Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) cappa72 válasza TGa (#1250) üzenetére


cappa72
nagyúr

Persze átcsúszhat egy egyszerűbb garanciás ügyintézés a résen (aminek nincs nagy tétje), de pl az 1.5T benzint érintő hűtőfolyadék szivárgás miatti motorcserét azonnal megtagadják.
Jajj... ne is mondd... amíg a kijelző fagy, addig vigyázni kell a garanciára... :DDD
Remélem a hűtővizes fogyás nem ér el... akkor inkább fagyós kijelzőt választom...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1252) wong kok wah válasza TGa (#1250) üzenetére


wong kok wah
senior tag

A fejegység garanciáját vonnák meg ilyenkor, nem az egész kocsiét. De az elmúlt 8 év alatt mióta ezzel foglalkozom még ilyen nem fordult elő. De természetesen mindenki maga dönti el.

(#1253) qqrique válasza wong kok wah (#1252) üzenetére


qqrique
tag

Ebben igazad van, de ha sikerül hazavágni valamelyik modult, pl. APIM (erről olvastam USA site-on), akkor az fizetős. Ennek a kockázatát vállalja az, aki nem hivatalos csatornát igénybe véve módosít.

Másik: nem válaszoltál a 1235-ben feltett kérdésre. Van e lehetőség, illetve tudsz e utólag CD player HW-t telepíteni az ott megadottak figyelembe vételével?

[ Szerkesztve ]

(#1254) wong kok wah válasza qqrique (#1253) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Nem próbáltam még, de szerintem lehetséges.

(#1255) wong kok wah


wong kok wah
senior tag

A 3.4 is kapott egy frissítést.
SYNCGen3.0_3.4.20136_PRODUCT

(#1256) natura


natura
csendes újonc

Hol lehet megtudni / elolvasni, hogy melyik verzió frissités milyen újdonságokat takar, mert sok esetben semmi változást nem látni?

(#1257) fatal` válasza wong kok wah (#1249) üzenetére


fatal`
titán

Nekem a hivatalos oldal még nem ajánlja fel.

(#1258) wong kok wah válasza natura (#1256) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Sehonnan. A changelog nem publikus. :(

(#1259) wong kok wah válasza fatal` (#1257) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Kis türelem, néhány nap és fenn lesz a hivatalos oldalon is.

(#1260) ZPKing


ZPKing
tag

Lehet hülye kérdés a DAB rádió használathoz mi kell?
Alapból tudja az APIM és csak odb-vel fel kell programozni aktíválni?
vagy kell hozzá még valami hardver is.
köszi

(#1261) wong kok wah válasza ZPKing (#1260) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Kell hozzá HW is...

(#1262) salesboy


salesboy
tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.

Van egy 2016-os Ford Focusom ezzel az alvázszámmal: WF06XXGCC6GB37446

Az autóban van Ford Sync rendszer, de nincs navigáció és a kijelző is a kisméretű egyszerűbb. Utánanéztem a fordnak az oldalán, és felajánlott egy frissítést, az alvázszám alapján. Jelenleg a menü csak Angol nyelven működik, meg még természetesen 15 másikon, amiben a magyar ninc benne.

Természetesen a navi, az nem hiányzik, de szeretem ha a legfrissebb verzión fut a rendszer, hátha valamivel jobban működik a menü, vagy magyar is lesz.

A kérdésem az lenne, hogy van-e értelme elvégezni a frissítést? Kapok-e valami pluszt ez által, esetleg a magyar nyelvet? Esetleg valaki tud-e valami okosságot, hogyan tudom magyarosítani, ha ezzel nem lehet?

Köszi szépen.

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#1263) wong kok wah válasza salesboy (#1262) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Magyar nyelv nem lesz benne. A Fordnál nem létezik hivatalosan magyar nyelv.

(#1264) fatal`


fatal`
titán

Lefrissült az android auto a telón, azóta nem működik. Írja a telefon, hogy csatlakoztatva az autó rendszeréhez, de nem. Fantasztikus.

Valaki járt még így?

[ Szerkesztve ]

(#1265) salesboy válasza wong kok wah (#1263) üzenetére


salesboy
tag

Köszi, de van értelme egyáltalán a frissítésnek? Amúgy láttam YouTube-on magyar nyelvvel, akkor az hogy lehet?

Köszi

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#1266) wong kok wah válasza salesboy (#1265) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Igen, frissítsd fel. A magyar nyelvet rá lehet tenni, de nem ingyenes. Keress meg privátban ha érdekel.

