Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:54

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) hYpErKe válasza mc.g (#799) üzenetére


hYpErKe
tag

Üdv.

Manapság beszerezni elég sok helyen be lehet, német google storeban is ha jól emlékszem akkor most akció is van a készülékre és lehet onnan rendelni idehaza is.
Rengeteg gsm boltba elérhető itthon, mint a kolléga jelezte előttem a 4200-as legyen mindenképpen, garancia mindenhol bolti, kivéve a google-nál htc sem javítja.
Nekem ez az első amoledes telom, féltem tőle én is nagyon, de elégedett vagyok vele eddig.
Bátran bele vághatsz nem fogsz csalódni igazán jó kis telefon! :K

Pixel --> Pixel 7

(#802) einperson


einperson
csendes tag

Sziasztok
A kamera appba ha váltok fotóról videó felvételre akkor valamiért alapból közelebb hozza az adott dolgot mintha rá nagyítana és a minőség is valami borzalmas. Eddig csak fotóztam inkább azért nem tűnt fel. Valaki megnézné hogy nála hasonló vagy nálam van a hiba? Előre is köszönöm. :)

LG Nexus 5x

(#803) Just486 válasza einperson (#802) üzenetére


Just486
senior tag

Ez így van általában, nem csak ennél a telefonnál.

That unconquered country we call the future.

(#804) dejvid8 válasza einperson (#802) üzenetére


dejvid8
őstag

Az a közelítés az elektronikus képstabilizátor miatt van. Ha azt kikapcsolod, akkor nem fogja csinálni, de nem lesz remek stabilizálásod. Valamit valamiért.

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#805) einperson


einperson
csendes tag

Köszönöm a válaszokat , előző telefonjaimnál fel se figyeltem erre. Még a Nexus 5x-nél se tűnt fel pedig azzal gyakran kameráztam.
Valami hiányzik ebből az új pixel szériából ami a Nexus vonalon még megvolt.
Az első Nexusom egy Galaxy Nexus I9250 volt , utána egy Nexus 5 és azt követte a Nexus 5x. mindbe volt valami kis plusz ami most hiányzik , bár lehet nekem van csak hiányérzetem. Remek telefon a Pixel is , csak érezni hogy a Google is beállt a sorba hogy minden évben cseréljen telefont az ember mert míg régen ha jött valami új az újabb szériával azt később megkapták az előző tulajok is mostmar ez sajnos nem így van.

LG Nexus 5x

(#806) fokukac válasza einperson (#805) üzenetére


fokukac
nagyúr

Az előző telefonjaidban nem volt stabilizátor...
Azért nem tűnt fel.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#807) einperson válasza fokukac (#806) üzenetére


einperson
csendes tag

Nexus 5-nél úgy emlékszem volt optikai képstabilizátor.

LG Nexus 5x

(#808) Just486 válasza einperson (#807) üzenetére


Just486
senior tag

Az optikai szerintem nem számít bele.
Amúgy itt egy kis összehasonlítás:


4:3 Állókép- 12 Megapixel


16:9 Állókép - 8 Megapixel


16:9 Videó - EIS Kikapcsolva


16:9 Videó - EIS bekapcsolva

That unconquered country we call the future.

(#809) daveoff


daveoff
veterán

Az utóbbi időben többször aktiválódik a Google Assistant a home gomb-nál, annak ellenére, hogy magyarra van állítva a nyelv. De csak így random, egyszer megy, egyszer nem. Valaki tapasztalt hasonlót?

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#810) hYpErKe válasza daveoff (#809) üzenetére


hYpErKe
tag

Nálam angol nyelven, csak akkor jön elő ha én akarom.
Magyar nyelven nem próbáltam. :N

Pixel --> Pixel 7

(#811) mc.g


mc.g
tag

az normális jelenség a pixel-oled kijelzőjénél, hogy ha egész lapos szögből nézek rá, akkor lilás, zöldes árnyalatokba elszineződik ?

köszi.

(#812) hYpErKe válasza mc.g (#811) üzenetére


hYpErKe
tag

Ha van üveg fóliád, akkor normális.
Nekem is mióta fent van azóta igen színes.

Pixel --> Pixel 7

(#813) mc.g


mc.g
tag

(még nincs rajta fólia, egész lapos szögből szivárványosodik világos képnél a kijelző)

az mit jelent a telefon tulajdonságainál, a rendszer/telefonról/modell menüben, hogy hardververzió PVT ?
nektek mi ? (5", 128gb, fekete, G-2PW4100)

valaki említette, hogy sokhelyen lehet kapni eu-verziót, linkelhetne tuti tippet, ahol reális áron van G-2PW4200 5" 128GB

mégvalami: olyan mintha a betük körűl volna egy nagyon vékony körvonal, mint a túlélesítés tv-knél, ez oled specialitás ?

