Hirdetés

2019. október 19., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-01-10 07:29:55

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

(#951) fokukac válasza BusyChild (#950) üzenetére

fokukac
(veterán)

De, most kipróbáltam, a gyári USB-A-USB-C kábel is ugyanolyan jó ezekhez a 3rd party töltőkhöz, mint az egyéb 3rd party kábelek. Kiírja rá, hogy "gyorstöltés", és ilyen 1900-2100 mA-ral tolja.

De a saját gyári töltőjével és USB-C kábelével még mindig nem tölt gyorsan.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#952) endruboy1 válasza fokukac (#951) üzenetére

endruboy1
(senior tag)

Hello,
nekem ma érkezett a telefon és a P-re frissítés óta valóban nem írja ki, hogy gyors töltés, viszont így is elég gyorsan tölti. Nem lehet, hogy szoftveresen rosszul jelzi de valójában úgy tölt mégis?

(#953) fokukac válasza endruboy1 (#952) üzenetére

fokukac
(veterán)

Nem... egyáltalán nem gyors.
Ilyen 2,5-3 óra volt a gyári töltőjével, mikor utoljára próbáltam.

Most éppen újra próbálom a gyári töltővel. 6%-on dugtam rá, és 38 perc múlva 33%-on van, azaz beletöltött 27%-ot. ez nekem nem tűnik túl gyorsnak. Gyorstöltéssel ennyi idő alatt már olyan 60%-on kéne lennie...
Az Ampere alkalmazás ilyen 1300-1400 mA-t mér.

(#954) endruboy1 válasza fokukac (#953) üzenetére

endruboy1
(senior tag)

Hm. Hát biztos kijavítják, olvastam neten hogy már van róla bug. Bár érdekes módon ott azt írják, hogy a gyári töltőt nem érinti, de az újságírók nem szokták ezeket a dolgokat túl pontosan lehozni, szóval ha már arra felé javítanak, szerintem a gyári töltővel is kijavul.

(#955) fokukac válasza endruboy1 (#954) üzenetére

fokukac
(veterán)

2 óra 6 perc lett a vége a gyárival. Ez most jobb, mint amikor utoljára próbáltam.

Érdekes, hogy kb. 50% és 70% között volt a leggyorsabb; általában kis töltöttségi szintnél szokott a leggyorsabb lenni.

(#956) trialboj

trialboj
(őstag)

Üdv,

most nézegettem a videókat erről a telefonról, a kemeráját még 2018ban is dícsérik, ami nekem fontos, a design sajnos nem tetszik , viszont látom hogy oled.

Ez azt jelenti hogy működik rajta az always on funkció, az órával, és stílusos hátterekkel, mint az s8 s9 telókon?
Nagyon tetszik ez a technológia, és érdekel, hogy ez csak samsung cucc, vagy ezena telón is alapból rajta van, minden moddolás nélkül.

Amit még láttam hogy a videó hangminősége elég rossz, ezt más is alá tudja támasztani?

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#957) szpeti40 válasza trialboj (#956) üzenetére

szpeti40
(senior tag)

Nincs always on a Pixel 1-en.

Google Pixel, Canon 500D, Gear Sport, Dell Latitude E5450

(#958) Thom!

Thom!
(addikt)

Google Chrome 69 várom, mert valamiért nálam még mindig 68 a legfrissebb az áruházban?

(#959) fokukac válasza Thom! (#958) üzenetére

fokukac
(veterán)

Ne várd, csúnya hófehér az egész : )
(pont úgy, mint az új telefon-tárcsázó, névjegyek, messages - a hófehér az új dizájn - mondjuk így a böngészőnél elmegy, de a többinél tényleg szembántó, és feleslegesen meríti az akksit)

Más téma: van új fejlemény, jött a szemtemberi OTA frissítés

Most jöttem haza a nyaralásból, szóval nem volt sok időm, de mintha ismét lenne gyorstöltés a gyári töltővel is (heuréka :C )

ha aktiválva van a "húzza fel az ujját gyorsan" c. mód, akkor mintha most már felhozná egy mozdulattal az alkalmazáslistát is, nem kell kétszer húzni. Persze jó nagy mozdulatot kell csinálni :D.
De mivel minden második alkalmazás-váltási próbálkozásánál nekem valahogy a google assziszenst sikerül előhozni, így megint kikapcsoltam ezt is. : )

[ Szerkesztve ]

(#960) szpeti40 válasza fokukac (#959) üzenetére

szpeti40
(senior tag)

engem idegesít ez a fehér design, az összes google telefon amoled, miért nem tudnak sötétíteni az appjaikon, vagy legalább lenne választható. :(((

(#961) Thom! válasza szpeti40 (#960) üzenetére

Thom!
(addikt)

Elméletileg dark mode bevan tervezve.

