Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) pocok1970 válasza fatal` (#1350) üzenetére


pocok1970
tag

Két hete hoztuk el az autót a Hoványtól. (tesztautó volt, 28km volt benne)Amikor bereggeltem a Ford fiókot,már ez az üzenet fogadott. Hogy ők mit csináltak, amíg náluk volt...azt nem tudom.

(#1352) fatal` válasza pocok1970 (#1351) üzenetére


fatal`
titán

Akkor ez kizárt. Esetleg kérdezz rá náluk, hogy ez mi?

(#1353) pocok1970 válasza fatal` (#1352) üzenetére


pocok1970
tag

Ha viszem az 1 hónapos ellenőrzésre,nem fogom kihagyni.

(#1354) bozso79 válasza pocok1970 (#1345) üzenetére


bozso79
csendes újonc

Szia. Nekem már többször előjött ez a kép amikor beléptem a Ford fiókomba, aztán pár nap után már rendben volt nem írt problémát. Amúgy már többször frissítettem a Sync rendszert és a térképet is. Nem probléma legyél türelmes valószínűleg fejlesztgetik a rendszerüket, ezért nem mindíg kérhetők le az infók a kocsiról.

(#1355) pocok1970 válasza bozso79 (#1354) üzenetére


pocok1970
tag

A Ford a megkeresésemre ezt a választ küldte:

"Megkérésére reagálva szeretnénk tájékoztatni, hogy az Ön által említett gépjármű rendszereink szerint rendelkezik FordPass Connect funkcionalitással. Valószínűleg a frissítések azért nem érhetők el az Ön gépjárművén, mert a jármű FordPass Connect modulja nincs aktiválva.
Az Ön által említett hibajelenség orvoslása érdekében javasoljuk, forduljon hivatalos Márkaszervizeink egyikéhez."

Nem értem. Ha nem lenne a FordPass Connect modul aktiválva, akkor hogy érhetném el az autót a FordPass alkalmazásból. Vagy a kettő nincs összefüggésben? :F

(#1356) Tsebacsi válasza pocok1970 (#1355) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A Ford Passal tudod vezérelni az autót, látod a pillanatnyi adatait? Csak akkor vannak összekapcsolva, attól, hogy a progiba regeled csak akkor menti le az autó adatait ha össze van dugva vele a telefon és fut a Ford Pass alkalmazás (ha jól tudom).
Ez valami 4. gen Focus vagy micsoda?

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#1357) pocok1970 válasza Tsebacsi (#1356) üzenetére


pocok1970
tag

Igen tudom. Nyitni-zárni. Km,benzin, guminyomás stb. Ezeket látom.

(#1358) Tsebacsi válasza pocok1970 (#1357) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Akkor mindenképp a szervizbe vinném, találják ki Ők mi a gond.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#1359) pocok1970 válasza Tsebacsi (#1358) üzenetére


pocok1970
tag

Mondjuk az is furcsa, hogy az appok között az autó kijelzőjén a FordPass app nem jelenik meg. Emlékeim szerint (amikor a sygic-el próbálkoztam) az appok között a FordPass is megjelent.

(#1360) Tsebacsi válasza pocok1970 (#1359) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Passz, de Kábelen elviekben meg kéne jelennie. Nekem 3,5 gen van, kicsit másabb annak a rendszere, azon nem mennek ezek a nyitom zárom guminyomás huncutságok sajnos :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#1361) fatal`


fatal`
titán

Jött ki új Android Auto, valaki próbálta már? Ez már működik, vagy ugyanúgy sz*r, mint az előző havi?

(#1362) Skylukos válasza fatal` (#1361) üzenetére


Skylukos
tag

Mire gondolsz? Sz@r ezen mindig valami, és az is marad. Nekem például, ha szól a rádió, nincs maps és waze navi hang.

