Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:54

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) dejvid8 válasza *RLaci* (#846) üzenetére


dejvid8
őstag

Esetleg tudnál egy képet küldeni arról, hogy hogy néz ki rajta az xprotector? Az alsó és a felső kávát is fedi, vagy csak a képernyőt? Én is erősen gondolkodom rajta, ha ilyen jó véleményed van róla.

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#852) *RLaci* válasza dejvid8 (#851) üzenetére


*RLaci*
addikt

Parancsolj. :) Három hónaposan.Sehol nem jött fel,nagyon még karc sincs rajta.

[ Szerkesztve ]

(#853) dejvid8 válasza *RLaci* (#852) üzenetére


dejvid8
őstag

Hú, ez nagyon jól néz ki, egész telefont borítja kb. Rendelem is! Köszi! :R

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#854) *RLaci* válasza dejvid8 (#853) üzenetére


*RLaci*
addikt

Nincs mit. :)

(#855) papp_no1 válasza hYpErKe (#801) üzenetére


papp_no1
senior tag

Sziasztok,

garanciális ügyintézést hogyan s miként lehet érvényesiteni? Mobilboltban vásároltam a telefont ahol 3 hónapig hitegettek, hogy megjavítják/ cserélik.. de ez nem történt meg elméletileg a támogatás menüben érévnyesíthető ez a kérés - kérdés? de nem találtam sehol google támogatást... nem tudom mi tévő legyek az lg magyarország elküldött a fenébe h ők csak pixel2t javitanak. HTC nem foglalkozik velem

légyszi segitsetek!

(#856) dejvid8 válasza papp_no1 (#855) üzenetére


dejvid8
őstag

Szia!

Sajnos a Google ebben nem fog segíteni szerintem, inkább a nagyobb országokra szól az.. Mindenképp abban a boltban reklamálj, ahol vetted. Olyan nincs hogy 3 hónapig hitegetnek, valamit kell csinálniuk, vagy visszafizetni érte a pénzt(vagy bár valamennyi részét), vagy pedig más telefont kapsz cserében. Ha nem tesznek semmit, simán jogi útra lehet terelni, vagy akár megfélemlíteni őket.
Én is így jártam egy Nexus 6P-vel, ahol a Huawei jóformán elutasított (azt a Huawei gyártotta), mondván hogy a boltot zaklassam. Végül a bolt nagy nehezen, másfél hónap után "megvette" tőlem a telefon 80-ezerért, mert nem tudták megcsinálni. Persze én is intéztem 1-2 szép szót hozzájuk.
Nyilván ez bolt függő, de én akkor elég jól jártam viszonylag. (Melyik üzletről van szó a te esetedben?)

Szóval a boltot kéne zaklatnod, remélem van még rá garanciád. Esetleg ha a google tudna segíteni, akkor javítson ki valaki, de szerintem nem fognak.

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#857) *RLaci* válasza papp_no1 (#855) üzenetére


*RLaci*
addikt

Én megpróbálnám felvenni a kapcsolatot abban az országban a Google ügyfélszolgálattal,ahonnan a telefon származik.Egy próbát megér,max elhajtanak.

(#858) hYpErKe válasza papp_no1 (#855) üzenetére


hYpErKe
tag

Szia!
Azt lehet tudni mi a telefon hibája?
Amúgy én elmennék a fogyasztó védelemhez, hogy x cég nem javítja a telefont és/vagy nem fizeti vissza a vételárat ha nem tudja javítani holott garanciás, ha külsérelmi nyom van a telon akkor már necces ez az eset.
Végső soron még a fentebb említett módon is próbálkozhatsz a googlénál az ügyfélszolgálaton amelyik országból származik annál természetesen nem a magyarnál.
Reméljük sikerül megoldani a problémádat.

Pixel --> Pixel 7

(#859) mcferenc


mcferenc
csendes tag

Sziasztok!

A szervizelés témához szeretnék hozzászólni. A nem garanciális szervizeléssel kapcsolatosan leveleztem egy kicsit a Google-lal. A legközelebbi hivatalos szerviz ami Pixel telefonokkal foglalkozik az Németországban van, a CTDi cég, ő hozzájuk irányított a Google support. Ők azt írták, hogy sajnos csak azoknak vállalják a készülék garanciális vagy azon túli javítását akik Németországban élnek vagy dolgoznak. Ergo ha Mo-ról elpostázom hozzájuk a telót, akkor sem tudják elvállalni a javítását. Megkérdeztem a Turbado-t is, akik más országokban is jelen vannak és árulják a készüléket, ők azt írták, hogy ha náluk vásároltad a telót akkor nem garanciális szervizelés esetén ők csak árajánlatot tudnak adni a külföldi partnereiktől, de a postázást nekünk kell intézni, fizetni és minimum 4 hétig eltarthat a szervizelés. Szerintem az itthoni opciók közül a Turbado a legbiztonságosabb, főleg a prémium garanciájával, ami új készüléket ad garanciális hiba esetén.
Én vacillálok nagyon, most megint lehet kapni 153ért a Turbadonál (EU csatlakozós, a többi webshopban UK verziós ha jól láttam), de lehet az már kicsit sok érte...

