Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) qqrique válasza qqrique (#650) üzenetére


qqrique
tag

A Focus 4-ben más a hw, mint a korábbi modellekben.

sw: sync3 ver 3.2 vagy felette.
1U5T illetve 4U5T APIM / IVSU hw/sw komponensek vannak nálam.

A jelenlegi futó fedélzeti sw: sync3 ver 3.2 build 18124

[ Szerkesztve ]

(#652) nfsu17


nfsu17
veterán

Sziasztok!

Valahol olvastam, hogy ha bluetooth-on játszok le zenét (mobilról), akkor van valahol "search" gomb és ott lehet keresni a zenék között.
Én ilyet nem láttam még.
2018 Focus 3.5, sync 3.

Szerintem nincs, de mondom megkérdezem.

Most úgy megy, hogy a mobilon csinálok egy playlistet, mondjuk 70 számmal.
Ezen a listán elindítok egy zenét mobilon, majd kilépek.
A kocsiban megkeresem a mobilt, indítom a számot, betölti a listát (1/70) és megy a móka.

Innentől kezdve az előre-hátra gombokkal tudok váltani zenét.
És ennyi. Tehát ha van mondjuk a listában 10db ATB szám, akkor azt nem fogom könnyen megtalálni a 70 szám között (max ha ABC rendben van), mert nincs olyan lehetőség mint mobilon, hogy görgetek fel-le egy listát, majd play.

Bocs ha alap dolgot kérdezek, sosem használtam még kihangosítót sem kocsiban. :U

(#653) Tsebacsi válasza nfsu17 (#652) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Android auto vagy Apple car play? Android auton belül én a Play Music szolgáltatással vagy a Spotify-al zenélek. Azon kívül... Oké nagyon ritka amikor nincs rádugva kábellel, de olyankor spotify szokott menni, de való igaz, mintha először telefonon kéne elindítani.
Android auto alatt ezzel nincs gond.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#654) nfsu17 válasza Tsebacsi (#653) üzenetére


nfsu17
veterán

egyik sem :D

sima alap.

tehát a teló BT-on csatlakoztatva van.

kocsiban: audio menü >> sources >> "telefonom"

bejön a 70 szám (vagyis csak az elsőt látom, hisz nincs lista) >> 1/70 > play > megy a szám.

next track 2/70 és így tovább.

találtam képet

be lehet állítani, hogy sorban, vagy random játssza...és ennyi.

[link]

Browse, if available, allows you to select a particular track displayed in the Now Playing playlist on the touchscreen

Szóval itt van, itt olvastam..."ha elérhető"...ezt nem tudom mire vélni..ez is amerikai kiváltság?

Erre voltam kíváncsi, hogy nálatok van-e ilyen.

(#655) Tsebacsi válasza nfsu17 (#654) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Azért lehet amerikai kiváltság, mert nálunk ha megnézed nincs klíma gomb sem, nem tudod a syncről a klímát vezérelni.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#656) nfsu17 válasza Tsebacsi (#655) üzenetére


nfsu17
veterán

erről tudtam, igen

de amúgy a képen sincs browse lehetőség :D

-------------

megvan! vagyis nincs :DDD

de már látom hol kellene lennie...f.ck

[link]

[ Szerkesztve ]

(#657) dave182


dave182
senior tag

A múltkor vezettem egy mk V-ös Mondeo-t, abban a sync 3 rendszernél volt klímavezérlés, pedig magyar régiós autó...

(#658) kincsesbazsi


kincsesbazsi
újonc

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni ford.hu-ról letöltöttem alvázszám alapján a megfelelő frissítést és a hozzá tartozó telepítési utasítást is viszont egyszerűen nem akar elindulni a telepítő.
Ahogy a nézem ez talán a Ford MFD fejegység lehet.
Valaki esetleg frissített már ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#659) sparta2 válasza kincsesbazsi (#658) üzenetére


sparta2
tag

MFD-nél a menüben kell kiválasztani a frissítés elindítását, ha bent van az USB.

