Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) fatal` válasza heitech (#500) üzenetére


fatal`
titán

Milyen autó? Nekem nem dob semmit, csak a térképet, abból is persze az F7-et, ami már fent van (nem generált XML-t úgyhogy fogja is).

(#502) heitech válasza fatal` (#501) üzenetére


heitech
csendes tag

Tavalyi C-Max

(#503) Teewine


Teewine
tag

Tájékoztatom azokat, akiknek iPhone-juk van, hogy a Fordpass alkalmazás most már számunkra, magyarok számára is elérhető.

Emotiva

(#504) Tsebacsi válasza Teewine (#503) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Android is van. igaz kis mókolással, és amerikai, de nem jó semmire :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#505) balhmm válasza Teewine (#503) üzenetére


balhmm
tag

Már egy hónapja működik, de kb pont semmire sem jó...

(#506) Teewine válasza balhmm (#505) üzenetére


Teewine
tag

Nekem most tűnt fel, hogy elérhető. Azért is, mert eddig senki sem tette közzé ezt az információt.

Én azért nem mondanám, hogy semmire sem jó. Legalább figyelemmel tudom követni, hogy meddig van garancia az autón, meg tudom nézni, hogy a környékemen hol mennyi az üzemanyag, ha a térképen rákeresek valamire, akkor az át tudom küldeni az autóra. Szerintem sok ember számára az sem elhanyagolandó, hogy mindenféle kezelési útmutatót meg tud nézni a programon belül. Majd meglátjuk még, hogy hová fejlődik még.

Emotiva

(#507) Helif válasza Teewine (#506) üzenetére


Helif
csendes tag

Én már decemberben jeleztem.😀
[link]

(#508) Teewine válasza Helif (#507) üzenetére


Teewine
tag

Akkor elnézést kérek a figyelmetlenségemért.

Emotiva

(#509) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Huawei Mate10 Pro pite android óta nem kezeli jól az autót, fogadott hívás alatt nincs hang se oda se vissza. AA verzió a legfrissebb, január 17ei. Sima Bluetooth kapcsolattal nincs ilyen hiba. És a tapi érzékelése is lassult.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#510) fatal` válasza Tsebacsi (#509) üzenetére


fatal`
titán

Nekem Pixel 2 van, szerencsére végre teljesen stabil az AA. A hívás AA-val is BT-n megy, úgyhogy furcsa. :) Bekapcsolod a BT-t ilyenkor?

(#511) Tsebacsi válasza fatal` (#510) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ahogy kábelen csatlakozik azonnal megy fel Bluetooth-ra is.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#512) olajbogyo válasza Tsebacsi (#509) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Ne ijesztgess, most akarok venni egy 1,5 ös benzines Kugát, ennyi bajom lesz vele? Nekem is Mate 10 pro telóm van.

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#513) Tsebacsi válasza olajbogyo (#512) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szia!

A dolog nem halálos csak épp rossz passzban voltam :)
A hívás dolog lehet javul egy telefon rendszerfrissítéssel.
Az hogy picit lassabban reagál meg túl élem. Nagy áldás az Android auto.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#514) olajbogyo válasza Tsebacsi (#513) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Azért az érdekes, hogy a jelenlegi autómon(Suzuki Vitara) nincs gond AA val sem, megy a hívás oda-vissza. Azért írtam, hogy ha veszek egy szvsz egy komolyabb autót, azzal már ne legyen gond ezen a téren sem, ha már hirdetik. Mondjuk, az azért valószínűbb, hogy ez nem az autó hibája, hanem az android sara. :K

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#515) Tsebacsi válasza olajbogyo (#514) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez telefon hiba nem autó, az autó szuper.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#516) fatal` válasza olajbogyo (#514) üzenetére


fatal`
titán

Telefon hiba lesz, nem autó. Nekem is gond volt a OnePlus X-szel, de az szoftveres volt. Most Pixel 2 van és semmi gond, atom stabil a cucc.

(#517) kaldii válasza Hyena (#493) üzenetére


kaldii
csendes tag

Szia Hyena,

Köszi szépen az összefoglalást, így nagyon könnyű a frissítlés. Viszont azt még áruld el, hogy milyen pendrive-ra sikerült felrakni a térkép frissítést, mert én is úgy jártam, mint Te. Az F7 térkép frissítést egy Kingstone 32GB-os pendrive-al csináltam, de most már nem ismeri fel a fejegység.. :O

[ Szerkesztve ]

(#518) silboy


silboy
aktív tag

Ma én is sikeresen frissítettem a térképet F6.1-ről F8-ra. Egy 32 gb-os SanDisc pendrive-ról csináltam mindent és két részletben kb. 1,5 óra alatt volt meg. A Sync-et már korábban frissítettem. Mindent a ford.hu-ról töltöttem le. Arról honnan lehet értesülni, ha akár a Sync-nek, akár a térképnek jelenik meg frissítése?

