Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Tsebacsi válasza sarkan (#550) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hát én akkor most passzlok, ha visszaolvasol van 2 fórumtárs akik jobban benne vannak a témában, szerintem várjuk meg őket, vagy rájuk írhatsz privátot.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#552) sarkan válasza Tsebacsi (#551) üzenetére


sarkan
aktív tag

Bármit csinálok LST_ERR04 hibát ír ki.

Próbáltam hívni a Ford Hungáriát természetesen elérhetetlenek.

[ Szerkesztve ]

(#553) balhmm válasza sarkan (#552) üzenetére


balhmm
tag

Nálam szintén ez a helyzet...2 pendrive, 1 hdd, ntsf, fat32, kicsomagolva, becsomagolva.. mindenhogy ez a hiba van..

(#554) sparta2


sparta2
tag

Én is most próbáltam és így jártam! Hibás és hiányos az install fájl. Szerintem kihagyom, mert a fene tudja mit akartak vele.

[ Szerkesztve ]

(#555) Teewine


Teewine
tag

Akiknek a frissítéssel problémájuk van leírhatnák, hogy mikori gyártású az autójuk, melyik év melyik havi, illetve mi a pontos típusa. Továbbá belinkelhetnék, hogy honnan mit töltöttek le, hogy más is meg tudja nézni, mert vakon nem lehet segíteni.

A mi Focusunk 2017. évi és ha a "https://www.ford.hu/tulajdonosoknak/hasznos/sync-es-bluetooth-ismerteto/ford-sync-3-terkep-frissites#/" oldalra megyek akkor azt írja, hogy a szoftver naprakész. Egyedül a térképfrissítést ajánlja fel, ami 25 GB méretű, amin már túl vagyok.

Tehát nem tudom, hogy ki milyen 53 MB és 100 KB méretű fájlokról beszél, így segíteni sem lehet.

A legutóbbi 18261-es szofter frissítés is 446 MB méretű.

Emotiva

(#556) sparta2 válasza Teewine (#555) üzenetére


sparta2
tag

Én csak az F8-as csomagra frissítettem a Ford honlapjáról, a rendszer maradt a 18025. Egy hete jelentkezett ez a kb. 200 KB: [link]

[ Szerkesztve ]

(#557) balhmm válasza Teewine (#555) üzenetére


balhmm
tag

nekem mk4 van.. 1 hónapja hoztam el, de talán novemberi gyártás..Map_53970_Update.zip 52,6kb az egész.. és sehogy nem akar működni, elvileg ez egy térkép frissítés lenne. Azt íjra, hogy dugjam be majd generál egy naplófájlt, ami vissza kell a weboldalon töltenem, de ide már nem jutok el, mert hibára fut egyből..

(#558) dave182 válasza balhmm (#557) üzenetére


dave182
senior tag

Nekem a 2017-es mk3,5-ös Focus az F8 térkép frissítés után dob egy új frissítési lehetőséget, ide azt írja, hogy a mérete 0mbyte. Letöltöm, kicsomagolom, de a telepítés hibára fut. Véleményem szerint kár ezzel foglalkozni, valamit elrontottak, majd ha lesz normális méretű fájl, menni fog mint eddig...

(#559) sarkan válasza Teewine (#555) üzenetére


sarkan
aktív tag

Az én focusom mk4, 2018. decemberi.
Térképfrissítést ajánl fel, de hibával kidob, kétféle pendrive-val próbáltam.

(#560) Teewine


Teewine
tag

A sikertelen telepítésekre 2 javaslatom van.

Nekem korábban az LST_ERR0X hiba akkor jött elő, amikor a telepítő fájlokon kívül sok más egyéb fájl is volt az adathordozón. Miután töröltem minden más egyéb fájlt és mappát, utána sikerült a frissítés.

Külföldi fórumokon javasolják még a frissítés telepítése előtt a MASTER RESET-et.

Közben belenéztem sparta2 fórumtárs által linkelt fájlokba az 556-os hozzászólásában. Persze, hogy LST_ERR04 hibát ír ki. Ha megnézitek az install.lst fájl tartalmát köszönő viszonyban sincs a SyncMyRide mappa tartalmával. Az install.lst fájl tartalmát a SyncMyRide mappa tartalmának megfelelően kellene megszerkeszteni. Az install.lst fájl számtalan olyan fájlra hivatkozik, amik nincsenek benne a SyncMyRide mappában. Persze, hogy tájékoztat a rendszer, hogy nem tudja listázni a fájlokat.

Tehát akinek problémája van a frissítéssel először is hasonlítsa már össze az install.lst fájl tartalmát a SyncMyRide mappa tartalmával.

