Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) #84265984 válasza TGa (#800) üzenetére


#84265984
törölt tag

Neked milyen és mikori az autód?

(#802) TGa válasza #84265984 (#801) üzenetére


TGa
tag

2018.12. havi Kuga. Infót sajnos nem találtam mi is az újdonság a build 19149-ben, csak annyit, hogy a waze+ios most már jól mutatja a sebességet. Valaki tudja milyen újdonságokat hozott?

(#803) #84265984 válasza TGa (#802) üzenetére


#84265984
törölt tag

Nekem úgy rémlik, hogy nekem ez a build 19149 van már fent egy ideje, de csak F7 térképpel.
Hogy mi az újdonság, azt sajnos nem tudom.

(#804) altntv


altntv
csendes tag

Hali!

Még ismerkedek egy új Fiestával és a Sync-el. Honnan lehet leszedni update-et ehhez? Mert a ford.hu-n az fogad, hogy majd hamarosan ott is elérhető lesz, https://owner.ford.com/tools/account/account-registration.html#/ ide meg nem enged reggelni, mert nem vagy amcsi :).
Vagy csak simán kamuzzak? Vagy hogy lehet megnézni, hogy van e új?

Köszi!!!!

(#805) Tsebacsi válasza altntv (#804) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Azt hiszem mi a német oldalról szoktuk leszedni a cuccokat, de lehet rosszul rémlik. :F

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#806) altntv válasza Tsebacsi (#805) üzenetére


altntv
csendes tag

egy kanyi szót nem tudok németül :(

(#807) Bélaaaa válasza altntv (#804) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Hivatalos Ford update (hu)

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#808) altntv válasza Bélaaaa (#807) üzenetére


altntv
csendes tag

Köszii!!

(#809) sparta2 válasza Bélaaaa (#807) üzenetére


sparta2
tag

Szia!
Végül tudtad frissíteni a Sync-et, ha igen, mi volt a gond?

(#810) omgfx válasza TGa (#800) üzenetére


omgfx
tag

Nekem 3.3 Build 19052 már egy ideje, és F7 a térkép.
Sajnos.

(#811) omgfx válasza TGa (#800) üzenetére


omgfx
tag

Most latom neked 3.0 build xxxxx, nekem pedig 3.3 build xxxxx. Nemet forumokon keresgelve, valahol ott lesz a kutya elasva, hogy az uj 2019-es gyartasu autokban levo frisitett apim problemas az F8 terkeppel.

(#812) stadek


stadek
újonc

Sziasztok!A segítségeteket szeretném kérni. Ford Mondeom (2016) van és kb 2 hete frissítettem a sync3-at a FORD-ról letöltött sync 3.3-ra. Ezután furcsa dolgok kezdődtek. Utaztunk horvátországba és a határ küröl megőrült a navigációm. Azóta nem talál GPS adatot az autó, elállítódik az idő, félelmetesen lassú lett minden, az érintést is alig észleli, a teljes rendszer meghülyült. Próbáltam újra feltenni a frissítést, de a probléma nem szűnt meg. Kb használhatatlan lett a rendszer. Találkoztatok már ilyennel, illetve lenne tanácsotok?
Előre is köszi.
Üdv

(#813) qqrique válasza stadek (#812) üzenetére


qqrique
tag

A 3.3 verzió legutolsó build 19052, mint fent említették. Ezt telepítetted a 2016-os hardverre?

Honnan töltötted le a fájlokat? http://ivsu.binaries.ford.com/.... ???

(#814) fatal` válasza stadek (#812) üzenetére


fatal`
titán

3.3 a 2018/2019-es modellekre van, nem? Nekem egy tavalyi, de még Mk3.5 Focusom van és a legújabb 3.0.19049.

(#815) qqrique válasza fatal` (#814) üzenetére


qqrique
tag

Úgy tűnik úgy van, ahogy mondod.

Nálam, mint korábban említettem, 1U5T és 4U5T hardver (APIM/IVSU) modulok vannak (2018-as Focus 4), ahol jól működik a fent említett 3.3, build 19052.
Nem tapasztaltam hibát a működésével kapcsolatban, előfordult néhány esetben, hogy nem volt friss a térkép, de ez ritkán fordult elő.

