Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) Teta1


Teta1
csendes tag

Sziasztok. Nemrégen egy g580 tulajdonosa lettem.
(A gép: b960 proci, nvidia gt635 videó kártya, 8gb 1600 mhz ram dualban, bluetooth)
(A bluetooth adapter win8-on csak az után működött nálam is, miután a lenovo oldaláról letöltöttem, és telepítettem az új biost win8-hoz)
A minap egy új érdekességre lettem figyelmes. Az AIDA azt írja, hogy a gépben intel HM76 chipset van. Az intel honlapján viszont a chipsettel kompatibilis procik között nincs a b960 feltüntetve [link]
Valaki meg tudná nekem mondani, hogy ez hogy is van? Számomra nem teljesen tiszta, hogy hogy tudták belerakni a procit egy olyan chipsettel, ami nem támogatja. :F
Illetve ha netalán procit akarok cserélni akkor a b960-nal kompatibilis, vagy a chipsettel kompatibilis procikat kellene néznem. (igaz gari idő végéig van még másfél év :) tehát csak utána cserélem)
b960 2xxx szériára cserélhető [link]
hm76 procik a 3xxx szériát támogatja [link]
Vélemények?

[ Szerkesztve ]

(#1752) celka5 válasza Teta1 (#1751) üzenetére


celka5
tag

Üdv
HM76 chipset van benne, nekem is B960-al volt , mostmár i5 3340M-el üzemel (Turbo Booston kívül rendesen)

[-CeLkA-]

(#1753) gyemipapa válasza Teta1 (#1751) üzenetére


gyemipapa
senior tag

aZ Intel Pentium B960 specifications is írja, hogy Sandy Bridge (és socket G2), és az Aida is azt írja a chipsetre, hogy HM76, Intel Sandy Bridge. Vagyis a Jóisten is egymásnak teremtette őket, nálam is így van, nagyon jól együtt tudnak dolgozni. :K

Az tényleg érdekes és érthetetlen, hogy a Intel HM76 chipset specifications miért nem említi a B960-at, ráadásul itt nem Sandy, hanem Ivy Bridge van írva a chipsethez.

A mienk viszont Sandy, G2, szóval lehet majd bővíteni, ha a gari lejártakor (2év) még aktuális lesz.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#1754) Teta1 válasza celka5 (#1752) üzenetére


Teta1
csendes tag

celka5, gyemipapa köszönöm a gyors reakciókat. Ezek szerint nem csak nekem furcsa a le(el?)írás az intel honlapján :)
Garancia miatt ráérek még a proci cserével, de gondoltam megérdeklődöm, hogy valaki másnál is így van-e a proci-chipset párosítás. Így már megnyugtatóbb, hogy lehetséges a gép fejlesztése, és ez csak egy furcsaság, semmi több.

(#1755) Borote válasza Teta1 (#1754) üzenetére


Borote
addikt

A G580-ak már az Ivy Bridge architektúrához szánt chipset-tel szereltek, de ezek egyaránt képesek Ivy Bridge és Sandy Bridge CPU-kat is kezelni. Így elég egy alaplapot gyártani, és abba mehet mindkét féle CPU. Most jön a Haswell, ez már nem lesz kompatibilis az előzőekkel.

Intel honlapja szokott érdekes dolgokat írni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1756) Chaser válasza gyemipapa (#1741) üzenetére


Chaser
titán

Dehogy kell ilyen vga mellé i5:) i3 ha multizik valaki. i5 ugyanaz mint i3, tud turbot meg jobb energiatakarékosságban, akkuidőnél számít. Ez nem 4 magos mint a mostani asztali i5-ök. Ha az adott gép hűtése nagyon jó, akkor hosszú távon is ki tudja használni a turbot, na G580-nál játék mellett hosszú távon nem valószínű. És amúgy se gyorsítana mert a vga a karcsú. 13xk-ért az i3 jó vétel, az i5 150k fölött meg már rossz vétel. PS-ezni meg videot vágni meg nyilván nem ilyen kijelzőn akar senki max külső monitorral.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1757) Borote válasza Chaser (#1756) üzenetére


Borote
addikt

Ez így van, 150k fölött már nem érdemes G580-t venni, Inspiron 5521 3 év garanciával, HD8730M-mel, 65Wh-s akkuval, masszívabb kivitellel egyszerűen jobb választás.
Ráadásul 140k-ért is ott van már a G580 utódja, a G500 - bár GPU-ban nagy előrelépés nincs teljesítményt tekintve, inkább a fogyasztás csökkent.

