Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) sch_a válasza Chaser (#1643) üzenetére


sch_a
addikt

Igen, tőled. Azt néztem én is, akkor tényleg erre vannak, kösz. Mondjuk megfelelő méretű csavarjaim nincsenek hozzá, azok az ssd-t fogják.

(#1652) Chaser válasza sch_a (#1651) üzenetére


Chaser
titán

Járt hozzá csavar is, arra kell felhasználni amire való :P A beépített csavaros új verziók idén jelentek meg pár hónapja, addig csak ilyenek voltak. Szóval aki azt mondja ez nem jó az enyhén nincs képben. Nálam 12.7-esből azért nem volt még sata beépített csavaros, mert a beszállító nem ajánlotta, az első példányok max 500GB-ig kezeltek HDD-t, azóta már lehet javították. De a régi fajta rögzítése is tökéletes, enyémet csavarok nélkül használom, lusta voltam becsavarni:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1653) x_o_n válasza Chaser (#1652) üzenetére


x_o_n
veterán

aki csavar nélkül használja az nincs képben szerintem...
ha nem járt vagy nincs csavar vagy rögzités az f.m re az ha tetszik ha nem az nem jó.
ha volt mellé csavar akkor meg miért nem használta?
az első fajta van nekem is,és kezeli az 1tb .

(#1654) Chaser válasza x_o_n (#1653) üzenetére


Chaser
titán

Minden optibayhez adok csavar szettet, az hogy ki mire használja a csavarokat vagy nem kérdez hadd ne az optibay baja legyen már :U A beépített csavaros idén jelent meg pár hónapja, előtte csak a hagyományos volt, érdekes évekig mindenkinek megfelelt. Az első szériák nem kezelték a HDD-t 500GB fölött, mint mondtam azóta már javíthatták.
Az én gépemben meg úgy használom az optibayt ahogy akarom, enyémben speciel ssd van :P

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1655) x_o_n válasza Chaser (#1654) üzenetére


x_o_n
veterán

itt nem rólad van szó...,de az a nyüves hdd-t akkor is rögziteni kell,és ha erre nincs mód az bizony nem jó,és aki nem rögziti... az meg persze a saját felelössége.

(#1656) Chaser válasza x_o_n (#1655) üzenetére


Chaser
titán

Az optibayről amit tőlem vettek és nincs vele semmi gond. De ha valaki nem használja a kapott csavarokat vagy másra használja azzal nem tudok mit kezdeni :N HDD-t meg ajánlatos rögzíteni az tény. TP-ben nem rögzítettem, mondjuk annak se lett baja pedig kapta a huzavonát, de ajánlatos.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1657) sch_a válasza Chaser (#1656) üzenetére


sch_a
addikt

Jó, én az oldalán lévő "útmutatót" követtem. Most beleraktam a csavarokat, illetve csak kettőt, mert ha mind a négyet belerakom, akkor nem lehet a helyére csúsztatni. Már csak egy kérdésem maradt. Hogy tudom rögzíteni, hogy ne lehessen simán kihúzni a helyéről? :)

(#1658) x_o_n válasza sch_a (#1657) üzenetére


x_o_n
veterán

mármint mit? az optibayt?
ugyanavval a csavarral mint a dvdt
lekapod a dvdről és rárakod az optibayre.

(#1659) sch_a válasza x_o_n (#1658) üzenetére


sch_a
addikt

Annak viszont tényleg nincs helye.

(#1660) x_o_n válasza sch_a (#1659) üzenetére


x_o_n
veterán

mielött ujabb félreértés lenne,most mit akarsz rögziteni?

amikor kiszedted a dvdt a dvdn rajta maradt egy kis lecsavarozhato fém panel
abba volt egy csavar amivel a nbotiba volt rögzitvr
reméljük megvan.
na azt a kis fémpanelt kell leszedni
és ugyanugy visszacsavarni ugyanoda

[ Szerkesztve ]

(#1661) Chaser válasza sch_a (#1657) üzenetére


Chaser
titán

Hátuljára átrakod a DVD-ről a pöcköt. Van annak helye, nézd meg jobban. Csak elsőre tűnik úgy hogy nincs.
Ha kérdezel segítek, ezeken csak egy matrica van útmutatónak, van akinek egyértelmű mit kell csinálni, van akinek nem, nincs ezzel gond.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1662) sch_a


sch_a
addikt

Oké, rendben, ismét én voltam a hülye. Legközelebb jobban megnézem, ha ilyen van. Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek és elnézést a megjegyzésért, most már tényleg tökéletesen illeszkedik.