[ Szerkesztve ]

(#814) hYpErKe válasza mc.g (#813) üzenetére


hYpErKe
tag

4200 az nemzetközi változat a 4100 az pedig amerikai.
Elvileg távolkeleti importra behozott eszköz is 4200as.
Tehát bárhol vehetsz Európában mindegyik ugyan olyan elvileg, maximum a töltő a különbség.
[link]

Ha neked 4100 akkor az amcsiból származik.

[ Szerkesztve ]

Pixel --> Pixel 7

(#815) mc.g válasza hYpErKe (#814) üzenetére


mc.g
tag

a "bárhol" jól hangzik, de nincs sehol.
ebay-en egy francia cég árúlt újat (4100) de elfogyott, a magyar boltokban 4100-as kapható most (kérdeztem kettőt is), néztem a geizhals.eu/de/at oldalakon hirdetetteket de azok is 4100-asak, egy holland webshop-ban is néztem azis 4100, egy magyar használtat is néztem de az is 4100-as, egy angol eladótól vettem használtan 4200-nak hirdetettet, de ez is 4100-as, usa-ban van kínálat, de azok is 4100-asak....

(a fontosabb, legtöbb eu-s készülék álltal támogatot LTE sávokat tudja a 4100 is)

lehet, hogy 170e...180e -ért már van, de annyit nem ér, mert 210e körül kapok új pixel-2 128gb -ot.
(ha nagyon megtetszik a "pixel", akkor majd veszek egy pixel-2 -t, de most elöbb ezzel barátkozom...)

[ Szerkesztve ]

(#816) dejvid8


dejvid8
őstag

Nektek milyen az akku időtök?
Nekem nagyon durván merül, kb a 8.1 óta. Egy napot sem bír ki, max 1.5 - 2H SOT időt mutat. Hihetetlenül gyorsan merül. Mi lehet a gond? Nincs semmi felesleges alkalmazás pedig.
Pedig mikor hozzám került, még dicsértem is a képernyő időt, 5 órát simán bírt.
Úgysem romlik el így az aku, pár hónap alatt... Tán :F
Ötletek?

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#817) Just486 válasza dejvid8 (#816) üzenetére


Just486
senior tag

Nálam 3-4 h a sot

That unconquered country we call the future.

(#818) fokukac válasza dejvid8 (#816) üzenetére


fokukac
nagyúr

Sok más eszközön volt hasonló a 8.1 frissítés után - célszerű nyomni egy gyári visszaállítást, ha ilyen tüneteid vannak, és utána sokkal jobb lesz.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#819) hYpErKe válasza dejvid8 (#816) üzenetére


hYpErKe
tag

Csináltál restartot? :U
Nekem is volt egy ilyen alkalom még talán valamikor január körül, csak nem ennyire drasztikusan mint nálad, olyan 3 órák jöttek ki kb 2-3 napig. Csináltam egy restartot és rendbe jött.
Azóta rendben van, jelenleg is olyan 2:20 a sot és 58%on van.

Pixel --> Pixel 7

(#820) hYpErKe válasza dejvid8 (#816) üzenetére


hYpErKe
tag

Megjött a márciusi update lehet ez is segít rajtad.

Pixel --> Pixel 7

(#821) dejvid8


dejvid8
őstag

Köszi a válaszokat, egyelőre a developer mode-ban állítottam 1-2 dolgot, sok backgroud activity-t letiltottam, most pár napot tesztelem hogy milyen. Ha nem lett jöbb, akkor factory resetelem.

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#822) syrrius


syrrius
tag

Sikerült beszereznem egy sima Pixel-t. Ki milyen tokot használ hozzá? És hol érdemes venni? Szempont: egyszerű - fekete- nem csúszós és védjen , de ne legyen "bumfordi". Az előző készülékem egy nexus 5X volt amihez Adopted tokot használtam. Nagyon elégedett voltam vele ,de a pixel-hez nem gyártanak ők.

NEXOLOGIA

(#823) Thom!


Thom!
veterán

Tölthető:
Google Camera 5.2.019.188906351 (arm64) (Android 8.0+)

Vki kipróbálhatná...

This release does not have a Play Store Description, so we grabbed one from version 5.1.018.177470874:

Never miss a moment with Google Camera, and take fantastic pictures using features such as HDR+ and Smartburst.

Features
• HDR+ - Take pictures using HDR+ to capture fantastic photos, especially in low-light or backlit scenes.
• Video Stabilization - Capture exceptionally smooth videos even if your hands shake.
• Smartburst - Hold down the shutter button to automatically capture a stream of photos and make moving GIFs.
• Photo sphere - Create immersive spherical photos.
• Lens Blur - Add elegant background blur (bokeh) to close-up pictures.
• Slow Motion - Capture action in epic slow motion video (up to 240fps on some supported devices).

