Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:54

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) hYpErKe válasza LouiS22 (#646) üzenetére


hYpErKe
tag

Az akku idővel én is ugyanezt tapasztalom, jobb lett sokkal így egy hónap használat után, viszont az zavar, hogy a fogyasztásnál a processek nem láthatóak külön-külön (lehet ezt is elrejtették valahova?).

Amit még észre vettem az, hogy az ambient display rosszabb lett a frissítés után sokkal többet kell koppintani, hogy a képernyő feloldásig eljusson. Nálatok is így van ez?

Pixel --> Pixel 7

(#652) hYpErKe válasza tekk (#650) üzenetére


hYpErKe
tag

Én ebay-en rendelt sima védőüveget használok teljesen jó occcó! ;)

Amúgy üdv a klubban! :C

Pixel --> Pixel 7

(#653) Just486 válasza hYpErKe (#651) üzenetére


Just486
senior tag

2x2-t kell kopogni. A 8.1 talán nekünk is elhozza majd az always on-t, akkor az óra mindig kint lesz, és elég lesz 1x2.

That unconquered country we call the future.

(#654) hYpErKe válasza Just486 (#653) üzenetére


hYpErKe
tag

Köszi a választ tényleg kétszer kettő kell nem is tűnt fel eddig ez. :D
Remélem nem fognak nekünk semmi új featuret kihagyni a droidból, amit az új pixel megkap és hardveresen ez is képes rá.

Pixel --> Pixel 7

(#655) hYpErKe


hYpErKe
tag

Használja valaki a felhőbe való fénykép mentéseket?
Ha jól értelmezem akkor kép tömörítést használ így kisebb a méret viszont korlátlan tárhely adott.
Van minőségbeli romlás a helyben tárolthoz képest? :F

Pixel --> Pixel 7

(#656) Just486 válasza hYpErKe (#655) üzenetére


Just486
senior tag

Pixelről korlátlan az eredeti kép tárolása is.
Ha máshonnan töltesz fel, akkor kell ráengedni a google saját algoritmusát, hogy korlátlan legyen. Hogy neked ott mennyit romlik a minőség, azt te tudod megítélni.

That unconquered country we call the future.

(#657) hYpErKe válasza Just486 (#656) üzenetére


hYpErKe
tag

Igen, közben rájöttem én is, a régi nexusos képek is fent vannak még a drive-on, mondjuk azt nem értem miért úgy jelöli, hogy 0 byte-ot foglal a felhőben holott az még nexuss-al készült, de mindenesetre nem zavar! :D

Pixel --> Pixel 7

(#658) NavySeal


NavySeal
senior tag

Sziasztok!
Az érdekelne, ha kint Németo-ból vennék egy Pixel2-t a MM-ból esetleges meghibásodás esetén itt Magyarországon miként lehet érvényesíteni a garit?

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#659) LouiS22 válasza NavySeal (#658) üzenetére


LouiS22
veterán

Erről az LG-t kérdezd meg :)

Én látatlanban azt mondom, hogy nem fogják javítani, de reménykedjünk, hogy esetleg megjelenik itthoni szolgáltató kínálatában és akkor máris más lehet a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#660) NavySeal válasza LouiS22 (#659) üzenetére


NavySeal
senior tag

A kicsit a HTC gyártja. Azért most elbizonytalanodtam egy picit, ha kiadok 750€-t egy telefonért és rizikós a gariztatása. Másik topikban azt írta egy fórumtárs, hogy a Google hibajegyet vesz fel és ha kell elviszik és cserélik?!

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#661) LouiS22 válasza NavySeal (#660) üzenetére


LouiS22
veterán

Miután itthon hivatalosan nem kapható, kötve hiszem, hogy akár az LG, akár a HTC szervize befogadna ilyen telefont. Ha a másik topicban saját tapasztalatot írt le, akkor biztosan úgy van.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#662) NavySeal válasza LouiS22 (#661) üzenetére


NavySeal
senior tag

Bazz...akkor teljesen lutri így. :(

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#663) TaylorPro válasza NavySeal (#658) üzenetére


TaylorPro
addikt

Leadhatod bármelyik itthoni MM-ben gariztatni. Kiviszik a vásárlás helyére, majd vissza. Régen így volt. Megkell kérdezni a MM ügyfélszolgálatát. Itthoni LG csak magyar számla ellenében fog javítani. A HTC-t nem ismerem.

