Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Drakk válasza Teewine (#150) üzenetére


Drakk
tag

Letöltöttem a Trial verzióját a Sygic-nak, háát picit vegyesek az érzéseim:

Ami tetszett:
- valós idejű forgalom
- sávasszisztens
- magyar
- friss térképek

Ami nem tetszett:
- a felbontás elég alacsony
- mikor megáll az autó, a térkép elfordul a nyíl felfelé mutat, majd induláskor megint beáll a helyes irányba
- ha telefonálok, nem indul el a kapcsolat a SYNC és a telefon között (Samsung S8)
- mikor a menüt megnyitom a SYNC-nél, nem mindig tudok kilépni a képernyőről.
- az M3-son minden kamerát sebességmérőnek mutat, holott Bp - Nyírbátor között csak 3 van, a többi nem az.
- picit lassúnak tűnik a kezelés, nem olyan simulékony mint a "gyári"

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#152) dave182


dave182
senior tag

Hello, frissítettem a rendszert sync 3-ra pendrive-ról, de nem készült log file... az gond?

(#153) vinczu válasza dave182 (#152) üzenetére


vinczu
csendes tag

Nekem se volt. Szerintem csak annyiba gond, hogy a hivatalos ford oldal nem tudja nekem mi van fent, de gondolom ha lesz ujabb az az ujabbat forgja felajanlani. Persze nem gond, mert a mondeo-s nemet oldalon ugyis latod, hogy mi a jelenlegi helyzet

(#154) fenoman7


fenoman7
csendes tag

Sziasztok!

Sikerült nekem is a frissítés 2.2-ről 3.0-ra egy Ford Focusban.
Továbbá úgy láttam, hogy iPhone-ra itt mindenki a CarPlay-től várja a Waze támogatást, azonban a Ford és a Waze már megegyeztek, hogy a Sync 3.0-tól kezdődően a Waze kezelhető lesz az autó kijelzőjén és ez működik is.

https://techcrunch.com/2018/02/26/ford-adds-waze-to-its-sync-3-applink-for-ios-users/

Nem kell mást tenni, mint a telefont (apple, CarPlay kikapcsolva) kábellel csatlakoztatni az autóhoz, azonban nem a Navi alatti USB-re, hanem a könyöklőben lévő USB portra. Így mikor elindítjátok a telefonon a Waze-t, az megjelenik a Apps-ok között az autó rendszerében.

XO GT: Fenoman0611

(#155) Drakk


Drakk
tag

A Sygic Car akciós most.

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#156) dave182 válasza Drakk (#155) üzenetére


dave182
senior tag

Ebben mikor kell fizetni?
Már látom, 7 nap múlva, most 17000 lenne...

[ Szerkesztve ]

(#157) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Köszi a leírást, most este sikerült a focuson frissíteni 3.0-ra a sync-et! :C A térképpel és hangcsomaggal még ráérek, egyelőre ki akarom ismerni az új rendszert. A gyári navival nekem semmi bajom, jó a sávasszisztens is benne. Viszont az Android auto a Samsung S7E-el kezeli a telefonhívást a kijelzőn, a Huawei Mate10 Pro meg nem. Ott a hívást a telefonon kell felvegyem, nem jelzi ki a központi kijelzőn. :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#158) Drakk válasza fenoman7 (#154) üzenetére


Drakk
tag

Androiddal vajon mikor lehet használni?

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#159) fenoman7 válasza Drakk (#158) üzenetére


fenoman7
csendes tag

Andrioid esetében a Waze támogatott az AndroidAutoval, így azzal is használható, ámbár ebben nem tudok segíteni, soha nem volt androidos telefonom, de szerintem tudnak segíteni itt a fórumban.

XO GT: Fenoman0611

(#160) Tsebacsi válasza fenoman7 (#159) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Így van, csak az apk-t kell letölteni az apk mirror oldalról telepíteni a telefonra és kábelen keresztül működni fog.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#161) forintuser válasza Tsebacsi (#160) üzenetére


forintuser
őstag

De miért az APK Mirror-ról kell leszedni? Hivatalos Play forrás is tökéletesen működik.

Holnapkészítést vállalok.