(#1663) x_o_n válasza sch_a (#1662) üzenetére


x_o_n
veterán

Na szuper:) örülök hogy sikerült,használd egészséggel :)

(#1664) dave0825


dave0825
őstag

Heló Mindenki! A gépemben B960-as proci, 4GB RAM, GT630M 2GB videokártya van, de gondoltam rá, hogy vennék bele még egy 4GB-os RAM-ot...Erről kérdezném a véleményeteket, hogy érdemes-e, illetve észre lehet-e venni, hogy gyorsabb lesz a gép, vagy nem ártok-e vele neki valamit (nem melegedik-e jobban, vagy ilyesmi..). Várom a válaszokat, remélem segítetek :)

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1665) Borote válasza dave0825 (#1664) üzenetére


Borote
addikt

Milyen szempontból nem felel meg a gép az elvárásaidnak jelenleg?
Lehetséges, hogy egy SSD vásárlásával (ami ugyan drágább) sokkal többre mennél :)

(#1666) dave0825 válasza Borote (#1665) üzenetére


dave0825
őstag

megfelel minden szempontból, de gondoltam nem árthat neki, ha kicsit gyorsabb :)
egyébként AIDA64 azt írja, hogy "Memória sebessége: DDR3-1600 (800MHz)"...ettől még 1600MHz-es ram van a gépemben?
azért is akarok bele 8gb ramot, mert van ebből a gépből olyan is, amiben alapból annyi van, ezért gondoltam, hogy ártani talán nem ártanék neki, és lehet hogy tudok olcsón szerezni :)

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#1667) Borote válasza dave0825 (#1666) üzenetére


Borote
addikt

DDR => 800MHz itt 1600MHz-s effektív órajelet jelent.
Tehetsz bele RAM-ot, ártani nem fogsz neki, a hasznossága már megkérdőjelezhető. Az SSD viszont gyorsítani is fog rajta :)

(#1668) _PetZ_ válasza Borote (#1667) üzenetére


_PetZ_
csendes tag

Azert a dual chanel fog annyita jolesni neki,mint egy ssd...

Masik tema: beszeltem a lenovoval es azt állította a supportos srac, hogy a gepet teljesen szét lehet szedni,kiveve a proci hutot nem vehetem le errol masnak tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#1669) sch_a válasza _PetZ_ (#1668) üzenetére


sch_a
addikt

"Azert a dual chanel fog annyita jolesni neki,mint egy ssd..."

Na..Ez azért nagyon nem igaz.

(#1670) _PetZ_ válasza sch_a (#1669) üzenetére


_PetZ_
csendes tag

Szeretnelek kerni, hogy vilagosits fel. Mi nem igaz annyira abban amit irtam?

(#1671) sch_a válasza _PetZ_ (#1670) üzenetére


sch_a
addikt

Az, hogy abból nem sokat fog érzékelni, hogy dual channelben működnek a memóriák, míg egy SSD-vel viszont látványos a gyorsulás.

(#1672) _PetZ_ válasza sch_a (#1671) üzenetére


_PetZ_
csendes tag

Legutoljara mikor bovitettem dual chanelre nekem sikerult erzekelni a valtozast.
128 bites savszel igen csak jol esik.
8gb nem kell lapozo fajl meg egy orom
Integralt video is orulni fog a plussz ramnak meg a savszelnek

Vs
ssd gyorsabban tolt hurra

(#1673) sch_a válasza _PetZ_ (#1672) üzenetére


sch_a
addikt

1. Jól esik? Kinek esik jól? Hol veszed észre?
2. A lapozó fájlt 8GB-nál se érdemes kikapcsolni. Amúgy is miért fáj, ha van? Ennyire hiányzik pár giga tárhely?
3. Lényegtelen, ott a dedikált vga mellette.

