Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) El_Diablo_


El_Diablo_
tag

Sziasztok!

Kérdésem volna, hogy a kamera pillanatképét hogy tudom megnézni? :)

Idegesítenek azok az emberek, akik nem adják a nevüket ahhoz amit mondanak (Anonymus)

(#102) gyemipapa válasza El_Diablo_ (#101) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Ha feltelepítettél mindent a gyári driverlemezéről, akkor a Program Files mappán belül Van egy BisonCam mappa, abban van a kamerakezelő progi.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#103) El_Diablo_ válasza gyemipapa (#102) üzenetére


El_Diablo_
tag

Megvan, köszi :)

Idegesítenek azok az emberek, akik nem adják a nevüket ahhoz amit mondanak (Anonymus)

(#104) Csepe


Csepe
aktív tag

Sziasztok
A noti sötétbarna színe mennyire zavaró? Vagy majdnem olyan mintha fekete lenne?

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#105) gyemipapa válasza Csepe (#104) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Annyira sötét barna, hogy sokan feketének nézik !!!
Csak erős nappali fénynél tűnik fel, hogy nem is fekete!

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#106) _PetZ_ válasza Csepe (#104) üzenetére


_PetZ_
csendes tag

Fekete ez nem barna :) :R

(#107) belashx válasza gyemipapa (#95) üzenetére


belashx
senior tag

Hali!
Milyen keretet vettél? Nem lóg ki? (Ráment a gyári "előlapja" a DVD írónak?)
Csak azért kérdezem, mert én is ilyen megoldásban gondolkozom, de ne akarom a gyári kinézetet elbarmolni.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#108) gyemipapa válasza belashx (#107) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Vaterán vettem új bay keretet, ezek szabvány méretűek, nem lógnak ki, sőt, picit beljebb is vannak, egyáltalán nem rontja el a laptop kinézetét, és előlap is jár hozzá. Pl:
[link]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#109) belashx válasza gyemipapa (#108) üzenetére


belashx
senior tag

Ezt én is néztem. A gyári ODD előlapját nem lehet ráapplikálni? Úgy lenne a tuti, de kezdem magam meggyőzni, hogy jó lenne ez így is. Végül is a gépet nem hurcolom, szóval a látványért bőven kárpótolna a gép gyorsulása. Lehet megjátszom.

Méretben én is olyan 60-100 GB között gondolkozom (max.30eHUF). Olvastam teszteket, miszerint nem sok különbség van a sebességük között - már a mindennapok során.

Köszi a választ. Üdv. :R

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#110) gyemipapa válasza belashx (#109) üzenetére


gyemipapa
senior tag

A gyári előlapot nem lehet rátenni, de nincs jelentősége, egyáltalán nem csúnya így sem (pedig én háklis vagyok az ilyesmire), beljebb esik, mint a gyári ODD, és ha nincs is a gyárival egy síkban, ez nem látszik ha csak valaki kifejezetten nem az élét vizslatja.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#111) belashx válasza gyemipapa (#110) üzenetére


belashx
senior tag

Már meg is rendeltem e-bayről. :)
Már csak SSD-t kell keresnem (bár erre még van időm). Illetve ki is néztem: Samsung 840 120GB.
Ennek elégnek kell lennie.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#112) gyemipapa válasza belashx (#111) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Mennyiért? Én még nem használtam e-bay-t. Forinttal is lehet utalni? Megbízható? Általában mennyi idő a szállítás?

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#113) belashx válasza gyemipapa (#112) üzenetére


belashx
senior tag

Egy maréknyi dollárért. :D :D (15 dollár volt ingyen postával)

Volt olcsóbban is(10-11), de nem akartam a legolcsóbbat megvenni, hisz így sem rossz, és kicsit nyugodtabb vagyok.

Általában PayPal-lal lehet fizetni, én is így tettem, de a magyar E-bay-en lehet, hogy forint is jó.
Az eddigi rendeléseimmel nem volt gond. Az igazat megvallva 2 kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor vásároltam eddig.
Van, ami gyorsan megjön (kevesebb, mint 2 hét), de van, amire várni kell. 30 napon belül voltam eddig.