(#162) Tsebacsi válasza forintuser (#161) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Magyarországon nehezen...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#163) forintuser válasza Tsebacsi (#162) üzenetére


forintuser
őstag

Elnézést. :R

Holnapkészítést vállalok.

(#164) Tsebacsi válasza forintuser (#163) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Akartam is kérdezni, hogy idehaza laksz-e :K Sajnos valami okból nálunk még nincs engedve, csak apk letöltés útján megy (nem egy eget rengető probléma).

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#165) ZPKing


ZPKing
tag

Sziasztok,
Utóbbi napokban sokat próbálkoztam android telefonról app-ot küldeni a Sync3 kijelzőre.
De egyszerűen semmi.
Semmilyen appot nem tudok kiküldeni rá.
Van valaki aki bármilyen app-ot ki tudott küldeni rá?
Android auto alkalmazás megy egyedül.

[ Szerkesztve ]

(#166) Tsebacsi válasza ZPKing (#165) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem támogat még mást tudtommal a Ford rendszere.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#167) Drakk válasza ZPKing (#165) üzenetére


Drakk
tag

A Sygic Car appot használhatod.

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#168) ZPKing


ZPKing
tag

A Waze meg a Sygic az megy,
Azon kívül semmi mást nem bírtam működésre bírni.

(#169) #60296192


#60296192
törölt tag

Sziasztok! Én tavaly júliusban vettem a Focusomat és a Sync 3-nak csak a 2.3-as verziója van rajta. Mindegy, hogy a német vagy az angol hivatalos Ford oldalról töltöm le az alváz szám alapján kiajánlott frissítést? Egyedül csak az gyanús, hogy összvissz 2.7 GB-os a file amit felajánl letöltésre.

(#170) Tsebacsi válasza #60296192 (#169) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem gyanús az. Pont jó.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#171) #60296192 válasza Tsebacsi (#170) üzenetére


#60296192
törölt tag

ok, köszi :R

és akkor utána csak nézzek rá a szerviz menüben, hogy ténylegesen a 3.0-ás verzióból melyik ment fel?

(#172) Tsebacsi válasza #60296192 (#171) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ha gyári oldalról szeded akkor hivatalos jó verzió fog felkerülni szerintem.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#173) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sygic-ból jól sejtem, hogy csak a fizetős verzió megy Android auto-n? És kábelen keresztül?! Mert egy mate 10 pro-val hiába küzdök a sync nem lát mobil applikációt, az AA is csak kábelen keresztül működik, cserébe a telefonhívást még mindig nem kezeli, a samsung s7edge-nél meg igen (rejtély számomra).

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#174) Teewine válasza Tsebacsi (#173) üzenetére


Teewine
tag

Jól gondolod. Csak akkor tudod a Sygic Car Navigation képét kirakni a fejegységre, ha megvásárolod.

Az Android Auto csak kábelen keresztül működik.

Tudtommal a hívások kezeléséhez bluetooth kapcsolat szükséges. Mehet egyszerre a kábeles és bluetooth kapcsolat.

Amit érdemes még tudni, hogy Sygic Car Navigation esetében ki kell kapcsolni a fejegységen az Android Auto kapcsolatot, míg Waze esetében meg csak azon keresztül működik.

Ki kell kísérletezni, hogy melyik beállítás jó. Pénzbe nem kerül, csak egy kis időbe.

Nekünk van Android, iOS, BlackBerry OS10 rendszerű készülékünk. Mindegyikkel tökéletesen ki tudjuk használni a bluetooth kapcsolatot és a bluetooth szolgáltatást. Nálunk nincs egyikkel sem probléma, úgyhogy nálad valami beállítási probléma lehet.

[ Szerkesztve ]

Emotiva

(#175) Tsebacsi válasza Teewine (#174) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Köszönöm szépen a részletes választ! A Bluetooth valóban össze vissza van beállítva, átnézem és tesztelem. :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#176) vinczu válasza dave182 (#152) üzenetére


vinczu
csendes tag

nem keszult log file-al kapcsoltban: ha a kocsibol csinalsz egy update keresest, akkor a jelenlegi verziokat lejelenti, szoval most mar nekem a hivatalos ford oldal ezt irja ki: "Your software is already up-to-date. No action is required."