Hibátlanul működött a legutóbbi szlovén, olasz és ausztriai kanyar során. A FordPass is működött, de Szlovéniában nem megy a forgalmi infó. A többi országban ment, de mégsem kaptam használható információt. Megjegyzem: nem tapasztaltam útközben olyan forgalmi eseményt, ami említésre adott volna okot, de itthon nem jön érdemi forgalmi infó a FardPass segítségével.Amíg ez nem áll rendelkezésre, addig célszerű a waze vagy a google maps segítségét igénybe venni.

[ Szerkesztve ]

(#816) fatal` válasza qqrique (#815) üzenetére


fatal`
titán

Érdekes, de akkor hogyan tudta telepíteni egy 2016-os autóra, nincs benne védelem ez ellen? Az elég gáz...

A gyári navit én nem használom, pontosan a forgalmi info hiánya miatt, Waze/GMaps + AA tökéletes. :)

(#817) qqrique válasza fatal` (#816) üzenetére


qqrique
tag

Ha valóban Ford hivatalos oldalról töltötte le az upgrade-hez szükséges fájlokat, akkor
szerintem nem fordulhatott volna elő az amit írt, de mivel hibák előfordulhatnak, talán így járt a 'kolléga'.

Nos, szerintem nem érdemes további diszkussziót folytatni e témában. Ha az érintett valóban az általa leírtakat tapasztalta, akkor jelentkezni fog. Ha nem, akkor vélhetően nem is látott közelről sem sync3-at, sem mást, vélhetően tréfálkozott 1-et.

(#818) fatal` válasza qqrique (#817) üzenetére


fatal`
titán

Ilyen ellen védelem (csak megfelelő hardverre lehet telepíteni) akkor is kellene, hogy legyen, ha nem hivatalos forrásból telepít valaki. Na mindegy, majd megtudjuk mi történt... Vagy nem. :)

(#819) qqrique válasza fatal` (#818) üzenetére


qqrique
tag

Ha valóban 'hivatalos' azaz valamelyik ford.xx (xx jelenti valamelyik eu országot)
oldalról töltöd le a frissítéshez szükséges fájlokat, akkor a fent felvetett hiba felléptekor lehet reklamálni az adott képviseletnél.
Egyéb esetekben marad az 'alternatív', 'kérdéseket kezelő' útvonal, mint például az a fórum.

"Érdekes, de akkor hogyan tudta telepíteni egy 2016-os autóra, nincs benne védelem ez ellen?"
Szerintem nem tudta telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#820) stadek


stadek
újonc

Helló. Elnézést a kései reakcioert. Nem szórakozásbol kértem a segítséget. Valóban a Ford honlapról szedtem le az updatet és sikerült is telepítenem. Használhatatlan lett a computer. Meg a rádió is megzazult. Majd holnap beprobalkozom a Fordnal. Biztos van megoldás. Csak kíváncsi voltam h történte esetleg mással is ilyen.
Köszönöm
Üdv

(#821) fatal` válasza stadek (#820) üzenetére


fatal`
titán

Esetleg menüből egy master resetet próbálj meg. A rádió adók nem vesznek el (legalábbis nekem a Focuson), a többi beállítás igen, de nem tart sokáig újra beállítani. :)

(#822) stadek


stadek
újonc

Köszi. Sajnos azon már túl vagyok. A software azt mutatja h a sync 3 van a kocsin de ugyebár ez nem igaz. Elég bosszantó az egész. Remélem megoldjuk a Fordban.

(#823) qqrique válasza stadek (#822) üzenetére


qqrique
tag

"A software azt mutatja h a sync 3 van a kocsin de ugyebár ez nem igaz."

Nem világos, hogy sync2 vagy sync3 a rendszered. A két rendszer teljesen más hardvert
és operációs rendszert tartalmaz. 2016 Q1 környékén jelent meg a sync3.

Melyik Ford oldalról töltötted le a frissítést?

(#824) micaufo válasza Hyena (#493) üzenetére


micaufo
csendes tag

Meg tudnád osztani a lírásokat újra, mert ezek a linkek már nem működnek:

https://www.mycloud.ch/s/S00FBB62F17C484EF27932F3ED3012DFC5458C03541
https://www.mycloud.ch/s/S00CF4F7565424CD73B0E99C7A1722C1E51B0EEEB62

Köszi

(#825) nbukta77


nbukta77
addikt

Hi. Most mi a sync 3 utolso verzioszama? Elore is koszi

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#826) fatal` válasza nbukta77 (#825) üzenetére


fatal`
titán

Típusfüggő.

