Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) juuzer válasza Borote (#467) üzenetére


juuzer
addikt

Igen, de van driver ami megy win 8-on. Ami nem, arra leszedem a win8-ast :D

Vamos a la playa.

(#502) penge111


penge111
addikt

Skacok, ugye ha egy nagyobb sd memória kártyát teszünk be a memókariolvasóba, akkor a winfos kiírja, hogy valami boost opcióra van lehetőség, ez mi is pontosan, valami rendszergyorsítás? Valaki tudja mi ez pontosan, mekkor sd kari kell az optimális használatához?

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#503) Csepe válasza penge111 (#502) üzenetére


Csepe
aktív tag

Olvasnivaló :)

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#504) penge111 válasza Csepe (#503) üzenetére


penge111
addikt

Thx :R

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#505) natë válasza penge111 (#502) üzenetére


natë
nagyúr

4Gb és fölötte már értelmetlen, semmit nem profitálsz belőle.

(#506) cstom válasza natë (#505) üzenetére


cstom
aktív tag

Csatlakozom, Win7 X64, 4 GB RAM-nál egy 4 GB SDHC (Class 4) memóriakártya semmi gyorsulást nem hozott. :N

(#507) penge111 válasza cstom (#506) üzenetére


penge111
addikt

Tehát akkor hanyagoljam ezt a ReadyBoost, vagy csak úgy értitek, hogy 4 Gb alatti Sd-kel érheti el az ember a kellő gyorsulást?

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#508) cstom válasza penge111 (#507) üzenetére


cstom
aktív tag

Nem, ha van legalább 4 GB RAM-od, akkor felesleges az RB használata, legalábbis a tapasztalat ez mutatja. Anno volt egy Acer lapim 1 GB RAM-al, ott egy 1 GB-os pendrive-al érezhető volt a javulás RB használatával.

(#509) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok az mitől függ ,hogy melyik vga a dolgozik? Játéknál automatikusan a G635 dolgozik?

(#510) penge111


penge111
addikt

Ja értem, nekem 8 Gb Ram van ebben a laposban, akkor hanyagolom az sd kártyás gyorsítást, de megnézem amit fentebb linkeltetek, az okozz e esetleg valami gyorsulást.

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#511) Borote válasza penge111 (#510) üzenetére


Borote
addikt

Milyen gyorsulást szeretnél? Miben nem elég gyors a gép?
SSD van benne? Ha nincs, akkor azt vegyél :)

(#512) cstom válasza penge111 (#510) üzenetére


cstom
aktív tag

Amit fentebb linkeltek az az, amiről eddig beszéltünk. ;)

(#513) cstom válasza dunc (#509) üzenetére


cstom
aktív tag

Elviekben a játékoknál automatikusan átkapcsol a dedikált VGA-ra. (Optimus) Ha esetleg mégsem, akkor az Nvidia kezelőközpontban tudod beállítani, hogy melyik játék mit használjon, sőt, akár azt is, hogy mindig csak a GT635 menjen Win alatt.

[ Szerkesztve ]

(#514) natë válasza cstom (#513) üzenetére


natë
nagyúr

Vagy jobb gomb az indító ikonon és ott megadhatod mivel induljon el, illetve mi legyen az alapértelmezett GPU.

(#515) penge111 válasza Borote (#511) üzenetére


penge111
addikt

Nincs benne ssd, gyorsabb bootolást, lemezműveleteket.

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#516) cstom válasza penge111 (#515) üzenetére


cstom
aktív tag

Ha annyira szükséged van a gyorsabb boot/lemezműveletekre, akkor SSD-re lesz szükséged. ReadyBoost, 7200 RPM-es winyó, egyéb ráolvasásokkal nem fogsz jelentős javulást elérni.

(#517) dunc


dunc
nagyúr

Milyen ssd t lehet belepattintani ? :))

(#518) dunc válasza penge111 (#515) üzenetére


dunc
nagyúr

+1 ssd ha azt cseréled egy álom lesz !