Azért rendeltem így, mert amit te is linkeltél, ott is csak 1-2 db volt készleten, és nekem is épp annyi idő alatt jön meg, mint az ott hirdetőnek. :)

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#114) gyemipapa válasza belashx (#113) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Köszönöm a válaszodat. De most akkor Neked dolláros folyószámlád is van? Vagy hogy csináltad? Nekem sima OTP folyószámlám van.

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#115) belashx válasza gyemipapa (#114) üzenetére


belashx
senior tag

Nekem az OTP-nél Net számlacsomagom van, ami a hagyományos mellett tartalmaz egy csak netes fizetéshez használható számlát is. Ezt hozzákapcsoltam a PayPal-omhoz, így azt nem kell töltögetni, hanem automatikusan használja a számlán levő pénzt. Ez is forint alapú, átváltódik a tranzakció közben. Kb. ennyi. :)

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#116) gyemipapa válasza belashx (#115) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Köszi, nekem is NET csomagom van OTP-nél, a net számláról fizetem a vaterát is, csak nem tudtam, hogy Paypalra is lehet vele fizetni Forintért.

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#117) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok!

Valaki tud nekem írni egy összefoglaló véleményt a laposról? :) Üzemidőben mi jót tapasztaltatok? :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#118) gyemipapa válasza McSzaby (#117) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Én már leírtam a véleményemet róla ha visszaolvasol, de minden konkrét kérdésedre szívesen válaszolok, ha összeírod őket. Üzemidőről nem tudok érdemben nyilatkozni, mert asztali gépként, kizárólag hálózatról használom.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#119) McSzaby válasza gyemipapa (#118) üzenetére


McSzaby
őstag

Inkább arra lennék kíváncsi mennyire "minőségi". Nem recseg,ropog, nem melegszik brutálisan, jól kezelhető-e a touchpad, webcam milyen illetve, hogy a játékokkal mennyire küzd meg.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#120) gyemipapa válasza McSzaby (#119) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Nagyon jól van összerakva, nem recseg-ropog, a bill körül fém borítás, a bill pedig nagyon jól elkülönülő gombokból áll, kellemes a billentésük, öröm gépelni rajta. Alig melegszik, irtó csendes, még játék közben is, a többi laposokhoz képest. A videokarija 2 gigás, a paramétereiről van fent kép, én a Borderlandssal full grafikán gördülékenyen játszom! A gyors GPU és a dedikált DDR3 dedikált VRAM teszi a dolgát rendesen! Ezért az árért majd hogy nem gamer laptopot kaptam, ez is volt a célom. Touchpad: nem tudok mit mondani, jól működik, de én külső wireless egérrel használom, utálom a tapipadot. Játszani meg végképp nem lehet vele. Webcam: pont olyan, amennyi elég egy Skype-hoz vagy ilyesmihez. A felbontása nem derül ki sehonnan.
Hátlapot 2 csavar tartja, és simán egy mozdulattal lecsúsztatható, nem kell pattintgatni füleket, RAM és HDD könnyen cserélhető, garis matrica sincs rajta.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#121) McSzaby válasza gyemipapa (#120) üzenetére


McSzaby
őstag

Köszönöm, erre lettem volna kíváncsi! :R

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#122) belashx válasza McSzaby (#121) üzenetére


belashx
senior tag

A webkamera VGA felbontású. Mindenben egyetértek az előttem szólóval, annyi kivétellel, hogy a Del, és Esc gomb környéke kicsit nyekereg, ha erősebben nyomom le (a bill. körüli műanyag), de akkor ez egyedi hiba. Ezért nem fogom visszaküldeni.
A kijelzővel nem vagyok elégedett még, mert bár fényereje az van, de fekete szín nemigen, plusz a betekintési szögeivel sem vagyok kibékülve, pedig egy tök alap HP530-as laptopról (4 éve volt 100eHUF) váltottam erre.

Nem akarok elégedetlennek tűnni, de ez hozzá tartozik az igazsághoz.