(#1267) cappa72 válasza fatal` (#1264) üzenetére


cappa72
nagyúr

Még nem.
De sosem engedem egy alkalmazásnak, hogy automatikusan frissüljön.
(ami működik, azt nem piszkálom).
Vagy megpróbálnám visszatenni az előző verziót,
vagy újraindítani a telegrácsot
vagy cache-t és adatot törölni az frissített verziónál.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1268) fatal` válasza cappa72 (#1267) üzenetére


fatal`
titán

Épp ez az, hogy a waze nem működött rendesen, de nem tudom az okát (valószínűleg automagic későn kapcsolja be a GPS-t, nekem nem aktív mindig). Gondoltam hátha a frissítés megoldja (nekem se automatikusan frissül).

Egyelőre nincs nálam a kocsi, de majd megnézem, csak kiváncsi voltam, hogy másnál is szarakodik-e az új verzió. :) Megoldom a problémát nem gond, csak érdeklődtem, illetve esetleg ha másnál is sz*r, akkor információnak sem rossz, hogy ne frissítsen senki.

(#1269) natura


natura
csendes újonc

A szavad járásával élve :K :K igen szarakodik. :DD Nálam is rossz frissités óta az android auto. Ahogy a német fórumokat olvasom a Fordosokat érinti leginkább. Vissza kellett rakni az elöző verziót azzal úgyan úgy megy mint előtte.

(#1270) qqrique


qqrique
tag

Nálam az AA v5.4.5502243 hibátlanul működik a sync 3.3/19052 verzióval együtt.

(#1271) fatal` válasza qqrique (#1270) üzenetére


fatal`
titán

Nálam 5.4.502264-ről (armv8, armv7-en 263 a vége) van szó és 3.0.19205-ös syncről. Az a v5.4.5502243 az inkább v5.4.502243 lehet, ami pont az eggyel régebbi, ami még működött. :)

(#1269) natura: Köszi, megy vissza az előző.

[ Szerkesztve ]

(#1272) natura


natura
csendes újonc

A sok negativ visszajelzés miatt vissza is vonták az AA legutóbbi frissitését

(#1273) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Állítólag kijött az F9-es térképfrissítés hivatalosan, majd ellenőrizzétek, akinek még nincs fent.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#1274) Hyena válasza Tsebacsi (#1273) üzenetére


Hyena
senior tag

Es tenyleg...

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#1275) cappa72 válasza Tsebacsi (#1273) üzenetére


cappa72
nagyúr

A ford oldalon az alvázszám alapján nekem nincs frissítés
A kocsit meg nem tudom megnézni, mert...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1276) Tsebacsi válasza cappa72 (#1275) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Bzzeg Cappa sajnálom :( Lassan nekem is eljön az olaj-idő (lemegy az 1000km). Az akku nem hülyeség látod, említsd meg ezeknek a pékeknek.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#1277) cappa72 válasza Tsebacsi (#1276) üzenetére


cappa72
nagyúr

Még nem ment le az egy ezres?
Na kiváncsi leszek mi lesz.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1278) Tsebacsi válasza cappa72 (#1277) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

200km van még hátra kb.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#1279) sparta2 válasza Tsebacsi (#1273) üzenetére


sparta2
tag

Nekem is megérkezett a hivatalos, új navi hang nélkül, holott abból is van új.

(#1280) fatal`


fatal`
titán

Nekem is jött új térkép, ezt már felrakom. Az F8 kimaradt :D

(#1281) Hyena


Hyena
senior tag

Nekem egesz hamar felment, de a vegen nem keletkezett log file a telepitesrol.
Ez normalis? Vagy a terkepekrol nem szokott lenni, vagy hibasan telepult?
Az about reszben irja, hogy terkep verzio F9.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#1282) wong kok wah válasza Hyena (#1281) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Pedig elvileg ennek le kéne futnia:
[SYNCGen3.0_ALL]
Item1 = GB5T-14G386-AC
Open1 = SyncMyRide\GB5T-14G386-AC.tar.gz
Ha akarsz logfilet akkor ezt futasd le... (autoinsall.lst be csak ez legyen)
ja meg a végén:
Options = Delay,Include,Transaction

(#1283) Hyena válasza wong kok wah (#1282) üzenetére


Hyena
senior tag

Ez van a gyari logban.
Ez nem jo igy?

