Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) fatal`


fatal`
titán

Sziasztok!

Tegnap óta rendelkezem SYNC 3-as autóval, 3.0-s verzió van rajta, de azt írja az angol oldal, hogy már van újabb, vasárnap tervezek frissíteni.

Androidon működik már a waze a applinkkel, Android Auto nélkül, vagy ez továbbra is csak IOS only?

[ Szerkesztve ]

(#252) Maxximus válasza fatal` (#251) üzenetére


Maxximus
őstag

IOS only
tudtommal az apple miatt találták ezt ki, mert car play-en nem megy (nem egyezett meg a waze és az apple).
Így az MS és waze (google) megoldotta.

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#253) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Samsung s5-re melyik verziót tudnám feltelepíteni Android Auto-ból, mert amiket próbáltam egyiket sem tudta telepíteni. De Samsung S9+-ra ha van az is jó lenne, mert arra feltelepíti, de indításnál ezt a hibát kapom:

"Something went wrong Úgy tűnik, hogy a(z) Google play szolgáltatások most nem működik"

(#254) fatal` válasza SPeti1984 (#253) üzenetére


fatal`
titán

S9-re a 64 bitest próbáld (apk mirrorról, arm64-v8a), S5-re pedig az armv7-es verziót.

(#252) Maxximus: Köszi, ez elég szomorú, mert nem kellett volna android auto, ha ez működne (zenelejátszóm nem kompatibilis vele sajnos, de majd használok másikat akkor).

[ Szerkesztve ]

(#255) SPeti1984 válasza fatal` (#254) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Ezt próbáltam: 3.4.582534 ami elvileg arm64-v8a

(#256) Teewine válasza fatal` (#251) üzenetére


Teewine
tag

Szia!

Nekem működik.

Bár Berettyóújfalu-Sarti útvonalat nem tudja megtervezni. Berettyóújfalu és Belgrád útvonalat viszont meg tudta tervezni. Azt nem tudom, hogy a távolsággal, vagy azzal van baja a Waze-nek, hogy több országon keresztül kellene terveznie. Amit Waze-ről olvastam, hogy az útvonalakat a szerver tervezi meg, nem a telefon, mivel nincs offline térkép hozzá.

Azt meg gondolom meg sem kell említeni, hogy az AndroidAuto-hoz kábellel kell összekötni a telefont az autóval. Nekem pl. ahogy összekötöm a telefont az autóval azonnal aktiválja a BT kapcsolatot is. Ezt csak azért írom, hogy hátha a tökéletes működéshez előzőleg BT-n is párosítani kell a telefont.

Emotiva

(#257) Tsebacsi válasza Teewine (#256) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Azért aktiválja a BT-t mert a telefonálás azon keresztül megy, nem kábelen. Erre én is felfigyeltem.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#258) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Én sajnos a leírás alapján sem tudom a térképeket frissíteni. Egyszerűen nem indítja el a frissítést a kocsi.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#259) smallshark válasza Teewine (#250) üzenetére


smallshark
csendes újonc

Lecseréltem a 3.4.582533 verziót a 3.4.582534-re, ezzel úgy látszik megoldódott a probléma, bár még csak két napja van fent, de eddig jól működik.
Köszönöm a segítségeteket!

FordKuga 2.0 TDCI 150 LE FWD ST 2017.09.

(#260) Teewine válasza smallshark (#259) üzenetére


Teewine
tag

Akkor végre Öröm és bódottág!

Emotiva

(#261) fatal`


fatal`
titán

Nah gondoltam most lefrissítem, a gyári Sync verziója: 3.0 Build 17276. Jól látom a korábbi HSZ-ek alapján, hogy ez egy beta változat volt? Érdekes, hogy ezzel adják gyárilag.

Úgylátom a 89-es HSZ alapján meg kell szerkesztenem az autoinstall.lst-t és kihagyni a frissítésből a 3-as, AD végű fájlokat, ez nem probléma.

A frissítéshez csak ki kell csomagolni a Ford UK oldaláról letöltött zipet a pendrive rootjára? A pendriveot már motorindítás/gyújtás előtt be kell dugni, vagy meg kell várni, amíg bebootol a sync?

[ Szerkesztve ]

(#262) smallshark válasza Teewine (#260) üzenetére


smallshark
csendes újonc

Igen, egyelőre az......már csak a kímavezérlést kellene megoldani a Sync-en :)) .

