Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) wong kok wah válasza Handball94 (#1996) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Hiányzik egy file ami az autoinstallban van...

(#2002) Divergo


Divergo
friss újonc

Üdvözlet Kedves Fordosok,
2017-es Kugámban még mindig a 2.3-as verzió fut.
Letöltöttem a hivatalos oldalról a frissítést, USB behelyezésekor kiírja a frissítést, de nem történik semmi. Autóztam vele jó sokat, de semmi.
Van ötlete valakinek?

(#2003) Ulenspiegel


Ulenspiegel
tag

Szervusztok!

Navi nélküli SYNC 3 van a 2021 évjáratú járműben.

Három hónap után fagyott le először a SYNC. Szervízben közölték, hogy nincs rá frissítés, de megnézik. Megnézték, mégis volt. Hogy milyen nem tudom, mert a verziószám nem változott a frissítés után.

Pár hete megint lefagyott, a tolatóradar hangját hallgattam, amig félre tudtam állni és csinálni egy soft reset-et.

Próbáltam WiFi-n keresztül megnézni, hogy van-e frissítés, de semmit nem ír ki. Honlapon VIN szerint nincs. Ez ezt fogja csinálni a végzetekig?

[ Szerkesztve ]

(#2004) cappa72 válasza Ulenspiegel (#2003) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha garanciális, akkor (2021-es évjárat alapján igen) vidd vissza szervizbe.
Nekem 1 évembe került, mire a fagyást valahogy (nem mondták meg hogyan) megszűntették.
A resetre a 2 gombos verziót próbáltad?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2005) sportgéza


sportgéza
csendes tag

Nekem navis sync3 van, 2018-as Mondeo. Eddig gyári frissítésekkel bénáztam (a legutolsó 3.2.valami), mindegyikkel volt gond. Vagy simán lefagyott, esetleg a telefon hívás maradt kapcsolódva, úgy, hogy a telefon már bontott, esetleg a parkolóradar bekapcsolása után halk maradt a rádió vagy a gps jelet nem találta jól és össze-vissza pakolgatta a térképen a kocsit (ilyenkor megnéztem szervizmódban és a jel erőssége megfelelő volt). Szóval katasztrófa volt, rendszeresen kellett softreset-et végezni akár menet közben is.... A kocsi még garis, ezért nem akartam tákolni, de felbosszantott egy szép szeptemberi napon eléggé.... (túlmentem egy autopálya kihajtón...) ---> CYAN-Syn3Updater ----> Sync 3.4.21194 (ez elvileg a ford hivatalos oldala szerint nem elérhető a kocsira)
Nos, minden működik két hónapja. Egy fagyás, telefonos vagy gps gondom sem volt. Arról nem beszélve, hogy kb. 2x gyorsabban indul el a szoftver a 3.2-eshez képest és még (bár ez szubjektív) jobban is néz ki. Mondjuk igazi bénázás volt, mire fel tudtam rakni, de az valószínű az én hibám volt....

[ Szerkesztve ]

(#2006) Ulenspiegel válasza cappa72 (#2004) üzenetére


Ulenspiegel
tag

Igen.
Idáig kétszer fordult elő. Szerviz állítólag valamit csinált. Az eredmény ismételt fagyás.
Még nézem egy darabig, utána úgyis beviszem, mert fogyasztani is sokat fogyaszt.

(#2007) ka64


ka64
tag

Engem az óra kerget őrületbe. A téli időszámítás óta nem tudom beállítani az órát. Minden nap 7-kor ülök autóba. Az óra állítás után 8 órát mutatott. (Emlékeim szerint korábban automatikusan követte az óra állítást.)
Beállítottam az órát 7 órára. Másnap 7-kor 6 órát mutatott. Beállítottam 7-re, másnap reggel 8 órát mutatott. És így tovább. :W

[ Szerkesztve ]

(#2008) fatal` válasza ka64 (#2007) üzenetére


fatal`
titán

Nekem semmi baja (nem áll át automatikusan soha). Egyet állítottam az órán, azóta is úgy van.

(#2009) oliwire válasza Divergo (#2002) üzenetére


oliwire
őstag

Szia!
én legalább 20 percet vártam, mire történt valami ezután és frissíteni kezdett.

