Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Tsebacsi válasza qqrique (#600) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:C :R Jól működik, nekem eddig az amerikai volt fent, de már a hazai is elérhető és használható. Ma lehet tesztelem a valós idejű forgalomfigyelést.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#602) olajbogyo válasza Tsebacsi (#601) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

No,és erre hogyé lehet regelni? Mert az app letöltése után első indításkor fiók létrehoz+Név beír+jelszó beír+két pipa berak, de a "Tovább" gombra nem :( lehet kattintani, az istennek se....

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#603) Hyena válasza qqrique (#600) üzenetére


Hyena
senior tag

Feltelepitettem , beirtam az alvazszamot ... es jott egy uzenet, hogy van egy nyitott a kuplungot erinto visszahivasi kampany az automra.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#604) Tsebacsi válasza olajbogyo (#602) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én még az usa-ssal regeltem, itt csak beírtam és nekem meg, szóval ez most passz :N

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#605) olajbogyo válasza olajbogyo (#602) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Sorry lejárt a szerkesztési idő.........csak a szokásos újra kellett indítani telepítés után a telót!

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#606) fatal` válasza olajbogyo (#602) üzenetére


fatal`
titán

Nekem ezzel nincs gond. Viszont ahol kéri a helyzet megosztásának hozzájárulását, ott crashel.

Szerk.: Nagynehezen sikerült, egy gyors tappal még a crash előtt. Az autóban holnap kipróbálom, a valós idejű forgalommal együtt.

[ Szerkesztve ]

(#607) olajbogyo válasza fatal` (#606) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Én is csak holnap bírom kipróbálni, de aki már régóta használja mondhatna róla egy-két szót. Mert nekem elég szimpatikus ez a cucc. Ez a jármű diagnosztika pl miben merül ki? Miről tud nekem felvilágosítást adni? Meg úgy anblock.....Ne tartsátok magatokban az infót :R

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#608) sparta2


sparta2
tag

Sziasztok!
Nézzetek rá a Ford oldalán a térkép frissítésre! Nekem van valami új.

update : Ugyanaz a vacak, mint egy hónappal korábbi. :((

[ Szerkesztve ]

(#609) qqrique válasza sparta2 (#608) üzenetére


qqrique
tag

Letöltöttem a legutóbb felajánlott fájlt a Ford szerverről.

Most ez a fájlnév: Map_54040_Update.zip

A tartalma lényegében nem változott.

Ennek ellenére kibontottam egy USB stick-re: ugyanazzal a hibaüzenettel lépett ki, mint a korábbi "Map_53970_Update".

Próbáltam az on-line frissítéskeresést, de az is hibaüzenettel végződött: "... search is incomplete...".

Egyelőre felejthető a sync3 v3.2 (build: 18124) frissítése.

[ Szerkesztve ]

(#610) kaldii válasza Teewine (#589) üzenetére


kaldii
csendes tag

Én leginkább, Győr-Veszprém-Kaposvár-Pécs tengelytől balra közlekedem, de az útvonal választással sosem volt prblémám. Zalaegerszeg környékén pl, még egy vatta úl tehermentesítő út is már rajta van (F7-től), szemben a Renaul Rlink-es csodatérképéhez, amiken a Védakapuk is szerepelnek, csak ez az út nem. :DD :C

(#611) sparta2 válasza qqrique (#609) üzenetére


sparta2
tag

Én meg sem próbáltam, mert belenézve a tartalmakba, semmi változás nem történt. Csak kapott egy új nevet.

(#612) qqrique válasza olajbogyo (#607) üzenetére


qqrique
tag

Amikor nálunk is telepíthetővé vált Apple platformra, akkor egy iPad Mini-re telepítettem és akkor hoztam létre a FordPass fiókomat. Hozzáadtam két autót. Kipróbáltam a sync3 alatt, működött, de sok funkció akkor még nem működött benne. Nem is használtam azóta.

Tegnap telepítettem az Android verziót a telefonomra. Nem telepítődött indítóikon a desktop-ra, míg az iPAad-en települt anno.

Kiderült, hogy erre nincs is szükség, mert amikor összekapcsolódik a telefon az autóval, akkor a telefonon elindul a FordPass, majd a sync3 automatikusan kapcsolódik és vezérelheted onnan is az alkalmazást (nem mindegyik menüpontot).

A telepítés során megfelelő tájékoztatást kapsz arról, hogy mit és hogyan csinálj. További segítség is rendelkezésedre áll, igénybe veheted, ha szükséged van rá.

