Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) janosibaja válasza olajbogyo (#750) üzenetére


janosibaja
őstag

Köszönöm a tanácsot, írnék neki privátban, de vagy én vagyok béna, vagy valahogy nem dobja ki nekem a lehetőséget a rendszer, hogy írjak privit neki...

Rákeresek a nevére, aztán sehol... :((

[ Szerkesztve ]

(#752) olajbogyo válasza janosibaja (#751) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!
Bocs, még a Suzuki vitarám volt, és az ottani fórumon voltam vele kapcsolatban. Ő készítette a Suzukihoz az sd kártyát, amin a térképszoftver volt. De a Ford SYNC magyarításokat is ő készíti, neki is fordja van amúgy. Szóval, a vitara fórumon is kinn forog az email címe, úgyhogy nem gond szerintem, ha ide is berakom. Írj erre a mailre:
"wongkokwah2000@gmail.com"

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#753) janosibaja válasza olajbogyo (#752) üzenetére


janosibaja
őstag

Köszi szépen!

(#754) olajbogyo


olajbogyo
aktív tag

Sziasztok!

Egy kérdés......
Ha van köztetek valaki, aki szintén hallgat usb ről zenét, nos sima MP3 at teszek a penre, de van amit lát van, amit nem. Felteszek egy mappát, benne az MP3 zenékkel, és nem találom az autóban, egy másik ugyanolyan MP3 at tartalmazó mappánál pedig jó. Ti, hogyan használjátok, eme "bonyolult" eszközt?

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#755) fatal` válasza olajbogyo (#754) üzenetére


fatal`
titán

Rengeteg gyártónál van korlát a bitsebességre, illetve a fájlok formátumára, nem néztem a doksi ezen részét, de nem lehet, hogy ez a probléma? Illetve még fájlszám korlát is lehet (túl sok fájl egy mappában).

Bár azt gondolnám, hogy 2019-ben már ezeket a problémákat sikerült megugrani...

Én speciel Android Autoról vagy BT-ről hallgatok zenét a telóról.

(#756) fatal`


fatal`
titán

Új frissítés van az autómra (2018 Focus MK3.5), 3.0.19149. Lehet tudni valamit róla? Mi változott?

(#757) qqrique válasza janosibaja (#749) üzenetére


qqrique
tag

Ha más hangutasítást feldolgoz, akkor miért kellene hardvert cserélni?

Próbáld meg a telefonkönyvet ismét letölteni a telefonról az autóba.
Én a Focus 3.5-nél (sync2) jártam így, mint Te. A telefonkönyv frissítése után ismét működött.

(#758) qqrique válasza olajbogyo (#754) üzenetére


qqrique
tag

Én flac formátumra konvertálom a CD-k tartalmát, rendben működik a lejátszás és
a listázás, keresés egyaránt.

Valamelyik angol nyelvű sync fórumon olvastam, hogy gond lehet bizonyos usb drive-okkal.

(#759) janosibaja válasza qqrique (#757) üzenetére


janosibaja
őstag

Próbáltam a telefonkönyvet frissíteni, levettem az akkusarut, csináltam master resetet - ezeket írják a weben, nem segített egyik sem.

A hardvercsere (fejegység csere) alapvetően 1.) azért járkál a fejemben, mert reménytelennek tűnik a javítás, 2.) szeretek kütyükkel bajlódni, s némelyik utángyártott fejegység nagyságrendekkel többet tud, mint a Fordé. Csak mintha senki, egyetlen szerviz sem értene hozzá: sem a mostanit megjavítani, sem a kínai csodát értően berakni.

[ Szerkesztve ]

(#760) olajbogyo válasza qqrique (#758) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Köszi, srácok megpróbálom a flac formátumot, és ránézek ezekre a korlátokra is, amit "hunfatal" cimbi ír!!!

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#761) qqrique válasza olajbogyo (#760) üzenetére


qqrique
tag

Én egy 32 és egy 64GB Scandisk USB3-as tárolót használok.Ezek hibátlanul működnek.

' SANDISK Cruzer Ultra Flair USB 3.0 pendrive 32GB (139788) (SDCZ73-032G-G46) '

Javaslom, hogy flac formátumot használj, ha szükséges állíthatod a tömörítés mértékét,
de az mp3-al ellentétben ez 'veszteségmentes', tehát a hangminőséget nem ronjta el.
Persze a konverzióhoz használt hw és sw minősége is számít, de ha normális hangminőséget
szeretnél, akkor a flac vagy a wav formátumokat célszerű alkalmazni.