; SYNC3 Consumer Application Upgrade - Release 3.0.21 - Only for Nav/EU assemblies.
[SYNCGen3.0_3.0.19205_PRODUCT]
Item1 = HB5T-14G386-TJB
Open1 = SyncMyRide\HB5T-14G386-TJB.tar.gz
Item2 = JR3T-14G424-BF
Open2 = SyncMyRide\JR3T-14G424-BF.tar.gz
Item3 = JR3T-14G421-BF
Open3 = SyncMyRide\JR3T-14G421-BF.tar.gz
Options = AutoInstall
[SYNCGen3.0_3.0.19205]
Item1 = JR3T-14G421-BF
Open1 = SyncMyRide\JR3T-14G421-BF.tar.gz
Options = Delay,Include,Transaction
[SYNCGen3.0_ALL]
Item1 = GB5T-14G386-AC
Open1 = SyncMyRide\GB5T-14G386-AC.tar.gz
Options = Delay,Include,Transaction

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#1284) sparta2 válasza wong kok wah (#1282) üzenetére


sparta2
tag

Szia!
Neked van esetleg infód arról, hogy miért nem adták ki a hivatalos frissítésben az új Nav Voice változatot(JR3T-14G422-BE.TAR.GZ)?

(#1285) qqrique


qqrique
tag

Még nem kaptam frissítést a 3.3 -hoz.

"A legfrissebb szoftvert használja, így nem kell semmit telepítenie.
Örömmel értesítjük, hogy járműve a legfrissebb Térképeket használja."

:(((

(#1286) losslessonly


losslessonly
csendes tag

Sziasztok!

Sync 1.1-el (v5.11) ki lehet tenni a kijelzőre a sygic car vagy a waze navigáció képernyőjét?
[link] és [link] szerint 1.1-el a waze kompatibilis (a sygic-et is listázza mindkét oldalon, de a szövegben sync3-at ír pedig a sync 1 lett kiválasztva).
Mielőtt bármelyiket telepíteném mobilra inkább megkérdezem itt, hátha valaki próbálta már ezeket használni sync 1.1-el.

(#1287) wong kok wah válasza losslessonly (#1286) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Ezt elírták. A sync 1.1 -el tuti nem mennek.

(#1288) fatal` válasza losslessonly (#1286) üzenetére


fatal`
titán

Ez valami elírás lehet, csak Sync 3-mal megy.

(#1289) Teewine


Teewine
tag

Gratulálok Fordéknak!

Feltettem az F9-es térképadatbázist, ami továbbra is csak korlátozottan használható. Debrecen és Berettyóújfalu között az autópálya ha jól emlékszem több mint 1 éve át van adva, de az F9-es térképadatbázisban véletlen sem szerepel.

Komolyan mondom, belehalnának az autógyártó cégek, ha naprakész lenne a térkép adatbázisuk?

Az életbe nem veszek többet olyan autót, amiben gyári navigáció van.

Tudja esetleg valaki, hogy ezt hol lehetne Fordéknak megírni? Bár gondolom le sem sz@rják az autótulajdonosok véleményét.

[ Szerkesztve ]

Emotiva

(#1290) fatal` válasza Teewine (#1289) üzenetére


fatal`
titán

A térképet nem a Ford csinálja, hanem a beszállító. Talán Navteq/HERE térképek vannak (legalábbis utcanév problémában felfedeztem hasonlóságot még az F6-os térképpel).

[ Szerkesztve ]

(#1291) wong kok wah válasza Teewine (#1289) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Telenav. Tudomásul kell venni, hogy ez minden autó márkánál így van. A 2020 -as térképek 2019Q1 alap adatbázissal. Legyen az BMW, Mercedes, Ford, Opel, Suzuki, Nissan, etc..
Felesleges írni nekik nem tudnak mit tenni. Ők is licenszelik a térképeket. A Navteq -al levelezek már 2 éve, hogy egy utcanevet javítsanak ki amit már 8 éve másképp hívnak... De semmi! :( A térképgyártóknak amúgy sem szívügye Kelet-közép Eu régió.

(#1292) nfsu17 válasza Teewine (#1289) üzenetére


nfsu17
veterán

(#1293) Teewine válasza wong kok wah (#1291) üzenetére


Teewine
tag

Én ezt mind megértem, illetve valamilyen formában tisztában is vagyok vele, de ha valaki követte az elmúlt hetek történéseit, akkor láthatja, hogy nem egyedi igény, hogy ha már jó pénzért belerakják az autóba a navigációt, akkor az használható is legyen. Biztosan vannak olyanok is, akik a hivatalos frissítés megjelenése előtt felrakták az F9-es térképet, illetve nem is tudom milyen verzióra frissítették a szoftvert, amivel bukták a fejegység vonatkozásában a garanciát. És miért? A nagy semmiért, mert továbbra is vagy mobiltelefont kell használni navigációhoz, vagy szélvédőre tapasztható autós navigációt. Ez egy vicc. Ebből adódóan jó pénzért mi értelme a magyarításnak is? Nem mindegy hogy magyarul, vagy angolul írja ki a nagy semmit?

