Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Teewine


Teewine
tag

Huawei telefonokon Android 10 óta gyárilag van benne az AndroidAuto, így a program nem tölhető csak a frissítése!

Emotiva

(#1002) Tsebacsi válasza Teewine (#1001) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Na ezt jó tudni, ellenben szívás, akkor valami cache törlés segíthet esetleg, más ötletem hirtelen nincs.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#1003) V.T. válasza Tsebacsi (#1000) üzenetére


V.T.
aktív tag

Csináltam teljes formázást de nem működik így sem. Play áruház jelzi hogy van rá frissítés ha haza mentem még azt megpróbálom. Ha nem jön össze akkor földhöz ba**om a telefont az biztos:)

(#1004) Teewine válasza V.T. (#1003) üzenetére


Teewine
tag

Türelem! Nem ér annyit az egész. Egyszer csak jó lesz.

Emotiva

(#1005) V.T. válasza V.T. (#1003) üzenetére


V.T.
aktív tag

Végülis rá frissítettem, nem ment ugyan azzal az usb kábellel amivel eddig használtam. Próbáltam másikat mindkettő gyári Huawei p20 prohoz való. Egyik se volt jó. Végső elkeseredésemben kipróbáltam a saját xiaomi kabelét és működik minden. Nem értem miért lett válogatós pedig előtte nem volt az. De a lényeg hogy működik. Köszi mindenkinek a segítséget és azt hogy nem küldtetek el a hülyeségeim miatt:)

(#1006) ka64


ka64
tag

Sziasztok!
2019 januári gyártású Kugám van. Frissíteni szeretném a sysnc 3-at. Ford hivatlaos oldalon alvázszám alapján kerestem frissítést. Talát is egyet SYNC3_2938367228_update.zip-et (2,9 GB). Letöltöm, majd megpróbálom kicsomagolni, és kicsomaoláskor azt mondja, hogy sérült a fájl (CRC hiba). Másodszor is letöltöttem, de ugyan ez a helyzet. Ez mi lehet?

(#1007) cappa72 válasza ka64 (#1006) üzenetére


cappa72
nagyúr

Lehet, hogy nem kell kicsomagolni? Nézd meg, mit ír a frissítés mellé az utasítás.
(Egy linket adhatnál, ha van)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1008) V.T. válasza ka64 (#1006) üzenetére


V.T.
aktív tag

Nem kell kicsomagolni. Elég atmasolni egy exfat penre úgy ahogy van

(#1009) bozso79


bozso79
csendes újonc

Sziasztok. A frissítésnél a letöltött zip-et ki kell csomagolni minden esetben. A file valószínűleg feltöltéskor sérült meg. A kicsomagoló programokban van beállítási lehetőség a crc hibás file megtartására, ekkor lefut a kicsomagolása. Én biztos nem tenném fel, inkább várnék egy újjabb vagy javított kiadásra.

(#1010) sparta2 válasza ka64 (#1006) üzenetére


sparta2
tag

Én is jártam már így. A megoldás az volt, hogy letöltöttem a német és az angol oldalon keresztül is a frissítést és az egyik jó volt. Ugyanonnan töltöd le, de más az elérési út és lehet benne hiba. Egy próbát megér!

(#1011) ka64


ka64
tag

Sziasztok!
Köszönöm a segítséget. A Ford oldalon szereplő leírás alapján csinálnám és abban az szerepel, hogy ki kell csomagolni.
Letöltöttem az angol oldalról de az is crc hibás. (Hihetetlen, hogy a Fordnak ez nem tűnt fel :W )
Megvárom a következő release-t.
ka64

(#1012) sparta2 válasza ka64 (#1011) üzenetére


sparta2
tag

Próbáld a német oldalt!

(#1013) ka64 válasza sparta2 (#1012) üzenetére


ka64
tag

Német oldalról letöltve is crc hibát kapok kitömörítésnél.

(#1014) cappa72 válasza ka64 (#1013) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha hazaérek, adok linket, tegnap este letöltöttem, bele is néztem, elvileg jónak kell lennie.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1015) fatal` válasza ka64 (#1013) üzenetére


fatal`
titán

A link közös mindegyik sitenál, szerintem a kollégának szerencséje volt és már kicserélték a linket, mikor a másik oldalról töltötte. :)

És igen, a zipet mindig ki kell csomagolni, különben nem települ.