(#962) trialboj

trialboj
(őstag)

A pixel telefon nem vízálló, de azt olvastam hogy egy esőt kibírhat, mert mégis kapott valamilyen csepp álló besorolást?!?

Bringásként a mez hátsó zsebében hordom a telót, ha elkap egy nagy eső, és nincs nálam a kabát, akkor a telefon túléli, vagy erre sem jó?

Ez már off, de hátha jön rá válasz.
A pixel 2 jelenleg nagyon drága, de ha várnék kicsit, amíg kijön az iphone és esetleg a pixel 3, akkor vajon mennyire esik be az ára? vagy erre 2019ig várni kellene?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#963) Thom!

Thom!
(addikt)

Amúgy Essential ph1 nagyon agyalok október-november lehet meglépem. :D

(#964) endruboy1 válasza trialboj (#962) üzenetére

endruboy1
(senior tag)

Hello, kapott minősítést de csak fröccs álló. Az izmosabb esőt is kibírhatja, de ha tocsog azt azért nem biztos. YouTubeon van vizes teszt róla, nem szerepelt rosszul...

Én nem követem mennyire esik ezeknek az áruk, minden esetre én pesszimista vagyok mert a kiszivárgott Pixel 3nak elég negatív volt a fogadtatása, szóval ha tényleg azt akarják kiadni lehet nem lesz akkora kereslet rá hogy drasztikusan lenyomja a 2 árát. Ennek ellenére ha 2est akarnék venni, megvárnám.

[ Szerkesztve ]

(#965) BusyChild válasza fokukac (#959) üzenetére

BusyChild
(tag)

a töltőd hogy néz ki ill mi van ráírva? van egy olyan gyanum hogy kétféle töltővel árulták a telót. én is felraktam a frissítést de nincs változás (shenzenes charger)

[ Szerkesztve ]

(#966) endruboy1 válasza BusyChild (#965) üzenetére

endruboy1
(senior tag)

Én azt vettem észre, hogy a hosszabb kábellel amkt adtak nem írja a gyorstöltést, de elég gyorsan tölt, viszont a rövidebbel amit elvileg csak a régi telóról átköltözéshez adtak, írja.

(#967) hYpErKe

hYpErKe
(tag)

Sziasztok!
Kérdésem, hogy nektek a szeptemberi patch telepítés után nem kezdett el lagolni a telefon? :F
A képernyő feloldás ilyen döcögősen megy, kell várni 1-2 másodpercet mire reagál. :(((

Pixel

(#968) szpeti40 válasza hYpErKe (#967) üzenetére

szpeti40
(senior tag)

nekem hibátlan, gyors még mindig. :K

(#969) alexandrosz

alexandrosz
(tag)

Sziasztok!

Ha erre a készülékre esne a választás, XL-t, vagy simát érdemes inkább venni, ha a készülék mérete nem fontos, nem mérvadó?
Ahogy nézem, az XL akksija jóval nagyobb, üzemidőben gondolom többet tud.

(#970) Nova91

Nova91
(tag)

Sziasztok!

Vettem egy ilyen telefont és 8.0.0-àn jött. OTA-n a 9 jönne, de azt nem akarok felrakni. Sehogy sem lehet kényszeríteni, hogy a 8.1.0-át ajánlja fel? Csak PC-n keresztüli mokolassal tudom felrakni?

(#971) trialboj válasza alexandrosz (#969) üzenetére

trialboj
(őstag)

Ehhez a kérdéshez csatolnám.

Én a sima modellt venném de az érdekel, hogy ha ez egy 2016os telefon, akkor amit most megveszek pl emagtól, azt lehet 2 éve gyártották? Ezáltal az akksi, már rengeteget öregedett még akkor is ha sosem volt használva... félig feltöltve áll a dobozában 1-2 éve, ami alatt lehet 0-ra merült, sérültek a cellák v mit tudom én.

(#972) alexandrosz válasza trialboj (#971) üzenetére

alexandrosz
(tag)

Nem zárható ki, de jó eséllyel későbbi lesz.
Inkább tartanék az első sorozat vmilyen gyári hibájától, mint a rossz akksitól.