[ Szerkesztve ]

Emotiva

(#561) Teewine válasza sparta2 (#556) üzenetére


Teewine
tag

A SyncMyRide mappában van 2 db. CAB kiterjesztésű fájl. Az install.lst fájl tartalma szerint azok pl. nem is a 18025-ös rendszerhez valók.

A SyncMyRide mappában lévő 3. fájl, a GB5T-14G386-AB.TAR.GZ meg állítólag az XML fájl létrehozásáért felelős, amit a Ford oldalán kellene visszatölteni.

Tehát így összességében értelmetlen az egész. Amúgy is a belinkelt hivatkozáson keresztül letölthető tömörített fájl neve Map_201706_Update.zip. 2017. nem most volt már.

Én ezt a "frissítést" hagynám a francba.

[ Szerkesztve ]

Emotiva

(#562) Teewine válasza sparta2 (#556) üzenetére


Teewine
tag

De lehet egy próbát megér úgy átszerkeszteni az install.lst fájlt, hogy csak a GB5T-14G386-AB.TAR.GZ fájl futtassa le az XML fájl létrehozásáért. Lehet, hogy ha ez a fájl valóban az XML fájl létrehozásáért felelős és azt visszatöltöd a Ford oldalára, akkor ezután már a térkép frissítésre is azt írja ki, hogy a legfrissebbet használod? Ez már csak feltételezés.

Emotiva

(#563) sparta2 válasza Teewine (#562) üzenetére


sparta2
tag

Én is láttam a problémát, azért írtam, hogy ezt a telepítést inkább kihagyom. A térképfrissítés után (F8) megkaptam pár nappal később egy újabb keresésre (a Ford oldalán), hogy naprakész a térkép.
A német Focus RS Forum-on is felmerült ugyanez a probléma (ha jól értem), ami nálam.

[ Szerkesztve ]

(#564) Teewine


Teewine
tag

Leteszteltem a a GB5T-14G386-AB.TAR.GZ fájlt. Valóban csak az XML fájl létrehozásáért felelős, amit a Ford oldalára kell visszatölteni. Aki nem találja az XML fájlt frissítés után, nézzen szét a SyncMyRide mappában.

Emotiva

(#565) Drakk


Drakk
tag

A Ford oldaláról letölthető 25GB frissítés ugyanaz az F8 frissítés, amit már korábban fel lehetett tenni?

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#566) Teewine válasza Drakk (#565) üzenetére


Teewine
tag

Nagy valószínűséggel igen. Tartalmazza továbbá a 18093-as frissítést is.

Emotiva

(#567) fradista1899


fradista1899
csendes tag

Sziasztok
Sync 3-hoz szeretnék segítséget kérni.
Mióta frissítettem a navit azóta nem működik az andriod auto...korábban a kjelzőre tudtam tükrözni a wazet, de most nincs kapcsolat.
ezt használtam
https://android-auto.hu.aptoide.com/

A play áruházban nem találtam appot.
Tud valaki megoldás?
köszönöm

(#568) Tsebacsi válasza fradista1899 (#567) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Android autot innen érdemes letölteni. Telefon verziója a legfrissebb? Kábelen nem változtattál, eredeti vagy jó minőségű?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#569) fradista1899 válasza Tsebacsi (#568) üzenetére


fradista1899
csendes tag

Az a baj, hogy letöltöm, elindítom a telepítést és a végén azt írja, hogy az alkalmazás nincs telepítve.
OnePlus 6
android9

(#570) Tsebacsi válasza fradista1899 (#569) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Megfelelő verziót töltessz le? Engedélyezve van a third party app telepítés is?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#571) fradista1899


fradista1899
csendes tag

Most odáig jutottam el, hogy telepíti, elindítom és felugrik egy ablak
something went wrong
"úgy tűnik, hogy a google play szolgáltatások most nem működik"

(#572) Tsebacsi válasza fradista1899 (#571) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én itt akkor passzolok :B

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#573) fradista1899 válasza Tsebacsi (#572) üzenetére


fradista1899
csendes tag

Azért köszi
Ezt már használtam tavaly...vagy az autó vagy a telefon frissítésénél veszett el a dolog...

[ Szerkesztve ]

(#574) Tsebacsi válasza fradista1899 (#573) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nálam ilyet a telefon csinált, de még a korábbi 8-as androidnál. És volt hogy AA frissítés, volt hogy telefon frissülés javította meg az aktuális waze vagy lassú reagálási hibát. Most jelenleg ha hívnak nincs hang, de most volt telefon és AA frissülés is, este tesztelni fogom.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#575) fradista1899 válasza Tsebacsi (#574) üzenetére


fradista1899
csendes tag

Röhej, hogy 4 éves HTC A9-re simán felment.

