Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) Tsebacsi válasza cappa72 (#1100) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Istenem ez kabaré :( Sajnálom.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#1102) cappa72 válasza Tsebacsi (#1101) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igen, az. De legalább a motornak eddig nincs baja (be is b@szna, ha 4 hónap után fondja lenne)

Külföldi fórumokon sincs egyértelmű megoldás, illetve egy reklámszerű/szagú megoldás egy hardvercsere oldalra vitt.
A vészhívó hiba istöbbeknél előjött.
De azért lenne a sza'g'szerviz, hogy ne nekem kelljen utánanézni, találgatni... természetesen ígéret van, hogy akkor felküldik a kapott infókat a központba, de hát ezzel még nem javul a fagyás.
Szerintem abban a kijelzőben a digitalizálónál maradványfeszültség van, ezért produkál fantom érintéseket. Oszt' ennyi.

(Lisztjavíííító szeeer? kééérem! Nóóóóórmális? Hát attól neeem javul a liszt! :DD )

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1103) sparta2 válasza cappa72 (#1100) üzenetére


sparta2
tag

Ezek szerint a kijelzőt nem cserélték?

(#1104) fatal` válasza cappa72 (#1102) üzenetére


fatal`
titán

A kijelzőt nem cserélték ki? Vicc.

(#1105) cappa72 válasza fatal` (#1104) üzenetére


cappa72
nagyúr

De nem ám... :W
írtam a szerviz@ford.hu-ra is... ;) bár nem gondolnám, hogy kapok reakciót.

szerk.: Azt meg nem gondolnám, hogy kis parasztemberként elmondom, hogy javtottam ám pár okostelefont, cseréltem pár kijelzőt, láttam már fantom érintéseket, akkor meg is hallanák...
Ők adott protokoll alapján megnézik, de hogy gondolkodjanak is... szerintem az nem fér bele nekik, sőt lehet, hogy tilos is...

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1106) sparta2 válasza cappa72 (#1105) üzenetére


sparta2
tag

Türelmes ember vagy, minden tiszteletem a tiéd! Nálam már lehúzták volna a rolót. Egy tízmilliós kocsinál most megspóroltak 10-20 ezret és adtak egy pofont a sz@rnak! Mikor írtad, hogy cserélik, naivan komplett cserére gondoltam. Atyám....

(#1107) Tsebacsi válasza sparta2 (#1106) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én is azt hittem, hogy a hiba jellegéből adódóan az egész egység lesz cserélve, nem csak az üveg mögötti... :W

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#1108) cappa72 válasza sparta2 (#1106) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igen, sajnos türelmes vagyok... egy darabig. Reméljék, hogy nem eresztem ki a hangomat (iszonat hangerővel tudok énekelni pl.)
Viszont a hangerő sem visz előrébb, inkább hivatalosan valami jogorvoslat felé kell majd tendálni, ha nem megy, vgy másik Ford szagszervizbe.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1109) cappa72 válasza cappa72 (#1108) üzenetére


cappa72
nagyúr

Jövő szerdán ismét próbálják megjavítani a vészhívó rendszer hiba hibajelzást.
Csókoltatom a fordot.
Eddig a két használt fordunkal a 10 év alatt nem volt annyi szervizbe járás, mint most az újjal. Modern, sziper-huper (vagy hiper-szuper), oszt' mégis....

Letelik a korona, keresnem kell valami jóféle márkaszervizt, hátha valamelyik érti is a dolgát.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1110) sparta2 válasza cappa72 (#1109) üzenetére


sparta2
tag

"keresnem kell valami jóféle márkaszervizt, hátha valamelyik érti is a dolgát"

Ez itt a kérdés valóban!

(#1111) cappa72 válasza sparta2 (#1110) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ugye?
Meg is akartam kérdezni a ford vagy autós topikban, hogy mi mit mer ajánlani, akár messze is lehet, ha tényleg étrenek hozzá (felőlem lehetnek pékek is akik szerelik, nincsenek előítéleteim, lévén én is pályaelhagyó vagyok...)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1112) sparta2 válasza cappa72 (#1111) üzenetére


sparta2
tag

Sajnos ez ember és csapatfüggő! Ha valahol értenek hozzá, fél év elteltével, ha változik a gárda ez nem garancia. Esetleg próbáld meg (ahogy írtad is) a fehérvári brigádot! :F

(#1113) wong kok wah válasza fatal` (#1096) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Sync2 Win CE
Sync3 QNX

(#1114) fatal` válasza wong kok wah (#1113) üzenetére


fatal`
titán

Azt hittem Linux. Köszi az infot. :R :R

(#1115) cappa72 válasza fatal` (#1114) üzenetére


cappa72
nagyúr

Linux kernel alapú, ja jól olvastam.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1116) fatal` válasza cappa72 (#1115) üzenetére


fatal`
titán

Csak a wiki cikket olvastam, nekem úgy tűnik, hogy nem. Unix alapú mindkettő.