Itt van a leírás, amit a Ford oldalán is megtalálsz:

Töltse le számítógépére a fájlt és készítse elő az USB eszközt az alábbiak szerint:
1. Ellenőrizze, hogy az USB eszköz kapacitása eléri a 2 GB-ot!
2. A frissítés előtt formázza az USB meghajtót,
hogy FAT/FAT32 formátumú legyen (exFAT vagy NTFS formátum helyett)!

Hogyan történik az USB meghajtó formázása?
Ne feledje, hogy a formázás során minden, az USB eszközön található adat törlésre kerül!
A fájl kicsomagolására használható például WinZip, WinRAR vagy 7zip.

3. Keresse meg a számítógépen a letöltött fájlt.

4. Csomagolja ki a fájlt az USB mehajtó legfelső szintjére (a gyökérkönyvtárba)!

5. Távolítsa el szabályosan az USB eszközt számítógépéből, majd helyezze a járművébe!

6. Indítsa be a jármű motorját, így garantálva a frissítés alatt a folyamatos tápellátás!

7. Ha a jármű rendelkezik Auto-Start-Stop rendszerrel,
azt ki kell kapcsolni, hogy a jármű motorja folyamatosan járjon.

8. Kapcsolja be a rádiót!

9. Csatlakoztassa a frissített fájlokat tartalmazó USB eszközt a jármű USB-portján keresztül!

10. Nyomja meg a Menu gombot, válassza a „SYNC-Settings” [SYNC-beállítások] elemet, majd nyomja meg az OK gombot!

11. A lefelé mutató nyíllal keresse meg az „Install on SYNC” [SYNC-telepítés] elemet, majd válassza ki azt!

12. Megjelenik a „Begin SYNC installation” [SYNC-telepítés megkezdése] üzenet.

13. A bal oldali gombbal válassza ki a „Yes” [Igen] elemet!

14. Előbb az „Installing SYNC file” [SYNC-fájl telepítése],
majd a „SYNC is rebooting” [A SYNC újraindul] üzenet jelenik meg.

15. Ekkor egy hangüzenet tájékoztat arról, hogy a telepítés folyamatban van.

16. Innentől kezdve 20 percen keresztül a „SYNC-Settings” [SYNC-beállítások] menü látható.
Ez idő alatt kérjük, semelyik gombot ne nyomja meg és semmiképpen se állítsa le a járművet!

17. Amikor befejeződött a telepítés, egy hangüzenetet fog hallani,
mely szerint a telepítés befejeződött és rendszer újraindul.

18. Ezután az „Installation Complete” [A telepítés befejeződött] üzenet jelenik meg,
és hozzávetőlegesen további két percig tart, hogy a rendszer normál működése helyreálljon.

(#660) kincsesbazsi válasza sparta2 (#659) üzenetére


kincsesbazsi
újonc

Köszönöm a választ.
A leírás alapján próbáltam de az autó szerint hiányzik a telepítő fájl.

(#661) sparta2 válasza kincsesbazsi (#660) üzenetére


sparta2
tag

Ha a hivatalos anyagot töltötted le a Ford oldaláról és úgy sem megy, akkor esetleg próbálj meg egy másik adathordozót, mert az is probléma lehet! Az USB formázásánál (FAT32) vedd ki a pipát a gyorsformázás elől!

(#662) sparta2


sparta2
tag

Sziasztok!
Van valakinek tartós tapasztalata a 18261-es rendszerrel kapcsolatban? Jobb, esetleg felhasználóbarátabb mint a 18025?

(#663) NomadND1 válasza Tsebacsi (#633) üzenetére


NomadND1
senior tag

Hali,

Ott merre kell keresni? Sajnos nekem is csak AA-n megy.

Illetve nem tudjátok, hogy a Sync 3 támogatja a Bluetooth ldac codecet? A legújabb sync van.
Köszönöm!