Mindezt magyar nyelven biztosítja a rendszer, ha a telepítés közben ezt ja nyelvet választod ki. Ha segítségre van szükséged támogat. Ezt a funkciót nem próbáltam ki, nem volt rá szükségem eddig,
mivel mind a telepítés, mind a konfigurálás lépései egyértelműek voltak.

Az Android applikáció is hibátlanul kezeli a korábban létrehozott profilt, átveszi és alkalmazza a beállításokat, így a 'Valós idejű forgalmi adatok' kezelését is.

Nos, eddig még nem vettem észre a sync3 navi képernyőn a forgalmi adatokkal kapcsolatos információt.
Feltételezem, hogy még nem működik, bevezetés alatt van ez a funkció is

A jármű diagnosztikáról azt olvastam, hogy az üzemeltetéssel kapcsolatos információkat fog log-olni, mint például a fogyasztási adatok. Ezekről hívhatsz majd le riporto(ka)t.

!!! Fontos! Az androidAuto ütközik a FordPass-szal, tehát az AA-t ki kell kapcsolni ahhoz, hogy a FP hibátlanul működjön. (Kapcsold ki az AA automatikus indítását. )
!!!

[ Szerkesztve ]

(#613) Tsebacsi válasza qqrique (#612) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én sem vettem észre hogy használná a forgalmi adatokat vagy akár megjelenítené őket. Az Android auto pedig csak kábelesen megy, nem? Akkor minek kapcsoljam ki? Vagy valamit rosszul tudok?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#614) olajbogyo válasza qqrique (#612) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!
Köszönöm a részletes tájékoztatót, ma letesztelem én is.

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#615) qqrique válasza Tsebacsi (#613) üzenetére


qqrique
tag

Beállítható, hogy elinduljon automatikusan az AA. Ezt célszerű kikapcsolni.
Nálam az automatikus indítás be volt beállítva és ezért nem ment a FP.

[ Szerkesztve ]

(#616) Tsebacsi válasza qqrique (#615) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Értem, de Bluetooth-on keresztül nem megy az Android Auto, nem? Akkor csak a háttérben futva indult el, annak meg mi az értelme? Komolyan kérdezem nem trollkodom, lehet valamit rosszul csinálok vagy állítok be rajta.. :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#617) Thomas16


Thomas16
tag

Sziasztok!

Egy 2016-os Fiestában használtam eddig egy 1.1-es Syncet, de most valamiért elromlott.
2 telefonnal próbáltam már, de egyikhez se bír csatlakozni.
Se zenét nem bír lejátszani róluk, se a kihangosítás nem jó.

Frissíteném, de a hivatalos honlapon nem találom a fájlokat (amerikai irányítószám kell neki a reghez).
Volt már egy pár "Set as default" és "Master reset" a kocsiban, de nem segített.

Valakinek ötlete a problémára?
Köszi!

Üdv,
Thomas

(#618) qqrique válasza Tsebacsi (#616) üzenetére


qqrique
tag

Igen, kell az usb csatlakozás, de ha beállítod az automata indítást, akkor nem kell minden egyes beszálláskor elindítani, utána pedig bezárni az alkalmazást.

(#619) Tsebacsi válasza qqrique (#618) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nekem ilyet nem kell :B Bedugom elindul kihúzom jön vissza a sync.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#620) fatal` válasza Tsebacsi (#619) üzenetére


fatal`
titán

Bekapcsolt Android Autoval és kábelen csatlakoztatott telefonnal nem működik a FordPass, erre próbál kilyukadni a kolléga. :)

(#621) Tsebacsi válasza fatal` (#620) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez stimm, jól elbeszéltünk egymás mellett :DD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#622) qqrique válasza Thomas16 (#617) üzenetére


qqrique
tag

Még garanciális az autód, ha magyarországon vásároltad. A 2+3 év garancia vonatkozik az audio rendszerre is.

Javaslom, hogy ballagj el vele egy márkaszervizbe. Ha nem tudják életre kelteni, akkor ragaszkodj az
egység cseréjéhez. (Nekem egy 2011-es Fiestában anno kicserélték).

[ Szerkesztve ]

(#623) olajbogyo


olajbogyo
aktív tag

Sziasztok!