(#1117) ZPKing


ZPKing
tag

Ma próbáltam feltenni az F9-es térképet a 3.4 19274-re felmásoltam a 9 térkép fáljt meg a map licens fáljt és megcsináltam az autoinstall.lst fálj
pendrive be a kocsiba update elindult.
két óra után semmi kész jel. Ezzel a pendriveval már raktam fel komplett rendsztert a reformatossal a 3.4 re közel 3gb csomag. azt feltolta kb 50 perc alatt. ezzel a fele se csomaggal meg nem végzett 2 óra alatt sem.
tapasztalt valaki esetleg ilyet?
Köszi.

(#1118) sparta2 válasza ZPKing (#1117) üzenetére


sparta2
tag

Ez nem a fele se, hanem 13,4 GB (14 471 039 060 bájt).

(#1119) ZPKing válasza sparta2 (#1118) üzenetére


ZPKing
tag

Jó nem a fele mert a 3.4 PEN2 az 19,6 GB és azt feltolta 50 perc alatt. ezt meg több mint 2 óra alatt nem sikerült.
Most nézem van reformatos 2 PEN-drive-os csomag:
https://cyanlabs.net/tutorials/update-ford-sync-3-2-2-3-0-to-version-3-4-all-years-3-4-19200/#
Sync_3.4.20021_EU_Base_WithNav_F9_CYANLABS_fixed.zip
ezt megpróbálom még 2 Pen drive-val.
ezt javasolja a csávó is.

(#1120) sparta2 válasza ZPKing (#1119) üzenetére


sparta2
tag

Igen, erről írtam én!

[ Szerkesztve ]

(#1121) cappa72 válasza fatal` (#1116) üzenetére


cappa72
nagyúr

:R
Ú... asszem meg kellett volna tanulnom értőn olvasni. :B
Sokszor láttam leírva *nix/*ux összefüggésben, és téves következtetést vontam le, hogy a unix és linux kernel azonos alapokon fekszenek.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1122) cappa72 válasza cappa72 (#1111) üzenetére


cappa72
nagyúr

Na, hivatalosan is eljutottak a képernyő csere pontig a szisztematikus hibakeresésben. Megrendelik, és cserélik.
De az emergency System fault maradt, a hibakódot nem tudták törölni. :W

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1123) Tsebacsi válasza cappa72 (#1122) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szépen lassan , lépésenként. Nem tudom hogy megy egy autószervizben, de a notebook-nál a gyártó felé igazolni kell a hibát. Nálad ez mondjuk pont adva van, nem értem miért ilyen nyögvenyelős, ha az egyik megoldás nem válik meg, rendeljük azonnal a másikat.
Remélem ez már megoldja. A system fault nem lehet, hogy ezzel a szarral függ össze? Vagy hót fingjuk nincs mi az?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#1124) cappa72 válasza Tsebacsi (#1123) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szerintem fogalmuk sincs. Nekik erre jó a hivatalos hibakeresési folyamatábra.
Eddig gyakorlatilag ma sikerül beszélnem először a tényleges szerelővel.
Próbáltam elmagyarázni, hogy volt pár droidos telefon/tablet javításon nálam (mind hw, mind sw oldalon), ismerem a fantom érintést, jellemzően kijelzőcsere (digitalizáló maradványfeszültség)
(persze az elején bizakodtam az esetleges sw hibában, mert újraindítás után okés, de a netet olvasva a hw csere volt a jó; meg szerintem nem is hallották meg..)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1125) ZPKing


ZPKing
tag

Sajnos van egy kis gondom
hiába akarom 2 pendrive-os módszerrel reformat-tal frissíteni 20021 és F9 -re nem működik a dolog.
Bedugom a reformat inddító pendrivet ki is írja hogy update system és ott is marad.
nem írja ki ami kell és nem is indul újra.
Pedig ez már működött 3.4 frissítés esetén (2 pen +reformat.)
ráadásul ugyan azzal a pendrive-al próbáltam mint a 3.4 esetében még újra sem másoltam.
akkor simán ment.