(#860) papp_no1


papp_no1
senior tag

Sziasztok,

Végül fogyasztóvédelem + panaszkönyvvel való fenyegetés meghozta a gyümölcsét.. Visszakaptam az EREDETI vételárat. Nem reklámoznám se jól se rosszul a mobilboltot. Igazából nem rajtuk múlott mert a nagyker nem foglalkozik vele, hitegeti őket. Láttam az emaileket, de majd ők leboxolják maguk közt mert ez így elég rossz nekik de nekem is h kiadok 190ezret 1 telefonért és 3,5 hónapig egy csere telefont használok... ami egy samsung galaxy S4 volt,, az tuti h csak gyári garis készüléket vásárolok mert ezzel a boltival beszívtam... köszi a segítséget..
Mikrofon hiba és térerő gondok vannak a készülékkel. Felajánlották,hogy a saját szervizükkel megjavíttatják de azt nem krétem mert szerintem csak szét lesz barmolva a telefon.. :U :W

(#861) *RLaci* válasza papp_no1 (#860) üzenetére


*RLaci*
addikt

Jó,hogy megoldódott a problémád.A fogyasztóvédelem megemlítése általában megteszi a hatását. :)

(#862) dejvid8 válasza papp_no1 (#860) üzenetére


dejvid8
őstag

Na, örülök hogy sikerült. Szerintem elég jól jártál, azért nem mindegyik üzlet adja vissza a teljes vételárat, mint ahogy nekem sem a MobilCorner a Nexus 6P-ért.
Minden jó ha a vége jó :)

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#863) papp_no1 válasza dejvid8 (#862) üzenetére


papp_no1
senior tag

Hát állítólag ők is visszakapják , de már nem izgat ... nem tudom mit válasszak most V30 v pixel 2, talán a pixel 2őt szervizeli az lg magyarország.
:D

(#864) *RLaci* válasza papp_no1 (#863) üzenetére


*RLaci*
addikt

Csak az XL-t,a kicsi HTC.

(#865) dejvid8 válasza papp_no1 (#863) üzenetére


dejvid8
őstag

Én 2 XL-t vennék, nem kell sokat hozzárakni a te esetedben :K

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#866) Parpo


Parpo
csendes újonc

Sziasztok, használ valaki Beta programmal Pixelt? Tegnap sikeresen hozzájutottam 1 hez és Android P fut rajta. Illetve 1 kérdés, volt már nexusom, hasonlóan tudom vissza rakni rá a 8.0 vagy 8.1 et? Válaszokat előre is köszönöm.

(#867) Lacee1986 válasza Parpo (#866) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Pont tegnap raktam fel én is. Igen, simán lelehet mondani és visszamehetsz 8.1-re. Igaz ilyenkor factory reset van!

(#868) Parpo válasza Lacee1986 (#867) üzenetére


Parpo
csendes újonc

Köszönöm az infót :D

(#869) Sztupidka


Sztupidka
tag

Tapasztaltok hibákat esetleg? Illetve használ valamelyikötök androidos okosórát? Gondolkozom én is egy próbán, de azért tartok is tőle mert az előző béta verziónál is gondok akadtak az órámmal és gyakorlatilag használhatatlan volt. Köszi

(#870) Parpo válasza Sztupidka (#869) üzenetére


Parpo
csendes újonc

Akkuidő és bluetooth kapcsolat nekem rendben volt. Gps pontos, de inkább visszatérek 8.1 re. Majd ha lessz végleges Android P vissza térek rá, nem nagyon bétáztam iphonos korszakomban sem, egyenlőre maradok a stabilnál :)

(#871) Sztupidka válasza Parpo (#870) üzenetére


Sztupidka
tag

Köszönöm!

(#872) Lacee1986 válasza Sztupidka (#869) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Pár app nem működik, de az wear os megy normálisan a moto 360al.

(#873) Sztupidka válasza Lacee1986 (#872) üzenetére


Sztupidka
tag

Akkor indul a próba. Köszi

(#874) Parpo válasza Sztupidka (#873) üzenetére


Parpo
csendes újonc

Megpróbálkozom ismét az Android P vel, mintha akkuidőben jobb lett volna mint a 8.1. Majd írok tapasztalatot még :)

(#875) ShadowLac


ShadowLac
addikt

Hello. gondolkodok egy ilyen teló beszerzésén. Ebay ről. Egy német cégtől kb 105000 ft szállítással. van valami buktató ? Mindegyikben van magyar nyelv?