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#519) sparta2 válasza silboy (#518) üzenetére


sparta2
tag

Szia!
Például a www.ford.hu, www.ford.co.uk, www.ford.de oldalakon a Tulajdonosok -> SYNC és Bluetooth támogatás -> Ford SYNC Frissítés menüben megadod az alvázszámodat és keresel. Ez a hivatalos.

(#520) dave182


dave182
senior tag

Ford.hu-ról patikán lejött a frissítés, most települ...

(#521) sparta2


sparta2
tag

Én csak a térképet (és a hozzá tartozó dolgokat) frissítettem és ez nem generál .xml fájlt. Mégis megkaptam az üzenetet (mint az F7-nél), hogy gratulálnak a legfrissebb térképeimhez. :)

(#522) silboy válasza sparta2 (#521) üzenetére


silboy
aktív tag

Milyen üzenetet kaptál, e-mail-t vagy mit? Én tegnap tettem fel az F8-at, ma rákerestem alvázszám alapján és azt írja a szoftver naprakész, de a térképet frissíteni kell.

[ Szerkesztve ]

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#523) silboy válasza sparta2 (#519) üzenetére


silboy
aktív tag

Ezzel a módszerrel csak az új szoftver-ről kapsz információt, a térképről nem.

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#524) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Android autóval kapcs: Itthon direkte nem mennek azok a parancsok, amik amerikában igen? Pl. bármilyen kérdés, hangtárcsázás, üzenetküldés, stb. Mindig azt kapom vissza: Nem tudom, hogyan segíthetnék ebben... Vagy angolul ha angol parancsot mondok neki...
Vagy valamim nincs jól beállítva?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#525) sparta2 válasza silboy (#522) üzenetére


sparta2
tag

Pár nap átfutása van a dolognak (nekem 4-5 nap volt) amíg feldolgozzák. Lehet, hogy összefügg a navigáció használatától. Igen, tudom, hogy a térkép frissítésnél nincs .xml fájl, de mégis tudnak róla a Fordnál. Nagy Testvér mindent lát! Pár nap után a honlapon a 25 Gb térképfrissítés helyett kapod, hogy a legújabb térképeket használod, így nincs tennivaló.

(#526) silboy válasza sparta2 (#525) üzenetére


silboy
aktív tag

Értem, majd pár nap múlva megnézem újra.

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#527) Hyena válasza kaldii (#517) üzenetére


Hyena
senior tag

En a terkepeket egy mobil vincseszterrel csinaltam meg.
A pendrive tema pedig lutre, mert nem ismer fel mindent egyseget.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#528) silboy válasza Hyena (#527) üzenetére


silboy
aktív tag

Nekem eddig még minden pendrive-ot felismert.

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#529) Hyena válasza silboy (#528) üzenetére


Hyena
senior tag

Mazlista vagy :) .
Nekem egy kingston-al es egy sandisk-el is meggyult a baja.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#530) sparta2 válasza Hyena (#529) üzenetére


sparta2
tag

Én Samsung Evo microSD-t használok USB adapterrel.

(#531) Hyena válasza sparta2 (#530) üzenetére


Hyena
senior tag

En is probaltam egy 128 gigas samsung evo micro sd-t adapterrel es az nekem is ment...

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#532) sparta2


sparta2
tag

Újra van egy pici frissítés, nézzetek rá!

Úgy nézem a tartalma ez:

Installation Directive File

USB Installation

Microsoft Auto

[ Szerkesztve ]

(#533) dave182 válasza sparta2 (#532) üzenetére


dave182
senior tag

Hol látod a frissítést? Hivatalos oldalon, vagy valahol fórumban?
Mi lehet ez a microsoft auto?..

[ Szerkesztve ]

(#534) sparta2 válasza dave182 (#533) üzenetére


sparta2
tag

A hivatalos oldalon van. Gondolom a Microsoftos (pl, Nokia) telefonok csatlakoztatásához kell.

(#535) dave182 válasza sparta2 (#534) üzenetére


dave182
senior tag

Nekem a hivatalos magyar oldal csak egy 0 mbyte-os térkép frissítést dobott fel... :)

(#536) sparta2 válasza dave182 (#535) üzenetére


sparta2
tag

Az lesz az! Nézz rá, ha gondolod!

(#537) sparta2 válasza sparta2 (#534) üzenetére


sparta2
tag

Vagy máshoz, mert Sync3 by Microsoft.

(#538) olajbogyo


olajbogyo
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek lehet ezt a kütyüt magyarítani? Mert látok a neten SYNC2 magyarítást, de az újabbnak még nem látok. Gondolom, ha meg is lehet majd egyszer csinálni, biztosan csak garivesztés terhe mellett...

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#539) dave182 válasza olajbogyo (#538) üzenetére


dave182
senior tag

Face-en van aki ezzel foglalkozik..

