? Van rá vmi. megoldás, esetleg beállítás, hogy ezt az anomáliát megszüntessem. “ Ne hordjad a zsebedbe” megoldás nem érdekel.
Köszönöm!

(#910) szpeti40 válasza Horovic (#909) üzenetére


szpeti40
addikt

Állíts be olyan képernyőzárat, amit nem old fel a zsebed, pl ujjlenyomat.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#911) Horovic válasza szpeti40 (#910) üzenetére


Horovic
aktív tag

Az újlenyomatos feloldás van beállítva. A duplakoppos értesétés megtekintés funkciót offoltam, azóta nem tapasztaltam a problémát. Azért köszi a hozzászólást.

(#912) hYpErKe válasza fokukac (#908) üzenetére


hYpErKe
tag

Szia, nekem is kb másfél óra a töltés, de igazából nem zavar engem.
Ha odafigyelsz a használatnál ki tudsz hozni jobb SOT időket is simán.
Fotó terén sztm iszonyat jó, nem nagy válaszék van ami megközelíti vagy lepipálja minőségben. Ha sok fotót csinálsz az viszont szereti szívni az akksit, ilyenkor jó ha van egy powerbank a közelben. ;)

Pixel --> Pixel 7

(#913) dejvid8


dejvid8
őstag

Érkezett az Android Pie , azaz 9!
Töltöm is lefele. Feltelepítette már valaki?

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#914) szpeti40 válasza dejvid8 (#913) üzenetére


szpeti40
addikt

Nem 20.-án jön ki a végleges?
Vagy ez is még béta?
Én holnap leszek otthon, felrakom a 2. Pixelemre, kíváncsi vagyok milyen.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#915) Thom! válasza szpeti40 (#914) üzenetére


Thom!
veterán

végleges

(#916) szpeti40


szpeti40
addikt

Van valakinek lifeproof fre a telóhoz?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#917) Lacee1986 válasza szpeti40 (#916) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Én nem olyan rég vettem a telefonhoz nyaralás miatt.

(#918) szpeti40 válasza Lacee1986 (#917) üzenetére


szpeti40
addikt

Honnan vetted? Nekem is nyaralásokhoz kéne majd a vízállóság miatt. Ha van a telefonon üvegfólia, akkor felmegy rá a lifeproof?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#919) Lacee1986 válasza szpeti40 (#918) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Ebay-ről rendeltem, ha jól emlékszem elég olcsó volt. Enyémen nem volt üvegfólia, de szerintem simán rámegy mert baromi nagy.

(#920) szpeti40 válasza Lacee1986 (#919) üzenetére


szpeti40
addikt

Ebay-en én is néztem, de a legtöbbnél az volt, hogy nem szállít magyarországra :/

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#921) fokukac


fokukac
nagyúr

Na, felraktam két napja a Pie-t.
Szép-szép, meg minden. Kicsit mintha jobban bírta volna a telefon az akksival, meg mintha kevésbé melegedne.
A gesztusvezérlés nem igazán jön be nekem, hülyeség, hogy ha balra húzod elsőre, akkor az asszisztens jön be...
Ha pedig kikapcsolod a gesztusvezérelt váltást, akkor olyan, mint eddig, csak a kártyákat jobbra-balra lehet húzni, csak jó magasan, nehéz elérni egy kézzel, illetve most már erre a képernyőre is sikerült odarakni a google keresőcsíkját a kártyák alá, komolyan nem is értem, hogy miért. Nekem útban van, sokszor véletlenül klikkelek rá, ráadásul az app-váltásnál tényleg útban van, pont annyi helyet vesz el, hogy ne legyen kényelmes a jobbra-balra húzogatás. Persze értem, ha a gesztusvezérlés be van kapcsolva, akkor az alsó sávon is lehet jobbra-balra húzni, de ott meg a balra húzással van problémám - persze, lehet, hogy megszokható.
Ja, és ha a gesztusvezérlés rajta van, akkor nem egy, hanem két mozdulat előhozni az appok listáját, ami szerintem szintén hülyeség. Ami még változott, és nem értek, hogy az akku-használatnál alapból nem írja az appok által használt akksi időt, hanem jobb fölső menüben kell belépni - ezt sem értem.
Panoráma-fotózásnál kell még egy gombot nyomni, hogy elkezd, ez sem tiszta, hogy miért kellett.

De ez mind csak szubjektív benyomás a használatról.

