Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:54

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) janeszgol válasza #41133696 (#163) üzenetére


janeszgol
félisten

"Az első Android 4.1-től jutott Android 5.1-ig (1 főverzió)..."

Hát nem tudom, hogy ez mennyire állja meg a helyét. Az iOS 8/9/10 között akkora a difi, mint egy fő verzió váltásnál? Na mindegy, de a 4.1 (2012) és az 5.1 (2015) között három év telt el.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#202) assemble válasza janeszgol (#201) üzenetére


assemble
addikt

Semennyire, 4.1 es 5.1 kozott alsohangon 2 foverzio (J->K->L) van (es tovabbi 3 nagyobb frissites, amik nagyobbak, mint sok helyen egy foverzio szokott lenni.)

(#203) beyruth82 válasza assemble (#202) üzenetére


beyruth82
veterán

Egy főverzió van a 4.4 kitkat. 4.1-4.3-ig jelly bean,4.4 kitkat,5.0-5.1 lollipopp.

(#204) pusihusi


pusihusi
addikt

És ezek a telefon :F ok milyen címszó alatt található meg a hirdetésekben? :Y

Üdv. Feri!!

(#205) tibor72


tibor72
tag

...Ökoszisztéma ide, support oda, ez is egy kib@...tt nagy LOL ! Minden ami 130k- nál drágább, irreális, bull...t, és ez az összeg is sokaknak álom marad, nem vitás nem mi vagyunk a célország, de nem is szeretném, ha azzá válnánk........Mindenkit elkapott a "minőség érzet" aluminium formájában 2 évre....lol. Ok újrahasznosítható, 2 év múlva :DDD (nem tudom műanyagban van-e jobb alternatíva) Személy szerint 36k-ért tudtam venni újonnan készüléket ami 2 évet biztos kihúz és (van) támogatása is rendszeresen (még ha sokat is szidott), a címben szereplő pedig nem tud annyival többet :DDD (mint amire szükségem van, vagy lesz ;] )

(#206) Potrien válasza tibor72 (#205) üzenetére


Potrien
senior tag

igazad van :R :C
milyen telefont vettél,megkérdezhetem?

(#207) tibor72 válasza Potrien (#206) üzenetére


tibor72
tag

Ha azt ide leírnám én magam lennék a TROLL ;] , de privátban megírom.

(#208) asdf_


asdf_
veterán

Biztos, hogy jó volt a kamerája ennek a telefonnak? Nézzétek meg ezt a videót, olyan gyönyörű, hogy lefosom a bokámat, mintha egy teljesen más készülékkel készült volna (ok, egy color gradingen átesett a cucc, szóval nem 1:1-ben ilyen színekkel dobta ki a telefon magából, no meg persze aki csinálta, annak napi szinten van igazi kamera a kezében, de basszus ez éles saroktól sarokig, részlethegyek vannak rajta az itteni tesztképekhez képest- az SW képstabi viszont egy határ fos benne, ez tény-)
Mindenesetre hurka akksi, ohne rádió és SD slot, ellenben bazidrága, úgyhogy nem kéne.

[ Szerkesztve ]

(#209) Taci válasza asdf_ (#208) üzenetére


Taci
addikt

:Y

(#210) w333


w333
félisten

Na igen ez egy remek készülék a legjobb kamerával szerelve ami létezik, a HDR + pedig egy nagyon jó dolog ... de ahogy nézem főleg az esti képeknél látom hogy kb. az összes kép bemozdult egy kicsit és ez nem Szentkuti11 kolléga hibája hanem az hogy nincs OIS ... Nexus 5X -nél ugyan ezt tapasztalom, szóval nagyon stabilan kell tartani, a második bajom a telefonnal az-az árazás nagyon max. 200k induló áron jó vetél de többet sajnos nem ér, főleg úgy hogy jóval olcsóbbak a konkurencia felhozatala :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#211) TheSaint


TheSaint
aktív tag

"Tetszett" plecsni, na szép, egy 230K-s eléggé sok sebből vérző telóra!? Ez elvileg "prémium" kategória, mondjuk Samu S7, Apple I7 ellenfele? Ahhoz meg még inkább gyenge...
Majd akkor szóljatok, ha a régi nagy gyártók letesznek az asztalra egy elfogadható ár/érték arányú középkategóriás telót. Addig inkább támogatom a feltörekvő márkákat.

(#212) Tarisznyarák válasza TheSaint (#211) üzenetére


Tarisznyarák
tag

Igen, én is veszek inkább egy kínait (olyat amire van jó Cyanogenmod rendszer), a maradék 150000 Ft-ot meg majd segít az asszony elkölteni.

[ Szerkesztve ]

(#213) m_makai válasza embe (#147) üzenetére


m_makai
tag

A "megfog bukni mert ronda/drága/nagy a káva/semmi használható extra" szövegek már elmentek az előzetes cikkek alatt. Amúgy nem hiszem, hogy hsz-számból érdemes bárminemű következtetést levonni.