[ Szerkesztve ]

(#762) qqrique válasza janosibaja (#759) üzenetére


qqrique
tag

A hw csere előtt célszerű ellenőrizni a jogosultság, nyelv, stb. beállításokat a telefonon és a sync egységben. Gondolom a sync-et reset-elésén már túl vagy.

Ha egyéb hangutasításokat elfogad, feldolgoz a rendszer, akkor nagyon kicsi a valószínűsége annak, hogy HW meghibásodás okozza azt, hogy nem indítja el hangutasításokkal a telefonhívásokat.

A szervizek nem fognak nem eredeti Ford alkatrészt beépíteni. Ha cserélni szeretnéd, akkor
magadra és a google barátunkra vagy utalva. Várhatóan jó drága művelet lesz a csere,
lehet, hogy jobban jársz, ha cseréled az autót.

Segédletek:

https://owner.ford.com/support/how-tos/sync/sync-with-navigation/setup/how-to-troubleshoot-sync.html?sync=sync-navigation

https://www.villageford.com/static/dealer-14561/pdf/Troubleshooting%20SYNC%20Voice%20Commands.pdf

(#763) olajbogyo válasza qqrique (#761) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!
Nem is értem, eddig miért nem próbáltam ezeket a formátumokat(flac, wav) hiszen ezeket részesítettem előnybe eddig is. Talán azért, mert a vitarában ezek nem mentek.....
Mindegy no, majd meglesem, ha hazaérek erdélyországból, addig is köszi Még egyszer.

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#764) janosibaja válasza qqrique (#762) üzenetére


janosibaja
őstag

Köszi, Sync Master Reseten, többszöri újrapárosításon, akku + leszedésén túl vagyok.

Talán az a legidegesítőbb számomra (azon kívül, hogy nem találok értő szerelőt), hogy a Bluetooth kapcsolat rendben felépül, minden működik, csak egyedül a hangutasítás nem.

No, ilyen panasszal néznek az emberre a szerelők úgy, mintha marslakó lenne.

(#765) qqrique válasza janosibaja (#764) üzenetére


qqrique
tag

Az nem világos, hogy csak a telefont nem tudod hang utasítani, avagy a többi egységet (rádió, klíma...) sem.A kihangosító használatakor jó a hangminőség?

(#766) janosibaja válasza qqrique (#765) üzenetére


janosibaja
őstag

Csak a telefont nem tudom hangosítani. Konkrétan: ha kimondom, hogy "Phone", átkapcsol nagy nehezen Phone állásba, de miután azt mondom, hogy "Call xy" akkor vagy nem hallja (úgymond), vagy olyasmiket ír ki, hogy az a 92. a névjegyzékemben.

De ha azt mondom "USB" módban, hogy "play next track", akkor lejátsza a következő számot...

Csak hogy tovább bonyolítsam a dolgot: az utóbbi fél évben egyre nehezebben "hallotta" meg, hogy mit mondok - Phone módban. Abszurd, de így van, csak ezt, a hívásos hangutasítást nem érti.

Olyan volt, mint egy idősödő, hallásromlásban szenvedő ember: egyre inkább ordítanom kellett, mit kérek. Aztán nemrég egyszer s mindenkorra leállt, nem hallja, hogy "call xy".

Remélem, most már pontosan fogalmaztam meg a problémámat.

(#767) dave182 válasza janosibaja (#766) üzenetére


dave182
senior tag

Szia, másik telefont próbáltál az autóval? A saját telefonodon factory reset volt már?

[ Szerkesztve ]

(#768) janosibaja válasza dave182 (#767) üzenetére


janosibaja
őstag

Igen, próbáltam másik telefont, azzal sem működik. (A telefonom kifogástalan, jól kapcsolódik a feleségem Toyota kocsijához is.)

Ma voltam Ford márkaszervizben, széttárták a karjukat, s kaptam egy szép számlát a vizsgálatról, ami nem vezetett sehová.

Kéne egy szerelő, aki nem tartja különös ötletnek, hogy működjön a hangutasítás, s akinek van letöltött frissítőcsomagja 3-as Focusra, mert a márkaszervizben az sem volt. S nagyon kedvesen, nagyon udvariasan elmagyarázták, hogy több óra letölteni + több óra telepíteni, jó sok pénz lesz, de egyáltalán nem ígérik, hogy működik utána. :( Eljöttem.

[ Szerkesztve ]

(#769) olajbogyo válasza janosibaja (#768) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Írtál wongkok-nak? Visszajelzett? :F

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#770) janosibaja válasza olajbogyo (#769) üzenetére


janosibaja
őstag

Hát sajnos nem írt vissza...