Én ugye csak 3 hete vettem a telefont, tehát még kevés a tapasztalatom. Amin meglepődtem, az az, hogy a telefon bármely korábbi telefonomhoz képest nagyon melegedett. Elindultam otthonról, felszálltam a bkv-ra, és 25 perc múlva 40 fokos volt, síma olvasással, böngészéssel. Amikor csináltam mondjuk pár tucat panorámaképet, akkor felment 44 fokra is, tényleg szinte már sütött az egész ház. Oké, közben eleve 30+ fok a külső hőmérséklet, de ez azért akkor is elég meleg. Nem tudom, lehet, hogy csak be volt akadva a 8.1, nem tudom, hogy más is tapasztalt-e ilyet.

Na, ez a része most mintha tényleg jelentősen javult volna a 9.0-val.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#922) fokukac


fokukac
nagyúr

Ja igen, még valami. Viszont a frissítés óta van egy olyan problémám, ami zavar - a telefonom nem tölt gyorsan, egyáltalán. Mintha az új rendszer egyáltalán nem támogatná a gyors töltést.

Mindig csak azt írja ki alul, hogy "töltés", és Ampere alkalmazással mérve tényleg max. 1500 mA-ral tölt.

Bármilyen töltővel. Próbáltam a gyári töltőjét, a Nexus 5x LG-s töltőjét (ami eddig még gyorsabban is gyorstöltötte, mint a gyári, stabilan 2500-3000 mA-rel), próbáltam az Aukey-es asztali és autós töltőt is különféle gyári és utángyártott kábelekkel, és egyik sem tölt gyorsabban, mint 1500 mA. Így olyan 2,5 óra feltölteni.

Más tapasztalt ilyet? Mit lehet ezzel csinálni?

---------------------------

A 9.0-s tapasztalatokhoz pedig még annyit, hogy ami még tetszik, hogy lehet változtatni a legördülő menüsáv és az alkalmazáslista színét (sötét - világos), viszont ami szintén sokkal bonyolultabb lett, az az osztott képernyő. Eddig elég volt nyomva tartani az alkalmazásválasztó gombot, majd csak ki kellett választani, hogy melyik program legyen a másik fele a képernyőnek, most viszont külön be kell lépni az alkalmazásválasztóba, ott ráklikkelni az app kártyájának a tetején az opciók gombra, és kiválasztani az osztott képernyő funkciót. Sokkal-sokkal bonyolultabb. Oké, biztos kevesen használják...

És ami még furcsa - a szolgáltató nevét nem írja ki a fejléc. Csak akkor, ha teljesen lehúzod a felső legördülő menüt. Továbbá a beállításokba is nehezebb belépni - eddig elég volt egy csíkban lehúzni a felső menüt, és ott volt a beállítások gomb (kb. a Lollipopp óta), most viszont teljesen le kell húzni a felső menüt, hogy ezt lássuk.
Ami viszont új, hogy már a záróképernyő is informativ, kiírja az időjárást, meg ilyenek. Az üzenetek preview panelja is sokkal nagyobb, olvashatóbb.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#923) Lacee1986 válasza fokukac (#921) üzenetére


Lacee1986
senior tag

A gesztusvezérlés szerintem borzalmas nagy mellényúlás. Ugyan annyi helyet foglal el a sáv, mintha a gombokat használnád. Nem az lenne az elsődleges cél, hogy több helyed legyen?

A másik amit te is említettél, hogy kétszer kell felfele húzni az alkalmazás lista eléréséhez. Nagyon idegesítő, 5 perc utána váltottam vissza a gombokra.

(#924) fokukac válasza Lacee1986 (#923) üzenetére


fokukac
nagyúr

És a gyorstöltésed működik a 9.0-val?

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#925) galuska95


galuska95
aktív tag

Sziasztok!

haverom tervez venni egy ilyen telót a nexus 5 után. Ebayet nézegetett de nincs rá gyártói gari csak a bolt vállalja.
Lenne pár kérdésem:
- mennyire megbízható a telefon, szériahiba van-e
- ha vesz egy gyártó garis telefont külföldön akkor azt itthon is lehet gariztatni ha baja van?
- melyik a legolcsóbb megbízható hely ahonnan érdemes megvenni

Köszönöm!

(#926) Lacee1986 válasza fokukac (#924) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Nem figyeltem eddig, de majd megnézem legközelebb ha töltöm.