(#519) Borote válasza penge111 (#515) üzenetére


Borote
addikt

Akkor Neked SSD kell, nem ilyen mindenféle hókuszpókusz és kuruzslás :D

(#517) dunc: szerintem minden szabvány SSD-nek bele kell mennie (9mm-eseknek is), nem hiszem, hogy 7mm-es HDD lenne benne :)

Kedves G580 tulajdonos: kérlek teszteld le nekem a +2GB memória nélkül is a G580-t, hogy úgy is előjön-e a videós probléma! Köszönöm :) Ha nem, Neked is jobb lesz ;)
Hátha így valaki segít nekem :DDD Nem kell félni, garancia nem ugrik tőle, mert a belerakásnál is megbontották már a gépet. Csak ne törj össze semmit :)

[ Szerkesztve ]

(#520) dunc válasza Borote (#519) üzenetére


dunc
nagyúr

Hova megy bele az optikai meghajtó helyére ? :U

(#521) cstom válasza dunc (#520) üzenetére


cstom
aktív tag

Vannak lehetőségek: Berakod az SSD-t a HDD helyére. Ekkor lesz SSD + DVD. Ha szeretnéd a winyót is használni, de a DVD-t tudod mellőzni, akkor veszel egy optical bay-t, abba rakod a winchestert, ezt az egészet pedig berakod a DVD helyére.

(#522) gyemipapa válasza dunc (#520) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Kiveszed a DVD-t (hátlapon egy csavar ki, és mint a fiók, kihúzható).
Veszel egy bay keretet, (kb 5 ezer Ft), annak mérete megegyezik a DVD-vel, annak helyére betolható, és beletehető 2,5" SSD vagy HDD.

Nálam az SSD a HDD helyére került, ezen van a rendszer, és a programok.
A DVD helyén a bay keretbe tettem a gyári HDD-t, ami adattárolásra, torrentezésre stb. szolgál.
Így ha arra vetemednék a pendrive és külső HDD-k korában, hogy DVD-t akarnék írni, csak kicserélem a két fiókot.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#523) Borote válasza gyemipapa (#522) üzenetére


Borote
addikt

Sőt, akár itt az aprón is kapsz olcsón olyan kábelt, amit rádugsz a DVD meghajtóra, bele az USB 3.0-ba, és már működik is :D

(#524) csaba17


csaba17
senior tag

mióta be van kapcsolva az akksi kímélés azóta ha akksiról megy a gép és 7% alá kerül kikapcsolja a kijelzőt.
nálatok is? tuti hogy csak a kijelzőt mert a led világit hogy megy a gép ill a venti is pörög, eddig nem jöttem rá hogy ha hagyom picit tölteni akkor visszakapcsolja e vagy sem, mindig gép kikapcs és vissza mert hiába nyomom rá a töltőt és kattintgatok, billt nyomom nem ad képet.
ez vmi hiba vagy mi?
picit idegesítő hogy teljesen le kell állítanom hogy tovább tudjam használni.

(#525) gyemipapa válasza csaba17 (#524) üzenetére


gyemipapa
senior tag

A vezérlőpult - energiagazdálkodási lehetőségeknél lehet állítani... (speciális energiagazdálkodási beállítások). De nem célszerű állítani rajta.
A Lithium-ionos akksik egyébként sem szeretik, ha csutkára merítik. szóval "ő" csak jót akar, hogy ilyen alacsony töltöttségnél "hibernálja" magát, vagyis úgy teszi magát takarékra, hogy az adatok ne vesszenek el, amíg töltőre nem dugod.
z más notiknál is így működik.

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#526) csaba17 válasza gyemipapa (#525) üzenetére


csaba17
senior tag

és mennyit kell várni miután rádugtam a töltőt?
vagy mit kell megnyomni hogy felélesszem? mert mitha semmire sem reagálna csak a be/kikapcs gombra.