(#214) joey04 válasza m_makai (#213) üzenetére


joey04
titán

pedig de. nézd csak meg évekre visszamenőleg.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#215) TheSaint válasza Tarisznyarák (#212) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Szerintem az "asszonyaink" ismerhetik egymást valahonnan... :))

(#216) Petya88


Petya88
tag

Én már csak arra lennék kíváncsi, hogy milyen távolságot érzékel a távolságérzékelő az előlapon?

(#217) tibor72 válasza asdf_ (#208) üzenetére


tibor72
tag

... Nah igen egy profi kezében. Ja hogy itt mindenki profi, ok(vagy mégsem). Egy másik videóban Sony a6300-al hasonlítják, és nyer a Pixel..... lol. Persze hogy veri..... Amúgy jó a videó.

(#218) w333 válasza TheSaint (#215) üzenetére


w333
félisten

Akkor valószínűleg ugyan olyan ajándékot is fogtok kapni ! ;] :DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#219) blagolf válasza joey04 (#116) üzenetére


blagolf
senior tag

Ezt erősen kétlem.

Üdv, Zoli

(#220) hallerlaller válasza m_makai (#213) üzenetére


hallerlaller
addikt

A havi android disztribúciós jelentésből lehet látni hogy mennyit adtak el, ide a bökőt hogy a következő haviba sem fog megjelenni 0.1%-al az android 7.1 (~1.5 millió eladott készülék)

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#221) blagolf válasza HarleyCustom (#168) üzenetére


blagolf
senior tag

Majd ha egyre kevesebb olvasójuk lesz, nem jönnek a támogatók. Egyszer csak azt veszik észre hogy nincs munkájuk. Akkor gondoljanak majd vissza erre sok fals tesztre. :C

Üdv, Zoli

(#222) hétalvó válasza w333 (#210) üzenetére


hétalvó
addikt

ezért jössz te is a 10-es topicjába sztem :D
a pixel-re vártam, de ha mellé teszek egy htc 10-et az árával és tudásával, képtelen vagyok felfogni miért vegyek pixelt...
ráadásul a 32-es kicsi is lenne a nagyobbak pedig még itthon nem kaphatóak a pixelekből.

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#223) w333 válasza hétalvó (#222) üzenetére


w333
félisten

:K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#224) ollie válasza tibor72 (#205) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Érezhetően még sose használtál felsőkategóriás telefont.

***

(#225) joey04 válasza blagolf (#219) üzenetére


joey04
titán

pedig így van.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#226) atike válasza tibor72 (#205) üzenetére


atike
nagyúr

"mint amire szükségem van, vagy lesz"

Ez volt a lényeg. Azt azért látni kell(ene), hogy létezhetnek a tiédtől eltérő igények is... :U

Az is igaz, hogy egy bőven 200k fölötti eszköz nem biztos, hogy olyan hűde sokkal többet ad egy 150k-s tudásához... :DDD Na de hát nem is csak az itthoni fizetésekből kell kiindulni ahol egy komolyabb készülék sok ember 2-3 havi fizetését teszi ki. :(((

(#228) blagolf válasza joey04 (#225) üzenetére


blagolf
senior tag

Pedig nem.

Üdv, Zoli

(#229) haxiboy válasza atike (#226) üzenetére


haxiboy
veterán

Lehet hogy valakit kiszolgál az alsó kategóriás "gép", de ha hosszú távra tervez az ember (legyen ez most 2 év az előfizetői hűség miatt), de általában ennyi idő után már váltani szoktak az emberek.

A csúcs készülékek nem csak nagyobb odafigyeléssel vannak összerakva, de gyorsabbak is. Lehet hogy xy-nak jó ha 5s-et kell várni a Messengerre, és van ideje várni. De amikor az ember erősen multi-taskingol, 1000 dolgot csinál egyszerre és nem szeretne diavetítést nézni, vagy 1-1 erőforrás igényesebb programra várni, vagy hogy a háttérben futó alkalmazások folyamatosan ki vannak lőve... Akkor flagshipet vesz.

Árban határ a csillagos ég, de 150k körül már korrekt teljesítményt kap az ember.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#230) .Szaki. válasza haxiboy (#229) üzenetére


.Szaki.
addikt

+1, a tovább tartó támogatásról nem is beszélve. Na meg a mai telefonok már vannak olyan jók, hogy flagshipből sem kell feltétlenül a legújabb szériát megvenni az épp kifutó típus is bőven hozni fogja a szintet. (Nem használatra gondolok)

[ Szerkesztve ]

(#231) haxiboy válasza .Szaki. (#230) üzenetére


haxiboy
veterán

Akár még használt is játszik ha nincs lezúzva.
Jómagam egy S6-ot használok, és szerintem még 1-2 évig bírni fogja :)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#232) madd dogg válasza S e t h (#127) üzenetére


madd dogg
senior tag

De régi technika. Simán kijöhetnének egy appal, ami wifin csatlakozik TV-hez, és irányítja.