(#827) natura


natura
csendes újonc

A Ford honlapján van egy új verzió frissités. 2. 6 GB. Ha jól emlékszem 19205-ös verzió számú. Hogy mi változott a 19149-es óta benne az nem derült ki sajnos a számomra.

(#828) olajbogyo válasza natura (#827) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!
Nekem ma jött mail a ford-tól, hogy új frissítés van. Ezek szerint ez az új benne
..."Örömmel értesítjük, hogy elérhetővé vált az autójába beépített SYNC 3 információs rendszer és szórakoztató központ legújabb frissítése, melyet most ingyen letölthet online felületünkről.
Újdonság, hogy a SYNC 3 rendszer legújabb frissítése már a Waze és Sygic alkalmazásokkal is kompatibilis, ez által Fordja az Ön okostelefonján keresztül gond nélkül tud kapcsolódni a legnagyobb közösségi alapú navigációs szolgáltatásokhoz."

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#829) Teewine


Teewine
tag

Sziasztok! Nekem is sikerült lefrissíteni a rendszert egy 4GB-os Kingstone pendrive-al, amit előzőleg lassúformázással exfat rendszerre formáztam. A frissítés egy ilyen adathordozóval kb 15 percet vett igénybe. Frissítés után a SyncMyRide mappában található az az xml kiterjesztésű fájl, amit vissza kell tölteni Fordék honlapján a frissítés sikerességéről.

Az xml kiterjesztésű fájl feltöltését követően pár perc múlva meg is jelentek az alábbi üzenetek:

A legfrissebb szoftvert használja, így nem kell semmit telepítenie.

Örömmel értesítjük, hogy járműve a legfrissebb Térképeket használja.

A frissítés után használható maradt a navigáció F8 térképadatbázissal.

[ Szerkesztve ]

Emotiva

(#830) olajbogyo válasza Teewine (#829) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Gondolhatod, nekem meddig tartott a 64GB-os ADATA pen formázása lassú technikával?! :F

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#831) natura válasza olajbogyo (#828) üzenetére


natura
csendes újonc

Köszi az információkat, de eddig is kompatibis volt a Wazeval meg a Syncel, nem?

(#832) fradista1899 válasza olajbogyo (#828) üzenetére


fradista1899
csendes tag

Az a baj, hogy továbbra is szükség van az android auto alkalmazásra. :(

(#833) fradista1899 válasza natura (#831) üzenetére


fradista1899
csendes tag

Android auto app-al igen. Viszont ha például zenét hallgattál, a képernyőn elég macerás volt átlépni a lejátszóra. Most viszont a médialejátszó is látszik a vaze alatt.

(#834) fatal` válasza fradista1899 (#833) üzenetére


fatal`
titán

Mert frissült az Android Autonak a UI-a. Semmi köze a Sync frissítéshez :)

(#835) Teewine válasza fradista1899 (#832) üzenetére


Teewine
tag

A Sygic-hez pont nem kell az AndroidAuto.

Emotiva

(#836) olajbogyo


olajbogyo
aktív tag

Sziasztok!
Nektek is küldött a FordPass üzemanyag jelentést?
Ez valami új béta dolog? Mert nekem eddig még nem volt ilyen.
Küldte, hogy mennyi volt az átlag fogyasztás liter, és forint költsége.

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#837) fatal` válasza olajbogyo (#836) üzenetére


fatal`
titán

Igen küldött, csak üres. :D Ma frissült a FordPass, valószínűleg az új verzióval jött ez a feature.

De nekem Focus mk3.5-ön a tank állapotát sem mutatja. Lehet hogy a syncet kéne hozzá frissíteni, hogy rendesen működjön. Majd valamikor megejtem.


Szerintem a fentebb írt changelog egyébként egy régebbi Sync frissítéshez tartozhat, amikor bevezették a Sygichez meg a Wazehez az AppLinket (utóbbi IOS-en csak, mert akkor még CarPlayen nem ment a Waze, droidon továbbra is Android Auto kell, de engem nem zavar).

(#838) olajbogyo válasza fatal` (#837) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!
Azért kicsi gubanc nálam is van, ugyanis az app azt írja, hogy 9,2L az átlagom, az utolsó tankolás óta. De a valós mért érték 8,2 volt. De majd csak pontosabb lessz ez idővel.....
Ezek után, majd mindig elindítom az alkalmazást, ha el nem felejtem....

