Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) qqrique válasza kaldii (#700) üzenetére


qqrique
tag

Köszi @natura.

Sokakat segíthettél azzal, hogy megadtad a legpontosabb letöltési paramétereket.

Köszi, +1szer.

(#702) kaldii válasza qqrique (#701) üzenetére


kaldii
csendes tag

Hát gyerekek..
Letöltöttem a javítócsomagot, elvégezte a pár perces műveletet, visszatöltöm az xml file-t, ami után az az infó fogad, hogy a Sync rendszer a legfrissebb, viszont a térképet frissítenem kellene, pedig az F8-as van fent.. :U
Érdekes...

(#703) Tsebacsi válasza kaldii (#702) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez a rendszer nincs a helyzet magaslatán szerintem...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#704) olajbogyo válasza kaldii (#702) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!
Az az igazság, hogy fájl visszatöltés után nekem is ezt csinálta. Csak másnap jelezte, hogy nincs vele több dolgom, minden a legfrissebb. Lehet nálad is kell egy kis idő....

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#705) sarkan válasza kaldii (#702) üzenetére


sarkan
aktív tag

Nekem az F7-es van fenn mégsem akar frissíteni, szerinte ez a legfrissebb.

(#706) qqrique válasza sarkan (#705) üzenetére


qqrique
tag

Nálam is az F7 az aktuális verzió, de ha jól sejtem, akkor nálad is Focus 4-ről van szó,
ahol még ne ajánlották fel az F8 térképet.

(#707) qqrique válasza olajbogyo (#704) üzenetére


qqrique
tag

Kell egy rövid idő, míg szinkronoznak és update-elik az állapotoka a rendszerek.
A frissítés visszaigazolása után célszerű várni egy ideig, talán a frissítést következően eltelt nap után lekérdezni a további frissítéseket.

[ Szerkesztve ]

(#708) sznandi77 válasza qqrique (#707) üzenetére


sznandi77
csendes tag

2019 májusi gyártás, kuga a rendszer frissült 3.3 19052-re, a térkép F7, s a ford.hu szerint a legfrissebb. 2019 januári Kugá-t lehetett frissíteni F8-ra.

(#709) sparta2 válasza sznandi77 (#708) üzenetére


sparta2
tag

Egy évvel korábban nekem sem ajánlotta fel az F7-es térképet, csak a 18025-ös rendszerfrissítést. Megszereztem más módon és telepítettem. Rá egy hétre "örültek", hogy friss a térképem. Az F8-at meg simán felajánlotta. :F

(#710) sznandi77 válasza sparta2 (#709) üzenetére


sznandi77
csendes tag

A más mód nem játszik, nem engedi feltenni, inkompatibilis verzió hibát ír. Írtam a Fordnak ez ügyben, de válaszra se méltattak.

(#711) sparta2 válasza sznandi77 (#710) üzenetére


sparta2
tag

Nekem speciel a "JR3T" kezdetü fájlok kellettek.

(#712) sznandi77 válasza sparta2 (#711) üzenetére


sznandi77
csendes tag

Azt honnan lehet kibogarászni, hogy az én rendszeremhez melyik fájlok jók?

(#713) sparta2 válasza sznandi77 (#712) üzenetére


sparta2
tag

A fejegységen egyszerre megnyomod a CD kiadás és a jobbra keresés gombot.
Bejön egy hangteszt --> End test --> APIM Diagnostics --> IVSU Versions --> és itt látod a fájlokat, például:
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#714) natura válasza sznandi77 (#708) üzenetére


natura
csendes újonc

Ennek az az oka, hogy a 19052-es szoftver hiába újabb még is csak az F7-es térképekkel kompatibilis. F8 -al nem. Az F8 pedig a 18025-el igen. Mondjuk a logikáját én sem értem.

[ Szerkesztve ]

(#715) sznandi77 válasza sparta2 (#713) üzenetére


sznandi77
csendes tag

Köszi!

Megtaláltam!