(#1675) Borote válasza _PetZ_ (#1668) üzenetére


Borote
addikt

SSD és Dual Channel között ég és föld a különbség. DC-re akkor van nagy szükség, hogy ha csak IGP van a gépben, és kell neki a kraft, ugyanis szinte semmilyen más műveletet nem befolyásol érdemben a DC (a kétszerezett memória sávszél alig néhány százalékos különbséget jelent), hacsak nem használsz valamilyen NAGYON sávszél igényes alkalmazást.

Az SSD ehhez képest drámai.

(#1672) hunkami: érdekes dolog, de pár program nem szereti, ha a lapozófájl ki van kapcsolva. Ne kérdezd, hogy miért :DDD
Amúgy én is visszaveszem minimális méretűre :)

(#1674) BullZeye: grat :)

[ Szerkesztve ]

(#1676) gyemipapa


gyemipapa
senior tag

1.) Nos, nekem a két egyforma 4 gigás RAM-ra bővítés élményindexnél ha nem is drámai, de gyorsulást mutatott. Tehát valamelyest számít a dual channel, ez nem marketig fogás, nem véletlenül találták ki.

2.) a 8 giga rammal azonnal kikapcsoltam a virtuális memóriát, sem komolyabb játékoknál, sem alkalmazásoknál nem hiányolta a rendszer. Szóval a tapasztalataim alapján felesleges. (Nyilván lehetnek extrém alkalmazások, amelyeknél a 8 giga RAM is kevés, de ott is érdemes inkább a Ram-OT BŐVÍTENI, NEM A HDD-t kerregtetni. Hisz a lényege az lenne, hogy ha kevés a gépben a memória, a háttértár egy részét használja memóriaként, ami viszont drasztikusan lassabb írás-olvasási sebességet jelent. Több combos program egyidejű futtatása sem akasztotta ki. Akkor meg minek?

3.) SSD: na ez tényleg jelentősen emeli a gép teljesítményét, na nem a programok futásának sebességét, hanem sokkal gyorsabban tölt be programokat, játéknál új pályákat, intrókat stb, tehát bármikor, amikor a gép a háttértárolóhoz akar hozzáférni, az fényévekkel gyorsabb művelet (persze kérdés, milyen SSD-t milyen HDD-vel hasonlítunk össze, de a mai SSD-k minden HDD-nél gyorsabbak).

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#1677) sch_a válasza gyemipapa (#1676) üzenetére


sch_a
addikt

Valamennyit számít persze, de túl van misztifikálva. Az élményindexet meg felejtsük is el szerintem, ha jól tudom a Microsoft is így döntött, és a 8.1-ben már nem lesz megtalálható. 8 vs 4-GB RAM-nál inkább a nagyobb méretnek van jelentősége, mint a dual channelnek. Nekem 4GB memória van a notebookomban, de mikor SSD-t vettem bele, először én is kikapcsoltam a lapozófájlt. Működni működött így is, de egy két alkalmazásnál belefutottam, hogy hiányolta a virtuális memóriát. Vissza is kapcsoltam, azóta nem foglalkozom vele.

Egyébként én is tervezem, hogy veszek bele még egy memória modult.

(#1678) Borote válasza gyemipapa (#1676) üzenetére


Borote
addikt

Persze, hogy számít, mivel az élményindex-ben a RAM rész a memória sávszélt és az írás-olvasás gyorsaságát méri, ami természetesen gyorsulni fog, mert kétszer akkora lett a sávszél :DDD

(#1679) gyemipapa válasza sch_a (#1677) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Élményindex: összehasonlításnak azért jó, ha ugyanabban a gépben bővítek valamit, mutatja a hatásának az eredményét, viszonyítási alapnak jó. Ahogy HDD-ről SSD-re cserénél is érdemlegesen jobb értéket mutatott az élményindex.

Dual channel: azért ezt nálam okosabb informatikai mérnökök találták ki, és azt senki nem vitathatja, hogy a két bankban 1-1 db 4 gigás azonos RAM gyorsabb memóriakezelést eredményez, mint ha CSAK az egyik bank lenne feltöltve egyetlen 8 gigás RAM-mal, pedig méretben azonos a két megoldás.

Azt meg természetesnek tartom, hogy ha "csak" 4 giga RAM van a gépben, akkor még nem érdemes kikapcsolni a virtuális memóriát, mert sok ablak illetve több program egyidejű futtatása esetén besokallhat a gép. De én az elmúlt egy év alatt sosem tapasztaltam, hogy kikapcsolt virtuális memóriánál kevesellte volna a 8 giga memóriát.