(#973) trialboj

trialboj
(őstag)

:)) na ez új, ez is felrobban, v milyen gyári hibái vannak? Ezeket garanciálisan nem cserélik azonnal?

Csak mert ha ez igaz, akkor segítettél is a döntésben.

(#974) Just486 válasza trialboj (#971) üzenetére

Just486
(senior tag)

A modern mobil akkuk amúgy 1 cellásak kivétel nélkül.

That unconquered country we call the future

(#975) Nova91 válasza trialboj (#971) üzenetére

Nova91
(tag)

Én most vettem és az akku 30% volt. Turbado.

(#976) szpeti40 válasza trialboj (#973) üzenetére

szpeti40
(senior tag)

Az első gyártásoknak hanghibái voltak, pl egyszer csak nem ment a mikrofon meg a jack, vagy a hangszóró, vagy mind egyszerre.

(#977) lenzso válasza alexandrosz (#969) üzenetére

lenzso
(tag)

Ha a méret nem számít akkor sztem az XL-t vedd.Jobb az üzemidő,kellemesebb a tatalom fogyasztás.

(#971) trialboj Nem hinném,én karácsonykor vettem az Alzától egy XL-t,4 hónapos volt.

[ Szerkesztve ]

(#978) Nova91

Nova91
(tag)

Aki használja már az Android 9 Piet annak milyen azt üzemideje? Nagyon áradoznak róla.

(#979) szpeti40 válasza Nova91 (#978) üzenetére

szpeti40
(senior tag)

Hát nekem napközben rá kell töltenem :/

(#980) hYpErKe válasza Nova91 (#978) üzenetére

hYpErKe
(tag)

Hát én azt mondanám, hogy valamennyivel jobb lett legalábbis a készenléti idő mindenképp, ha nem nyomkodod folyamatosan tovább bírja. Intenzív használat mellett nem nagyon vettem észre különbséget.

Pixel

(#981) tetobau

tetobau
(tag)

sziasztok. kis segítségre lenne szükségem..hozzájutottak egy XL készülékhez..egyedi csengohangot nem tudom beállítani..hiába másolom a fajloknal bárhová..csak a gyariakat ajánlja fel....

(#982) Lacee1986 válasza tetobau (#981) üzenetére

Lacee1986
(senior tag)

Másold be a ringtones mappába, utána látni fogod.

(#983) tetobau válasza Lacee1986 (#982) üzenetére

tetobau
(tag)

Köszi a választ.. ezt tettem elsőként,ott van...még sem látja....

(#984) trialboj válasza tetobau (#983) üzenetére

trialboj
(őstag)

csak tippelek, de nem lehet hogy valami fura formátum miatt nem ismeri? a gyári hangáfjloknak mi a kiterjesztése?

(#985) tetobau válasza trialboj (#984) üzenetére

tetobau
(tag)

háromszor másolták be őket,most az egyiket betette...

(#986) tetobau

tetobau
(tag)

Sziasztok !
Vkinek esetleg nem maradt fekete keretes előlapi üvegfóliája ? vagy vmi skin.... ? a fehér előlapot szeretném eltüntetni....

(#987) Edvin25

Edvin25
(újonc)

Sziasztok! Érdemes még pixel 1 készüléket vásárolni? Nexus 5x telefonom volt, teljesen elégedett voltam vele csak tönkrement. Immáron 2 éves telefon a pixel ezért is kérdezem hogy érdemes e, vagy más készülékek, ilyen ár érték arányban már jobb vételek lennének? (Pl Pocophone f1) Válaszokat előre is köszi : ]

(#988) alexandrosz válasza Edvin25 (#987) üzenetére

alexandrosz
(tag)

Hát..én is vettem most egyet, és biztosan marad. A hardver még mindig elég erős, Android Pie, a hdr+-szal megtámogatott optika simán veri még mindig a középkategória "ászait".
És már az ára sem irreális.