FordKuga 2.0 TDCI 150 LE FWD ST 2017.09.

(#263) sparta2


sparta2
tag

Szia Teewine!
Amikor megcsináltad a térképfrissítést, mennyi ideig tartott és miről csináltad?

(#264) Teewine válasza sparta2 (#263) üzenetére


Teewine
tag

A 94-es és a 214-es bejegyzés alapján csináltam. Nálam azért volt szükség a 214-es bejegyzésben írtakra, mert összecseréltem a pendrive-okat. Elsőnek nem a térképeket, hanem a hangot telepítettem fel.

Nem mértem az időt, de általában 2 X 30 perc körül van az idő. Én pl. Akkor frissítettem le, amikor hosszabb útra mentem mint 30 perc és menet közben.

A frissítéshez szükséges állományokat olyan pendrive-ra kell rakni, ami mély formázással, tehát nem gyors formázással exFAT-re lett formázva. (93-as bejegyzés) Legalább 16GB-os pendrive ajánlott, de inkább legyen 32GB-os.

Emotiva

(#265) sparta2 válasza Teewine (#264) üzenetére


sparta2
tag

Rendben, köszi!

(#266) sparta2 válasza Teewine (#264) üzenetére


sparta2
tag

Nos, a segítségednek köszönhetően minden lefrissítve! A térképet én sem tudom mennyi idő alatt olvasta be, mert benne volt másfél órát és nem emlékszem, hogy kiírt volna valamit. A lényeg, hogy a következő indításkor már F7 volt a verzió!
Köszönet mégegyszer! :R
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#267) Teewine válasza sparta2 (#266) üzenetére


Teewine
tag

Gratula!

Emotiva

(#268) fatal` válasza fatal` (#261) üzenetére


fatal`
titán

Közben megfrissítettem úgy, ahogy volt a csomag és érdekes módon feltelepült, master reset sem kellett. De bedugtam a pendriveot és egy jóideig nem történt semmi (kb. vagy 10 percig), aztán egyszer csak kiírta, hogy updating software. Nagyjából rá 10 percre kész is lett. A térkép egyelőre marad, csak 16-os pendriveom van. :)

(#269) Teewine válasza fatal` (#268) üzenetére


Teewine
tag

Már nem emlékszem, hogy mekkora a térkép frissítés, de ha jól emlékszem olyan 12-13 GB körül van. Ha ráfér akkor jó a 16 GB-os is. A nyelvi frissítés meg kevesebb mint a térkép frissítés. Meg amúgy is külön kell frissíteni a térkép adatbázist és a nyelvi fájlokat.

[ Szerkesztve ]

Emotiva

(#270) fatal` válasza Teewine (#269) üzenetére


fatal`
titán

Wazet használok android autoval alapvetően, de azért lefrissíteném a gyárit is, sosem lehet tudni. :)

A térképhez és a nyelvi fájlokhoz hivatalos, Ford forrás nincs, csak fórumokról lehet összevadászni a fájlokat?

(#271) Teewine válasza fatal` (#270) üzenetére


Teewine
tag

Kérdésedre a választ megtalálod a 94-es bejegyzésben, de azért újra belinkelem.

A térképet innen töltöttem le: http://ivsu.binaries.ford.com/swparts/JR3T-14G421-BC.tar.gz

A NAV_VOICE Pack-ot meg innen: http://ivsu.binaries.ford.com/swparts/JR3T-14G422-BC.tar.gz

Mint láthatod ezek hivatalos Ford oldalak.

Emotiva

(#272) fatal` válasza Teewine (#271) üzenetére


fatal`
titán

Hupsz, efölött átsiklottam, pedig elolvastam a hozzászólásokat. Köszönöm. :R

(#273) fatal` válasza Teewine (#120) üzenetére


fatal`
titán

Flottás csomaghoz kell lennie Business Net csomagnak, ahol a 7GB nettó 3-4 ezer forint havonta.

(#274) dave182 válasza fatal` (#273) üzenetére


dave182
senior tag

Most ez be van nekem állítva, de kapok céges okostelefont, viszont félek lemondani a saját netemet, hátha nem lehet majd később beállítani. Ennyiért marha jó ez a business...

[ Szerkesztve ]

(#275) Skylukos


Skylukos
tag

Sziasztok!

Meg szeretném kérdezni, hogy Sync-3 NAVI nélkülin megy a sygic valakinek applinken keresztül, mert nekem nem akar összejönni.