(#2010) ka64 válasza fatal` (#2008) üzenetére


ka64
tag

Kezd tisztulni a kép. Nem mindegy, hogy mikor dugom össze a telefont az autóval. Ha indítás előtt rádugom a telefont, akkor mutatja az autó rosszul az órát. Az AA felületen a jó idő látszik, de ha kilépek az AA-ból, akkor 1 órával többet mutat az autó órája. Ha ebben az állapotban beállítom a pontos időt, akkor a következő alkalommal fog rosszat mutatni.
Ha előbb beindítom az autót -pontosabban szólva megvárom, hogy az infotainment felálljon- és akkor dugom rá a telefont, akkor minden OK. Lehet, hogy eddig is ilyen volt, csak nem tűnt fel. Minden esetre nem elegáns.

[ Szerkesztve ]

(#2011) berek21


berek21
senior tag

Sziasztok. Ezt a topikot is akkor találom meg, miután beüt a geb@sz.. :O
Az alany egy 2018-as S-Max, navis Sony-s Sync3-mal.
A tünet pedig a fagyás, akadozás, nagyon lassú működés, menüpontok közötti váltás, akár fél percig is eltart.
Az autó 2017-es gyártású, a csomagtérben található erősítőn is a Sony felirat található, ezért úgy gondolom, hogy még nem a Panasonic cucc van benne.
A szoftware száma 3.0,a build szám 20204,és ezt is írja alvázszám szerint a legfrissebb verziónak. 3 héttel ezelőtt lett frissítve erre, előtte 2.0, 16074 volt, és frissítés után sem volt vele baj, egészen csütörtökig. Létezik az hogy a frissítés teszi ezt a fejegységgel? Van erre valami szoftveres megoldás?

LG Velvet eladó!

(#2012) berek21 válasza berek21 (#2011) üzenetére


berek21
senior tag

Megoldva. Pöpec lett!

LG Velvet eladó!

(#2013) cappa72 válasza berek21 (#2012) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hogyan sikerült megoldani?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2014) berek21 válasza cappa72 (#2013) üzenetére


berek21
senior tag

Alaposan tessék elolvasni, és betartani mindent. Ha ezt használod, ugrik a hivatalos frissítés lehetősége, és csak innen fogsz updatet letölteni.
Halkan megsúgom, hogy a mágusok is innen dolgoznak. ;]

[link]

LG Velvet eladó!

(#2015) sportgéza


sportgéza
csendes tag

Micsoda hátrány! A nem működő hivatalos helyett, egy működőt használni! :)

(#2016) berek21 válasza sportgéza (#2015) üzenetére


berek21
senior tag

Számomra nem volt hátrány, de akik garanciális autóval szenvednek hasonlóban, azoknak ez nem opció.

LG Velvet eladó!

(#2017) Ulenspiegel


Ulenspiegel
tag

Ma reggel ismételten lefagyott a SYNC. Sötét képernyő, rádióhang van.

Soft reset, majd telefon a márkaszervíznek. Hétfő 9:00.

(#2018) cappa72 válasza Ulenspiegel (#2017) üzenetére


cappa72
nagyúr

ugh... azt hiszem, teljes mértékig átérzem a helyzetet.... remélem neked nem 1 évig fog tartani...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2019) qqrique válasza berek21 (#2016) üzenetére


qqrique
tag

Te nem 2+3 év garanciával vásároltad meg az autód?

Nálam mindkettő, az egyik 2017-03-02 átadás (gyártás 2017-02-08) ma még garanciális,
ugyanúgy, mint a 2018-as. (újkorában sync 3.3 / build 18351) volt. Most 3.4 build 21194).

Az utóbbira telepítettem egy korábbi frissítést a cyanlab supporttal , majd miután megjött az az utáni hivatalos frissítés amit a Ford site-ról letöltött sw csomag segítségével telepítettem.
A telepítés után a Ford weben található 'interrogator' segítségével feltöltöttem az aktuális sw. telepítési státuszt majd megkaptam a következő sw és térképfrissítést is.

Szóval, nem kell misztifikálni a dolgokat. Ha riportolod az aktuális konfigot, akkor arra előbb, utóbb megkapod a frissítést.

Ha ezt nem kívánod kivárni, akkor egy lehetőség, hogy a cyanlab oldalon található támogatást veszed igénybe. (szerintem ez a legjobb az egységsugarú sync user számára).

[ Szerkesztve ]

(#2020) berek21 válasza qqrique (#2019) üzenetére


berek21
senior tag

Én használtan vettem az S-Maxot. 2018/02. havi forgalombahelyezésű, 2017/12. havi gyártású. 3.0 volt a plafon, ami erre az autóra hivatalalosan letölthető, alvázszám alapján. Megjártam vele egy magyar, és egy osztrák kereskedést is. Tehát nekem csak a cyanlab megoldása maradt, vagy apim modul kivétel, és a 3.0 újrahúzása, ami 50-50% esélyes volt.
Még egy érdekesség. Az APIM modulok Zalaegerszegen, a Flex (előtte Flextronics) üzemében készülnek. :)

[ Szerkesztve ]

LG Velvet eladó!