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#876) forintuser válasza ShadowLac (#875) üzenetére


forintuser
őstag

Igen. Mindegyikben van.

Holnapkészítést vállalok.

(#877) Hejakut


Hejakut
csendes tag

Sziasztok! Elnézést, hogy itt is megkérdezem: használtan vennék egy XL-t. Hogy tudom ellenőrizni, hogy B20-as sávot (LTE 800 MHz) viszi-e? Előre is köszönöm a választ.

(#878) LÁZ


LÁZ
addikt

üdv, esedékes a pixel-re váltás, lenne egy kijelzőrepedt opcióm elég jó áron, kérdés, hogy itthon hol és mennyiért lehetne megjavíttatni adott esetben.

Ha vki tud ajánlani boltot, vagy embert, megköszönöm :R

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#879) dejvid8 válasza Hejakut (#877) üzenetére


dejvid8
őstag

Szia! Ha jól tudom, két féle Pixel fajta van (Global és Amerikai), de mindkettő viszi a B20-at. Szóval ezzel kétlem hogy gondod lenne. De mindenképp európait a legbiztosabb venni, azt meg a telefon dobozából ki lehet nézni, hogy hova szánták.
De semmiképp sem kell aggódj a B20 miatt.

(#878) LÁZ

Ez jó kérdés, sajnos elég ritka hazánkban a pixel telefon, mindenképp érdemes lenne benézni pár üzletbe, és megkérdezni hogy vállalnak e. Esetleg úgy, hogy te megrendeled ebayről a kijelzőt, és ők beszerelik, lehet jobban járnál.

[ Szerkesztve ]

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#880) BlazeCC


BlazeCC
csendes újonc

Sziasztok,

Gondolkozok egy Pixel vásárlásán. A fő szempontjaim a kamera és a friss android lenne.
Ahogy a teszteket/fórumot olvasgatom, a kamerával nincsen probléma, még mindig az egyik legjobb, viszont a azt olvastam, hogy a Google már csak a P-re frissíti utoljára. Ennyi erővel vehetnék egy Huawei P10et is :)

Mi a véleményetek, így érdemes venni egyet?

(#881) Lacee1986 válasza BlazeCC (#880) üzenetére


Lacee1986
senior tag

P az utolsó fő verzió, de ezen túl még kapni fogja a biztosnági frissítéseket egy darabig. Ha olcsón találsz egyet, akkor szerintem még mindig érdemes venni. Kamerában nem sok telefon ér fel hozzá az biztos.

Vehetnél P10-et is, de szerintem gyengébb vétel mindenképp a Pixelnél.

(#882) BlazeCC válasza Lacee1986 (#881) üzenetére


BlazeCC
csendes újonc

Most tudtam meg, hogy P10re lehet hogy még P sem lesz. Így pl mindenképpen jobb vétel.

Egyébként nem érződik rajta, hogy nem mai telefon? Pl nem 8 mag, régebbi gpu stb stb? ( Normál használat mellett) azt néztem, hogy az idei középkategóriás telefonok paraméterek alapján jobbnak tűnnek, de gondolom nagyon sok mindentől függ..

(#883) dejvid8 válasza BlazeCC (#882) üzenetére


dejvid8
őstag

A Pixel még mindig egy felsőkategóriás telefon, nemhogy az idei középkategóriásokat leveri, de az idei felsőkategóriával is partiban van. Nem minden a mag. A Snapdragon 820 még mindig nagyon erős proci.

Kamera terén meg még mindig az egyik legjobb telefon, tud portré módot is, és itt is simán a legjobbak közt van.

Gyorsaságilag meg nem fogsz csalódni, mivel pure Android, tehát semmi felesleges, idióta, eltávoltíthatatlan alkamazás nincs rajta, nagyon-nagyon optimalizált a rendszer. Jó érzés az, mikor nem a telefon akarja az ember pofájába tolni hogy mit lásson (gondolok itt a sok feles appra, csilivili felület - Samsung pl..), hanem a userre bízza, azt telepít és úgy alakítja a telefont ahogy akarja.

Ja, és ha Pixelt használsz, ingyenesen, korlátlan tárhelyed van a google photosban a képek/videók feltöltésére teljes minőségben(semmi tömörítés), 2020 végéig azthiszem.

Szóval, szerintem jó döntés, főleg egy P10-el szemben.

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#884) Nova91 válasza dejvid8 (#883) üzenetére


Nova91
tag

Az üzemidő milyen?

