Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) cappa72 válasza Tsebacsi (#1450) üzenetére


cappa72
nagyúr

Köszi!

Kitartásra neked is szükséged lesz, szóval viszont kívánom!

(Eddig mindhárom gyereknek megvolt a kéztörés)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1452) Tsebacsi válasza cappa72 (#1451) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#1453) bajnokpityu válasza qqrique (#1437) üzenetére


bajnokpityu
félisten

az, h focushoz vagy smaxhoz való 3.4 az mennyire mindegy?
hivatalos smax firmből melyik az utolsó?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#1454) wong kok wah válasza bajnokpityu (#1453) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Nincs külön smax, focus, mondeo, etc.. verzió. A Te fejegységed hivatalos frissítését a Ford oldalán tudod megnézni, letölteni.
Itt

(#1455) cappa72 válasza bajnokpityu (#1453) üzenetére


cappa72
nagyúr

nekem a weboldal nem hozott semmit, a ford szervizben meg feltették a 20136-os build-et.
de a térkép frissítését azt majd nekem kell megoldani, mert azt viszont hozta a ford oldala.
"ki érti ezt... ki érti ezt... én nem" (KFT)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1456) bajnokpityu válasza cappa72 (#1455) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Fel eve pont a 136 ot raktam fel. Annyira azert nem tokeletes, pont ezt upgradelnem. Lassan epul fel android auto, meg vagy a fej vagy masert szaul hallanak kihangositva.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#1457) fatal` válasza bajnokpityu (#1456) üzenetére


fatal`
titán

Nekem 3.0.19149 van, de AA inkább a telefontól függ. Amikor telefont cseréltem, akkor jóval gyorsabb lett. És most is, hogy frissítettem 10-es droidra 9-esről.

(#1458) bajnokpityu válasza fatal` (#1457) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Telom regebbi mint a kocsi.azt vettem eszre,h nem megy rogton inditas utan.anno par mp utan ment.most meg vagy egy perc, es csak utana dughatom ra,hogy megy a kocsi egy perce.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#1459) fatal` válasza bajnokpityu (#1458) üzenetére


fatal`
titán

9-es droidon nekem néha ki kellett lőni AA-t és a Wazet is hogy gyorsan elinduljon. Olyan mintha időnként elkezdte volna enni a CPU-t valami a telón.

10-esen még nem volt ilyen, de nem sokat használtam egyelőre.

[ Szerkesztve ]

(#1460) cappa72 válasza bajnokpityu (#1456) üzenetére


cappa72
nagyúr

Csupa "jó" hír... nekem alig volt időm használni az újat, de egy számlejátszás továbblépeteésre átkapcsolt a rádióra... :F de nem mindig, csak néha... ezzel tudnak kinyírni, ha valami hektikusan működik. Vagy így, vagy úgy. Olyan, mint a xiaomi együttható.
Na meg fagy a kijelző, ezért is vittem vissza újra... meg újra... meg újra... :W

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1461) bajnokpityu válasza fatal` (#1459) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nekem nagyon régóta 10es, ilyet nem csinált. De lassú indulás igen

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#1462) fatal` válasza bajnokpityu (#1461) üzenetére


fatal`
titán

Azt mondom csak, hogy, amikor lassan indul (lehet nekem is jelentkezni fog később 10-esen is), akkor húzd ki a kábelt, force closeold az AA-t meg a Wazet és nézd meg úgy, szerintem gyorsan fog indulni.

(#1463) Skylukos


Skylukos
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Ford.hu oldalon az alvázszám keresés után megjelent egy frissités az automhoz. SYNC3_2815874688_Update, ez vajon 3.0, vagy 3.3, esetleg 3.4 ezt meg tudná valaki mondani?

(#1464) fatal` válasza Skylukos (#1463) üzenetére


fatal`
titán

Belépsz a zipbe és az autoinstall.lst-ben látszik a verziószám.