(#771) olajbogyo válasza qqrique (#761) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

No, próbàlgattam ma ezeket a formátumokat, és valóban a lossless tűnik a jó választásnak.
Annyit még azért kérdeznék, te milyen formázás használsz a pendrivon? Mert én úgy látom, hogy az exfat-ot kedveli leginkább. Csináltam ugyanazzal a mappával, de fat32-n, és még mindig akadnak számomra nem értelmezhető hiányosság. De azért így már szuperül használható, mappákat látja, kereshető... stb
Arról nem is beszélve, hogy így a minőség lényegesen jobb flac-ben.

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#772) qqrique válasza olajbogyo (#771) üzenetére


qqrique
tag

Szia!

Az exfat használata van előírva, a fat32 nem jó.

(#773) szmarci81


szmarci81
újonc

Sziasztok!
Egy 2016-os focuson sync 3-al szeretném használni a waze-t. Android autoval látom is a kijelzőn viszont nem talál GPS jelet. Ha simán a telefonon indítom el 2 másodperc alatt meg van a jel. Valakinek van ötlete hogy mit kéne csinálni hogy működjön? Ja a google maps működik szépen rajta.

(#774) qqrique válasza szmarci81 (#773) üzenetére


qqrique
tag

Előfordulhatott, hogy valamilyen jogosultságot/hozzáférést nem engedélyeztél az AA (esetleg a waze ) installálásakor.

(#775) silboy válasza olajbogyo (#771) üzenetére


silboy
aktív tag

A Tiétek lejátsza a FLAC-ot????? Az enyém nem...

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#776) olajbogyo válasza silboy (#775) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!
Igen! Nagyon szépen szól.

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#777) qqrique válasza silboy (#775) üzenetére


qqrique
tag

A sync3 ismeri a flac-ot, a sync2 nem. Ha sync2 van neked, akkor számodra a wav a veszteségmentesen használható formátum.

(#778) silboy válasza qqrique (#777) üzenetére


silboy
aktív tag

Sync 3. 2017 novemberi Focus.

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#779) qqrique válasza silboy (#778) üzenetére


qqrique
tag

Küldtem PÜ-ben egy linket.

Töltsd le a fájlokat és másold fell egy exFAT formázású usb háttértárra.
Megtalálod a hanganyagot mp3 és flac formátumban is.

Remélem megszólal mindkettő.

[ Szerkesztve ]

(#780) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Az új android auto felület most lett felajánlva nekem is, délután igyekszem tesztelni és leírni a tapasztalatokat :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#781) Drakk válasza Tsebacsi (#780) üzenetére


Drakk
tag

Szerintem jobban használható mint a régi. Nekem 2 napja ajánlotta fel.

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#782) fatal` válasza Tsebacsi (#780) üzenetére


fatal`
titán

Most nézem, hogy nekem is megjelent a beállításokban, pár napja még nem láttam. Na majd holnap kiderül milyen, ha megyek a kocsival. :-)

(#783) Tsebacsi válasza fatal` (#782) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem rossz tényleg könnyebb kezelni.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#784) fatal` válasza Tsebacsi (#783) üzenetére


fatal`
titán

Nekem nem volt nehéz a régi se. Egy dolgot utáltam, telefonálni, ha nem volt közel az illető a Historyban, vagy a kedvencekben. Ez jobb lett? Ugye nálunk nem működik a hangvezérlés sajnos... Mondjuk ez nagyon ritkán kell, általában akkor dugóban tárcsázok, agglomerációban úgyis mindennapos. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#785) Tsebacsi válasza fatal` (#784) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ezt még nem teszteltem, reggel jött a szokásos hívás fogadáskor nem hallom a másik felet buli, de a bluetooth eszköz törlése majd hozzáadása az autó rendszerén megoldotta. Kell pár nap mire mindent átnyálazok. A maps kicsit jobb lett, szokni kell hogy az óra jobbról balra került, a vicces az volt, hogy az asszony otthon zenélni kezdett a spotify-on, és az autón is váltogatta a számokat (közben szólt a rádió :D ).

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#786) ZPKing


ZPKing
tag

Sziasztok,

az android autóba hogy lehet kirakni a sebesség mérő kis ikont?
Illetve nektek nem volt olyan gondotok hogy android autó alá bejött egy hívás
jelezte is rendesen, felvettem és másik fél nem hallott belőlem semmit.
csak én hallottam őt.
Illetve mi az új android autó verzió száma?
kösiz

(#787) fatal` válasza Tsebacsi (#785) üzenetére


fatal`
titán

Nekem még a telefonnal nem volt gond, bár ma pont nem beszéltem. Viszont eddig 1 gombnyomásra volt a telefon app, most kettő lett.