Egyébként megint csak nálam okosabb emberek mondják, hogy ha már használjuk a virtuális memóriát kevés RAM esetén, és van SSD és HDD ig a gépben, akkor a HDD-re állítsuk a helyét, az SSD-k nek jelentősen csökkenti az élettartamát, ha folyamatosan ír-olvas, hisz korlátozott az írások-olvasások száma.
Az SSD-ért meg kár, egyenlőre lényegesen drágább, mint a HDD, ajánlatos jobban óvni.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#1680) Borote válasza gyemipapa (#1679) üzenetére


Borote
addikt

Ezzel az érveléssel csak az a gond, hogy a megnövekedett sávszél nem jelenti azt, hogy ebből bármi is profitálna, mert szimplán nincs rá igény. Komolyabb Opteron és Xeon CPU-kban (meg asszem az Extreme E szériásakban) már 3-4 sávos memóriakezelés is van, mert ott olyan alkalmazásokra használják, amik igénylik. Átlagos notebok felhasználás esetében szinte kizárólag az IGP-nek van szüksége nagyobb memória sávszélre, ha éppen nincs dGPU a gépben.
Ezt leszámítva kifejezetten kevés olyan program van, ami ténylegesen igényli, profitál, gyorsul a kétszeres memória sávszéltől. Igény nincs rá, ezért nincs nagy hatása. Ha lenne rá igény, akkor asztali frontos is már rég négyutas memóriavezérlők lennének. Néhány %-ban mérhető a hatása.

"Egyébként megint csak nálam okosabb emberek mondják," - ők nem okosak, csak vészmadárként átvették más hülyeségét, és csesztek utánaszámolni.
Az SSD-nek pont az az értelme, hogy MINDEN háttértár műveletet képes gyorsítani, miért basznál ki Magaddal, hogy a lapozófájl HDD-re teszed? Gyorsuljon csak az is.
És hogy mennyit ront az élettartamon? 40 év helyett csak 35 év alatt meríteném ki az írási lehetőségeket? Nagy kaland...

Ez mindenkinek szól: az SSD-t használni kell, nem kímélgetni, babusgatni. Menjen a TRIM, legyen kikapcsolva a töredezettségmentesítés, oszt' csókolom. Nem kell itt károgni, hogy az írásmennyiség így, írásmennyiség úgy. Ha már cellafáradásról beszél valakik, akkor vegye már a fáradságot, és számoljon utána :)

[ Szerkesztve ]

(#1681) gyemipapa válasza Borote (#1680) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Nézd, nagyon sok fórumot olvastam, szakemberek véleményét is, nem vitatom, de ugyanakkor nem is tudok meggyőződni róla, hogy Te tudod a frankót, és Te értesz itt a neten mindenkinél jobban a RAM-hoz és az SSD-khez. Én azt írtam le, amiket egyrészt tapasztaltam userként, másrészt amiket összeolvastam a neten, nem kívántam magam a szakterület hozzáértőjeként feltüntetni. Mint azt korábban írtam, én csak egy kis "mezei" rendszergazda vagyok.

De nekem semmibe sem kerül elfogadnom a Te hozzáértő véleményed, hogy a DCH csak parasztvakítás az esetek 90%-ában, és az SSD-kre csak úri huncutságból adnak 1-3 év garit, pedig hát 25-35 évig elketyegnek, intenzív felhasználás mellett.

Virtuális memóriát pedig sem a HDD-n, sem az SSD-n nem használok, csak azt írtam le, amit Hozzád hasonló (vagy "nyilván" sokkal kevésbé hozzáértő - én ezt nem tudom megítélni) szakemberektől, fórumozóktól olvastam.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#1682) sch_a válasza gyemipapa (#1679) üzenetére


sch_a
addikt

Itt nem arról van szó, hogy a memóriát kevesli, hanem hogy igényli a lapozófájlt! Az már jó kérdés, hogy miért.

(#1680) Borote

Én is így vagyok vele. A kapacitásánál 10%-al kisebb partíciót hoztam létre és kész. Lapozófájl is azon van. Sanszos, hogy a cellafáradás helyett valami más fogja majd kinyírni.