(#664) Tsebacsi válasza NomadND1 (#663) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Bevallom lehet tévedtem, és úgy megy csak, hogy telefonon indítod el és utána választod ki az auto audioján hogy telefonról bluetoothon lejátszás. Majd délután meglesem.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#665) Skylukos


Skylukos
tag

(#666) qqrique válasza Skylukos (#665) üzenetére


qqrique
tag

Miközben megjelent a magyar Ford oldalon is a FordPass menüpont:

https://www.ford.hu/tulajdonosoknak/az-en-fordom/fordpass-account#!/join

[ Szerkesztve ]

(#667) natura válasza qqrique (#666) üzenetére


natura
csendes újonc

Nem hogy magyarositás nem lesz, de még hozzá egy elég arrogáns levelet kaptam a Ford. ügyfélszolgálattól. Én vagyok a hibás ha nem sajátitom el megfelelően a használati utmutatóban lévőket.
"Mindenekelőtt köszönjük, hogy kapcsolatba lépett a Ford Közép - és Kelet -Európai Értékesítő Kft. (továbbiakban FKKE Kft.) ügyfélszolgálatával.
Megkeresésésre reagálva szeretnénk tájékoztatni, hogy a hatályos magyar és európai uniós szabályozás alapján a magyar nyelvű menürendszer telepítésére nincs kötelezettsége a gépjármű gyártójának és az általános gépjárműipar gyakorlata is a Fordéhoz hasonló.
Mindazonáltal minden lehetséges fórumon jeleztük az európai központunk felé a fordítás fontosságát, remélhetőleg rövid időn belül előrelépés történik ebben az ügyben.

Szeretnénk felhívni a figyelmét arra, hogy a kezelési kézikönyv tartalmaz minden fontos információt magyar nyelven, amely az autó biztonságos üzemeltetéséhez szükséges. A gépjárművezetési tevékenység a Ptk. alapján fokozott veszéllyel járó tevékenységnek minősül, melyért a felelősség az üzembentartót (általában a gépjármű tulajdonosa) terheli, ezért aki ilyen tevékenységet folytat, elvárható, hogy megfelelő képesítéssel, gyakorlattal rendelkezzen hozzá és hogy a gépjármű kezelési kézikönyvében foglaltakat maradéktalanul elolvassa, illetve elsajátítsa. A kezelési kézikönyv teljes terjedelmében letölthető a Ford honlapján.
A kezelési kézikönyvben a Jelek jegyzéke, Kombinált műszer, Információkijelzők címsorok alatt lévő útmutatók tartalmaznak és megmagyaráznak minden üzenetet és jelzést magyar nyelven. Mivel a gépjármű-vezetés fokozott veszéllyel járó tevékenység, melyért az üzembentartó tartozik felelősséggel, ezért a kezelési kézikönyv maradéktalan elolvasása, illetve értelmezése az Ön érdeke, illetve felelőssége. Amennyiben ezt megteszi, tudja értelmezni az angol nyelvű üzeneteket, melyek a műszerfalon megjelennek.
Reméljük, hogy az általunk adott tájékoztatás segítséggel szolgál az Ön részére.

Üdvözlettel,

Ford Magyarország
Értékesítési Ügyfélszolgálat"

[ Szerkesztve ]

(#668) olajbogyo


olajbogyo
aktív tag

Sziasztok!

Skacok letöltöttem a ford oldalon felkínált térképfrissítést a járgányhoz. Pen bedug autóba,/frissítés végére ért, majd írta, hogy mielőbb telepítsem a második részt is....??? Kocsi leállít újraindít, gondoltam majd folytatja a penről magától, de biz valami olyat ír:
Sikertelen telepítés hibakód ERR14
töltsem le újra a fájlokat,és rakjam újra...
Mit csesztem el? Miért ültem majd egy órát a kocsiban, ha valami nem jó a pendrive on? Akkor mire írta a telepítés előtt, hogy frissítés észlelhető kívánom e telepíteni?
No mindegy újra kezdem akkor előlről a pen formázással..

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#669) olajbogyo válasza olajbogyo (#668) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Azért mielőtt újra kezdeném formázással, csak kimentem a kocsihoz egy újabb próbára....... Most meg megint azt írja, hogy
"Updating system software..."
Ezek szerint csak várni kell egy fél órát???
Vagy gyorsan újra indítottam elsőre a kocsit?
Már magam sem tudom.... no majd meglátjuk mire jut, ha ennek a ciklusnak vége.