Pixel 8 Hazel

(#664) NavySeal válasza TaylorPro (#663) üzenetére


NavySeal
senior tag

Köszi a tippet, ma hívom is a MM-ot. Nagyon rácuppantam a Pixel2-re, de ha a gariztatása ennyire gázos, akkor azért meggondolom.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#665) forintuser válasza NavySeal (#660) üzenetére


forintuser
őstag

Nem 799? Én is onnan veszem csütörtökön.

[ Szerkesztve ]

Holnapkészítést vállalok.

(#666) NavySeal válasza forintuser (#665) üzenetére


NavySeal
senior tag

Dede, igazad van!!
Esetleges gari téma miatt nem izgulsz?

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#667) forintuser válasza NavySeal (#666) üzenetére


forintuser
őstag

Nem , mert németben élek. :D

Holnapkészítést vállalok.

(#668) NavySeal válasza forintuser (#667) üzenetére


NavySeal
senior tag

Úgy azért lényegesen könnyebb :)
Lehet én is belevágok azért még így is. Majd kérlek egy rövid összefoglalót tegyél fel.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#669) forintuser válasza NavySeal (#668) üzenetére


forintuser
őstag

Mindenképpen.

Holnapkészítést vállalok.

(#670) fokukac válasza TaylorPro (#663) üzenetére


fokukac
nagyúr

Az itthoni LG minden EU-s számlás terméket javít a garancia-idő alatt.

Amin problémáztak, az a bootlop-os telefonok garancia-időn túli javítása volt - de nekem pl. úgy is megcsinálták az Expansys-os számlával, csak egy pár hétig hisztizni kellett nekik érte...

Ettől függetlenül nem szívesen vennék egy ideig most LG-terméket. : )

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#671) Lacee1986 válasza NavySeal (#666) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Miért nem a német google storeban veszed és ha baja van akkor oda küldöd vissza. Van sok olyan szolgáltatás ami ad neked egy német címet ha ez a gond.

(#672) NavySeal válasza Lacee1986 (#671) üzenetére


NavySeal
senior tag

Dolgoznak kint kollégáim, velük, ha nem is gyorsan, de meg tudnám oldani a visszaküldést.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#673) zraw


zraw
csendes tag

Mostanában terveznék venni egy első generációs Pixelt, hátha a 2-es megjelenésével értelmesebb árra esnek vissza (ebayen már vannak egész jó áron használt de újszerű állapotú dealek).

Ha van valakinek Budapesten ilyen telefonja (sima 5"-ös, nem az XL), esetleg ránézhetnék pár percre, hogy milyen is élőben? Sokat segítene :)) Persze ha valaki épp megválna tőle az még jobb lenne :D

(#674) barmar


barmar
aktív tag

Van tippetek hogy a gyári launcheren mért van ott a Google ikon mellett a mikrofon ikon? Ha angolra állítom a telefont akkor csak a Google ikon marad. Nagyon idegesít az a mikrofon ott és nem tudom kilőni sehol.
Köszi

(#675) fokukac válasza barmar (#674) üzenetére


fokukac
nagyúr

Ha ráboksz a mkrofonra, akkor tudsz diktálni, és ő rákeres neked arra, amit mondtál. És magyar nyelven is működik.
Angol nyelven valószínűleg azért nincs ott, mert ha angolra állítod akkor alapból aktív az asszisztens, és ha azt mondod neki, hogy ok google, akkor egyből indul a hangfelismerés.
A lényeg, hogy nem hiszem, hogy magyar nyelven ki lehet kapcsolni a mikrofont.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#676) barmar válasza fokukac (#675) üzenetére


barmar
aktív tag

Köszi. Azt tudom h mire jó csak idegesít. De akkor ott marad :-)

(#677) barmar


barmar
aktív tag

Nálatok nem fordul elő, hogy időnként nagyon lassan ébred fel a telefont? Ujjlenyomat olvasó rezzen, de jóval később billen fel a kép. Power gombra még sokáig nem történik semmi.