(#1363) fatal` válasza Skylukos (#1362) üzenetére


fatal`
titán

Arra, hogy az 5.4 el se indult. Rádióval waze hang nekem sem volt ma reggel, de alapvetően kikapcsolva használom.

(#1364) Skylukos válasza fatal` (#1363) üzenetére


Skylukos
tag

A Youtube music bezzeg elhalkul és van maps navi hang, ja és eltunt a teloról az aa ikon.

(#1365) Tomka1118


Tomka1118
csendes tag

sziasztok,

a Sigyc továbbra sem működik, "Waiting for Device" van... Android 10-es telefonnal.

Ami viszont ennél izgalmasabb, én is eljutottam a CyanLabs alkalmazáshoz.

Ebben most elérhető a 3.4 20136-os verziója és a hozzágomobolt F9-es térkép + reformattal indítja az egészet. Elvileg teljesen önjáró, a csomagot kimásolja, fájlokat létrehozza...

Meg merjem én ezt küldeni, 1 db 32Gb-os pendrive-ra mind felmásolva?

(#1366) Hyena válasza fatal` (#1363) üzenetére


Hyena
senior tag

nekem is volt ez a waze hang nincs radioval tema, de a legfrissebb android auto telepitese nalam ezt megoldotta.

[link]

egyebkent ez valahogy a fejegyseg hibaja van kompatibilitasi gondja, mert mikozben a fordal volt ez a hiba, mas jarmuvekkel kozben is mukodott a dolog ugyanazzal a telefonnal.

[ Szerkesztve ]

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#1367) Tsebacsi válasza Hyena (#1366) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Igen a Ford rendszere nagyon be tud kavarni, de néha az AA is elbasz 1-2 update-et :D Csak a Ford nálam nem frissült lassan 1 éve, az AA meg... :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#1368) Skylukos


Skylukos
tag

Nektek sem működik a gps sebesség kijelzés a maps-ba, csak a waze-ba?

(#1369) Tsebacsi válasza Skylukos (#1368) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Maps-ban ilyen nincs is?! :F
helyesbítek, nálunk még nincs:
"Unfortunately, the speedometer doesn't seem to be widely available yet, but the good news is we've received reports of it showing up in Argentina, Australia, Belgium, Brazil, Canada, Czech Republic, Finland, Germany, India, the Netherlands, Poland, Portugal, Sweden, Taiwan, the UK, and the US"
Ez egy 2019-es 1 éves cikk. A malmok lassan őrölnek :D

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#1370) sparta2 válasza Tsebacsi (#1369) üzenetére


sparta2
tag

Nekem van sebbesség kijelzés a Maps-ben, legalábbis a telefonon biztos. A fejegységen nem használom.

[ Szerkesztve ]

(#1371) Tsebacsi válasza sparta2 (#1370) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az a telefon, ott szerintem nekem is van (nem szoktam használni), Az AA féle maps más, ne keverjük ide.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#1372) silboy


silboy
aktív tag

Sziasztok, szerettem volna frissíteni a Navim térképét a nem rég megjelent verzióra (ami kb. 80 perc), de leállítottam az autót és megszakadt a telepítés. Azóta újra próbálkoztam, de a kb. 80 perc után azt az üzenetet kaptam, hogy sikertelen lett. Azóta minden indításnál kapom az üzit, hogy megszakadt a telepítés, próbáljam újra. Mi lehet a megoldás? Próbáljam újra vagy lehet csinélni vissza állítást?

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#1373) fatal` válasza Hyena (#1366) üzenetére


fatal`
titán

Én is felraktam, de nem lett jó, rádióval ugyanúgy sz*r, de némítva használom alapvetően, úgyhogy nem érdekel.

Sajnos a Waze is bugos (az viszont minden járművet érint, de még a telefonos appot is), ha telefonálok eldobálja a GPS jelet és csak a Network Location megy.

(#1368) Skylukos: Maps alatt AA-ban nincs sebességkijelzés, csak, ha a telefon képernyőjéről futtatod.