Requirements - The latest version of Google Camera only works on recent Nexus and Pixel devices on Android 7.1.1 and above. Some features are not available on all devices.

Permissions
• Camera: Required in order to capture pictures and videos.
• Location: Required in order to add location information to pictures.
• Microphone: Required in order to record audio with every video.
• Storage: Required in order to save picture and videos.

(#824) kakuk100 válasza Thom! (#823) üzenetére


kakuk100
őstag

En feltettem. Jonak latszik. Csinaltam vele 2 kepet.

(#825) daveoff válasza Thom! (#823) üzenetére


daveoff
veterán

Camera NX sokkal jobb szerintem, én azt használom, portré mód miatt.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#826) kakuk100 válasza daveoff (#825) üzenetére


kakuk100
őstag

Azt honnan lehet tudni, hogy jobb?

(#827) daveoff válasza kakuk100 (#826) üzenetére


daveoff
veterán

A pixel 2-ből átemelt portré mód csak abban van, ami elég komolyra sikerült. Próbáld ki!

https://chromloop.com/2017/12/apk-enable-portrait-mode-nexus-5x6p-og-pixel-phone-google-camera-mod/

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#828) kakuk100 válasza daveoff (#827) üzenetére


kakuk100
őstag

Amit en feltettem abba van portre mod. Most neztem meg.

(#829) daveoff válasza kakuk100 (#828) üzenetére


daveoff
veterán

Feltettem én is, amit Te, de nálam nincs benne....!?

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#830) kakuk100 válasza daveoff (#829) üzenetére


kakuk100
őstag

Ezt nem ertem hogy lehet. Az Allo a portre mod. Azt nezted? Az 5.2.019 et tetted fel?

[ Szerkesztve ]

(#831) daveoff válasza kakuk100 (#830) üzenetére


daveoff
veterán

igen, az a verzió van fent, de nincs benne az Álló mód

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#832) kakuk100 válasza daveoff (#831) üzenetére


kakuk100
őstag

Lehet azert mert en mar regebben is frissitettem a Camerat es azt frissitette most. Nem tudok masra gondolni.

(#833) daveoff válasza kakuk100 (#832) üzenetére


daveoff
veterán

Akármit csinálok, nekem nem hozza be az álló módot. Letöröltem mindent, sorba felraktam az összes frissítést, de így sem, ezzel az 5.019-es frissítéssel ránézésre visszaáll a program egy régebbi verzióra.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#834) kakuk100 válasza daveoff (#833) üzenetére


kakuk100
őstag

Nem tudom mi lehet a gond. Ha minden aron szeretnel Allo modot akkor tegyed fel a 5.1.016 os camera appot. Abba van es kulon camerakent jelenik meg a telefonon es ha allo modot akarsz fotozni akkor azt hasznalod. Mas otletem nincs.

(#835) daveoff válasza kakuk100 (#834) üzenetére


daveoff
veterán

Marad az NX camera mod, ez bevált. Csak gondoltam nem használok külön appot, ha betették a gyáriba, de nekem nem sikerül beizzítani rajta a portré módot, amit elég gyakran használok.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#836) kakuk100 válasza daveoff (#835) üzenetére


kakuk100
őstag

Pont arra gondoltam. Az nx nek a szamat irtam.

(#837) hYpErKe válasza kakuk100 (#836) üzenetére


hYpErKe
tag

Neked most nem pixel 2 van véletlenül? :F
Láttam pixel2 topicban is irogatsz és a pixel 2nél tudja a camera app alapból a portré modot.

Pixel --> Pixel 7

(#838) kakuk100 válasza hYpErKe (#837) üzenetére


kakuk100
őstag

Igen, az is van, es Pixel XL is. Ne felj nem keverem.

(#839) hYpErKe válasza kakuk100 (#838) üzenetére


hYpErKe
tag

Oksi bocsi. :B :U

Pixel --> Pixel 7

(#840) mcferenc


mcferenc
csendes tag

Sziasztok!