(#716) sznandi77 válasza natura (#714) üzenetére


sznandi77
csendes tag

Akkor várok hátha 1x

(#717) sznandi77 válasza sznandi77 (#710) üzenetére


sznandi77
csendes tag

Egy kicsit soká, de válaszolt a Ford!

Szóval az F8-as térképfrissítés csak 18025-ös verzióig érhető el, szoftverproblémák miatt. A térképfrissítéshez meg kell várni az új Sync sw verziót, és majd azt követően válik elérhetővé a tervek szerint már az F9-es térkép adatbázis frissítés. Ennek várható időpontja körülbelül 2020 január/február. Szóval türelem.

(#718) sparta2 válasza sznandi77 (#717) üzenetére


sparta2
tag

Köszönjük az infót! :)

(#719) Lamberd


Lamberd
tag

Sziasztok!

Behozattam egy 2016 -os C-maxot francia országból ,a képek szerint sync 2 van rajta de ha alváz szám alapján megprobálom leszedni aSYNC 3 -at azt írja a szoftver napra kész nincs frissítés. Hogyan tudnám SYNC3 ra frissíteni a rendszert?

Üdv: Lambi

https://www.ford.co.uk/owner/resources-and-support/sync-bluetooth/update?fbclid=IwAR163rmMhNc3DJ-or49UohldPlrUkkoiw0xHqrevT-gKGlwnADm4rRbMNlI#/

(#720) fatal` válasza Lamberd (#719) üzenetére


fatal`
titán

Szia,

A Sync 2 és a Sync 3 között a hardver is eltér így nem tudod frissíteni.

(#721) Lamberd válasza fatal` (#720) üzenetére


Lamberd
tag

Mikortól van Sync 3 -om?

(#722) fatal` válasza Lamberd (#721) üzenetére


fatal`
titán

Ezt nem tudom. Nekem 2018 májusi gyártású az autóm, az már sync 3.

(#723) Hyena válasza Lamberd (#721) üzenetére


Hyena
senior tag

2017es modellevtol.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#724) olajbogyo


olajbogyo
aktív tag

Sziasztok!

Srácok, segítsetek már légyszi, mert fingom sincs hol, és mikor kapcsoltam be, de már szétvet az ideg...
Hallgatom nagyban az usb ről a zenét, erre valami istenverte hangosan felordít a közlekedési infó, ráadásul itt mellettünk a szlovák infókat, a szívem kiugrik a helyéről. Tényleg nem találom sehol, pedig tuti én kapcsoltam be, mert elején nem volt ilyen.
A másik, a térképen az útvonalon, mi a tököm az a sok pötty, és úgy látom ott van sok, ahol többször járok....ez is valami extra?!...bár fingom sincs mire jók, és hol lehet hatástalanítani, mert biztosan ezt is én kapcsoltam be. Hát igen jó lenne az angol nyelvről magyarítani, mert én, csak a szuahéli nyelvjárásban vagyok otthon.... :D
Köszi előre is.....

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#725) fatal` válasza olajbogyo (#724) üzenetére


fatal`
titán

A rádióbeállításoknál kapcsoltad be. Hétfőn megnézem pontosan. :)

A sok pötty azt jelzi, hogy arra mentél, vagy valami ilyesmi.

(#726) kaldii válasza olajbogyo (#724) üzenetére


kaldii
csendes tag

Szia,

Rádió állásban a TA gomb ne legyen aktív, akkor nem kapcsol be a RDS "utinform" (TrafficAlarm) :-) amúgy annak a hangerejét is lehet állítani, de pont azért hangosabb, hogy figyelemfelkeltő legyen :-)

(#727) Hyena válasza olajbogyo (#724) üzenetére


Hyena
senior tag

A pottyoket a navigacioban a "breadcrumbs" opcio kikapcsolasaval lehet eltuntetni...