(#276) fatal` válasza Skylukos (#275) üzenetére


fatal`
titán

Szia!

Melyik sigicet próbáltad? Mert csak a Sygic Car Navigation megy.

(#277) Skylukos válasza fatal` (#276) üzenetére


Skylukos
tag

Azzal próbálom, de nem megy. 3.0-ra van frissítve és mégsem.

(#278) Teewine válasza Skylukos (#277) üzenetére


Teewine
tag

A fejegységen a MobileApps-nak is vannak beállításai. Ott engedélyezted az összes lehetőséget?

Emotiva

(#279) Skylukos válasza Teewine (#278) üzenetére


Skylukos
tag

Neked működik?

(#280) Skylukos


Skylukos
tag

Szerintetek mi történik, ha egy navi-s sync3 programot akarok, az eredetileg nem navis-ra rátölteni, amin már utólag be lett kapcsolva a navi funkció, csak most kiírja hogy "navi fals maps", gondolom azért mert nem találja a navi-hoz tartozó fájl rendszert.
Persze a navi-s sync3-hoz kéne egy navi-s alvázszám, ami alapján letöltöm a programot, amit valószínűleg felismer az autó, hogy neki nem ez az alvázszáma, tehát nem frissíti fel.
Ezek alapján viszont ha veszek egy navi-s elektronikát bele egy másik autóból azt hogy fogom frissíteni mert ott sem fog egyezni az alvázszám?

A navi-t azért kapcsoltam be mert így hátha megy a sygic, de továbbra sem sikerült összehozni, pedig már írtam is nekik, de természetesen nem sokra mentem a válaszukkal.

(#281) Teewine válasza Skylukos (#279) üzenetére


Teewine
tag

Nekem működik.

Ha a fejegységen a jobbra léptető gombot és a bekapcsoló gombot egyszerre nyomod több másodpercig, akkor csinál egy újraindítást. Ezt próbáltad már? Illetve, hogy a másik USB porthoz nem csatlakoztatsz semmit sem? Akkor mi történik?

Emotiva

(#282) Skylukos válasza Teewine (#281) üzenetére


Skylukos
tag

De a tied is gyári navis! Amiket írtál azokat már próbáltam.

(#283) Teewine válasza Skylukos (#282) üzenetére


Teewine
tag

A Sygic Car Navigation-t próbálod? A sima Sygic Navigation képét nem lehet kitenni a fejegységre.
Ha a Sygic Car Navigation-t próbálod, meddig jut a csatlakozásban?

Emotiva

(#284) Jagijoco válasza Tsebacsi (#191) üzenetére


Jagijoco
újonc

Szia!
A megoldás hogy úgy dugod rá az usb kábelt az autóra hogy közben hívásban vagy, akkor utána működik. ameddig szét nem húzod.

(#285) Tsebacsi válasza Jagijoco (#284) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szia! Hehe ez így akkor sem lenne megoldás ha még létezne a probléma ;) De szerencsére vagy egy Android auto vagy egy mobil rendszer frissítés már régebben megoldotta a problémát. :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#286) Jagijoco válasza Tsebacsi (#285) üzenetére


Jagijoco
újonc

Jó neked. Most raktam fel a legújabb Android auto-t és a mobil is frissített azóta, a hiba maradt. Most azt csinálom hosszabb út előtt megcsörgetem a hangpostám. Remélem előbb utóbb jó lesz.
Üdv

(#287) Tsebacsi válasza Jagijoco (#286) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Neked mate 10 pro van?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#288) sugijme


sugijme
csendes tag

Sziasztok!
Most vásárolunk egy 2016. szeptemberi Ford Focus Titaniumot, SYNC II navigációs egységgel.
Az lenne a kérdésem, hogy tudom -e ezt a rendszert Sync III-ra frissíteni?

A Fordos link, ahol meg tudom nézni, hogy van -e frissebb verzió alvázszám szerint azt írja, hogy a legrissebb van rajta. Ja és azt, hogy ez egy 2017-es Focus.

Köszi :)

(#289) sugijme válasza sugijme (#288) üzenetére


sugijme
csendes tag

Oóó... Úgy érzem itt félreértettem dolgokat. A SYNC II és a III között nem csak szoftveres különbség van, hanem egy teljesen más kütyüről beszélünk, így nem létezik olyan, hogy egyszerűen frissítek Sync 2-ről 3-ra.... Basszus...
Gyanítom elkég húzós ára van egy cserének. Számomra baromi fontos lenne, hogy használjam a carplay-t rajta.