(#527) gyemipapa válasza csaba17 (#526) üzenetére


gyemipapa
senior tag

A töltőre dugás után elvileg azonnal feléleszthető, de valóban csak a ki/be kapcsolóval.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#528) csaba17 válasza gyemipapa (#527) üzenetére


csaba17
senior tag

na igen de nálam hibába nyomtam a be-kikapcsot nem csinált semmitsem, csak miután hosszan nyomtam kikapcsolt, utána be de már nyavalygott hogy nem normálisan lett leállítva...
na mind1, legközelebb majd türelmesebb leszek.

(#529) Borote válasza csaba17 (#524) üzenetére


Borote
addikt

Pontosan mik az 'akksikímélő' felhasználási szokásaid?
Folyamatosan akkuról használod, miközben ott van melletted a hálózat, csak nem teszed fel töltőre?

(#530) csaba17 válasza Borote (#529) üzenetére


csaba17
senior tag

nem, mikor használom akkor legtöbbször hálózatról de ha olyan kedvem van akkor pl ágyban feldobom a hasamra és akkor nem bajlódok a vezetékkel :)
és ilyenkor ha nem figyel az ember plusz egy honlapon fut egy játék akkor nem kell fér óra sem neki és már csak annyit veszek észre hogy csatlakoztassa a töltőt, másik pillanatban már fekete is a képernyő :)
persze nullára nem merítem le.
am érdekes mert kipróbáltam az alvó módot hogy én kapcsoltam be, fekete képernyőnél nyomtam egy entert és feléledt, viszont mikor magától ment le ebbe az állapotba akkor semmire sem reagált vagy nemtom, majd kövi ilyennél türelmesebb leszek, lehet csak egy kis idő kell neki amíg onnan visszajön.

(#531) Borote válasza csaba17 (#530) üzenetére


Borote
addikt

Szerintem hibernálta magát a gépet.
Minden esetre ezzel a felhasználással pont az akkukímélést hiúsítod meg.
Játszani semmivel sem lehet akkuról, mert ha nem alapórajelen fut a CPU, akkor pikk-pakk megeszik az akksit (az alapvetően 8-10W-os fogyasztás pillanatok alatt eléri a 20-25W-t, ha GPU-t is használsz, akkor 30-40W-ot is, ahol még a teljesen feltöltött 48Wh-s akksi is hamar megadja magát).

Ennek az egésznek az a lényege, hogy ha ténylegesen nincs szükséged az akkura, mert ott van melletted a konnektor, akkor nem használod az akkut, és a számára sokkal kellemesebb, alacsonyabb feszültségen lesznek a cellák. Ha mégis használod az akkut, akkor ugyan úgy fog elhasználódni, mert meríted-töltöd, és ez sem nyerő az élettartam szempontjából. (Bár jobb, de akkor sem nyerő dolog).

Összegezve: ha van melletted hálózat, használd arról.

(#532) csaba17 válasza Borote (#531) üzenetére


csaba17
senior tag

amit írtam játék az a gladiatus, nemtudom ismered e, netes felületes, kattingatós, olyan 20%on pörög a proci ha fut, a másik gémet(trainstation, flash alapú) meg csak addig fut amig megcsinálom mert ott meg tényleg pörög a gép :)
mind1, kéthetente bírjon már ki egy 7%alá merülést mert gyakrabban nem nagyon fordul elő, amúgy meg egész nap hálózaton van illetve február 11.én állítom vissza normálisra, kezdődik a suli és kell hogy bírjon pár órát, igaz ha tudom akkor töltőről használom ott is de ha nincs akkor nincs :)

(#533) Borote válasza csaba17 (#532) üzenetére


Borote
addikt

Minden gép lehibernálja magát, ha eléri azt a kritikus szintet - ha úgy érzi, hogy a cellafeszültség egy kritikus érték alá csökkent, akkor instant hibernálódik - ezt ki lehet kapcsolni, de így lehet koppra meríteni az akksit, ami nagyon-nagyon rossz ötlet.
Ha nem muszáj, 7% alá ne nagyon merítsd :DDD

