Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14351) Pötyi válasza Diabolis (#14347) üzenetére


Pötyi
őstag

Hasonló, amikor megtört aggastyánként beballagok egy röpke, három és fél órás install party után az irodámba és lerogyok a székembe. Ekkor bekukkant egy cickárnő az ajtón és annyit mond:
- Valaki kereset telefonon, amíg távol voltál.
- Kicsoda?
- Nem tudom, nem mondta a nevét.
Jó, b+! Te is megkérdezhetted volna. Vannak ilyen finoman megfogalmazott mondatok, hogy ha valami bunkó paraszt szarik bemutatkozni, akkor azt mondod neki: "Elnézést, nem értettem jól a nevét." Mindegy. Próbáljunk valahogy kinyomozni, hogy ki lehetett az:
- Nem mondta, hogy honnan hív?
- Nem.
- Azt sem, hogy mit szeretne, mi a porblémája?
- Azt sem.
Pedig ez közelebb vitt volna a megoldáshoz. Próbálkozzunk tovább!
- Nem hagyott számot, amin visszahívhatnám?
- Nem.
- Esetleg tett ígéretet arra, hogy majd ő keres engem később?
- Ilyet sem mondott.
Jó, akkor ha az ember csődöt mondott, forduljunk a technikához:
- Van kijelző a Sziszkó telefonodon. Keressük vissza a hívást és nézzük meg a számát!
- Ááá, sajnos nem látszott, rejtett számról hívott.
Na és ekkor elmentem a falig. Ez után a frappáns kérdéssor után megkérdezem a cickárnőtől:
- Szerinted akkor most mit érek azzal az információval, hogy "Valaki keresett..." ?!?
Na és még neki állt feljebb! Hogy miért nem köszönöm meg, hogy egyáltalán átadta az infót?!? Azért b+, mert gyakorlatilag semmit nem érek vele!

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#14352) Lenry válasza Pötyi (#14351) üzenetére


Lenry
félisten

szerintem a nevezett cickárnő most nálunk lehet portás. legalábbis neki vannak hasonló agyi kvalitásai

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14353) Silverboy válasza Pötyi (#14351) üzenetére


Silverboy
aktív tag

És mennyi ilyen cickárnő van te jó isten :))
1 hetes szabi kellős közepén hív fel, hogy mikor érek be, mert mára van egy megbeszélés és az ügyfél itt van. Ez úgy évente 2x eljátszotta, mikor közös naptárunk volt. (Úgy 3000km-re voltam)
"Ő azt nem nézegeti, van sajátja papír alapon!"

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#14354) tserrof77 válasza koby11h (#14350) üzenetére


tserrof77
senior tag

Picit megvédeném, mert rossz billentyűzettel már hogy írt volna e-mailt. Jó, tudom, van képernyőbill, meg okostelefon is a világon is.... :U :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#14355) bambano válasza Pötyi (#14351) üzenetére


bambano
titán

el nem tudod képzelni, mennyit küzdöttem, veszekedtem azért, hogy az internet szolgáltatásban ne annyi legyen a hibabejelentés, hogy nem megy a net.
ráadásul én nem l1 voltam, hozzám már "szakértő" kollégáktól került az ügy, és ezeket a "szakértőket" se bírtam megnevelni, hogy a "nem megy a net" nem elég.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14356) BiP válasza koby11h (#14350) üzenetére


BiP
nagyúr

Ilyesmit akartam én is javasolni.
Bebaszni a szekrénybe, és ha valaki kérdezi, akkor megerősíteni, hogy igen, rossz volt.

tse(B)(/B)rrof77(B)(/B): ha már egy cetlit oda tudott tenni, írhatott volna egy rövid üzenetet is, hogy konkrétan mi a nyűgje, ki ő, stb.
Tudom, hogy kézzel írni annyira 20.századi, de azért ilyen esetekben csodákra képes.

Pötyi: na, az ilyen titkárnővel is csak létszámra vagytok többen, sokat nem tesz a céghez.