(#2021) KRISSTUS


KRISSTUS
tag

Sziasztok.

1-2 hete berektam a kocsimba egy régebbi androidos telefont csak az Android Auto számára, de mivel nem csak az USB-re van szükség hanem a BT-re is, így a másik telefonom nem tudom hívásoknál kihangosítani.
Részben ezért is (és a korlátozott android alkalmazások miatt) elkeztdem nézegetni az androidos fejegységeket. De nemrég valaki felívta a figyelmem a Carlinkit-ekre.

Használ valaki ilyen eszközt?

(#2022) sportgéza válasza berek21 (#2016) üzenetére


sportgéza
csendes tag

Ha garanciális gondja van, akkor szervizbe vitel előtt visszateszi ugyanazt a verziót, ami volt a kocsin és kész. De mindenki azt csinál, amit csak akar...

(#2023) berek21 válasza sportgéza (#2022) üzenetére


berek21
senior tag

Ugyanazt a verziót csak akkor tudod újból rátenni (hiba nélkül), ha kiveszed az apim modult, és direkt csatlakoztatod a forráshoz.
Ezért eldöntendő kérdés ez. Vagy ez, vagy az, de semmiképpen sem mindkettő.

LG Velvet eladó!

(#2024) sportgéza válasza berek21 (#2023) üzenetére


sportgéza
csendes tag

Hiszek neked, eddig nem próbáltam ki, hogy látják-e a különbséget. De akkor is furcsa nekem, hogy komplett formázással ugyanazt a verziót feltéve szoftveresen mégis meg tudják mondani, hogy nem az eredeti. Syn3-updater -rel felrakod azt, amit akarsz, elég sokat kipróbáltam, downgrade is volt, sőt ugyanazt is visszatettem egyszer, ami a hivatalos utolsó és ami fent volt előtte (hibát nem jelzett a telepítés folyamán és működött is).

[ Szerkesztve ]

(#2025) wong kok wah válasza sportgéza (#2024) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Ha ugyanaz a verzió akkor nem tudják megmondani.

(#2026) berek21 válasza sportgéza (#2024) üzenetére


berek21
senior tag

Ugyanazt a 3.0-ás verziót, ami a gondot okozta, nem tudtam rátenni mégegyszer. El sem indult a telepítés. Most újra megpróbáltam, hogy megy-e a downgrade, de nem. 3.0, és 3.3 volt a tesztalany.
Biztos vagyok benne, hogy van ennek egy olyan írásvédett memóriája is, amit mi kívülről usb-s frissítéssel nem érünk el. Például, a syn3 frissítés után, megmaradt a vignale boot logo is.

LG Velvet eladó!

(#2027) wong kok wah válasza berek21 (#2026) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Nem tudod visszatenni a 3.0-t mert mások a partíció méretek. Mivel a reformat (ezzel tetted fel a 3.3-at) újra particionálta. Nincs írásvédett rész, minden boot logo a fejegységen van, a config dönti el, hogy melyiket mutassa. Ha valaki a gari miatt vissza akarja tenni a 3.0-t akkor tudok segíteni (privátban).

(#2028) Ulenspiegel


Ulenspiegel
tag

Folytatás...

Márkaszervíz újrahúzta a szoftvert, frissítettek stb.

Más lett az egyik almenü, más a sync ikon. Tehát valami történt.

(A rádiállomásokat értelemszerűen újra be kellett állítanom és összehangolni a Sync 3-at a mobillal, mint egy hard reset után).

[ Szerkesztve ]

(#2029) cappa72


cappa72
nagyúr

Ma végre nekem is sikerült a 21194 build telepítése. Aztán az F10 térkép is felment, igaz hatodszorra... de sikerült.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2030) sportgéza


sportgéza
csendes tag

Mondjuk nekem furcsa, hogy elvileg nem tudok downgrade-elni. 2018-as Mondeo-n több verziót is kipróbáltam és volt benne downgrade is. Hibát nem okozott, 3.2-re tuti (ha jól rémlik, akkor 3.0-ra is) sikeresen downgrade-ltem 3.4-ről. Bár a 3.2-t nem akartam, csak rossz verziót töltöttem le..... :)
A hivatalos utolsó verzió a kocsira 3.0.xxxx a ford hivatalos oldala szerint. (magyar és angol oldal szerint is)

[ Szerkesztve ]

(#2031) Ata11_


Ata11_
lelkes újonc

Üdv Fórumosok.
Valaki tudna segíteni?
Ford Focus 2017 essen frissítettem volna a sync3 at ford oldaláról alvázszám alapján . A leírásnak megfelelően kiírtam ,még voltál a fájlok is. Kiírta a frissítést de
több mint másfél órán keresztül nem történt semmi. Sajnos lekapcsoltam az autót. Ekkor még nem volt váltózás,csak másnapra lett egy sötét képernyőm. Most van egy fél térképem de se menü sem gps nincs. Mi lehet a megoldás ?