(#1758) King Unique


King Unique
titán

Ha memóriát akarok bővíteni, ahhoz kell kérni Lenovotól "megbontási engedélyt" (ingyenes zöldszámon), v hasonlót, v csak ők csinálhatják a hivatalos szervízben :F
1600-as belerakható 1333 helyett, v nem számít annyit sebességben?
Tudom manuáljában elvileg benne is van RAM, HDD csere leírása, csak azért megkérdem, hátha... :)

(#1759) Borote válasza King Unique (#1758) üzenetére


Borote
addikt

Ha jól tudom, a hátlap levétele után rögtön ott találod a memória slot-okat, és nem jár garanciavesztéssel, ha memóriát cserélsz benne.
Szintetikus eredményeket kívül nem sok gyorsulás lesz az 1600-as RAM-októl, még azonos időzítés esetén sem. Ha nincs dGPU a gépedben, akkor az IGP tud belőle profitálni, annak ugyanis kell a sávszél.
CPU etetésére bőven elég az 1333-as RAM-ok adta sávszél is (még DC nélkül is), az IGP-k viszont elég érzékenyek a sávszélre.

Az mondjuk érdekes kérdés lenne, hogy van-e különbség Pentium és i3 esetén a különböző memóriák között az eltérő cache méret miatt...

[ Szerkesztve ]

(#1760) King Unique válasza Borote (#1759) üzenetére


King Unique
titán

Kösz az infót :R
Akkor lehet majd kipróbálom, elvileg ezeknél 2 slot van, ha jól tudom, van benne 1 db 4 GB-os, csak mert Speccy progi 4 db-ot írt, de az hülyeség szerintem...

(#1761) x_o_n válasza King Unique (#1760) üzenetére


x_o_n
veterán

igen 2-slot van
nekem egy 4gb és egy 2gb modul van benne,tesztekben és érzésre sem tapasztaltam különbséget a 4+4 hez képest igy maradt a gyári:)
viszont mint már számtalanszor neked is leírom,egy ssd hoz igazán gyorsulást mindenben.
annyira látványos és érezhető a különbség hogy csak na:)

(#1762) Faterkam válasza King Unique (#1758) üzenetére


Faterkam
addikt

2 csavar, és kb. 2 perc fizikai munka, sebesség azért nő, de érzésre nem tűnik fel! Viszont ártani nem árt.

2x4gb rammal:

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#1763) King Unique válasza x_o_n (#1761) üzenetére


King Unique
titán

Azt gondolom, az a tuti :K , de az még odébb van, v majd egy másik notin inkább.
Igazából főleg csak CAD progikhoz kéne a + RAM.

(#1762) Faterkam: ezen kívül mást nem kell ugye állítgatni szoftveresen, mert más topicban vkinél RAM csere után összekuszálódott kicsit a rendszer?

[ Szerkesztve ]

(#1764) Faterkam válasza King Unique (#1763) üzenetére


Faterkam
addikt

Nem, semmit! Akku ki, (ha akarod) 2 csavar ki, az új ram be, 2 csavar vissza, az akku is. Bekapcs, a Bios bejön, mert érzékeli a ramot, asszem F10 save ennyi! :R

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#1765) x_o_n válasza King Unique (#1763) üzenetére


x_o_n
veterán

ott is eléggé érezhető ám az ssd,a hdd elég lassú

(#1766) King Unique válasza Faterkam (#1764) üzenetére


King Unique
titán

Akkor másba nem zavar bele, multibootba se remélem.
Köszönöm :R

(#1765) x_o_n: bizony :K

[ Szerkesztve ]