"kéthetente bírjon már ki egy 7%alá merülést mert gyakrabban nem nagyon fordul elő" - ez amúgy olyan, mint ha azt mondanád, hogy csak két-hetente kapsz be 1-1 szem csokit, de ugyanmár, sose fogyjon el :D

(#534) csaba17 válasza Borote (#533) üzenetére


csaba17
senior tag

az a kéthetente bírjon ki... írásom valós, kb december közepe óta van bekapcsolva ez és eddig 2x fordult elő hogy így lemerült szóval....
sztem ha 2hetente ezt csinálnám vele még akkor is tovább bírná mintha nem lenne bekapcsolva az akksi védelem.

(#535) gyemipapa válasza csaba17 (#534) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Ha akksiról is használod átlag kéthetente, felejtsd el az akksivédelmet, töltsd fullra, csak ha kikapcsolod a gépet, áramtalanítsd, vagyis ne hagyd töltőn. Így az akksit is kíméled, és ágyikóban is netezhetsz hosszabb ideig.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#536) csaba17 válasza gyemipapa (#535) üzenetére


csaba17
senior tag

akkor a véleményünk nem egyezik:
sztem ha ~14napig akksi védelmen van és egyszer csak akksiról használom amikor is merítem egy picit az még mindig jobb mintha állandó 100%on lenne és egyik nap akksiról menne.
azt nehezen hiszem el hogy egy merítés annyit rontana az akksin hogy semmi értelme az akksi kímélésnek 2 hétig mert én ezt olvasom ki a válaszodból.

na mind1, én így használom, majd suliidőben meg úgyis kikapcsolom mert a 60% nem elég ha nem tudom tölteni mert nincs hol.
részemről ez a téma befejezve, thx a helpet.

(#537) gyemipapa válasza csaba17 (#536) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Persze nem kell egyet értenünk.
Minden esetre az akku kímélő üzemmód arra van kitalálva, hogy ha valaki állandóan hálózatról használja, ne kelljen az akkut havonta "kisütni" az akku állagmegóvása érdekében. Ha havont egyszer-kétszer huzamosabb ideig akkuról használjuk, akkor ez helyettesíti az akkukímélő üzemmódot.
Adtam el másfél éves lapost 100% akkuval, amit csakhavonta egyszer merítettem, különben hálózatról használtam. Abban még nem volt akkukímélő szoftveres megoldás.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#538) penge111


penge111
addikt

Na, akkor világosítson fel valaki, mert már bekavarodtam. Szóval a cél, hogy az aksi minél tovább 100% - os kondícióban maradjon, mert így majd talán 1-2 év múlva könnyebb eladni. Nos, én a gépet ezért folyamatosan hálózatról használom, akukímélő módban, ha a gépet kikapcsolom, akkor én kihúzom a konektorból. Így tökéletes az akkimélés, vagy nem?

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#539) Borote válasza penge111 (#538) üzenetére


Borote
addikt

Miért húzod ki a konnektorból? Nem lesz attól baja - amúgy ez a felhasználási mód rendben van :)

(#540) gyemipapa válasza Borote (#539) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Na akkor tisztázzuk:
Igen, ha folyamatosan hálózatról használjuk, akkor kikapcsoláskor áramtalanítani kell, jól írja penge111, így helyes!!!
A hónapokig tartó folyamatos "csepptöltés" gallyra vágja az akksit Borote, ez is tapasztalat!
Vagy havonta kisütjük legalább félig, vagy kivesszük az akksit, vagy használjuk a 60%-os módot, különben egy év múlva az akksi jó ha 50%-ot fog bírni, hiába használtuk mindíg hálózatról.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#541) Borote válasza gyemipapa (#540) üzenetére


Borote
addikt

Mi az érved arra, hogy éjszakára húzzuk le a hálózatról? :)

Én tudom, hogy mit csinál a csepptöltés a Lítium akkumulátorokkal, de ha nem tűnt volna fel, akkor a notebookok már évek óta nem alkalmaznak csepptöltést (legalábbis az értelmesebb gyártók gépei) + ha beállítod 60%-ra, akkor sem fog csepptölteni. Láthatod abból, hogy folyamatosan pár naponta 1%-ot esik a töltöttség az önkisülés miatt.