Az az érzésem hogy a 3.4.19274 nem tetszik neki.
Valhogy vissza kellen downgrade-elni csak azt nem tudom hogy kell.
Valakinek ötlet?
köszi

(#1126) sparta2 válasza ZPKing (#1125) üzenetére


sparta2
tag

Végigkövetted a cyanlabs.net útmutatóját? A videós bemutatója elég látványos, hogy mikor minek kell történnie.

(#1127) ZPKing


ZPKing
tag

Igen,
meg így csináltam a 3.4-et is.
reformat pen1 be aut indít.
kiírja hogy update system. de nem jön föl fél óra alatt sem az ok ablak
és nem kezdi el újra indítani sem a fejegységet.
szerintem itt valami turpisság van a 3.4.19274ben

(#1128) sparta2 válasza ZPKing (#1127) üzenetére


sparta2
tag

Most mi van rajta, melyik verzió? Az ismertető szerint a 20021-es verziót kell telepíteni és onnan lehet visszalépni korábbi verziókra (ajánlott a 19200).

(#1129) ZPKing válasza sparta2 (#1128) üzenetére


ZPKing
tag

19297 van most rajta
És meg van mi a gond.
19200 felett nem működik a reformat.
Please note that the reformat tool has been BLACKLISTED in this versions above 19200 meaning you can’t use the reformat tool any more, you can however downgrade to an older version to be able to re-use the reformat tool (see section below)
megpróbálom visszatenni 19101-re

[ Szerkesztve ]

(#1130) sparta2 válasza ZPKing (#1129) üzenetére


sparta2
tag

Rémlik nekem is , hogy olvastam ezt valahol! Hol találtál erre az infóra?

(#1131) ZPKing válasza sparta2 (#1130) üzenetére


ZPKing
tag

cyanlabs oldalán volt a ahol tölthető a downgrade
holnap regel megpróbálom downgrade-elni kiváncsi leszek lefut-e.

(#1132) ZPKing válasza sparta2 (#1130) üzenetére


ZPKing
tag

Na annyival előrébb kerültem hogy sikerült dowgrad-elni 19101-re
Most megpróbálom csak a térképet frissíteni nem reformattal az egészet.

(#1133) sparta2 válasza ZPKing (#1132) üzenetére


sparta2
tag

Gratula, sok sikert a térképhez! Szerintem én is meg fogom csinálni, mert egyre több hitelesnek tűnő komment szerint a Sync 3 v3.0 nem fog már újabb térképfrissítést kapni.

[ Szerkesztve ]

(#1134) ZPKing válasza sparta2 (#1133) üzenetére


ZPKing
tag

Hát az bajos lenne ha nem kapna újat. A Focus 4-be az első szériákba mind sync 3 van.
Bár Az android auto megy rajta, hol a gyárit hol azt használom én is.

(#1135) sparta2 válasza ZPKing (#1134) üzenetére


sparta2
tag

Sync 3, de nem a 3.0-ás rendszer.

(#1136) wong kok wah válasza sparta2 (#1133) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Ez hülyeség! Ugyanis a hivatalos F9 licensz file már elérhető a 3.0 verzióhoz is...

[ Szerkesztve ]

(#1137) ZPKing válasza wong kok wah (#1136) üzenetére


ZPKing
tag

Most telepítettem fell ma az F9-egy 17-es Focus sync 3-ra.
Alapverzió 3.4.19101 Eddig jó.
És jónéhány út megjelent ami elődben nem volt még benne.

(#1138) wong kok wah válasza ZPKing (#1137) üzenetére


wong kok wah
senior tag

A 3.4-hez már nagyon régóta elérhető az F9. A 3.0 hoz még nem jelent meg, csak a licensz file.

(#1139) ZPKing válasza wong kok wah (#1138) üzenetére


ZPKing
tag

Én több helyen is azt olvastam hogy 3.4 felett működik az F9.
De 3.0-ról simán fel lehet upgradelni 3.4.1900 ig.
csak 2 PEN kell hozzá és újra formázza a fejegységet.
Én is így lettem 3.4-es verzió.

(#1140) fatal` válasza ZPKing (#1139) üzenetére


fatal`
titán

Én óvatosan bánnék ezzel, amíg garanciális az autó.

(#1141) sparta2 válasza ZPKing (#1139) üzenetére


sparta2
tag

Én sem tényként kezeltem ezt, ez egy mostanában más fórumon olvasott információ!
Nyilván ezt wong kok wah jobban tudja, (mivel szakértő a kérdésben) így én inkább neki hiszek mint a híreszteléseknek! Meglátjuk, mikor rukkolnak elő 3.0-ra az F9-es térképpel. Tavaly én szeptemberben kaptam meg hivatalosan az F8-at.

