Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:54

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Sebhelyes válasza hallerlaller (#250) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

A többség kompromisszumot köthet, pl. ha ájFónt akar, nincs más választása.

(#252) beyruth82


beyruth82
veterán

Rádió?Mégis mit hallgatnátok rajta amikor most szünt meg az utolsó országos kereskedelmi csatorna a class fm is és jelenleg csak 4 országos rádiócsatorna van az országban?Az a 4 pedig állami propagandacsatorna.A Kossuth, a Petőfi, a Dankó és a Bartók.Na ezek miatt tényleg létszükséglet az fm rádió a telóban. :))

(#253) embe válasza beyruth82 (#252) üzenetére


embe
nagyúr

Ha csak ennyi FM adót ismersz, akkor neked valóban nem létszükséglet az FM rádió.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#254) beyruth82 válasza embe (#253) üzenetére


beyruth82
veterán

Ennyi országos lefedettségű van...

(#255) #16820480 válasza Sebhelyes (#251) üzenetére


#16820480
törölt tag

Zenéket simán lehet mondjuk egy ingyenes Spotify, vagy Deezer alatt hallgatni, még el is tudsz tenni listákat offline, és akkor nem kell mobilnetet használni. A beszélgetős műsorokat meg általában le lehet tölteni a rádió médiatárából, hogy tudd szintén offline hallgatni.
És minderre szükség sincs, ha van elég mobilneted, mert akkor bármit hallgathatsz interneten, még nem is kell a magyar rádiókra korlátozni a választékot.

És arról nem is beszélve, hogy egy rakás BT headsetben van FM rádió, ahogy amúgy lehet venni egy 500 forintos gallérra csíptethető vevőt is a bolhapiacon, ha a fentiek nem tetszenek. De sokkal egyszerűbb minden telefon topikjában azon problémázni, hogy miért nincs benne FM rádió.

(#256) embe válasza #16820480 (#255) üzenetére


embe
nagyúr

Sokfélék vagyunk - sokféle igénnyel.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#257) asdf_ válasza embe (#253) üzenetére


asdf_
veterán

Videken emelle 1 max 2 helyi radioval siman kimerulhet a kinalat. Szerintem a lakasban, normalis antenna nelkul nalam is ennyiben merul ki a kinalat (helyi nelkul). Pedig en meg mocskosul Pest megye vagyok.

(#258) LouiS22 válasza #16820480 (#255) üzenetére


LouiS22
veterán

És pont ez az, ami miatt nincs FM. De hát mindig kell valami, amibe bele lehet kötni... Nota bene: nem ismerem az USA rádióhallgatási szokásait, de erős a gyanúm, hogy a jóemberek nem rádiót hallgatva mennek munkába, stb. És ahogy ez a telefon, úgy a többi sem kizárólag a magyar piac sajátosságait felmérve készül el.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#259) próbakocka


próbakocka
senior tag

Bár pár napos a cikk, de ez a mondat egy ideje a fejemben motoszkál;

"... gyakorlatilag 10-ből 9 alkalommal képes elsőre azonosítani az öt megadott ujjbegy valamelyikét"

Hogy mi? 10ből egyszer meg nem? Nyilván a jóhoz vagyok szokva, de velem eddig ha kétszer fordult elő félév alatt, hogy egy - indifferens hogy melyik - konkurens gyártó telefonja nem tudta volna felismerni az ujjlenyomatom. Napi kb. 100 feloldással, vagy más művelettel számolva 180 napra ez 18000 feloldás, abból kettő ami nem sikerült. És az a kettő is elgondolkodtatott, hogy valami nem oké, lehet más készülék még jobb lenne ennél...

Ha 10%-ban hibázna a telefon a feloldásnál, az nagyon gáz lenne, de ha csak 1%-ban, még akkor is. Napi egy hiba is az őrületbe kergeti az embert hosszútávon.

Inkább fogom fel ezt egy költői képnek, mint statisztikai adatnak, mert annak borzalmas!

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#260) assemble válasza próbakocka (#259) üzenetére


assemble
addikt

Most kiprobaltam nalam ami van (Pixel XL) es 10-bol 10-szer felismerte, fel masodpercen belul felold a telefon. Legfeljebb ugy fordult elo, hogy nem ismerte fel, ha benan nyultam hozza, peldaul oldalrol, ugy hogy a fele ujjam se volt rajta.