Egy kérdés a FordPass-al kapcsolatban. Tegnap menet közben álltam meg tankolni, én marha, csak később láttam meg, hogy a telón elindított app-al egyszerűen lehet kutat keresni. Eddig ez oké és nincs is benne semmi rendkívüli....A kérdésem az, hogy a kijelzett kutak mellett ott voltak az előzőleg általam kiválasztott 95-ös benzin árai is. A kérdés, hogy ezek szerintetek valós adatok lehetnek? Ezeket frissítik is rendszeresen? No, majd a következő tankolásnál meglesem. Személy szerint én a MOL, a Shell, OMW kutakon szoktam tankolni, és pár forint különbség nem igazán számít. De mostanság már azért bosszant, hogy mifelénk a legdrágább az üzemanyag(meg minden más is), és bizony néha 20 Ft-al is drágább(de 10-15 mindig van), mint pl Bp-felé. A múltkor a szemem folyt ki, mint a csigának, hogy az autópályán lévő kúton is olcsóbb volt az üzemanyag, mint itt a városomban :Y Azért ez már erős, no innentől kezdve biztosan nem tankolok a városomban.

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#624) Tsebacsi válasza olajbogyo (#623) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A holtankoljak.hu oldalon tudod ellenőrizni az árakat.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#625) qqrique válasza Thomas16 (#617) üzenetére


qqrique
tag

itt megtalálod a sync1 v5.8 telepítőkészletét:
http://ivsu.binaries.ford.com/swparts/Gen1v441buildEE2824updatefromv4134packageRev2.zip

Ha jól tudom, akkor ez a legutolsó verzió.

(#626) Bad68 válasza Teewine (#452) üzenetére


Bad68
csendes újonc

Szia!
Minden rendben van! Igaz a második szervizt jártam meg,
itt cseréltek USB portot, és minden jól működik.
Érdekes, az eladó szerviz simán lerázott kétszer is, mondván nekik sikerült minden telóval a művelet, tehát nálam van a baj.

itt az utóbbinál össze szedték az összes telót, de semmi.
A fülem hallatára telefonáltak egy mérnöknek, javaslat valószínű a pot, ha nem, csere a fejegység.

(#627) ktamas55


ktamas55
tag

Sziasztok!
Érdeklődöm, hogy ha azt szeretném beállítani, hogy egy menet közbeni telefonhívást ne vegyen fel a rendszer automatikusan, azt hol tudom kikapcsolni? A fejegységen vagy a telefonon? (Sync 3)
Eddig úgy működött, hogy csöngött-csöngött és én kattintottam a telefon felvételéhez. Most egyet csörren és már vonalban is van a hívó fél.
Semmit nem állítottam el, de a telefonon az android rendszer frissült a 8-asról a 9-es rendszerre. Csak az autóban van ez a jelenség, egyébként a telefon normális.

[ Szerkesztve ]

(#628) Tsebacsi válasza ktamas55 (#627) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Fejegységen van ilyen lehetőség. De szerintem telefonban is beállítható, hogy bluetooth kapcsolat esetén automatikusan felvegye-e a telefont. Nézd meg mindkettőben szerintem.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#629) ktamas55 válasza Tsebacsi (#628) üzenetére


ktamas55
tag

Köszönöm, az auto bluetooth volt a ludas. Ott volt beállítva az automatikus hívásfogadás.

(#630) fastback


fastback
újonc

Sziasztok !

Van lehetőség, hogy a Ford Pass mellett a Spotify is használható legyen a mobile Apps menüből , ahogy a képen látszik? Nálam csak az AA val működik .

V EIGHT

(#631) Tsebacsi válasza fastback (#630) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Miért ne menne mindig is ment.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#632) fastback válasza Tsebacsi (#631) üzenetére


fastback
újonc

Nálam nem teszi ki a spotify ikont , csak a Ford Pass látszik. Mi lenne a megoldás ?

V EIGHT

(#633) Tsebacsi válasza fastback (#632) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az ikon nem lesz ott, az audio résznél tudod elindítani.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#634) qqrique válasza qqrique (#609) üzenetére


qqrique
tag

Ma ellenőriztem a frissítéseket és a ford.hu a 'sync update' weboldalon felajánlott
egy most már megfelelőnek látszó frissítést a 3.2 sw verzióhoz.

(nálam SYNC3 sw ver: 3.2, Build: 18124 az eredeti. a gyártáskor telepített verzió és 1U5T valamint 44U5T elemeket tartalmaz a cajg)

A letöltött fájl neve: SYNC3_2940137607_Update.zip

A telepítés elindult hibaüzenet nélkül. Megszakítottam a folyamatot, mivel ma este nem akarok ezzel foglalkozni.

Talán holnap, holnapután vagy azután, ha megpróbálom telepíteni. +látjuk.

[ Szerkesztve ]

(#635) fatal`


fatal`
titán

Fordpass-szal a gyári navi amúgy milyen formában jelezné a forgalmat? Elméletileg BT-n is mennie kéne, de ma direkt bekapcsoltam a dugóban állva és nem vettem észre semmit.