(#1465) Skylukos válasza fatal` (#1464) üzenetére


Skylukos
tag

Köszi, de mire rájöttem, hogy társítsam hozzá a jegyzettömböt, mert nekem alapból nem nyitotta meg a gép! Na mindegy végre sikerült!
Azért az érdekes hogy az update. zip más verzió számú mind az előzőleg feltöltött, konkrétan, előző régi: 2815874627
új: 2815874688
A vezió release mind a kettőnél 3.0.21 és a SYNCGen3.0_3.0.19205_PRODUCT is egyezik.
Az autoinstall.ist fájl struktúrájában viszont van egy kis különbség, és méretben az újabb zip kicsit nagyobb.
Esetleg valakinek van fent ugyan ez, és jól működik neki?

(#1466) fatal` válasza Skylukos (#1465) üzenetére


fatal`
titán

Nekem még 19149 van és nem is hoz újabbat.

(#1467) Skylukos válasza Skylukos (#1465) üzenetére


Skylukos
tag

A rádiózás közben nincs android auto navigáció hang, ezt a problémát legalább megoldotta, a frissítés.

(#1468) fatal` válasza Skylukos (#1467) üzenetére


fatal`
titán

Akkor nekem is hozhatná az újabbat. :DDD
Milyen autód van?

(#1469) Skylukos válasza fatal` (#1468) üzenetére


Skylukos
tag

2017 c-max

(#1470) Teewine válasza Skylukos (#1465) üzenetére


Teewine
tag

Nekem ez van fent 2017-es Focuson és semmi problémám sincs vele. [kép]

Emotiva

(#1471) Hyena


Hyena
senior tag

Megjelent a 3.4.20237 melyet sikeresen fel is tettem a sync3 updaterrel.
Ujdonsagot eddig nem vettem eszre es az infotainment track skip gombjat megnyomva tovabbra is 2 tracket ugrik a zene. (pedig ennek remenyeben tettem fel , hogy hatha ez mar nem lesz)

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#1472) qqrique


qqrique
tag

Korábban megjött a hivatalos frissítés 3.4 build 20136. {Focus 4, 2018}

Felraktam, utána feltöltöttem a telepítést nyugtázó xml fájl. Utána nem kaptam meg a Ford oldalról a térkép frissítéshez szükséges fájlokat, így akkor maradt az F7 térkép.

A fordfocus fórumon megkaptam a megfelelő fájlokat az F7-ről F9-re frissítéshez szükséges fájlokat. Köszi NomadND1 !

A telepítés hosszabb időt vett igénybe, kb 70 perc, de sikeres volt. A 20136 sw verzió viszont
nem kezeli hibátlanul az usb drive-ról való hangfájlok lejátszását, valamint a megjelenítés, az egyes képernyőképek grafikája is furcsa az előző, 3.3 verzióhoz képest.

A hivatalos weblapon többször ellenőriztem a felajánlott frissítéseket, de azóta sem kaptam lehetőséget a térkép upgrade-re. ÍArra sincs sajnos lehetőség, hogy hibajelentést küldjünk ilyen és hasonló problémákról.

A ver 3.4 build 20136 sw verzió (ez a legutóbb felajánlott hivatalos upgrade) hibásan kezeli az USB drive-okat, illetve az usb drive-ról történő hangfájlok lejátszását.

Egy ideig küzdöttem vele, oszt felrúgtam a korábbi policy-t ( csak hivatalos forrásból telepítek) , a cyanlabs applikáció segítségével telepítettem a 3.4/20196 verziót.
A képernyő képek elfogadhatóak, az usb drive, a hanganyagok keresése is rendben van.

Úgy tűnik, most hasonlóan, rendben működik minden, mint a korábbi 3,.3 verziónál.
A keresés funkciók sokkal jobbak, mint korábban. A hagutasítások is hasonlóan működnek, de csak az alapfunkciókat próbáltam ki eddig.

A ver 3.4 build 20237 telepítését előkészítettem, de még várok a telepítéssel, figyelem a témával foglakozó fórumokat.

[ Szerkesztve ]

(#1473) JanesKing


JanesKing
csendes tag

Sziasztok!