(#1374) Hyena válasza fatal` (#1373) üzenetére


Hyena
senior tag

Helyesbitek.
Mukodget.
Delelott volt hang, delutan ugyanazzal a cuccal mar nem. ( a fordon)
Ami azert erdekes mert ugyanakkor pl a motoromon meg jo ugyanazzal a telefonnal mindig.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#1375) Tomka1118


Tomka1118
csendes tag

Miután senki nem ellenkezett, nekiálltam a szoftverek frissítésének.

Első próba a Cyanlabs féle letöltés volt de az valamiért nagyon lassú fajlmuveleteket eredményezett, nem bírtam kivárni.

A hagyományos direkt letöltés sokkal gyorsabb és utána is konnyebben mozgathatóak a fájlok. Fura, nem is értem. De mindegy.

Aztán megcsináltam a 3 csomagot és feltelepítgettem őket. Fura amikor addig kell menni a kocsival ameddig kész nincs.
..

Így most lett egy 3.4 -es navim, megjelent a Fordpass kapcsolatom is a manüben, illetve felmentek az F9 térképek és a kapcsolódó hangok.

Ami érdekesebb hogy írtam levelet a Sygicnek hogy akkor hogy is van ez a navigáció dolog az Android 10 Sync3 viszonylatában...

Azt a választ kaptam hogy miért nem próbálom ki a GPS navigáció nevű alkalmazást?

Mondom, hogy azért mert tudtommal az nem működik a Sync3-mal.

Na erre jön a válasz hogy hát dehogynem működik vele :C

Na letöltöm telepítem és láss csodát tényleg megy mint a karikacsapás.

A vége az lett hogy a kifizetett licencemet átkonvertálták erre, elvileg a két termék ugyanazon az áron megy.

Utolsó: forscan en keresztül pár dolgot be tudtam állítani pl. a szinsemát is. De sajnos a 3.4 hez nincs még meg az uj semaleíró, igy most nincsenek meg a színes menü gombjaim. Valaki ebben előttem jár már?

(#1376) Tsebacsi válasza Tomka1118 (#1375) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Neked 4-es vagy 3-as Focusod van?
Ha 3-as, le tudod írni/megadni a sync 3.4 telepítés menetét?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#1377) pocok1970 válasza Tomka1118 (#1375) üzenetére


pocok1970
tag

Konkrétan melyik GPS Navigáció alkalmazásról van szó?

[ Szerkesztve ]

(#1378) Tomka1118


Tomka1118
csendes tag

4-es, már a kiemelt navigációs modell.

Mindkét termék (GPS és Car connected is) a Sygic hez tartozik, ezért n jelöltem külön.

(#1379) pocok1970 válasza Tomka1118 (#1378) üzenetére


pocok1970
tag

A GPS változatban neked megy a hangutasítás is magyarul? Nálam csak az angol akar megszólalni.Írtam már a sygicnek is, de érdemben nem tudtak segíteni. Nemsokára futtathó lesz az androidautóból is, hátha úgy már beszél magyarul is.

(#1380) cappa72 válasza Tomka1118 (#1378) üzenetére


cappa72
nagyúr

Megpróbáltam a Sygic-ot én is, de nem sikerült működésre bírni.
Igaz, minden alapiépítés nálam:
Android 9 (Redmi Note 7)
Sync 3.4, build 19200
Az autó "látja", hogy van Mobile App Sygic, de csatlakozni már nem sikerül. Sem bekapcsolt AA-val, sem az nélkül.
Nem dőlök a kardomba, csak ki akartam próbálni.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1381) pocok1970 válasza cappa72 (#1380) üzenetére


pocok1970
tag

Ha sygicet használsz, akkor az AA-t le is kell tiltani a sync-en.