(#1681) gyemipapa

Szerintem ő sem azt mondta, hogy parasztvakítás, hanem hogy a gyakorlatban a legtöbb esetben nincs kihasználva. Ezért mondom én is, hogy szerintem nagyon sokan feleslegesen vannak rágörcsölve a dual channel témára.

[ Szerkesztve ]

(#1683) Borote válasza gyemipapa (#1681) üzenetére


Borote
addikt

HDD-re mennyi garanciát adnak? :)

Nem ellenzem én a DC-t, nem is parasztvakítás, csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy nem kell túllihegni a témát. Van haszna is, csak nem annyi, mint azt sokan neki tulajdonítják (mert hát duplaaaaa)...

Az SSD cellaelhasználódása viszont erősen el van túlozva. Sokan emiatt nem vesznek SSD-t. Számold ki Te is, nem nagy kunszt. A másik oldalnak miért hinnél? Azok még csak alá sem tudják támasztani az állításaikat.

(#1682) sch_a: én szerencsére ebbe még nem futottam bele, de tudom, hogy mások már tapasztalták, hogy 1-2 program megbolondul virtuális memória híján. Én sem tudom az okát.

[ Szerkesztve ]

(#1685) gyemipapa válasza Borote (#1683) üzenetére


gyemipapa
senior tag

"HDD-re mennyi garanciát adnak?"
Nem is gondolom, hogy általános lenne, hogy a többségét 25-35 évig lehetne nyúzni, ahogy az SSD-re írod.
Amúgy a számítások elméletiek, mert ugye nincs még 25-35 éve SSD, így az elméleti számítások nem lettek a gyakorlatban is beigazolva.
Nagyon sok tudományos területen is kiderült, hogy a gyakorlat hosszutávon nem igazolta az elméleti számításokat.

"nem kell túllihegni a témát"
Nem tudom, miről beszélsz, egyáltalán nem lihegtem túl. Annyit mondtam, (és ebben gondolom egyetértünk), hogy ha már választani lehet, párban használjuk a memóriákat, nem állítottam, hogy ettől megtáltosodik a gép.

"1-2 program megbolondul virtuális memória híján"
Egy éve használom virtuális memória nélkül, játékra és egyéb programokra, nyúzom rendesen, még sosem hisztizett a gépem. Lehet, valami különleges darabot fogtam ki.
Vagy csak nem használtam azokat a programokat, amire utaltok. De ha megírjátok, melyikek az inkriminált programok, ha tudom, az én gépemen is letesztelem, reklamálja-e a virtuális memóriát.

Végül:
Én nem vitatom a szakértelmedet, de amikor rengeteg helyen épp úgy alátámasztanak szakemberek vagy magukat annak tartók érvekkel állításokat, akkor a földi halandó mi alapján tudja eldönteni, kinél van a bölcsek köve? Mindenki azt állítja, az a tutti, amit ő mond, ahogy Te is 100%-ig meg vagy győződve, hogy minden úgy van, ahogy mondod.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#1686) Borote válasza gyemipapa (#1685) üzenetére


Borote
addikt

Egy szóval sem mondtam, hogy 25-35 évig lehetne nyúzni. Azt mondtam, hogy a cellafáradás miatti siránkozás fölösleges, mert ez csak irreálisan hosszú idő után okoznak problémát.

"Amúgy a számítások elméletiek, mert ugye nincs még 25-35 éve SSD, így az elméleti számítások nem lettek a gyakorlatban is beigazolva." - még mindig nem jött át az alapja. Itt nem az időtartam a lényeg, hanem az írás mennyisége. Én ezt az időtartamot azért mutattam, mert teljesen hétköznapi felhasználás mellett ennyi idő alatt LEHETNE kimeríteni ezt a keretet. Tesztkörnyezetben pedig meg lehet oldani ezt egy 1 alatt is, vagy kevesebb, ha irreálisan sok írással lehet dolgozni - nahát nahát, még sem kell 25 év ahhoz, hogy ez kiderüljön. (Ez alapján adják meg az egyes cellák lehetséges újraírásainak a számát).

Kérlek olvasd el még egyszer, amit leírtam, és próbáld meg értelmezni, mert az eddigiek alapján (ne haragudj), de nagyon úgy tűnt, hogy ez nem jött át. Ezt azért mondom, mert láthatóan olyanba 'kötöttél' bele, ami már le volt írva, meg volt magyarázva.