(#14357) hcl válasza Diabolis (#14347) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nincs ezzel gond... Összetörni és kidobni :D

@koby11h : Nekem inkább az van, hogy hozzák vissza a működő cuccokat, hogy hibásak.
Az egerek felét csak le kell pucolni, mert mocskos... :D

@Pötyi : Ilyenkor felesleges a titkárnővel veszekedni... Ha a keresőnek ennyire volt fontosa, akkor egészségére :D

@tserrof77 : Mondjuk a billzet sem mindig úgy hal meg, hogy egyik pillanatról a másikra, csak inkább szenved vele, mielőtt eljut addig, hogy csere.
Pedig mi ilyesmit bemondásra cserélünk, csak az extrább (wireless egér, ilyenek) mennek jóváhagyással.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#14358) koby11h válasza tserrof77 (#14354) üzenetére


koby11h
aktív tag

A billentyűzete egy laptophoz volt külső billentyűzet! De az irodában lévő 5 másik gépről is írhatott volna, vagy a céges mobiljáról - van rajta Outlook, nem dísznek csináltam :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#14359) koby11h válasza hcl (#14357) üzenetére


koby11h
aktív tag

Pucolni az egeret? Az a jobbik! Ahhoz már érteni kell...
Amikor elemet cserélek benne - mutatva legközelebb hogyan kell - és néz rám mint a boci... ez elemmel megy? Az övé otthon nem! Na mondom valami dokkolós akkus egere lenne?
De nem, pár nap múlva mondta, hogy az övében is van, csak a párja ki szokta cserélni 4-5 havonta...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#14360) hcl válasza koby11h (#14359) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kitalálom : nem hímnemű :D
Mondjuk notebook-mocskolásban mind a két nem élen jár. Olyan irgalmatlan koszos gépek szoktak jönni, hogy néha mielőtt hozzányúlok, törölgetem le.

Mutogatni való hater díszpinty

(#14361) koby11h válasza hcl (#14360) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nem, asszisztens a hölgyike :)
(Napelemes vibrátora lehet? :) )

Ne is mond, ma raktam össze 3 Vostro-ból egy működőt - akku, bill, kijelző, alsó burkolat és + memória jött a donorokból. Először én is mindent törölgettem olyan retkesek voltak - és csak 4 évesek.
Akku rendszeresen 10% alá merítve, mindegyik leejtve - sarkok törve, kijelző nem érintős de totál összefogdosva. Egyik hátoldalán Dell logo helyett Apple matrica... másikon valami strasszköves dísz, szerencsére a kijelző hátlapon, de rendesen odaragasztva. Egyiknek a palmrest volt betörve.
Nem vigyáznak rá egyáltalán. Az én 8 éves Latitude-om ezekhez képest szalon állapotú...

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#14362) KROK640 válasza Diabolis (#14347) üzenetére


KROK640
veterán

Én tudom mi a baja : biztos szar :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#14363) KROK640 válasza koby11h (#14350) üzenetére


KROK640
veterán

Mégis hogy írjon e-mailt, ha egyszer rossz a billentyűzete? :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#14364) hobizoli válasza KROK640 (#14363) üzenetére


hobizoli
nagyúr

pl a mobiljarol? :K

több drón kell ;P

(#14365) KROK640 válasza Lenry (#14352) üzenetére


KROK640
veterán

Az egyik cégnél akihez szoktam járni, recepciós.
"miss numlock"nak hívom, anno ő volt aki azt hitte, hogy elromlott a billentyűzete mert véletlenül kinyomta a numlockot és nem írt számokat... neki van "puskára" angol de full magyarul leírt mondatok így pl "ken áj help jú?"
Volt olyan h rossz szöveget olvasott fel rossz embernek xD mert persze azt nem igazán tudja, hogy mi mit jelent?
Kérdeztem tőle, hogy tanult angolt? mondta h volt igen, de ő mindig a körmöshöz járt helyette mert sokkal izgalmasabb volt, hogy a körmös mit hoz ki a kezéből, mint az az uncsi angol. Bántóan üresfejű szegénykém, ráadásul mostmár kezd abba a korba beérni (30+) hogy a külseje nem fogja eltartani, és akkor kemény évek várhatnak rá...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#14366) qnadam válasza Diabolis (#14347) üzenetére


qnadam
veterán

ha rossz, akkor szidd le ésvagy állítsd a sarokba.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#14367) Neck válasza KROK640 (#14365) üzenetére


Neck
veterán

Van ilyen férfiban is, csak ő főnök, és még ki se röhögheted rendesen. :(

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#14368) gabyka válasza Neck (#14367) üzenetére


gabyka
aktív tag

"...még ki se röhögheted rendesen..."