(#885) dejvid8 válasza Nova91 (#884) üzenetére


dejvid8
őstag

nem mondanám olyan kiemelkedőnek,inkább átlagos, az enyém kb 4-4.5 óra képernyőidő átlagban.
De nyilván ez sok mindentől függ, Újan volt 5-6h is.
Minden nap töltöm, + van powerbank.

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#886) BlazeCC


BlazeCC
csendes újonc

Szerintetek érdemes ázsiai piacra készült Pixelt venni? A forgalmazó szerint abban különbözik, hogy máshogy érkeznek rá a frissítések, mint az EU verzióra.
Ázsiai krix-kraxok elvileg nincsenek rajta...

(#887) Lacee1986 válasza BlazeCC (#886) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Tudtommal olyan nem létezik, csak USA és EU. Frissítések pedig mindegyikre ugyan akkor jönnek.

Szerintem téged átakarnak vágni.

(#888) BlazeCC válasza Lacee1986 (#887) üzenetére


BlazeCC
csendes újonc

Megbízható boltnak tűnik a GSMHome pedig. Azt írzák, hogy Teljes bontatlan csomag új ázsiai piacra gyártott készülék, ázsiai töltővel+EU átalakítóval.

Akkor ez azt jelentheti, hogy a telefon ugyanaz mint az EU, csak ázsiai töltőt csomagoltak hozzá?
Hivatalosan forgalamazta a Google egyáltalán ázsiában? :D

(#889) fokukac


fokukac
nagyúr

Hátha érdekel valakit.
A német turbado-n most 286 euró a kisebbik, 1. generációs pixel. Ennyiért szerintem best buy, még 330-as eurónál is.

Viszont Magyarországra sajnos nem szállítanak, csak az amazon.de-n keresztül, ahol most 310-ért vesztegetik.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#890) Thom!


Thom!
veterán

Google Camera v5.3 hints at lots of upcoming features: Wide-angle distortion, RAW support :C

(#891) Thom!


Thom!
veterán

Melegedésre van info?
8.1 van fent habar regi verzió van rajta no sim, es beallitva sincs rendesen, de kerdem normalis?

Akku állapotáról es toltesi cikusrol hol tudok infot kapni, vagy mindenképpen kulon app kell?

(#892) Thom!


Thom!
veterán

A képernyőképet hogyan tudok menteni?

(#893) fokukac válasza Thom! (#892) üzenetére


fokukac
nagyúr

Nyomd egyszerre a bekapcsoló gombot és a hangerő lefele gombot.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#894) Thom! válasza fokukac (#893) üzenetére


Thom!
veterán

Vazze ettől bonyolultabb megoldás nincs komolyan.
A lényeg nem bírtam rávenni a Pixelt...

Nagy nehez de megy...remélem a 9.0 verzióban kitalálnak egy egyszerűbb módot

[ Szerkesztve ]

(#895) Thom!


Thom!
veterán

i7 és Redmi5 után megy az ismerkedés.
A kijelző minőség kb i7 vetekszik elég jó, ellenben a hangszoró max közepes(legalább nem torzít), az i7 nálam az etalon, tudom Pixel 2 már sztereó stb..
Élőben egész jól néz ki, sokkal jobban mint képen.

A kamera az vmi kegyetlen brutá,l sok tesztképet láttam, de ez vmi egészen elképesztő... :K

[ Szerkesztve ]

(#896) Lacee1986 válasza Thom! (#894) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Ha 2 gomb lenyomása bonyolult, akkor használd hosszan a bekapcsoló gombot. Android P-ben ilyenkor már ott a screenshot opció is.

(#897) Thom!


Thom!
veterán

Android P DP4 van magyar nyelv?

(#898) Thom! válasza Thom! (#897) üzenetére


Thom!
veterán

Van. :C

Kamera 5.3 verzió van fent olvastam tudja a RAW mentés de nem látom.
Adobe Lightroom összeeresztettem a gyári kamerával hát elvérzett, érdekes az Iphone-nál pedig többet ki lehet hozni...

(#899) szpeti40


szpeti40
addikt

Sziasztok!

Került hozzám egy google pixel, aminek kezdetben nem működött a mikrofonja, csak előlapi videózásnál. Ám mostanra már a hangszóró se akar megszólalni egyik pillanatról a másikra, 8.1 és android p alatt se. Ezzel lehet valamit kezdeni? :O

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#900) d.mate08 válasza BlazeCC (#880) üzenetére


d.mate08
tag

Hello, nekem is ez volna a kérdésem, hogy megéri még ez a telefon 2 évre? FB, Insta, fájlok megtekintése, YT, böngészés lenne a feladata. Elég lesz 2020-ban?🤔 Akkumulátor milyen? Jelenleg Nexus 5X-em van.

iPhone XS - Apple Watch SE - AirPods 2nd gen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.