(#1016) cappa72 válasza ka64 (#1013) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nekem innen jött le:
az696501.vo.msecnd.net/owner-package/12555428801312641808/SYNC3_2938367228_Update.zip - igaz, csak 2.7GB-ot ír
(linkre katt)
md5sum: 317f8e6041d61b3091cc1c0aae9b45fe
méret: 2938817000 byte (ami tényleg 2,73698661476GB, 1024-gyel számolva)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1017) ka64 válasza cappa72 (#1016) üzenetére


ka64
tag

Ez jónak tűnik, köszönöm. Következő hétvégén felteszem.

ka64

(#1018) LacBp válasza sugijme (#968) üzenetére


LacBp
tag

Igen, van mód a rejtett menüben lévő dolgok fixálására. Meg tudom csinálni..

(#1019) Bélaaaa válasza LacBp (#1018) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Azt is megosztod velünk, hogy hogyan?

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#1020) sugijme


sugijme
csendes tag

Sziasztok!
Végre rávettem magam a Sync3 frissítésre. És persze nem sikerült. :DD
Alvázszám alapján letöltöttem a zip-et, pendrive előírás szerint formázva, zip oda kicsomagolva. Kocsi indít, pendrive bedug a könyöktámaszos portba. Az autó kiírta, hogy updating system software, de így is maradt, semmi változás. Fél óra után meguntam s leállítottam a motort.
Ekkor tényleg csinálja? Nem kellene elfogadni dolgokat?

(#1021) nfsu17 válasza sugijme (#1020) üzenetére


nfsu17
veterán

itt pont azt mondja, hogy kb 30 perc is lehet

(#1022) sparta2 válasza sugijme (#1020) üzenetére


sparta2
tag

Türelmetlen voltál. Nem kell elfogadni semmit és a végén kiírja, hogy megtörtént a frissítés. Ez a következő újraindításkor lép életbe, amihez be kell zárni az autót kb. 5 percre (minden rendszernek le kell állni) és ezt követően kell újra indítani. Válassz gyors pendrive-ot, (pl. USB 3.0). Gyors adathordozóról a rendszerfrissítés 10-20 perc (kb. 3 Gb), a térképfrissítés 30-50 perc (20-25 Gb). Nyilván más tapasztalatok is lesznek!

(#1023) fatal` válasza sugijme (#1020) üzenetére


fatal`
titán

Türelmetlen voltál. :) Várni kell, ha kicsit gyorsítani akarsz a tempón, akkor HDD.

De pl. a térkép frissítése USB3-as HDD-n is minimum 45 perc volt nekem. Rendszerfrissítés kb 15-20 perc. És van, amikor várni kell kb. 15 percet mire elindítja a frissítést (legalábbis nekem volt ilyen).

[ Szerkesztve ]

(#1024) sugijme válasza fatal` (#1023) üzenetére


sugijme
csendes tag

Köszi srácok. Akkor türelem.
Vártam egy állapotjelző megjelenését vagy ilyenek, de akkor újra nekifutok. :)
Köszi

(#1025) cappa72


cappa72
nagyúr

Szóval akkor a szerviz sem tudott mit tenni, belátták, hogy hw hiba.
Majd értesítenek a kijelzőcseréről (gondolom teljes modul), ha a az alkatrész rendelkezésre áll.
A fantom érintés vagy a hibakód hiánya győzte meg őket, nem tudom.
De azért az tényleg fájó, hogy szét kell majd bombázni az eddig összerakott autót.. félek, hogy utána nyekeregni fog minden...
De az sem megoldás, hogy ha a kormányfűtés bekapcsolása után fagy, akkor odaég(ne) a kezem (ha nem tudnám, hogy újraindítható a kijelző)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1026) sparta2 válasza cappa72 (#1025) üzenetére


sparta2
tag

Nem a szétszedés a probléma. Az összerakás! :D
Nekem is volt már javítva többször is, másfél évesen. Például volt egy jobb első ajtócsere, ami összeszerelésénél kihagytak ezt azt. Mázli, hogy észrevettem. Ilyen ez a "popszakma".

(#1027) fatal` válasza sugijme (#1024) üzenetére


fatal`
titán

Nincs állapotjelző sajnos.

(#1028) ka64


ka64
tag

Sziasztok!
Újabb fejlemények. Ma újra letöltöttem a sync 3 update-et a Ford oldalról. Most nem lett crc hibás. Hurrá! Kicsomagolom egy frissen formázott pendrive-ra, és irány az autó. Bedugom és rögtön megjelenik egy hibaüzenet:PKG_ERR 03. Töltsem le újra és kezdjem előről!
Ez valami vicc? Már azt sem értem, mi a bántanak nem frissül OTA. De ez így olyan, mint ha egy sufni bt szoftvere lenne.
ka64

(#1029) sparta2 válasza ka64 (#1028) üzenetére


sparta2
tag

Korábban volt szó arról, hogy érzékeny a rendszer az adathordozó márkájára. Nekem Kingston, SanDisk és Samsung MicroSD + USB2 adapter már működött. Keress vissza, hátha van valami bevált típus.