Vagy csak tervezéskor kalkulál vele, egyébként magán a térképen nem jelzi? Van valakinek tapasztalata ezzel?

Illetve nekem a kilométer óra állást és az olaj élettartamot mutatja a telefonos app, de az üzemanyagszintet nem. Nem mintha nagyon hiányozna, csak furcsa. :) Van akinek működik?

(#636) qqrique válasza fatal` (#635) üzenetére


qqrique
tag

Úgy tűnik, hogy a forgalmi info sem működik még, mint az egyéb ígért szolgáltatások sem. A hírek szerint 2019 Q1-ben kerül bevezetésre a FordPass nálunk. Valószínű, hogy áprilisban ndul el a szolgáltatás.

Nálam 2018 év végi Focus 4-nél és 2017-es kifutó Fiestánál nem mutat semmilyen diagnosztikai paramétert.

[ Szerkesztve ]

(#637) olajbogyo válasza fatal` (#635) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Nekem mutatja az üzemanyag szintet is. Természetesen az olaj-élettartamot, és a kilométeróra állást is...

[ Szerkesztve ]

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#638) Tsebacsi válasza olajbogyo (#637) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Milyen autó, milyen telefon? És az infókat mikor? Menet közben csatlakozva vagy nem az autóban ülve is?!

Ááá most néztem meg, enyém is írja, de a km óra nem pontos :D

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#639) olajbogyo válasza Tsebacsi (#638) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Ford Kuga (új 2018-as most vettem át februárban)
A telefon Huawei Mate 10pro

Amikor beülök a járgányba a bluetooth már be van kapcsolva, de ahoz, hogy frissítse az adatokat, el kell indítani a fejegységen a FordPasst-is. Indítás nélkül nálam nem frissíti az adatokat automatice.

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#640) Tsebacsi válasza olajbogyo (#639) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:R Ma hazafelé meglesem

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#641) olajbogyo válasza Tsebacsi (#640) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

JA, még annyit, hogy nekem eddig a garancia nem volt látható, de most már azt is mutatja napra pontosan(2024.febr 14/vagy 150000km),és egy nagy 5-ös számmal hívja fel a figyelmemet a meghosszabbított garanciára, mely ugye 5 év.

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#642) Tsebacsi válasza olajbogyo (#641) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Dettó!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#643) fatal` válasza olajbogyo (#641) üzenetére


fatal`
titán

Nekem a garit mutatja. Igaz az üzemanyagszintet az autóból kiszállás után néztem. Annyira nem érdekel egyébként, csak furcsa. Minden mást mutat. :)

Focus mk3.5, tavalyi. Lehet, hogy fel kéne tennem a legújabb térképet, ha jól emlékszem mintha a syncet is frissítené.

(#644) Tsebacsi válasza fatal` (#643) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az üzemanyagszintet a autóból kiszállás után nem mutatta nekem. :N

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#645) fatal` válasza Tsebacsi (#644) üzenetére


fatal`
titán

Akkor azt nem tárolja. Így kevés értelme van, a kocsiban ülve látom a műszerfalon is. :D

(#646) olajbogyo válasza Tsebacsi (#644) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Ez tényleg érdekesen működik akkor, mert most nézem itthon nekem ezt mutatja most az app:

Neked is Mate 10 pro van ugye?

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#647) Tsebacsi válasza olajbogyo (#646) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Igen, de az üzemanyag szint nem jelez semmit.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#648) qqrique válasza Tsebacsi (#647) üzenetére


qqrique
tag

Nálam a FordPass {Focus4 (2018), Sync-3.2}, nem mutatja ezt a képernyőt.

A kiterjesztett garanciát is kb két hete mutatja a Focusnál, míg a másik autónk, egy 2017-es Fiesta regisztrációjakor megjelent a kiterjesztett garanciát bemutató kijelzés.

[ Szerkesztve ]

(#649) olajbogyo válasza qqrique (#648) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Várj, lehet félre értelek, de ezt a képernyőt nem az autóban kell látnod, hanem a telefonodon....vagy rosszul értelmezlek?...

"(Nálam a FordPass {Focus4 (2018), Sync-3.2}, nem mutatja ezt a képernyőt....")

...megmondom őszintén, én még nem is néztem, hogy az autóban mit mutat a FordPass....lehet ott is ugyanezt?...no majd meglesem.

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#650) qqrique válasza olajbogyo (#649) üzenetére


qqrique
tag

A telefonon kerestem és nem látom ott.

Csak jeleztem, hogy milyen szoftver van az autóban.

Az iPad sem mutatja.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.