(#290) Hyena válasza sugijme (#288) üzenetére


Hyena
senior tag

Letezik upgrade kit sync 2rol 3ra ami tobb hardverelemet is tartalmaz.
Ha jol emlekszem olyan 1500-2000 euro az ara...

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#291) sugijme válasza Hyena (#290) üzenetére


sugijme
csendes tag

Köszi a választ. Gyanítom ennyiért - ha nem is egyszerűen - de már komplett SYNC III-mat is kapok bontottat. Bár talán annyira ritka még, mint a fehér holló.
Azt hiszem akkor veszek bele egy androidos fejegységet, ami ugye direkt Focus-ba való és canbus-os. És akkor megoldott a waze gondom. :)

(#292) Hyena válasza sugijme (#291) üzenetére


Hyena
senior tag

Hat, nem hiszem , hogy tul sok ilyen van mar a bontoban de mert en is gepjarmu kereskedelemben dolgozom igaz nem a fordnal igy azt tudom neked mondani , hogy egy uj ehhez hasonlo fejegyseg ennel joval tobbe kerul akar 1-1,5 millio forint is lehet es nem retrofit azaz sehogy nem fog mukodni a regebbi jarmuben mivel a sorozatszam esetleg el van tarolva a fejegyseg mellett meg a km oraban a BCM-ben az ECM-ben es meg sorolhatnam az esetleges komplikaciokat.
Szoval eselyes, hogy hiaba kapsz egy "komplett" sync iii-at az nem fog menni a kocsidban mivel neked konkretan a upgrade kit kell.
Ilyen androidos fordba valo infotainmenthez meg nem volt szerencsem eloben, de varom a tapasztalataidat :) .

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#293) Kalci1001


Kalci1001
újonc

Sziasztok!

HELP!

Felraktam a Ford KUGA-mra USB-n a Sync3 3.0 -ás verzióját.
Szuper! Sikerült!

DE:
azóta nem működik az autó kijelzőjén a Android Auto!
elindul, aztán ledobja.....

Az előtte levő verzión (SYNC3 2.3) tökéletesen működött a Samsung S8-al.
Most a telón fut, de nem adja ki az autó kijelzőre....

Mi lehet a gond?

(#294) Tsebacsi válasza Kalci1001 (#293) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Telefonon lévő Android Auto is a legfrissebb?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#295) Jagijoco válasza Tsebacsi (#287) üzenetére


Jagijoco
újonc

Szia!
P9.
most kaptam vissza a szervizből.Azt hittem jó lesz,hát nem lett jó.
Teljesen legyalultam mindent elejétől csináltam és semmi változás.
Amíg szervizben volt egy xiaomit használtam az tökéletesen ment.
Szerinted mi lehet rossz?
A szervizben nem tudtak segíteni.

(#296) Tsebacsi válasza Jagijoco (#295) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Telefon vagy android auto. Vagy a sync verziója, nekem a Mate 10 pro nem ment sokáig aztán egy android auto vagy telefon rendszerfrissítés megoldotta.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#297) Jagijoco válasza Tsebacsi (#296) üzenetére


Jagijoco
újonc

Köszi
sync leguljabbra frissitve.és az android auto is.
mindegy, majd próbálkozom.

Kösssz

(#298) fatal`


fatal`
titán

Android Autonál a legfontosabb a kábel, nagyon érzékeny rá. Ha menet közben eldobálja azt szinte biztosan az okozza. Én is kipróbáltam sokfélét, még ankert is rendeltem (persze nem megy vele), de végülis egy gagyi kínai kábel és a gyári kábele a telómnak az, ami működik, a gyárival használom (OnePlus X), az ankert pedig töltésre a lakásban. :)

Illetve persze a legújabb verziót ajánlott használni, ami jelenleg a 3.6.

(#299) Teewine


Teewine
tag

Nekem is felajánlott 2.557 GB-nyi frissítést.

https://www.ford.co.uk/owner/resources-and-support/sync-bluetooth/update#/

Emotiva

(#300) Drakk válasza Teewine (#299) üzenetére


Drakk
tag

Megnéztem, nekem nem ajánlotta fel a frissítést. 18025 a verzió számom, Ford Focus.
Neked mennyi?

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.