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#728) olajbogyo


olajbogyo
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, megyek holnap az autóval, és meglesem.
Még egyszer köszönöm!
:R

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#729) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Hali! Sygic megy valakinek android telefonon autó kijelzőn? Nálam semmi, ugye ha kábelen dugom rá a telefont akkor az android auto indul el.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#730) fatal` válasza Tsebacsi (#729) üzenetére


fatal`
titán

Android Autot le kell tiltani a fejegységen, ha Sygicet szeretnél AppLinkkel.

(#731) Tsebacsi válasza fatal` (#730) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kvázi elég ha az autó gyári menüjében az android auto tiltva van és akkor menni fog a sygic?

Igen sikerült, de csak prémium előfizuval megy... Anyagias g*cik :P

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#732) fatal` válasza Tsebacsi (#731) üzenetére


fatal`
titán

Igen az premium feature sajnos. Én nem veszem meg, ha offline navi kell, jó lesz a gyári. :)

(#733) olajbogyo válasza olajbogyo (#728) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Sziasztok!

Valóban, az általatok elmondottak segítettek a rádió (TrafficAlarm)-ját kilőni, és a térképről is eltüntetni azt a sokk pöttyöt. :R mire valók azok, fingom sincs.... valami olyasmivel lehet kapcsolatban, hogy ahol többször járunk, ott sűrűbbek a pöttyök, de miért?
Amit, még megkérdeznék fű alatt, nagy csendben(igaz így magamat nézetem hülének, de egye fene)....szóval mi a búbánatot jelöl a fed.komputeren a jobb alsó sarokban menet közben a "W", "SW", az "N"....meg a mit tudjam én még milyen betűkavalkád....ha megőszülök se jövök rá, pedig biztosan baromi egyszerű. A kezelési utasításban sem látom.
Erre gondolok:

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#734) Tsebacsi válasza olajbogyo (#733) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nyugat, Délnyugat, Észak... Angolul írja, hogy merre mész. Amerikai fícsör, ott ez normális, felénk nem annyira ;)

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#735) olajbogyo válasza Tsebacsi (#734) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Háááááááááááát, besz@rás, hogy ez mekkora már!! :DD Hát, ismét köszönöm a segítő szándékodat.
No, megyek, és el is mesélem a családnak, hogy ezek után, már azt is látom melyik égtáj felé haladunk.

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#736) Tsebacsi válasza olajbogyo (#735) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A breadcumbs a navinak kell, elviekben figyeli, és kedvenc útvonalként megjegyzi, merre szoktál (szeretsz) menni és azt is beleveszi az útvonalba, vagyis az alapján IS dönt. Én kikapcsoltam, mert engem is inkább zavart, és itthon inkább google maps-al navigálok.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#737) nortsen


nortsen
aktív tag

Lehet volt már, de segísetek plz, hogy Sync 2 (vagy akár 3) tudja itthon a traffic információkat interneten, ill tmc-n jelezni? Ill hogyan kéne működnie?
Ahogy néztem nem sok értelme van a wifi/internet beállításnak, nem is értem mire használja az autó (kliensként).

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#738) Tsebacsi válasza nortsen (#737) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az elsőre a válasz: Sehogy (még?). Nem megy, kérdés fog-e menni egyáltalán...

A másodikra: De van értelme, ha működne rendesen az azon keresztüli rendszer és app frissítés. De nem...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#739) nortsen válasza Tsebacsi (#738) üzenetére


nortsen
aktív tag

Köszi!

Na de mi lenne az az "azon keresztüli rendszer"?
Az kizárólagosan USA-ban működő cuccokra gondolsz?

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#740) Tsebacsi válasza nortsen (#739) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Wifin keresztül működjön a fedélzeti rendszernek és az appoknak a frissítése.
Ami kizárólag az USA-ban működik az neked az autódban nincs/nem látszik.

pl. arra gondoltam, hogy már van Ford Pass, abban szerepel a forgalom figyelése, adatok átküldése a navinak. Na ez itthon ugye nem megy.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#741) nortsen válasza Tsebacsi (#740) üzenetére


nortsen
aktív tag

Értem.

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#742) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Én, ha a fejem tetejére állok, sem kezdi el a térképek frissítését. Van ötletetek, hogy miért?