(#177) ZPKing


ZPKing
tag

Mikor várható térkép frissítés?
Köszi

(#178) Teewine válasza ZPKing (#177) üzenetére


Teewine
tag

Legyél szíves venni a fáradságot és olvasgatni a fórumot!

F7-es térkép a legfrissebb. A 88-as hozzászólásban ott van a letöltési link is.

Ha ettől frissebb kell, akkor Google Maps, vagy Waze.

Emotiva

(#179) ZPKing válasza Teewine (#178) üzenetére


ZPKing
tag

Nem az volt a kérdés hogy melyik a legfrissebb, hanem az hogy mikor várható a következő frissítés.
Nekem is az F7 van már kocsiba...

(#180) Tsebacsi válasza ZPKing (#179) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A jövő heti lottó számok nem érdekelnek véletlen? Kb. ilyen kérdés ez is...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#181) ZPKing


ZPKing
tag

Most nem tudom mi ezzel a kérdéssel a probléma?
Gondolom eddig is adott időközönként vagy időpontba jött a frissítés.
pl májusba vagy tudom is én.
Vagy össze vissza mikor gondoltak egyet akkor adtak ki frissítést.
na mind egy hagyjuk inkább mert csak leugatni tud mindenki.

(#182) Tsebacsi válasza ZPKing (#181) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nagyon rosszul lett feltéve kérdés. Nem lehet tudni, ez nem előre megírt, kiszámítható dolog, mint hogy idén mikor lesz húsvét hétfő.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#183) busizsombi


busizsombi
újonc

Sziasztok
Ugyan az én kérdésem nem frissítéssel kapcsolatos ,de ez alapján a fórum alapján frissítettem 3.0ra. Azt szeretném megtudni hogy mi az oka annak hogy a Ford Focus sync 3 rendszeren nincs climate control pedig egy csomó videón láttam hogy van de megsincs benne a rendszerbe. A tesztautoba amivel mentem a vásárlás előtt benne volt és azis focus volt
Köszi a válaszokat előre is.

(#184) Drakk válasza busizsombi (#183) üzenetére


Drakk
tag

Nekem sincs a SYNC-ben klímavezérlés.

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#185) Tsebacsi válasza busizsombi (#183) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szerintem vagy csak a 2-es Sync tudta, vagy pedig régiófüggő. Az európai fordokban nem láttam, az enyémben sincs -> 2017 szeptemberi Focus (aztán persze lehet tévedek).

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#186) vvik válasza Tsebacsi (#185) üzenetére


vvik
csendes tag

Nekem benne van , igaz nekem Rangerem van . De 3.0 béta verzió is tudta , amit focus- al foglalkozó oldalról töltöttem le .

Az ideálom oda áll ahova én állitom .!

(#187) Maxximus


Maxximus
őstag

Sziasztok.
Kb 1 hónapja vettem át a mondeót. Rögtön 3.0-ás Sync volt rajta.
El kezdetem használni az android autot. Letöltöttem a május 2-i verziót,azt használom.
Kérdéseim:
-Látom, hogy wifi képes az autó. Ez a szoftverfissítés nem megy úgy, hogy beállok a garázsba,látja az otthoni wifit (már össze raktam őket) és update-tel, minden pendrive-ozás nélkül? (Van automatikus frissítés keresés is ,láttam.
-Nekem a waze tökéletes navi, főleg a rendőrök, gyorshajtás miatt. Havi 6-7000 km-ert megyek és kb 2-300MB-ot fogyaszt. És magyarul ért és beszél,ami fontos!
- Mivel magyarul marhára nem ért az android autó és a sync3 sem! Azt ki hogy oldja meg, hogy neveket keres ha telefonálni akar? Mivel prediktív szöveg bevitel sincs... Hangra pedig magyarul nem tud neveket keresni.

Ford Modeo Titanium 2018, Note 8, Oreo

Köszi a segítséget

Ja, spoty,TuneIn rádió tökéletesen megy. Wsken vezetékkel tökéletesen kommunikál a sync és a Note.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#188) Drakk


Drakk
tag

Más is tapasztal olyat, hogy az Android auto miatt sokkal jobban merül a telefonja? Mióta leszedetem a telefonról (Galaxy S8) azóta visszaállt a normális "fogasztás".