(#1142) Hyena


Hyena
senior tag

A 3.4-es beta sync 3at hasznaloktok kerdeznem, hogy mennyire stabil a dolog?
Van vele barmi problema? Erdemes feltenni, esetleges elonyok a 3.3 felett?
Esetleg olvasott barki olyan inforol , hogy mikor fog ebbol megjelenni a vegleges?

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#1143) qqrique válasza sparta2 (#1141) üzenetére


qqrique
tag

Nálam: Focus Mk4, SYNC 3.3 - build 19052 van F7 térképpel.
Tavaly áprilisben jött ki az utolsó frissítés.
Az autót SYNC 3.2 - build 18124, F7 térképpel vettem át 2018 őszén.

Nem telepítettem a fent említett frissítéseket, mive a közeljövőben nem várható, hogy ismeretlen helyekre utazunk. Ha mégis, akkor használható AndroidAuto vagy a CarPlay
segítségével is navigációs SW.

[ Szerkesztve ]

(#1144) qqrique válasza qqrique (#1143) üzenetére


qqrique
tag

Itt van egy instrukció csomag és a letötölthető fájlok egyaránt, hogy a 3.3 build 19052 alá hogy lehet installálni az F9 térképet:

https://ffclub.ru/topic/418797/jump_2190/

Átolvastam, egyértelműek az utasítások, megcsinálható ez alapján és talán működik is.

A figyelmeztetést figyelembe véve

("Вы должны понимать что процесс обновления через USB разъем занимает длительное время (до 1 часа), поэтому нужно позаботиться о том, чтобы во время обновления не сел АКБ. Рекомендуется обновляться на заведенном автомобиле или с подключенным зарядным устройством, которое способно работать в режиме источника питания.
Также от себя хочу отметить, что любые изменения конфигурации автомобиля, прошивка и модификация встроенного ПО приводит к потере гарантии в случае появления проблем. Я вообще не рекомендую что-либо менять в автомобиле, ибо лучше заводской прошивки попросту нет. Если Ваш автомобиль функционирует штатно, то лучше ничего не менять, не прошивать и не трогать. Но если чешутся руки, то вся ответственность за возможные негативные последствия ложится на Ваши плечи.")

még várok a telepítéssel. ;]

a figyelmeztetés nagyjából erről szól:

... az autó konfigurációjának, firmware-jének vagy firmware-jének bármilyen módosítása problémák esetén a jótállás elvesztéséhez vezet. Nem ajánlom, hogy bármit is változtasson az autóban, mert egyszerűen nincs jobb, mint a gyári firmware. Ha az autó normálisan működik, jobb, ha nem változtat semmit sem ...

[ Szerkesztve ]

(#1145) qqrique válasza qqrique (#1144) üzenetére


qqrique
tag

A tegnap megadott link sajnos nem oda mutat ma, ahova tegnap mutatott.

Ez az eredeti szöveg:

"
Ken-Guru17 May
11

Sync 3.3.19052 с картами навигации F9
На основе поста собрал готовый Reformat архив последней стабильной версии Sync 3.3.19052 с последними на данный момент картами навигации F9
Предназначен для:
- Обновления с более ранних версий;
- Для тех, кто наигрался с 3.4 и хочет всё вернуть "как было";
- Для тех, кто не хочет париться с обновлением карт вручную, ибо все знают, какой это гемор.
Скриншоты экрана "О системе":
Скрытый текстxДанная сборка предназначена для установки ТОЛЬКО на автомобили с Sync 3 поколения с навигацией.
Внимание!
Скрытый текст
1. Если необходимо (например, Ваш автомобиль до 2018 года выпуска), то выполняем первый пункт из поста для автомобилей с NAV

2. Подготавливаем две флешки: первая на 1 Гб (но рекомендуется на 8 Гб), вторая на 32 Гб. Обе форматируем в exFAT со стандартным размером кластера.
На первую флешку скачиваем готовую утилиту для переформатирования встроенного хранилища: Готовый вариант autoinstall, просто распаковать содержимое архива в корневой каталог флешки.
Важно! Скрытый текстСкачиваем архив с Sync 3.3.19052 или торрент (прошу не уходить с раздачи после загрузки) и распаковываем его на вторую флешку в корень. В корневом каталоге флешки не должно ничего лежать, кроме папки SyncMyRide и файла reformat.lst:
Скрытый текст
3. Бежим в машину и запускаем двигатель. Если вы готовы продолжать, то вставляем первую флешку в usb разъем Sync и ждем примерно 3-5 минут, пока установится загрузчик. Sync перезагрузится автоматически, затем вытаскиваем флешку. Появится надпись: Please insert USB stick...
Вставляем вторую флешку в usb разъем Sync и ждём. Данная процедура займёт около 50 минут:
Скрытый текстВытаскиваем флешку, Sync автоматически перезагружается. Не забываем сделать Общий сброс настроек в меню системы!
На этом всё, наслаждаемся.