(#678) hYpErKe válasza barmar (#677) üzenetére


hYpErKe
tag

Nálam nincs ilyen probléma, pikpak feléled ha hozzáérek mindig.

Pixel --> Pixel 7

(#679) barmar válasza hYpErKe (#678) üzenetére


barmar
aktív tag

Közelben már utána olvastam redditen. Én adb vel eltüntetem a navi sávot h ne égjen be. Emiatt van. De erre is találtam megoldast, ha valaki hasonló cipőben jár szóljon. Amúgy ki hogy áll a kijelző beegessel? Navi sav nagyon hamar beeg sajnos, ezért is igyekszem varázsolni vele.

[ Szerkesztve ]

(#680) BusyChild válasza barmar (#679) üzenetére


BusyChild
tag

Már alapból beégés hogy egy negyed millás teló beég. Amig ki nem cserélik a panelt szerintem hülyeség xl -t venni

Pixel 4a 5G

(#681) barmar válasza BusyChild (#680) üzenetére


barmar
aktív tag

Nem teljesen értelek. Ki akar xl-t venni és milyen panel csere? Amúgy nem a telefon hibája a beégés hanem az oled panelé. Én sokkal jobban szeretem az lcd-t, pont emiatt. Olyan telefonon amin a kijelzőn van a navigációs sáv és oled a panel az mind beég. Ez nagyon gáz de a technológia szégyene. Nem kéne ilyen kijelzőket eladni amíg ki nem találják a megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#682) barmar


barmar
aktív tag

Maga a telefon egy álom, nekem minden megfordult már a kezemben, az összes márka flagshipje, de ehhez semmi sem fogható.oda vagyok érte. Eszméletlen ez a tempó ahogy pörög.

(#683) hYpErKe válasza barmar (#681) üzenetére


hYpErKe
tag

A kolléga a pixel2 xl-ről beszélt, mert az produkálja most a beégéseket 1-2 hét használat után.
Családban egy samu flagship kb másfél év után éget be remélem, hogy nálam ilyen nem lesz. A megoldás engem is érdekelne, hogy csináltad az eltüntetést.

Én speciel több mint fél éve használom, egy percig sem bántam meg, hogy ezt a telefont vettem, nagyon szeretem. :B

Pixel --> Pixel 7

(#684) barmar válasza hYpErKe (#683) üzenetére


barmar
aktív tag

usb hibakeresést be kell kapcsolni a fejlesztői beállításokban majd rádugni a pc-re. ADB-vel az alábbi parancsot kell lefuttatni:

adb shell settings put global policy_control immersive.navigation=apps,-com.google.android.googlequicksearchbox

ennyi. a navigation parancsig tart igazából a dolog, az egyenlőség jel után be lehet írni azokat az appokat amik kivételek legyenek. azért kell a googlequicksearchbox-os kivétel, mert enélkül ébredt nagyon lassan a telefon. de így tőkéletesen működik.

(#685) dejvid8


dejvid8
őstag

Sziasztok, honnan érdemes venni ilyen készüléket? Nyilván csak GSM boltok vannak ,de azon belül?
GSM Home-ról valakinek van véleménye?

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#686) hYpErKe válasza dejvid8 (#685) üzenetére


hYpErKe
tag

Hát igazából tök mindegy hogy hol veszed bolti garancia van. Ami bármikor megszűnhet sajnos. Célszerű olyan helyen venni ahol garantáltan eu-ba szánt modellt árulnak, akkor ha minden kötél szakad talán hiba esetén a Google által tudod gariztatni. ;)

Pixel --> Pixel 7

(#687) dejvid8 válasza hYpErKe (#686) üzenetére


dejvid8
őstag

Értem, köszi.
Van itt olyan, akinek bootloop-os lett a Pixel készüléke? Vagy fennáll még ez a veszély a Pixeleknél?
Sajnos a Nexus 6P-mel ez történt, és kicsit félek , hogy nem e történnek ugyanez a Pixellel...