(#261) CptAdamica válasza próbakocka (#259) üzenetére


CptAdamica
veterán

Nyilván, ha minden körülmény jó, akkor felismeri mindig. Nekem olyan van így télen, hogy kicsit megfagy az ujjam vége, így nehezen ismeri fel, de kiolvad és minden király. :D

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#262) próbakocka válasza assemble (#260) üzenetére


próbakocka
senior tag

Én is erre gondoltam hogy így van valójában ...

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#263) *RLaci* válasza assemble (#260) üzenetére


*RLaci*
addikt

És milyen az XL?

(#264) assemble válasza *RLaci* (#263) üzenetére


assemble
addikt

Eleg nagy :) Kb ugyanakkora amugy, mint a OnePlus 3.
Amugy jo telo, jol ossze van rakva, kamera eleg komoly, gyors, aksi jol birja, kijelzo is jo, Daydream eleg poen.

(#265) *RLaci* válasza assemble (#264) üzenetére


*RLaci*
addikt

Thx. Jövőhéten már én is megtapasztalom.... :DD

(#266) joey04 válasza próbakocka (#262) üzenetére


joey04
titán

ja hogy nálad a 10/10 laborkörülmények között értendő. Nyilván nem szutykos kéz a mérvadó, mert az a másik véglet, de egy életszerű tesztnél azt veszik alapul, hogy kikapják zsebből és odanyúl. Ahogy minden megfogás és érintés sem lesz 100%, úgy a beolvasás sem lesz az. ha megtisztítom az ujjam, meg a leolvasót és ülve valahol szépen hozzáérintem, akkor nekem is 10/10, de amikor a buszon, izzadt kézzel, a zsebből elővett telefon próbálom feloldani, ott nagyon nem 10/10, egyik márkánál sem. :U

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#267) .DLL


.DLL
veterán

Beállok én is a hibás kamerát feltételezők táborát erősíteni. Ebben valami el lehetett mozdulva a lencserendszerben, mert az összes kép bal oldal tetőtől talpig homályos, elég egy hajszálnyi deformitás, vagy tengely kimozdulás, máris nem homogén a kép, az én Mi4C-m is ilyen hibával jött, és amikor a hibás területre tappintottam, hogy oda fókuszáljon, akkor ott lett éles, a kép másik kétharmada pedig méltatlanul életlen. Pedig a Mi4C-ben is remek szenzor van, és pont a kiváló részletesség miatt szúrt szemet, hogy a túloldalon nagyon lágy minden.

Ennek utána járnék egy másik Google Pixel példánnyal. :K

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#268) RaveForce


RaveForce
veterán

stabil ez a pure vanilla droid :DDD
[link]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#269) India


India
aktív tag

Sziasztok!
Dubai-ba elek itt sokkal olcsobb az okostelefonok mert nincs ado adomentes minden de nem ez a lenyeg . Szamomra a legfontosabb a kamera legjobb legyen jarom a vilagot fenykepezek , eddig Nexus 6P volt tokeletes volt az elolapi kameraja es a hatso , de ti is tudjatok valtani kell eg az embernek a keze az ujra. Melyik a legjobb kamera? Legyen jo az elolapi kameraja es videoba is jo legyen. Elore is koszonom valaszotokat :R

(#270) Ixion77 válasza India (#269) üzenetére


Ixion77
őstag

Ötletelés helyett tények:
https://www.dxomark.com/Mobiles
Persze ha kifogsz egy hibás példányt - mint a prohardver tesztelői - akkor bármelyik lehet ócska. (Komolyan megingott a hitem a prohardver "teszt"jeiben mióta láttam hogy fel sem tűnt nekik hogy a tesztpéldányuk kamerája nyilvánvalóan hibás...)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#271) India válasza Ixion77 (#270) üzenetére


India
aktív tag

Szia!

