Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:54

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) dejvid8 válasza Roland861010 (#748) üzenetére


dejvid8
őstag

Dehogy gáz, nagyon jó és hasznos leírás lett, elmentettem magamnak ha egyszer úgy döntök hogy rootolni akarom. De egyelőre én sem látom nagy értelmét, ez a telefon kb így tökéletes ahogy van számomra. :)

[ Szerkesztve ]

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#752) hYpErKe válasza Roland861010 (#750) üzenetére


hYpErKe
tag

Az összefoglaló jó ötlet, mindig jön 1-2 ember akinek ezzel tudnánk segíteni. :K

Pixel --> Pixel 7

(#753) Roland861010


Roland861010
addikt

Na elfogadták a topikgazda jelentkezésemet ! :)
Miest minden a helyére kerül össze hozom a dolgokat + szeretném a pixel XL-t is ide venni ha nem bánjátok .
Nagyjából úgy szeretném a topikok megcsinálni mint az S8/S8+ ahogy van !

(#754) dejvid8 válasza Roland861010 (#753) üzenetére


dejvid8
őstag

Szuper!
Persze, jó ötlet, az XL topic amúgy is ki van teljesen halva. Itt van élet, szóval mehet egybe mindkettő.
Az összefoglalóba le lehet írni a telefonnal kapcsolatos fontosabb dolgokat, meg a mélyvízzel kapcsolatos dolgokat. Kicsit fel is dobja a topicot majd szerintem.

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#755) hYpErKe válasza Roland861010 (#753) üzenetére


hYpErKe
tag

Nagyszerű, akkor már csak az összefoglaló van vissza! :DDD

Pixel --> Pixel 7

(#756) hYpErKe


hYpErKe
tag

Hát így lassan 1 évesen is igazán kiemelkedő a kicsike!


Nem bírtam tovább fent lenni, sztm egy fél órát még bírt volna! :U :P
Jah ezt a bejegyzést is telóról írtam még. :B

Pixel --> Pixel 7

(#757) Roland861010 válasza hYpErKe (#755) üzenetére


Roland861010
addikt

Igen már csak azt kell összehozni valamelyik pihenő napon ! :)
Mocsok világ ez a T-és élet :)

Azért az a kijelző idő elég jó!
Amit mostanában figyeltem ,hogy a Chrome használat majdnem 2* annyi aksit eszik meg mint bármelyik másik alkalmazás .
Pedig próbáltam a devet is belőle.

(#758) hYpErKe válasza Roland861010 (#757) üzenetére


hYpErKe
tag

Jah a Chrome szeret enni igen, de nekem nem szívta most úgy ahogy szokta..
Nem tudom mi történt, de nekem a januári patch óta jobban bírja az akksi, ami nagyon örvendetes! :C

Pixel --> Pixel 7

(#759) Roland861010


Roland861010
addikt

Na elkezdtem az összefoglalót így munka előtt ennyire futotta csütörtökön folytatom ! :)
Szombaton meg csinálóm a BL vissza zárást meg a kernel / rom módosítást is !

(#760) syrrius


syrrius
tag

Sziasztok , eddig elégedett nexus tulajként (Nexus S, 5, 5X) váltanék a pixelre , viszont használtba gondolkodom (Pixel 32GB 15 hónapos). Ez esetben nem tudom hogy a google szolgáltatásai: a végtelen fotó tár aszisztens stb hogy a készülék által aktiválódik? Illetve ha később eladom a fényképtár akkor megszünik?
Ha lenne valakinek infoja tapasztalata és mosztaná azért nagy KÖSZÖNET!

NEXOLOGIA

(#761) Just486 válasza syrrius (#760) üzenetére


Just486
senior tag

A Pixel 1-nél úgy szól a "megállapodás", hogy a fényképek, amiket Google Pixelről töltesz az online fotótárba, eredeti minőségükben sem számítanak bele az adatlimitbe. "Végtelen" ideig, accounttól függetlenül. Amit bármilyen más eszközről töltesz fel, továbbra is számít, kivéve ha hagyod a Photos-nak, hogy tömörítsen, ez esetben mindig "végtelen" a tárhely mennyisége.