(#1767) Faterkam válasza x_o_n (#1765) üzenetére


Faterkam
addikt

Nálam is az a gyenge láncszem :(

Ssd-vel bekapcsolástól számítva hány másodperc, amíg teljesen bebootol a win? 5400as hdd-vel kb. 90mp :/

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#1768) x_o_n válasza Faterkam (#1767) üzenetére


x_o_n
veterán

huu kb 6-8mp

(#1769) Faterkam válasza x_o_n (#1768) üzenetére


Faterkam
addikt

A gomb megnyomásától, a teljes használatig? :Y :Y :Y
Ezt nem hiszem el :C :C :C

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#1770) x_o_n válasza Faterkam (#1769) üzenetére


x_o_n
veterán

jogos,lemértem most.
bekapcsolástól a jelszóig: 11-12mp
jelszó után mig minden feláll teljesen 9-11mp
a mindenben: a gyári szoft,skype,vibe,origin,steam,ips,navi,security,office,bt,wifi szerepel

tehát kb 30-35 mp a jelszó begépelésének idejétől függően.
amugy a hdd után tényleg 6-8mp fog tünni:)

[ Szerkesztve ]

(#1771) dave0825 válasza x_o_n (#1770) üzenetére


dave0825
őstag

csak érdeklődésképpen kérdeznék 1-2 dolgot :)
ha pl. én is ilyen hamar akarnám bekapcsoltatni a gépem, akkor pl. ugyanezeket a programokat ssd-re kellene telepíteni, vagy maradhatna a vinyón, elég csak a win-t ssd-re tenni?
mekkora ssd-t érdemes venni, ami nem túl drága, de még megéri?
ssd-t ha beleteszem a gépbe, a vinyót meg a dvd helyére ahogy kell, akkor azt inkább garancia lejárta után érdemes, vagy nem vész el?
még annyit, hogy ha garancia elveszne tőle, akkor nem létezik olyan megoldás, hogy ne kelljen szétszedni a gépet, hanem valami külső "ssd-olvasó" cuccost szerezni? (pl. valami külső csatlakozót, vagy mint egy külső winchester-tartó")

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1772) Chaser válasza dave0825 (#1771) üzenetére


Chaser
titán

120-asok vannak jó ár/érték arányban, pl samu 840. Nem jár garvesztéssel ha optibayt raksz a dvd helyére. Wint és sűrűn használt progikat kell ssd-re tenni, némely játék is gyorsul tőle.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1773) x_o_n válasza dave0825 (#1771) üzenetére


x_o_n
veterán

nem csak a bekapcsolás hanem minden felgyorsul,több mindent tudsz használni egyszerre,stb
én gyakorlatilag mindent az ssdre telepitek,win-programok-gyakran játszott játékok
a samsung 840 120gb jó árban van és jó a teljesitménye 23-24ezer ft
én speciel egy optibayt vettem abba a hdd-t és a hdd helyére az ssd-t
de mivel maradtak az asztali gépböl hddk igy ahoz meg vettem egy hdd-dokkolót 6-9ezer ft között vannak és abban cserélem ha kell valami.
garancia vesztéssel nem jár természetesen

(#1774) dave0825


dave0825
őstag

értem, köszi mindkettőtöknek :)

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1775) Faterkam válasza x_o_n (#1770) üzenetére


Faterkam
addikt

Ok ez már azért hihetőbb, az I7-es nagygépem nem bootol ilyen gyorsan 830-asról. Ezért érdekelt, mert a laptop Seagate hdd-jétől hullik a hajam már. Majd most terjed ez a Samu 840 EVO!!!!!!!!!!!!!!

(#1771) dave0825: Ha már Ssd-t teszel a gépbe, akkor minek kímélni? Mindent arra, azt had menjen! Azért van nem? ;)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#1776) dave0825 válasza Faterkam (#1775) üzenetére


dave0825
őstag

még nem döntöttem el, hogy vegyek-e vagy ne, csak több helyen is láttam az oldalon, hogy nagyon írják hogy nem rossz, bár most nézem, hogy nem csak "bedugom, telepítek rá, és megy", hanem elég bonyolult beállítani, bár lehet csak nekem volt sok egyszerre az infó amiket olvastam :D
egyébként mennyire bírják az ssd-k a telepítgetéseket? mármint úgy értem, hogy ha pl. valami játékot ki akarok próbálni, fölteszem rá, de nem tetszik akkor letörlöm, majd egy másikat teszek rá, azt is letörlöm, így értem...