(#2032) wong kok wah válasza Ata11_ (#2031) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Érdekes.....
Reformat-ot javaslom.

(#2033) Ata11_ válasza wong kok wah (#2032) üzenetére


Ata11_
lelkes újonc

Köszönön.
Próbáltam , bedugtam mégegyszer az usb aljzatba de nem indult el a telepítés,aztán formáztam a pendrive-ot megint felmásoltam rá,de úgysem indult el a telepítés. Kb, 3 órát hagytam bekapcsolva az autót. Az autóban is lehet valamit formatálni? Hol és hogy tudom?

[ Szerkesztve ]

(#2034) qqrique válasza Ata11_ (#2031) üzenetére


qqrique
tag

Ez mit jelent?

"A leírásnak megfelelően kiírtam ,még voltál a fájlok is"

(#2035) Ata11_ válasza qqrique (#2034) üzenetére


Ata11_
lelkes újonc

A telefon szótára belejavított, nem figyeltem.
"A leírásnak megfelelően meg voltak a szükséges fájlok. "

(#2036) wong kok wah válasza Ata11_ (#2033) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Nem erre gondoltam.
Hanem 1U5T-14G386-CB.tar.gz (reformat) -al.
ezt lefutatod és reformat.lst -be beteszed azokat a fileokat amiket telepíteni akarsz.
APPS=....
VOICE=.....
MAP=....
MAP=....
......
VOICE_NAV=.....
GRACENOTES=......
ENH_DAB=......

(#2037) Ata11_ válasza wong kok wah (#2036) üzenetére


Ata11_
lelkes újonc

Köszönöm: Ez ami benne van a ford oldaláról letöltött autó instal fájlban:

; SYNC3 Consumer Assembly Upgrade - Release 3.0.25 - Only for Nav/EU assemblies.

[SYNCGen3.0_3.0.20204_PRODUCT]
Item1 = HB5T-14G386-THB
Open1 = SyncMyRide\HB5T-14G386-THB.tar.gz
Item2 = HB5T-14G386-TCC
Open2 = SyncMyRide\HB5T-14G386-TCC.tar.gz
Item3 = JR3T-14G391-AE
Open3 = SyncMyRide\JR3T-14G391-AE.tar.gz
Item4 = JR3T-14G381-AX
Open4 = SyncMyRide\JR3T-14G381-AX.tar.gz
Item5 = JR3T-14G423-AB
Open5 = SyncMyRide\JR3T-14G423-AB.tar.gz
Item6 = GB5T-14G386-AC
Open6 = SyncMyRide\GB5T-14G386-AC.tar.gz
Options = AutoInstall,Delay

Nem biztos hogy jól értem így írjam át? :

[SYNCGen3.0_3.0.20204_PRODUCT]
Item1 = HB5T-14G386-THB- SyncMyRide\1U5T-14G386-CB.tar.gz
Open1 = SyncMyRide\\1U5T-14G386-CB.tar.gz
Item2 = HB5T-14G386-TCC
Open2 = SyncMyRide\HB5T-14G386-TCC.tar.gz
Item3 = JR3T-14G391-AE
Open3 = SyncMyRide\JR3T-14G391-AE.tar.gz
Item4 = JR3T-14G381-AX
Open4 = SyncMyRide\JR3T-14G381-AX.tar.gz
Item5 = JR3T-14G423-AB
Open5 = SyncMyRide\JR3T-14G423-AB.tar.gz
Item6 = GB5T-14G386-AC
Open6 = SyncMyRide\GB5T-14G386-AC.tar.gz
Options = AutoInstall,Delay

(#2038) wong kok wah válasza Ata11_ (#2037) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Nem... :(
Inkább nezd meg a cyanlabs oldalát.

(#2039) Ata11_ válasza wong kok wah (#2038) üzenetére


Ata11_
lelkes újonc

Szia! Máshol találtam egy hozzászólásod ez alapján:

Így raktam össze ha ez sem jó akkor ráhagyom
Ha a sync3 updater-el amit letöltök abban van reformat?