A menu es a Sync3 rendszert lehet magyarositani? Ha igen, akkor valaki elmondana, hogyan?
Illetve Sync3-t updateltem pendriverol, de sajnos csak 1 db 800 MB-os file-t kaptam, ami mintha nem tartalmazna a terkep frissitest. A Ford honlapjan megcsinaltam mindent, de sajnos a sync3 altal generalt xml file feltese utan nem tortenik semmi :( Esetleg valaki jart mar igy? Mit lehet vele tenni?

koszi!

(#1474) qqrique válasza JanesKing (#1473) üzenetére


qqrique
tag

Melyik sync3 hardver van nálad (vagy autó típus, évjárat)? Fentebb írtam erről.

(#1475) JanesKing válasza qqrique (#1474) üzenetére


JanesKing
csendes tag

szia!
Ford Tourneo Customom van, ami 2020 marciusi. Sync 3 van benne, de most nem vok az auto kozeleben, hogy meg tudjam mondani a pontos hardvert.

(#1476) qqrique válasza JanesKing (#1475) üzenetére


qqrique
tag

Ennél pontosabban nem kell meghatároznod. Akkor hasonlóan járhattál, mint én lásd a hozzászólásod felettit.

Melyik sw verziót kaptad meg?

(#1477) JanesKing válasza qqrique (#1476) üzenetére


JanesKing
csendes tag

Sync 3.4 20136
map F9
hardwer szamot nem lattok, de van egy stnc serial numberem: NYCC00R9

cyanlabot neztem, de ott eppen felhivtak a figyelmeme, ha 2020-as az auto akkor ne hasznaljam ezt.

ezek szerint nekem csak a sync3at kellene eggyel magasabbra frissitenem, mert neha a zene valatas nem a leg tokeletesebb.

(#1478) qqrique


qqrique
tag

A legfrissebb hivatalosan kiajánlott térkép és a szoftververzió fut nálad.

Gondolom az usb használatával van probléma. A 20136 verziónál ez probléma.

Ha elolvasod a #1472 hszt, akkor ott megtalálod a választ:

A Cyanlabs updater segítségével létrehoztam a telepítő készletet egy usb drive-on,
majd upgrade-eltem a 20136-ról 20196-ra.
Mint fentebb említettem a képernyőkép, grafika is jobb lett, valamint megszűnt az
USB drive kezelésének hibája, sőt a fájl illetve zenekeresés is hatékonyabb lett ezután.

Tehát:
1. töltsd le a cyanlabs updatert
2. állítsd be a paramétereket
3. indítsd el a letöltést
4. várd ki amíg telepíti az usb-re a vonatkozó fájlokat
5. vedd ki, dugd be és várd meg míg telepítődik.
6 kiszállsz, majd beszállsz és ott lesz az új verzió, ami jobb, mint a mostani

[ Szerkesztve ]

(#1479) qqrique válasza JanesKing (#1477) üzenetére


qqrique
tag

"cyanlabot neztem, de ott eppen felhivtak a figyelmeme, ha 2020-as az auto akkor ne hasznaljam ezt."

Ezt hol olvastad? Megvan az eredeti szöveg?

Az updaterről ezt írják. A tapasztalataim szerint igaz az alábbi állítás:

'Syn3 Updater will allow you to download your desired version of Sync 3 from the official Ford links and once the download has completed it will automatically prepare the USB Drive ready for you to insert into your car. This application prevents user error from wrongly formatted or partitioned USB drives and will ensure the correct update method is used.'

[ Szerkesztve ]

(#1480) cappa72 válasza cappa72 (#1460) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ismét kicserélték a kijelzőt ismételten. Eddig jó.
Elmondásuk alapján egy másik működő donorból tették át.
3 hetet vártam rá, eddig úgy tűnik, megérte. Kopp... kopp... kopp...
Ha egy hónap múlva is ugyanígy lesz, akkor remélhetőleg kitart már.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1481) JanesKing válasza qqrique (#1479) üzenetére


JanesKing
csendes tag

https://cyanlabs.net/tutorials/manual-method-update-ford-sync-3/

nekem ezen az oldalon latszik ez az uzenet:
THIS WILL NOT WORK ON CARS MANUFACTURED 2020 (MY20), IT WILL “BRICK” YOUR UNIT DO NOT TRY THIS ON 2020 CARS.
(technically it’s fixable with flashing of older calibration and using a older screen but for most users this is too advanced therefore essentially it will brick your unit)

Jobban orulnek, ha nem lenne a vegen egy tegla a gepben :)

elvileg akkor a frissebb terkep van fent, igy csak a sync-et kell frissiteni.