(#540) olajbogyo válasza dave182 (#539) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Köszi, igaz facén nem létezek, de szerintem ugyanaz a fickó foglalkozik vele, aki a vitarámba is beleszerkesztette a magyar hangos navigációt. Majd megkérdezem tőle, az emailje megvan még, hogy nem jutott eszembe...? ;)

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#541) Hyena válasza olajbogyo (#540) üzenetére


Hyena
senior tag

En ismerem az embert aki ezzel foglalkozik (ugy altalaban ford magyaritassal, o csinalja budapesten a sync2 magyaritast is es sok mas hasonlot is).
Mar tobbszor kerdeztem tole, hogy mi a helyzet a sync 3 magyaritassal, de mindig turelemre intett.
Szamomra ugy tunik, hogy ez vagy komplikaltabb vagy valahogy mashogy van mert nemigen halad a dolog, arrol nem is beszelve, hogy egy esetleges frissites utan a magyaritas megy a levesbe leven a gyari updateben nincs olyan.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#542) sarkan válasza sparta2 (#521) üzenetére


sarkan
aktív tag

Bocsánat ha volt már de új vagyok és még nem frissítettem:

Most jelzett a ford.hu, hogy térkép frissítés elérhető. Letöltöttem egy pendrive-ra (exfat). A motornak járnia kell a frissítés alatt vagy elég a gyújtás?

Az mellékelt útmutató 30-38 percet ír ez tényleg ilyen hosszú?

(#543) Tsebacsi válasza sarkan (#542) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A 16 gigás tényleg jó 40 perc, elég a gyújtás is, csak ne kapcsolja le a rádiót, sőt, ha már megy a dolog, autó leállítható, ajtót kinyitod de rögtön rádió visszakapcsol és nekem így feltette gond nélkül (3,5 gen Focus)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#544) sarkan válasza Tsebacsi (#543) üzenetére


sarkan
aktív tag

Ez csak egy térképfrissítés kb 53 Mb, ezért csodálkoztam a 30 percen, az útmutató 2,8 Gb-ot jelez de az rendszerfrissítés.(4.gen focus)
Nincsenek a toppon fordéknál.

ui.: A zip fájl maradtat a pendrive-on vagy kicsomagolás után töröljem?

[ Szerkesztve ]

(#545) Tsebacsi válasza sarkan (#544) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A kis 2 gigások olyan 10 percesek.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#546) sarkan


sarkan
aktív tag

Elsőre nem sikerült, hibát ír ki.

A letöltéskor lejön egy zip fájl, kicsomagoltam így lett egy install.lst fájl és egy mappa ami szintén tartalmazott egy zip fájlt. Ezt is ki kell csomagolni?

Ha kicsomagolom lesz egy GB514T.... fájl mappám.
A mappa tartalmát másoljam ki a pendrive-ra és csak fájlokat tartalmazzon?

(#547) Tsebacsi válasza sarkan (#546) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hu várj, van egy olyan ami csak egy mappa és instrukciók, azok segítenek a továbbiakban. Az adat file kell a mappába menjen, a pendrive ntfs is lehet (nekem mindig az volt). Az autostart file-ba ha belenézel nézőkével látod milyen nevű és kiterjesztésű file-t fog keresni, ellenőrizd, hogy az legyen a mappába téve és a neve is egyezzen. Hirtelen ennyi jut eszembe.

A zip-et töröld róla, nem kell neki.

Na megnéztem: Ahogy nekem felmentek az installok: pendrive gyökerében van egy SnycMyRide mappa, és 2 file, autoinstall és dontindx. A mappába kell tenni az adatfile-t, kicsomagoltan, ne zippesen. Más zippelt fájl se legyen a pendriveon.

Az autoinstall az adatfile-hoz tartozzon, mert ha másik féle akkor nem jó adatfile-t fog keresni!

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#548) sarkan válasza Tsebacsi (#547) üzenetére


sarkan
aktív tag

Nincs semmilyen autoinstall, dontindx fájl, csak egy install.lst fájl és egy SnycMyRide mappa.
A mappában van négy fájl: egy xml, egy sh fájl, biztonsági tanúsítvány és egy utloggingutility nevezetű valami aminek a kiterjesztése fajl.

Az egésznek a mérete 100 KB sincs, nem tudom milyen térképfrissítés lesz ebből.

(#549) Tsebacsi válasza sarkan (#548) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Valószínű más van a 3-as és más a 4-es generációs Focusra, nekünk ugye 3-as van.
Amit elmondtál annak úgy józan ész szerint mennie kéne. Nincs egy help file valahol ami leírja lépésről lépésre?

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#550) sarkan válasza Tsebacsi (#549) üzenetére


sarkan
aktív tag

Van egy három oldalas útmutató, de az sem írja le pontosan mit hová kell csomagolni.

Elméletileg ugyanaz a sync3-as rendszered van Neked is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.