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#688) zraw válasza dejvid8 (#685) üzenetére


zraw
csendes tag

Én pár napja kaptam meg az ebayről rendelt Pixelemet. 135e Ft volt, gyakorlatilag újszerű állapotban, UK-ból, így vám se volt. Ha nem ragaszkodsz az újhoz, érdemes ott körülnézni, valószínűleg egyre többen adják majd el az OG Pixelt az újért mostanában!

(#689) hYpErKe válasza dejvid8 (#687) üzenetére


hYpErKe
tag

Én nem tudok róla, hogy valakinek itt lett-e bootolopos a telefon, vagy egyáltalán meghibásodott volna. :F

Pixel --> Pixel 7

(#690) inwarding


inwarding
újonc

Sziasztok! Pixel telefonom van. A problémám az, hogy a fotókat nem tudja automatán szinkronizálni a google photosba. A feltöltést elindítja, de megáll és csak pörög az ikon. Sajnos az akkut is nagyon meríti.
Amennyiben direkt indítom a feltöltést, akkor problémamentesen fel is tölti őket. Találkozott valaki ilyen problémával?

(#691) dejvid8


dejvid8
őstag

Én is csatlakozom a közösséghez, barmar kolléga telefonjával mostmár én leszek itt jelen. :)
Eddig nagyon tetszik, pont mint amire számítottam, szép lassan kezdem belakni.

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#692) hYpErKe válasza dejvid8 (#691) üzenetére


hYpErKe
tag

Üdv a klubban! :)
Barmar kolléga hamar megvált tőle, ha neked tetszett a 6p akkor ez is fog szerintem. :K

Pixel --> Pixel 7

(#693) dejvid8 válasza hYpErKe (#692) üzenetére


dejvid8
őstag

köszi. :)
Igen, érkezett neki a Pixel2XL.
Már tetszik, a 6P-t is nagyon szerettem, ezt szerintem még jobban fogom. :K

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#694) basa78


basa78
csendes tag

Sziasztok!
Nekem első generációs pixelem van, a kicsi. Németországban vettem.
Egyszer csak kikapcsolt, és azóta nem tudom bekapcsolni. Nem reagál semmire.
Ha gépre dugod, akkor is semmi.
Debrecen mellett lakom, de itt senki sem vállalta, hogy szétszedi.
Olvastam, hogy itthon talán a tmx szervízeli, és a debreceni MédiaMarkt-ba kell vinnem.
Elküldtem, de visszaküldték, hogy nem tudják garanciálisan megjavítani, mert külföldön vettem.
Irtam nekik, hogy vállalják-e, ha kifizetem a javítást. Azt irták, akkor igen. Újra elküldtem. Szóltak, hogy kész van mehetek érte. Odamegyek, majd közlik, hogy visszaküldte a tmx, anélkül, hogy hozzányúltak volna, azzal az indokkal, hogy ök ilyen készüléket nem javítanak!!!!

Valaki tud tippet, hogy hova fordulhatnék?

Köszi szépen!

(#695) forintuser válasza basa78 (#694) üzenetére


forintuser
őstag

Küldd ki németbe.Posta költség olcsóbb lesz mint a javítási díj.

Holnapkészítést vállalok.

(#696) dejvid8 válasza basa78 (#694) üzenetére


dejvid8
őstag

Esetleg próbáltad úgy 30 másodpercig nyomni a bekapcsoló gombot? Erről olvastam, és van akinek úgy bekapcsolt.

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#697) hYpErKe


hYpErKe
tag

Stock rendszernél valaki már próbálta felrakni az új pixel 2 launchert? :F

Pixel --> Pixel 7

(#698) dejvid8 válasza hYpErKe (#697) üzenetére


dejvid8
őstag

Én igen. Sikerült is valami apk által, de nem ér annyit, igencsak merítette az akkut. Ha jól tudom, majd 8.1-el úgyis megkapjuk hivatalosan is.

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#699) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Segítstek legyetek kedvesek!
Frissítettem a telefonom Oreo-ra. Azóta bármelyik app-ba belépve, pl reddit, amikor be akarok jelentkezni, nem tudom kb megadni a nevem, jelszavam, mert ott egy buborék, hogy automatikus kitültés google-lal…. hogy a bánatba lehet ezt kikapcsolni?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#700) MikeWazowski válasza MikeWazowski (#699) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Siker!

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.