Összességében nem bántam meg, hogy ezt választottam.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#123) gyemipapa válasza belashx (#122) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Nálam meg se nyekken az ESC és a DEL se, a fekete meg Még a HD Samsung LCD tévémen se koromfekete. Lehet, széria vagy egyedi példányok függvénye.
Az picit zavaró, hogy fülest mikrofonnal nem lehet rádugni a kombinált csatlakozó miatt, bár csak a fülest használom, a beépített mikrofonnal. Azért a külön csatis megoldás jobb, és a füles választék is ehhez igazodik.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#124) McSzaby válasza gyemipapa (#123) üzenetére


McSzaby
őstag

Dehát van beépített mikrofon, nem? Az nem elég jó?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#125) gyemipapa válasza McSzaby (#124) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Természetesen van beépített mikrofon, én is azzal használom, csak szokatlan, hogy a mikrofonos fülest nem lehet rádugni, mert kombinált jack aljzat van, így csak a füles részt lehet bedugni, a mikrofon dugója csak lifeg. Persze biztos lehet kapni hozzá átalakítót, de nem értem, miért így oldották meg, nemigen árulnak kombinált dugós mikrofonos fejhallgatót.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#126) _PetZ_ válasza McSzaby (#124) üzenetére


_PetZ_
csendes tag

Beépitett mikrofon egész jó, csak nekem pl syar helyen van, ha neadj isten egy kis LoL-ra hasznalnal a masinát és szeretnék közben Teamspeaken beszélni a többiek egy "klattyanást" hallanak,mert a ctrlal beszélek és alatta van a mikrofon :D

(#127) gyemipapa válasza _PetZ_ (#126) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Igen, ezt én is tapasztalom, de azért TS-en, pláne játék közben nem kell stúdió minőség a párbeszédhez. :DD

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#128) _PetZ_ válasza gyemipapa (#127) üzenetére


_PetZ_
csendes tag

nem a minőségről beszélek, hanem hogy baromi hangosan hallanak egy "klattyanást" ha elengedem a gombot:D majd felveszem rögzítővel és megmutatom mire gondolok:D

(#129) gyemipapa válasza _PetZ_ (#128) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Nálam annyira nem rí ki a hangja, nem zavaró, lehet, mic érzékenység beállításon is múlik.
Mondjuk nálam a jobb egérgomb a mic, lehet, nálam azért nem gáz.
Megszoktam, hogy ha benyomom, adott esetben a távcsővel kell néznem. :))

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#130) _PetZ_ válasza gyemipapa (#129) üzenetére


_PetZ_
csendes tag

LoL oztam múltkor,ott nagyon durva volt, ctrlal beszélek megnyomom elengedem és a végét egy baszott hangos klattyanás hang zárta:D

(#131) mjani1172


mjani1172
addikt

Sziasztok!

Én megmondom őszintén kicsit csalódott vagyok a gépet illetően,nem sokat használtam eddig,de mindenhol csak a spórolás nyomait látom,érzem.
A billentyűzet nekem is nyekergett, az ESC-nél tehát ez nem egyedi hiba de megoldottam.
Viszont megkérdezném a OneKeyRescue hogy működik?
Külön kell telepíteni vagy magától csinál valamit?
Szeretnék egy mentést ennek segítségével amíg viszonylag tiszta a rendszer.

Üdv

(#132) csaba17 válasza mjani1172 (#131) üzenetére


csaba17
senior tag

na akkor írok énis :)
nálam sem nyekereg az esc-nél, ill azt hogy mindenhol spóroltak nemtudom mire gondolsz?
130ért kapsz egy belső, aluminium borítást, külső fedlap sem lakkos hanem ugye szálcsiszolt műanyag. meg lehet nézni más notikat ilyen árban, ha ezen spóroltak akkor a többin mit csináltak?
nekem ugyan ez az első notim de pl teszkóba meg auchanba nézegettem g6-os olcsó hpkat meg asus-okatilyen árban, hát azok...
még kinézetre sem tetszenek, ill rengeteg notinak a nyíl-as gombjai fele akkorák, hát nemtom úgy hogy lehet normálisan nyomkodni, furcsa; a num billentyűk hiányáról meg nem is írnék, nekem kell.
sztem pont fordítva, nem spóroltak, persze a szűk keretek között.
csoporttársam vett 190ért asust i5ös procival, piros, lakkor borítás, belül olyan műanyag hogy ha erősebben megnyomom lehet látni hogy hajlik. na szerintem ők spóroltak mert 190ért kapjak már egy kívűl-belűl fém házat nem egy ujjlenyomat gyűjtős műanyagot.