(#1482) JanesKing válasza cappa72 (#1480) üzenetére


JanesKing
csendes tag

azt lehet tudni mi okozza a kijelzo nem mukodest? Nalam meg nem kellett cserelni, de mondtak nem szereti a napot.

[ Szerkesztve ]

(#1483) cappa72 válasza JanesKing (#1482) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem igazán...
A neten fellelhető infók alapján is erős passz.
Több esetben az automatikus frissítés kikapcsolását írták megoldásként, másholl kijelzőcsere.
Aztán simán előfordulhat, hogy néhány hw nem megy az általános sw-rel.
Aztán meg ott van az alkatrészek "pároztatása" is. 4 ugyanolyan hardver egyes esetekben nem működik, részegységeket összecserélve ezeken belül, aztán mindegyik megjavul... ezt kb. a Pentium 1 megjelenése óta van (akkor számtek szervizben dolgoztam, tapasztalatból mondom).

Sajna arra kérdésre, hogy az én kijelzőmet a másikba téve mi volt a reakció, arra nem érkezett válasz. Gondolom hivatalosan nem adhatnak ki ilyen infót.
Aztán lehet, hogy tettek fel egy helyi sw-mod-os verziót... aztán attól javult meg...

Az biztos, hogy ennyi ideig fagyásmentesen nem láttam még ezt a kijelzőt. :D

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1484) qqrique válasza JanesKing (#1481) üzenetére


qqrique
tag

Ez hivatkozás nem a Syn3 Updater által készített telepítőkészletre vonatkozik.
Ennek ellenére legyél óvatos. Ha valami elszáll, ugrik a garancia is.
Óvatos úgy lehetsz, ha nem telepíted. Ez okoz némi nehézséget. Sajnos.

Nos, a tréfát félretéve. Az updater olyan telepítő csomagot hoz létre, mint amit a
Ford webről tölthettél le.

[ Szerkesztve ]

(#1485) JanesKing válasza qqrique (#1484) üzenetére


JanesKing
csendes tag

koszi :) :)

mindenkeppen megakarom csinalni az updatet, mert ma egy 150 km-es uton elsotetedett a kijelzo :( majd meg kellett allni az autoval, h ujrainduljon. Hat azert ez gaz. Talan a sw update utan ez megjavul :)

(#1486) wong kok wah válasza JanesKing (#1473) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Üdv!
Magyarításban tudok segíteni. Küldj emailt a további infokért.

(#1487) cappa72 válasza JanesKing (#1485) üzenetére


cappa72
nagyúr

mert ma egy 150 km-es uton elsotetedett a kijelzo :( majd meg kellett allni az autoval, h ujrainduljon
Azta...
Esetleg nem próbáltad a 2 gombos újraindító kombinációt? Azt menet köben is lehet.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1488) JanesKing válasza cappa72 (#1487) üzenetére


JanesKing
csendes tag

nem, errol nem tudtam, de most mar tudom :) Nagyon koszi!

Esetleg van valami lista, hogy milyen rejtett kombinaciok vannak a SYNC3-hoz?