That unconquered country we call the future.

(#762) dejvid8 válasza syrrius (#760) üzenetére


dejvid8
őstag

Mikor majd először bejelentkezel a Pixelen a google fiókodba, ki fogja írni hogy korlátlan tárhelyed van tömörítés mentesen. Ha majd eladod a telefont, az addigi Pixelen feltöltött képek az új (pl nem Pixel) telefonon is megmaradnak, ugyanúgy full minőségben, ahogy feltöltötted. Csak nyilván ezentúl (ha nem Pixel lesz) nem tudsz majd full minőségben feltölteni, csak a Photos tömörített minőségében.

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#763) kakuk100 válasza dejvid8 (#735) üzenetére


kakuk100
őstag

Szia! Megmondanád mi az NX camera és honnan lehet letölteni?
Köszönöm előre is!
:R

[ Szerkesztve ]

(#764) syrrius válasza Just486 (#761) üzenetére


syrrius
tag

Köszönöm ,ez így jó hír!

NEXOLOGIA

(#765) syrrius válasza dejvid8 (#762) üzenetére


syrrius
tag

Neked is köszönöm ! :R

PIXEL-esek! Ti melyiket vennétek használtan?
1. Pixel 32GB német Play-Store-ból vásárolt , még 9hónap garival 3db védőtokkal szép állapotban, dobozával.
2. Pixel XL 128GB hátlap karcos, USB-C kábel laza benne(könnyedén kijön) persze működik a készülék a kamera jó de se papir se doboz, ilyen esetben szerintem a garancia ugrott,de lehet tévedek.

Mindkét készülék közel azonos árban van, az XL csalogató a 128GB-al de nálam nem létszükséglet

[ Szerkesztve ]

NEXOLOGIA

(#766) Just486 válasza syrrius (#765) üzenetére


Just486
senior tag

Én tuti nem vennék már ilyen kétes állapotban lévőt... Nem azok az idők járnak, amikor ha baja van, csak otthon gyorsan szétpattintod és cseréled a hibás alkatrészt. Persze a gariztatás itthon így sem egyszerű, de szerintem a jobb állapotút érdemes.

That unconquered country we call the future.

(#767) dejvid8 válasza syrrius (#765) üzenetére


dejvid8
őstag

Egyértelműen a sima Pixelt, garival. Az XL-nél úgyis csak a képernyő a különbség, és elég sok hibája van ahogy leírtad.

(#763) kakuk100
Parancsolj :)

[ Szerkesztve ]

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#768) kakuk100 válasza dejvid8 (#767) üzenetére


kakuk100
őstag

Köszönöm szépen. Ezt a kamerát telepítettem a másik mellé. A portré módot viszont nem találom!
:R

(#769) Roland861010 válasza kakuk100 (#768) üzenetére


Roland861010
addikt

Álló mód így keresd !
1.5 hete betegeskedek de készülnek a dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#770) kakuk100 válasza Roland861010 (#769) üzenetére


kakuk100
őstag

Köszönöm szépen! Mielőbbi gyógyulást kívánok! :R

(#771) Roland861010 válasza kakuk100 (#770) üzenetére


Roland861010
addikt

Köszi!
Be ígértem sok dolgot az oldalra .
De folyamatosan szívás van ha meg nem vagyok beteg a melót kell behozni.

(#772) Roland861010


Roland861010
addikt

Pixel 2 Live Wallpaper

Telepít majd ott lesz a háttérképek között!