még az akksi: itthon ugyan kb 3 hete énis hálózatról használom, de pl utazás közben ill suliban nem mindig, max ha játszok akkor igen.
egy 2,5-3 órát simán kihúz face-el meg úgy netezéssel, youtube-bal és akkor lehet keveset mondtam, nem szoktam mérni hogy meddig húzza :)

a one key rescue:
jómultkor muter véletlenül benyomta, akkor bejött vmi dos-os ablak, persze ki is léptem, viszont partició menedzser progikban láttam hogy van ott talán egy 5 gigás rész, nem biztos már és mintha a driverek is rajta lennének.
vagy lehet keverem haverom lenovojával? már én sem tudom viszont a particióra emlékszem, többi nem biztos :)
a működését meg végképp nemtudom, lehet hogy van ott egy win7 telepítő és a driverek, legalábbis azoknál akiknek alapból volt rajta rendszer és driver lemezt nem kaptak hozzá.

ha rájössz hogyan is működik akkor majd megoszthatnád velünk is, lehet én is csinálnék egy backupot hátha.

[ Szerkesztve ]

(#133) gyemipapa válasza mjani1172 (#131) üzenetére


gyemipapa
senior tag

mjani1172:
Biztos hogy ugyanarról a laptopról beszélünk?
Nekem ez már az ötödik, (volt MSI, Samsung, Dell, Asus), de ilyen masszív, igényes kidolgozás max a Dell-nél volt, de az más árkategória. Sehol nem nyekereg, maszív, ergonómikus, atomstabil.

csaba17:
Az Easy Recovery funkció óriási dolog, egy rejtett partíción van egy a Win7 helyreállító lemeznek megfelelő progi.
Használata egyszerű, mint a faeke, mindent ír, kérdez, lényeg, hogy segítségével lehet egy másik partícióra, vagy külső HDD-re TELJES rendszer mentést csinálni, és ha elszállt a rendszerünk, akkor ennek segítségével a teljes rendszer mentést szőröstül-bőröstül visszaállíthatjuk, mint egy tükörmásolatot, csak be kell tallóznunk, hová mentettük a bizt. másolatot.

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#134) mjani1172


mjani1172
addikt

Sziasztok!

csaba17:
A külseje ,és amit írsz, az nekem is tetszik.