Хочу поблагодарить:
Скрытый текст
"

A fájlokat letöltöttem, ha valakit érdekel, ne küzdjön a letöltésükkel, vagy:

1. reformat/autoinstall:
https://yadi.sk/d/BXKwbg1Z7uBTmQ

2.1.:
https://mega.nz/folder/341kCawJ#6Q7ewWdQyT4rnzd3A9yO5w

2.2. torrent:
https://mega.nz/file/bhEhXASK#Qt7Qt3i7pr1OqkY8nBhroY4QoUuevKMzYZZpG68m54Q

[ Szerkesztve ]

(#1146) qqrique válasza qqrique (#1145) üzenetére


qqrique
tag

A fent említett hivatkozás telepítési instrukciói magyarul:

1. Az MY2018 előtti modellek esetén keressetek rá, hogyan kell előkészíteni.

2. Kell két USB meghajtó: az első 1 GB (de ajánlott 8 GB), a második 32 GB. Mindkettő exFAT formátumban.
Az első flash meghajtón telepítsük az az autoinstall segédprogramot a beépített tárhely újraformázásához. Ki kell sak csomagolni az archívum tartalmát a flash meghajtó gyökérkönyvtárába.
!!! Ez a program törli a fejegység összes tartalmát, beleértve az operációs rendszert, a térképeket, stb. Nincs lehetőség visszaállításra!
3. Töltsd le a Sync 3.3.19052 archívumot, vagy torrentezd le, majd csomagoljd ki a második flash meghajtó gyökér könyvtárba (root directory). A pendrive gyökérkönyvtárában nem lehet semmi, csak a SyncMyRide mappa és a reform.lst-fáj.
Beülünk és elindítjuk a motort vagy gondoskodunk az akku töltéséről, ahogy korábban írtátok.
Az első USB flash meghajtót csatlakoztatjuk a Sync usb csatlakozóba, és körülbelül 3-5 perc alatt települ a bootloader. A szinkronizálás automatikusan újraindul, majd húzd ki a flash meghajtót.
Amikor megjelenik üzenet: helyezze be az USB stick-et...
Csatlakoztasd a második flash meghajtót az usb sync csatlakozóba, majd várj. Ez az eljárás körülbelül 50 percig tart.
A processz végén húzd ki a flash meghajtót, a szinkronizálás automatikusan újraindul.
Ha valami mégsem sikerült, akkor keresd meg a "Factory Reset" menüpontot.

[ Szerkesztve ]

(#1147) sugijme


sugijme
csendes tag

Sziasztok!
Hogy tudom kilőni a carplay rendszerből a telegram értesítéseket? Mivel a munkával kapcsolatos összes csevegés a telegramon zajlik, így előfordul, hogy fél óra alatt jön 100 üzenetváltás is. Ami vezetés közben annyira nem fincsi, egyrészt idegesítő a pittyegés, másrészt akkor a zene is elhalkul. Hiába vettem ki a telegramot a teló carplay beállításainál, az üzeneteket és telegram hívásokat továbbra is fogadja a kocsi rendszere.

(#1148) sznandi77 válasza sugijme (#1147) üzenetére


sznandi77
csendes tag

Szia!

Ne zavarjanak menüben, ne zavarjanak vezetésközben és ott aktiválás carplayjel, de ekkor némítja a hívásokat is, kivétel ha a hívás engedélyezése menüben beállítod, hogy kihívhat. Kicsit bonyi, de egyszer beállítod, utánna jó.

(#1149) sugijme válasza sznandi77 (#1148) üzenetére


sugijme
csendes tag

Köszi. Csak a hívásokról nem akarok lemaradni. Bárki is hívjon. Akkor marad ez. Pedig mennyire egyszerűen meg lehetne ezt a fejlesztőknek oldani..

(#1150) sznandi77 válasza sugijme (#1149) üzenetére


sznandi77
csendes tag

Meglehetne, de a carplay-en még sokat lehetne fejleszteni, hátha a 14-esbe beledobják, meg azt is, hogy az appok tudjanak a sebbeségmérő melletti kijelzőn megjleníteni dolgokat, androidon már megy és nagyon király.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.