(#773) hYpErKe válasza Roland861010 (#772) üzenetére


hYpErKe
tag

Igen látványos, bár én elég hamar meguntam az összeset, 1-2 hét után váltottam. :)

Pixel --> Pixel 7

(#774) syrrius


syrrius
tag

Tud valaki arról, hogy létezne Pixel / Pixel XL esetében OEM verzió?
Hirdetés alapján felkerestem egy bécsi illetőségű "Handy" shop-ot, mivel nagyon jó áron kínált ÚJ pixel XL-t, számlával és 2év garanciával. Ami érdekes volt hogy az új nem éppen új volt, a hátlapon akadt némi karc,de az előlapon is. Azt mondta kiállítási darab volt a T-mobile-tól jött nekik, de hogy teljesen új. Android 7.1 volt rajta , nem is akarta először bekapcsolni, mert hogy eddig nem tették. A csomagolás viszont egy egyszerű fehér karton volt egy IMEI számmal meg EAN kóddal. De SKU már nem volt amiből ki lehetett volna deríteni a gyártását. Kételkedve ,de kijöttem a boltból inkább. a Cég már 10éve üzemel,de persze tele volt bennfentes törökökkel :o
Kérdés hogy létezik jól hamisított Pixel XL ? Vagy ha OEM ilyen esetben a google / HTC hogy vállalja a garanciát, mert logikus hogy jelen esetben még mindegyikre van gari mivel a bejentés dátuma 2016 Oktober.

NEXOLOGIA

(#775) *RLaci* válasza syrrius (#774) üzenetére


*RLaci*
addikt

Gondolom ez volt az.Én is néztem decemberben amikor kerestem XL-t,de gyorsan tovább is álltam.Szerintem ebből nincs hamisítvány,bár a fene tudja a mai világban.

(#776) syrrius válasza *RLaci* (#775) üzenetére


syrrius
tag

Pontosan ilyen dobozba volt ezekkel a kábelekkel. Nem ezen a helyen voltam , mert ez a 12.kerület én meg a 16.-ba voltam (380euro). Bár szintén török a tulaj itt is és nem vettem töröktől még semmit. Amúgy a használtak árai alatt vannak és ha az a 2év Garancia működik akkor ez nagyon jó ajánlat.
Amúgy meg érthetetlen , ha a T-mobile-tól van , miért nem ők értékesítik? Próbálok utána járni.

NEXOLOGIA

(#777) *RLaci* válasza syrrius (#776) üzenetére


*RLaci*
addikt

Szerintem engedd el ezt a vonalat.Hiába jó az ár,elég simlisnek néz ki az egész amit leírtál. Inkább lesd a hardveraprót hátha felbukkan előbb-utóbb valami jó vétel.

(#778) hYpErKe válasza Roland861010 (#772) üzenetére


hYpErKe
tag

Hogy haladsz az összefoglalóval? :U

Pixel --> Pixel 7

(#779) Roland861010 válasza hYpErKe (#778) üzenetére


Roland861010
addikt

El vesztem teljesen.
1.5 hét betegség után vissza mentem dolgozni és 7 ből 6 napokat toltam.
Miest vissza áll a rend potolom a hiányosságot.

Amire nem jöttem még rá hogy mióta újra raktam a Windowst nem ismeri fel a telót adat másolásra...
Ki próbáltam már minden trükköt tippet... És tanácstalan vagyok

(#780) joco1977


joco1977
tag

Tud valaki ajánlani egy webáruházat, ahol biztos EU-s készüléket, lehetőleg nem horror áron árulnak Pixel XL-t és megbízható a bolt.

(#781) dejvid8 válasza joco1977 (#780) üzenetére


dejvid8
őstag

Bár nem XL, hanem a sima Pixel a Turbado üzletben 148k. Az enyém is onnan van , 2 év garancia van rá, és az üzletről is jókat hallottam. EU-s a készülékem. Pixel XL-ről nincs infóm, hogy hol lehetne jó áron, megbízhatóan.

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#782) joco1977 válasza dejvid8 (#781) üzenetére


joco1977
tag

Lehet, hogy bevállalok onnan egy sima pixelt. Köszi.

(#783) dejvid8 válasza joco1977 (#782) üzenetére


dejvid8
őstag

Simán bevállalhatod, elég az 5" képernyő, pedig én nexus 6p-ről váltottam(5.7"). Jó a nagyobb képernyő sokszor, de a kisebbet kényelmesebb hordozni meg minden. Hamar megszoktam.