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#189) dave182 válasza Drakk (#188) üzenetére


dave182
senior tag

Nekem ilyen problémám nincs, Note 8.

(#190) Maxximus válasza dave182 (#189) üzenetére


Maxximus
őstag

Nekem sem. Mondeo+Note8
Egyre jobban szeretem. Ezzel a kábellel könnyű csatlakozni is rá.
Csak azt a rohadt predektív tárcsázást vagy a magyar szöveg keresőt oldanák már meg...
A dual sim-el sem tud mit kezdeni.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#191) Tsebacsi válasza Maxximus (#190) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nálam Focus és Mate 10 pro kettős továbbra sem kezeli a telefont. Úgy értve, hogy hívni tudok, bár ugye rendes telefonkönyv nincs, és híváskor nem adja be a kezelő képernyőt, így letenni csak a telefonon tudom, illetve a hívást felvenni is.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#192) Hyena


Hyena
senior tag

Nekem sem merul a telefonom (galaxy s8) a feltelepitett android auto miatt.
Viszont az, hogy az android autoban nincs prediktiv tarcsazo nagyon idegesito es nem tudok hang utasitassal tarcsazni. Ha "call kontaktnev" hangutasitassal probalkozom akkor "sajnos nem tudok ebben segiteni" valaszt kapok.
Nektek mukodik a hang hivas a sync 3 android auto komboval? Milyen utasitassal?
Hja es persze magyarul hasznalom a telefont, igy az android atutot is.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#193) Tsebacsi válasza Hyena (#192) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Megpróbálom ma tesztelni, ez engem is idegesített, bezzeg a waze tök jól veszi a magyar címbemondásokat.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#194) Maxximus válasza Tsebacsi (#193) üzenetére


Maxximus
őstag

Pontosan,erről beszéltem én is. Úgy szar ahogy van a telefon része.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#195) Drakk válasza Hyena (#192) üzenetére


Drakk
tag

Ha a telefon nyelve angol, akkor sem kezeli a hangutasításokat.
A Ford saját hangfelismerője az angolt utasításokat kezeli pl. Call XXX, de én a családi nevekhez hozzátettem az angol megfelelőjét pl. a fiaim neve után azt, hogy 'son'.

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#196) Hyena válasza Drakk (#195) üzenetére


Hyena
senior tag

Igen tudom, a sync 3 hangfelismerojet szoktam is hasznalni bar nemi kihivast okoz , hogy a magyar neveket az "elvart" angol kiejtes szerint kimondjam :)
De mikor az android autot hasznalom pl a wazeval navigalok es telefonalnom kell a franc sem tudja mindenkinek a telefonszamat fejbol szoval a hulye , nem prediktiv tarcsazo kiesik.
A hang utasitas meg nem mukodik, holott a telefonon kulon igen.
Lehet, hogy azert nem megy az android auto hanghivas mert nalunk hivatalosan nem elerheto ?

[ Szerkesztve ]

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#197) heitech


heitech
csendes tag

Sziasztok,

a gyári navi itthon hozzájuthat forgalmi adatokhoz valamilyen módon (TMC?)?
Tőlünk nyugatra használják még FordPass appot kiegészítő adatforrásként, de nálunk az sem elérhető.

Van erre megoldás?

(#198) Teewine válasza heitech (#197) üzenetére


Teewine
tag

Nem próbáltad még a mobil internetet wi-fi hotspot-ként megosztani az autóval?

Emotiva

(#199) heitech válasza Teewine (#198) üzenetére


heitech
csendes tag

kipróbáltam, semmi...

(#200) ZPKing


ZPKing
tag

Sziasztok,

azt hol tudom beállítani a gyári navigáción, hogy tervezésnél figyelembe vegye vagy nem az autópályákat illetve a fizetős utakat?
mert azt vettem észre hogy győrből mosonmagyaróvárra tervezve nem az autópályára tervezte az utat hanem az 1-es útra.

köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.