Dehogynem...egyszer biztosan :D

(#14369) hcl válasza Neck (#14367) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Van olyan főnök, amelyik nem ilyen? :D
Jó, nekem is inkább normálisabbak jutottak eddig, na :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#14370) koby11h válasza gabyka (#14368) üzenetére


koby11h
aktív tag

Az ilyet a hát mögött bármikor, szemben egyszer, utána meg már bármit bármikor... :)

Egy kivételével nekem is jó főnökeim voltak. Sokat tanultam/tanulok Tőlük nap mint nap.
Az az egy meg tudja mit gondolok róla :D

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#14371) bambano válasza Neck (#14367) üzenetére


bambano
titán

de. az a sportszerű, ha magasabb rangút szemtől szembe röhögöd ki vagy küldöd el az anyjába.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14372) Pötyi válasza bambano (#14371) üzenetére


Pötyi
őstag

Ááá, a nagyközönség előtti szakmai felsületés, megszégyenítés, blama az jobb.

:DDD

QNX is cool!

(#14373) bambano válasza Pötyi (#14372) üzenetére


bambano
titán

a két dolog zömében ugyanaz...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14374) hcl válasza bambano (#14371) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De úgy érdemes, hogy megköszönje :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#14375) KROK640 válasza hcl (#14369) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, van.
Nekem volt olyan főnököm (és cégtulaj egyben), hogy rendszeresen beállt a beosztottak közé, különböző területeken, és minden munkakört ő csinált a legjobban és leggyorsabban (tényleg). De nyilván azért, mert ő magának csinálta!

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#14376) Mr X válasza KROK640 (#14375) üzenetére


Mr X
veterán

Ez mondjuk ne megy rossz dolog, (alsó)vezetőként én is azt vallom ,hogy azt várom el a beosztottaimtól, amit én is tudok teljesíteni. Más kérdés, hogy nincs ezzel akkora szerencséjük, elég jó vagyok a területeimen. :)

(#14377) E.Kaufmann válasza bambano (#14355) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

[link]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#14378) hcl válasza KROK640 (#14375) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jaja, csak ritka az a főnök, aki érti is, hogy mit csinálnak az emberei, és vezetőként is jó. Tapasztalat, hogy azok voltak a legjobbak mindenhol, akiknél ezek megvoltak.
De az előző melóhely pl. direkt úgy osztotta be a managereket, hogy ne olyan területre kerüljön, amihez ért :D
Na, ez a hely híres is a folyamatos szarakodásról :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#14379) hobizoli válasza hobizoli (#13732) üzenetére


hobizoli
nagyúr

na, joarasitva volt idokozben egy C2D T9300 is (= 2.5GHz/800MHz/6M L2), mar azzal teper a csucstechnika :DDD

több drón kell ;P

(#14380) Tim82 válasza hobizoli (#14379) üzenetére


Tim82
nagyúr

Már csak a 8 GB RAM hiányzik meg az AX-es wifi modul... ;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#14381) hobizoli válasza Tim82 (#14380) üzenetére


hobizoli
nagyúr

aaa
megjott a T8300, beleraktam, kb 2 nappal kesobb volt szinte ugyanannyiert ez a T9300 is... :U

több drón kell ;P

(#14382) KROK640 válasza hcl (#14378) üzenetére


KROK640
veterán

"De az előző melóhely pl. direkt úgy osztotta be a managereket, hogy ne olyan területre kerüljön, amihez ért " ennek mi értelme van?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#14383) BiP válasza KROK640 (#14382) üzenetére


BiP
nagyúr

Valószínűleg semmihez sem értettek, így bármilyen elosztás ugyanerre az eredményre vezetett volna :) ;]

(#14384) hobizoli válasza KROK640 (#14382) üzenetére


hobizoli
nagyúr

egyszeru, hogy tovabbkepezzek

több drón kell ;P

(#14385) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

A meleg mellett amiatt is főhet a fejem, hogy én vagyok leb@szva, mert egy részben általam részben külsősök által fejlesztett eszközben nem rögzítenek minden adatot a felhasználók :W
Nem az van, hogy hiányos az adatbevitel, üres némelyik mező, hanem bizonyos eseményeket úgy teljes egészében nem rögzítenek :W

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#14386) hcl válasza KROK640 (#14382) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerinted bárki érti? :D
Gondolom amiatt az idióta nézet miatt, hogy a vezetőnek nem kell értenie ahhoz, amivel az emberei foglalkoznak :D

@E.Kaufmann : Fejleszd bele a jövőbelátást-gondolatolvasást... ;]

Mutogatni való hater díszpinty

(#14387) Sanyi.mTs válasza E.Kaufmann (#14385) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Legyen piros * minden mező végén, hogy kitöltése kötelező. És ne is lehessen addig elmenteni. :DDD