(#1030) bozso79


bozso79
csendes újonc

Sziasztok. Nem tudom mivel csomagoltad ki a fájlt, nekem a WinRAR működött, igaz kb. fél óra alatt csomagolta ki a 2.7 GB-ot, a kicsomagolást egy exFAT lassúformázott pendrivera készítettem.

(#1031) bozso79


bozso79
csendes újonc

Sziasztok. Találtam leírást mely szerint a hiba jelentése és megoldása az alábbi: A „PKG_ERR…” hibaüzenet jelent meg. Mit kell tennem? Az USB flash meghajtót valószínűleg eltávolították a frissítési folyamat befejezése előtt. Kérem Helyezze be újra az USB flash meghajtót. A frissítés meg fog történni a jármű következő indításakor. Ne távolítsa el az USB flash meghajtót, mielőtt megkapta a „Telepítés kész” üzenet.

(#1032) nfsu17 válasza nfsu17 (#656) üzenetére


nfsu17
veterán

"Gyerekek"!

Ma véletlenül vettem észre, hogy előkerült a "browse" gomb. :C :R

Most nem tudom, hogy mi történt, de elmondom:
-a sync rendszer nem frissült, mert én nem frissítettem, magától meg nem fog,
-a mobilom új lett (galaxy s5 >> Mi 9T) 2 hónapja, de akkor nem tűnt fel, hogy emiatt került volna elő a browse gomb,
-a Pulsar lejátszót használtam eddig (a 2 hónapban), ez alatt sem tűnt fel, hogy ott lenne,
-pár napja frissítettem a Pulsart...és erre tessék, ott van. Vagyis gondolom, hogy a legújabb program már tudja.
Azt hittem ez csak amerikai kiváltság, vagy csak Mo-n van tiltva, nem is foglalkoztatott aztán a dolog...és most ott van. :C

Hogy miért jó ez?

-mert így lehet a playlistek* közül választani (kedvenc, rock, "barátnő számai", stb.),
-mert így lehet az előadók közül választani és kilistázza azokat a számokat: pl van ATB előadó alatt 5 db szám...rámegyek, hogy előadó:ATB és már játsza is az 5 számot,
-mert így lehet látni, hogy egy lejátszási sorban mi lesz a köv. szám címe,
-mert így lehet látni, hogy az "összes" alatt (pl. 100db szám) mik vannak és listában látod, és ráböksz és már játsza is,
-és még pár dolog, de most nem néztem rá alaposan, nekem már ennyi is elég.

Ami kell hozzá ezek szerint:
-Pulsar lejátszó playről (100% garanciát nem vállalok, hogy mindenkinél működni fog...sőőt, lehet nem is mondtam semmi újat, mert ti már rég így használjátok :DDD )
-rendesen elkészített mp3 (album, előadó, műfaj stb. rendesen kitöltve)
*-playlist(ek) a telefonon elkészítve [ez(eke)t látod majd a kocsiban is]

[ Szerkesztve ]

(#1033) sparta2 válasza nfsu17 (#1032) üzenetére


sparta2
tag

Ez a funkció elérhető Samsung telefon + Samsung zenelejátszó esetében is.

(#1034) cappa72 válasza sparta2 (#1026) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igen, így van. Szétbombázni én is szét tudnám.
Az összerakás... na az lesz a nagy kérdés, ha eljutunk oda...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1035) nfsu17 válasza sparta2 (#1033) üzenetére


nfsu17
veterán

S5 esetében nem így volt...de akinek nincs Samsung telefonja, most lehet "örülni" fog a megoldásnak/lehetőségnek...ha működni fog.

[ Szerkesztve ]

(#1036) TGa


TGa
tag

Valaki frissített már a 3.4 SYNC nem hivatalos verzióra?

Íme néhány előnye a frissítésnek a Sync 3.4-re:
Az Android Auto navigáció a Dash Cluster kis képernyőjén.
Sokkal gyorsabb és érzékenyebb felhasználói felület.
Kellemesebb kinézetű kék téma.
A SatNav legújabb térkép adatai.
Rádiólogók.