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1777) x_o_n válasza dave0825 (#1776) üzenetére


x_o_n
veterán

bírják szerintem,nekem ez elött corsair volt az asztaliban,semmi gond nem volt vele,ha valami gond lesz vele azért van rá 3-év garancia,de nem hinném hogy gond lenne,nem torrentezni kell rá oszt kész:)

(#1778) dave0825 válasza x_o_n (#1777) üzenetére


dave0825
őstag

torrentezni nem terveztem volna rajt :D
értem, köszi mindent, további szép estét :)

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1779) Faterkam válasza dave0825 (#1776) üzenetére


Faterkam
addikt

???????????????
Pedig de!!! Ha win7-et teszel rá az érzékeli, hogy SSD, sem allignálnod, sem ki be kapcsolgatnod nem kell semmit. A lényeg, hogy Ahci-re legyen állítva a vezérlő, de szerintem alapból azon van. Az ssd olyan mint egy hdd, semmi különös, csak sokkal gyorsabb! Torrentezni tényleg nem arra kell :)

A nagygépembe 187 nap működési idő alatt 3,25Tb írt rá, a kezdeti 99%-ról lement 1 év alatt 98%-ra ;)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#1780) x_o_n válasza Faterkam (#1779) üzenetére


x_o_n
veterán

a kondició?

(#1781) Faterkam válasza x_o_n (#1780) üzenetére


Faterkam
addikt

Igen!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#1782) Borote válasza dave0825 (#1776) üzenetére


Borote
addikt

SSD beállítása nem nagy varázslás, ráadásul ahogy elmondták, a Win7 megcsinálja már gyakorlatilag magától, töredezettségmentesítést is kikapcsolja.

Arra kell figyelni, hogy menjen a TRIM, az elég jól tud így spórolni az írással, másra nincs nagyon szükség, egy 120-as SSD-t már egészen nehéz addig gyötörni, hogy a cellaelhasználódással probléma legyen.
Lapozófájlt sem kell kikapcsolni, nem baj az, ha ott van.

(#1772) Chaser: főleg a különböző helyszínek közötti betöltési idő tud rendesen felgyorsulni, mentés, visszatöltés, így sok indokolatlan akadástól tudja magát megkímélni az ember.

(#1781) Faterkam: a végére igen jó áruk lett ezeknek a 830-asoknak!

[ Szerkesztve ]

(#1783) Chaser válasza Faterkam (#1779) üzenetére


Chaser
titán

AHCI sem lényeg, megy nélküle a trim, saját tapasztalat. Én nem babusgatom, pagefile van kikapcsolva ha van elég ram, mást nem bántok. Trim menjen és kész, 1TB van eddig a kb fél éves 840-esemen, olyan állapotban van mint újan.

Borote: Tudom:) A kérdés az volt, miket telepítsen rá win mellett. Azt nem kérdezte win betöltés lesz-e csak gyorsabb vagy más is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1784) celka5 válasza King Unique (#1758) üzenetére


celka5
tag

Sandy Bridge 1333-on használja a memóriát ha 1600asat teszel bele akkor is, Ivy használja 1600on.

[-CeLkA-]

(#1785) celka5 válasza Faterkam (#1781) üzenetére


celka5
tag

Nekem marad 100%on :) (igaz nem samu 830/840)
[link]

[-CeLkA-]

(#1786) dave0825


dave0825
őstag

kösz mindenkinek :)
bírom ezt az oldalt, itt mindig segít mindenki :))

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1787) gyemipapa válasza celka5 (#1784) üzenetére


gyemipapa
senior tag

"Sandy Bridge 1333-on használja a memóriát ha 1600asat teszel bele akkor is"

Ezt hogyan tudom ellenőrizni?