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#670) olajbogyo válasza olajbogyo (#669) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Véget ért a ciklus, és úgy néz ki ok minden,legalábbis ezt írta ki
"telepítés befejezve,eltávolíthatja az usb eszközt..."
Viszont, hogy kérdés nélkül ne maradjon a helyzet, most azt vettem észre, hogy a beállítások menüben a "vehicle" jármű ikon nem aktív,kiszürkült,nem is lehet rányomni.....ennek meg mán mi baja van ?Kérdezném tőletek, ha megengeditek, eddig ez nem volt így, valahol lehet ezt ki-be kapcsolni?

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#671) olajbogyo válasza olajbogyo (#670) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Tegnap este ránéztem, újra aktív volt az ikon..... valószínűleg a "skynet" átvette egy időre a hatalmat a járművem felett :D

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#672) natura válasza olajbogyo (#671) üzenetére


natura
csendes újonc

Abban tudnátok segiteni, hogy hogyan kell beállitani, hogy autópályán is tervezzen a navigáció. Akár milyen beállitásokat választok csak autópályán kivüli utakra tervez és alternativákat is csak erre ad be.

[ Szerkesztve ]

(#673) olajbogyo válasza natura (#672) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!
Van a beállítások menüben, a navigációt kiválasztva azon belül az útvonal beállításai pont alatt választási lehetőség az első azt hiszem....( Avoid motorways) No, onnan vedd ki a pipát, mert az az a menüpont, ahol az autópálya elkerülését kéred tervezéskor.

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#674) natura válasza olajbogyo (#673) üzenetére


natura
csendes újonc

Köszönöm! Valóban ez volt a hiba

(#675) sarkan


sarkan
aktív tag

Ma frissítettem a sync3-at, lefutott a frissítés, kiírta hogy kész van vegyem ki a pendrive-ot.
Felakartam tölteni a naplófájlt az oldalra a sikeres frissítésről de nem írt a pendrive-ra xml fájlt.

Frissítettem még egyszer de akkor se.
Mi a teendő?

(#676) Tsebacsi válasza sarkan (#675) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Semmi, sokunknak nem csinál. Nem valami kiforrott ez a rendszer, egy oktávét nyomogattam pár hete, és az még nem is a navis okos rendszer volt, de legalább ilyen jó felbontással bírt, és sokkal reszponzívabb volt az egész. Ideje lenne a Fordnak kicsit körülnéznie a többieknél, és most nem a Koreai autókra gondolok...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#677) sugijme válasza Tsebacsi (#676) üzenetére


sugijme
csendes tag

A Focus mellett én is az új Octavia-t vezetem. Gyönyörű a kijelzője. És ami idegesít nagyon a Fordnál, hogy apple carplay-t használva a waze-ba nem lehet címet pötyögni, ha az autó megy. Míg az octaviában bátran lehet nyomkodni. Pedig ugye nem csak a vezető pötyöghet. Így ha vezetés közben kell új címet megadni, akkor nyomogathatom a telefont. Nonszensz. Az android autó mondjuk sokkal jobb, mert ott elég bemondani a címet és huss, már nevigál is. Így mind az apple-re, mind a Fordra mérges vagyok. :)

(#678) sarkan válasza Tsebacsi (#676) üzenetére


sarkan
aktív tag

Másik pendrive-val megoldódott.

(#679) Tsebacsi válasza sarkan (#678) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez mondjuk több mint érdekes, mi volt a difi? filerendszer? Vagy csak simán másik pendrive?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#680) sarkan válasza Tsebacsi (#679) üzenetére


sarkan
aktív tag

Az elsőről is simán ment a frissítés csak nem rakta rá a naplófájlt, a másodikra feltettem a ford sync frissítés oldalán lévő javító fájlt:

"- A SYNC 3 naplófájlt (log file) készít a rendszer frissítéséről. Ha bármilyen okból nem fér hozzá ehhez a fájlhoz, kérjük, kövesse az alábbi lépéseket:
Töltse le számítógépére a (ZIP 44KB) nevű fájlt, majd csomagolja ki azt egy USB-meghajtóra. (Kérjük, ügyeljen rá, hogy az USB-meghajtó exFat formátumú legyen.)
- Üljön be az autójába, és indítsa be a motort.
- Amikor a SYNC 3 rendszer teljesen betöltődött, csatlakoztassa hozzá az USB-meghajtót. (A frissítés automatikusan elindul.)
- Várjon, amíg megjelenik a „telepítés befejeződött” üzenet. A folyamat kb. 1 percig tarthat, melynek eredményeképpen új naplófájl jön létre.
- Térjen vissza a számítógépéhez, és fejezze be a frissítést azzal, hogy a naplófájlt feltölti a Ford weboldalára."