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#839) fatal` válasza olajbogyo (#838) üzenetére


fatal`
titán

Nekem a computer amúgy is baromságokat ír, úgyhogy írom Fuelioba, az pontos :) A computer általában fél litert csal.

(#840) fradista1899 válasza Teewine (#835) üzenetére


fradista1899
csendes tag

Mióta? Frissítés előtt biztos kellett.

(#841) Teewine válasza fradista1899 (#840) üzenetére


Teewine
tag

Nálam a Sygic csak akkor működik, ha letiltom az AndroidAuto-t a fejegységen.

Emotiva

(#842) fatal` válasza fradista1899 (#840) üzenetére


fatal`
titán

Biztos, hogy nem kellett. Android Autoval csak a Waze és a Google Maps megy, nem is lehet hozzá más navigációt fejleszteni, mert nincs SDK.

Csak a zenelejátszó és az üzenetkezelő részt lehet 3rd party appokkal támogatni/bővíteni.

A Sygic az AppLinket használja.

[ Szerkesztve ]

(#843) attilam válasza fatal` (#842) üzenetére


attilam
őstag

Igen. A baj csak az, hogy a Sygic Car Navigation működik csak, a sima Sygic nem. És az előbbi kb. 20e Ft-ba kerül.

(#844) Hyena válasza attilam (#843) üzenetére


Hyena
senior tag

Engem is frusztral ez mivel megvettem a simat es nem lehet hozza venni car connectiont hanem vegyem meg a masikat is, amibol semmi kedvezmenyt nem adnak azon okbol ,hogy a masik mar megvan ....

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#845) Teewine válasza Hyena (#844) üzenetére


Teewine
tag

Én annó írtam a fejlesztőknek, hogy át szeretném vinni a sima Sygic-ről a vásárlásomat a Sygic Car-ra és segítettek, átették. Továbbá lehet, hogy most 20.000.- Ft., de minden évben le szokták akciózni, feltételezem karácsony környékén várható, úgyhogy érdemes figyelemmel követni.

Most néztem meg, hogy már nem csak Apple termékekre érhető el a sima Sygic esetében az autóhoz való csatlakozási lehetőség, hanem Android alatt is, aminek a neve Mirrorlink Connectivity, ami jelen állás szerint 39.99 Euroba kerül. Ezt a Sygic alkalmazáson belül lehet megvásárolni.

Tehát a sima Sygic esetén is van lehetőség az autóhoz való csatlakoztatásra.

[ Szerkesztve ]

Emotiva

(#846) fatal` válasza Teewine (#845) üzenetére


fatal`
titán

De a Fordokon nincs MirrorLink. Ha jól tudom az AppLink más technológiát használ, ugye a Mirrorlink elvileg a kijelzőtükrözés.

Mondjuk én nem annyira bánom, hogy az nincs, mert ahol eddig láttam ott is alig volt használható, annyira lassú.

(#847) Teewine válasza fatal` (#846) üzenetére


Teewine
tag

Igazad van. A https://mirrorlink.com/cars oldalon valóban nincs ott a Ford.

Ami biztos, hogy iPhone esetében a sima Sygic is használható a fejegységen.

Emotiva

(#848) fatal` válasza Teewine (#847) üzenetére


fatal`
titán

Igen, ott megy vele az AppLink azt hiszem. Illetve iOS-en talán a Waze is AppLink-kel működik (vagy azzal is, mert időközben mintha olvastam volna, hogy CarPlay-jel is megy már).

(#849) attilam válasza Teewine (#845) üzenetére


attilam
őstag

Én is írtam nekik, de nem viszik át. Ill. azt írták, hogy jövőre meg is szüntetik a Car Navigationt, és a sima Sygic marad csak, tehát onnan fogják a licenszeket átrakni.

(#850) olajbogyo


olajbogyo
aktív tag

Sziasztok!
Nem bírom letölteni az apkmirror-ról a legújabb androidauto- t. Fingom sincs miért nem tölti le az asztali....nem tudtok valami másik helyet ahonnan megpróbálhatnám leszedni? Mert a héten szerettem volna kipróbálni,és mindig csak a frissítésért rimánkodott a telóm. Előre is köszi.

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.