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#1788) dave0825 válasza gyemipapa (#1787) üzenetére


dave0825
őstag

Én nem nagyon értek hozzá, de elvileg 1600 MHz-es van az én gépemben is, csak nem értem hogy AIDA64 miért azt írja, amit a kijelölt sorban ír, hogy 800MHz. Valaki nem tudja ez mit jelent? Ettől még 1600-as lehet a gépemben?

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1789) dave0825 válasza dave0825 (#1788) üzenetére


dave0825
őstag

bocs, a képet nem adtam hozzá :D

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1790) stvnppp válasza dave0825 (#1788) üzenetére


stvnppp
senior tag

DDR = Double Data Rate
pl.:
800 mhz actual
1600 mhz effective

[ Szerkesztve ]

(#1791) dave0825 válasza stvnppp (#1790) üzenetére


dave0825
őstag

óóóó értem, köszi szépen :)

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1792) dave0825 válasza stvnppp (#1790) üzenetére


dave0825
őstag

akkor ez válasz gyemipapa kérdésére is :)

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1793) dave0825


dave0825
őstag

Valaki nem tudja, hogy az Eneregy Maganement programban a Rendszerbeállításokban a Porelszívó ventilátor mire való? Ott van mellette hogy Start, ha megnyomom süvít a ventilátora, majd megáll, megint süvít, megint megáll, és ezt akármeddig tudja (szerintem) csinálni, amíg meg nem nyomom a Mégse-t...Ez kifújja a port, vagy mit csinál? Csak érdekességképen kérdezem :D

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1794) Faterkam válasza dave0825 (#1793) üzenetére


Faterkam
addikt

Pontosan, nem hűti, hanem kifele fújja a levegőt! Elég párszor szerintem ;)

(#1792) dave0825 Szerintem 5 percen belül használd a hozzászólás szerkesztést!

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#1795) dave0825 válasza Faterkam (#1794) üzenetére


dave0825
őstag

köszi, és bocs a sok hozzászólásért, legközelebb szerkesztem :D

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1796) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Sziasztok! A t-mobilenal kaphato laptop ( webshop.t-mobile.hu/webapp/wcs/stores/ProductDisplay?catalogId=2001&storeId=2001&langId=-11&productId=488568) belsejeben mi van? A t oldalan sokat nem tudni meg. Ebben is normalis videokartya van?

Smoke & Torque

(#1797) sch_a


sch_a
addikt

Olyankor mi van, ha a csatlakoztatott fej-/fülhallgató egyik oldala másképp szól, mint a másik? Mintha balra tolódna a balansz. Ha jobbra húzom a balanszt, akkor a hangerő nagyjából egyforma, de a hangzás nem. Irtó zavaró. Drivert is töröltem, próbálta nélküle, ugyanaz. Visszaraktam, szintén. Másik eszközzel ugyanez és nem is a fülemmel van a baj, mert ha felcserélem a két oldalt, ugyanúgy hallom a különbséget. Nem akarom harmadszor is szervizbe küldeni. :(

(#1798) sch_a válasza sch_a (#1797) üzenetére


sch_a
addikt

Most nézem, ha a csatlakozó környékén nyomkodom, akkor lesz jobb-rosszabb. Ha megnyomom a palmrestet a csatlakozó felett, akkor jobb, ha elengedem szinte nem jön hang jobb oldalról. Ezt komolyan nem hiszem el. El fogom küldeni szervizbe, aztán eladom... Ez így nem pálya.

[ Szerkesztve ]

(#1799) x_o_n válasza Szplöttyy (#1796) üzenetére


x_o_n
veterán

Hívd fel őket telefonon,mert az adatok szerint nem,de ebböl is 2 féle van.
van olyan is ami gt630al van,de ez valószinüleg a sima verzió már csak az árát nézve is
de szerintem jobban jársz ha veszel részletre máshol.

(#1800) x_o_n válasza sch_a (#1798) üzenetére


x_o_n
veterán

mint minden tipusnál minden gyártónál előfordulhat ilyesmi.
ez egy érintkezési hiba.kicserélik a csatlakozót és kész.
elötte miért volt szervizben?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.