(#1382) cappa72 válasza pocok1970 (#1381) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igen, az megvolt, különben nem engedi keresni a mobil appokat.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1383) Tomka1118 válasza pocok1970 (#1379) üzenetére


Tomka1118
csendes tag

Ahogy tegnap próbáltam, odáig jutottam, hogy a magyar szöveget felolvasta angol kiejtéssel. Ez a TTS alapú volt. Most letöltöttem a telefonra a Samsung TTS mellé a Google-ét is, hátha avval nem fog ilyen furán beszéni. A sima hang valamiért nem szólalt (még) meg.

(#1384) Tomka1118


Tomka1118
csendes tag

Én előtte a Car Connected verziót letöröltem. Volt olyan állapot, hogy a telefonon mindkettő fent volt, de még akkor sem működött...

(#1385) qqrique válasza Tomka1118 (#1378) üzenetére


qqrique
tag

Melyik verzióról frissítetted?

Én még nem csináltam meg a cyanlabs csomnagokkal a frissítést,
még a 3.3 / 19052 / F7 fut.
Tavaly április óta nem jött ki új verzió a Ford weblap szerint.

(#1386) Tomka1118


Tomka1118
csendes tag

3.3 / 19.052 /f7 ről

Most 3.4 / 19.200 / f9

Erre a 19.200 ra mondják hogy elég stabil már.

(#1387) qqrique válasza Tomka1118 (#1386) üzenetére


qqrique
tag

köszi,

még várok a frissítéssel, talán jön hivatalos verzió.

(#1388) ka64 válasza Tomka1118 (#1375) üzenetére


ka64
tag

Én frissíettem manuálisan: 3.3 / 19.052/ f7 -> 3.4 / 19.200 / f9
Tapasztalatok egy rövid használat után:
- A térkép kódja ugyan f9, de továbbra sem ismeri az m2-es autópályát és a tavaly kialakított új csomópontokat. Mást nem teszteltem, de ezek után nincsenek vérmes reményeim.
- A telepítés után egy kicsit megijedtem, mert sokáig nem volt GPS a sync-en. A negyedik-ötödik újrindítás után egyszer csak lett. Azóta jó.
- Új funkcióként megjelent a klíma vezérlés a sync-en. Működik, de nem hiszem, hogy sokat fogom használni. (Friss térképnek jobban örültem volna.)
- Az appok között megjelenik a Fordpass és a Sygic navigáció (nem a mirrorlinkes, hanem a régi.) Viszont a sygic-ot nem sikerült elindítanom. Pontosabban szólva a telefonon elindul majd a telefon képernyője elsötétűl és megjelenik egy Ford logó és egy Sygic logó, köztük áramlik valami -gondolom ez jelképezné a létrejött kapcsolatot. Viszont a syncen a Waiting for device üzenet jelenik meg és nem indul el a Sygic. (Amíg ez az üzenet megy, addig alul is megjelenik a Sygic gomb. Ha az üzenetet cancellel lelövöm a gomb is eltűnik.)

Aki még nem kapta meg a 3.4-et, szerintem nyugodtan megvárhatja a hivatalos frissítést. Semmi érdemi funkció nem érkezik vele, amiért érdemes lenne manuálisan frissíteni.

(Ezt a térkép frissítés dolgot meg egyszerűen nem értem. Számtalanszor vettem már navit "örök élet térkép frissítéssel". A sygic-et kivéve sosem működött. Tizen éve vettem az első navigációs készülékemet. Egy MIO-t, full Európa térképfrissítéssel. Csak közben összveszett a MIO és az IGO, ezért nem frissültek a térképek. Utána vettem IGO-t Közép-Európa örök élet térkép frissítéssel. Az sem frissűlt, mert én IGO 2006-ot vettem és közben kijött az IGO 2008, és új térképek csak arra jöttek. Mikor ezt szóvátettem az IGO-nak, azt javasolták, hogy vegyem meg az IGO 2008-at is. (Ezek után persze nem vettem meg, hanem megoldottam "okosba".) Volt egy Saab-om beépített navigációval. Mikor átvettem az autót, már akkor több éves elavult térképek voltak benne. Ott egy térképfrissítés százezres nagyságrend lett volna, amit persze nem kértem. A Ford is úgy hírdette a synce-t, hogy ingyenes térkép frissítés. De hát látjuk mi lett belőle. Mióta Vaze van, igazából nem használok offline navit, de akkor is nagyon bosszant.)

ka64

(#1389) qqrique válasza ka64 (#1388) üzenetére


qqrique
tag

Köszi, nagyon hasznos infó.