A HDD-kel szemben miért nincs ilyen bizalmatlanság, amikor csak 2-3 év garancia van azokra is? Forgó-kopó alkatrészek, mozgatás hatására sérülő tányérok - ezt miért nem veszed bele az érvelésbe?
A pszichológiai okát tudom, mert már régóta van HDD, és megszokták az emberek, az új dolgokkal szemben pedig idegenkednek - ez tanítják is, Atkinson&Hilgard féle pszichológia könyvben is olvashatsz róla. A HDD-k is ugyanúgy megdöglenek idő után, és majd az SSD-k is - csak nem épp a felkapott cellafáradás miatt, ami miatt sokan sopánkodnak. Vezérlő elektronika ugyanis van mindkettőben.

[ Szerkesztve ]

(#1687) gyemipapa válasza Borote (#1686) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Semmibe nem "kötöttem bele", leírtam a véleményemet, nem pedig az észt osztottam, ezt meghagyom másoknak... :F
Azt hittem, ez egy olyan fórum, ahol az emberek kicserélhetik a gondolataikat, tapasztalataikat, véleményüket, és egyesek nem a másik kioktatására, letorkolására használják fel. :((

Nézd, én nem ismerem sem a végzettségedet, sem a tudományos fokozataidat, nincs is alapom egy nicknév alapján megítélni az informatika teljes területét átfogó ismereteidet, de az nem esik jól, hogy úgy állítod be, hogy a neten, minden fórumon és minden cikkben, akik nem a Te véleményedet támaszják alá, azok mind hülyék, vagy kóklerek. Pedig erre többször utaltál, szerényen....

Az viszont nagyon bánt, hogy nem először "beszélsz" lekezelően, véleményedet ellentmondást nem tűrő stílusban interpretálva, mint ha az informatika területén mindenki tapasztalatlan fajankó lenne, és csakis Te lennél a mindent tudó felsőbbrendű lény. Nyilván ekkora tudással már legalább a Microsoft vagy valamely hardvergyártó cég fejlesztő csapatában lenne a helyed. Vagy már ott is dolgozol. Nem is értem, miért ereszkedsz le hozzám, vagy a hozzám hasonló együgyű userhez.
Már azt is sejtem, miért egy kőbalta az avatarod: aki más véleményen van, vagy mások véleményét meri elfogadni, azt egyszerűen ledorongolod.

Sikerült elvenned a kedvemet, hogy egyáltalán meg merjek szólalni ebben a fórumban, hisz minden hozzászólásodból az sugárzik: itt Te osztod az észt, a bit értéke azért 0 vagy egy, mert Te úgy látod jónak, a többiek meg tátott szájjal hallgassák az igét, mert minden tuttira úgy van, ahogy Te tudod, gondolom legalább 30 éves informatikai múlttal, nevesebbnél nevesebb gyártó-fejlesztő cégnél szerzett gyakorlati tapasztalattal a hátad mögött.
Mert gondolom, ekkora tudással, tapasztalattal nem egy kereskedelmi cégnél dolgozol (bár az ott dolgozók többsége is meg van győződve róla, hogy Bill Gates csak azért nem őket kérte fel munkatársnak, mert elhagyta a telefonszámukat. És az sem zavarja őket, hogy öten ötféleképpen mondják meg a tuttit, egymást is letorkollva.)

Kicsit hosszú lettem, de kikívánkozott belőlem, elnézést, hogy élek, és hogy korábbi dilettáns hozzászólásaimmal zavartalak Téged, és másokat.... :(((

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#1688) Chaser válasza gyemipapa (#1687) üzenetére


Chaser
titán

Nyugodtan szólalj meg:) Borote mester legtöbbször valós dolgokat mond, néha tévedhet mint én is szoktam meg bárki. Jelen esetben viszont viszont nem is tévedett. Meleg van, lehet kicsit túlreagálod vagy ő reagálta túl, hívjatok meg egy sörre és megbeszéljük:D:) lehet monster is, de csak a citrom sárga ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1689) dewil666 válasza gyemipapa (#1685) üzenetére