gyemipapa: bemásolnám egy másik fórumbol amit írtam.Nem akarok vitát,nem szeretnék megbántani senkit, és tényleg nem áll szándékomban leszólni a gépet(nekem is ez van) de nem akarom csak ezért dicsérni.
"A legelső laptopom egy most 6 éves Dell ami a mai napig használatban van,napi 12 órát.Idáig a tapasztalataim kitűnőek vele,a hibái, hogy az akksi kb 1,5 éves korában tönkrement,és a zsanérja ugyan feszes,de van egy kb 2 centis holtjátéka a képernyőnek.
A jó tapasztalat miatt, amikor 3 éves lett és és szerettem volna egy másikat, szintén dell-t szerettem volna de az utódok nem voltak már olyan masszívak,bizalomgerjesztőek,így inkább lenovot thinkpad és thinkpad edge (tudom,hogy ez nem igazi thinkpad) felé indultam,de valahogy nem láttam meg bennük azt a csodás minőséget.
Aztán egy párnap múlva kiváncsíságból megnéztem egy PB EasyNote TJ75 öt, amit kézbe véve lényegesen masszívabb volt mint az eddig megnézettek,nem nyekereg,nem tekeredik,a billentyűzete is jó,szuperül lehet rajta dolgozni,és a teljesítménye is nekem megfelelő volt.Hiba idáig semmi.Most kb 3 éves.Még az akksija is tűrhető,és nagyon remélem hogy még nem romlik el sokáig.
De már szerettem volna a Dell helyébe egy másikat és a fórumokat és a teszteket olvasva megvettem a Lenovot, hiszen a PB a fórumokon egy nagyon gyenge minőség,és a a notebookok legalja.
Is itt térnék rá a Lenovo-ra,ami már a boltban megnézve könnyűnek tünt,(én nekem ez nem előny)de nem vittem magammal patikamérleget,és ott úgy éreztem hogy talán nem is annyira masszív.
Most, hogy egymás mellett van a 3 gép,érezhetően ez a leggyengébb.A másik két gépen ki tudom nyitni úgy a képernyőt,hogy csak az egyik sarkát fogom meg,a billentyűzetet tartom és kinyitom,pedig a zsanérok feszesebbek.
Itt ha elkezdem a jobb oldalán óvatosan nyitni,nem jön a bal oldala,nem is erőltetem, mert érezni hogy nem szeretné,annak ellenére hogy a zsanérja könnyebben jár mint a 6 éves DeLL nem is beszélve a PB ről.
Amiről most írok arról ugyan meg lehet győződni a boltban is,és a tesztekben,leírásokban is,de valahogy amikor elkezdtem használni akkor szembesültem velük igazán.
Gyorsgombok:Eddig mindkét gépemen volt,és nekem nagyon hasznos volt, hogy egy mozdulattal,odafigyelés nélkül kapcsoltam gyorsan ki-be a hangot,a képernyőt,és egyéb dolgokat.
Ezen nincs.Ahogy nincs bluetooth,ahogy csak 3 usb van,és összesen csak 3 olyan pici led,(ami csak fehér,és még a legolcsóbb mobilokban is szánalmas),és olyan rossz az elhelyezése hogy egyébként sem látszik,ha meg mégis meg akarja nézni az ember akkor sem lehet látni hogy mihez tartozik.
Így nem tudni hogy működik e a wifi,a hang a numpad,stb....
A webcam csak 0.3 mp,nem is tudtam hogy ilyet egyáltalán gyártottak valaha.Szerettem volna megnézni hogy mire elég,de nem találtam hozzá szoftvert(ez lehet az én hibám,de kb csak egy órát foglalkoztam eddig vele,így ha van akkor bocs.)A PB-n, ha felé nyúlok akkor bekapcsol és egy csomó mindent állíthatok rajta.
Ezen a Lenovon érezni, hogy mindent,szó szerint mindent,még a ledeket is lespórolták,mindenből a legolcsóbbat,legkevesebbet rakták bele."

(#135) gyemipapa válasza mjani1172 (#134) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Persze nem kell, hogy egyet értsünk, de néhány dologra reagálnék:
1.) A laptopon a kamera alavetően kommunikációs célt szolgál (Skype stb., arra viszont több, mint elég), nem családi video felvételekre tervezték, arra ott a pár ezer Ft-os digitális fényképezőgépek, vagy video kamera.
2.) Lehet, én egy különleges példányt kaptam, de én is ki tudom nyitni úgy, hogy csak az egyik sarkát fogom le, és a másik sarkánál a másik ujjammal felnyitom. Nem recseg, nem ropog, áll, mint Katiban a gyerek.
3.) Nem tudom, ugyanarról a laptopról beszélnk-e, de nálam Fn+ gombokkal lehet tiltani illetve állítani a tapipadot, hangerőt, fényerőt, wifit, külső kijelzőt, stb, szóval nem értem a problémát...
4.) Szerintem a 3 USB elegendő (ráadásul ebből egy USB3), nem tudom, mihez kellene ennél több, egyszerre. Miket dux még rá?
5.)A sok csicsás led leszűkítése pl. nekem direkt előnyös újítás, már nagy baj van, ha csak a LED világításából észleled, hogy van-e wifi, vagy nincs, hogy darál-e a HDD, megint nem érdekel, gondolom LED nélkül is kiderül, hogy működik-e a hang, stb...
6.) Hogy a szoba félhomályában nem világít fényszóróként csilivili színekkel a sok visszajelző, kifejezetten pozitívan értékelem, mert játék közben kifejezetten zavaró, és nagy baj lenne, ha valaki csak a fényekből tájékozódna a különböző funkciók működéséről.
A Lenovó törekedett a letisztult látvány és funkciók összhangba hozására, én pont ezt értékelem.
(bocsi, nem kapok tőlük jutalékot a véleményemért, Lenovót csak 2 hónapja használok).