(#1489) cappa72 válasza JanesKing (#1488) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hú... hát biztosan; még nem néztem nagyon utána, fejből most csak az jut eszembe, hogy a kormányon és a középkonzolon a >> (következő szám) gombokat egyszerre kell megnyomni 3-5 másodpercig; ekkor valami diagnosztikai menü jön elő. Még nem használtam.
Állítólag skin-t lehet választani.

szerk.:
Tegnapi agyf@sz: eltűnt az első hangszórókból a hang... csak úgy... egyik indításkor hallom ám, hogy nem úgy szól a zene, mint szokott... miaf.sz...
Rendszerhangok sincsenek... érintéshang sincs... tehát akkor hangszóró... b'meg...
Este akkusaru le, reggel vissza.
Működik...
:F
Elég flansziás ez az elektronika.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1490) sparta2


sparta2
tag

Sziasztok!
Ha van a fórumon CARtárs, akinek 1.0 EcoBoost-os, 2015 utáni Focusa van és Budapest III. kerületi vagy környéki, kérem írjon egy elérhetőséget privátban! Előre is köszönöm!

(#1491) Skylukos válasza sparta2 (#1490) üzenetére


Skylukos
tag

Titokzatos társkeresés!? :C

(#1492) sparta2 válasza Skylukos (#1491) üzenetére


sparta2
tag

Nem igazán :) , ráadásul a Ford topikba kellett volna írnom, de mindegy. Egy olyan motortérbe szeretnék benézni, amit még normál karbantartáson kívül nem bántottak!

(#1493) Skylukos válasza sparta2 (#1492) üzenetére


Skylukos
tag

Mond, hogy mit fotózzanak le neked!

(#1494) Bad68 válasza sparta2 (#1492) üzenetére


Bad68
csendes újonc

Én is fotózok ha kell 2 éves.

(#1495) sparta2


sparta2
tag

Bad68
Skylukos

Privátot írtam mindkettőtöknek az OFF elkerülése miatt és köszi a segítőkészséget!

(#1496) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Srácok, valami nem lett kerek a legutóbbi frissítéssel, de a fájlokat már töröltem mindenhonnan, hogyan tudom újra letölteni őket? Az autó majdnem minden indításnál írja, hogy a telepítés még nem teljes. Amúgy minden működik rajta...
A Ford oldala azt mondja minden oké, így a navi telepítőjét nem ajánlja fel, csak a térképét (azt most töltöm csak halál lassú).
2017 Focus, Sync 3, még a régi, nem a 4-es Focusok 3.3-3.4-ese.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#1497) qqrique válasza Tsebacsi (#1496) üzenetére


qqrique
tag

Szia!

Feltételezem, hogy a szoftver upgrade két lépcsőben megy fel nálad is.
Amikor elkezdted a telepítést, akkor megvártad míg kiírta, hogy az első lépcső
befejeződött?

Ha igen, akkor ajtó nyitás, csukás, de a legjobb, ha kiszállsz, bezárod az autót és várrsz kb 2 percet.
Utána a bebootol a rendszer és kiírja mi a további teendőd.
Valószínű ismét csatlakoztatni kell az usb drive-ot, majd megvárni a második telepítési ciklus
végét.

Utána ugyanaz: kiszáll, becsuk, vár, nyit, indít. Ekkor már az új verzió kell, hogy működjön.

Ellenőrizd a jelenlegi sw verziót: settings menü alatt megtalálod.

A térkép telepítése, mint fentebb írtam hosszabbideig tart, nálam több, mint egy óráig tartott.

Midig figyelj a képernyőn megjelenő utasításokra. Ha menet közben vagy, vagy rá időd, hogy egy nyugodt helyen megállj és utána hajtsd végre az utasításokat. A rendszer meg fogja várni.

[ Szerkesztve ]

(#1498) fatal` válasza Tsebacsi (#1496) üzenetére


fatal`
titán

Ha mondasz egy verziószámot, akkor feltöltöm, mert nekem megvannak a telepítők. Nekem is mk3.5 focus 3.0-s régebbi sync 3.

(#1499) Tsebacsi válasza qqrique (#1497) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

AZ a baj hogy nincs meg már a pendrive ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#1500) qqrique válasza Tsebacsi (#1499) üzenetére


qqrique
tag

Nem értem, hogy kaphatsz térképfrissítést addig, míg nem töltöd fel a telepítést nyugtázó xml fájlt.

Ha jól tudom, akkor azt csakis akkor ajánlja fel a rendszer, ha nyugtáztad a szoftver upgrade-et.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.