(#1037) sarkan válasza TGa (#1036) üzenetére


sarkan
aktív tag

A Magyar Ford Focus Club oldalán (http://www.fordfocus.hu) most folyik disputa erről, olvasd el.

[ Szerkesztve ]

(#1038) Tsebacsi válasza TGa (#1036) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez már csak a legújabb, 2019-es autókon lévő újabb rendszerre megy fel? A 2017-esekre nem, jól sejtem?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#1039) sparta2 válasza Tsebacsi (#1038) üzenetére


sparta2
tag

Felmegy a régebbiekre is. Itt tudtok informálódni [link].

(#1040) Tsebacsi válasza sparta2 (#1039) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Rátekintek este, köszönöm! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#1041) sparta2 válasza Tsebacsi (#1040) üzenetére


sparta2
tag

De.... , ha megcsinálod nincs visszaút!

(#1042) cappa72 válasza sparta2 (#1041) üzenetére


cappa72
nagyúr

Azért remélhetőleg majd a hivatalos frissülés is megérkezik valamikor...
(legalábbis alvázszám alapján nincs elérhető frissítés - vagy csak idehaza' nincs)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1043) sugijme


sugijme
csendes tag

YT videó alapján egész pofásan néz ki. Általában mennyi idő után lehet hivatalosan is leszedni? Olvastam olyan bug-ról, hogy hátramenetbe kapcsolva nem kapcsol be a tolatókamera, hanem ki kell tenni üresbe, majd vissza hátramenet. Na ezzel nem szeretnék játszani. :)

(#1044) sparta2 válasza sugijme (#1043) üzenetére


sparta2
tag

Több bugja is van, azokkal az egységekkel is, amire tervezték. Sok esetben megoldja egy Master Reset, sok esetben nem. Engem főleg a térképek miatt érdekelne, mert úgy néz ki, hogy az F9-es csak az újabb rendszerrel kompatibilis (v 3.4). Sokan dicsérik akik meglépték és nincs gondjuk vele. Hazavágni nyilván senki nem akar egy működő rendszert!

cappa72
Nézd meg máshol is, nekem volt olyan frissítés amit a ford.hu-n keresztül nem kaptam meg.
Elvileg pedig ugyanoda irányít alvázszám alapján, akármelyik országon keresztül próbálkozol.

(#1045) ZPKing


ZPKing
tag

Én felraktam egy 2017-es focus-ra, 3.4-et
szerintem gyorsabb is lett kicsit. Igaz még csak az F8-as térképem van pont most látom az oldalt hogy mejelent az F9 is.
A telepítés [link] szerint kettő könnyen megoldható, nekem kb 1 órát vett igénybe.
teljesen más a kinézet is mint a képeken látható.
leírás alapján egyszerre sikerült felrakni.
nekem egy problémám van vele valamiért nem tudom kivenni a kijelzőhöz tartozó autodim funkciót ezért nappali éjjeli váltás között olyan hülyén vibrál kicsit.

(#1046) sparta2 válasza ZPKing (#1045) üzenetére


sparta2
tag

Az első lépés a formázás volt?
Nekem a gyári (build 17276)is csinálta ezt a vibrálást, most olajozott a 19205-ös verzióval.

[ Szerkesztve ]

(#1047) ZPKing válasza sparta2 (#1046) üzenetére


ZPKing
tag

Szia.

igen reformat megoldással csináltam kettő pendrive-al.
egyszerü volt.
Ezt a villódzás kell megoldani aztán jó lesz.

Kicsit keresgéltem erre az F9 térképre. valóban kiadták mert sokmindent nem találtam még róla.

(#1048) sparta2 válasza ZPKing (#1047) üzenetére


sparta2
tag

Ott van a letöltési csomagban. Nem találtad meg?
A 2. menüpont alatt válaszd a Google Drive letöltést és azon belül az Europe verziót!

(#1049) cappa72 válasza sparta2 (#1044) üzenetére


cappa72
nagyúr

Lehet, hogy régióhoz kötött (nem lennék meglepődve)
uk és de oldalon is ugyanezt írja a központi rendszer.
(Sajna nem tehetem meg, hogy magam update-eljek.)
Türelemmel várok, mint Qui Gon Jinn (a jó jedi).

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1050) sparta2 válasza cappa72 (#1049) üzenetére


sparta2
tag

Na ja, a garancia miatt lehet problémás a dolog. Viszont az F8-as térkép nagyon sok címet/poit nem talált nekem, ezért foglalkoztat az F9 lehetősége.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.