Többször fontolgattam, hogy frissítem, de végül is mindig elvetettem eddig.
Sajnos az idén nem sokat utazunk, így emiatt is ráér a frissítés.
Néhány hete tettünk egy rövid olaszországi utat, közben volt egy furcsa hiba.
A Ford navigációt használtam. A szlovéniai Medvode-ből indultunk a végcél Lago Lavarone volt, Trentínóban. Iduláskor beírtam a címet, az út megterveződött. Ellenőriztem, az áttekintő nézeten és a megfelelő helyre twerveztet az utata. Útközben megálltunk tankolni még Szlovéniában. A továbbindulás után is ellenőriztem és jó volt a terv.
Az A4-en haladva az A28 kereszteződésnél kiküldött, miközben az A31-re kellett volna átmenni, ami jónéhány kilométerrel odébb van. Menet közben megváltoztatta az útitervet.
Kimentem a pályáról, sajnos már későn vettem észre hogy nem itt kell kimenni.

{ugyanakkor a kijáratnál a fizetőkapu is megtréfált. Nem fogadta el a bankkártyát (2-őt próbáltam), utána jött a kp. 5.5 EUR volt a díj, 5 EUR papírpénz, majd 2 EUR bedobva, amiből
a gép visszaadott 1.5 EURót, de nem nyílt ki a kapu. Kihívtam az ügyeletest, aki szerencsére hamar odaballagott, ellenőrizte a tranzakciót és jelezte, hogy tartozom még 50 centtel. Ha kifizetem kienged :). A földön volt némi apró, amit az előttem áthaladók kiejtetettek. Felvettem, a kezébe nyomtam és mehettünk.}

Utána egy parkolóban megpróbáltam többször is újraterveztetni az utat (töröltem, autó leállít, becsuk újraindít, tervez stb, de valamiért nem a megfelelő címre akart vinni, pedig a helyes címe volt továbbra is beírva.
Ezután csatlakoztattam a telefont és Google Maps segítségével jutottam el a célhoz.
Ugyan a hegyekben a G.Maps is többször újratervezett, de ezután már figyeltem az útjelzéseket is. :)

Másnap ellenőriztem, átugrottunk Folgáriába és onnan már jól tervezte az utat, ugyanarra a címre. Sem előtte, sem utána nem fordult elő, pedig az ott töltött kicsit több, mint egy hét alatt többször is használtam a navit. Mindig a helyes címre vitt.

Tanulság: a különböző appok és kütyük használata miatt ellustultam. Korábban mindig megterveztem az utakat papír, az utóbbi évtizedekben az egyre jobb elektronikus platformokon, de mindig megjegyeztem a főbb elágazásokat és útközben figyeltem a jelzéseket.
Szóval, nincs 100%-os rendelkezésre állás egyik rendszernél sem, nem szabad kizárólag csak a navi az appok és kütyük jelzéseire támaszkodni. Ugyanez érvényes a vezetősegédekkel kapcsolatban is.

(#1390) xwolf


xwolf
friss újonc

Sziasztok!

Nekem egy Galaxym van 2016-s évjáratú. A rendszerem navis Sync 3. A softwarera 3.0 19205 verziót adott a Ford oldala. Ezt sikeresen telepítettem is. A térképnél az írta, hogy van egy frissítés 8.9gb, ez is felment. Ez a hang lehetett a leírások alapján amit itt olvastam. A térkép maga nem frissült. Most azt írja az autó, hogy 4 14 a térkép verziója. Hogy tudom ezt lecserélni az F9-re, de már valami újabbnak is örülnék...