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#784) joco1977 válasza dejvid8 (#783) üzenetére


joco1977
tag

:C :C :C

(#785) *RLaci* válasza joco1977 (#784) üzenetére


*RLaci*
addikt

Nekem XL van,a páromnak a kicsi. Használhatóság szempontjából kényelmesebb valamivel a sima,de tartalomfogyasztás szempontjából azért jobb a nagy.Mindkettő jó döntés.Egyéni preferencia,hogy kinek mi a fontosabb.

(#786) einperson


einperson
csendes tag

Sziasztok
Valaki tapasztalt olyat hogy a telefon mindent nagyon lassan tölt be ha mobil neten van ha wifin ?
Sokszor még a videókat se hajlandó betölteni. Sima Pixelem van már egy jó ideje fent áll ez a probléma , szóval nem frissítéssel jött elő.

LG Nexus 5x

(#787) *RLaci* válasza einperson (#786) üzenetére


*RLaci*
addikt

Nálunk nincs semmi gond.A kicsi is és az XL is megy mint a villám.Ha már régóta fent áll ez a probléma ,lehet érdemes volna csinálni egy gyári vissza állítást.Gondolom restart,cache törlés már megtörtént a hibajelenség óta.

(#788) einperson válasza *RLaci* (#787) üzenetére


einperson
csendes tag

Gyári visszaállítás még nem volt mert azt gondoltam hogy csak az FB meg az insta app a hibás , csak a másik telefonomon ami egy Xiaomi Mi4c még azok is hibátlanul futnak.
A furcsa az hogy a youtube meg hibátlanul betölt mindent, meg a Chrome is.
Akkor lehet csak ezek az alkalmazások vannak rosszul megírva.

[ Szerkesztve ]

LG Nexus 5x

(#789) *RLaci* válasza einperson (#788) üzenetére


*RLaci*
addikt

Akkor valószínűleg az a két app lesz a hunyó,én egyiket sem használom,facet is csak böngészőből. Esetleg rakd őket újból,bár lehet az már meg volt.

Szerk Most megnéztem a Páromén ő használja a face apk-t,egyből indulnak nála a videók.Szóval akkor nem tudom mi lehet nálad a gond.

[ Szerkesztve ]

(#790) syrrius


syrrius
tag

Lehet *.RAW képeket készíteni valamelyik applikáció segítségével?

NEXOLOGIA

(#791) Roland861010


Roland861010
addikt

Reggelt nektek érkezett frissítés tegnap vagy ma?
Az előző havi már 3-án rajta volt telon most semmi.
Néztem van már februári javítás is a Google oldalán.

(#792) hYpErKe válasza Roland861010 (#791) üzenetére


hYpErKe
tag

Nekem már megérkezett a frissítés.

Pixel --> Pixel 7

(#793) hYpErKe válasza einperson (#788) üzenetére


hYpErKe
tag

Szerintem is az appal van valami hiba, próbáld újra rakni őket, ha nem segít akkor gyári visszaállítást próbálj. :)

Pixel --> Pixel 7

(#794) hYpErKe válasza syrrius (#790) üzenetére


hYpErKe
tag

Az Nx camera tudja a raw-ot is.

Pixel --> Pixel 7

(#795) zraw


zraw
csendes tag

Én találtam egy moddolt Google Camera apk-t xda-developeren, ami a HDR+ mellett még RAWot is tud :)

Keress rá, én már totál nem emlékszem pontosan hol volt... a lényeg az hogy app cloner-rel lehet felrakni a normál Google Camera mellé, és ha kell a RAW, akkor azt lehet indítani.