Na igen sajnos szerintem hibas volt a kamera amit teszteltek , mert ahogy latom mas oldalokon nincs ez a gomd , jol latom en is ? :)

(#272) LouiS22 válasza Ixion77 (#270) üzenetére


LouiS22
veterán

Mentségükre szóljon, hogy ezt egy félmondattal jelezték is... És hát itt jön elő az, hogy egy GSM bolttól kapták tesztre a készüléket - nyilvánvalóan egy hazai képviselettel rendelkező cég azonnal adott volna egy másik tesztkészüléket, de legalábbis megpróbálta volna menteni a menthetőt.

Amúgy az végképp érthetetlen, hogy a hazai Google illetékesei miért nem lépnek, miért nem biztosítanak a hazai techújságíróknak tesztkészüléket - még úgy is, hogy itthon nem (lesz) kapható a készülék. SZVSZ sokkal többet ront egy cég (jelen esetben egy telefon megítélésén) az, hogy "hibás a kamerája", pláne úgy, hogy pont a kamera az, amivel az készüléket próbálják eladni :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#273) RaveForce válasza LouiS22 (#272) üzenetére


RaveForce
veterán

szomorú tény, de tetszik/nem tetszik, be kell látni, ennyire nem vagyunk piac nekik...

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#274) LouiS22 válasza RaveForce (#273) üzenetére


LouiS22
veterán

Mondjuk ez nyilvánvaló. Mennyit adnának itthon el, reálisan? Pár száz darabot, és akkor szerinetm sokat is mondtam.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#275) India


India
aktív tag

Sziasztok

Google pixel 128 gb vagy google pixel xl 32 gb ?
Jobb a XL-t venni szerintetek ?

[ Szerkesztve ]

(#276) atike válasza India (#275) üzenetére


atike
nagyúr

Ha ilyen "problémám" és lehetőségem lenne az XL-t venném... :)

(#277) India


India
aktív tag

Sziasztok

Boldog tulaja lettem egy 128 gb-os verzionak nalam nem jelentkezik olyan mint a mobilarenasok kamerajan keletkezo eletlen kepek, az enyem tokeletes eles semmi zaj nincs a kepeken ,nagyon jo kamera eddig egy nexus 6p volt ez sokkal jobb elolapi kameraba hatso es videoban is.

[ Szerkesztve ]

(#278) LouiS22 válasza India (#277) üzenetére


LouiS22
veterán

Irigyellek :) Használd egészséggel!

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#279) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Hihetetlen, hogy expansys még mindig nem árazta be, plusz még nem is kapható, már mióta bejelentették, lassan 2 hónapja... :D

Megyen!

(#280) LouiS22 válasza CptAdamica (#279) üzenetére


LouiS22
veterán

Az még durvább, hogy itthon kifogyott pl. az XXL GSM a készletből és jelenleg csak 250 feletti árakat dob az árgép.

Side note: miért vársz az expansysra? "Sokkal" olcsóbb náluk sem lesz.. Egyébként gyaníthatóan valami háttérdeal lehet az oka. Ők ugye brit cég? Ott valamelyik szolgáltató exkluzívan forgalmazhatja.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#281) CptAdamica válasza LouiS22 (#280) üzenetére


CptAdamica
veterán

Nem akarok pixel-t venni, csak kíváncsi vagyok a nyitó árukra. :)

Megyen!

(#282) India


India
aktív tag

Gyerekek nagyon jo a telefon nagzyon megvagyok elegedve kamara szuper uzemido szuper egy napot siman bir batran kerdezzetek :R

(#283) S e t h válasza India (#282) üzenetére


S e t h
nagyúr

Légy oly kedves ossz meg velünk néhány képet, mert kiváncsiak vagyunk a minőségre a tesztben látható borzadványok után.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#284) LouiS22 válasza S e t h (#283) üzenetére


LouiS22
veterán

Egyébként a net tele van Pixel tesztképekkel, sőt, más telefonokkal ugyanott lőtt képek összehasonlítóval ;)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#285) India


India
aktív tag

Szia

Persze kuldok kepet mai Qatar-bol ma koltoztunk ide eddig Dubai-ba eltunk

Kepek

(#286) India válasza S e t h (#283) üzenetére


India
aktív tag

(#287) S e t h válasza India (#286) üzenetére


S e t h
nagyúr

Köszi, mobilfotós topikban már néztem őket, nem rossz teljesítmény a googletől. Gondoltam hogy itt volt probléma a tesztelés során.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#288) Sztupidka


Sztupidka
tag

Sziasztok.
Csak egy kérdés.
Nálatok a 4g-t rendesen kijelző a készülék? Ugye automatikus állítási lehetőség nincs ezért 4g re tettem, de valamiért csak e jelzés van ami ugye elvileg a wap. Illetve így határozottan lassabb mint wifin. Biztos hogy van 4g a szolgáltatótól.
Köszi

(#289) LouiS22 válasza Sztupidka (#288) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem egészen.