Persze akik pl. imádják az asztalon is a csilivili gadgeteket, amik csak a procit és a memóriát is eszik, azokat nem lehet meggyőzni, hogy pl. baromira nem érdekel egy kocsinál, hány fokos a kipuffogódob.
És gondolom, nem gondolod, hogy kifejezetten anyagi megfontolásokból, a vásárlók bosszantására "spóroltak ki" 3 LED-et a laposból, amik KARDIÁLIS információkkal látták volna el a felhasználót.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#136) juve600


juve600
nagyúr

üdv ! én holnap leszek tukajdonosa egy Lenovo g580ah core-i5 -ös gépnek ,kiváncsi leszek hogy az itt leirtak közül az enyémre melyik lessz igaz

(#137) belashx válasza mjani1172 (#131) üzenetére


belashx
senior tag

Azt elárulnád, hogyan oldottad meg a nyekergést?

Egy olcsó laptopnál persze, hogy spóroltak. Mit vártál? A belső fém borítás bejön. A kamera arra elég, amire kitalálták, bár én nem használom, mert van webkamerám.

USB3.0-ból 2 db van. A LED-ekkel kapcsolatban mindkettőtöknek igaza van (részben). Tényleg nem tudni, hogy mi megy, mi nem, de legalább nem süti ki a szememet;jobb, mintha kék lenne. :)

A lényeg, hogy ilyen teljesítményű gépet nem nagyon találni ennyiért, én ezért választottam ezt a masinát.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#138) csaba17 válasza mjani1172 (#134) üzenetére


csaba17
senior tag

gondolom azt tudod hogy a notik súlya általában folyamatosan csökken, én még most sem szoktam meg, suliba 1 füzetet ill 1 könyvet szoktam vinni, most ezek is plusz a noti, töltő, elosztó, egér és "nehéz", legalábbis furcsa :)
a kijelzőt én középen szoktam kinyitni mert nálam sem mozog 1xre az egész ha csak az 1ik felét emelem, picit tekeredik de nem avar mert középen nyitom úgyhogy nekem nem gond.
a gyorsgombokra gyemipapa írt választ.
én asztali billentyűzetén sem használom ezeket, max a némítást ill hangerőt de azt meg egérről állítom :)

na mindegy, nekem bejön a noti, ezért az árért bőven megfelel, remélem sok évig fog szolgálni.

ja akkor egy kérdés:
használ vki a4tech glaser-es "office"-os egeret(x6-70d)?
a görgetés nagyon nem jól müködik...
ha lefelé görgök akkor van hogy megindul felfelé is holott meg sem állítom a görgetést.
asztalin hibátlanul működik, itt mintha bekeverne a tapipad vagy nemtom de idegesítő, más márkájú egérrel még nem próbáltam mert perpill nincs :)
asztalin is egy pont ugyanilyet használok szóval csere is értelmetlen lenne.
mi lehet a gond?

(#139) mjani1172 válasza gyemipapa (#135) üzenetére


mjani1172
addikt

Szia!

1. mindegy mire tervezték,a mai viszonylatban egy 0.Nézd a kor tech. színvonalát.
Mintha egy kínai gagyifon gyártója azt mondaná azért rossz a hangminőség mert nem kell egymástól messze állni.
2. Látod, más is írja hogy tekeredik.Nem hiszem hogy a tied különleges lenne, inkább csak elfogult vagy.

3.Ezek billentyűkombinációk nem külön gombok.Nagyon nem ugyanaz.Nálam az irodában,mikor nincs senki zenét hallgatok,de ha bejön valaki,akkor ez illetlenség.Az eddigi gépeken egy villámgyors mozdulat volt némítani vagy megállítani az erre szolgáló külön gombokkal,nem odafigyelve két gombot nyomogatni.

4 Nekem van egy rádiós egér bedugva,egy nyomtató,egy külső merevlemez, valamelyiket ki kell húznom ha scannalni szeretnék,a 6 éves gépnél nem kellett.