Ez megoldotta bár az első pendrive-ra is feltettem és nem csinált naplófájlt, ezt nem használom többet frissítésre.

(#681) Tsebacsi válasza sarkan (#680) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Akkor az exfat lesz a lényeg ahogy látom. Köszi :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#682) olajbogyo válasza sarkan (#680) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!
Nem "ADATA" gyártmányú pendrive volt véletlenül, amire nem ganerált XML fájlt?
Mert nekem olyanok vannak csak.
De megpróbálom ezt a 44kb-os témát én is.

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#683) sarkan válasza olajbogyo (#682) üzenetére


sarkan
aktív tag

Most nem tudom milyen a rossz mert bent van a melóhelyen de a sikeres pendrive Kingston 64 Gb-os darab.

(#684) sarkan válasza olajbogyo (#682) üzenetére


sarkan
aktív tag

SanDisk típusú volt a válogatós.

(#685) olajbogyo válasza sarkan (#684) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Köszi!

Ma reggel megcsináltam az ADATA pen-el ezt a javítás, és jó volt. ( nem az adata márka a ludas ) Valóban meglett az XML fájl, és már vissza is küldtem a Ford oldalra.

[ Szerkesztve ]

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#686) olajbogyo


olajbogyo
aktív tag

Már megint van valami frissítés.....8 egész valahány giga.
A vitaránál 3,5 év alatt nem adtak sose ilyet, itt meg minden héten
Tiszta informatikus leszek a végén...... :)

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#687) Teewine


Teewine
tag

Lehetne annyi kérésem, hogy ha valaki bármilyen problémáról ír, vagy frissítésről, legyen szíves tegye már hozzá, hogy mikori évjáratú az autója és mi a szoftver verziója.

Én hiába ellenőrzöm a 2017-es évjáratú, 18261-es szoftver verziójú Focus-unkat továbbra is a 25GB-os térképfrissítést ajánlja fel annak ellenére, hogy már legalább 2 alkalommal töltöttem vissza az xml fájlt.

Emotiva

(#688) olajbogyo válasza Teewine (#687) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Igazad van, sorry. Nos, nekem:
Ford Kuga 2018-as Sync 3 soft.verzió:3.0 Build 18025
Navigáció verzió: F8

De most sem csinált xml fájlt....majd megint megnézem azzal a javító 44KB os zip-el, amit "sarkan" kolléga is említett, és az ez előttit is, csak annak a feltételével generálta a pen-re.

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#689) natura válasza olajbogyo (#688) üzenetére


natura
csendes újonc

Nekem is ugyan ezek a paraméterek vannak. Kuga F8 18025 build és még sem nem ad fel semmilyen frissitést. Azt irja minden a legujabb

(#690) olajbogyo válasza natura (#689) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Hát ez érdekes.... :F
Én felraktam ugye a legutóbbi huszon gigás update-t, majd kis ügyeskedés után meglett az XML fájl is, amit feltöltöttem a Ford. hu ra még délelőtt. Ki is írta, hogy ön a legfrissebb verziót használja. Délután mondom meglesem a Ford oldalon, hogy felajánl e még valamit...... Erre alvázszám beírás után, most ezt a 8 gigás valamit adta fel, amit tegnap fel is raktam kb 30 percig tartott. Nincs XML fájl, de ma este megint eljátszom a javító zip el az okosságot.

Létezhet, hogy alvázszám szerint eltérőek a szoftverek az autón azonos típusoknál?
Te is alvázszámot írsz az oldalon mikor keresed a frissítés? Vagy csak 2018 as kugára keresel rá?

Arra gondolok pl, hogy mondjuk az enyém májusi, a tiéd pedig szeptemberi, és ezért nekem 1 el több frissíteni valóm van, ezzel lesz az én fejegységem ugyanaz, mint a tied.... Lehet ezért látok én, és te nem, frissíteni valót. Vagy ez teljesen hülye gondolat részemről?