(#542) gyemipapa válasza Borote (#541) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Az érvem a tapasztalat, a fórumok olvasása, és az, hogy kifejlesztették a 60% akkukímélő alkalmazást. Különben nem lenne szükség rá, hanem lehetne fullon éjjel-nappal hálózaton, ugye?

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#543) Borote válasza gyemipapa (#542) üzenetére


Borote
addikt

Rosszul értelmezed az a temérdek adatot, amit olvastál.
Éjszakára totál fölösleges akkukímélés miatt lehúzni a gépet, mert nincs csepptöltés - ha lenne, akkor nem 60%-on lenne az akku, hanem töltődne felfelé (és nem veszítene néhány naponta 1%-ot).
Azért van ez a 60%-os móka, hogy ne maximális cellafeszültségen álljon az akksi, mert azt nem szereti (hosszú távon, főleg úgy nem, hogy lemerül 96%-ra, majd feltölti 100%-ra megint). Magas cellafeszültség = gyors degradálódás. Ugyanez igaz a nagyon alacsony, gyakorlatilag nullára merített cellákra is.

Éjjel nappal lehet hálózatra kötve, a töltőáramkor okos, és ha azt az utasítást kapja, hogy ne töltse az akksit, akkor nem fogja :)

"kifejlesztették a 60% akkukímélő alkalmazást" :DDD ez egy butított rokona a ThinkPad-ek Power Manager-ének. Ott Te szabályozhatod, hogy pontosan mettől meddig töltse az akksit.

[ Szerkesztve ]

(#544) gyemipapa válasza Borote (#543) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Nem vitatkozom, aki gondolja, nyugodtan hagyja éjjel-nappal hónapokig hálózaton a laptopját.......Ennyi...
Én amatőr vagyok, csak 30 éve van számítógépem, 10 éve laptopom, semmi tapasztalatom ezen a téren. ...
Amúgy én is azt mondtam, hogy ha fut az akkukímélő 60%-os progi, akkor maradhat hálózaton, de minek?

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#545) dunc


dunc
nagyúr

Van gyors-gombja a wifinek,bluetoothnak?

(#546) Csepe válasza dunc (#545) üzenetére


Csepe
aktív tag

Fn gomb + F5

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#547) Faterkam válasza Borote (#541) üzenetére


Faterkam
addikt

Nekem sokkal prózaibb oka van, hogy kihúzom: Zavar a led fénye éjjel :D :C :))

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#548) Borote válasza Faterkam (#547) üzenetére


Borote
addikt

Ezt meg tudom érteni :) Bár ilyen esetekre egy darab megfelelően hajtogatott alufólia is gyógyír :DDD
Amúgy ilyen szempontból még szolid gép a G580-as, láttam karácsonyfa jellegűen kivilágított gépeket is, én nagyon nem szeretem.

(#544) gyemipapa: ne haragudj, hogy megsértettelek :(

(#549) Faterkam válasza Borote (#548) üzenetére


Faterkam
addikt

Szerintem ebből 1db texkógazdaságos kapcsolóval ellátott aljzat, vagy hosszabbító lesz :D

De bezzeg a Hdd-nek nincs led visszajelzője :(((

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#550) penge111


penge111
addikt

No akkor ha leválasztom hálózatról, az rossz? Ártok vele, minden nap megy a lapos, szóval max 1 % esik az akuból.

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.