5 Van olyan alkalmazás amit egy másikból indítok,vagy indul magától,viszonylag lassan indul,( Kb 15 másodperc)és nem tudom csak abból hogy látom hogy teker a lemez.Itt várok majd lesz valami.

6.Ha a megy a játék,és világít a képernyő, és ebbe bezavar egy led akkor szerintem valami ott nem jó.
Egyébként pont nem szeretem a csicsás dolgokat de ez szarrágás.
Ha levelet írok és véletlenül a numlock- ot nem veszem észre csak a szövegből mert még annak sincs visszajelzője.A százéves gépemen van visszajelzője, és egy szolíd felirat is felvillan.

Mostanában az autóknál lespórolják a vízhőmérőt,ők is a letisztultságra hivatkoznak, aztán ha felforr a víz így jártál.Mindezt egy rohadt dollárért.

Nyilván a letisztultság miatt van csak egy mikrofon és fejhallgató kimenet is.

Más.

Nekem a Onekey ha bekapcsolt állapotban nyomom meg semmit nem csinál,kikapcsolt állapotban megnyomva a normál Win7 indul.
Hogy kéne ennek működnie?

[ Szerkesztve ]

(#140) gyemipapa válasza mjani1172 (#139) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Természetesen nem kell, hogy egyet értsünk, másként látjuk a dolgokat.
Szerintem felfújt problémákról beszélünk:

1.) Nekem nem probléma, ha elnémításhoz nem egy, hanem egyszerre kettő gombot kell lenyomnom.
Amúgy a legtöbb zenelejátszó proginál egyetlen billentyűvel meg lehet álítani a lejátszást.

2.) Ha a Caps benyomva marad, az első leütésnél látom, és max egy backspace, eddig sem a LED-et figyeltem.

3.) ha kevés a 3 USB (a piacon fellelhető legtöbb ntezen csak ennyi van), fillérekért lehet USB elosztót venni.

4.) Ár-érték arányban a Lenovo az egyik legjobb, mutass egyet ugyanilyen paraméterekkel, 2 gigás dedikált VGA-val, 2 év garival ennyiért! (Mondom, nem vagyok Lenovo fan, csak 2 hónapja használom, eddig MSI-k voltak jórészt, azokkal is elégedett voltam, de ez minőségi ugrás).

5.) Lehet, tényleg én vagyok a szerencsés nyertes, de akárhogy nyitom-csukom, nekem tényleg nem nyekken.

Ami az One Key Recovery-t illeti:
Ez opcionálisan van feltelepítve egy rejtett partícióra, olyan, mint a Win7 helyreállító lemez. Vagy a Tiedet enélkül árulták, vagy egy particionálás során tűnt el.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#141) gyemipapa válasza mjani1172 (#139) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Ja, és nem is értem, ha kevesled a 3 USB-t, minek vettél eleve olyat, amin "csak" ennyi van?
Gondolom, mielőtt megvetted (a nem tudom, melyik tipust és mennyiért), tájékozódtál.
De ahogy írod, alapvetően irodában használod, munka mellett zenehallgatásra, ott egy gyengébb képességű lapos is megteszi, 4 USB-vel, és nem kell gamer VGA kártya bele, ráadásul ilyet már 100 ezer alatt árulnak.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#142) Huroq


Huroq
senior tag

A logout írásomhoz hozzászólok már én is :)
A notebook teljesítményével illetve felszereltségével nekem semmi kifogásom nincsen, de sajnos a minőségi összeszerelés valahogy nálam is elmaradt. Az elején én sem vettem észre ezeket, de a hangszóróknál illetve több ponton is eléggé lehet nyekeregtetni a dolgot. A kijelzőről illetve a zsanérok tartásáról ne is beszéljek :)
Én ezt a gépet két Toshiba -hoz tudom hasonlítani, de azok ha nem is jobban voltak összeszerelve, de érzésre sokkal strapabíróbbnak tűntek. Félreértés ne essék ár/érték/teljesítmény arányban kiváló választás, csak hát az ember mindig talál kivetni valót :)

(#143) Dany007


Dany007
veterán

Hát ennyi, nincs ezzel semmi gond. Egy notebooktól nem lehet olyan sokat várni. Notebooknak ez is bőven jó. Mármint ami a grafikai teljesítményt illeti. Nyilván nem játékra van kitalálva...