Annyit akartam még magamból kiadni, hogy én is úgy tudom, hogy a térképadatbázist a Navteq (HERE) szállítja. Ha megnézem a https://wego.here.com/?map=47.37038,21.90019,10,normal&x=ep oldalt. Érdekes ott naprakésznek tűnik a térkép. Ha rendelkezésükre áll egy naprakész térkép adatbázis, belehalnának, ha az alapján állítanák össze a frissítést? Na ennyit erről. Számomra egy nagy csalódás a gyári navigáció.

Emotiva

(#1294) nfsu17 válasza Teewine (#1293) üzenetére


nfsu17
veterán

Mit vársz egy olyan gyártótól, aki még magyarítani sem képes a rendszerét? Up to date térképet? Nekem van a kocsiban, de néha vicc az egész. Olyan utakra visz, hogy fogom a fejem. De egy dolog vígasztal, hogy kb semmit nem fizettem érte. Utolsó darabos kocsi volt az enyém és tudtam alkudni. Mondtam, hogy én nem kérnék bele navigációt, ha én állítanám össze a kocsit...eladó mondja: oké, de ebben van. Én: de én akkor sem fogok sokszázezret fizetni, mivel nem kell. Eladó: oké, akkor engedek ennyit meg annyit. Mondom, oké, akkor így mehet.
Ha nem Tesla lesz a következő autóm (kb biztos nem), akkor abban sem lesz navi, ha nem muszáj.

(#1295) wong kok wah válasza Teewine (#1293) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Szerintem nincs különösebb baj ezzel a navigációval. Néhány újabban átadott út valóban nincs rajta, de azért ilyen nincs sok ebben az országban. De hát minden offline navigáció ilyen. A feleségem kocsijához (BMW) nemrég jött ki az idei 2. frissítés, de ebből is hiányoznak az újabb utak. A frissített térképadatbázis amíg eljut a felhasználóhoz elég sok idő eltelik. Ugyanis ezt az adatbázis kizárólag a Fordnak szabják testre, utána küldik át a Fordnak akik a saját rendszerükbe implementálják, tesztelik és ezután teszik elérhetővé. Aki nagyon naprakész akar lenni annak ott vannak a telefonos online navigációk.

(#1296) fatal` válasza Teewine (#1293) üzenetére


fatal`
titán

Én sem fizetnék egy petákot sem a gyári navigációért, de ha valami gond van a telóval, külföldön még jól jöhet.

Készletes autó volt, benne volt aztán kész. Belegondolok, hogy régen a frissítésekért külön pénzt szedtek a gyártók, az volt az igazi vicc.

Nálunk a forgalominformáció sem működik, úgyhogy egyébként is wazet vagy google mapset használnék.

Egyébként a többi gyártó sem jobb ebből a szempontból. Engem mondjuk a magyar nyelv hiánya nem különösebben érdekel. Sokkal jobban zavar, hogy szinte alig lehet a menüből állítani valamit, csomó mindent azért ki lehetne vezetni a felületre.

[ Szerkesztve ]

(#1297) cappa72 válasza fatal` (#1296) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nekem is hasonló, készletes autó volt, járt hozzá navi.
Az online térképek simán elverik a gyári navit.

Én sem fizetnék egy petákot sem a gyári navigációért, de ha valami gond van a telóval, külföldön még jól jöhet.
:K Igen, kb, erre jó. Főleg manapság, amikor "mindenkinek" van már okostelefonja, és a net sem drága - EU-n belül legalábbis.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1298) Teewine válasza wong kok wah (#1295) üzenetére


Teewine
tag

A mai felgyorsult világban vicc, hogy mennyi időbe telik, mire egy frissítés eljut a felhasználóhoz. Érdekes, hogy az iGO alá bemásolom a friss térképeket, amik véletlen sem 10-en 20-on gigás méretűek és működik. Mit kell egy térképadatbázison évekig tesztelni? Milyen frissítés az ami évekkel ezelőtti térképadatbázist tartalmaz? Nevetséges.

Emotiva

(#1299) fatal` válasza Teewine (#1298) üzenetére


fatal`
titán

"Érdekes, hogy az iGO alá bemásolom a friss térképeket, amik véletlen sem 10-en 20-on gigás méretűek és működik."

Vagy nem. Nekem volt olyan térkép, ami pl. Dániában az egész iGO-t összeomlasztotta. Ezt kell tesztelni, egy gyári fejegységen ilyen nem fordulhat elő, sehol.

(#1300) Tsebacsi válasza Teewine (#1298) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Holnaptól nálam lesz egy új BMW 530e, meglátjuk mit tud a navija a Ford ellenében. :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.