[ Szerkesztve ]

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#691) natura válasza olajbogyo (#690) üzenetére


natura
csendes újonc

El nem tudom találni mi az oka. Fájlt nem tudtam visszatölteni az F8-ról. Irta is mindig, hogy van térkép frissités. Aztán a kocsiban bekapcsoltam az automata frissitést wifin és egyszer csak eltünt a Ford oldaról a 20 gigás térkép. Azóta mindig azt irja hogy a legujabb. Igen, alváz szám szerint keresek frissitést. De kiprobálom ezt a 44 mb-ost, visszatöltöm és megnézem lesz-e változás.

(#692) olajbogyo válasza natura (#691) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Eljátszottam újra a javítócsomagos megoldást, visszatöltöttem nekik az xml fájlt, és most már nem kínál fel nekem sem újat:

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#693) natura válasza olajbogyo (#692) üzenetére


natura
csendes újonc

Nekem is sikerült a 44 mb-ossal az xml és semmi új. Minden a legfrissebb

(#694) kaldii válasza olajbogyo (#692) üzenetére


kaldii
csendes tag

Sziasztok,

Áruljátok már el, hogy honnan lehet ezt a javítócsomagot leszedni, mert én nem találom.. :((
És én sem tudtam visszatölteni az xml file-t.
köszi

(#695) qqrique válasza kaldii (#694) üzenetére


qqrique
tag

itt találod:

https://www.ford.hu/content/dam/guxeu/rhd/central/owners/resources-and-support/sync-%26-bluetooth-support/update/documents/Interrogator_AB.zip

[ Szerkesztve ]

(#696) natura válasza kaldii (#694) üzenetére


natura
csendes újonc

De ha ahol az alvázszámot beirod a frissitéshez, lejebb mész és rákkatittansz a "hibaelháritóra" onnan is le tudod tölteni

(#697) Teewine


Teewine
tag

Nem tudom, hogy rajtam kívül használja-e még bárki is az androidos Sygic Car-t. Az elmúlt napok tapasztalata nálam, hogy ha még nem volt használva a Sync 3 fejegységgel, akkor az első használatkor mobilnetnek is lennie kellett, utána már működött mobilnet nélkül is. Tovább a legújabb 18.4.0-ás verzió esetén mind a mobilon, mind a fejegységen majd 30 másodpercet késik a pozíció megjelenítése a valós pozícióhoz viszonyítva. Nálam jelenleg ez így használhatatlan.

Emotiva

(#698) olajbogyo válasza Teewine (#697) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Valamikor próbálkoztam vele, igaz még másik autónál, de sem akkor, sem azóta nem erőltetem, mert szerintem, mind a Here maps, mind pedig a Google oda ver neki rendesen. A Waze-t azért nem mondom, mert azt már amúgy is a google felvásárolta, nem titkolva el, hogy egyedül a google térképeket szeretné erőltetni. Át is vette már a trafipax előrejelzést a waze-től(tehette, hisz az övé) már megy is a mi járgányunkon is. A Here maps pedig már újabb nagyon komoly fejlesztésbe kezdett hisz már ők a Bömbik, az audik, és a merdzsók szállítói is térképészetileg(már nem engedheti meg magának, mondjuk ez az egyedüli részleg amit a nokia csődje elkerült). Szerintem mellettük hosszútávon nem fog senki sem labdába rúgni. Csak, és kizárólag saját véleményem, eme szösszenet. Persze ez nem jelenti azt, hogy a Sygic használhatatlan lenne, vagy hogy ne lenne jó, én magam is használtam, csak valamiért mindig visszakeveredtem róla. Volt egy iGO időszakom is, de mióta már annak futtatásához lassan egy atom erőműnyi energia kell, no letettem arról is.

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#699) Teewine válasza olajbogyo (#698) üzenetére


Teewine
tag

Én azért erőlködöm még a Sygic Car-on, mert most is a Sygic-é a legfrisebb térkép adatbázis (2019.03.)

iGO-t én csak Windows CE rendszeren használok, azt is TomTom térképpel, ami aránylag friss, de nem a legfrisebb.

[ Szerkesztve ]

Emotiva

(#700) kaldii válasza qqrique (#695) üzenetére


kaldii
csendes tag

Köszi! @naturának is :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.