(#576) Tsebacsi válasza fradista1899 (#575) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Sajnos nagyon érzékeny valamiért a telefon szoftverére és a rajta lévő szoftverekre, amiket használ(hat) az AA, én legalábbis ezt látom/tapasztalom. De van hogy egyazon gyártó és típus is valakinél megy valakinél meg nem.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#577) fatal` válasza fradista1899 (#571) üzenetére


fatal`
titán

Töröld a google play szolgáltatások cacheét, távolítsd el az android autot és telepítsd újra.

Nekem most Pixelem van, blitzwolf kábelle, azóta semmi gond az android autoval, szépen teszi a dolgát.

Illetve egy bug van, ezt szerintem a waze okozza, ha hívnak és visszalépek a naviba akkor eldobja a GPS jelet, csak a network location megy. Nem mutatja, nem ír hibát, csak néha ide-oda pakol a térképen. Ha átváltok google mapsre és vissza wazebe, akkor megjavul.

[ Szerkesztve ]

(#578) fradista1899 válasza fatal` (#577) üzenetére


fradista1899
csendes tag

Hálás köszönet. Sikerült! :C :R :R

(#579) Tsebacsi válasza fatal` (#577) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Csinálok én is egy cache törlést, hátha a nincs hang gondom is megoldódik!

#578) fradista1899: :)) :DD :C

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#580) Tsebacsi válasza Tsebacsi (#579) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Csináltam, semmi :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#581) fatal` válasza Tsebacsi (#579) üzenetére


fatal`
titán

Hanggal kapcsolatban egy oreo bugról tudok, ami jelentkezett: Telefonhívás után néma a zene, amíg újra nem csatlakoztatod a telót. Pie upgrade megoldja (feltéve ha elérhető a telefonra).

Néma telefonnal még nem találkoztam sajnos.

(#582) Tsebacsi válasza fatal` (#581) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Most volt frissülés, asszony s7-esén megy a hang kábelen, tuti a telóvan lesz a gond. Már újraraktam az android autot is, de semmi. Még esetleg a telefont tudom nullázni, de ahhoz erőt kell gyűjtsek :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#583) silboy válasza silboy (#522) üzenetére


silboy
aktív tag

Az F8 térkép mikor került ki? A napokban jártam Egerben, és az új részek nincsenek a térképen. M25, Andornaktálya elkerülő. Mentem a nagy semmi közepén. Pedig az utóbbi már elég régen át lett adva.

[ Szerkesztve ]

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#584) sparta2 válasza silboy (#583) üzenetére


sparta2
tag

Már elérhető, például a Ford honlaján. Az alvázszámod szerint tudod megnézni. Ez a hivatalos forrás, de persze van más út is.

(#585) dave182 válasza silboy (#583) üzenetére


dave182
senior tag

Nem túl naprakesz az biztos...

(#586) Teewine válasza silboy (#583) üzenetére


Teewine
tag

Én például ezért használok Sygic-et, mert ott szinte naprakész térképek vannak. iPhone esetében már nem csak a Sygic Car Navigation tehető ki a fejegységre, hanem a Sygic GPS Navigation & Maps is. A Sygic GPS Navigation & Maps alkalmazásban például a tavaly decemberben átadott Debrecen és Berettyóújfalu közötti M35-ös új szakasza is megvan már.

Emotiva

(#587) Teewine válasza silboy (#583) üzenetére


Teewine
tag

Ford:

Sygic:

Emotiva

(#588) dave182 válasza Teewine (#587) üzenetére


dave182
senior tag

Szerintem a Ford navigáció útvonal választása sem jó, én inkább a google maps-et vagy a waze-t használom...

(#589) Teewine válasza dave182 (#588) üzenetére


Teewine
tag

Biztosan igazad van, hogy jobbak, de azoknak a használatához elengedhetetlen a mobilnet, míg a Sygic működéséhez nem feltétel. Sose próbáltam még egyikkel sem navigálni, hogy mennyi adatot használ. Én navigációt általában csak több 100 km-es úton szoktam használni és nincs korlátlat mobilnetem. Ha van valakinek e téren tapasztalata, megoszthatná.

Emotiva

(#590) olajbogyo válasza Teewine (#589) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Nem egy nagy adatzabaló dolog egyik sem, főként, hogy a google maps-ot lehetőséged van teljesen offline is használni, ha épp úgy akarod. Előtte pl, otthon megtervezed az utat asztalin, át nézed, és ha megfelel már dobhatod is a telefonodra egy gombnyomással, és azzal akár adat nélkül is mehetsz másnap mondjuk. De egyébként, amikor 1GB adatom volt még anno, akkor is elég volt bőven az online navigációhoz. Egy erdélyi utat 360km volt itthonról pár MB-al megoldhatsz(az előbb említett módon). Már a waze is nagyon kíméli az adatforgalmat, úgyhogy ez már nem lehet akadály manapság. A legkisebb adat is elegendő a használatukhoz. Az viszont igaz, hogy adat mindenképpen kell hozzá, ha online, vagy éppen hirtelen van rá szüksége az embernek. Emlékeim szerint egy 120km-es út, oda-vissza 240km 30-40 MB-al megvolt a waze-val. Szerintem,ez nem sok.