(#927) fokukac válasza Lacee1986 (#926) üzenetére


fokukac
nagyúr

köszi.

nekem továbbra is csak azt írja ki, hogy töltés, és cirka 3 óra alatt töltötte fel 15%-ról...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#928) fokukac válasza fokukac (#927) üzenetére


fokukac
nagyúr

Kipróbáltam több töltővel is, a legbénábban a saját töltőjével töltötte, ahol elkezdte 1500 mA-rel tölteni, majd belassult 800-ra, 500-ra, stb. de akkor, amikor még csak 30%-on volt.

Most az aukey QC 3.0-as töltővel és egy usb-a-usb-c kábellel töltöm (ez korábban vitte a 2500-2600 mA-t is), ezzel úgy néz ki, stabilan 1500 körül megy úgy 70-75%-ig, de még így is több mint 2 óra.

meggugliztam, másnak is van ilyen lassú töltési problémája a 9.0-val.
Lehet, hogy tolok majd rá egy hard reset-et, hátha az megoldja.

[link]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#929) Lacee1986 válasza fokukac (#928) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Azt nem néztem, hogy mennyivel tölti, de már nekem se írja hogy gyorsan töltené. Eddig nem vettem észre, mert általában este töltöm.

Androidpolice-on is fent van már.

(#930) fokukac válasza Lacee1986 (#929) üzenetére


fokukac
nagyúr

Az az érdekes, hogyha ilyen 70% körül dugom rá, akkor kiírja, hogy "gyorstöltés" pedig olyankor már eleve nem tölt gyorsan.
De ha tényleg lemerülve dugom rá, akkor nem írja, hogy gyorstöltés, és mérve sem túl gyors, sőt, még be-be is lassul ilyen pár száz miliamperre...

Amúgy már nem a legfrissebb a szoftverem (build: PPR1.180610.009, 5 napja telepítettem) van már fent egy frissebb build (PPR1.180610.010), ami lehet, hogy megoldja, de most ezért nem akarok flash-elni, a frissítés gombra pedig azt mondja, hogy ez a legfrissebb.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#931) szpeti40 válasza fokukac (#930) üzenetére


szpeti40
addikt

Az nem valami szolgáltatós rom? A Telus nem egy szolgáltató lenne?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#932) fokukac válasza szpeti40 (#931) üzenetére


fokukac
nagyúr

Ja tényleg, igazad van, azt nem vettem észre, csak a verziószámot néztem, sorry.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#933) szpeti40


szpeti40
addikt

Van itt valakinek android wear-es órája android p-vel?

Valamiért csak a hívások értesítését nem adja át az órára minden mást azonnal.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#934) Lacee1986 válasza szpeti40 (#933) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Nálam műkődik normálisan. (Moto 360 2.gen)

(#935) hYpErKe


hYpErKe
tag

Pár hete nem olvastam a híreket és itt sem jártam, és meglepődve tapasztaltam tegnap reggel, hogy kijött a 9, és ota frissítés formájában már meg is érkezett a telóra, erre nem számítottam.
Így egy nap használat után azt kell mondjam elég frankó a rendszer, ez a gesztus vezérlés egyelőre nem nyerte el a tetszésemet, de még szokni kell. Van pár hasznos dolog is pl a sötét téma kifejezetten tetszik.
A töltés nekem ugyanaz mint volt eddig is, simán megy a gyorstöltés.
Fogyasztás terén eddig különbséget nem tapasztaltam. :B

[ Szerkesztve ]

Pixel --> Pixel 7

(#936) Thom!


Thom!
veterán

Olyan bajom van ha hívnak és felveszem 1-2ms nem hallanak engem, ez mitől lehet, legfrissebb rendszer...?

(#937) szpeti40


szpeti40
addikt

Lacee1986: Köszi, mostmár nálam is :R

Sony Xperia Z2 után elég gagyin teljesít a Pixel fej és fülhallgatóval, ezen lehet valahogy segíteni?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#938) thomson7575


thomson7575
tag

Üdv !