Az összeszerelés minősége már más kérdés. De az is akkor szempont ha tényleg sokat cipeli és használja az ember.

(#144) csaba17 válasza mjani1172 (#139) üzenetére


csaba17
senior tag

sztem 130ért az ember ne várjon hiperszuper összeszerelést, bár nekem ezzel sincs bajom, ilyen árban nézzél már meg a hiper-ekben miket árulnak....
én anno sok gépet végigtapiztam, ez tetszik a legjobban pedig erről csak teszt alapján döntöttem de már az elég volt.
az aláírom hogy egy num lock lednek jobban ürülnék mint egy caps lock-nak de mind1, a kijelző nálam nem nyikorog ill más sem, de ha vmék felénél nyitom akkor tekeredne de ahogy írtam középen nyitom és ez a tekeredés nem csak ennél van, haverom acerje is tekeredne, másik msi-je is, sőtt csoporttársam 190ezres asus-a is.
a 3 db usb meg ha nem elég akkor nemtom, vegyél elosztót, nem is láttam még olyan notit ami több lenne bár ez lehet az én szegénységem de mind1.
ebben az árkategóriában bőven megállja a helyét, ha 150-160 körül lenne akkor azt mondom hogy okés de 120-130ért ne várjunk már csodákat, vagy veszel egy hp probook-ot 150 körül fém házzal (mikor ezt vettem akkor volt olyan is)meg minden de nem játékra, vagy veszel egy ilyet játékra de akkor mondj le a többiről. vagy vegyél jó drágán olyat ami megfelel.

szerintem tényleg jobban jársz ha eladod.

szerk:one key rescue: nálam muter nemtudom hogy hozta be, a lemezkezelésnél látom hogy van egy ~1,1 gigás oem partició de full üres. átnevezni, particionálni win alatt nemtudom.

[ Szerkesztve ]

(#145) Dannalyno


Dannalyno
csendes tag

Hello, én is most veszek egy ilyet csak AH- a váge, nézegettem nekem még nem 1értelmű, miben tér el ettől: ?
Lenovo IdeaPad G580AH laptop (Intel Core i3 2328M/4GB/500GB/NVIDIA GeForce GT635M/DOS/Sötétbarna)

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#146) Dannalyno válasza Dannalyno (#145) üzenetére


Dannalyno
csendes tag

OK ez félre érthető volt, úgy értettem a téma elején szereplő adatokkal megegyező lapos is van -AH véggel , azok közt mi a különbség?
Köszi

(#147) csaba17 válasza Dannalyno (#146) üzenetére


csaba17
senior tag

amit venni akarsz az újabb, gt635ös videokari van benne, szerintem azért "ah", amúgy ha csak a gt635 miatt veszed akkor a 630 és a 635 között csak névbeli különbség van.

(#148) Dannalyno válasza csaba17 (#147) üzenetére


Dannalyno
csendes tag

Köszi; Nem is találtam 30-as végit.
Laptopszalonról rendeltem 140-ért: Lenovo IdeaPad G580AH laptop (Intel Core i3 2328M/4GB/500GB/NVIDIA GeForce GT635M/DOS/Sötétbarna) de ha tudsz olcsóbbat '30-ast érdekel :D
Köszi.

(#149) csaba17 válasza Dannalyno (#148) üzenetére


csaba17
senior tag

630as és i3 kombó mikor én vettem még nem volt, most nem tudom hogy van e :)
én computer imperium-ról rendeltem de ahogy látom most ez a fajta nem is nagyon van ill újabbat sem látok.
ez a 140 sem olyan sok érte.

találtam egyet igaz B960as procival:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#150) mjani1172 válasza gyemipapa (#140) üzenetére


mjani1172
addikt

Ami az One Key Recovery-t illeti:
Ez opcionálisan van feltelepítve egy rejtett partícióra, olyan, mint a Win7 helyreállító lemez. Vagy a Tiedet enélkül árulták, vagy egy particionálás során tűnt el.

Valószínűleg eltünt,mert amikor új volt,(win 7 nélkül) akkor még rajta volt.Visszahozni vagy letölteni gondolom nem lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.