(#14388) freemanone válasza hcl (#14386) üzenetére


freemanone
őstag

Volt egy bank, ahol ez konkrétan felmerült mint igény, de nem a toolok részéről, hanem olyan embereket hozzunk, akik előre látják, hogy mi fog történni és előre szólnak.
Bizonyos értelemben sikerült is ez, mert annyira szarul volt felépítve, lefejlesztve minden, hogy sírni tudnék. 15+ MB-os session cookie-któl kezdve....... a 200+ MB-os MQ üzeneteken át.... szóval nem volt nehéz néha előre szólni, hogy XY dologból baj lesz, de ilyenkor furcsán mindig mi voltunk a hülyék, azt bírnia kell! Aha persze.... :D

[ Szerkesztve ]

(#14389) pn4hvq válasza E.Kaufmann (#14385) üzenetére


pn4hvq
senior tag

A külsős fejlesztőkkel egyetértésben legyen egy kérdés a végén: "minden adatot az előírásoknak megfelelően rögzített?" Ha igent nyom, akkor számon kell kérni.

(#14390) E.Kaufmann válasza pn4hvq (#14389) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ahogy írtam, nem az a baj, hogy adott "bizonylaton" mezőket hagy ki, hanem úgy egyben fel se viszi.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#14391) hcl válasza freemanone (#14388) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ne szívasss: :D :D :D :D :D
Mondjuk előre látni, azt pénzügyi elemzőnek hívják, de annyi erővel jósnőket is felvehettek volna :D

Mondjuk a MQ kellemes meglepetés, hogy használják is valahol :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#14392) BiP válasza E.Kaufmann (#14385) üzenetére


BiP
nagyúr

És az miért a Te sarad? Miért nem a mulasztást elkövető egyének főnöke, vagy a folyamat ownere a felelős?

(#14393) opr válasza BiP (#14392) üzenetére


opr
veterán

Mert az emberek felnek attol, amit nem ertenek. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#14394) hcl válasza opr (#14393) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

+++

Mutogatni való hater díszpinty

(#14395) freemanone válasza hcl (#14391) üzenetére


freemanone
őstag

Itt rohadjak meg! :D Ez nem a pénzügyi részen, hanem a bányában IT-n hangzott el vezetői szájakból! Itt történt meg az is, hogy lassú a mainframe..... hát kell CPU! oké.... de megint lassú, jah persze mert most meg SSD kéne, hogy etetni lehessen a CPU-t! Hát akkor csináljuk vissza mert úgy jobb volt! és vissza kellett csinálni...
Inkább azt kérnék, hogy éjjelente legyen ott egy admin, aki nézi a logot és amikor jön a hullám hozzáad CPU-t ondemand, majd vegye el és írja ki túlórába! Az olcsóbb....

Az MQ-val nincs is a gond, bank szektorban mindenhol ott van, sőt konténeres világban is! :D Viszont azzal ahogy használják........ nem bírja a disk alrendszer azt az MQ a lassú.... :U

(#14396) hcl válasza freemanone (#14395) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

És annyi eszük se volt, hogy lescripteljék, hogy if nő a terhelés then adj hozzá procit? :D

MQ-t csak egy helyen láttam, nem tudtam, mennyire elterjedt :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#14397) freemanone válasza hcl (#14396) üzenetére


freemanone
őstag

A mi mainframe-es csapatunknak már volt annyi eszük, mert tudod ki fog ott csücsülni, de ki is volt számlázva minden este. ;]
Persze a megoldás nem ez lenne...

MQ-t még IoT-ban is használják MQTT néven találsz róla infót, nagyon jó kis protocol ez. :)

(#14398) hcl válasza freemanone (#14397) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Érteni. IoT-ben nem vagyok otthon :)

"tudod ki fog ott csücsülni, de ki is volt számlázva minden este. ;]"
Így kell ezt :DDD

Mutogatni való hater díszpinty

(#14399) bambano válasza E.Kaufmann (#14385) üzenetére


bambano
titán

Krok640 nem azért ír ide, hogy átvedd a tudását :P
egyébként mindig azt cseszik le, aki hagyja magát.
ha 1-2 alkalommal beszóltál volna, nem cseszegetnének téged.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14400) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondom usernek, hogy a ssd-jét áttesszük másik gépbe, amíg a sajátja elmegy garizódni.
- De akkor hogy fogom tudni használni a cuccaimat?
- Mondom az ssd-t tesszük át.
- És az visz mindent?
...user IT területen dolgozik.

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.