Remélem igy kellene?

autoinstall lst -ben ez van

[SYNCGen3.0_ALL]
Item1 = 1u5t-14g386-cb
Open1 = SyncMyRide\1u5t-14g386-cb.tar.gz
Options = AutoInstall,Delay
,Include

A reformat lst-ben : az ami eddig az autoinstallban volt.
ez a ford oldaláról letöltött:

SYNC3 Consumer Assembly Upgrade - Release 3.0.25 - Only for Nav/EU assemblies.
[SYNCGen3.0_3.0.20204_PRODUCT]
Item1 = HB5T-14G386-THB
Open1 = SyncMyRide\HB5T-14G386-THB.tar.gz
Item2 = HB5T-14G386-TCC
Open2 = SyncMyRide\HB5T-14G386-TCC.tar.gz
Item3 = JR3T-14G391-AE
Open3 = SyncMyRide\JR3T-14G391-AE.tar.gz
Item4 = JR3T-14G381-AX
Open4 = SyncMyRide\JR3T-14G381-AX.tar.gz
Item5 = JR3T-14G423-AB
Open5 = SyncMyRide\JR3T-14G423-AB.tar.gz
Item6 = GB5T-14G386-AC
Open6 = SyncMyRide\GB5T-14G386-AC.tar.gz
Options = AutoInstall,Delay

[ Szerkesztve ]

(#2040) wong kok wah válasza Ata11_ (#2039) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Nem!
Próbáld inkább még egyszer azt a telepítőt amit letöltöttél. exFat-re formázva és járó motorral. kb 25 perc.

(#2041) Ata11_ válasza wong kok wah (#2040) üzenetére


Ata11_
lelkes újonc

Köszönöm, ráhagyom.
Amit letöltöttem próbáltam újra berakni de nem történik semmi hagytam kb 2 órát de nem telepít. Újra mély formáztam de nem segített.

(#2042) wong kok wah válasza Ata11_ (#2041) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Ha Budapesti vagy és eljössz hozzám,akkor megcsinálom neked...

(#2043) Simtu


Simtu
senior tag

Sziasztok!

Múlt héten vehettük át a család új autóját, egy Tourneo Customot. Fagyás a Sync 3-mal még nem volt, de sajnos, ha rádugom a telefont (IOS) nem igazán működik a navigáció. Elindítom akár a Google mapset, akár a Waze-t, Indulástól számított 20-30 perc múlva talál magára, addig fogalma sincs, hol vagyok. De utána sincs garancia, hogy működik, mert volt olyan is, hogy jól navigált, majd elvesztette a fonalat.
3.4-es rajta a sw Build 21194
Külön navit nem kértünk bele, mert feleslegesnek tartottam pénzt kiadni érte.
Mit lehetne vele tenni?

(#2044) cappa72 válasza Simtu (#2043) üzenetére


cappa72
nagyúr

Elvileg ott nem a Sync navigál, hanem a rádugott eszköz. Nem lehet, hogy a telefonon nem kapcsoltad be a gps engedélyt?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2045) Simtu válasza cappa72 (#2044) üzenetére


Simtu
senior tag

Gondolom a FordPass-t kellene engedélyezni, ami meg is történt. Van, hogy működik is egy darabig, aztán elveszti a helyzetem.

(#2046) cappa72 válasza Simtu (#2045) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha a telefont külön használod (nem csatlakoztava az autóhoz), akkor jól navigál?

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2047) berek21 válasza Simtu (#2043) üzenetére


berek21
senior tag

Ha nem kértél bele navit, akkor valszeg GPS antenna sincs benne. Ha így van, akkor a telefon veszti el a jelet, nem az autó.

LG Velvet eladó!

(#2048) Simtu válasza berek21 (#2047) üzenetére


Simtu
senior tag

Azt is kipróbáltam, hogy ha rá van dugva a telefon, mit mutat a sync 3 és mit mutat az app. Tehát egyszerre van megnyitva a syncen is meg a telefonon is a térkép és a telefonon jól mutatja a helyzetem, a syncen viszont nem.

cappa72: Igen, a telefont már használom egy jó ideje, és eddig bármelyik progival tökéletesen működött, sosem vesztette el a jelet.

[ Szerkesztve ]

(#2049) wong kok wah válasza berek21 (#2047) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Akkor is van benne GPS antenna. Az emergency call használja.

(#2050) Ata11_


Ata11_
lelkes újonc

Sziasztok.
Mitől lehet hogy a Sync3 Updater nem fejezi be a letöltés ?
A merevlemezre elkezdi írni de nem fejezi be.
Többször is megpróbáltam de ez a vége mindig.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.