[link]

De mondjuk segítség lenne egy szolgáltató, hol használod, stb. Emlékeim szerint még a fővárosban is be tudsz szaladni egy olyan területre, ahol "csak" Edge lesz. Vidéken meg pláne.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#290) vivo2000


vivo2000
tag

Üdv mindenkinek csatlalozom hozzátok egy feketével,eszméletlenül jó telefon,
lg g5-ről váltotam...

(#291) LouiS22 válasza vivo2000 (#290) üzenetére


LouiS22
veterán

Te vitted el előlem ma az XXLnél? :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#292) *RLaci* válasza vivo2000 (#290) üzenetére


*RLaci*
addikt

Hát itt nem sok márkatárssal fogsz találkozni egyenlőre. ;] Kb. rajtad kívül vannak vagy ketten.Nekem XL van, abból meg sehol senki.

(#293) vivo2000 válasza *RLaci* (#292) üzenetére


vivo2000
tag

Na idővel majd csak bővűl a csapat.Louis22 Nem én vittem el én máshol vettem😉

(#294) Sztupidka


Sztupidka
tag

Azért ahhoz képest, hogy milyen nehéz beszerezni és milyen áron van már vagyunk egy páran. Gondolom január végén már többen leszünk, persze ha a Google tartja a szavát és addigra teríti az európai piacot és kicsit lejjebb mennek a készülék árak.
LouiS22 úgy egy hete hívtak a Partnero Gsm-től, hogy jött nekik pár darab. Persze, hogy most is van-e illetve rendelnél-e onnan az más kérdés.
Érdekesség: így egy hete jeleztem, hogy a 3G elég ritka jelenség nálam. Namost egy hét eltelte után kijelentem, hogy határozottan gyengébb a mobil nem elérhetőségem. Sok helyen voltam azóta és szinte mindenhol volt illetve most is van más készüléken mellettem 4G míg nálam legjobb esetben csak 3G . Annyira nem zavar, mert ettől függetlenül gyorsan tudok netezni.
Amúgy iszonyúan meg vagyok elégedve. Nagyon össze rakták és szerintem gyönyörű élőben!

[ Szerkesztve ]

(#295) LouiS22 válasza Sztupidka (#294) üzenetére


LouiS22
veterán

Hú, kösz a tippet, írtam is nekik! :R

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#296) Sztupidka válasza LouiS22 (#295) üzenetére


Sztupidka
tag

Remélem szerencséd lesz. Közben átnéztem az összes német oldalt ahol korábban keresgéltem illetve ahonnan rendeltem és nagyon nincs. Azt írják kb két három hét múlva lesz csak raktáron. Majd jelezd lécci sikerrel jártál-e.

(#297) LouiS22 válasza Sztupidka (#296) üzenetére


LouiS22
veterán

Jelenleg nincs nekik, jövő hétre várnak. Bár ezt mondta a többi GSM bolt is :)

Mindegy, várok, reménykedek, de nem halok bele, ha nem lesz most azonnal.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#298) *RLaci* válasza Sztupidka (#294) üzenetére


*RLaci*
addikt

Az fura.Nekem itt Pesten mindenhol hasít az LTE.Trémobil.

(#299) hjanos1


hjanos1
senior tag

Expansys-nál beárazták a 32-es UK változatot (csak a töltő tér el szvsz)
300k. Hát nem lett valami olcsó... :F

The Factory Must Grow

(#300) Just486 válasza hjanos1 (#299) üzenetére


Just486
senior tag

240-ért már volt 1-2 helyen.

That unconquered country we call the future.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.