Ez nem annyira tetszik, amúgy a felület maga tetszetős lett. :) Google Mapset nem néztem, mi változott? Általában Wazet használok.

(#788) nbukta77


nbukta77
addikt

Hi. Gyors kerdesem lenne. Android autot ossze lehet hozni kabel nelkul is. Sync 3 ford ecosport 2019

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#789) olajbogyo válasza nbukta77 (#788) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

[link]

Ezek szerint, lesz majd kábel nélkül is AA(van akinek már most is van talán...). De szerintem nem volt rossz a kábellel, hiszen legalább töltötte a telót......mert az cefetül merül közben azért!

[ Szerkesztve ]

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#790) fatal` válasza olajbogyo (#789) üzenetére


fatal`
titán

Az új Ford modellekben van vezetéknélküli töltő is (pl. Focus Mk4), persze extra.

Viszont a vezeték nélküli AA-t csak nagyon kevés, többnyire utángyártott fejegység támogatja csak (egyelőre legalábbis).

(#791) natura válasza fatal` (#756) üzenetére


natura
csendes újonc

Ez engem is érdekelne, hogy mi változott a 3.0.19149. -es verzióban. Van valakinek róla információja,tapasztalata? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#792) sparta2


sparta2
tag

Sziasztok!
Most én vagyok tehetetlen. Letöltöttem a legújabb Sync frissítést, szokás szerint exFat-ra formázott pendrive (az, amiről eddig is gond nélkül frissítettem) és nem indul el egy óra múltán sem. Rápróbáltam más adathordozókra, régebbi frissítési anyagokal is, próbáltam Gracenote-ot törölni, de nincs reakció semmire. Már arra is gondolam, hogy az utolsó szerviznél letiltottak valamit az OBD-n keresztül!? Ha van valakinek ötlete szívesen fogadnám!

(#793) sparta2


sparta2
tag

Ha az naplófájlt akarom újra kimásoltatni a hibaelhárítóban leírtak szerint, arra sincs semmi reakció.

(#794) sparta2 válasza Bélaaaa (#747) üzenetére


sparta2
tag

Szia!
Neked sikerült túljutni a problémán, ha igen mi volt a megoldás?

(#795) natura válasza sparta2 (#794) üzenetére


natura
csendes újonc

Dupla USB-s ? Mert nekem többször volt olyan, hogy vagy az 1-es USB-ből nem indult el. Átraktam a pendrivét a 2-es kimenetbe és onnan elindult a frissités. Vagy forditva is előfordult. Hátha. .

(#796) sparta2 válasza natura (#795) üzenetére


sparta2
tag

Köszi az ötletet, de mindkettőben próbáltam. Nyilván a következő lépés az, hogy veszek egy új, jobb minőségű adathordozót, mert az eddig probléma nélkül működőket másra is használtam.

(#797) ZPKing válasza sparta2 (#796) üzenetére


ZPKing
tag

Még egy ötlet, próbáld meg USB-s külső vinyóról,
Itt a fórumon többen írták hogy arról még jobb is mert gyorsabb a frissítés.

(#798) omgfx


omgfx
tag

Sziasztok,
2019/01 havi az S-Max-om, Sync 3 19xxx legfrissebb verzión vagyok, ahova több frissítéssel jutottam el, de csak F7 a térkép, és nem is ajánl frissítést, ami nagyon zavaró, mert több alkalommal volt problémám a régi térképadatokkal navigáció közben.
Olvastam visszább, hogy a ez 19xxx nem kompatibilis az F8-al és majd csak később jön, már talán az F9 2020-ban.... Hát k*p*a be a Ford.

Szóval van valamilyen lehetőségem visszaállni 18025 verzióra és F8-ra frissíteni a térképet?
Illetve akinek már frissült a térkép F8-ra, annak nem is frissül a Snyc3 18xxx-től újabbra?

(#799) olajbogyo válasza omgfx (#798) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!
Igaz nekem kugám van, de frissítés után a map version F8
Sync 3 software versio: 3. 0
Build 18025

[ Szerkesztve ]

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#800) TGa válasza omgfx (#798) üzenetére


TGa
tag

Ma frissítettem Sync 3.0 build 19149 verzióra és a vissza töltés utáni újbóli ellenőrzésre azonnal ajánlotta a honlap az F8 térkép frissítést (23,3G). Talán van remény, hogy nálad is megjelenik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.