Véleményetekre lennék kíváncsi. Valakinek van összehasonlítási alapja az LG G6-tal? Az mennyivel lassabb a Pixelnél? Mert most a Turbadónál kb egy árban vannak (32 GB-os) és vacillálok a kettő között...A legnagyobb gondom a 32 GB-os tárhely mérete. Ez mennyire jelent kompromisszumot a hétköznapokban? Sokan sokfélét írnak erről... Ha jól tudom dobozból kivéve kb. 24 GB áll rendelkezésre a 32 GB-ból, erre még ugye rá fog jönni a gyári appok frissítése, meg a legújabb android verzió. Jelenlegi telefonomon (Blackberry Passport) zenéből 1 GB-nyi van, ami valószínű nem lesz sokkal nagyobb (streamelni nem szoktam zenét), ezenfelül hangoskönyveket és podcasteket szoktam még hallgatni, ami összesen kevesebb, mint 1 GB-ot foglalna. Fotóból meg videóból sok van, összesen 10 GB, de ez több évnyi anyag, amit már szortírozni kellene :D, illetve tudom, hogy a telóhoz van korlátlan fotó és videó tárolás lehetősége a felhőben, szóval az elvileg nem jelentene gondot. Leginkább az alkalmazások miatt aggódom, pontosabban amiatt, hogy idővel a folyamatos frissülésük növelni fogja a foglalt tárhelyüket. Erről esetleg tudnátok tapasztalatot mondani?
Sok szempontból jó a G6, de tartok a rendszer belassulásától, míg a Pixelnél úgy gondolom, hogy ez kevésbé fog problémát jelenteni, sokkal jobban van optimalizálva a rendszer. Illetve frissebb android lesz rajta, gyorsabban jönnek rá a javítások, ellentétben a G6-tal, ahol még mindig várják az Oreot.

Köszi előre is a segítségeteket!

(#841) hYpErKe válasza mcferenc (#840) üzenetére


hYpErKe
tag

Szia!

Rendszer foglal kb 7-8 gigát, nekem appokból szintén van fent 8-9 giga, fotó videó 7 giga szintén, zene is egy fél giga, ebből következik maradt 8 szabad hely.
Több mint egy éve megvan a masina sose voltam helyszűkében.
Fotókat be lehet úgy állítani, hogy ha felment a felhőbe felszabadítja a tárhelyet a telón, szóval akkor még annyival több lesz a hely.
A rendszer a legfrissebb és a kamera is jobb mint g6ban. Szóval én nem is gondolkodnék ezen. :U

Pixel --> Pixel 7

(#842) mcferenc válasza hYpErKe (#841) üzenetére


mcferenc
csendes tag

Köszi szépen! Sokat segítettél :) Azt lehet tudni, hogy a Turbado EU-s csatlakozót ad, vagy UK-t? Illetve még annyi, hogy az android 8.1 frissítés rontott vagy javított az akkudiőn? Végül sima kijelzővédő fóliát tudsz/tudnátok esetleg ajánlani?

(#843) hYpErKe válasza mcferenc (#842) üzenetére


hYpErKe
tag

Hát a Turbado nem tudom milyet árul valószínűleg eu-s töltőfejest, de ezt tőlük kell megkérdezni.
8.1 nekem nem rontott az üzemidőn, kb ugyanaz mint előtte volt.
Fóliáról nem tudok nyilatkozni én üveget használok.

Pixel --> Pixel 7

(#844) *RLaci* válasza mcferenc (#842) üzenetére


*RLaci*
addikt

Az XPROTECTOR jó féle.Nekem a kicsin és a nagyon is az van.Mindkét teló UK származású MO-i vásárlás,de kaptam hozzájuk átalakítót.

[ Szerkesztve ]

(#845) mcferenc válasza *RLaci* (#844) üzenetére


mcferenc
csendes tag

Köszi szépen! Ez gondolom nem megy ki teljesen a kijelző szélére, bár úgy látom, hogy a Pixelnek nem olyan extrémen lekerekítettek a kijelző szélei. A Turbadotól megkérdeztem és ők EU-s töltőfejjel árulják.

hYpErKe: Köszi a választ!

Most felment az ára a telónak más beszerzési forrás miatt, de a Turbado szerint pár hét múlva újra csökkenni fog, addig tűkön ülök :) Valaki használja, vagy használta a gyári szilikon tokkal ([link])? Vegyes a kép a fórumokon, hol dicsérik, hol szidják...

[ Szerkesztve ]

(#846) *RLaci* válasza mcferenc (#845) üzenetére


*RLaci*
addikt

Kb . 1 mm lóg túl a képernyőn,nem ér le a széléig. Így viszont tapad rendesen,nem válik fel,nem megy alá a kosz.Tokot Nillkint meg Imakot használtam hozzá.

(#847) mcferenc válasza *RLaci* (#846) üzenetére


mcferenc
csendes tag

Az nagyon jó, köszönöm szépen! :)

(#848) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Van egy ceges Pixel telo, amin rossz a mikrofon.
Sajna csak mostanaban jott ki. Olvastam, hogy regebben a Gugli cserelte az ilyen telokat.
Ez most hogy all? Van erre meg lehetoseg itthon?

Kossz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#849) *RLaci* válasza Bici (#848) üzenetére


*RLaci*
addikt

Itthon biztos nincs ilyen lehetőség,mivel egyik Pixel sem került nálunk hivatalosan forgalomba.

[ Szerkesztve ]

(#850) Bici válasza *RLaci* (#849) üzenetére


Bici
félisten

Ertem, ez elegge kar.
Koszi az infot!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.