Az infra helyigénye egy mai telefonban túl nagy. Ahol meg nincs wifis tv, lehet dugni rá android boxot. Egyszerűen egy mai okostelefont nem érdemes régi technikákhoz fejleszteni, azokkal kompatibilissá tenni. És továbbra is tartom, hogy rétegigény.

(#233) beyruth82 válasza haxiboy (#231) üzenetére


beyruth82
veterán

Az ma már a középkategóriába csúszott jó esetben is az exynos 7420-al és 3 giga rammal...

(#234) haxiboy válasza beyruth82 (#233) üzenetére


haxiboy
veterán

Tavaly még flagship volt, és attól még az is marad. Középkategóriás telefonokat nem szerelik így, hiába a nyers erő. Bár most nagy álom nekem is egy Oneplus 3, mióta barátnőm használja csak pislogok.
Bár az S6-tal sincs semmi gond :)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#235) tibor72 válasza atike (#226) üzenetére


tibor72
tag

A lényeg, hogy nem vesztél el a részletekben :D ... ami 130k-nál drágább(!), és csak aztán jött az hogy mennyiből úsztam meg a dolgot ;) ami nem egyenesen arányos azzal, hogy mik az igényeim.

ollie : a huawei p9 szerintem nevezhető volt mikor megjelent, az állam a helyén maradt, és csak az ujjlenyomat olvasó ami nagyon tetszett az meg gondolom nem 200k....(meg a maga idejében az Asus Padfone 2 is az volt)

[ Szerkesztve ]

(#236) beyruth82 válasza haxiboy (#234) üzenetére


beyruth82
veterán

Igen tavalyi évben az exynos 7420 mögött kullogott a mezőny de idén már a snapdragon 650,652 is van olyan erős és az igencsak középkategóriás mobilokban van ahogy a 3 giga ram is.A QHD kijelző még ami nem jellemző csak a felsőkategóriában.

(#237) doooo válasza beyruth82 (#236) üzenetére


doooo
veterán

Nos... a 652 elvileg a 808 és 810 között helyezkedik el teljesítményben... de tavaly még a 810-et is lehagyta az Eynos 7420... vagyis nem, se a 650 se a 652 nem olyan erősek.

(#238) batai15 válasza beyruth82 (#236) üzenetére


batai15
félisten

akkor mivel a mostani kis kategóriás kocsik nagyobbak mint pár éve akkor az előd kocsik meg már micro autok? nem.
attól hogy valami felett eljár az idő attól még ugyan az marad mikor kiadtak, csak helyén kell kezelni

(#239) RaveForce válasza doooo (#237) üzenetére


RaveForce
veterán

Arnyalja a kepet hogy a 805 erosebb volt, mint a 808 :D (ellenben meg 32bites)

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#240) beyruth82 válasza RaveForce (#239) üzenetére


beyruth82
veterán

Nem volt erősebb.Egy note 4 gyengébb mint az Lg g4.A snapi 805 jóval gyengébb és elavultabb konstrukció.

http://system-on-a-chip.specout.com/compare/424-1107/Qualcomm-Snapdragon-805-MSM8084-vs-Qualcomm-Snapdragon-808-MSM8992

(#241) RaveForce válasza beyruth82 (#240) üzenetére


RaveForce
veterán

De. Anno pont ezt a kettot hasonlitottuk ossze, es a note4 tobbet dobott geekbench es antutu alatt is.

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#242) petipetya


petipetya
nagyúr

"Hiányzik az FM rádió" - Mármint számodra hiányzik az FM rádió.

Mert a többségnek - beleértve engem is - nem hiányzik.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#243) beyruth82 válasza RaveForce (#241) üzenetére


beyruth82
veterán

Geekbenchben azért talán mégse.
https://m.mobilarena.hu/teszt/lg_g4_teszt/hardver_sebesseg_rendszer.html

[ Szerkesztve ]

(#244) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Még mindig nem bírom megérteni ezt a fehér hátteret az ikonok mögött, hogy miért kellett. Miééért? Miért? :'( Miért? :(

Megyen!

(#245) atike válasza petipetya (#242) üzenetére


atike
nagyúr

+1 :)

...se az FM, sem az infra nem szokott hiányozni... :)

(#246) embe válasza m_makai (#213) üzenetére


embe
nagyúr

Hm.. Én ezt írtam volna amit idéző jelbe tettél? Nem emlékszem..

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#247) Sebhelyes válasza petipetya (#242) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

A "többségnek"? Hányas mintán végeztél közvéleménykutatást, vagy csak idebüfiztél?

(#248) hallerlaller válasza Sebhelyes (#247) üzenetére


hallerlaller
addikt

Nézd meg milyen telefonokból adnak el a legtöbbet és rájössz magad is.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#249) Sebhelyes válasza hallerlaller (#248) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Az még nem jelenti azt, hogy igény ne lenne rá.

(#250) hallerlaller válasza Sebhelyes (#249) üzenetére


hallerlaller
addikt

A többségnek nincs rá igénye, erről volt szó.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.