Leszedtem a legújabb rendszerfrissítést, amit a Ford ajánlott fel, a FordPass visszatöltötte a kért xml fájl, így felajánlja, hogy töltsem le az F7es térképet.

Leszedtem. Kiírtam exFat fájlrendszerrel egy pendrive-ra (32Gb-s), motor indít, pen betesz, vár, semmi.
Kiírtam egy 1 TB külső lemezre (szintén exFat), semmi.

Nem értem, hol a hiba? :W

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#743) Tsebacsi válasza Bélaaaa (#742) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ha nem kezdi el akkor rossz a file szerintem.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#744) Bélaaaa válasza Tsebacsi (#743) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Többször letöltöttem, ugyanaz az md5 hash is. Egyszerűen fogalmam sincs, mi a hiba.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#745) fatal` válasza Bélaaaa (#742) üzenetére


fatal`
titán

Van hogy 15 perc mire elkezdi sajnos, legalábbis nekem volt ilyen.

(#746) sparta2 válasza Bélaaaa (#744) üzenetére


sparta2
tag

Szia!
A pendrive formázásakor vedd ki a pipát a gyorsformázás elől! Olyan pendrive-ot használj amin van LED, hogy látni lehessen azt, hogy dolgozik-e egyáltalán! Nem mindegyik adathordozó márkát kedveli a rendszer és van, hogy több perc amíg elindul a frissítés.

(#747) Bélaaaa válasza sparta2 (#746) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Áhhá, akkor hagyom sokáig rajta.

A merevlemen van led. Ott látom, csatlakozás után van egy rövid matatás, és ennyi.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#748) nortsen válasza Tsebacsi (#740) üzenetére


nortsen
aktív tag

Feszegetve még a témát Sync 2, 3 RDS-TMC-n keresztül működik egyáltalán valahol?
Olvasgatva a kézikönyvet pár utalás van rá, hogy kéne neki, de nagyon nem említik, nem egyértelmű.
Az, hogy neten nem megy, az ok, de pl. németeknél, vagy angoloknál megy a TMC?

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#749) janosibaja


janosibaja
őstag

Sziasztok, ha nem jó topicba írnék, irányítsatok át, légy szí.

2013-as, eddig hibátlanul működő Focusom tegnap óta "nem hallja" a kimenő hívást igénylő hangutasítást (call xy). Ugyanazzal a Huawei-jel, ami eddig hibátlanul működött (a feleségem kocsijában jó, szoiftveresen minden vátozatlan autóban és mobilban egyaránt, a Sync és a telefon látszatra hibátlanul kapcsolódik). Az egyéb utasításokat "hallja" (például play next track).

Sok kimenő telefonálást bonyolítok, nagyon hiányzik ez a kényelmi funkció.

Számos kérdésem lenne:
- Szerintetek hová, melyik szervizbe érdemes vinni (a szervizemet amúgy kedvelem, de lövésük nincs multimédiáról, Androidról, Bluetoothról). Már nyilván nem is garis, tehát vinném bárhová kis és nagy szervizbe Budapesten, Nyugat-Pest megyében.
- Tipp szinten szerintetek mi a csuda baja lehet? Ha az egész panelt kell cserélni, mint egy tévében, akkor az kábé milyen ár lehet anyag + szerelés?
- megfordult a fejemben, hogy ha túl drága a Ford gyári alkatrészekből javítás, akkor milyen jó lenne egy, a mostani helyére pontosan illeszkedő utángyártott fejegység, aminek van szép (jól látható) kijelzője, s tudja az Android autó cuccait, mert akkor nem kéne mobillal vacakolni a navigálással (Waze-t s Google Térképet használok).

Nagyon kösz minden jó tanácsot, szervizcímet, bármit.

(#750) olajbogyo válasza janosibaja (#749) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!
Szerintem keresd meg "wongkok" fórumtársunkat, én már beszéltem vele magyarítás miatt, ő biztosan tud valami okosat mondani.

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.