dewil666
őstag

Akkor csak itt a Hardveraprón miért van olyan sok hibás ssd meghírdetve?? Régi nem lehet hiszen gyerek cipőben jár. Így szerintm az időtartamon kár is szót fecsérelni (van egy 80Gb-os hdd-m ami 9 éve teszi a dolgát).
Alig 1-2 éves ssd-k meg hullanak mint a legyek. Nem véletlen az 1-2-3 és ritkán az 5 év garancia (miért nem 10?). Jó tudom hogy a hdd-k re meg 2-3 év a max de a mozgó alkatrészek miatt ez érthető. Ezzel nem azt mondom hogy rossz az ssd csak azt hogy még kell neki valamennyi idő hogy megbízhatóbb legyen és hosszabb az élettartama.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1690) gyemipapa válasza dewil666 (#1689) üzenetére


gyemipapa
senior tag

...rossz helyre címezted... én ugyanezt írtam, ugyanerre utaltam... persze én laikus vagyok, nem számít a véleményem... vannak itt nálam sokkal okosabbak...

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#1691) x_o_n


x_o_n
veterán

milyen szép vita délután volt itt ma..
amugy valahol mindkettötöknek igaza van.,
de nem kell az ssdtől félni az újabbak azért már jók.
egy notiba meg erősen ajánlott,hihetetlen módon meglódul,egyszerre több alkalmazás is mehet és nyugodtal lehet közben menteni a hddre stb

(#1692) gyemipapa válasza x_o_n (#1691) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Én maximálisan elégedett vagyok immár 1 éve az SSD-vel, amint megengedhettem magamnak OCZ-AGILITY3-ra váltottam, HDD-t csak tárolásra haszálom. Csak szuperlatívuszokban tudok nyilatkozni.
Huh, majd elfelejtettem, laikusként nemigen alkothatok racionális véleményt... Bocsánat, de tényleg...

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#1693) Borote válasza gyemipapa (#1687) üzenetére


Borote
addikt

Ne haragudj, szia.

(#1689) dewil666: linkelsz nekem? :B Volt pár ténylegesen szar SSD széria, pl OCZ-nél (és ott is csak néhány), a vezérlők szálltak el, vagy a jó ég tudja mik. Erre az a megoldás, hogy jó minőségű SSD-t kell venni.
Amúgy vicces, mert találomra néztem pár HDD-t és SSD-t (iponnál), de az SSD-k többségére inkább 3, míg HDD-kre inkább 2 év garanciát adtak. HDD-nél volt 1 év is, és mindkettőnél volt 5 (ha lenne rakás fölös időm, megnézném az összeset).

"Jó tudom hogy a hdd-k re meg 2-3 év a max de a mozgó alkatrészek miatt ez érthető." - egyik esetben érthető, másik esetben nem? o.

[ Szerkesztve ]

(#1694) x_o_n


x_o_n
veterán

nos skacok:)
kellemes estét és 10 fokkal hüvösebbet mindenkinek:)

(#1695) dewil666 válasza gyemipapa (#1690) üzenetére


dewil666
őstag

Bocsi elcímeztem de biztosan érti akinek szántam :)

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1696) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Lehet olyan külső meghajtó házat venni meghajtó nélkül amibe bele lehet tenni a G580 íróját?

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1697) Faterkam válasza dewil666 (#1696) üzenetére


Faterkam
addikt

Ezt nézd meg, SSD bele mehet, plusz mellé ház a DVD-nek?

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#1698) dewil666 válasza Faterkam (#1697) üzenetére


dewil666
őstag

Igen ilyesmire gondoltam. Viszont nézelőttem e-bayn és találtam sata-usb vezetéket 1100ft ez menne a meghajtóba (ház nélkül lenne) és caddyt is találtam 1500-1600ft csavarokkal aluminium 12.7mm. Minden árban benne van a posta is.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#1699) westcoastog


westcoastog
veterán

Ugyanilyen gépe van haveromnak, és mondja hogy egy idő után elkezdenek szaggatni a játékok neki, gondolom melegszik mint az ökör és throttlingol, most nálam van újratelepítésen, de most sík fa asztalon eléggé dolgozik a venti, és még 60 fokon is megy a proci, és csak egy nvidia drivert telepítek meg böngészek...
Vetessek vele hűtőpadot? mert ez így nem normális dolog...

(#1700) celka5 válasza dewil666 (#1698) üzenetére


celka5
tag

Üdv
SATA-USB vezetékről tudnál linket írni ?

[-CeLkA-]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.