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#591) dave182 válasza Teewine (#589) üzenetére


dave182
senior tag

Pont úgy van, ahogy az előőtem szóló leírja.. Májusban egyek Csehországba, arra még nincs tervem, hogy azt a navit hogyan oldom meg..

[ Szerkesztve ]

(#592) balhmm válasza dave182 (#591) üzenetére


balhmm
tag

Pont mint itthon.. mivel mar kulfoldon sem fizetsz a mobilnetert... arrol nem beszelve, hogy google maps eseten ott az offline terkep..

(#593) qqrique válasza sarkan (#559) üzenetére


qqrique
tag

Nálam is ugyanez a hiba jelentkezett. Focus4 2018,Sync3 verzió: 3.2 Build 18124

A sync upgrade weblap a megadott VIN szerint térképfrissítést jelzett, elindítottam a letöltést.
Úgy tűnik, hogy a letöltött fájlok nem tartalmazzák a térképfrissítést, ha jól gondolom, akkor
a GB5T-14G386-AB.tar.gz arhívumban található fájlok a telepített verzióól való riport készítését hajtaná végre.

Megpróbáltam az on-line frissítést, de azt a választ kaptam (a Ford sync upgrade weblappal ellentétben),
hogy nem áll rendelkezésre frissítés.
Valahol olvastam, hogy ilyenkor a sync3 feltölti az aktuális konfigról a riportot a Ford szerverekre és néhány
nap után aktualizálják a frissítések állapotát. A jövő hét közepe, vége felé ellenőrzöm.

Miközben a telepítéskor kapott hibaüzenettel kapcsolatban kerestem, megtaláltam ezt a weblapot:

https://s550.guru/how-to-update-ford-sync-3-navigation-maps-europe-f8-2018/

(#594) sparta2 válasza qqrique (#593) üzenetére


sparta2
tag

Szia!
Most olvastam német fórumon, hogy a Sync3 3.2 Build-hez max. rendszerfrissítés érhető el. Az F8-as térkép nem fog menni és más gondokat is okozhat (pl. elsötétülő képernyő, hangvezérlési hibák).

(#595) qqrique válasza sparta2 (#594) üzenetére


qqrique
tag

Kösz az infót.

Csak akkor fogok frissíteni, ha a hivatalos Ford weboldal felkínálja azt.

(#596) olajbogyo


olajbogyo
aktív tag

Sziasztok!

Nekem a Ford oldalon, azt írja, hogy van térkép frissítésem, aszonygyahogy 23GB! Jesszus anyám, ez meddig fog tartani? És mi van akkor, ha pl állóhelyzetben, automatice leveszi a gyújtást? Mert leveszi, és még akkor is leállítja, ha alapjáraton hagyom......folytatja majd onnan, ahol abbahagyta, vagy kezdi elölről? Mert akkor így inkább elindulok a horvát tengerpartra, addigra csak végezne, menetközben :D
Komolyan skacok, mennyi idő lesz ez kb? Kicsomagoltam már egy 64GB-os Adata pen-re, be is raktam, felismerte, már csak nyomni kellett volna a next-re, de mivel kiírta, hogy több mint egy óra....inkább hagytam, gondoltam megkérdezlek róla benneteket előtte.

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#597) Tsebacsi válasza olajbogyo (#596) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

pendrive-tól függően 40 perc - 1 óra az első, és 30 perc a második etap. A másodikat tudja folytatni úgy is, ha leállítod az autót és teljesen kikapcsolod-lezárod. Nekem legalábbis így volt. Viszont meg tudod csinálni azt is, hogy leállítod az autót, kiszállsz de azonnal ahogy kikapcsolja nyomod vissza a rádiót és akkor nem hagyja abba és kap tovább áramot az usb-ből, így ott lehet hagyni dolgozni.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#598) olajbogyo válasza Tsebacsi (#597) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Köszi. akkor így csinálom majd én is. Jó tudni, hogy nem kell lemenni a térképről, csak a frissítés miatt..... :DD

Még egyszer köszi!

ui: A pen szerintem nem lesz gond, mert gyors kis jószág...

[ Szerkesztve ]

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#599) fatal` válasza olajbogyo (#596) üzenetére


fatal`
titán

Az automatikus leállítást a fedélzetiben ki tudod kapcsolni.

(#600) qqrique válasza Bélaaaa (#436) üzenetére


qqrique
tag

Már telepíthető Android-ra is a FordPass.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.