(#1391) qqrique


qqrique
tag

Ha ott nem találsz megoldást, akkor nézd meg ezt:

https://cyanlabs.net/applications/ford-sync-downloader/

[ Szerkesztve ]

(#1392) #84265984


#84265984
törölt tag

Aki 3.4.19200-on van, vagy arra frissített, javaslom a 3.4.20136 verziót, akár Cyanlabs-tól, akár az oroszoktól (mindkettő a Ford szervereiről jön). Már az előző 3.4.20021 is és ez is sokkal fürgébbnek érződik, mint a 19200 vagy 19274, vagy a korábbiak.

Egyetlen bug van benne, mind a 20021, mint a 20136 esetén, ami majdnem mindenkinél jelentkezik, ez pedig az usb bug. Csak annyi, hogy amikor indítod az autót, és előtte pendrive-ról hallgattál zenét, akkor a kijelzőn a rádót fogja mutatni forrásként, de továbbra is a pendriveról megy a zene, ha pl zenét léptetnél ekkor, akkor már átváét rádióra és a rádióadót lépteti a következőre.

A bug, indításkor többféleképp orvosolható:
- gyujtás utána a sync gyors ki/bekapcsolásával orvosolható, vissza áll az usb forrásra.
- forrásváltás menüből usb-re, vagy hangvezérléssel: play usb.

Tudom macera, meg gagyinak tűnik, de nekem már annyira alap indítás után a sync ki/be, mint a start-stop kikapcsolása.
A fürgébb sync működés kárpótol érte.

Ha csak kb 10-15 percre állsz meg, amíg nem áramtalanítja magát teljesen az autó, akkor indításkor nincs ez a probléma, szépen az usb forrást mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#1393) Teewine válasza cappa72 (#1380) üzenetére


Teewine
tag

Meg van vásárolva a Sygic? Ha nincs, akkor nem is fog csatlakozni. Ha meg van vásárolva, akkor érdemes szétnézni a Sygic beállításain belül. Például nekem nem akart csatlakozni, amikor a Sygic-en belül be voltak kapcsolva az online szolgáltatások, de a telefonon meg nem volt bekapcsolva a mobilnet. Miután kikapcsoltam a Sygic-ben az online szolgáltatásokhoz történő hozzáférést, utána mobilnet nélkül is hajlandó volt működni, illetve a fejegységhez kapcsolódni.

Emotiva

(#1394) cappa72 válasza Teewine (#1393) üzenetére


cappa72
nagyúr

A "sima" az igen, a car connect nem, ugyanakkor a car connect első 7 napja teljes verzió, és így sem.
Elengedtem. Inkább a fagyós kijelzőt próbálom intézni még mindig.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1396) fatal` válasza Skylukos (#1395) üzenetére


fatal`
titán

Ezt a fejegységnek is tudnia kell, szóval mindegy. Plusz nekem nincs vezeték nélküli töltőm, engem egyáltalán nem zavar a kábel. :)

(#1397) Tomka1118


Tomka1118
csendes tag

Hi,

megjelent a 2019-os Apps és valami új térképverzió is, most kétféle F9-et is lehet választani.
Az utóbbit nem, az előbbit rápróbálom a FoFo-ra.

(#1398) Tsebacsi válasza Tomka1118 (#1397) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A térképet nekem is mutatja, töltöm is lefele (25GB jézus) de a verzió nem változott :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#1399) Tsebacsi válasza Tomka1118 (#1397) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Fent van, F9-nek írja (nem tudom előtte mi volt :D ) de sikeresnek írta a telepítést. Meg lehet valahol nézni mi ment fel pontosan?
Log file nem készült róla :(

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#1400) Tomka1118


Tomka1118
csendes tag

Gondolom ami a pendrive-on táláható telepítő fájl ban leírásra került. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.