Szerintetek megéri alzáról felbontott/használt terméket vásárolni ?
Pontosabban : https://www.alza.hu/google-pixel-quite-black-32-gb-d5001758.htm

Siemens C35 -> Sony Ericcson T220 -> Samsung U600 -> Galaxy mini -> Lumia 520 ->Galaxy S4 mini -> Huawei P8 -> iPhone 6s -> iPhone XS

(#939) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

megérheti még pixelt venni? elég jó áron van most új 32gb-os. gondolom a P után mást már nem kap meg (de az is bőven jó)

(#940) szpeti40 válasza eastsider (#939) üzenetére


szpeti40
addikt

Én most vettem pixelt 1 hónapja kb, szerintem nagyon jó telefon még mindig.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#941) eastsider válasza szpeti40 (#940) üzenetére


eastsider
nagyúr

Végülis nekem csak a jó kamera és a gyors működés, ami adott a telefonnal. Amit nem tudok, hogy érdemes e várni a pixel 3ig?! Tuti olcsóbb lesz, viszont most még lehet újonnan.

[ Szerkesztve ]

(#942) alexandrosz


alexandrosz
aktív tag

Sziasztok!
Próbáltam rákeresni, de nem egyértelmű. A gyári töltőn kívül milyet érdemes használni?
QC3.0-t úgy tudom, nem támogatja. Van egy régi, gyári Nexus 5x töltőm, az jó lehet, ugye?
Egyéb 3rd party cuccról tudunk, ami jó?

Köszi előre is!

(#943) alexandrosz válasza alexandrosz (#942) üzenetére


alexandrosz
aktív tag

Mielőtt..tudom, hogy gyakorlatilag bármilyen szabványos töltő jó hozzá, van Blitzwolf és más jó minőségű eszközöm, kábelem, csak érdekelne, mit javasoltok a Pixelhez.

(#944) thomson7575 válasza alexandrosz (#943) üzenetére


thomson7575
tag

Gyári töltővel mi a baj ?

Siemens C35 -> Sony Ericcson T220 -> Samsung U600 -> Galaxy mini -> Lumia 520 ->Galaxy S4 mini -> Huawei P8 -> iPhone 6s -> iPhone XS

(#945) alexandrosz válasza thomson7575 (#944) üzenetére


alexandrosz
aktív tag

Elromlott :D

(#946) fokukac válasza fokukac (#928) üzenetére


fokukac
nagyúr

na, így 2 hét elteltével gyorstöltés témakörben annyi változott, hogy bizonyos 3rd party töltőkkel és kábelekkel ismét kiírja, hogy gyorstöltés.

- a kocsiban lévő aukey QC 3.0 szivargyújtó-töltővel és egy amazon-ról származó "Techole" márkájú USB-A-C kábellal hajlandó gyorsan tölteni, és tényleg gyors is, 10 perc alatt beledobott 20%-ot, és picit több mint egy óra alatt fel is töltötte.

- Egy asztali, szintén QC 3.0-s Aukey töltővel és ugyanezzel a Techole kábellal ugyanúgy kiírja, hogy gyorstöltés, és olyan 1 és negyed óra alatt fel is tölt.

- Ugyanezzel a töltővel és egy Aukey márkájú USB-A-C kábellal szintén gyorstöltést ír ki, olyan másfél óra alatt tölt fel, ilyen 2000-2100 mA-t ír ki az Ampere alkalmazás.

Ugyanezzel az asztali töltő-típussal, de egy másik, Remax márkájú USB-A-C kábellal (amivel korábban ment az akár 2,8 amperos gyorstöltés) most csak síma töltést ír, 1300-1500 mA-ral.

A gyári pixel töltővel továbbra is lassan tölt, olyan 2,5-3 óra. Nem tudom, ezt mikor hozzák helyre...

A vicces az, hogy a Gugli sajtóközleményében azt írják, hogy más gyártók kábelével nem megy a gyorstöltés, de a saját töltő nem érintett. Nekem most pont fordítva van.

Persze a fenti Amper-értékek a feszültség ismerete nélkül nem mondanak sokat.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#947) szpeti40 válasza fokukac (#946) üzenetére


szpeti40
addikt

Nekem a gyári töltőjével android 9 alatt 2770 mah volt amit láttam és legnagyobb volt és írja a gyorstöltést.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#948) fokukac válasza szpeti40 (#947) üzenetére


fokukac
nagyúr

köszi az info-t

amúgy a 2770 mAh az pont az akku kapacitása, szóval nem lehet, hogy rossz rublikát néztél az app-ban? : )

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#949) szpeti40 válasza fokukac (#948) üzenetére


szpeti40
addikt

nem, tuti jót néztem :DD

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#950) BusyChild válasza fokukac (#946) üzenetére


BusyChild
tag

a gyári kábel se jó ezekhez a töltökhöz amiket írtál?

Pixel 4a 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.