(#796) syrrius válasza zraw (#795) üzenetére


syrrius
tag

Köszönöm , és hYpErKe- nek is. Pixelem még nincs , mert lenne egy U11 kicsivel többért .
Fontos a fénykép minősége ezért néztem ezt a 2 készüléket.
Ha az előnyöket nézem:
PIXEL: a google szolgáltatásai mint háttértár, asszisztens (külföldön). Jobb üzemidő, barométer, nagyobb szenzor méret
U11: optikai kép stabilizátor, (*.RAW) F1,7 rekesz, IP67

NEXOLOGIA

(#797) dejvid8 válasza syrrius (#796) üzenetére


dejvid8
őstag

Ehhez hozzátenném, hogy a Pixel elektronikus képstabilizátora is van olyan szintű mint sok telefon optikai-ja.
Na meg Pixelen az NX kamerával Portrémód, ami durva hogy mennyire jó, kb mint a pixel 2-n.
Na meg 240fps slow mo. RAW nálunk is van ahogy a többiek is írták, és ott a HDR+ is.
Szerintem fényképezés és szoftver,gyorsaság terén a Pixel az egyik legjobb.

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#798) *RLaci* válasza syrrius (#796) üzenetére


*RLaci*
addikt

Én a stockdroid miatt a Pixelre szavazok,de az U11 is jó gép.A kamerája szintén nagyon ott van.Kép minőségre kb egy kategória mindkettő.

(#799) mc.g


mc.g
tag

Üdv. mindenkinek !

Erősen hajlok arra, hogy csatlakozzak a csapathoz, de volna pár gyors kérdésem:

Ki hol vette, és melyik verziót kapta ? (magyar, és külföldi bolt is érdekel)
G-2PW4100 (USA)
G-2PW4200 (international/EU)
Van e-valami érdembeli különbség, ami miatt érdemes az international-verziót beszerezni (pl. EU-ban hiányzó LTE-sáv, vagy magyar nyelv hiánya, stb...) ?

A másik, kinek mi a tapasztalata a hosszabb használat során a kijelzővel ?
kicsit félek a samsung-OLED kijelzőtől, korábban többször olvastam, hogy a samsung-OLED kijelzők elsárgulnak, én sokat használom a mobilt, így ez engem érint, ráadásul kényes vagyok a képminőségre, tartok a beégéstől is (Ez volt eddig a legnagyobb visszatartó erő, de a kamera már nagyon csábít. Jobban örültem volna egy IPS-kijelzőnek)...

Garanciális javításra hova lehet vinni ?

(u.i.: gondolkodtam a pixel-2 -n is, de ennyit nem ér meg, ennyivel nem jobb, és egy samsung-OLED kijelzős készülékért ennyit nem adok, számomra ez húzza le legjobban az értékét)

Köszönöm a segítséget !

[ Szerkesztve ]

(#800) Just486 válasza mc.g (#799) üzenetére


Just486
senior tag

Így van, az amerikai verzió más frekvenciákra van hangolva (az eltéréseket a wikipedia szépen listázza), így mindenképpen a "rest of the world" (4200) modellt érdemes itthonra választani. Ezek között már csak a szállított tartozékok között van eltérés (Töltőfej villája, stb).
A képernyő színeiről sajnos nem tudok érdemlegeset mondani, az évek alatt már megszoktam a szar kijelzőket. Szerintem minden esetre jók a színei. A beégés jelenség bizonyos színek esetén (szürke árnyalatai, és kék) megfigyelhető, de 1 év után nem számottevő. Ezen kívül alacsonyabb fényerőkön a sötét színek homogenitása nem az igazi, továbbá blokkosodásra is rávehető, minimumhoz közeli fényerőn pedig a sötét színek bekapcsolása feketéből szemmel is jól láthatóan lassú (csíkot húz). Ezek kb minden amolednél így vannak.
Garanciálisan ezt a telefont valószínűleg nem javítják itthon (kivétel talán néhány nagyobb szupermarket akik forgalmazták). Nem sok tapasztalat volt eddig itt ebben a témában, de a legvalószínűbb jelenleg, hogy csak a forgalmazón keresztül garanciáztatható, márkaszerviz (htc) nem javítja.

That unconquered country we call the future.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.