(#989) szpeti40 válasza Edvin25 (#987) üzenetére

szpeti40
(senior tag)

én most nyáron vettem egy 128 gigásat, nagyon király telefon, szerintem simán használható még mindig. :K

(#990) trialboj válasza Edvin25 (#987) üzenetére

trialboj
(őstag)

Én is szemezek vele, legfőbb problémám, hogy nagyon bután néz ki, a mai trendhez képest, viszont mellette szól, hogy nincs rajta üveg hátlap, tehát strapabíróbb telefon, mint a mostani felső / középkategória.
Ha emellett maradsz érdemes megvárni a 3. verziót, az lejjebb tolhatja kicsit az árakat, jövő hónap elején kerül ki, ha minden igaz. Mondjuk ha tönkrement a telód, és nincs rendes tartalék akkor ez lehet nem opció, én azért kíváncsi vagyok a 2. generáció mennyivel esik lejjebb az árlistán.

(#991) lenzso válasza trialboj (#990) üzenetére

lenzso
(tag)

Sztem nem nagyon fog esni már,eléggé tartják az árukat.Ráadásul lassan kifog futni az egyes széria.Páromnak másfél éves a Pixele,mai napig hibátlanul teszi a dolgát.Nekem kétszer is volt XL-em nagyon szerettem,soha semmi probléma nem volt velük.Az viszont tény,hogy elég retro feeglinje van a mai telók között.Ezért is használok most egy ideje már P1-et. Így 99%-ban olyan mintha még mindig Pixelem lenne.Ja,majd elfelejtettem volt pár hónapig Pixel 2XL-em is. :) Mondhatni kuglifan vagyok :D Edvin25 szvsz ha nem zavar a régebbi külső nyugodtan megveheted az egyes Pixelt.Egyik kollégám is egy hete ruházott be egy XL-re az ajánlásomra,nem bánta meg,szereti. :)

[ Szerkesztve ]

(#992) Lacee1986 válasza trialboj (#990) üzenetére

Lacee1986
(senior tag)

A hátuljának az egy harmada üveg sajnos.

Az ilyen Pocophone szintű telefonnál mindenképp jobb, már csak kamerában és szoftverben is.

(#993) Thom!

Thom!
(addikt)

Megy nálam a sötét mód az uzeneteknel.

(#994) szpeti40 válasza Thom! (#993) üzenetére

szpeti40
(senior tag)

én nem is tudtam, hogy van ilyen benne :Y

(#995) fokukac válasza szpeti40 (#994) üzenetére

fokukac
(veterán)

miután kifehérítették, kitört a lázadás, hogy vakítóan fehér, ezért csináltak sötét módot is.
Mondjuk én valami kettő közötti megoldást preferálnék...

Más téma, mert rég jártam itt: SZóval a gyári töltő akkor egyszer gyorstöltött, azóta egyszer sem. Szóval lassan őrölnek itt a kerekek.

[ Szerkesztve ]

(#996) Thom! válasza szpeti40 (#994) üzenetére

Thom!
(addikt)

Majd lesz hívás appnál is, sőt messenger app is fog kapni upgrade-et.

(#997) BusyChild válasza trialboj (#990) üzenetére

BusyChild
(tag)

hülyén néz ki? nem trendy??
akkor vegyél vmi idóta notch os telefont na AZ trendy
:DDD

(#998) BusyChild válasza fokukac (#995) üzenetére

BusyChild
(tag)

próbáld ki gyári töltő,átalakító és gyári usb-a usb-c kábel
nálam ezzel gyorsan tölt

(#999) fokukac válasza BusyChild (#998) üzenetére

fokukac
(veterán)

hmm, ez eszembe nem jutott volna...
kipróbáltam, tényleg azt írta ki, hogy gyors töltés.
Mondjuk így is közel 2 óra volt. Az elején 2050 mA-ral, de 50% fölött már csak 1000 mA-ral töltötte.

(#1000) Nova91

Nova91
(tag)

Sziasztok!

Nem rég vettem egy Pixel-t a Turbadonál. Van egy olyan megérzésem, hogy ez nem egy gyári pixel töltő. Kívülről valami fém köpeny fedi és világít egy Ú betű a tetején. Légyszi ha tudjátok nézzétek meg ezt a pár képet róla: LINK

Másik érdekesség vele kapcsolatban, hogy ha rádugom a telefont és úgy dugom a konnektroba akkor leveri a biztositékot. Próbáltam 3 különböző konnektorban is. Egy galaxy a5 (2016)-tal is kipróbáltam és az nem csinált ilyet. Alapvetően nem így használom, de most így sikerült. Ha elöszőr a konnektorba dugom a töltőt és aztán dugom rá a telefont akkor nincs gáz. Erről van valami vélemény?

Válaszokat előre is köszönöm.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.